Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:17 Muž Jack [7]
romant napsal: Testy Ti od smaradlavý vody a rozsivek v akva nepomůžou. X-) Neutrácej peníze za testy a pořeš to osvětlení a filtraci a uvidíš, že se situace jistě zpelší. ;-)

Ano tu udělám. Ale potřebuji přece znát jaký je obsah dusitanů a jiných látek ve vodě. A filtraci- to musím koupit novou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:15 R Muž romant [27987] Re: Jack
Testy Ti od smaradlavý vody a rozsivek v akva nepomůžou. X-) Neutrácej peníze za testy a pořeš to osvětlení a filtraci a uvidíš, že se situace jistě zpelší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jack
sice nejsem zastáncem vzduchování, ale jestli máš po ruce vzduchovací motorek tak ho můžeš zkusit zapojit, prokysličená voda se lépe sama vyčistí (obdoba toho filtru čeříciho hladinu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:11 Muž Jack [7]
romant napsal: Ta tzv. "smradlavá voda", může mít příčinu v nedostatečný cirkulaci vody v nádrži. Měj nastavený vývod vody z filtru tak, aby se hladina lehce čeřila a voda v akváriu neustále promíchávala. Pokud máš roztřikovací rampu a není třeba nainstalovaná, tak bych to udělal a vodu pouštěl jakoby po hladině přes celou dýlku akvária, čímž bude opět docházet k cirkulaci vody. V prezentaci píšeš, že máš ve dně nějaký výživný substrát, tak bych do toho dna skoro vůbec nerejpal a jak jsem psal, jenom lehce pošimral ten vršek kamínků a to podle míry znečištění. Voda pokud zapáchá, tak jí vyměň klidně i více jak polovinu a můžeš to zopakovat několikrát po sobě klidně obden. Ten filtr nech dělat svoji práci a nesahej na něj rozhodně do doby než jeho výkon viditelně klesne, což může být i několik měsíců. Ten kryt vylep nějakou tou fólií, nebo se poohlídni po nějakým tom reflektoru, to je velmi dobrý pomocník.

Díky hodně jsi mi pomohl potlesk . Plánuji koupit testy od rataje a je jich tam tolik že nevím jaké. Které testy mám koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 22:09 R Muž romant [27987] Re: Jack
Ta tzv. "smradlavá voda", může mít příčinu v nedostatečný cirkulaci vody v nádrži. Měj nastavený vývod vody z filtru tak, aby se hladina lehce čeřila a voda v akváriu neustále promíchávala. Pokud máš roztřikovací rampu a není třeba nainstalovaná, tak bych to udělal a vodu pouštěl jakoby po hladině přes celou dýlku akvária, čímž bude opět docházet k cirkulaci vody. V prezentaci píšeš, že máš ve dně nějaký výživný substrát, tak bych do toho dna skoro vůbec nerejpal a jak jsem psal, jenom lehce pošimral ten vršek kamínků a to podle míry znečištění. Voda pokud zapáchá, tak jí vyměň klidně i více jak polovinu a můžeš to zopakovat několikrát po sobě klidně obden. Ten filtr nech dělat svoji práci a nesahej na něj rozhodně do doby než jeho výkon viditelně klesne, což může být i několik měsíců. Ten kryt vylep nějakou tou fólií, nebo se poohlídni po nějakým tom reflektoru, to je velmi dobrý pomocník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2011 21:57 Muž matlala [798] - Rostliny
Jack napsal:Koupím teda nějakou na podporu rostlin. Snad to pomůže.
tak to nechoď do akvaristiky, ale do elektra a chtěj 8**, nejlepší asi na začátek je 840, zlatý střed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:55 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jack
Rozsivky - hnědá řasa.
Není normální, že vám akva smrdí po rybině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:53 Muž Jack [7]
katterinecka napsala: silnější T8 se stejným rozměrem není. To je ta nevýhoda setů

