Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 105 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:35 Muž roper [10] - Cichlidy
Véna ti moc dobře poradí palec
Je jediný, kdo mi tu opravdu s něčím pomohl a dotáhl vše dokonce. ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:32 S Muž invalida [3881] – Re: Sewer
ok mám ajsko i skajp ale zejtra ted mažu spát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:30 Muž Sewer [99] – Re: invalida
To je mi jasný, že se akvárko musí trochu zaběhnout než je tam dám ;-) .
Mohl bych tě poprosit třeba o ICQ ? (pošli mi ho soukromou zprávou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:25 S Muž invalida [3881] – Re: Sewer
Posílám je v plastovce a no problem akorát musíš akva zaběhat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:23 Muž Sewer [99] – Re: invalida
Zatím nemám akvárko, zajel bych nějaké koupit ve středu.
Jak by jsi mi mohl krevetky poslat? Byl bych moc rád :-) . Jen mě zajímá, jakým způsobem je pošleš...ve skleničce? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:21 S Muž invalida [3881] – Re: Sewer
Nejmín 5........10 je lepší..klidně ti nějaký pošlu a poradím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:16 Muž Sewer [99] – Re: invalida
Dobrá, pakliže si pořídím akvárko okolo 20ti litrů, jak dál?
Mám jich koupit více či méně? Jaký počet zvolit při první koupi krevetek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:15 Žena Verča.D [3] – Re: Sewer
řekla bych, že pomoct k množení nemusíš ;-) množí se rychle :-) pokud se o ně budeš pěkně starat, tak si myslim, že nakonec nebudeš vědět kam s nimi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:13 S Muž invalida [3881]
Tam můžou bejt 2-3 vzduch určitě a kam dáš mladý? jdi tak do 20-30litrů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:11 Muž Sewer [99] – První krevetárko
Chtěl bych si vytvořit malé krevetárko.

Celý den jsem se snažil o tom co nejvíce se dočíst, ale přesto mám pár otázek.

1) Postačí nádržka cca 3,5 litrů?
2) Kolik krevetek asi do ní?
3) Vzduchovat?
4) Filtrovat vodu?
5) čím krmit?
6) Jak jim pomoci ke množení?

Mnohokrát děkuji za veškeré odpovědi :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 13:56 Muž RadekCX [219] – Re: remusator
ahoj, ja jsem pred mesicem zakladal v podstate to same co chces ty mam to jen o 10cm sirsi rybicky.net/nadrze/9329

mas tam fotku z pred 10 dny a ze vcerejska (trosku to zarostlo - intenzifikace chovu smich ) a vcelku detailni popis - treba si z toho neco vyberes

akvarium jsem si nechaval delat na miru - v podstate standard jen mam v levem zadnim rohu vlepenou ohradku do ktere se zasouva kostka filtrenu s bublifukem - vubec nejsem presvedcen ze akvaria do 100l potrebuji motorove filtry - vetsinou je problem s velkym prutokem - ten bublifuk muzes koneckoncu vzdy vyndat a nasadit filtracni hlavu nebo to pripaden vyndat cele (ohradku na dne zasypat) a dat externi filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 12:15 remusator
Dnes som bol na prieskume v obchode, zistil som, ze idem teda do setu. Lebo tym padom aj ten set ma dobre parametre.
80*35*45 Akvarko, 2*18W Svetlo (nad svetlom su nalepene v kryte take zakrivene zrkadielka, ale neni to take ako reflektor. Len mierne zahnute. Mam kupit aj tak tie reflektory ? ). Je tam aj ohrievac 50 alebo 100w. 2 ziarivky. Filter, ten vyhodim asi, zoberem tam fluval 205ku. A ako bonus tam je tusim CO2 set, co by bolo super :)

Je to set od hagenu...
Myslite ze teda moze byt ? S tymi reflektormi na tento objem ?

Filter je tam Eheim Aquaball. Je dobry ci mam kupit externak. Ono aj tak chcem asi externak, ale zaujima ma vas nazor nan...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 12:08 filipsi
milous napsal:.. k silnému svícení se musí doladit dávkování CO2 a chybějící

sloučeniny,které odčerpá prosperující květena.Tohle jsem podcenil...




