Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 130 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:58 Muž ghostik [81] – Re: Lorsson
Souhlasim
Taky by mne zajimnalo jak by se tvaril u jinacich rostlin jako treba Cabomba piauhyensis a jim podobne ktery miluji svetlo 1:1. Kdyz tam budu mit jen Pistia stratiotes tak mi postaci zarivka jedna do 10W :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:49 Lorsson
Sprachys napsal: ..kytky rostou jak dabel... nejde jen o vallisnerky, ruzkatec a kryptosky, ale treba ten velkej anubias mel 4 listy kdyz sem ho kupoval, a ted to je tak rok co ho mam... takze podle me: 2x18W by melo stacit bohate ;-) ..

No myslim ze by ses nemel ohanet tim ze ti rostou pod timto osvetlenim rostliny NENAROCNE na svetlo jako je anubias... Ja bych opravdu doporucil minimalne 0,5w/l aby se clovek nemusel obavat ze mu rostliny neporostou a aby musel vzdy premyslet jake rostliny koupit... (samozrejme za dodrzeni ostatnich zasad nezbytnych pro rust) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:25 Muž isamik [180] – Re: Utahraptor
Ja ti nepovim jak tluste sklo by to melo byt, ale jiste se nejaky odbornik ozve :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:24 Muž Sprachys [48] – Re: fantasta
prej minimalne, tim te nechci nejak schazovat, ale podivej na my akvarko (112l - 2x18W) a kytky rostou jak dabel... nejde jen o vallisnerky, ruzkatec a kryptosky, ale treba ten velkej anubias mel 4 listy kdyz sem ho kupoval, a ted to je tak rok co ho mam... takze podle me: 2x18W by melo stacit bohate ;-) vic bych asi pokladal za zbytecny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:23 Žena Utahraptor [91] – Re: isamik
Sklo je 5mm, to by mělo stačit ne?

Ono to bylo objednané jako terárko ale zdá se mi že dělané to je spíš jako akvárko, ten sklenář byl krapet...divný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:10 Muž isamik [180] – Re: Utahraptor
Aby ti to sklo vydrzelo, kdyz to bylo delane jako terarko :-O .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 08:02 Žena Utahraptor [91] – Re: fantasta
Ono je to akvárko exterárko pro osmáky ale je asi jen rok staré a bylo děláno na zakázku, proto ty rozměry. Kryt bude tudíž samodomo (stejně to chci nějak pěkně integrovat do nábytkové stěny :))

Ad ty rybičky - myslíš že třeba razborky by tam nešly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 07:39 R Muž Silent [5949] – Re: Utahraptor
Vzhledem k objemu nádrže( asi 75 litrů) bych už další ryby nedoporučoval. Spíše se soustřeď na ty Betty a udělej jim super bydlení. Z rostlin bych doporučil relativně nenáročné Hygrophily a Vallisnerie a nějaké plovoucí třeba Pistia. No a světlo? je to dost nestandartní rozměr tak se asi bude těžko shánět kryt. Chtělo by to alespoň 2x 18W zářivky. To minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 07:28 Žena Utahraptor [91] – Jak správně založit akva a co do něj - Thajsko
Náhodou jsem přišla k novému akváriu, má rozměry 37x58x35 cm. Posléze bych do něj přestěhovala osazenstvo současného akvária (1 sameček bojovnice, 5 sekavců thajských), přidala 2 samičky bojovnice a dále bych ráda pořídila nějaké pěkné hejnko rybiček do střední části akva a pár filtrujících krevetek, pokud seženu. Šlo by to?

Druhý problém je s rostlinami, poslední týden pořád někde čtu něco o kytičkách, ale pořád nevím jaké mám pořídit, ráda bych měla akvárium co nejvíc podobné přirozenému prostředí. Doporučíte mi něco?
(Kromě toho abych vysázela do akvárka rýži:))
Podotýkám, že na kytky jsem krapet lemra, obvykle zapomenu zalívat (to u akva asi nevadí, ale můžou se vyskytnou jiné problémy), takže kytičky bych potřebovala "jednoduché" :)

A třetí problém - pořád plavu v osvětlení, jaké by bylo pro toto akvárko nejvhodnější (vzhledem k rostlinám a živočichům)?