Koupím teda nějakou na podporu rostlin. Snad to pomůže. A nevíte teda co může být to hnědé co se dá utřít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:53 R Muž romant [27987] Re: Jack
Toto je taky jedno z možných a účinných řešení.
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jack
silnější T8 se stejným rozměrem není. To je ta nevýhoda setů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:35 Muž Jack [7]
katterinecka napsala: to je dost málo, nejlepší by bylo přidat ještě jedno stejné těleso. A hlavně tu původní zářivku vyměnit za novou

Je to set od tetry. Tam další zářivku nedám, není kam. Můžu koupit jedině jinou. Existuje třeba silnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jack
to je dost málo, nejlepší by bylo přidat ještě jedno stejné těleso. A hlavně tu původní zářivku vyměnit za novou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:17 Muž Jack [7]
katterinecka napsala: a určitě to má ještě cenu, když nezměníš podmínky tak to můžeš znovuzakládat kolikrát chceš a objeví se to znova

zářivka má 15W. Zjistil jsem že to hnědé se dá z listů a kamenů utřít. Akorát odpouštím. Akvárium nehorázně smrdí po rybině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jack
a určitě to má ještě cenu, když nezměníš podmínky tak to můžeš znovuzakládat kolikrát chceš a objeví se to znova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jack
nemyslím že bys měl tolik ryb abys musel tak často odkalovat, zas tolik do dna nerýpej, to taky není dobrý ;-) a filtr čisti jen když je víc zanešený, hlavně bych jen měnila vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:10 R Muž romant [27987] Re: Jack
Ten filtr nepígluj tak často. Tímto způsobem to akvárko neustále zakládáš a pořádně tam nedojde k vytvoření stabilní biologický rovnováhy. Dno taky není nutný odkalovat tak často. Jednou týdně polechtat odkalovačem postačuje. To osvětlení co máš v krytu bude jistě slabší a tak bych ten kryt vylepil nějakou odraovou fólií, nebo alobalem, aby se lehce zvýšila intenzita osvětlení. Akvárko bych napěchoval rychlerostoucíma kytkama aby pomohly se stabilizací systému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jack
rozhodně bych doporučila změnit osvětlení, buď koupit novou zářivku (nějakou třípásmovou), pridat reflektor, nebo přidat ještě další světlo. Kolik má ta zářivka wattů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 21:04 Muž Jack [7] – Má ještě cenu?
Ahoj. Asi 2. týdnem řeším neustále problémy s aqua. Hnědé rosliny, hnědé bílé kameny, neustále hnědá voda. Pavidelně odkaluji 2X týdně, plus 1X týdně čištění filtru. Fotky které mám na profilu jsou pěkné, nemůžu udělat aktualizaci fotek- propad bych se hanbou do země. Problém s řasama nemám. Kytky rostou sice dobře do výšky ale jsou hnědé. Hnojivo nepomohlo- kytky povyrostli a zase zhnědly. Jsem opravdu zoufalí. Dá se to ještě nějak řešit před znovuzaložením?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 07:47 Žena René [2]
Já měla podobné akvárko ( jenom na výšku 30)a další světlo jsem tam nacpala - prostě pod kryt na krmení, sice se musí krmit přes zářivku - tudíž ji občas očistit, ale větší problém to nebyl. Prostě předřadník venku a patice vlepit do krytu. Po čase se mi jedna odloupla a při mé lenosti, jsem ho tam prostě jenom zahákla a taky to už rok drží.
Dostala jsem se na 30 W, což při předpokládaném objemu vody 45 l je celkem služný. Rostliny jsem měla středně náročné včetně červených druhů a vše v poho. Abych si pomohla od těch 50 cm výšky, tak bych udělala vyšší dno, což se stejně doporučuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 07:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kajka99
jeste je tu jedna moznost, ale to je pro vetsi akva... pokud mate akvarko s vysokym sloupcem vody a chcete nejake svetlomilne rostliny tak, jde vytobit takove korytko treba z rostipnuteho bambusu, ktere se umisti blize k hladine.... kdyz se to zakomponuje do systemu korenu, nevypada to tak spatne.....

