Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2015 18:25 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: Miky1981
Viem že treba akvárium rozbehnúť, ale chcem dopredu vedieť aké rybky sa tu hodia aby som sa vedel zariadiť tak isto aj zo založením a úpravou akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2015 18:22 Muž Miky1981 [57] Re: Janek
...myslím, že na rybky máš ještě hodně času (cca tam měsíc od založení nádrže)....nejdřív bych začal asi tímto:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky

a pak se prokousávat dál.....přeju hodně zdaru palec

hlavně nic neuspěchej, za ty problémy to nestojí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2015 18:21 R Muž romant [27987] Re: Janek
Pro tyhle to nebude malý. rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly , tedy třeba.
Edit: Partu, tedy řádnou v počtu 20 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva a na dno partičku 8 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity . Tedy když jsi chtěl to složení, jinak přečíst si odkaz(y) co posílal kolega.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 18:18 Muž Janek [6] - Labyrintky – Nové akva 60L
Zdravím dnes som si zaobstaral nové 60litrové akva, mám k nemu ohrievač,filter,sieťku,kryt s osvetlením všetko čo potrebujem ... Chcel by som sa na začiatok spýtať aké rybky by si ma tu hodili, ktoré si môžem zaobstarať a hlavne koľko, a čo sa týka dna chcel by som tam dať čo najjemnejší piesok najviac sa mi páči bledá farba (už som aj kúpil) záleží na tom niečo čo sa týka rybiek ? ďakujem za odpovede. Veľmi sa mi páčia guramky ale myslím že toto akva by pre ne bolo malé alebo nie ? Ďakujem za každú radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 20:09 R Muž romant [27987] Re: Aquasky
Tyhle věci neřeš na fóru, udělej jak myslíš že je to podle tebe nejlíp, protože to budeš hlavně ty, kdo se na to bude dívat a ty máš přece ten správnej názor(není myšleno ironicky). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2015 20:07 Muž Aquasky [35]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 4 možnosti: fotky na nic ale nejvíc se mi to líbí jako brána :) tzn dvě věže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 19:43 Muž Aquasky [35]
hezky jste se tu rozpovídali..ale prostě bude to amazonie žádná holandská zahrada :) jen spousty echynáčů, mikrosorium, valisnerie, na kořeny mech a tak..kdybych chtěl založit nějaký spešl akva v ivagumi stylu tak bych vybíral kořeny možná půl roku a ne vzal to co se mi válí na zahradě :) zkusím umístit do jednoho bodu a foto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 17:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Jsou dva pristupy.

Jeden je pro silence, kteri to berou jako umeni, a tomu se pak rika aquascaping, a delaji kolem toho silene teorie, aby dokazali narvat Leonarda do akvaria. Ne ze bych nemel doma pean, ale tihle lide maji nacini mnohdy lepsi, nez kdejaky chirurg a sili z kazde rostliny, rostouci jinde nez je umelecky vhodne.

A druhy je "vypada to dobre/blbe", a prece to nebudu presazovat, kdyz to tam dobre roste. Vetsina z nas vystaci s tim druhym.

smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 17:05 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny
Vy nevíte co to je zlatý řez v aquascapingu .
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 17:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aquasky
Mrkni treba sem (ale je toho spousta), jedna strana prazdna je velmi oblibena praktika, aby to bylo hezke.
www.aquascapingworld.com/…
Z korenu ani neni moc videt, jen decentne, a je to cele vlastne strasne jednoduche, ale efekt je to diky rostlinam hodne slusny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2015 16:54 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Aquasky
Taky bych je dal přes sebe, krom jiného máš možnost vytvořit víc úkrytů, Ty 2 kořeny sólo ať koukám jak koukám, vypadají blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aquasky
Dal bych je oba jednoznacne na jeden bok, pres sebe. Kdyz si predstavis, ze ten kopec je ve vysledku zeleny ostrov a pod nim je plaz, jak rostliny jdou k te plazi k mensim a mensim, ruzne neusporadane... A kdyby plaze bylo moc, muzes udelat mensi zeleny ostruvek na druhe strane.

