Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 114 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:21 Muž jajaapaja [174] – Re: koblihcz
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 16:43 RAP
Brzdááááááá!!!! Klučina se ptal jak by to šlo udělat, nějaké rady dostal a to ostatní je zbytečné. Jak to vyřeší je na něm a jeho rodičích. X-) mír
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 16:03 Žena darka [520] – Re: Nikola
OT.: Možná kdyby mu s tím y/i poradila ta vyženěná dcera, co snědla to Šalamounovo ....., na serveru pro ženy? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2009 15:51 Nikola
JuraS napsal: v diskuzi pro adminy jsme to už vyřešili s ancistrusem...děti chválím..když je za co..když přiloží ruku k dílu sami od sebe například..tohle není server pro diskuze rodičů na d dětmi..takové existují pro ženské..kde na nás chlapi plivají oheň a jsou weby i pro nás chlapi kde chlapi si stěžují na to comají doma a nebo v kanceláři..

A když už tady tak poučujete, nebylo by fajn dávat si trochu pozor na pravopis? Ono když se tady chvástáte čtyřmi křížky, tak byste měl mít snad lepší úroveň psaní než třináctiletý kluk kterého tady veřejně shazujete. Ono léta asi nejsou všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 15:46 Muž Chem [837] – Re: Chem
Chtel jsem tim rict, ze vse od prispevku JuraS 24.08.09 11:30:23 je v tomhle vlaknu OT a vubec bych se nezlobil, kdyby se pokracovalo sklepem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2009 15:44 Muž Chem [837] – sklep
Tema bylo zalozeno s jasnym cilem - zda a jakym zpusobem se da zaridit odchovna ve sklepe. Tazatel se ani v dalsich prispevcich nepta vylozene na blbosti a az na ty preklepy a sem tam hrubky jsou otazky docela v pohode. Vlakno se vyvijelo docela dobrym smerem a bylo alespon pro mne docela inspirativni (do roka se stehujem do noveho a tam chci mit odchovnu prave ve sklepnich prostorach). Samozrejme kazda situace vyzaduje reseni velmi individualni, ale proc se bavit o tom kolik tazateli je a jestli je nebo neni zbytecne mu radit? Otazka pochopitelna a odpovedi si urcite precte treba za rok nekdo s podobnym problemem a kdyz to bude chtit opravdu realizovat, tak bude v tematu pokracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2009 15:43 JuraS – Re: darka
v diskuzi pro adminy jsme to už vyřešili s ancistrusem...děti chválím..když je za co..když přiloží ruku k dílu sami od sebe například..tohle není server pro diskuze rodičů na d dětmi..takové existují pro ženské..kde na nás chlapi plivají oheň a jsou weby i pro nás chlapi kde chlapi si stěžují na to comají doma a nebo v kanceláři..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 14:45 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – No comment
Zoltán no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   24.08.2009 14:20 Žena darka [520] – Re: JuraS
Jsme přibližně stejně staří, mám taky puberťáka na střední, ale takhle mluvit o vlastních dětech coze Pochválíš je vůbec někdy? no Tady se mladík snaží zjistit co nejvíc o tom, co ho zajímá, když bude mít argumenty, tak mu s tím třeba doma někdo pomůže, a Ty to hned všechno odsoudíš ne Je vidět, že to klukovi vrtá hlavou, na dotaz se pečlivě připravil včetně plánku, tak proč by mu jiní nemohli poradit ano P.S. Že je vyženěná jsem si přečetla až teď, já mít tak chytré dítě tak tvrdím, že je celá po mně a je to výchovou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2009 14:14 Muž rjulius [17]
