Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 93 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:34 Muž hardy [45] Re: Yirka
no pisek dam asi cerny a tu zrnitost 1 az 2mm,akvarium chci 112litru uvadeji svetlo 2x 18w je to opravdui malo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:29 Muž Yirka [9126] Re: hardy
Já myslím že byla chyba žes ten písek stále mýval. Kdybys ho nechal v klidu, utvořilo by se lepší prostředí. ;-)
A teď vážněji. Myslím že pro růst rostlin je lepší dno o stupeň větší zrnitotsti. Rovněž uvažovaný nákup setu nese nebezpečí, protože jen málokterý má dostatečné množství světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 12:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hardy
já bych set nekupovala ;-) a co jsem měla ve sto litrech 2x18W tak to bylo dost málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 11:56 Muž hardy [45] Re: katterinecka
ja mam svetla vyrobene svoje mam tam jen jednu zarivku t8 15w a to je malo proto akvaria prodam,a co budu kupovat komplet tam je osvetleni 2x 18w :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 11:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hardy
tak tam dej aspoň 3x18W T8 nebo nějaké podobně silné T5 a třípásmové zářivky. Muselo to mít i jiné příčiny, v takovém jemném dně mohou růst rostiny a dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 11:42 Muž hardy [45] Re: katterinecka
ja ted koupil prave zrnitost 0,8 az 1 a dal dohromady,take jsem pouzival bily pisek co se vetsinou pouziva na zamkove dlazby.Ted mam v planu koupit nove akva tak prave vaham jestli opet zvolit tento nebo spise hrubsi.Vubec se mi nedari rostlinam asi hodne to je o osvetleni :-( ,az prodam stara akva hned kupuju 112litru uz se na ni fakt tesim potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 11:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hardy
já ráda používám písek do 2mm, v menším akváriu klidně kolem 1mm. Výborně se do něj sází pokud chceš drobnější rostlinky (pak je dobré mít pinzetu, s ní se sází bezvadně).
Kytkám je barva ukradená ale pro rybky se doporučeje tmavší, ale když budeš mít akvárko hodně zarostlé, nebo třeba vodu zbarvenou rašelinou, tak by nevadilo ani bílé, záleží taky na vkusu.
Myslím že nejen já jsem spokojená s těmito písky www.flexiobklady.cz/… mám v akvárku i tu menší zrnitost a je taky fajn, jen se asi trochu víc odsává s odkalovaním. V jednom akváriu mám i stavební křemičitý písek, který jsem vybrala protože neměl tak světlou barvu jako filtrační a rostlinám se daří i ryby v něm rády ryjí.
Určitě se najdou i zastánci hrubších písků, obecně se doporučuje 2-4mm, ale já mám radši tyhle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 11:30 R Muž romant [27987] Re: hardy
Odpovím Ti asi takhle. Každýmu se líbí trošku něco jinýho a na to z čeho tzv. udělat dno bude spousty názorů. Já konkrétně provozuji akva se štěrkem o velikosti 2-5mm, což už je pro někoho moc, ale těm rostlinám který tam pěstuju se to líbí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 09:39 Muž hardy [45] – Jake dno??
Ahoj potreboval bych poradit jake zalozit dno v akvariu vzdy jsem myval bily pisek velikost asi 0,8mm mozna min.Chtel jsem se zeptat jestli je vhodny pro zalozeni noveho akva nebo jaky je dobry i pro rostliny?barva?zrnitost?atd diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 13:27 Muž bobik [15] Re: NHKG
děkuji všem za rady,udělám to jak radíte (:o
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 12:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: bobik
Ono jde provozovat i trvale akvárium bez rostlin a nemusí s tím být žádné problémy a ani řasy. Čím dřív založíš akvárium před vypuštěním ryb, tím líp a kdy tam dáš rostliny je už jedno. Klidně můžeš sadit rostliny do plně zařízené a napuštěné nádrže, jediné co nesmíš udělat, je předčasné vypuštění ryb do nově založené nádrže.
Doporučuju nezapínat osvětlení, stejně nemáš na co svítit. A pokud na nádrž nebude dopadat ani moc světla z okolí, řasy na 100% neporostou, protože i ony potřebují ke svému růstu světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2011 12:03 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: bobik
Bobíku, řasy v akváriu nejsou žádný bubák, je to přirozená záležitost:-) Věř tomu, že ti v akvárku nějaké řasy porostou vždycky, jde jen o to jaké. V žádném případě ti však v prázném akváriu neporoste žádné řasozvěrstvo, to možná až mnohem později.
Teď ti tam maximálně velice decentně poroste zelený povlak na sklech, který se běžně odstraňuje (na co by se jinak prodávaly stěrky na sklo, že)a který mimochodem řadě akvarijních ryb velice chutná. Takže klídek, nenech se zblnout hysterickými výkřiky, že se někomu na rostlince objevil zelený flíček a že si půjde hodit mašli protože to nejspíš bude řasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 11:49 R Muž romant [27987] Re: bobik
Já bych tu starou vodu vypustil a napustil tam komplet novou vodu do celýho akvárka. Dno, ostatní technika, pustit filtr a můžeš čekat na kytky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 11:46 Muž bobik [15] Re: romant
prima děkuji,takže tím ,že tam nebudou rostliny nehrozí případné rozmnožení řas?ani nevím jak mě tato možnost napadla.měl jsem dojem,že rostliny zabranují růstu řas,tak asi proto.a jak dlouho bych to takto bez rostlinek mohl mít?týden,dva?sice už bych je rád zasadil,-tedy ještě je nemám-ale člověk míní ,život mění ,a ještě prosím o radu,nyní tam mám již asi týden cca 15cm vody,to abych při umístování dekorace se mohl lépe orientovat,tu tam mohu nechat,ikdyž tam je bez puštěného filtru nebo radši vypustit a napustit celé "čerstvou"?děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 11:11 R Muž romant [27987] Re: bobik
Klidně všechno nainstaluj a pozapínej a rosliny dosadíš až je budeš mít. Odpustíš část vody a provedeš výsadbu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 11:08 Muž bobik [15] – mohu nouzově-pár dní-provozovat akva s technikou,ale ber rostlin?
ahoj,asi hloupý dotaz,ale vadilo by něčemu ,kdybych provizorně-pár dní-provozoval akva bez rostlin?jde mi o to,že již mám vše připravené-dno,kořeny,kameny,filtr,osvětlení,ale nějak se časově nemohu dostat na burzu pro koupi rostlin.nerozmnožily by se mi tam bez rostlin např. nějaké řasy?pak by se mi hůře sázely rostliny.to vím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 11:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Slav3k
hlavně aby se dařilo rostlinám, buď můžou mít málo světla, nebude se jim dařit a nastoupí řasy, nebo budou mít moc světla, rychle vyčerpaj živiny a rozbují se řasa. U těch kryptokoryn to není třeba přehánět, takže nějakej střed (něco kolem 0,5W/l) šlo by to i se slabším. Místo jenom zkrácení doby svícení je lepší přidat třeba hodinu bez svícení uprostřed dne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 10:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
I kdyby Ti ta zelena rasa narostla, zase pak to jeji prebujeni zmizi, pokud je svetla spravne, takze zkus a uvidis. Ja bych svitil vsemi zarivkami, jen na zacatku zkratil dobu sviceni.

