Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 98 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 11:35 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: romant
Stonkovku tam mám - Hygrophila difformis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 11:28 R Muž romant [27987] – Re: kmara
Dal bych 2 ale před tím bych změřil NO2 a taky bych tam přidal ještě nějaký rostliny. Něco rychlerostoucího, nějakou stonovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 11:05 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, dnes je to týden co jsem napustil novou dvoustovku a chystám se vypusit první "zajížděcí" ryby. Mám nějaké mečovky červené, takže kolik jich můžu zatím vpustit ?

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 22:44 Muž Sanka [10] – Re: romant
Právě,že každá je originál no.. :) A četl jsem i hodně příspěvků,ve kterých bylo,že někdo třeba jen přendal rostlinku do jiné nádrže a tam se jí dařilo víc a řasa z ní postupně zmizela,ale i naopak.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
tak je klidně odstraň, ale když budou mít pořád dobré podmínky tak se s největší pravděpodobností objeví zase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:53 Žena Květa [1] – Re: katterinecka
no jo, ale vypadají blbě. Jsou snad 3-4cm dlouhý. Dosud jsem měla jen krátké tak jeden cenťák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
řasy jsou normální :-D když jich není moc. Na kořeni nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:56 Žena Květa [1] – řasa na kořeni - je to normální?
Ahoj, připařím se s dotazem sem.
V mém nově založeném akva jsem již třetí den zjistila na kořeni asi 2cm dlouhou řasu v barvě kořenu. No dneska je ještě delší. A co s tím? Mám ho vyndat a odrbat kartáčkem nebo to "přejde"? A je to vůbec normální?
Díky všem za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Sanka
řasy rostou jenom když mají vhodné podmínky.
Ryby můžeš nechat v akvárku jenom s vodou a nejlíp s filtrem, ale musíš dost často měnit vodu (podle počtu ryb a velikosti nádrže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:00 R Muž romant [27987] – Re: Sanka
Každý akvárko je originál se vším všudy. Takže co funguje u jedný nádrže, nemusí fungovat u druhý a naopak. Nebál bych se toho a použil bych všechno. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 18:52 Muž Sanka [10] – Dočásná nádrž..
Ahoj,chci poprosit o radu,jelikož chci znovu založit nádrž a rád by jsem si nechal osazenstvo,tak se chci zeptat,jestli můžu nechat ty tvory v mé staré nádrži,kterou by jsem zatím někam umýstil a nechal třeba jen napuštěnou vodou,samozřejmě filtr by jsem jim tam nechal,ale asi nic víc,protože štěrk a vše ostatní chci znovu použít..A s tím souvisí ještě otázka,mám některé rostliny,které by jsem taky rád použil,ale je na nich třeba řasa,spíš žabí vlas,málokdy ruducha,opravdu minimálně,tak jeslti je nějaká pravděpodobnost,že když buou rostliny samotné v zajížděném novém akváriu řasa vymyzí,když třeba vysadím i krevetky,aby se o to psotarali,nebo nemám riskovat zavlečení řas do nového akvária a radši všechno vyházet..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 09:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: invalida
Pokud ten "máčený molitan" máte nasazený na nějakém "vodoproudiči", aby se v něm mohly bakterie zahnízdit, pak by měl záběhu nového akva pomoci. Ten štěrk a "zpracovaná" voda by taky ublížit neměly.
Pak bych neměl obavy do akva přidat čerstvou, odstátou a vytemperovanou vodu a nasadit "předskokany" - ty čtyři mečovky. No a pak bych - pro jistotu - postupoval standardně = další rybky přidával postupně po předchozím zjištění, že NH4/NH3 a zejména NO2 jsou neměřitelné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 09:20 S Muž invalida [3881]
Ahoj..asi se budete smát..1.11 dostanou děti ve škole novejch 85litrů...štěrk a kytky mám v menším + piskořky a máčim tam molitan....a sou tam asi 4 mečovky...Děti se hrozně těšej na novej nenáročnej druh...prostě sekavce..napadlo mě že když bude jakoby štěrka filtr zabydlenej a přidám třeba půl akva vody moh bych zkrátit dobu před vypuštěním ryb..co si o tom myslíte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jaký interiér akva. u skalárů ?
a co takhle si prohlídnout nádrže tady a něco si vybrat sám? Každýmu se líbí něco jinýho a skalárům to bude jedno když bude nádrž dobře fungovat a nebude úplně pustá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:55 Usine – Re: Jaký interiér akva. u skalárů ?