Bohuzel u mne to dopada jinak, budu asi muset dost rostlin rozdat, aby na plaz nekdy zbylo, ani na maly koberecek nikdy neni misto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:24 Muž Aquasky [35]
když jako jo..vypadaj spolu hezky ale když je dám doprostřed vypadá to uměle a když trochu ke straně mám na jednej straně nějak moc místa :) nebo počkám do zejtra a pojedu se mrknout eště do akvaristoj do skladu na kořeny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aquasky
Resil jsem to nedavno. Pak jsem si vsechny koreny pripravil do akvarka na dno, na jednu hromadu... A ejhle, na hromade vypadaji super, s malou vyjimkou tak zustaly :) .

Ja bych je nedaval samostatne, ale propletl na jedne hromade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 15:29 Muž Aquasky [35]
díky díky :) no právě že budou vidět ty konce kořenů :) jo dvě věže nebo brána to mě napadlo..ale doprostřed tech kořenů by měli přijít mikrosorka takže budou zelený :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 15:04 mirda Re: Aquasky
Co se mě týče, tak u mě vyhrává rozložení na první fotce. Fajnové dvě věže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 14:21 Muž liborass [174] Re: Aquasky
když tam toho bude hodně, tak ty kořeny stejně zarostou a nebudou vidět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 13:09 Muž Aquasky [35]
no cichlidky kakadu takže zeleň žádný blackwater..to bych tam naházel větve a nazdar :) takhale echynáče mikrosorka, valisnerky, i anubias...i když nejni JA bude tam toho hoodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 13:06 Muž liborass [174] Re: Aquasky
tak ono záleží, jestli to bude blackwater, nebo tam bude nějaká zeleň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 13:03 Muž Aquasky [35]
Fotka k příspěvku verze dva co jsem vyplodil :(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 12:59 Muž Aquasky [35] – pomoooc :)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahojky dostala se na mě absolutní zoufalost..už nevím jak tam ty kořeny umístit, nekoukejte jak akva zapatlaný ani že není srovnaný terén, jen jestli je ten hrubý hardscape hezký..příp. co by jste tam doplnili...dneska jsem objel půlku prahy a nikde nemají hezký kořen tak to skládám z toho co mám doma..jo a je to amazonie... snad :) nechci ještě zakládat novou prezentaci...díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 12:56 Muž liborass [174]
Uměl bych si to představit s akarkou zelenou, jednoho samečka a k němu 3-4 samičky ;-) a kdyby bylo akva členité tak i dva samečky a 6-8 samiček :-) jistě by to byla pěkná podívaná... pak jsou zajimavé akarky tečkované nebo zlaté... možností je spousta, jen si vybrat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 22:40 Koště
Ze Sklorexu mám všechny svoje rybky :-) Ale ty tvoje na mě už asi nezbydou, ještě mě čeká stěhování, pak záběh akva,... Třeba seženu, holt si na ně nechám volno a budu čekat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 22:33 Muž Legioix [574] Re: Koště
Nevím odkud jsi, ale v Brně ve Sklorexu jich ještě ode mě pár je. Nebo občas bývají na burzách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 22:27 Koště
Pěkně jste se shodli palec

Co se týče požadavků na vodu, dle infa v atlase, tak je má opravdu dost ,,uvolněné". Na pohled je také krásná. Zkusím je.

Jak je psáno v atlase ,,pár nebo skupinu, dle velikosti nádrže". Pokud bych zachoval plánovanou osádku - 25 teter, 8 pancíků, kolik by jste volili kusů? Případně lze množství rybek upravit, ať nemám přetaženo. Jsou Cichlidky Thomasovy běžně dostupné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2015 21:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Koště
Podle druhu. Samice nekterych malych cichlidek umi byt opravdu drsnacky, ale kdyz je akvarium dost velke, jako ze 250l uz je dost velke, ony si ostatni ryby rychle daji pozor, neplavat kde nemaji. Kdyz je dost prostoru, jak nejaka ryba narusi hlidany prostor, samice vyleti jak raketa, ale je jasne znat, ze spis plasi, ze taky nema zajem necemu ublizovat, ale jen zahnat to pryc.