Mimochodem, u akvaria z me prezentace jsem se tomu nevyhnul, proste se zazelenalo, takze mam houby co radit :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 10:36 Muž Slav3k [23] Re: Designer
takže myslíš, že když budu svítit třeba 8 hodin denně a jen jednou ze tří zářivek, bude to ok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2011 10:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Kdyz v novem akvariu svitis plnym svetlem a plny cas jako u normalne beziciho akvaria, naroste Ti zelena rasa, klidne se zazelena i pisek, dokonce i v pripade, ze pozdeji je to svetlo nedostatecne. Tohle se proste casto deje, ta rasa pak zase sleze, takze to neni nic hrozneho, ale kdyz na zacatku svitis mene, muzes se tomu vyhnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:30 Muž Slav3k [23] Re: HaDaS
Děkuji :)
Kryt jsme vyráběli s otcem je to starý kutil ... desky jsem si nechal opracovat za babku v jednou truhlářství. Návrh byl převzat a upraven z jednoho návodu na internetu. Původně mělo být i víko, ale rozhodl jsem se, že tam dám jen zarážky na která opřu sklo ... alespoň nemusím řešit voděodolnou světelnou soustavu :-)

Jinak, ted v akvaristice mi paní poradila, at v tom novém akva svítím jen sedm hodin a to od 16:00 do 23:00. To je zajímavé ... co si o tom myslíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:22 HaDaS Re: Slav3k
Ten kryt je opravdu dobrá truhlářská práce, krásně slícované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 14:09 Muž Slav3k [23] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady ještě ukázka zakoupené techniky :)
když jsem si poručil bioakvacit, dostal jsem tento zelený (řekl jsem si o 10 x 10 x 16)
tu hlavu jsem vybral podle recenzí tady na foru
a nakonec kuličky bivoj :-D
A ukázka mého home-made krytu. Bohuel jako student jsem neměl na novou rampu a tak jsem to vyřešil takto ... jen doufám že to dřevo nic neudělá, i když je natřeno venkovním nátěrem ... zářivky dávají dohromady 0,4W/L
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:45 R Muž romant [27987] Re: Slav3k
Vodu doplň do celýho objemu akvárka. Nemusí být odstátá. Zapni veškerou techniku a máš založeno. ;-) Není nutný se toho bát, není to zase taková složitost. palec
EDIT: Ty jílový kuličky v substrátu jsou v podstatě náhražkou toho starýho dna a jsou tzv. cílenou výživou. Jenom pozor při odkalování, aby se nyvahrabávali, ale to by se do toho muselo vrtat nějak hloubkově. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2011 13:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Tretinu vody vymenim za neodstatou o spravne teplote i v zabehlem akvarku. Pri zrizovani noveho akvarka se klidne muze napustit neodstatou se spravnou teplotou (kvuli rostlinam), ryby tam nejsou, rostliny se dezinfikuji i hure nez tim obsahem chloru ve vode z kohoutku a i tak preziji. A to dno s temi kulickami v pohode. Naplnene do pulky to vydrzi jak dlouho chces, kdyz jsou rostliny ve vode, ale ja bych to dolil rovnou do plna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 13:35 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Tak jsem začal se zakládáním akva :)

ted řeším následující:
1.Jak dlouho necháváte odstát vodu z kohoutku ? kvuli chloru atp.
2.Nevadí že jsem nepoužil staré dno ale ke každé větší rostlině nebo skupině rostlin napíchal ty jílové kuličky ?
3.Když mám ted akva sotva z půlky naplněné, teplotu udržuji topítkem a svítím do toho, vydrží to den, než dám odstát vodu ?

díky moc !!