Už jsem jedno akvárium zakládala, ale jsem strašný začátečník a na všechno se radši ptám desetkrát, takže beru jakékoliv rady, kromě sprostých :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 13:23 Virteal – A co pisek?
Mně se stalo něco podobného. Nakonec jsem zjistil, že to bylo pískem, který jsem nepral odkalovacím zvonem. Ten mi postupne zahnival, voda byla spinavejsi a spinavejsi a kdyz jsem ji vymenoval, silene to pachlo. Pokud vsak pisek pravidelne perete, tak zde problem asi nebude.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:47 Muž filipsi [1295] – Re: Kromoli
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

A existuje funkce vyhledavani ve foru, a nahore sekce rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:10 Kromoli – bílý zákl v akváriu
Ahoj. Založil jsem si akvárko, dal do něj rybky a do druhého dne se mi ve vodě udělal bílý zákal.
Může mi někdo poradit o co jde a co s tím. Děkuji. Radek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 13:52 redmaus
Nezakládat pak to nepřevezeš, budeš muset vybrat štěrk ze dna, tahat použitou vodu, zakořeněné rostliny opět vytrhneš, rostliny se ti polámou,je to zbytečná práce na víc. Počkej si na nový bejvák a pak si to udělej v klidu a s rozvahou. Práce chvatná málo platná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:56 Muž filipsi [1295] – Re: michelle
No asi nejlepe delejte to dal tak jak to delate, 2-3 x tydne odkaleni a vymena 1/3. Proto take nejsou ryby davno mrtve.
Jestli pojedete zpatky autem, klidne je dejte do pytliku a prijedte s nimi, doma jim pak po tom co si o tom prectete udelejte odpovidajici akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:49 Muž Eff [417] - Rostliny
No tak já myslím, že by stačilo koupit menší odkalovač :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:29 michelle – Re: michelle
Vzhledem k velikosti akvaria odkalujeme 2-3x tydne, podle potreby (poctive rejdime hadickou mezi kameny, vymenujeme asi 1/3-1/4 vody). Proto jsem se zajimala o nejaky rost nebo sit, ktera by se dala vsunout pod kameny... tudiz veskery odpad by byl na dne a ne mezi kameny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:24 michelle – Re: michelle
Fotka k příspěvku A posledni foto - filtr bohuzel neni videt, museli jsme ho zasunout pod kameny, nebot rybky rady "norkuji" ve dne. Teplomer je klasicky, teplota vody 14 st a je z vodovodu (odstata).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: michelle
vypadá jak čerstvě založené, ani kal na dně pod kamenama.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:16 michelle
Fotka k příspěvku Technika - to opravdu ke mne nejde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 16:10 michelle
Fotka k příspěvku Ten sacek - to je jen filtr zabranujici rustu ras (ale nepsali jakych). Fotky zkusim poslat, ale jsem technicky antitalent, takze pokud se to nepovede hned, tak se omlouvam.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 15:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: michelle
Můžete mi to vaše 16 l miniakva nafotit? To se skutečně jen tak nevidí, aby s takovými rybkami fungovalo skoro 5 měsíců...?! :-O
Ten sáček bude nějaký odstraňovač dusíkatých látek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 13:42 Muž Eff [417] - Rostliny
Napadá mě pod štěrk vložit plát biomolitanu, sloužil by jako biofiltr. Jen nevím jesti by tím to odkalování nebylo ještě složitější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 13:08 michelle
Diky za odpoved. Ryby uz mame skoro 5 mesicu, zatim se jim dari a rostou jako z vody. Z puvodnich 2.5cm ted maji 5-8cm! Uz jsem zkousela je vratit v prodejne, ale tady to neexistuje, pry je mame vpustit nekam do reky (Irove si s nicim nedelaji hlavu). Navic chceme v lete domu do Cech, tak hledam potencialniho zajemce, pokud mozno s jezirkem. Jen bych si ted rada usnadnila praci s cistenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 12:52 Muž Eff [417] - Rostliny
Ani jedna z tech ryb se do tak malého akvária nehodí. Pochybuju, že budou schopny přežít déle než několik týdnů (předpovídám otravu). Zkuste ty ryby vrátit(alespoň jim vzduchujte než půjdou pryč) a pořídit krevetky, plže, nebo nějaké pidiryby, předejdete tak velkému zklamání. Samozřejmě pořiďte jemnější písek a živé rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 12:46 michelle – prosim o radu