Jak velké bude to akva? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:17 Jaký interiér akva. u skalárů ? – Jaký interiér akva. u skalárů ?
Dobrý den
V nejbližší době mi prijde akvárium a chtěl bybh se vás zaptat jaký interiér :-D jako rostlinky,pisek,šťerk atd. by ste mi doporučili...díky moc
Nejlepsi by bylo nejake foto :-D
Díky za brzkou odpověď

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 18:48 R Muž Silent [5949] – Re: plecho
Já mívám vývody cca 3-5 cm pod hladinou a stačí to. Ten Fluval má tuším trysku tak bych jí dal tak ty 3 cm a uvidíš co to bude dělat s hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 18:45 Muž plecho [0]
ako ja neplanujem mat tercovce...ale rad by som zrusil ten bublinkovac...este taky detail ohladom toho cerenia..ja mam vonkajsi filter fluval405..bude stacit ked ho necham tesne pod vrchom a voda sa bude cerit ale nebude spliechat...bude tam len prudit voda...bude to ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 18:36 R Muž Silent [5949] – Re: Tudy
To už bych raději dal vývod na úroveň hladiny a nechal vodu jemně šplouchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 18:30 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: plecho
Mno nevím, ale při teplotě vody kolem 30 °C je vzduchování nutností, leda při malém počtu rybek, pak by stačilo jen čeřit hladinu. Čerpací hlavy mají většinou možnost připojení hadičky vzduchování, není třeba kupovat další techniku.

PS:
Mám 17 ryb ve 112 l, voda 23-24 st. a vzduchování nepotřebuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 18:29 R Muž Silent [5949] – Re: plecho
Pohyb hladiny poskytuje lepší provzdušnění než klasické bublinkování. Už proto, že kyslík difunduje do vrchních vrstev pod hladinou a tak se prokysličená voda pohybem dostane do celého sloupce. Klasické bublání bez aktivního pohybu toto neposkytne, protože pro difuzi plynu, v našem případě kyslíku, je potřeba co největší povrch kontaktu vody a plynu. Bublinky by museli být velmi jemné aby to mělo porovnatelný účinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 17:49 Muž plecho [0]
Ahojte, chcem sa spytat na vzduchovanie akvaria...prezeram si nadrze a vidim v kolonke Vzduchování: Cereni hladiny.

Doteraz som zil v tom ze v akvariu je vzdy portebne vzduchovanie motorcekom (pokial sa nejedna o rastlinne akva)... Viete mi niekto povedat ako to je s tym cerenim hladiny? je mi to divne ze pre tercovce vo vysokej teplote staci umiestnit vyvod filtra blizko hladiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 12:44 Muž grizly [145] – Re: katterinecka
Momentálně mám v 240 -cítce 12 ancíků ( více jak rok) a nic mi neokusujou. Ani si nevzpomínám, kdy jsem naposledy musel čistit sklo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:27 Žena Květa [1] – Re: katterinecka
Jo já vím, že dánia jsou hejnová, ale zbyli mi dvě a další nechci. Buď bude jeden ancík a nebo spíše 4 krun.jednopruhý. Ta paví očka jsou tak nějak mimo plán. Kupovala jsem do práce samičky, páč jsem četla, že má být více samiček než samců (a oni je opravdu štvali) a že chci samice jsem zdůraznila i prodavačce. Dobu lovila pět rybek než odlovila samice a pak jsem se v práci dověděla, že samička je jen jedna! Teď už jsem poučena a rozeznám je, tak jsem si vzala několik samečků domů, abychom neměli přerybněno a pak už se přikoupily opravdu samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
nejlépe měřit NO2 a NO3, ale pokud ty testy nemáte nebo se vám nechcou kupovat, tak třeba po týdnu, po dvou a pokud nastanou nějaké problémy (třeba řasy) tak počkat déle. A dávat si pozor aď to nakonec není přerybněné.
