Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 137 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 18:05 freeman
jj dikes, tak az budu mit uplne hotove to co mam tak zacnu setrit na dalsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 09:51 memeo-nepřihlášen
Sety jsou většinou udělány na prodej,né na pořádný chod akvária, jak už tu bylo napsáno.
Raději bych si to poskládal a možná,že když padneš na slušný inzeráty,když nebudeš chtít vše nové,tak i dos ušetříš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2007 00:51 Muž georged [44] - Živorodky
Ahoj, nevím o jaký komplet konkrétně jde, ale již jsem jich viděl dost na to, abych ti to nedoporučil. Většinou je to sestaveno tak, aby to mělo lákavou cenu a dobře to vypadalo, ale stojí to za (vždyt víš smich ). Filtr bývá jen honič vody s malou filtrační plochou, osvetleni i topitka bývají slabší než by bylo potřeba a vzuchování to bývá většinou moc silné nebo slabé :-( . Obecně řečeno zkus se podívat sám co by jsi si tak koupil za komponenty a co ne a zkus to porovnat s tím "balíčkem". Kdyžtak napiš konkrétní značky co v tom jsou nebo napis odkaz....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2007 23:56 freeman – akvarko
premyslim si koupit jeste jedno akvarko ale mensi co bych mel jeste u postele, tak 63litrove
co si myslite o tech kompletech jak sou za 2600kc a je v tom akvarko, osvetleni, filtr,vzduchovani a topitko bylo by to dobre?
ocenim kazdou radu hop hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 22:54 Twister
nho okrem týchto rád dole.... by som mal jednu poznamočku žeee keby si mala vodu až niekde 2 cm od horneho okaraja .. tak tých rýb tam nemaš veľa,,,... samozrejme ked tie skalare nepočítam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 15:28 Athaya
Ahoj!ahoj mala by som pre teba super radu! ano
Ak nechces mat 3D pozadie, lebo zabera veeela miesta, skus to co aj ja. Ja som si spravila svoje 3D pozadie na mieru a neprisla som ani o 1l v aqva a podla mna toto pozadie je lepsie ako tapetka. Na polystirenovu dosku som vyrezala aoze (ploche) kamene. Tie som neskor nafarbila farbou akou som chcela. pouzila som temperove farby a disperzne lepislo. zmiesala som hnedo-bielu farbu s d. lepidlom a nechala uschnut a je to hotove. Suchu pomalovanu polystirenovu dosku som umiestnila za aqva. Podla mna to vizera lepsie. hop mozes si to pozriet na fotkach. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2007 10:50 konik – děkuji
děkuji všem,hrad chci vyndat už déle a chci ho nahradit kořenem to u mám v plánu díl to prudění vzduchu je už jen za tím hradem v filtru je rozbyte tak ho musím dát opravit ale stejně bude vyplé,té vody mám málo protože mám krycí skola mám tam teploměr a ten nesmí být pomořený celý a jinak se mi tam nevejde než málo vody.mmámponičenén skoro všechny rostliny tak chci koupit i jiné a né jen 2 druhy,ju vázičku taky vyndáma a mušly taky asi stvrdčuje vodu co?přidám více písku a uberu náké ryby jan ty skaláry asi nechám zatím nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 13:10 Vitekm – Jižní Amerika
Předchozí rady jsou OK. Osobně bych snížil vzduchování. Je to velký vodní výtah. Myslím, že zkus vyměnit vzduchovací kámen. není to tak finančně nákladné. Hrad v jižní Americe asi taky nenajdeš. Raději třeba víc kytek a pěkný kořen. Z rybiček Ti můžu doporučit na dno třeba pancéřníčky a anténovce barevného. Do vyšších pater pak třeba mečovky. Jsou to rybky nenáročné a složením vody si vystačí, navíc nejsou navzájem agresivní. Skalára je sice Americká, ale potřebuje vysoké akvárko. Už se těším na změny a hodnocení novinek... Držím palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 09:47 Muž filipsi [1295]
Dukladne jsem si precetl vse okolo tveho akvarka, a myslim, ze komu neni rady, tomu neni pomoci. Uz ti dobre poradilo spousta lidi primo tam, odpovedi byla reakce, ze kdyz se jim to nelibi, at do toho nekecaji, a ze to tak delat nebudes. Presto zkusim jeste jednou:
Uber ryby, skalary dej pryc, trosku v tom udelej poradek - vody mas v te nadrzi tak 65 litru, mozna i min, tak to ber v uvahu.
Filtr ti dela strasny proud, sniz prutok, pokud jde, dej vyvod nekde k hladine, udelej "rozsrik" vyvodu, aby nebyl proud. Pokud to bude cerit hladinu, vzduchovani vubec nepotrebujes, jak ve filtru, tak kamen. Ale jestli se ti bubliny libi, nech to, jen mozna bublej trochu min, tohle je taky velky proud.
Pokud jde o vzhled, pridej jako dekoraci nejaky koren, vetsi kamen. Pozadi treba zkus namalovat sama, pro tu jizni ameriku nejake korenove, dohneda ... Ale to uz je na tvem vkusu, inspiruj se u nadrzi, ktere se ti libi.
Vim, ze to uz receno bylo, ale treba kapka i kamen .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 09:24 konik – díky
díky skusím to ale stejně vzduchování u filtru mám rozbitý takže je jen to za hradem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 09:42 Štěpán
Máš tam strašně moc ryb, navíc skaláry do takhle malého akvária vůbec nepatří. Takže vrať skaláry nebo je někomu dej do vyhovujících podmínek, rozdej tak polovinu dalších ryb a bude to možná OK.

