Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 100 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 12:23 JuraS – Re: Haimdol
no mimimálně o 3 se mluví, že jsou vyjímečné..v čr..ty by měli takové věci dělat automaticky..předpokládal bych, že třeba v nějaké prodejně uvidím v testovacím provozu brutherautomat pro nauplie artemií..že vzorové akva bude s odkrytým technickým vybavením (třeba za sklem) aby každý viděl co sami používají...nedávno jsem si byl pro akva koupené z aukra...ta paní měla krámek s ojetým oblečením ale i novým sportovním oblečením jedné známé značky...v malé vesnici mezi kladnem a slaným..měla mraky rozjetých aukcí na aukru, oblečení nakupovala ze zahraničí cestou ebay a na to nový oblečení měla nejen kamenný obchod ale i svůj vlastní e-shop..tomu říkám obchodovat....využít všechny možné cesty jak se dostat k zákazníkovi...pardon tohle ale nepatří k zakládání akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 12:21 Muž poky [0] - Parmičky – Re: myska<
Tak do takového akva bych dal asi jen bojovnici, vzhledem k tomu že se takové akva nedoporučuje vzhledem k podmínkám, které se v tak stísněných podmínká dají vytvořit bych si na méně odolnou rybu asi netroufl. Možná aví očka bych i zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 12:13 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Co vím tak to je běžné v několika málo perfektních obchodech u nás v Čechách a v naprosté většině obchodů na západ od nás. Bohužel většina běžných akvaristik je vybavením obchodu stále v začátku 90tých let. Navíc na rostliny stále pohlíží jako na vedlejší sortiment.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 12:10 JuraS – Re: Haimdol
??? to mě nějak neteče do hlavy, to ten krámskej musí být úplnej hlupák přebírat neprodejný kusy...navíc v prodejně bych chápal dát kytky do akva s vodou, do té denně kápnou pmdd, svítit nad tím zářivkou 77 fluora a přibubléávat co2 z bomby...a pak ukazovat lidem jak to roste když budete svítit světlem co vám prodáme, bublat se zařízením co vám dodáme a hnojit tím co vám prodáme...od nadstandardního obchodu co ....bych to čekal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 12:02 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Viděl jsem na vlastní oči čerstvou dodávku rostlinek z Aqua-Daho do obchodu. V porovnání s tím co ti od nich přijde domů to byla hrůza. Sice to nechápu, ale je to tak. Zase v tom hraje roli patrně cena. Horší jsou levnější a pokud se neprodají tak to tak nebolí, jenže to jsme pak v začarovaném kruhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:58 JuraS – Re: katterinecka
to vím ale to přece objednávají i ostatní krámy...jasan, že by se mimopražským nevyplatila cesta do krámu kde koupíš to stejné co ti příjde kurýrem až do bytu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:55 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Nemůžeš posuzovat podle jednoho krámu. Navíc všichni nejsou z Prahy. Konkrétně mně by se cesta do Prahy kvůli rostlinkám těžce nerentovala. To si je raději objednám v klidu kanceláře. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JuraS
a odkud myslíš že je objednává? od rataje nebo akva daho? že by?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:51 JuraS
no neříkejte mi, že třeba v bráníku má danila se zikym rostliny "nevalné kvality" a za "vyšší cenu" ..to pak i ryby by měli předražené a kdo ví jak nemocné oproti chovatelům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2010 11:50 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Nevím jak kde, ale u nás v Budějovicích jsou v obchodech rostliny velmi nevalné kvality, byť kolikrát i od Aqua-Daho. A právě rostlinky od této firmy objednané a došlé byly vždy prvotřítní a hlavně pokud si jich objednám více tak mě to vyjde na stejné peníze i s poštovným navíc v nesrovnatelně lepší kvalitě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:48 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: katterinecka
a vela krat aj horsia kvalita rastlin....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JuraS
že by to bylo tím že v akvaristikách jsou vyšší ceny, u některých rostlin i mnohonásobně. A ne v každé akvaristice dobře poradí (například když vám do akvária nabídnou rostlinu, která pod vodou neroste)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 11:44 JuraS
dotaz...