Jinak k osádce, dánia tečkovaná jsou hejnové ryby, takže určitě ne jen dvě. Pavích oček klidně míň ty se zachvíli přemnoží, ale trochu to budou korigovat ti čichavci. Neonek taky do hejna. A s ancistrusy to nepřehánět, pak rádi okusujou rostlinky (nejlip třeba jen párek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:07 Žena Květa [1] – Re: katterinecka
Mám dotaz, co to je přidávat pomalu ryby. Konkrétně: do 126 l mám v plánu dát nejprve 6 pavích oček a dvě dánia tečkovaná. A kdy tam dát další? Pancéřníčky, neonky, čichavce, krunýřovce? Třeba každý týden jeden nový druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 18:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: domik101
prostě kdykoli začneš psát o něčem jiným tak udělej čárku, tečku nebo aspoň enter aby to psalo na další řádek, bude to přehlednější ;-) ale jak koukám tak už je to lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 18:29 Muž domik101 [17] - Živorodky
ale ja je neumim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 18:12 Muž domik101 [17] - Živorodky
Děkuji za rady kouknu se naně pořádně pročtu :)
rostlinky to se ješte kouknu tady na fóru
no a ty interpunkční známenka no nejsme ve škole ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 17:05 tomas120
ALL: Píšte po slovensky a máte po probléme so znamienkami....
domik101: To akvarko vypadá super, akurát tá cena no neviem. Keby si si 300lit nádrž
poskladal, vyšlo by ťa to určite lacnejšie....
Škoda, že nie si zo Slovenska, ja mávam prebytky rastlín permanentne skoro každý týždeň a 99% z nich konči v hajz...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:52 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: domik101
Je to fakt trosku rebus, tedy vylustit, co uz je doma, a co se vlastne koupi. Pokud vsechno co uz je se sneslo (treba i s ohledem na zivotni podminky, ne jen ze se neco s necim nahani po nadrzi), a jde jen o doplneni poctu kusu, logika rika, ze kdyz se to sneslo pred tim, snese se to nejspis i potom. Jiste ze ne vzdy na 100%, i jednotlive ryby maji ruznou povahu, ale vetsinou :-). A co se tyce novych druhu rybicek, tedy ne doplneni mnozstvi, vzdyt to je vzdycky ta nejvetsi radost si neco noveho poridit a tak proc si tu radost kazit to kupovat vsechno zaroven? Stejnou radost ma clovek z jednoho druhu jako ze dvou ci tri, tak proc si tu radost nenadavkovat, a treba pak jeste mit cas a prostor si ujasnit, po cem vlastne nejvic touzim. Navic karantenni nadrze nebyvaji (casto) prilis velke a tak se snadno stane, ze je v karantene prerybnino... Nebo co uz mas hodlas "slejt" s temi novymi kousky rovnou, kdyz uz Te urcite staly dost prace je vypiplat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: domik101
a stejně tam nemáš interpunkční znaménka :-D
Spíš bych se držela druhů které žijí v podobných podmínkách, nebo jsou podobně laděné. Je to docela věda vybrat ty druhy aby se k sobě hodily, já spíš dávám přednost rybám ze stejných částí světa, vymyslet takhle společenskou nádrž, kde jsou ryby hodně různé může být dost složité. Nebo je tam prostě postupně přikupovat a uvidíš jak to dopadne. I když si přečteš nějaké články, nebo ti kdoví kdo poradí tak to stejně nemusí být takové ve tvém akvárku. Nebo se držet nějakých typických ozkoušených kombinací.
Radila bych ti pořídit třeba hlavní hejno, k tomu treba ancíky nebo pancíky, s ničím to nepřehánět a pak pomalu přikupovat podle toho co se tam bude hodit jak povahou, tak vzhledem. Nakoupit plno ryb naráz není moc dobré, bude jich tam moc najednou, treba zjistíš že už je přerybněno, že se ti nelíbí že je jich tam moc, nastanou problémy s řasou a co pak?