rybicky.net/nadrze/10326

pripadne, kdyz sezenete vhodne vetve a koreny dase vytvorit zeleny strom.... vetsinou kombinace ricie, ci nejakeho zastrihovaneho mechu a vetvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 23:00 R Muž romant [27987] Re: Kajka99
Brát to jako výzvu, mě příjde jako ten nejlepší přístup. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 22:56 Žena Kajka99 [229]
Pánové a dámo :-) všem vám moc díky že jste se ozvali. Na anubiasy bych úplně zapomněla :-) hlavně díky za ty fotografie, ale díky patří za každou vaši radu.

Už jsem se dost uklidnila, půjdu na to od lesa, aspoň to bude výzva!

Rybám zdar a řasám zmar :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 14:56 R Muž romant [27987] Re: Kajka99
Udělal bych to tak, že nejdřív bych vylepil ten kryt odrazovou fólií ať to trochu pomůže a do akvárka bych do začátku nacpal rychlerostoucí stonovky, asi netřeba opakovat jaký a po zaběhnutí toho akva bych ty stonovky postupně měnil za pomalejirostoucí kytky(již zde zmíněné), který by tam měli jít i při tomto osvětlení. Ten filtr až se zaběhne, tak bude v pohodě a je to kvalitní filtrace a ta se hodí vždycky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 14:53 Muž vlacek [402] Re: Kajka99
Ja bych se nebal tam dat ani valisnerky. Mam OSRAM 7w usporku 4000K na 38l (35cm vyska) a jdou jak vino ve tmavych castech akvarka (konkretne v.corksrew). Navic by se do tak vysokeho docela hodily. Muze jim ale nejaky cas trvat, nez se chyti. Cerny plastovy kryt akvaka jsem tedy vylepsil tak, ze jsem do nej vlepil nastrihane kusy reflektoru od juwelu a na obla mista alobal. Dobre mi v tom jde i hnedovka windelow na koreni a echinodorus quadricostatus, ktery roste docela rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 14:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kajka99
dalo by se udělat pěkné akvárko s těmi kořeny. Ale docela bych se bála, pravděpodobně tam nebude moc rostlin a když už jo tak pomalerostoucí a jestli se majitelé neudrží a nakoupí do toho kdovíjaké ryby tak to může skončit docela špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2011 13:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
jeste pridam jednu fotku akvarista.cz/…
ty fotky jsou z clanku akvarista.cz/…

bylo mi cti byt pri tom, kdyz ty nadrze p.Kucera tvoril (Vivarium Melnik)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 13:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
ty koreny jsou skvelej napad.... tady obrazky k inspiraci....
akvarista.cz/…
akvarista.cz/…

i kdyz treba vaclav ma cca 0,2W/L a jaky ma krasny kytky.....

hnedovky, anubiasy, ruzny mechy, rasokoule (ale pokud se zblazni budes ji mit vsude)
dobre by mohla vypadat bridlice, zkamenely drevo, pripadne lava, koreny, vetve...

takovou pralesni tunku, ci mangrovovej porost.....


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 12:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kajka99
Komu neni rady, tomu neni pomoci. Mela jsi snahu jak to jen slo, nikdo Te nevzal vazne, takze ted uz by ses jen vnucovala. A i kdyby se Ti povedlo to zprovoznit s tim jak to je, Anubiasy by i toto svetlo jeste snesly, nakonec Ti reknou, ze meli pravdu a vubec nikdo neoceni, jaka to byla makacka na bednu, aby aspon takhle... Bych se na to vybod ;-) .