proč objednáváte eshopem dodávku kytek když přece je mají v akvaristikách ? jsou i takové akvaristiky které jsou nadstandardní přístupem a pomohou radou i se zakládáním akva..poradí s výběrem ryb ale i rostlina ty prodají..proč tedy spoléhat na poštu, že kytky dodá včas a taky v prodejně si můžu vybrat co se mi líbí a z nabídky si vybrat daný kus přímo..jako v zahradnictví když jdete pro kytku k narozeninám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 07:27 Žena stetinka [270] – Re: Sid
pardon, to jsem se ukecla. Přemýšlím marně ale, jak se ten člověk jmenoval. Kruci, nevzpomenu si... ach jo.
Ale tímto se panu Hoškovi omlouvám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 06:31 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Květa
Když už tam vydržely den, vydrží i druhý:-) Nepředpokládám, že budete objednávat nějaké choulostivce pro začátek, a tak je vybalte, až když se budete je chystat sázet. Tedy zase pokud je nebudete skladovat třeba při +40 stupních...to by mohly zaschnout:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 06:27 Žena Květa [1]
Ještě dotaz. Když mi rostliny přijdou a budu je sázet až druhý den, jak je mám uchovat? Stačí v tom v čem přijdou nebo je mám dát do kbelíku s vodou nebo jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2010 23:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: stetinka
...Já si objednala rovnou velkou bednu o asi 40 ks od Aqua-daho (350 l). Rostliny pěkně zabalí do mokrých novin a doručí obchodním balíkem, takže do druhého dne... mnozí akvaristé kvůli takhle většímu nákupu i dojedou a rovnou si tam sami vyberou a často prý dostanou ještě několik kytek navíc, jako bonus.
...Ještě dodám, že jsem viděla i mnoho várek od Hoška a to bylo o hodně nižší třída. Kořeny smrděly...

Mohu vědět, o kterém "Hoškovi" je řeč? Nemyslíte náhodou ing. Hoška z Aqua-Daho?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 22:43 Žena Květa [1] – Re: katterinecka
Všem děkuji za rady :) Aqua-Daho vypadá dobře. Zkusím zjistit také nějakou tu burzu. Bydlím kousek od Hradce Králové a co si pamatuji, tak nějaké burzy v Aldisu bývali. Nebo není tu někdo poblíž, kdo by měl nějaký dobrý tip na rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 22:12 Muž Krkovička [0] – Re: stetinka
Tak jsem dotestoval vodu přelitou přes konvici Brita. Někde jsem tady na to viděl dotaz.GH4 KH7 PH7 (plus mínus autobus lakmusovej papírek) Asi místo ředění destilkou zkusím prolejvat britu.Nic zvláštního jsem ve vodě nenašel.Napadá někoho jestli by někde ještě nemohl být zakopanej pes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:43 Žena stetinka [270]
no je fakt, že mě to sráží jen pH
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:17 Muž Krkovička [0] – Re: stetinka
No o rašelině jsem už taky uvažoval ale někdo říkal, že to moc s tvrdostí nepomůže. Potřeboval bych tam o 5 dolů.Navíc mám vnitřní filtr aquaball.Kam tam s punčochou nevím :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:05 Žena stetinka [270] – Re: kubicek45
leda bys chtěl neonky zkrmit a litráž bych spíš odvíjela od množství ryb,ale větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
Ve sterém dnu je přimíchaný štěrk, který je tam jakoby navíc, zvlášť pokud se nehodí ke dnu které si vybrala. Prodávají se přímo jenom hnojiva do dna (např. JBL florapol), která se můžou dát pod různý štěrk.