Lepší je míň druhů a víc kusů od každého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: NASREDDIN
ja to prelouskal v pohode... je to o zvyk... jen je problem kdyz pises s preklepy a ten co to cte postrada fantazii toho spravneho druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:07 Muž domik101 [17] - Živorodky
ok píšu znovu

no tak třeba nevim jestli se paví oka snesou s třeba mřenkou nevim jestli neni třeba přerybněno ....no rybky se jinak maj dobře takže jinak to pude
technika je u toho akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:48 Muž NASREDDIN [1383] – Re: domik101
Můžete, prosím, psát v jazyce českém?
Bez použití interpunkčních znamének, čárek a háčků nad písmeny, stává se váš komentář, rébusem takřka neřešitelným. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: domik101
no zredukoval bych druhy a mel spis jedno ci dve velky hejna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:42 Muž domik101 [17] - Živorodky
no tak treba nevim jestli se pavi oka smenou s treba mrenkou nevim jestli neni treba prerybneno no rybky se jinak maj dobre takze jinak to pude
technika je u toho akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:37 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: AlQuds
Mám sice Čichavce medové s N.cant var. Tiger v jedné 140l nádrži, ale ti tigři jsou už hodně (kolem 3cm) velcí. A stejně jsou pořád zalezlí, ale zde od nich mladé nečekám a pokud vylezou, tak si jich čichavci nevšímají.
Místo Elodei dej Egerii, udělá ti stejnou službu po začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JuraS
...NENÍ...aspoň já se ve škole učil ...
A kdo to, o čem vás ve škole učili, jednoznačně potvrdil? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:00 Muž AlQuds [161] – Re: JuraS
Taky diky za rady. Jen na vysvetlenou, CO2 jsem poridil z druhe ruky, pomerne levne a vetsi akvarko prozatim nevedu, takze ho vyuziji a az casem bude i vetsi akva, do tehle nadrze zrejme pujde CO2 z burcaku a CO2 z tlakove lahve do toho vetsiho ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 14:55 Muž AlQuds [161] – Re: Maza
Diky za rady, skoda toho cichavce, chtel jsem tam mit i nejaky dominantni kousek. Tusil jsem problem, ale rikal jsem si, ze zakrsly by mozna mohl byt ok. Uz mam dobrou zkusenost s ruzkatcem, mozna bych zkusil pro zmenu i elodeu, akorat (jak jsem koukal), moc lidi ji v akvarkach nema, takze asi bude obtiznejsi ji sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2010 13:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Maza
...A rozhodně jste mě si to zrovna teď nastudovat nedonutil...
Ale donutil. :)
A jsem rád, že vám to bylo k užitku. Je vidět, že jste se "chytil". :-)
(Proč je lidem tak zatěžko veřejně přiznat, že měli v něčem "hokej", že věc "viděli dosud jinak" nebo že se spletli, špatně vyjádřili ap.?! Něco byste o tom mohl vědět, ne? ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 13:15 JuraS – Re: AlQuds
co2 je katalizátor růstu..rostliny ho využívají když mají dostatek světla (dostatek stylem síly a složení vhodného světla-ne tedy 1000 svíček..ty taky hodně svítí) a hodně živin..hodně živin získají je li filtrace v pořádku a je optimální množství "humusu" co filtrační bakterie na živiny promění...pak nastupuje co2...pro 50 lt nádrž je bomba (myslím tím kovovou) a co2 plynem skoro až luxus..nicméně kdo má peníze proč by ne...v 50 lt čichavec a krevetky asi nebude to pravé..až čichavec odroste tak tipnu, že ti je vyžere....krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.10.2010 13:11 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: AlQuds
Jen k něčemu: počkal bych s Rotallou a s Blyxou. Naopak bych pro začátek dal pár volně plovoucích Elodeí nebo Ružkatce.
Začal bych s jednou zářivkou a jak se kytky trochu chytnou, přidal bych druhou, ať nesvítíš jen řasám. Zároveň s druhou zářivkou bych zasázel Eleocharis. CO2 bych zkusil od začátku.