No prave. A na to je potreba durazne kazdeho kdo se zepta na to, kolik svitit, upozornovat, ze pokud se rozhodne pro silne svetlo, musi tomu prizpusobit celkovy pristup k akva, ze to nebude fungovat jen proto, ze ma svetla dost. Kdo se potrebuje zeptat, kolik svitit, nema o tom zpravidla tuseni, a kdyz se mu doporuci svetlo silne, nezvladne to, a ceka ho zklamani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 09:17 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: remusator
Není důvod tam ty reflektory nedat. To je jako kdybych si koupil bicikl bez řetězu s tím, že až mě přestane bavit odrážet se nohama, řetěz dokoupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 09:15 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: filipsi
Musim trochu aktualizovat :-) svůj profil.V současné době jsem opět pustil CO2 na původní výkon
a svítim zase na 4 reflektory.Kytky začaly vzduchovat a voda se vyčistila,zelená řasa je viditelně
na ústupu.Jedině se mně nelíbí ta černá štětice.

Problem byl evidentně v tom, že jsem vytrhal více,jak polovinu kytek a zkrátil,včetně přesazení
všechnu kolovku indickou.Vše za plného světla a max. dávek CO2.Neni to jednoduché,ale za svícenim
si stojim ještě k tomu musim dodat,že k silnému svícení se musí doladit dávkování CO2 a chybějící
sloučeniny,které odčerpá prosperující květena.Tohle jsem podcenil. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 08:36 remusator
Ale 2x24 W bez reflektoru pre bezne rastliny nie je vela, ci ?
Lebo chcem si tam nechat nejaku rezervu. Ze ked sa raz rozhodnem pre narocne kvetiny, nech nemusim kupovat novy kryt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 00:30 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: filipsi
Jo, pri takom osvetleni stiahnut CO2 na minimum, a cakat ze rastliny zacnu rast viac smich

remusator: Ano, myslel som taky reflektor, pripadne este ten, co vyraba Juwel (nieco asi ako www.zekia.cz/… ). Pri tom osvetleni co som poradil, rastie bez problemov vacsina rastlin. Tych supernarocnych zas az tolko nie je ;-) Zasa otazka je, ci ti bude stacit normalny rast, alebo vyhadzovanie kopy rastlin kazdy tyzden... Ja mam 2x24W s ref., po prestrihani je akvarko nadherne preziarene, ale po tyzdni zarastie tak, ze je v nom takmer tma. Toz asi tak... Otazka je, co si predstavujes pod pojmom "lepsie rastliny" - ked sem das nejake konkretne priklady, ludia ti budu vediet poradit, ci na ne bude stacit 2x18W alebo nie, takto je to iba o dohadoch :-O

O T8 plati to iste co o T5, rozdiel medzi nimi je len technologicky, z hladiska rastlin ziadny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 23:11 Muž filipsi [1295] – Re: milous
Ovsem zabavne je k tomu si precist Tvuj posledni zaznam v deniku z 21.3. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 23:04 R Muž Silent [5949] – Re: remusator
Jo co člověk to názor. Nakonec se budeš muset stejně rozhodnout sám :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:15 remusator
Tak teraz som uplne na srot. Nerozhodnem sa uz vobec :-D
1 mi poradi JBL, druhy fluval.
Jeden mi povie 2x18w + reflektor druhy 2x24...
Co ja s tym spraviim !?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:07 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: remusator
No to si zrovna tak jistý nejsem.Já zkoušel taky 2x18W s reflektory a nakonec mám 4x18w s reflektory.
Ale někdo ti bude tvrdit něco jiného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 21:56 remusator
Tak nehcem tam mat najhorsie rastliny ako z nejakeho zabahneneho rybnika.
Na zaciatok nieco pre zaciatocnika, potom mozno aj narocnejsie...
Takze ale 2x18w T8 s reflektormi by malo byt dobre nie ? Reflektor je ten kus plechu, co sa uchytava o ziarivku klipom nie ?
www.akvashop.sk/…

O T8 tiez plati, ze sa neoplati kupovat aqua glo atd, ale obycajne trojpasmove ziarivky biele ?