V lecčems níže se s tebou dá souhlasit, ale jinak to zavání nějakým komplexem... :-)

JuraS napsal: A jéje..další chytrej..jedna z mých holek co už je na střední si myslí, že sežrala šalamoulovi hovno když zvládá levou rukou se šťouráním v nose matematické olympiády, když je nejlepší v ročníku podle známek..tak ta si myslí, že mejch 40 a víc křížků přechčije jen tím, že dostane známku ve škole..ale když se jí zeptám ať mi vyjmenuje jak jdou sibiřské veletoky od uralu po sachalin tak čumí jak tele na vrata a že se to učila v x tý třídě a známku z toho už dostala...ale aby uměla vyžehlit si tričko a nebo pustit pračku to je pro ni ženskou budoucí problém jak prase..sorry za OT ale tomuhle se nedalo nic neříct...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 14:10 Žena darka [520] – Re: koblihcz
palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.08.2009 14:08 koblihcz – Re: JuraS
No děti bývají často obrazem svých rodičů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.08.2009 13:16 JuraS – Re: Anticitrus
A jéje..další chytrej..jedna z mých holek co už je na střední si myslí, že sežrala šalamoulovi hovno když zvládá levou rukou se šťouráním v nose matematické olympiády, když je nejlepší v ročníku podle známek..tak ta si myslí, že mejch 40 a víc křížků přechčije jen tím, že dostane známku ve škole..ale když se jí zeptám ať mi vyjmenuje jak jdou sibiřské veletoky od uralu po sachalin tak čumí jak tele na vrata a že se to učila v x tý třídě a známku z toho už dostala...ale aby uměla vyžehlit si tričko a nebo pustit pračku to je pro ni ženskou budoucí problém jak prase..sorry za OT ale tomuhle se nedalo nic neříct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 12:33 Muž Anticitrus [1] - Živorodky – změna
sem si změnil přezdívku z icaraxe na anticitrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.08.2009 12:09 Muž Anticitrus [1] - Živorodky
JuraS napsal: Příjde mi naprostá hloupost rozebírat nějakou takovou otázku s 13 ti letým klukem..osobně mám děti starší a zabývají se různejma kravinama..nápady mají různé..třeba že by chtěli mít koně a návrh mi holka dala, že ví o jednom levném a že u kamarádky na zahrádce (kam bych sotva zaparkoval svoje auto) by mohl být..a myslíte si, že jsem hned konstruktivně plánoval jak jim tam vytrhám kytky a kam dám žlab..houbelec...a radit 13 ti letýmu jak má do stěn přišroubovat íčka ???? tvůj 13 ti letý syn umí dělat a ty ho pustíš k příklepovce ? proberte se..a pro adminy...no doplním radu do fóra pro ně.... nedělěj tady ze mně hlupáka rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 12:04 koblihcz
JuraS napsal: ...a radit 13 ti letýmu jak má do stěn přišroubovat íčka ???? tvůj 13 ti letý syn umí dělat a ty ho pustíš k příklepovce ? No samozřejmě neradím jak to má dělat 13 ti letý kluk, píšu jak by to šlo udělat. Rozhodně mi to přijde jako lepší řešení než topení ve sklepě pro akvárka, které stejně nikdo nevidí. Předpokládám, že Adam je soudný kluk a nepoběží rovnou zakoupit dvě íčka, papne majzlík a pustí se do stavebních úprav, ale nejdříve se poradí s rodiči. Já jako rodič bych byl rád kdyby mé dítě přišlo s konkrétními návrhy jak řešit svůj "problém". Zda je to rozumné, realizovatelné už je na rodičích.