Nicmne porid si mirumilovne Africanky: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova , ony Ti hodne odpusti, jsou to odolne a nenarocne ryby, mene problematickou rybu abys pohledal. Ony jsou proste "hodne" a nemusis ani resit nejake problemy, kdyz jich mas vic, coz mit snadno muzes, mnozi se bez problemu v tom co bezne tece z kohoutku, a dobre se o mlade staraji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2015 21:54 Muž Legioix [574] Re: Koště
Koště napsal: Například poznámky o tom, že samice je schopná v době tření ubít i mnohem větší rybu, opravdu je to tak zlé?

Jinak, díky za rady.


Není. Například Cichlidky Thomasovy jsou i při tření naprosto klidné a rybu co jim vleze do teritoria maximálně tak odštouchnou a některé druhy tam dokonce strpí. Podobné je to i u Kakadu. Cichlidky kakadu ale nejde chovat jako Thomasovy s více samci v menším akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 21:43 Koště
Super, ještě že jsem se zeptal, pořídím tu At-202 a molitan v rozměrech jak říkáte :-)

Co se týče osádky, nějakou méně náročnou cichlidku bych rád vyzkoušel, ale nemám s nimi zkušenost a podle zdejšího atlasu jsou to v době tření celkem tvrďáci, tak aby mi tam pak nezamordovali v obraně teritoria půl akva. Například poznámky o tom, že samice je schopná v době tření ubít i mnohem větší rybu, opravdu je to tak zlé?

Jinak, díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 20:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Koště
Dle mych propoctu je biomolitan 30x14x10 (v cm) vhodny pro prutok mezi 5 a 10l/min, tedy 300 az 600l/h (zhruba, ony jsou to vsechno vypocty s vyuzitim obecnych zkusenosti). To je pro Tebe akorat, cerpadlo AT-202 ma papirove 600l/h, po pricpani to bude pulka, jsi kde mas byt, rekneme v rane na jistotu ;-) .

Ty dve zarivky pro nenarocne akvarium budou stacit, pochopitelne s reflektory, i mene by pro takove low-tech stacilo (zalezi co tam nakonec opravdu budes pestovat). Nekombinoval bych nic, pouzil bych 865, nad vetsimi akvarii se mi libi spis belejsi nez zlute svetlo. Ale jinak je to vec vkusu kazdeho sou... akvaristy.

Bez Cichlid to neni nikdy ono :) . Ovsem to je zase osobni, jako ze akvarium bez Echinodoru neni akvarium atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 20:45 Muž kofejn [963] Re: Koště
Mám podobné akvárko s AT202, s rampou a molitanem 14x10x30cm. Začínal jsem s AT201, ale ta byla po lehkém "zajetí" molitanu slabá. Filtr čístím asi 2x ročně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 20:40 R Muž romant [27987] Re: Koště
Toho atmana bych dal silnějšího a to 202 a nebo var. 2x201, propojit do té rampy, praktický při čištění, pígluješ jenom jednu houbu a za tejden třeba druhou. Světlo podle mě v pohodě, kombinace zářivek taktéž. Osádku bych viděl taky jako v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 20:32 Koště
Zdravím, budu v nejbližší době zakládat nové akvárium, mám pár otázek na věci u kterých si nejsem zcela jist, jestli jsou moje úvahy správné a názory v článcích či fórech bývají protichůdné. Proto jsem se je rozhodl agregovat do tohoto vlákna. Chtěl bych požádat o Váš názor na věc a odhalení případných omylů a nedostatků v mém plánu.

Akvárium bude v bytě, díky čemuž to bude ,,jen" 250 L o rozměrech 100x50x50, 8 mm sklo. Stojan si udělám vlastní z 18-20 mm lamina. Kryt s osvětlením plánuji dokoupit. Budu se snažit o nenáročnou nádrž, bez pravidelného hnojení, bez CO2, nenáročné rostliny i ryby, jen pravidelná výměna vody po týdnu.