Ale pokud uz Ti to neda, moc rostlin tam nebude s takovym svetlem hodne dlouho (budou se rozrustat jen veeelice pomalu), takze potrebujes dekorace. Dej tam nejake pekne koreny, Mopani za 55Kc z Hornbachu a nebo neco podobneho to resi. Na to Anubiasy, muzes kombinovat male druhy a vetsi druhy. Jak uz tady nekdo psal, ty snad rostou i pod svickou, a pri tomhle osvetleni aspon neobrostou rasou. Jeste mne napada Cryptocoryne affinis, ta roste i v zapomenutych akvariich nekde v rohu, kde obcas zasviti jen svetlo z okna. I ty by to nejspis ustaly. Se svetlem nic nedelej, nechej ho, samotni prijdou na to, ze se jim to jevi nejake tmave... fakt to neres, pouzij rostliny jak rikam.

Co se tyce filtru, koukam na nej. Proste ho pouzij, kdyz uz je... A kdyby se Ti zdalo, ze to je jak v rece, nasad na vystup trychtyr, udelany z hrdla lahve od pullitrove mineralky, vycpany biomolitanem - zvednes prurez vystupu, snizis rychlost proudeni. Mam to tak udelane taky, takze prutok jede na plno a pritom je to proudeni jak jsem chtel, tedy spis nizsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 11:18 Žena Kajka99 [229] – Nové akvárium pro rodiče mého spolužáka
Už jsem párkrát popisovala akvárium mého spolužáka (45l, polský filtr s mini filtrační hmotou, ruducha, žádný substrát, 1 umělá rostlina, čichavec modrý, čichavec líbající, skalára, 5 neonek, 15cm dlouhá přísavka, živorodky, 13W zářivka).

Takže jsem se s jeho rodiči sešla, vysvětlila jim, že mají všechno špatně, proč to mají špatně a co se s tím dá dělat a domluvili jsme se, že jim zařídím nové akvárium, ryby někde udám kromě čichavce líbajícího. Výslovně jsem je žádala, aby nekupovali žádnou techniku ani samotné akvárium bez toho že by mě konzultovali.

No, takže koupili akvárium 60x30 o výšce 50 cm, plastový kryt Marina 60x30 na 15W zářivku, zářivku Juwel a filtr Eheim biopower 200 (pro 100-200l akvária, tzn. že i při největším zaškrcením to bude honit vodu!)


Teď mi prosímvás někdo řekněte jak to udělat aby nehnily kytky, probíhala nitrifikace a akvárium aspoň nějakým způsobem "prospívalo"?? podotýkám že na ten po*raný kryt nejde namontovat další těleso, protože tam prostě není místo.