PS: prosím promiňte mi celkovou neupravenost a ten hrníček a plastovou misku :) brzy tam bude kámen a rostlinky jsem tam hlavně rychle vysázel ... mám jen asi 3 druhy, zkrátka nedbal jsem na štábní kulturu. To se bude zkrášlovat postupně, zatím ať to hrne :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:34 Muž masterPKbanan [34] – Re: romant
Přesně tak, souhlas. Já když už se konečně skoro zbavil ruduchy tak tam mám teď zase řasu zelenou, ale ta už mi tolik nevadí :-) Není tak hnusná jako ta mrcha ruducha :-D Taky bych to akva klidně napustil, třeba jen částečně a nechal běhat filtr ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:51 R Muž romant [27987] – Re: Dimi
Tak jestli jsou obavy z řas, tak to bych to akva ani nezakládal. Řasy jsou a budou v každým akva a kdo říká, že je v akvárku nemá tak nemluví pravdu, ale nemyslím si, že by dno s výživným substrátem vyvolalo nějakou invazi řas za tu dobu, co bude akva zabíhat bez rostlin a osvětlení. Jistě se najde i někdo další kdo můj názor potvrdí, či vyvrátí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 20:41 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Re: romant
Jste si jist Romane? Nevadí když pod pískem mám vrstvu s hnojivem JBL Florapol? Neobjeví se nějaká ošklivá řasa? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:28 R Muž romant [27987] – Re: Dimi
Ale neskejsne, toho se neboj, když ten filtr necháš běhat, tak bude pěkně připravenej na příchod těch rostlin a světla. Získáš teď nějakej ten čas a body od svýho novýho akvárka k dobru. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:24 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Re: Landvir
Já si asi raději počkám, mám strach, že mi to dno a voda zkejsnou coze Rostliny a světlo budu mít minimálně za 14 dnů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:23 R Muž romant [27987] – Re: Bart_29
Sterilní není, z toho strach neměj. :) On ten písek co tam dáváš a třeba taky to nasypání suchýho krmení je právě pro ty bakterie zajímavým a vítaným soustem. Takže pokud tu možnost naočkování filtru máš, tak bych neváhal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:19 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy – Re: romant
jj o tom jsem tu cetl ale nevim cim by se ty bakterie zivily kdyz je aq v podstate sterilni bez vyzivovacich latek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:03 R Muž romant [27987] – Re: Bart_29
Ještě jedno urychlovací vylepšení by se dalo. A to naočkovat filtr, který bude používán v tomto akva, nějakým jiným filtrem. Prostě do tohoto filtru vymačkat špinavej filtr z jinýho akva. Předpokládám, že tam bude nějake vnější filtr, tak do něho prostě nalejt trochu toho bodrelu z jinýho filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:57 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy – Re: romant
skvelej napad to zkusim ,zitra tam dam kytky a trochu toho krmeni a pokud by to do 19 zabralo a hodnoty vody by byly v norme nasadil bych ty neonky.Jinak i sneci co mam na rostlinach by mohly pomoct se zajetim ne?Jinak dik za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:46 R Muž romant [27987] – Re: Bart_29
Tak do těhle teplot ty živorodky nejsou vhodný a píšeš, že tam chceš mít placky, tak to spolu nejde dohromady. Tak si pomůžeme jinak, nedávej tam žádný rybky, ale nasyp tam trošku suchýho krmení. Bude to mít stejný efekt, jako tzv. zajížděcí rybky. ;-) Po cca třech týdnech(možno i dříve) po změření hodnot NO2 s nulovým výsledkem, byxh se pustil do normálního postupnýho osazování akva rybí osádkou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:39 Žena Kajka99 [229] – Re: Bart_29
dle mého filtr nemusí (a ani by neměl) jet naplno. průtok bych přizpůsobila objemu svého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:30 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy – Re: romant