Zmiňované trable:
1) Vzhledem k tomu, že pod sebou budu mít 6 pater, chci riskovat minimálně a proto nechci tahat vodu z akva záměrně ven, vše chci mít uvnitř, včetně filtru. Zatím jsem měl špatné zkušenosti s ,,honiči vody", takže mě napadlo pořízení At-201, kostky středně hrubého biomolitanu a rozstřikovací rampy. Je to dostatečné řešení? Jaký by měl být objem molitanu, když čistý objem akva bude tak 185 L?

2) Stačí mi k výše zmíněnému (nenáročnost rostlin, bez CO2 a pořádného hnojení) osvětlení zářivkami T5, 2 x 39 W osazenými reflektory? Asi 0,42 W/L. Které zářivky by jste kombinovali? (830/840/865)

3) Poslední otázka se týká plánované osádky. Líbí se mi kombinace:
25 x Tetra císařská (5 samců, 20 samic)
8-10 x Pancéřníček zelený/skvrnitý

Přidali by jste ještě nějakou dominantu? Např. nějakou malou cichlidku nebo akarku? Nebude problém s agresivitou při případném tření?

Děkuji za Váš čas a odpovědi. Doufám, že mě utvrdíte, že uvažuji správně nebo navedete na lepší volbu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:42 Fisherman Re: Turbínka
Nene, žádná nemoc nic jenom jeden mrtvej, ancistrus který mi vydržel 3 dny, bohužel jsem ho už koupil s nějakou nemoci... Já jenom tak pro jistotu ať je to nové akva čiste ale dobrá, houbička postači...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:40 Žena Turbínka [2558] Re: Fisherman
Nezakládáš-li znovu z důvodů velké moribundové pohromy, tak je houbička zcela dostačující prostředek na očistu skel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Fisherman
Skla vem normalne houbickou. Pokud bys chtel celou nadrz dezinfikovat, nejsnaze napustenou zalitim Savem.

Kdybys nahodou menil i dno, a pokud je k tomu vhodne, zacni tim, ze ho odsajes do kyble hadici. Je to nejsnazsi zpusob, jak se dna zbavit. Jak odsavas to dno, podle rozmeru akvaria Ti to bud vyjde driv nez dojde voda, nebo si jeste nejakou prilijes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:37 Fisherman Re: Turbínka
Tak pokud to teda není nutné nebo vhodné pro založení nového akvária tak asi postačí houbička :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2015 19:33 Žena Turbínka [2558] Re: Fisherman
Proč bys to chtěl desinfikovat? Máš k tomu pádný důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:32 Fisherman – znovuzaložení
Ahoj, prosím vás, budu vypouštět akvárium a znovu zakládat... Mám jeden dotaz, poraďte prosím, čím bych mohl vnitřní stranu skel očistit.. na forech se píše že žádnou chemii nepoužívat... Chtěl bych to nějak "vydezinfikovat"... Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 22:20 Barčuša
Díky za vysvětlení :-D zítra jdu shánět čerpadlo + biomolitan, to se mio zamlouvá nejvíce :) snad v tom nebude bordel když už mi tam tři dny běží jinej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 21:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Barčuša
A kdyz mas jednou cerpadlo, muzes si udelat filtr velice ruzne. Jeden ktery mne velice zaujal je zde: www.youtube.com/…
Ovsem filtr muze vypadat i takto:
www.youtube.com/…
Prece to nenacham jen tak, aby Ti v tom hned bylo moc jasno :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 21:46 Muž Horác [3942] Re: Barčuša
Filtr filtruje, čerpadlo čerpá :o) ... čerpadlo může (ale nemusí) čerpat skrze filtrační hmotu - pak je součástí filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2015 21:35 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Var. kerou jsem navrhl je čerpadlo, čerpcí hlava s kostkou biomolitanu, což ve složení tvoří filtr. Můžeme mto taky brát jako že čerpadlo je pohonnou jednotkou filtru a nemusí se jednat o tuto variantu, ale třeba o vnější tzv. kanystrový filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 21:32 Barčuša
Můj poslední, možná až hloupý dotaz. Rozdíl mezi filtrem a čerpadlem? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 20:23 Muž RBeil [174] Re: Barčuša
Mam akva 1,5 od postele a v pohodě, na lehoučké hučeni filtru jsem si po týdnu zvykl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 20:22 TomR – Biotop JV Thajsko
Po delší odmlce se opět vracím a potřeboval bych několik rad od zkušených akvaristů, resp. kontaktů pro řešení problémů.Přehled:
Akva: 120x40x50=240l + kryt s osvětlením
Ryby: 20 ks Rasbora espei, 8ks Kryptopterus bicirrhis, pár Trichogaster leeri, pár Betta simplex
Krevety: ???
Rostliny: Crinum thaianum, Cryptocoryne cordata, C. crispatula, Nymphaea pubescens, Pistia stratiotes
Časový plán: nákup vybavení do června 2015, osázení do července, srpen rybky
Rozpočet: nejlépe do 10 000,-, ale co by člověk neudělal pro tu krásu :)