Já bych dala rostlinky hnedka (dělám to tak vždycky), stejně jim chvilku trvá než začnou růst a pokud budou mít výživu ve dně (a určitě i něco bude ve vodovodní vodě), tak jim nic scházet nebude (i bez hnojiva rostou v pohodě)
A pokud tam dáš nějaké záběhové ryby, neznamená to žes je odsoudila na smrt. Pokud jich bude málo, třeba u tebe pár živorodek, tak to v pohodě zvládnou. (někteří tam nacpou plno ryb a stejně jim to nepochcípá ;-) ). Nebo můžeš použít klidně nějakého šneka. Třeba ampulárie je velká, a když je tam jen jedna tak se nemnoží.
Písek klidně vylov v řece (kdyby ses bála tak ho převař) a vyzkoušej ho octem jestli není s vápencem. Taky jde klidně použít normální stavební, pokud není ostrý, nebo filtrační písek.
Rostlinek je opravdu lepší objednat víc, některé to třeba nezvládnou a aspoň zjistíš čemu se tam bude dařit. Buď je objednat na netu, nebo zajít na nějakou burzu, či si dat inzerát jestli někdo nevyhazuje přebytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:03 kubicek45
já se chci porait můžu dát do dvoustovky cichlidy papouščí a neonky nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:01 R Muž Silent [5949] – Re: sollik
Jo tak to je už jiná ;-) . Za 250.- se už opravdu dá sehnat hezkých pár rostlinek. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 19:59 Žena stetinka [270] – Re: Květa
Ono to vypadá hrozně draze,ale je potřeba hned při založení akva tam narvat hromadu rostlin. Pokud dáš málo, je to jako bys je vyhodila. Hlavně rychle rostoucí druhy typu egeria, růžkatec, limnofilla, hygrofila, ...to najdeš tady v atlase. U každé rostliny je "budík" s ukazatelem růstu. Pokud chceš hodně zarostlé a pěkné, je potřeba nešetřit na watech osvětlení, nebo pak použít jen druhy, které to málo snesou.
Dno, já když zakládám akvišo, tak žádné hnojivo nedávám, jen teď naposledy jsem dala trochu Bivoje, ale zatím je to brzy, nemohu srovnávat. Jsem spíš zastáncem hnojení za pomocí ryb,ale chce to mít faunu a floru ve vyváženém poměru. Samozřejmě si tam můžeš dát i céočko,ale to ti musí poradit jiní, to já nepoužívám. Rostliny sázím hned první den. Já si objednala rovnou velkou bednu o asi 40 ks od Aqua-daho (350 l). Rostliny pěkně zabalí do mokrých novin a doručí obchodním balíkem, takže do druhého dne. Ale nebudou posílat, až bude mrznout! Záleží odkud jsi, mnozí akvaristé kvůli takhle většímu nákupu i dojedou a rovnou si tam sami vyberou a často prý dostanou ještě několik kytek navíc, jako bonus. Jinak se prodávají rovnou i v setech podle objemu akvárka. Vyplatí se je ale objednávat od ověřených zdrojů, aby sis nedonesla nějaké nevítané hosty. Rostliny před osázením namočit do hypermanganu
Ještě dodám, že jsem viděla i mnoho várek od Hoška a to bylo o hodně nižší třída. Kořeny smrděly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 19:59 Muž Dixon [13] - Sumci
Aj ja odporucam Aqua-Daho X-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 19:58 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Haimdol
To máš samozřejmě pravdu, ale jestli je LukO3K student bude každá koruna dobrá. K filtru (zvlášť venkovnímu) to moc nepřidá, ale např. rostlin za 250,- Kč už pár sežene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 19:52 Muž Yirka [9126] – Re: Květa
Také mrkni, jestli není někde poblíž burza, to bývá levný zdroj kvalitních rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 19:44 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
Za sebe doporučí rostlinky od Aqua-Daho. Vždy došli včas a velmi kvalitní. Sázel bych je už při založení akvária. Zmíněné Staré dno od Rataje se prodává i v 10ti litrových pytlících.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 19:38 Žena Květa [1]
Zdravím všechny zkušené (samo i ty méně ;-) )akvaristy a přifařím se s dotazy sem, abych nevytvářela další podobnou diskuzi. Mám sedm let malé akva (asi 25l)a za pár týdnů budu zařizovat větší 126l (větší mi doma neprošlo :-( ) Líbí se mi zarostlá akvárka, ne když se krčí tři rostliny na dně. Ale ve zverimexech jsou rostlinky drahé, tak by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti s nákupem přes internet a případně poradit dobrého prodejce. Bojím se, aby třeba nepřišly ve zbídačeném stavu nebo nebyly nějak "podtržené". Také jsem četla různé názory, kdy je sázet. Někdo radí již při zařizovaní, někdo min. po třech dnech, další za týden,... Na urychlení zrání je prý možné dát již po dvou týdnech do akva rybu, ale nevím jakou a jestli má vůbec šanci přežít, přijde mi drsný ji tam nasadit s vědomím, že nejspíš nepřežije. :-O
Počítám, že na dno akva dám Staré dno nebo máte zkušenosti s něčím jiným? Prodává se Staré dno v nějakém větším balení nebo jen v těch malých asi 2kg pytlíčkách? V některých částech bych chtěla použít písek, když si ho vylovím v potoce, stačí ho převařit nebo bude jistější ho koupit?