jeste takovej dotaz k tem zivorodkam, v aq bude teplota okolo 30 C tak by me zajimalo ktere ryby na rozjeti nasadit aby to s nima pak nesvihlo.potrebuju prizpusobit rostliny na tu teplotu a nechci ji kvuli rybam snizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 18:26 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy – Re: Yirka
akvarko jsem vcera zalozil napustil a filtr maka naplno,rostliny tam dam zitra az bude voda na pozadovane teplote a necham aq takto behat do 19.3 nez bude burza a koupim rybky na rozjeti aq.Akorat pak nevim kam s nima asi skonci v akvaristice.V planu pro aq mam cca 20Ks neonek a 6 az 8 dospelych tercu (samozrejme od mladych a koupe nekdy o prazdninach).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 15:34 Muž Hogo [4] – Re: Bart_29
jasny tema rybama co pisou urco nicemu neublizis:-) filt a vodu bych klidne dal aspon si ta voda sedne a bude pripravena ale zalezi na tobe jeslti se ti potom bude chtit machat v plnem akvarku az tam budes davat rostlinky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 14:19 Muž Landvir [57] – Re: Dimi
Ahoj, Já osobně bych akva založil dno hned, napustil vodu a zapnul filtr, ale jak chceš muzes pockat, zalezi na tobe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 12:10 Muž Yirka [9126] – Re: Bart_29
Rozhodně bych hned založil a honil filtr i bez rostlin. (S rostlinami pochopitelně lépe)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 12:09 R Muž romant [27987] – Re: Bart_29
Máš krásnou litráž, tak bych tam volil třeba mečovky, nebo platy, jsou větší než paví oka a bude se jim tam líbit, ale nic proti pavím očkám. Dal bych jednoho samečka a tři samičky(popřípdadě násobky), ať už se rozhodneš pro cokoliv z těch živorodek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 12:01 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy – Re: romant
Ok tak zivorodky coz nejspis budou pavi ocka nebo tak neco podobneho ale hlavne by me zajimalo kolik kusu na tolik litru?


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 09:46 R Muž romant [27987] – Re: Dimi
Rozhodně bude lepší ještě nějakej ten den vydržet a až to bude všechno komplet, tak to udělat najednou i se světlem a rostlinami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 09:43 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Založení nového tanku :)
Dobrý den,

chci se zeptat, chystám se založit svoje první ADA akvárium - všechno je připraveno až na osvětlení a rostliny, které dorazí do 2-3 týdnů. Můžu zatím připravit dno, naplnit akvárium vodou a zapnout filtraci? Nebo mám raději počkat až budu mít komplet všechno? Jsem si myslel, že možná by bylo lepší kdyby akvárko se pomaličku rozjíždělo samo ve tmě bez rostlinek. Co vy na to? Díky,
Dimi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 08:59 Muž Landvir [57] – Re: Bart_29
Ahoj Barte, souhlasim s Hogem, dej tam spíše živorodky než neonky, na zajetí jsou lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 08:48 Muž Hogo [4] – Re: Bart_29
na zajeti bych tam dal nejakou zivorodku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 07:53 R Muž romant [27987] – Re: Bart_29
Jako tzv. zajížděcí rybky bych použil jiné rybky než zrovny neonky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 01:00 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy – zalozeni akvaria
ahoj mam dotaz zalozil jsem akvarium cca 480 l a na rozjeti biologickeho vyvazeni akvaria mam pouzit 6 neonek ktere mam v planu cca po 3 nedelich kdy v aq budou rostliny nebo radsi vyce kusu ktere budou pak soucasti akvaria.Pocitam s celkovym stavem okolo 20 ks neonek obecnych.Za rady zkusenych akvaristu v zakladani a rozjeti aq predem dekuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [93] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=4601