Vím, že se nejedná a opravdový reálný biotop, to bych musel chovat jen R. espei a B. simplex bez rostlin. Po dlouhém vybírání se mi to zdá jako nejlepší skoro reálná kombinace ryb a rostlin (biotop horního Orinoka by byl mnohem jednodušší a reálný, ale teter jsem se nachoval již dost, chci zkusit Asii).

Otázky na Vás:
1.) jaké krevety se z hlediska biotopu (JV Thajsko) hodí? Rád bych je i jako likvidátory řas (parmičky krásnoploutvé a podobné ryby nechci).
2.) kde by se dala a za jakou cenu sehnat bojovnice Betta simplex ?
3.) jakou máte zkušenost s nakupováním na www.gigaexotic.eu ?
4.) volba krytu s osvětlením - jakou máte zkušenost s výrobcem Diversa (nejenom kryty, ale i akva) ?
5.) filtrace - potřeboval poradit jaký vnitřní (chtělo by to, aby pro něj nebyl problém vytvořil menší proud alespoň na hladině) - stačil by EHEIM Biopower 240? Ovšem pokud by mě někdo přesvědčil o výhodách vnějšího filtru (nemám s nimi zkušenosti) a poradil, tak nejsem i proti vnějšímu (i když bude o dost dražší).

Všem zúčastněným diskutujícím předem děkuji za postřehy, rady a zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 20:19 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Já s ním problémy nemám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 20:12 Barčuša Re: romant
Dobře, zvažuji jeho koupi. Jen se bojím, aby nebyl moc hlučný, mam akva metr od postele :-D má někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 13:28 R Muž romant [27987] Re: migun
Já se snažím nepraktikovat moc skoků, nepoužívám CO2 a akvo rozjíždím polehounku, tedy aplikuji co nejčastější(klidně denní) výměnu vody a nehnojím do vodního sloupce, používám a to taky ne vždy, pouze vyhnojený dno(zásobní substrát, hojivo typu Osmocote atd.) Samozřejmě lze to udělat i s pořádnou světelnou náloží a to jak časovou, tak výkonovou, ale je třeba zohlednit potřeby výživy, tedy když pražit, tak hnojit, jinak je z toho rybníček brčálníček za několik dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 13:21 Muž migun [1] Re: romant
Dík za rychlou odpověd.Jestli ještě můžu proč svítit ze začátku kratší dobu? A kdybych svítil 6 hod. svítit s pauzou nebo v kuse?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 12:33 R Muž romant [27987] Re: migun
Já jsem zastáncem toho pomalejšího světelnýho náběhu, tedy v nově založeným akváriu nesvítím více než 6 hodin. CO2 nutností není, ale pokud je k dispozici, tak přilepšit rostlinám hned od začátku, může být. Ono je otázkou, jak to s tím světlem, tedy s jeho množstvím budeš mít a je třeba míti na paměti, že čím vyšší intenzitou tam budeš svítit, tím vyšší nároky na přísun živin akvo bude mít, CO2 nevyjímaje. Zřiď si prezenataci a bude možný se bavit více konkrétněji, než jenom takto v obecném duchu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=3101