Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 113 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 11:55 Muž Skunkiee [3] - Sumci
Ted mi volal že mu zmizely dvě dánia...anténovec? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 11:21 Muž Skunkiee [3] - Sumci
tak s tím měněním vody mě zatím nenapadlo, to mu hned povím jak s ním budu mluvit....já mu zatím radil ať si co nejvíc pospíší s tím velkým akvárkem jinak mu to začne hodně rychle hynout..snad se poučí aspoň pak ze svejch chyb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 11:18 Muž NASREDDIN [1383]
V tak malém akva snad ani úkryty udělat nelze :-(.
Bohužel takových jedinců se najde víc a těžko jim to někdo vymluví.
Já bych mu doporučil co nejvíc ryb vrátit, jelikož o ně jinak přijde.
Může akorát soustavně měnit vodu, aby aspoň nějaké přežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2009 11:10 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Skaláry, anténovec a další v 20litrech?
Předem musím říct, že to není v mojí nádrži, já osobně to považuji v podstatě za týrání. Ale věc se má tak.Kamarád zakládá 180litrové akvárium a protože je nedočkavý, kupuje si ryby a má je zatím v malé asi 25litrové nádrži. Postupně kupuje a kupuje, až rybí osádka vypadá takto:

2x ancistrus sp (3cm), 1x ancistrus sp.(7cm), 2x pancéřníček skvrnitý (3cm), 1x tetra konžská (5cm), 1x anténovec barevný (8cm), 1x přísavka thajská (5cm), 4x parmička (nevim druh jedna z těch obyč.-3cm), 2x danio pruhované (3cm), 4x neonka (3cm), 4x tetra měděná (3cm), 2x skalára amazonská xxl (7cm)....(součet ryb v tomto momentě 93cm ve 25litrech)

Je to šílený, navíc tam neměl ani žádné rostlinky dokud jsem mu ji pár nedal a pak si i nějakou koupil, ani úkryty nemá. Navíc s tou 180kou to bude ještě pár tejdnů trvat tak jsem zvědav, kolik mu toho do té doby přežije. Ale proč to sem píšu? za prvé proto, že už nevím co mu mám říct, aby s tím něco udělal, aby nekupoval rybičky co se mu líbí ale aby si něco taky přečetl, odkud na něj mám jít, jak to udělat? nejradši bych mu dal pak pročíst odpovědi na tenhle příspěvek...A za druhý dá se alespoň nějak rybkám ulejčit to trápení? aspoň přidat nějaký úkryty? nebo nevím, aby nebyly stresované, nebo už je to v podtstaě jedno při porušení tolika pravidel? No a za třetí to sem píšu pro zajímavost a snad i poučení (protože pokud mu něco uhyne a nebo nebude dělat dobrotu, hned to sem připíšu aby ste věděli jak to jde či spíš nejde jak předpokládám).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 15:40 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
My máme K. příčnopruhé a nemůžeme si na ně stěžovat. Neryjí, neníčí rostlinky, nechovají se agresívně.
Zřejmě to bude tím, že mají v nádrži několik skrýší. Když je tam neměli, tak jen ryli ve dně, ale teď už ne. Tak do je máte vyzkoušejte to. Nevíc se mi osvědčil okosovej ořech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 15:05 Žena l3nka [13] - Rostliny
kancici jsou krasi ale moje zkusenost s nima bohuzel dopadla znicenim rostlinek do poslední :-( ale jsou krásní!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 15:00 Rover – Re: Pavlína
Dobrý den Pavlíno,

pokud máte 112-litrové akvárium, chcete větší rybky, nevadilo by jednodruhové akvárium a zároveň se vám líbí některé druhy kančíků... Osobně bych doporučil zvolit druh, kterému objem postačí a je na prostor náročnějším kančíkům v mnoha ohledech podobný. Africké perlovky:

rybicky.net/atlasryb/perlovka_cervena
rybicky.net/atlasryb/perlovka_ruda

I když pochází z Afriky, chov je podobný jako chov amerických kančíků. Určitě to není nezajímavá ryba a mohla by zmiňovaná kritéria výběru splňovat. Labyrintky (čichavci) jsou také zajímavé ryby, ale já bych jednoznačně dal přednost "akčnějším" cichlidám...