Prosim o radu. Syn (7.5let) si zcela necekane, v dobe me hospitalizace, (ovsem pry po dohode s tatinkem) prinesl domu miniakvarium (16l) i s 5rybickami (4x zlaty karas a 1 snad sumecek americky). Hruby sterk, umele rostlinky, svetlo-pokojova lampicka, filtr-maly sacek lezici volne na dne a krmeni Daphnia...kozel zahradnikem. Presto se rybicky maji cile k svetu. Muzu na dno pod kameny pouzit nejaky rost (neco jako je v porodnickach), abych si usnadnila odkalovani - syn se sice snazi, ale karasi maji vykonnejsi metabolismus a musim pomoct i ja. Tady v Irsku je problem sehnat vhodne zarizeni, dulezitejsi je prodat nez pomoci zakaznikovi. Dekuji vsem za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 09:29 Muž PT [89] – Re: vena
Zaloz, stehoval jsem na 200km a za par mesicu 400km, sice jen slabych 70l, ale pocitej s tim, ze v podstate jeden den zabere zruseni, a dalsi den znovuzalozeni. Jinak kdyz vezmes nejake rozumne procento vody a zabehnuty filtr a sterk nechas ve vlhku a s kyslikem, tak si myslim, ze bakterie nepozabijis. Nejvetsi "prace" je to znovu usporadani a tak. Jinak jedinne umrti co nastalo, byla ryba vyskocivsi z kyblu a jeji nalezeni po cca 1 tydnu (mumifikace).
Myslim si, ze to je dobra moznost (zaminka) k zmeni layoutu akva.
Jinak myslim si, ze 15km, nebo 150km je uplne jedno, nejvic zabere "rozebrani" a "slozeni". Jo a v akva jsem sterk odvahu skutecne nechavat nemel, pripadlo mi to jako nerovnovazne zatizeni, navic v tahu, misto tlaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 21:31 Muž vena [52]
To Dunny: Tohle bych se odvážil uskutečnit tak s 50l to se ještě dá unést a když tam nedáš velké kameny tak se nemusíš bát jejich posunu a případného prasknutí dna.takovou nádrž bych jen vypustil ovázal igelitem aby neoschly rostliny a jel bych.Teď zakládám 140 l nádrž, když jsem jí nakládal a vykládal z auta tak ve dvou lidech a opatrně abys s tím neklep a stačila sama o sobě.Nedovedu si představit, že bych to měl převážet se štěrkem.Jednou jsme stěhovali ve třech akva někde mezi 350 - 400 l už nevím přesně a taky vydalo za dost.Osobně bych to prostě neriskoval.Jestli to zkusíš tak napiš výsledek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 20:52 Dunny
Mno a co nechat ve vnitr substrat a rostliny k tomu nejakou vodu, cast vodu dat do barelu a prevest? Znovuzalozeni timhle odpada nebo ne? Hlavni problem vidim v tom, ze jsem si koupil obohaceny substrat a kdyz to ted budu mit na tech par mesicu a pak to znovuzalozim tak je mi v podstate na prd. (bakterie v substratu zabiju novou vodou???)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:34 Muž vena [52]
jak na co :-) ve chvili kdy to budu mit naložený tak je to už jedno kam jedu, ale to naložení obnáší kompletní "demontáž" a o tu by šlo třeba mě nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 17:03 Muž frmol [14]
15 km = zadna vzdalenost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 16:23 Muž vena [52]
Podle mě přeprava takhle velkého akva obnáší kompletni vyprázdnění nádrže.To naložíš dodávku když budeš chtít vzít i vodu.Osobně bych se na to vyprdnul a těch půl roku počkal.Když si představím všechnu tu práci ... ne A v případě, že bez akva nevydržíš tak si založ něco menšího tak + - 50l.To se stěhuje líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 16:14 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: johan
je to v podstatě znovuzalozeni ale problem bych v tom nevidel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 16:13 Muž danrycka [56]
taky myslím že to problém nebude, kor jen s rotlinkama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 16:10 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Hanacius
přestěhovat 180 na 15km se rovná znovuzaložení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 16:00 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Dunny
Zalozit palec 15km neni zadna dalka a navic prestehovat akva neni velky problem. Nevidel bych problem ani s rybama pokud bys prepravil i původni vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 15:08 Dunny
Ano, počítám s rostliným akváriem, nechci zbytečně trápit ryby převozem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 15:06 RADOVAN – Re: Dunny
povedal by som že počkať. Kým sa vytvorí rovnováha, to trvá dlho. Ja by som počkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 15:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Dunny