Štěrk by potřeboval tak 2-3 cm přidat.

Voda by potřebovala dolít.

Vzduchování je zbytečné. Filtr může způsobovat příliš silné proudění vody v akváriu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 09:36 konik – zakládání new akva pomocte!!!!!
pomoc! :) :) :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 09:29 konik – zakládání new akva pomocte!!!!!
Fotka k příspěvku mám 89 l akva mužete se kouknou jak vypadá.Nejsem s ním spokojená chtěla bych něco lepšího s kořenem ale stejné osazenctvo ryb a chtěla bych se zaměřit na jeden uřčitý nevím jak to napsat např jižní amerika atd...neco konkrétního s tema míma rybama co by se nejvíce hodilo ale prosím bez 3D pozadí zabralo by hodně míst a času.některé rycikčky by mohly prič jako myslím tetry jiné nedám.děkuji moc za rady a pomoc při kompletním přetvořením akva. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 09:21 Muž Horác [3942]
Do třiceti litrů by se v pohodě mělo vejít takových 50 ks dospělých závojnatek ... Jen se to musí dobře srovnat ... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 09:13 Kočpíra – akva koule
Já ji mám doma taky :-D vejde se do něj asi 30-35l, je to super!!! Masožravky v tom krásně rostou :-D Ale pro rybky to není, to je fakt ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2007 18:21 oldkiwinka
do kulateho si dat hlavu a pravidelne lestit sklo,ale ryby prosim ne!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2007 17:40 Žena darley [12] – Pre zavojgupi
Prosím ťa ty sa nachádzaš medzi poslednými ktorí tu môžu radiť. Uvedomuješ si, že sama máš rybičku v guľatom akvárku? a potom tu rozprávaš, že by v ňom byť nemali... Pripadá mi to byť maximálne trápne. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2007 21:56 Štěpán
To je fajn, že tě zaujaly rybičky, ale je nutný si o tom předem něco přečíst - o tom, kolik potřebují rybičky vody, o zakládání akvária atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2007 21:53 zajka
můžu se zeptat? teďka zrovna koukám na policejní akademii a všimla jsem si tam té rybičky v kulatém akváriu strašně se mi to zalíbilo a nikdy před tím jsem žádnou rybku neměla (jinak mám doma všechno možné od potkánků až po myšky :) ) a zajímalo by mě jestli potřebují filtr do vody nebo jsou i druhy, které je nepotřebují....prosím pomozte :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2007 16:14 Pivka
KOULI NEEEEEEEEEEE!!!!!!!! budou se tam akorát trápit no
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:32 Muž pantany [7]
ja to neprezentujem len som povedal ako som to robil priblizne ja. kazdy nech si to zariadi ako chce a potom nech to sem slahne. tucna pohoda. a na druhej strane nech si preklikava forum. je tam rad a napadom plnu pr..l kto hlada ten najde. hawk. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:01 Štěpán
Pantany - co tohle je?! Ty to tady prezentuješ jako jediný možný způsob založení akvária, přitom 90% v tom je tvůj osobní názor který nemá naprosto žádnou obecnou platnost!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 12:50 Muž pantany [7]
pozadie: chces sa s nim piplat alebo nie? ak hej sprav si 3D z bridlice, navodov mas na fore. ak sa piplat s pozadim nechces chod do obchodu a kup si tapetu a z vonka akva nalep. potom si tam nasyp strk a vyspaduj to. daj drevo, kokos, kamene co chces a nalej vodu. osad topitko, rataj na 1 liter 0,5 watu, filter a svetlo. o par dni vysadzaj rastlinky. nenarocne mas limnophilla sesilifolia, egeria najas alebo densa a echinodorusy. o par tyzdnov si chod kupit rybky. napr. kazdopadne by si mal mat v akva panciernickov, prisavnikov a SAE. dalsie rybky su na tebe, ja mam tetry neonove, tetry hokejkove a dania. staci len klikat na fore, tam mas vsetko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 12:46 Muž pantany [7]
preklikavaj si forum, je tu vsetko!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 11:44 esme
diky. ide mi hlevne o to ako kombinovat rybky, rastliny, aby sa "nebili"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 18:19 Muž reaver [16] - Rostliny
hlane trpezlivost , daj si cas na vsetky rozhodnutia, specialne tie na zaciatku budu mat dlhodobe nasledky ... a nejaka knizka nemoze ublizit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 12:11 Muž Horác [3942]
... "Prosim o rady ohladom pozadia, rastlin, ryb a vybavenia." ...