Fakt jsem strašně na...aná, protože když jsem jim radila investovat do kvalitního osvětlení tvrdili mi že je to moc drahé, pak si ale nechali od nějakého retarda z Hornbachu vnutit filtr o řád výkonnější než potřebují a třikrát dražší než atman s kostkou bioakvacitu a po..anou předraženou 15W zářivku. Raďte, raďte, co dál??? Co tam půjde za kytky? Echinodorus, microsorium, a co dál? A co s tím světlem? Mám si něco načíst o diodách? pásky by se tam totiž možná ještě vešly.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 20:29 HaDaS Re: mike3667
Nech akva "dýchat" aby Ti tam ta hniloba nevznikla, ale zároveň akva zakryj, ne hermeticky, aby se ti tam neprášilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 20:28 Muž Yirka [9126] Re: mike3667
Nějaký racionální důvod proč vodu nenapustit hned?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 20:22 Muž mike3667 [0] - TetryRe: romant
dikas to se mi ulevilo takže nevadí když vodu napustím třebas až po výkendu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 20:20 R Muž romant [27987] Re: mike3667
To bude jenom nějaká reakce na změnu teplot. Z toho bych strach vůbec neměl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 20:18 Muž mike3667 [0] - Tetry
dobrý den , zakládám akva a mám dotaz dnes jsem usadil akva nasypal na dno substrát na rostliny a vypral jsem štěrk který jsem tam hned nasypal ještě mokrý a kolem štěrku se mi zamlžilo sklo tak mam strach aby mi to nechytlo nějakou plísen nebo hnilobu poněvadž chci vodu nalít až o víkendu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:41 Muž hardy [45] Re: Sid
no tak bud necham jen filtr nebo dam naky slebe vzduchovani,dnes jsem se pokousel udelat sve 3d pozadi :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 12:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: hardy
...z co2 zadnou zkusenost teda nemam...
CO2 není nezbytné, ale jak jsem napsal - může péči o rostlinné akva ulehčit.
(Získat zkušenosti s ním není až tak složité a časově náročné... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 10:18 Muž hardy [45] Re: romant
budu o nem uvazovat,ale koukal jsem je k sehnani i jinde to 3d pozadi,Ted jeste jake rybky do akva :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 10:07 Muž hardy [45] Re: romant
jo jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 09:58 R Muž romant [27987] Re: hardy
Podívej se na ty stránky co jsem Ti dával včera, je tam i ceník, jestli se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 09:55 Muž hardy [45] Re: romant
A na kolik vyjde takove pozadi?chtel bych 80x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 09:53 R Muž romant [27987] Re: hardy
Ano, pokud je výtok vody z filtru nasměrován tak, aby lehce čeřil hladinu v akva, tak je obvykle použití vzduchování zbytečné. Vycházeje z předpokladu, že jsou v nádrži rostliny v dostatečném množství a nádrž je standartně zarybněna a probíhá pravidelná údržba v podobě oskalování a výměny vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 09:51 Muž hardy [45] Re: sid
pouzivam klasicke vzduchovani,ale mnoha lidi mi reklo ze kvuli tomu rostliny nejdou.je mozne vzduchovani vubec nepouzivat a mit jen filtr??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 09:45 Muž hardy [45] Re: hardy
pouzivam klasicke vzduchovani,ale mnoha lidi mi reklo ze kvuli tomu rostliny nejdou.je mozne vzduchovani vubec nepouzivat a mit jen filtr??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 09:36 Muž hardy [45] Re: Sid
Tak abych vam rekl pravdu z co2 zadnou zkusenost teda nemam :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 00:10 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Proč ne, zkusit se dá všecho. :-)
Bez přilepšování CO2 se objevovaly známky biogenního odvápnění, (některým kytkám stačí i toto relativně slabší osvětlení, aby "šlapaly"), s ním je péče o akva, (jak už jsem napsal), jednodušší.
Zvýšením počtu rybek byste akva zase lehce někam posunul, a je otázkou, co by to přineslo. A pokud se někdo nechce bavit experimentováním, neměl by rýpat do něčeho, co funguje.
Mimochodem - tuhle nádrž rybicky.net/nadrze/9630 provotuji bez umělého sycení CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:49 R Muž romant [27987] Re: Sid
Nedá mi to, abych tu svoji myšlenku provozování toho akva bez CO2 lehce nerozvinul. Tak abych si pomohl s tím COčkem tzv. přírodně, jen ze zdrojů akva, tak bych udělal ve svícení pauzu(4-3-8) a rybek bych tam měl naopak tak akorát více než ve Vašem případě a odkalování jednou měsíčne. Pravidelné vyvětrání 30% objemu vody akva co týden, je samozřejmostí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Určitě by to šlo i bez CO2, ale s ním je to o něco snadnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: hardy
...Pokud jste videli co dokazel s timto osvetlenim SID...
Jestli myslíte tu nádrž v mém odkazu, tak ta není moje!
Její majitel a "provozovatel" začal svou "akvakariéru" právě touto nádrží! :-)
Pravda - trochu jsem mu pomohl s jejím založením a asi tři měsíce jsem do něj hustil "rozumy"... Ale už skoro dva roky si ji provozuje sám a jak mám možnost občas vidět, daří se mu to docela dobře. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 23:34 R Muž romant [27987] Re: Sid
A jistě se spolu schodneme, že by to šlo i bez toho CO2.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=4501