Děkuji všem za případnou radu :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 19:00 R Muž Silent [5949] – Re: sollik
Dnes se dá pořídit topítko za cca 250.- což není nijak horentní suma a jako investice do lepší filtrace to moc nevytrhne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 17:59 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: LukO3K
Pokud nemáš peněz nazbyt zrovna s tím topením bych nespěchal. Já osobně už je do nádrží ani nedávám. Ušetřené peníze za topení bych investoval do kvalitnějšího filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 17:49 Žena stetinka [270] – Re: Krkovička
Hale, já mám ve filtru punčochu s Tormecem a vodu to pěkně změkčilo. Na jaké hodnoty by ses chtěl dostat?
Jinak já jsem nepřítel přílišné techniky v akvaristice. Nechci céočko, ani osmozu ani UVéčko. Jo, mám filtr, topení, světlo,ale ostatní se mi z mého pohledu zdá až příliš ...jak to říct, jako přehnané, umělé, moc přemýšlení a vědy? Ale zase když se to s tou technikou umí! Třeba u Zikyho to akvárko s Céočkem a galaxkama. To je nádhera, toho já nikdy nedosáhnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 15:41 JuraS – Re: Krkovička
tak to máš dobrý..já mám manželku co roky říká, že nic nechce a nic nepotřebuje..to pak zkus hrát ježuru..nikde NIC neprodávají a ani v eshopech ho neseženeš...pro akvárko se nakupuje jedna báseň..nakresli třeba jen čáru a nad ni napiš přesný název případně i web adresu a login a heslo na tebe pokud tam máš registraci a tím pádem slevu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 15:37 Muž Krkovička [0] – Re: švíco
Jó na Ježíška trochu spoléhám. Ale nejsem si jistej, že si nadělím auto a ještě dostanu něco k tomu :) Navíc u nás se seznam dárků maluje a jsou věci, které z mého obrázku prostě nikdo nepochopí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 14:23 švíco – Re: Krkovička
Jo s penězma je to těžký... taky teď zařizuju nový akvárium a jelikož se spokojím jen s tím nejlepším, tak musím šetřit a pořizovat vybavení postupně. Ale už se to blíží do finále... za cca 14dní se bude napouštět. Tak třeba ježíšek...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:18 Muž Yirka [9126]
Ještě k tomu topítku, jeho watáž zvol dle umístění akvária a rozdílu teplot v prostředí a v nádrži. Do úvahu připadají topítka 100, 150 nebo 200W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:15 R Muž Silent [5949] – Re: LukO3K
Co se techniky týče tak vnější filtr je samozřejmě lepší, nicméně taky výrazně dražší. Záleží na výši investice. Termostat sám o sobě ti nebude na nic. Potřebovat budeš topítko s integrovaným termostatem. A osvětlení. To je nezbytné technické vybavení pro úspěšný rozjezd podle odkazů co sem nahodil Yirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:14 Lu.kO – Re: Yirka
Jo..tak dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:11 Muž Yirka [9126] – Re: LukO3K
Zde máš vše co potřerbuješ vědět: www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 13:07 Lu.kO – Zakládání 200l akva
Chtěl bych se zeptat, asi za mesic si koupim 200l akva a vubec nevim jaky filtr a termostat...