To kombinované dno se ti stejně časem promíchá, tomu nezabráníš.
Dobré zkušenosti mám krevetky+mikrorasborky. Jestli chceš od krevetek mladé, čichavce bych vynechal. Toť jen můj pohled na věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 13:01 Muž AlQuds [161] – nove akvarium
Rad bych poprosil praktickou o radu ohledne sveho noveho akvaria, ktere chci v nejblizsi dobe zalozit. Moje predstava je nasledujici:
nadrz 60x30(h)x35(v), neco pres 50l cisteho objemu vody
osvetleni glot5 2x24w
filtrace vnejsi Eheim 2213
dno v jedne pulce/casti ricni sterk a na nem akadama, v druhe pulce cerny dennerle pisek
CO2 z bomby
osazenstvo: krevetky red cherry, parek cichavce zakrsleho, hejno razborek nebo borarasek
rostlinstvo: na pulce s akadamou koren porostly mechem a hnedovkou, v dolni casti korene (resp. pred nim) tez pogostemon helferi, za nim nejaka kapradina; v druhe pulce travnik eleocharis parvula, vzadu blyxa japonica a rotala wallichii

Predstavu o vysledku mam pomerne jasnou, slabsi je to s tim, jak ho realizovat. Predpokladam, ze akvarium budu zajizdet rychle rostoucimi stonkovkami a postupne je zamnenovat za narocnejsi kytky. Je to tak dobre? Co z vyse uvedeneho rostlinstva mohu dat hned od zacatku (krome korene s mechem a hnedovkou)? Je lepsi svitit na zacatku jen jednou zarivkou nebo mam hned zapojit plne osvetleni? Je vhodne hned od zacatku pripojit CO2?

Posledni otazka k osazenstvu. Nejsem si jist, jak se bude libit v akvarku krevetkam s cichavcem, byt zakrslym. Nebylo by lepsi nahradit parek cichavcu jinou dominantni rybkou (nebo ho vynechat)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2010 12:36 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Fotka k příspěvku Studií je hodně, mrkni třeba sem: www.emc.maricopa.edu/…
Proč se díváš na Novu? ne
Pro Sida ještě graf i ostatními barvivy:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 12:31 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Sid napsal: ...Rostliny využijí spektrum s vrcholy na vlnové délce červené (660 nm) a modré (440 nm) barvy...
Tento váš výrok je dostatečně výmluvný. :)
Můžete ctěnou veřejnost přesvědčovat, o čem chcete. :-D
EDIT: A mohl byste ocenit, že jsem vás přiměl k tomu, něco si o dané problematice nastudovat. :-)

To, že má něco vrcholy, neznamená, že mezi nimi nic neleží, i když grafy říkají, že to není nic moc. Zase mi podsouváte něco, co jsem ani neřekl, ani si nemyslel. rozzureny
A rozhodně jste mě si to zrovna teď nastudovat nedonutil. To si zase moc fandíte no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Maza
...Rostliny využijí spektrum s vrcholy na vlnové délce červené (660 nm) a modré (440 nm) barvy...
Tento váš výrok je dostatečně výmluvný. :)
Můžete ctěnou veřejnost přesvědčovat, o čem chcete. :-D
EDIT: A mohl byste ocenit, že jsem vás přiměl k tomu, něco si o dané problematice nastudovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2010 11:14 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Fotka k příspěvku Nikdy jsem nic nezpochybňoval. Nikdy jsem nic nepřeceňoval. Jen Vaše domněnka :-) I jiné barvy než zelenou, modrou a červenou poznám již od školky. potlesk
Přikládám graf využití spektra rostlinnými barvivy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 11:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Maza
Jsem rád, že (už :)) nezpochybňujete existenci fotosynteticky aktivního záření. :)
Jen byste neměl přeceňovat záření vlnové délky 440 a 660nm a podceňovat všechna ostatní. :-) Že zelené světlo rostliny využívají nejméně, je fakt. Ale kromě zeleného, červeného a modrého existuje celá škála jiných barev, a ty rostliny využívat umí. A efektivně. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [98] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=4851