;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:28 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Pavlína
Škoda já bych tam páreček kančíků viděl rád :-)
Ale i čichavci mají své kouzlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 21:30 Pavlína – Re: NASREDDIN
Děkuji za reakce, já samozřejmě o rybách četla a u nás je to bohužel tak, že jsme již předem věděli, že budeme podřizovat rybky akváriu a né akvárium rybám, proto jsem se také ptala na doporučení, určitě nebudu chovat kančíky, když je to pro ně málo. Jen jsem vznesla dotaz. U nás šlo o místo, větší akvárium by se nám prostě nevlezlo, takže proto jsem klidně mohla nejdříve koupit akvárium a pak řešit ryby. A zklamaní určitě nebudeme, počítali jsme s tím, že si prostě pořídíme ryby, které v něm budou spokojené.
Jinak jsme se tedy rozhodli pro čichavce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 14:30 Muž NASREDDIN [1383]
Pokud chcete opravdu kančíky, tak zkuste zelenooké nebo příčnopruhé. Na jeden pár vám to stačí, jen je potřeba brát zřetel na to, že se celkem dobře množí. Časem by mohl nastat problém, kam s nimi. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 14:22 Muž jeviel [3] – Re: kaote
v atalse není že potřebuje 150 litrů. Ale minimálně 150 litrů. mě to vysvětlovat nemusíte, jen jsem chtěl tazatele upozornit že nádrž kterou má je pro tuto rybu malá. Nic víc , nic míň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 13:06 zeck – Re: jeviel
Kančíka červenookého do 150 litrů... Nevim nevim, je to velká ryba a místnim atlasem bych se ani v nejmenším neřídil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2009 12:46 kaote – Re: jeviel
Já bych navzdory místnímu atlasu řekl, že kančík červenooký vyžaduje víc, než 150 litrů. Přeci jen, je to teritoriální dvaceticentimetrová ryba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 12:36 Muž arnošt [37] - Rostliny
možná by nebylo od věci si nejdřív něco přečíst, než si koupíte akvarium... teď budete nešťastní, že si nemůžete pořídit rybky co jste chtěli a přitom jen stačilo kouknout na 5 minut na net - popojedem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 12:22 Muž jeviel [3] – Re: Pavlína
Kančík červenooký potřebuje nádrž minimálně 150 l. viz: rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenooky Možná by nebylo od věci začít s jiným druhem ryb, nebo koupit větší akvárko.

VIZ: rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria atp
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 22:10 Pavlína – Re: RAP
Asi nejvíce kančík červenooký :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:56 RAP – Re: Pavlína
Zkuste napsat které. ;-) Jinak pár od nějakého menšího druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:19 Pavlína – Rada ohledně zařízení akvária
Dobrý den,
pořídili jsme si nové 112 litrové akvárium a moc ráda bych Vás poprosila o radu, jak s ním naložit. Chtěli bychom nějaké větší rybky, nevadilo by, kdyby to bylo jednodruhé akvárium, ale stále nevíme, které si vybrat apod. Moc se nám líbí některé druhy kančíků..Je možné je chovat v takovém akvárium? Případně poraďte, které rybky ;-) My nemáme zkušenost.

Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 00:44 Žena Johanka [57]
Také bych ještě doporučila naštudovat i ty kytičky.Podmínky,náročnost atdV obchodě Ti odkejvou,že je to zaručeně nenáročná rostlinka ,vhodná do akvária a ty si domu ve skutečnosti přineseš terarijní(častý jev) nebo rostlinku náročnou na pěstování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 22:40 XY – Re: Petra
Záleží jaké kytky si vybereš.Moje přítelkyně jich má ve 112-ti litrech přes 100 a v plánu jsou další.A rybičky mají dost volného místa k vyzkoušení ploutviček :-D A hlavně se jim líbí,že mají soukromí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 22:33 XY – Re: Rebbie
Ano,u stonkových rostlin se samozřejmě každý stonek počítá jako 1 kus.Záleží jaké druhy si vybere.90 x echinodorus např. osiris by tam asi nevlezlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 21:17 Petra – Re: XY
Okolo 90 rostlin v akváriu? Není to trochu příšliš? Dyť mi tam už nezbyde prostor pro rybičky. Je možné, aby tam opravdu bylo tak hodně rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 21:16 Petra – Re: Alena.sv
Děkuji za radu, kořen jsme prozatím odstranili z akvária a vodu kompletně vyměnili a už bez chemie. Ještě dopoledne jsme dojeli pro živé rostliny, zatím jich máme 5. Ale akvárko je zatím křišťálově průzračné. Takže zatím radost veliká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 18:31 Žena Alena.sv [89] – Re: Petra
Ještě k tý chemii. Vzpomínám si na svůj začátek,kdy jsem podle návodu nadávkovala právě tebou uvedené "zázračné vodičky"(bohužel jsem se spletla a nalila víc,než bych měla).Do druhého dne byla voda zelená jak brčál.Doporučuji tu tvou vodu alespoň ze 2/3,nebo ještě lépe všechnu vypustit a nalít novou ,čistou,bez jakékoli chemie.
Pak postupuj podle rad ostatních a podle odkazů na založení akva.Hlavně to chce ty živé rostlinky.Pro představu: asi 80% dna by mělo být osázeno.
;-)
Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2009 14:33 Žena Rebbie [71]
XY napsal: Doporučený počet rostlin do takto velkého akvária je okolo 90 kusů.
To snad aby se každá stonkovka počítala za jednu kytku, né? Bo neumim si jinak představit do 126ti litrů nacpat tolik kytek a to sem "kytkařka" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 13:42 XY – Re: Petra
Doporučený počet rostlin do takto velkého akvária je okolo 90 kusů.Samozřejmě velmi orientačně.Záleží co si vybereš,jejich velikost.Jestli rostliny zasazené do dna,volně plovoucí,přivázané k zátěži či dekoraci.U růžicových(např.Echinodory) musíš myslet na jejich velikost v dospělosti...Pro začátek bych doporučoval Ceratophyllum demersum.Rychle roste,může být jen na hladině,odbourává velké množství škodlivin a produkce kyslíku je taky velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2009 13:09 Muž Yirka [9126] – Re: Petra
Koukám, že se tu ještě neobjevily oblíbené odkazy pro začátečníky, tak tedy v těch lincích je stručně vše co do začátku potřebuješ vědět:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 11:16 Muž ludviko [24] - Živorodky
Škoda, zrovna minulý týden jsem prostříhal a vyházel půl kýble Egerie (ideální rychlerostoucí kytka na začátek), ale do čtrnácti dnů bude další (roste to jako blázen :-)). Momentálně můžu nabídnout nějaké plovoucí Pistii a Limnobium. Chrudim není problém, jezdím přes ní každý den do a ze zaměstnání. kdyžtak mi napište na ondrej.ludvik@seznam.cz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
a nenech se odradit prvotnimi neuspechy, chce to trpelivost, vyuzit prirody, omezit chemii
nakup si testy pH, NH4, NO2, NO3, tvrdosti (uhlicitanova i absolutni) atd. podle vysledku bud uprava vody nebo vyber kytek a obyvatel

nejlepsi je kdyz se ekosystem v tvem akvarku sam reguluje, proto mam rybisky, ktere poziraji sve potomstvo, aby se mi nepremnozili (po zkusenostech s mecovkami....)
jen musim odebirat sneky a zastrihavat kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:29 Petra
Kolik je tedy optimální počet rostlinek do 126 l akvárka? A jaké by byly nejlepší pro začátečníky. A také aby snesli teplotu 24°C?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:26 JuraS – Re: Petra
jasný, to nebyla výtka.jen směřování správným směrem..doufám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Petra
osveceni matadori: egerie -nezklamou nikdy; javskej mech -nezmar; microsorium - roste i ve stinu bez svetla; zbytek je pokus omyl jde/nejde, pozor na cryptocoryny - pri razantni zmene schodej listy, pak obrazej, poprvy mne to vydesilo