Mám tomu rozumět tak, že o tom nevíš vůbec nic? A co takhle nejdřív si o tom přečíst nějakou knížku (lépe několik) a tady se ptát spíš na nějaké konkrétní detaily, nepřesnosti či nejasnosti? Pokud se nechceš prokousávat knížkama, alespoň si pečlivě nastuduj tyhle stránky. (Zejména úvod pro začátečníky). Neprohloupíš. www.akvarijni.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 11:42 Muž Michal J. [37] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 11:40 esme – zaloyenie new akva
idem zalozit new akva 90x45x45. Prosim o rady ohladom pozadia, rastlin, ryb a vybavenia. Som zaciatocnik. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 20:36 pansuu – kytičky 18:01
Proč tady dáváš odkazy na tak velká akvária, když se Pavlovi jedná o 34l tone tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 11:28 Žena Alena.sv [89]
Taky tohle je krása:http://rybicky.net/nadrz.php?c=1323 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 11:23 Žena Alena.sv [89]
Ludvigiu udává Aqua daho 20-40cm.Já ji mám až po hladinu(45cm),ale určitě se dá zkracovat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 11:09 pavel navratil
pekne ale taky jsem natrefil na tuhle Alternanthera splendida a videl jsem ze ji ma v akvariu tenhle rybicky.net/nadrz.php… vypada tam hezky avinikne a ta lugvigia je taky hezka jenze je moc velke :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 11:03 Žena Alena.sv [89]
A co třeba tohle?http://rybicky.net/nadrz.php?c=579
rybicky.net/nadrz.php…
Nebo se podívej sem:http://www.aqua-daho.cz/aqua-daho/katalog/L33.htm
www.aqua-daho.cz/…
www.aqua-daho.cz/…
www.aqua-daho.cz/…
Já už jsem si z Aqua daho objednávala a jsem moc spokojená. palec :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 10:37 Muž Eff [417] - Rostliny
Červené rostliny se vybarví a dobře rostou při intenzivním osvětlení (což by u tak malé a zřejmě nízké nádrže neměl být problém). Já bych doporučil Ludwigia repens česky: Zakucelka plazivá
rybicky.net/obr/rostliny/max/64.jpg
rybicky.net/atlasrostlin/lud_rep.
Vyroste sice dost do výšky, ale věřím že pro tebe jako kytka na pozadí by byla ideální. Je nenáročná a roste rychle. Mám ji v 50 cm vysoké nádrži, ale hned pár dní po zasazení se mi začala hezky vybarvovat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 10:07 pavel navratil – rostliny
dobry den,zakladam si akvarium o obsahu vody 34l.chtel bych aby v nem byly nejake hezke a pestre rostlinky,nekde jsem videl i dokonce cervene coze ,a taky kolik bych jich tam mel dat,popripadne jestli tady neni nejake akvarium o podobnem obsahu vydy kde jsou hezke rostliny a kdyby jste nasli tak se snazte najit s nejakou tou cervenou rostlinou,predem velice dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 09:19 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
dalši třeba www.akvariafarda.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 21:16 Štěpán
Je to předražené. Je dobré vědět o českých výrobcích akvárií, např.
www.aquaprofi.cz
www.zekia.cz/…
www.sklorex-akvarium.cz/…
www.akvaria-teraria.eu/…
atd.
zná někdo další?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 21:15 Muž Norton [109] – vision
Petře, myslím, že je výhodnější si jej nechat vyrobit. Filtr v Juwelu je interní, taková dost velká nevzhledná krabice, zabírá mnoho místa. Standardní Juwelácký kryt by také potřeboval přidat pár zářivek. O nějakém tom "visionu" pokukuji také... koukni sem: www.zekia.cz/…
Kryty dělají také, ovšem, též potřebují "přisvětlení". Filtr při takovém objemu rdějí externí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 20:58 Tresik
Preji hezky vecer,