Každopádně ty íčka by se nešroubovala ale zapravila do zdi, tedy vysekat přiměřený otvory do obou stěn a do nich zazdít ty ička tak aby ležely na té zdi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 11:36 RAP – Re: JuraS
ano Tak, tak ano Zas na druhou stranu mu to vysvětlit, aby si uvědomil náročnost a cenu, taky není k zahození, zejména pro jeho rodiče. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2009 11:30 JuraS
Příjde mi naprostá hloupost rozebírat nějakou takovou otázku s 13 ti letým klukem..osobně mám děti starší a zabývají se různejma kravinama..nápady mají různé..třeba že by chtěli mít koně a návrh mi holka dala, že ví o jednom levném a že u kamarádky na zahrádce (kam bych sotva zaparkoval svoje auto) by mohl být..a myslíte si, že jsem hned konstruktivně plánoval jak jim tam vytrhám kytky a kam dám žlab..houbelec...a radit 13 ti letýmu jak má do stěn přišroubovat íčka ???? tvůj 13 ti letý syn umí dělat a ty ho pustíš k příklepovce ? proberte se..a pro adminy...no doplním radu do fóra pro ně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 07:49 koblihcz – Re: icarax
No pokud je problém "jen" chatrná podlaha a místa máš dost, tak se dá (pokud tam máš alespoň festovní zdi) tak udělat překlad ode zdi ke zdi ... koupit dvě "íčka" ty zapravit do protějších zdí - na to položit nějakou festovnější desku (třeba ty co se prodávají jako pracovní desky pro kuchyňské linky) a na ni akvárka. Zbytek obložit třeba laminem. Ale každopádně by to chtělo konzultovat se zkušeným zedníkem (jaké íčka, jestli jsou zdi vhodné, atd.) Ale pokud se ty íčka položí ve stejném směru (do stejných zdí) ve kterých jsou uchyceny i trámy podlahy ve tvém pokoji neměl by být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 07:21 Muž Anticitrus [1] - Živorodky
no jinak by se to dalo dát do koupelny a do kuchyně ale to by se rodičum nelíbylo :) .my totiž nemáme nejnovější barák a jinak stropy sou prkna a pak eště něco takže moc neunesou a v obýváku sou prkna a pak mezera a pak teprv betonový překlady takže u sebe v pukojíčku mam jenom 3 akva víc už nemůžu jinak by sem žuchnul rovnou do obejváku(sem totiž v patře) :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2009 07:00 koblihcz – Re: icarax
taky jsem nad tím uvažoval, ale je to na prd jak z hlediska vytápění, tak hlavně proto, že akva je na koukání a to bych se do toho sklepa mohl taky nastěhovat :). Nad tím vytápěním sklepa kamny raději neuvažuj pokud nebudeš mít nějaký náhradní systém vytápění, který nebude vyžadovat tvoji přítomnost. Není to tak snadná věc "udržovat oheň" a dřevo nebo uhlí taky není zadarmo a taky topit "jen" rybičkám by se nemuselo líbit tomu kdo platí účty. Leda že by rodiče zainvestovali a pořídili solární panely. S dotací zelenausporam.cz se dotuje polovinu nákladů a ušetřili byste i na topení v celém domě. :)
Ale ideální podle mě je to co radí Jva, pokud tedy na tom sklepě trváš. Já bych ale ještě pohledal nějaké místo v obytné části, bylo by to škoda dávat akva do sklepa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.08.2009 21:24 Muž Jva [6] – Re: icarax
Do sklepa asi nikdo nedává okrasná akvária, takže předpokládám že to budou akvária chovná. Potom ti nic nebrání v zaizolování akvárií (za všech 6 stran) třeba 10 cm polystyrenu s oddělávací přední stěnou. Potom akvárium vytopí osvětlení plus nějaké slabší topítko - a náklady na elektřinu nebudou až tak příliš vysoké.
Pokud máš opravdu sklep studený, tak počítej s pořádným větráním - určitě se tam bude hodně srážet vlhkost = plíseň + opadaná omítka + rezavějící roxory a traverzy ve stropě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 21:15 Nikola – Re: icarax
To je tak na výměník tepla - to by fakt nevyplatilo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 20:57 icarax
Fotka k příspěvku předělaný plánek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 20:54 Muž Anticitrus [1] - Živorodky
to jestli mi ty jiný kamna povolí táta ale ten komín je ve sklepě v ůplně jiní místnosti na tom plánku v tej nejmenší vlevo dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 20:44 Muž jajaapaja [174] – Re: RAP