já bych ho klidně založil, další zkušenosti=)) ale nedával bych tam zatím žádné živočichy, čistě jako rostliné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 15:02 Dunny – Zakládat či nezakládat
Mám doma připravené všechny ingrediance na nové akva 180ku (Včetně substrátu). Za půl až 3/4 roku se pravděpodobně budu muset přestěhovat do 15 km vzdáleného města. Otázka je, založit teď nebo počkat? Nebojím se ničeho s převážením, až na vodu. CO udělat s akvarijní vodou? Do barelu? Díky předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 17:57 PAVEL – Kynder vajičko
jiří napsal: dej si tam co chceš, nebo se koukni na stejně velké nádrže a budeš vědět hned, to se tagle nedá říct, chápeš???? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:06 Věra – Re: Kamekh
Děkuji všem za rady. Stáhla jsem žaluzii, udělala v místnosti pološero, svítím jednou zářivkou a vyspala jsem prozatímně filtr filt. vatou a molitanem - a řasa ubývá. Už je vidět na rostliny v prostředku akvárka. SLÁVA. Snad to tak bude pokračovat. Dokoupíme rychle rostoucí rostlinky a jiný filtr a snad se nám z toho našeho ošklivého kačátka vyklube krásná kačenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 19:51 Kamekh – Nezakládat
Akva bych znova nezakládal, zelená řasa rybkám neva. Přidal bych rostlinky, pokud jich tam moc nejni. Máte 0,5w/litr, což většině rostlinek stačí. Světlo bych teda neměnil. Filtr se pokuste vyjmout z akva (to bude asi fuška, pozor ať nepoškodíte akva) a pořídit buď bublifuk, nebo vnější filtr. Filtr by měl za hodinu přečerpat objem nádrže asi 2 až třikrát, leč dvakrát stačí. No a potom čekat, co to s řasou udělá. Pro uspíšení zmizení řasy můžete třeba zatáhnout ty žaluzie. Po zajetí filtru (3 až 4 týdny) by se to mohlo spravit. Takhle bych to udělal já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 18:54 Usine
Určitě bílou. Já vím že všude píšou u rostlin 0,5w/l ale když jich máte jen pár, stane se to co vám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 18:39 Věra – Re: vaclav
Tak nechat světlo z venku a nechat svítit jen jednu zářivku. Bílou nebo fialovou? Nikdy by mě nenapadlo, že je to taková věda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 20:43 Usine – Re: Věra
Denní světlo pokud není moc intenzivní nevadí, spíše bych dočasně snížil umělé osvětlení na polovic. 0,5 w/l je na akvárium které nemá skoro rostliny hodně silné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 20:38 Věra – Re: filipsi
Tak mám stáhnout žaluzii a "zatáhnout". Nějaký den počkat, co to udělá? A svítit jim mám přes den nebo spíš, když bude mít denního světla? A obejde se to bez znovuzaložení? Fakt nevím, kam s rybkama. Další akva se mi kupovat nechce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 20:30 Muž filipsi [1295] – Re: Věra
No, to bude ono. 2x20W je dost samo o sobe na takove malo zarostle akva, kdyz se k tomu prida svetlo od okna.....
Pricin bude ale jiste vic najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 20:26 Muž Jurasek [137]
Osvětlení mám přibližně 0,33W/l. Ta Egeria by chtěla asi trošku víc, roste celkem pomalu, ale roste a daří se jí. Jako dno mám štěrk přesitý přes síto na hrubost >2mm. S Novým dnem a podobnýma věcma nemám vůbec zkušenosti. Udělal jsem zkoušku s tím štěrkem. Nešuměl, neměl ostré hrany, byl krásně ohlazený, tak vyvařit, šup do akvárka a zasadit rostlinky. Co s rybkama, v případě nového založení Vám neporadím, chtělo by je to dát někam do vody, ale nejméně do stejného akvárka. Leda byste pořídila nové, založila, pak tam přelovila rybky a tohle pak založila třeba pro neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 20:21 Věra – Re: vaclav
Ne, hnojivo nedávám, nic. Krmivo tedy upravím. Vodu týdně měníme a odkalujeme. TeĎ jsem tu vyčetla, že bychom to mohli mít způsobené umístěním akva vzhledem k oknu. Máme ho asi 1,, m přímo proti oknu. Sluníčko tam přímo nezáří, nejsvětlejší místnost to taky není, ale u okna to je. Co?
Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 20:19 Usine
Krmení omezit jen na jedno a aspoň jednou nebo dvakrát týdně to chce hladovku. Vločky jsou většinou jen náhradní krmení. Chtělo by to střídat a mít třeba i mražené dafnie a podobné vodní potvory. Úprava filtru je určitě potřeba. Každý týden chce akvárium odkalit a vyměnit aspoň třetinu vody. Teplotu vody mít okolo 20 stupňů. Doufám že nepoužíváš žádné hnojivo a ani do dna. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [130] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=6451