tak jsem jeste prochazel ruzne fotografie a velmi se mi zalibilo akvarium juwel vision 450.

Otazka: je cena 22 tis za akvarium, filtr, kryt dobra cena nebo je to predrazene?
Ten filtr co je dodavan s juwelem (jumbo) je dobrej-tichej?

Prostorove se me hodi bud to panorama nebo trojuhelnik (viz nize)

Da se u normalniho sklenare objednat panorama sklo?

Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 21:57 Muž zikyc [79] - Sumci
Tenhle tvar tě, ale omezuje ve volbě ryb který rády plavou, sic budeš mít akva o objemu 500l ale plošně si tam ty ryby tak nezaplavou jako v klasickym akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 17:46 Muž Roman [100] - Cichlidy
No pokud by bylo po mém, tak bych použil velké klasické aqua a nechal bych ho dlouhou stranou do prostoru.Tím vznikne optická příčka viditelná ze všech stran.Pozadí není třeba.Pokud bude nádrž dostatečně velká půdorysem, jde i dobře naaranžovat dekoracemi a rostlinami.Tím i odpadá problém lekavosti ryb u průhledových nádrží. ;-) Osobně to považuji za praktičtější řešení než nějakej skleněnej rampouch do prostoru, i když to zní zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 17:38 Štěpán
Delta je trojuhelník a basta fidli! :-D Jestli si akvaristi vymysleli "akvaristickou deltu s ufiklejma rohama", za to já nemůžu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 17:25 Muž Horác [3942] – Štěpán
Delta s neufiklýma rohama? Delta je právě pravoúhlej trojúhelník s ufiklejma rohama ... Viz rybicky.net/nadrz/595/9.jpg ... A tam (jak říkal Ziky) žádný problémy s údržbou nejsou. Ale pokud Ti nevaděj řasy v rozích, tak to neřeš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 13:58 Štěpán
V pravoúhlém trojuhelníku máš pořád dva úhly ostré!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 13:37 Tresik
No mohl by byt i pravouhly, tim by odpadly vsechny potize ohledne cisteni :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 13:36 Štěpán
Nějak nechápu problém s čištěním delty (trojuhelník s neufiklýma rohama). Je pravda že úplně do rohů
se člověk odkalovečem nedostane, ale co na tom záleží??? To 1% nevyčištěnýho dna je naprosto zanedbatelné. A jestli zůstane na okrajích skel trochu řas, taky nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 13:23 Muž Horác [3942] – to Tresik
Ten roh, co bude trčet do místnosti ... to bude pravej úhel? (Ptám se jen tak, nic tím nesleduju). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 13:18 Muž Horác [3942]
Ziky jo ... delta je v pohodě právě proto, že má ty rohy (tj. ty ostrý úhly) ufiklý ;-) ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [137] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=6801