jen pozor na sneky... plovatky jsou mor-jsou maly, rychly a delaj desnej bordel (doporucuji lazen v hypermanganu-lehce ruzovy roztok!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:06 Muž vena [52] – Re: Moucha
Jasně že nejlepší jsou od kolegy akvaristy, ale předpokládám, že slečna/paní Petra vzhledem k tomu, že začíná moc kontaktů mít nebude a navíc bude asi chtít aby akva nějak vypadalo.Znám to, přítelkyně si rostliny objednavá (samozřejmě, že napřed hledá informace) a mě přetejkají nádrže plevelem. Burzy no těžko říct, co jsem teď viděl na burze v Plzni tak dost prodejců přeprodává od aqua-daho a když se najde někdo kdo prodává svoje tak ceny moc rozdílné nejsou. Daho je elegantní a rychlej způsob jak je pořídit.Když si do pátku vybere a objedná tak příští úterý bude sázet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:01 Petra – Re: Moucha
Bohužel jsem z Chrudimi... Pokusím se navštívit akvaristické prodejny a zakoupit nějaké živé kytí a uvidím co se bude dít... Jsou lepší plovoucí ne zakořeněné v zemi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:59 Petra – Re: JuraS
Zakoupila jsem si knížku o akvaristice, celou ji pročetla, hledala jsem i různě na netu, snažím se. Holt jsem začátečník a žádný učený z nebe taky nespadl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: vena
lepsi kyti nez z akvadaho je koupit na burze ci dostat od jinejch akvaristu, ale kdyz uz kupovat v kramu tak to tva varianta je nej, jen je dulezite si vybrat vhodne kyti vzhledem k chemismu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Nikola
problem je ze vetsina "prodavacu" jsou jen prekupnici-obchodnici na opravdoveho solidniho odbornika-prodavace malokdy narazish
u akavaria je dost dulezite jakou vodu do nej lejesh, hlavne v pocatcich, pokud ma hodne fosforu tak je zadelano na problem..... akvarko nemash tak velky takze bych se nebal okrehku a salvinie (plovouci udesne rychle se mnozivi plevel - nejlepsi korenova cisticka, od te doby co je mam nemam problem s dusikatejma latkama; prebytky se skvele sbiraji vidlickou)

Pokud jsi z Prahy tak ti nejaky kyti muzu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:51 Muž Feyd [10] – Re: Petra
jen umělé rostliny ? nediv se,tam se musí sinicím,řasám a všemu neřádstvu jen dařit,zvlášť když jim ještě svítíš.Ta voda je uplně mrtvá.
kořen zabarvuje do hněda-žluta což není na závadu.