S tym 2x18 s reflektormi to bude celkom dobre nasvietene nie ? Utiahne to aj lepsie kvetiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 21:34 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
remusator napsal: Ad reflektor. Takze ak kupim normalny akvaset 2x18w a bachnem tam reflektory tak to bude tak dobre ako 2x24W ? Preco budem musiet prihnojovat a CO2kovat. To bude akoze tak rychlo odcerpavat ziviny ? Ale chcel by som mat tolko svetla, aby tie rastliny nezivorili ale prosperovali. Lebo v starej 60ke som mal 15 W. Hore aj take zrkadlo v kryte nalepene, ale svetla bolo v akvarku malo..

Ked das reflektory na 2x18w tak to bude tak dobre ako 2x36w bez... A zrkadlo tomu mozno trochu pomoze (ak ho mas po celej vnutornej ploche krytu), ale stale je to nic moc oproti poriadnemu reflektoru, ktory usmernuje svetlo iba dole.

Prihnojovat a CO2kovat budes musiet kvoli tomu, ze so zvysenym svetlom stupaju aj naroky rastlin na vyzivu (a pri 2x24W s reflektormi tam bude urcite malo CO2 a dost pravdepodobne aj ostatnych zivin) - ak tie naroky neuspokojis, prestanu rast rastliny, a zacnu bujniet riasy a sinice. Dalsia vec je, ze cim mensie akva, tym viac musis svietit v pomere na liter vody (vid rybicky.net/forum/14076… ), takze na 60l bolo 15W malo. Ja som na 112l fungoval na 18W s reflektorom viac-menej bez problemov, rastliny nezivorili, rastli dobre. Na 2x24W som presiel ako pokus, ze co to spravi, plus ze vyskusam narocne rastliny az sa to stabilizuje. Inak to tam je uplne zbytocne, je s tym len viac prace (vyhadzujem pol kybla rastlin tyzdenne).

Neodradzam ta od toho, ale dobre si to rozmysli, ze ci chces mat s tym tolko prace, ked ti tam stacia malo narocne rastliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 21:29 remusator
Ouk. Osvetlenie asi zoberem T5ky.
Fluv 205, teda nebude silny podla vas, hej ? Neviem preco sa mi fluvaly pacia viac ako Cristal Profi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:57 R Muž Silent [5949] – Re: remusator
U Fluvalu se reguluje právě tím aquastopem. Co se světla týče určitě bych šel do T5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:55 remusator
U fluvalu tym aquastopom nie ?
A to osvetlenie by si jak resiel. 2x18 T8 + odrazove aleo 2x24 T5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:52 R Muž Silent [5949] – Re: remusator
Dvojkohouty se nepoužívají. Fluval má vlastní Aqua stop system a JBL se reguluje páčkou na přípoji hadic. Osobně bych šel do JBL. Sice má větší spotřebu, ale větší objem hmot to vyrovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:46 remusator
Ktory by si zobral ty ??
Typujem, ze prietok sa vsade reguluje cez tie dvojkohuty. Nepokazi sa to ? Ak spravne chapem, JBL ma vacsi filtracny objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:44 R Muž Silent [5949] – Re: remusator
Fluval 105 má objem filtračních biologických hmot 1,37 l plus molitanový předfiltr a spotřebu 7W. Fluval 205 má objem biologických filtračních hmot 2 l plus molitanový předfiltr a spotřebu stejnou jako 105. JBL Cristal profi e 700 má objem filtračních biologických hmot 2,4 l a předfiltr 1,1 l. Spotřeba je 13W. Všechny filtry mají regulovatelný průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:32 remusator
Ad reflektor. Takze ak kupim normalny akvaset 2x18w a bachnem tam reflektory tak to bude tak dobre ako 2x24W ?
Preco budem musiet prihnojovat a CO2kovat. To bude akoze tak rychlo odcerpavat ziviny ?
Ale chcel by som mat tolko svetla, aby tie rastliny nezivorili ale prosperovali. Lebo v starej 60ke som mal 15 W. Hore aj take zrkadlo v kryte nalepene, ale svetla bolo v akvarku malo..