Kamarád mě řekl že prý bude stačit nějaký vnitřní filtr za 500 kč ale ja bych si radši koupil nejaky poradny venkovni tak mi prosim poradte z vlastnich zkusenosti jaky... a ten termostat taky nevim... hmm :-O a jeste se chci zeptat jak mam presne postupovat pri zakladani akva (Kdy mam vysadit kytky, ryby atd). Diky za odpovedi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 12:47 Žena ustavprochore [567] – Re: Krkovička
Njn, tak třeba se pochlapí Ježuch. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 11:54 Muž Krkovička [0] – Re: švíco
jj švíco koukal jsem na nějakou variantu za cca. 1700,-kč ale bohužel to není na pořadu dne. mám nějaký plán co vše potřebuju a teď jsem toho kupoval dost. nezdá se to ale písek,substrát a pár dalších věcí je docela nákladný. Doma malá dcerka, žena na mateřský...S tvrdostí si budu muset zatím poradit bez počátečních nákladů (destilka,nebo zrovna testuju použití brita konvice)Nějaký kačky mám ale předpokládám, že důležitější pro mě bude teď vyřešit dostatek světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 11:41 švíco – Re: Krkovička
Osmoza je otázka 1200-1500Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 09:27 Muž Krkovička [0] – Re: ustavprochore
Po osmźe jsem koukal ale součaně na to nejsou kačky :( Koukám po někom kdo by mi prodával osmotickou vodu ale zatím nic v dosahu. nejbližší Vivárium Mělník :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 09:24 JuraS
takhle jsem to nemyslel...jde o to, že se těžko dá odpovědět zda bude písek stačit a zda je voda ok..pro každou rostinku je vhodného něco jiného..některá je spokojená i v 1 cm písku protože z domoviny je zvyklá jen na malý nános kalu na šutru, něco jiného je kytky z rýžovišť a něco jiného z amazonie..ve vztahu k substrátu..taky jsi nenapsal jestli chceš ploché dno a nebo vlny..viděl jsem supr akva kde kytky byli v květináčích a štěrk byl kolem navršen jen aby zakryl květináče..velmi vkusné..já mám kvůli echináčům vrstvu štěrku nějakých 7 cm..co2 je vhodné kde požaduješ raketový růst kytek při odpovídajícím osvětlení a krmení živinami..když přidáš samostatně co2 tak nic nezlepšíš...pH dolů je lepší srazit rašelinou nebo jejími výluhy..pro rostliny i ryby určitě...štěrk se propráním by neměl moc objemově zmenšit..pokud ano pak je to šmejd jako prodávané brambory obalené bahnem (dnes už ne)..jak bylo napsáno, maximálně by se měl ztratit prach....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 09:18 Žena ustavprochore [567] – Re: Krkovička
Co zkusit sázet nějak takhle: rybicky.net/fotogalerie.php… ? Je fajn mít po ruce i obyčejný rozprašovač na kytky s čistou vodou, ať kytky neosychají. Vodu pak opatrně dolévat přes talířek, šutřík apod. :-)

S Tillmanovo tabulkou je to ošemetné, u alkality hodně záleží na tom, co všechno vodu pufruje, což ale klasický test nerozliší, takže pro praktické využití v akvaristice to moc není. Já mít takovou vstupní vodu a chtít se nějak víc věnovat kytkám, asi se poohlédnu po reverzní osmóze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 09:13 R Muž Silent [5949] – Re: Krkovička
Po proprání bude úbytek minimální. Odplaví se prakticky jen prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 09:10 Muž Krkovička [0] – Re: Yirka
Super, děkuju. Ještě se trochu bojím toho kolik toho zmizí až to properu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [100] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=4951