Jo přesně tak.komín tam máš.Tak včem to vázne.Já mám ty kamna na dřevo .Jeden špalek vydrží hořet celou noc.Ráno dám další na dopoledne a odpoledne třetí.Vytápím tak prádelku kde mám odchovnu.Kamna sice stály 5000 Kč.Ale už se mi to vrátilo.Pouštím vhorký vzduch i do obytného podlaží.Nemá to chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 20:35 RAP – Re: jajaapaja
Takový petry by byly akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 20:11 Muž jajaapaja [174] – Re: icarax
Tak vyměň kamínka za kamna na dřevo ty ti to vytopěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 19:59 Muž Anticitrus [1] - Živorodky
akumlačkama ale jen přes zimu přez léto se mě teplota v akváriích drží kolem 25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 19:08 RAP – Re: icarax
A ve zbytku domu topíte jak? Hned druhý článek klub.akva.sk/… ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2009 19:01 Muž Yirka [9126] – Re: icarax
Jedině studenovodní nádrž nebo vlastní elektrárnu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 18:50 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: icarax
To se nedoplatíš na topení. Najdi něco jiného kam dát akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 18:30 Muž Anticitrus [1] - Živorodky – Akvária ve sklepě
Fotka k příspěvku je vhodné mít akvárium ve slepě ???? teplota vzduchu 15 stupňů a vlhkost nevim ale zdá se mě vlhkej, a taky mám problém s vytápěním protože min. 4 akvária vytápět zvlášť by bylo nevýhodné radiátory nejsou akorát v té nejmenší místnostce malá kamínka na spalování papíru a to by to navytopilo.a taky největši výhoda sklepu můžete ssi tam dát akvárko o jakékoliv váze palec . tak prosím poraďte
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 20:17 Muž Plecos [322] – Re: Yirka
Pro to by to měl být známý akvarista, ten by když tak upozornil, že hrozí případný "bonus"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 20:13 Kuba
Já myslim že úplně nejradši by byl, kdyby si to moh celý zařídit sám, spousta lidí říká že to zakládání, zařizování a shánění je na tom to nejlepší ;) Já kdybych dostal akva komplet zařízeý se vším všudy, tak bych moc happy nebyl, o dost bych přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 20:11 Týna – díky
..všem děkuji za rady..dáme tedy tatíkovi jen akvárko osázené...
-na mou obhajobu :-) -tady se píše minimálně týden rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
-tady taky www.aquapage.cz/…
a určitě ještě nějaké stránky na které si te´d nevzpomenu..každopádně moc díky :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 19:41 callito
podle mě tatínek bude stejně nejvíc happy když si bude moc rybičky vybrat sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2009 19:37 Muž Yirka [9126] – Re: Plecos
Já bych ten první bod skoro zásadně nedoporučoval. Když už něco použít, tak jedině vlastní. Nikdy nevíš co si zvenčí do nádrže zavlečeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 19:37 Muž jajaapaja [174] – Re: Týna
Já bych to až tak daleko nehnal.Aby tam byly hned i ryby.Tak mu založte akvárko s rostlinkama.A rybyčky už nechte na něm ať si je po třech týdnech vybere.Bude ztoho mít určitě velkou radost.Věřte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 19:27 Muž Plecos [322] – Re: Týna
Pokud je někde v okolí známý akvarista s dostatečně velkým akvárkem, tak se dá od něj načerpat akvarijní voda a filtr vyprat v odkaleném bo.delu. Nicméně do 250 by to chtělo aspoň 100 litrů vody z jiného akvárka...
Pokud není po ruce žádný takový, tak další možností je, že by jste dostatečně provzdušňovala a měnila v prvních týdnech častěji vodu, pak by tam mohla přežít skoro celá plánovaná obsádka, ale to chce mít nějaké zkušenosti a mít v oku, jestli už je třeba vodu měnit a kolik a taky je to celkem pracné...
Takže doporučuji ten první odstavec nebo raději přivítat otce akvárkem osázeným akva rostlinami s tím, že do výběru rybek už bude moci trochu zasahovat (to mu možná udělá ještě větší radost, protože může mít jiné představy :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 19:20 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Týna
Pokud se ti chce ještě něco nastudovat tady je šikovnej článek o tom čím nově založené akvárium prochází a co by ryby musely přetrpět, kdyby jsi je tam dala dřív než za 3 týdny.

wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 19:17 Muž Yirka [9126] – Re: Týna
Triky dělají politici a iluzionisté.