No napriklad JBL e700 a fluval 205ka. Tie su urcene akoze na tie iste akva. Popripade ta 105ka. Porovnanie ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:33 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: remusator
Reagujem trochu neskoro, ale predsa ;-)

1) filter ti staci v podstate lubovolny, kludne aj bublifuk ako pisal Moucha (ak ti nebude vadit jeho hlucnost). Nad velkostou filtracnych materialov nemusis moc uvazovat, stacia tie co bezne davaju do filtrov. Vacsina nitrifikacie a mineralizacie po zabehnuti akva prebieha v substrate (strku) akvaria, takze pokym tam nechces mat minivrstvu dna, tak to nie je az tak dolezite.

2) osvetlenie na ten druh rastlin ti staci okolo 20W S REFLEKTOROM (s vysokou odrazavostou, v tvare U). Mozes si zobrat aj 2x24W bez reflektorov, ale v tom pripade budes zbytocne sponzorovat elektrarne (okolo 20 eur rocne za 1 ziarivku). Za tu cenu si kupis uz 2 reflektory... Pri 2x24W s reflektormi budes uz musiet pouzivat CO2, hnojit a kazdy tyzden strihat rastliny... T5ky zozenies na Slovensku bez problemov, dobre ceny maju na www.lightspectrum.sk alebo skus Hornbach/Baumax/...

3) dno - idealny je obycajny riecny piesok/strk v velkostou zrn 3-5mm (otestuj ho predtym v octe, ci nesumi - nesmie). Hnojivo zatial nedavaj ziadne, maximalne nejake gulicky pod Echinodory, ak ich chces pestovat (JBL gulicky alebo Bivoj). Prvy mesiac je v akva zivin skor prebytok ako nedostatok... Ten strk najdes napr. v Hornbachu, a ak chces naozaj pekny strk a netlacia ta peniaze, silno odporucam tento: www.akvashop.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 17:48 R Muž Silent [5949] – Re: remusator
Záleží který Fluval a který JBL CristalProfi e. Napiš co chceš a já, nebo někdo jiný ti sem hodím porovnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 17:30 remusator
Teraz neviem či dám Fluval alebo JBL CristalPro.
Kotrý má väčší objem, väčší objem filtračného materiálu a je účinnejší ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:41 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...opravdu jsem mel na mysli barevne podani, ale nezklamal jsi...
Ten dovětek nechápu. hmm
Je rozdíl, jestli napíšete: "...pokud chces neco lepsiho tak jsou tu jeste 930,940 a 960..." nebo "...pokud chces lepsi barevne podani, tak jsou tu jeste 930,940 a 960...". :-)
Mno, zklamal jste mne... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 12:43 Jana
Dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 12:20 filipsi
Haimdol napsal:... ale údajně na úkor nižšího světelného toku...



To ano, ale je to take na ukor svetelne energie? Poctu fotonu? To uz bych si tvrdit netroufnul.



Podivini - ano, i ja radeji \"teple\". Presto jsem byl barevnosti velice prijemne prekvapeny. Pristi vymena zarivek, az dostanu chut, bude asi obe 9-ky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 12:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
SIDe opravdu jsem mel na mysli barevne podani, ale nezklamal jsi....

JANo tady mash vysvetlivky z katalogu f. OSRAM

Typové označení výrobku.
Mezinárodní označení barvy:
První číslice znamená podání barev
9 = podání barev Ra 90 … 100
8 = podání barev Ra 80 … 89
7 = podání barev Ra 70 … 79
6 = podání barev Ra 60 … 69

Další číslice označují barvu světla, resp.
teplotu chromatičnosti, např. u LUMILUX®
27 = LUMILUX INTERNA® (2 700 K)
30 = LUMILUX® teplá bílá (3 000 K)
35 = LUMILUX® bílá (3 500 K)
40 = LUMILUX® studená bílá (4 000 K)
54 = LUMILUX® denní světlo (5 400 K)
65 = LUMILUX® studené denní světlo (6 500 K)
80 = LUMILUX SKYWHITE® (8 000 K)