jinak voda s ničím živím,tomu se neříká založené akvárium no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2009 09:51 Muž vena [52]
Vyházet umělý a omlátit je prodavači o hlavu. Nahradit živýma a nádrž co nejvíc osázet, pro začátek jsou nejlepší snadno a rychle rostoucí druhy. Na nákup rostlin doporučím www.aqua-daho.cz
přítelkyně si teď objednávala a naprostá spokojenost. Hlavně to vyjde mnohem levněji než v krámech.
Nebo prohlídni inzerci zde na webu, každou chvíli někdo nabízí nějaký rychlerostoucí plevel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:46 JuraS
Předpokládám, že jsi prolezla českej net a přečetla aspoň jeden článeček o zakládání akva a nebo jsi k setu dostala nějakej "manuál". předpokládám, že filtr běží s filtračními médii. jakými ? v akváriu musí proběhnout složité biologické procesy aby se systém ustálil..přečíst návody a rady o založení akva...a abychom neplácali o h...oubách..chtělo by to fotku...telefonicky :" pane doktore já mám tady takovou malou věc a tady mě píchá a dloube..co si mám na to vzít ? "...nikolo mám podobný problém...tuším že super bio válečky do filtrů od boya budou taky v hcl pěkně šumět...dneska to zkusím zjistit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:35 Petra
Rybičky tam samozřejmě ještě nemám... Akvárko je založené pouze 3 dny a už teď vypadá značně nevábně... Je možné, že to může způsobovat ten kořen? Mám vyměnit všechny umělé rostliny nebo k nim stačí dokoupit nějakou živou, aby se rovnováha vyrovnala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:29 Nikola – Re: Lboss
Po zkušenostech s radami prodavačů už si od nich poradit nedám - třeba ten křemičitý písek který je prej úplně ideální do akva byl ve finále vápenec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:19 Muž Lboss [0] – Re: Petra
Umělé rostliny vyměnte za živé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:17 JuraS – Re: Petra
Rád bych viděl toho prodavače co řekl takovu pitomost..no nic..jak psal/a Moucha..akva je uzavřený ekosystém..řekněme jako zavařené okurky v lahvi..jen co špatně uzavřeš víčko tak ti obsah zplesnivělí..kytky prostě do akvária patří..živé..máš v akváriu živiny (předpokládám, že tam máš už rybičky) které se tam hromadí a je potřeba je zužitkovat...a přírodě ani mrtvá kočka nezůstane jen tak ležet..někomu poslouží k užitku..k snědku..taky toho využili řasy..přečti si odkazy co byly uvedeny..vysvětlení co ti tak složitě popisuju tam je srozumitelně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:11 Petra
Akvárium je zakoupené v setu. Filtr je i se vzduchováním a to EHEIM 2210, ten je i se vzduchováním zaplý po celý den, nevypínáme ho. Svítíme pouze přes den 2 zářivkama 18W, které jsou v krytu akvária. Akvárko je sice umístěno částečně proti oknu, ale slunce sem nesvítí. Zakoupili jsme pouze umělé rostliny kvůli snažší údržbě na radu v prodejně. Akvárium je co se nám líbilo to tam je. Jinak je ještě použité topení nastavené na 24°C. Chemii jsem použila tu, která byla přiložena. Od TetraAqua - AquaSafe pro okamžitou úpravu městské vody a EasyBalance pro stabilizaci pH a KH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Petra
doporucuji prostudovat
www.klub.akva.sk/…
rybicky.net/rady/zakaly-vody
ci celou sekci rady

a neco o chemii vody a dalsim
maniakva.sweb.cz/…

jedno ti reknu rovnou, akvarium je uzavrenej ekosystem, ktery se vyviji, proto se hlavne ze zacatku sem tam neco premnozi, zakladni rozbeh a stabilizace trva asi 2-3 tydny (hlavne rozbeh dusikovyho kolobehu), ale o tom se doctes v odkazech vyse, pocitam ze by ti mohly zkratit cekani a prinest inspiraci, drzim palce at se tvemu akvarku dobre vede
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 08:47 JuraS
Jaký filtr je použitý ? Jak svítíš, čím a jakou dlouhou periodu. Kde je akvárium umístěno ? nesvítí náhodou na něj sluneční světlo ? Vzduchuješ ? Kolik rostlin je v akva zasazeno a jaké ? Je to akvárium biotopní (má simulovat část konkrétního místa v přírodě) a nebo je to směska - co se mi líbí to tam dám...jakou další techniku používáš ? znáš parametry své vody ? hnojíš a nebo používáš nějakou další chcemii ?
to a ještě nějaké další jsou faktory na které musíme znát odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 08:42 Petra – Nově založené akvárko a je celé zelené
Prosím o radu. K narozeninám jsem dostala 126 l akvárium. Bohužel po jeho založení, respektive už 3. den je celé zelené, voda je taková divná. V akváriu je napuštěno asi 90 l vody, filtr běží ve dne v noci, bohužel voda je čím dál zelenější. Je možné, že to dělá zakoupený kořen? Byl vyvařený, udělala jsem snad vše, co jsem se dočetla, ale nevím co s tím dál. Poradí prosím někdo? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2009 07:44 JuraS – Re: jajaapaja
????? které sprosté slovo jsem použil ? neslušné možná, nespisovné těžko..OT..s ancistrusem jsme si to už vyjasnili, můj názor se nezmění ani kdyby čert na koze jezdil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:22 Muž jajaapaja [174] – Re: JuraS
A učit děti tady sprostejm slovům ,je asi normalní? ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [113] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=5601