V akvaristice, při zakládání tak velké nádrže bych je nepoužíval nebo bych se je nesnažil nalézat v nějaké chemii. Myslím, že obdarovaný to určitě pochopí. Jediné co mohu s čistým svědomím při tak velké nádrži doporučit je okamžité vpuštění 4-5ti tzv. záběhových rybek a sledování NO2, které případnými výměnami vody stále držet na minimálních hodnotách až 0. Vzhledem k tomu že se jedná o větší akvárium tak i kdyby bylo zaběhlé není možno větší počet rybek vpustit naráz. Je třeba je i později přidávat postupně. Moc jsem asi nepotěšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2009 19:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Týna
Nevím kde jsi studovala, ale doba nutná k zajetí nádrže je minimálně 3 týdny a je bohužel naprosto nezbytná.Určitě nepoužívej chemický přípravky na "ZARUČENÉ" urychlení záběhu protože zaručeně nefungují :) nebo určitě ne tak že to trvá pouze týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 19:03 Týna – první kroky- týden čekání
Ahoj,prosím o radu zkušenější.Tatínek si vždy přál akvárium,proto jsme se s mamkou rozhodli pořídit mu akvárko k padesátinám.Už půl roku se snažím si vše nastudovat,vše je mi jasné,vybrala jsem ryby vhodné pro začátečníky,jenže nevím jak obejít to týdení čekání-myslím ve chvíli,kdy mám akvárko,dekoraci atd.,napustím vodu a všude se píše,že se musí týden počkat než vložím ryby,ale já nemám týden,mám jen 4dny kdy jede taťka na dovolenou a až se vrátí chtěla bych,aby akvárko bylo s rybičkami,lze tu čekací dobu nějak obejít-zkrátit nějakým trikem?Kdyby akvárko bylo malé tak lze snad přenést,ale máme objednané 250l akvárko..máte nápad?předem díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 15:26 Muž Kaplan007 [51] – Re: Petr333
To vypada dobre:) ja uz jsem se rasy taky zbavil denni vymenou vody. A co se tyka mastnoty na hladine, ta se mi taky ze zacatku delala a sama od sebe zmizela kdyz se akva jaks taks zabehlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 10:57 Petr333 – Re: Kaplan007
Takze po delsi odmlce. Akvarko je uz zalozeny. Musim rict ze tech 28 kg bylo akorat. Udelal sem pekny svah a kupodivu i drzi. Jinak dno je opravdu paradni. Vypada fakt super a hlavne sazeni kytek je uplne o necem jinym. Zrnitost je spravna jen ze zacatku se me to zdalo divny, ale po napusteni vody se to srovnalo. Takze akvarko bezi necelych 14 dni a zatim to vypada dobre. Vsechno roste (zatim) no uvidime. Az to poradne zaroste tak udelam nejaky fotky a zalozim si tu prezentaci. Jinak sem mel problemy s mrtvou hladinou (delal se me porad mastny film). Nakonec jsem to vyresil obyc umelohmotnym zvonem na odsavani. Otocil sem ho tak ze rozsirena cast kouka z casti nad hladinu. V rozsirene casti je pak zarez asi 1 mm silny aby do nej mohle vtekat voda, ale aby to nemohlo nasat rybu ani casti rostlin. Druha strana je pak zavedena do sani filtru (TetraTec 700). V rozsirene casti zvonu se dela paradni vir a nasava mastnotu z hladiny. Jednoduche a funkcni. Vyroba trvala asi hodku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 10:43 Žena geminika [39] - Živorodky – Odchov panciernika
Má niekto skúsenosť s odchovom panciernika Gosseovho? Nakládli mi ikri a nemám skúsenosť, čo s nimi treba robiť. Poradí niekto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 18:49 Muž jajaapaja [174] – Re: Imii
nežehlit nalepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 18:33 Muž Yirka [9126] – Re: Imii
Já mám tyto nažehlovací hrany dole přes podložku a vzhledem k absenci krytu i nahoře na okraji nádrže. Nahoře nažehleno přímo na sklo (kryje výztuhy) dole přilepeno oboustrannou páskou.
(Ta horní je vidět na včera přidané fotce nádrže).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 14:44 Žena geminika [39] - Živorodky
Tak som ju pristihla pri čine, ako lepí ikry na rastlinky. Už som sa dočítala, že môže ich byť až 300. To im asi 43 litrov nebude stačiť. Prežijú vôbec všetky, alebo sa ich vyliahne menej?Aký postup navrhujete? A keby som si chcela nejaké odchovať?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [114] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=5651