T8 a T5 oznacuji prumer trubice
T5 - 16mm
T8 - 26mm

Jo a pozor nedavno jsem zjistl ze existuji dve 10W T8, lisi se delkou jedna mam 330mm a druha 470mm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:55 R Muž Silent [5949] – Re: Jana
Viz odkaz níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:54 Jana
Muzu se zeptat, co znamenaji ta cisla 830, 840, 960 atd.? Ja na zarivkach vidam akorat pocet watu, delku a T5 ci T8 (coz take vlastne nevim, co znamena :-) ) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:50 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Proč podivínům? Každý má jiné "oko" a záleží na typu nádrže. Některé vypadají lépe pod teplými tóny jiné zase pod studenými. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Těžko mě "lákat" na barevné podání, když patřím k těm "podivínům", kterým se víc líbí akva pod teplými bílými, než pod ("většinovými") studenými bílými... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:41 R Muž Silent [5949] – Re: filipsi
Podání barev je téměř dokonalé, ale údajně na úkor nižšího světelného toku oproti řadě 8xx. Tady je to někde popsané www.e-light.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:35 filipsi
Sid napsal: ...pokud chces neco lepsiho tak jsou tu jeste 930,940 a 960...
Lepšího nebo dražšího? :) Pokud lepšího, pak - v čem? (Že bych eventuelně přešel z 8xx na 9xx... :-))


Svetlo je opravdu "hezke". Sam jsem byl prekvapeny, co to udelalo s barvami. Otazka je, zda to nekdo pociti bez primeho srovnani, a zda mu to bude stat za cenovy rozdil .. Ale to at si kazdy rozhodne sam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...pokud chces neco lepsiho tak jsou tu jeste 930,940 a 960...
Lepšího nebo dražšího? :) Pokud lepšího, pak - v čem? (Že bych eventuelně přešel z 8xx na 9xx... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 10:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: remusator
jak moc jsi bohaty?
nejednodusi filtr by byla cerpaci hlava s poradnou kostkou biomolitanu

osvetleni - jsou tu zastanci specialek ale vetsina se spokoji s tripasmovymi 830,840 a jeste lepe 860
pokud chces neco lepsiho tak jsou tu jeste 930,940 a 960
vyrobci jsou Osram, Phillips a Narva vetsina jich ma na webu katalog a tam najdesh jaky mash moznosti...
kazdej si vybira co mu vyhovuje a bylo to tu rozebirany ze vsech stran a porad dokola


rostliny - projdi si zdejsi atlas, nenapsal jsi jakou mash vodu, podle rostlin se vybere dno, ci naopak
dno - nejlevnejsi je pisek, ci hodne jemnej sterk , pak jsou tu ruzny vyzivny substraty, paleny jily (aquacly, fuzijama, akadama apod.)...

hodne zalezi kolik casu a financi chcesh tomu venovat, da se vytvorit skoro bezudrzbova dzungle ci ADA aqua
ty musish vedet co chcesh, my ti muzeme maximalne poradit jak to docilit

nez se ti zabehne aqua tak muzesh studovat
www.klub.akva.sk/…
www.horacovoakvarium.cz
maniakva.sweb.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 10:16 Žena Sirah [11]
co se tyce filtru, tak to asi neporadim, mam vnitrni (Eheim Biopower)
osvetleni mam T8 2 x 18 (830 + 840 - sylvania, ale jinak urcite osram nebo phillips, koupe specialnich zarivek je akorat vyhazovani penez) a kryt mam podlepeny alobalem, presto, ze mam neco pres 0,3 W/l (mozna ten alobal to trochu navysil), tak mi rostou kytky, kterym je doporuceno 0,75 w/l (dostala jsem par kytek jako bonus, sama bych si je do zacatku nekoupila)
jinak urcite by se melo darit napr: echinodorus bleherae, sagittaria subulata, hydrophila corymbosa, vallisneria, egeria densa - do zacatku kytek co nejvic ;)
dno bych pouzila nejake jemne zrnitosti 2-3 mm (ja objednavala pres e-shop, nenasla jsem u vyrobku zrnitost a ted mam moc hrube), do dna mozna nejaky substrat pripadne par tabletek jako hnojivo, ale s tim hnojenim neprehanet...tekute vubec nedavat do zacatku...kytky se nejdriv musi uchytit, takze hnojivo ti tak maximalne vyzene rasy ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 09:56 Muž Puškin [0] – Re: remusator
1. Filtr - pro tvoje akvárium stačí 105. Sám ho mám v 126 l akváriu a jsem spokojený.

2. Osvětlení - určitě jsou lepší klasické třípásmové T5 trubice, než nějaké speciální GLO trubice (nejsou ani tak drahé a mají větší svítivost a životnost). Na internetu se dají snadno sehnat, někde tady ve fóru jsou odkazy na e-shopy, které je nabízejí.
Pokud bude osvětlení max. 0,5 W/l, tak už i s tím se dá pěstovat několik pěkných rostlin - požadavky na osvětlení najdeš u každé rostliny v katalogu rostlin na těchto stránkách.

3. Dno - se starým dnem nemám žádné zkušenosti. Koupil jsem si černý substrát (vhodný pro ryby) zrnitosti cca 2 mm (dobře se do něj sází rostliny) a za nic bych jej nevyměnil. U klasických štěrků, které prodávají v obchodech hrozí, že budou vylučovat vápník a to není dobré. Ale jaký je sortiment na Slovensku ti asi nejlépe poradí někdo ze Slovenska.
Při zakládání nehnojit! Maximálně do dna dát nějaké tablety pod rostliny (Bivoj tablety od firmy Rataj a syn) a rostlin koupit do začátku co nejvíce (po čase se dají postupně vyměnit za ty, které budeš nakonec v nádrži mít).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 09:56 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 09:49 R Muž Silent [5949] – Re: remusator
Filtr který sis vybral patří ke standardní kvalitě. Vůbec bych se nebál 205ky protože průtok jde regulovat, nicméně bych navrhl se podívat po nějakém Eheimu, třeba řady ecco pro. Osvětlení sis navrhl jako dobrý základ. Samozřejmě stačí koupit T5 zářivky třípásmové, klidně Philips nebo Osram. Jako dno bych použil obyčejný říční písek, případně obohatit nějakým tabletovaným hnojivem do dna. Ještě jsi zapomněl na topítko. Tady jsou osvědčené značky Eheim Jäger, Fluval a z těch levnějších třeba Atman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 08:59 remusator – 80x35x40 - Filter, Svetlo, pomoc pri zakladani
Dobry den.
Potreboval by som od vas pomoct, poradit pri zakladani akva uvedenych rozmerov (80x35x40cm). Akva bude urcene pravdepodobne pre zivorodky (Guppy, Xiphophorus, Black Molly), ancistrus, corydoras. O rastlinach zatial nemam predstavu, ale kedze sa stale radim medzi zaciatocnikov, tak nieco nenarocne, pripadne mierne narocne...

A teraz k tomu, s cim by som potreboval pomoc >
1, Filter. Asi idem do externeho. Mam vybraty Fluval 105 a Fluval 205. Isiel by som aj do 205, ale bojim sa ci to nebude robit vyry.
Prietok u 105 je 480 l/h, pri zapojeni hadic atd 330l/h. Prietok u 205 je 200l/h a pri zapojeni hadic atd 420l/h. Ktory by ste brali vy. Prijmem kritiku, ako aj navrhy a napady na ine filtre


2, Osvetlenie. Vsetky sady akvari, aj dostupne kryty osvetlenia s konektormi T8 maju len 2x18w. Ja som uvazoval o 2x24w, ale T5 co je asi 0,4-0,5 W/l. Problem je ale nedostatok trubic na trhu. Alebo je to len moj pohlad zaciatocnika, a netreba ziadne "specialne" akvaristicke ? Stacia normalne Phillips ?

3, Dno. Mam kupit nejaky "obycajny" strk a do toho nasadit nejake startovacie tablety a rastlinky na zaciatku prihnojovat ? Alebo to mam zlozit z nejakeho stareho dna a na vrch noveho dna ? Poradte mi nejaky konkretny substrat. Najlepsie by bolo keby sa dal zohnat na Slovensku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [105] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=5201