Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 124 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 22:50 Muž Barney [61] – Re: DeathAngell
Omlouvám se za zpožnědou reakci, přehlédl jsem to ve fóru.
No jakmile to založíš, hned pusť filtr. Dokup rychle rostoucí rostliny, aby ubíraly řase živiny, např: Ceratophillum demersum nebo Hygrophily a třeba něco plovoucího - Limnobium ... Nech asi tak týden zaběhnou a můžeš kupovat rybky. Ale né moc. Hlavně nehnoj, protože by ti řasa totálně zarostla akvárium. Já obden čistím skla, kvůli řase, taky ho mám měsíc založené a kytkám se ještě moc nechce růst, ale řase ano. :-O
Přeji hodně úspěchu do začátku. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:24 DeathAngell – Cyklus nového akvária
Ano o 21 L budu vděčný za každou radu ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:22 Muž Barney [61] – Re: DeathAngell
Jedná se o akvárium, které tady prezentuješ, to 21 litrů ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:08 DeathAngell – Cyklus nového akvária
Ahoj , mám prosbu můžete my nekdo napsát jakými cykli aq Prochází a kdy by se mohla vypustit první osádka ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 20:02 marsz – Re: Jana
Se na to kolísání jenom dívám na teploměru. Gupky se taky zatím smějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:25 Muž DavidDizzer [26] – Re: Eliška
pls a ostatní otázky ? ;-);-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:24 Žena Eliška [38]
filipsi napsal:
Zpet az budou dost velke, aby nebyly potravou. Az se ti bude zdat, ze je ostatni sezrat nemohou, par jich tam dej, a az je sezerou, jeste chvili pockej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:22 Muž DavidDizzer [26] – Re: filipsi
já vím,,,, sorry,... ne fakt sorry ;-). prosím na tu otázku odpověď... sežere je i když budou mít už jeden cm? , je úpotřeba filtr, nebo je lepší hodně čistit...a vzduchování, je nutné? a za jak dlouho ASI vyrostou? pls odpověď!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:19 Muž filipsi [1295] – Re: DavidBena123
No, nez budes reagovat, zamysli se nad tim, proc ti nekdo radi a kdyz se ti to nezda tak hledej dal vic informaci. Sama samice staci na to, aby sve mlade v mziku pozrala. A v hole nadrzi to bude mit vskutku snadne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:18 Muž DavidDizzer [26] – Re: filipsi
jo díky, a jako myslíš že je sežerou i když budou mít už 1 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:17 Muž filipsi [1295] – Re: DavidBena123
Pokud chces, aby prezilo co nejvic, udelej si tam rost (navod jiste uz najdes). Pokud to nepoznas , kdy to prijde, radeji ji tam dej driv, priste uz budes vedet presneji. Zpet az budou dost velke, aby nebyly potravou. Az se ti bude zdat, ze je ostatni sezrat nemohou, par jich tam dej, a az je sezerou, jeste chvili pockej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:16 Muž DavidDizzer [26] – Re: Eliška
Hele, nic proti, ale já jsem se zmiňoval, že jsem si kouopil porodničku na to, aby mi to ti velcí nesežrali, právě že ju pak z tama odlovím,,, takže rosliny nejsou potřeba ne,?!;-), a musí tam být i filtr nebo je lepší, čatější vyměňovat vodu? ,,,, nemyslel jsem to zle, ale prostě, abysi věděla!! ;-) díky pls, za odepsání!......*>
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 17:11 Žena Eliška [38]
Dej tam nějakou dekoraci, jávský mech, nebo jiné rostliny, protože když tam nebudeš mít žádné úkryty, tak ti mladé samoce sežere hned Jinak si projdi tady témata na fóru, je tam spousta informací ohledně výroby porodničky i toho, jak poznat, kdy bude molla rodit. Zpátky je můžeš dát až tehdy, když budou dost veliké, aby je ostatní obyvatelé nesežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 16:53 Muž DavidDizzer [26] – Nové akva,- porodnička,,, co a jak,?
Ahoj,. založil jsem si dneska porodničku akvárium které má 25 litrů
, protože se blíží porod black molly ;-),. prosím chci se zeptat, co všechno bude potřeba pro přežití potěru, Vodu už tam mám vzduchování i světlo už připravuji, co je nutné vše, aby přežili?
A za jak dlouho je mohu dát zpět do normální společenské nádrže?
A kd ypoznáím, ten okamžik, kdy začne black molla, rodit? Prosím odpovězte na všechny otázky, dík moc
(tady je foto, jak to zatím vypadá!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 15:01 Jana – A co teplota?
U malých akvárií se teplota hlídat nemusí? Nebo to regulujete výměnou vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:40 apinek – Re: Imii
no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:36 Žena Imii [45] – Re: apinek
Mě se tam teď usídlila zelená přímo pod světlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:34 apinek – Re: Imii
já v akvárku řasu nemívám,maximálně zelenou z nadbytku světla,ale to je normální u nově založenejch akvárek.a už je fuč ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:29 Žena Imii [45]
zajímavé, že mě se objevuje řasa až teď po cca 3. měsících
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:28 apinek
no většinou se řasa dělá v nově založeném akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:26 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Lussi
a to už tam máte řasu?v nově založeném? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:23 Lussi
Je možné vpustit do nově založeného akva jako první rybky parmičky siamské? Kvůli řasám... Slo by to třeba již po pár dnech s použitím nitrifikačních bakterií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:02 cefallu – IMHO
;-) pečené ryby je vhodné vkládat do úst až po částečném vychladnutí, jináč dojde k popálení ústní sliznice... dobrou chuť!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 14:56 Feri – odpověď
Zakládal jsem s nimi tři akvária a bez problémů. V celku je to jedno, ale dva dny po založení se mi zdá brzo a to i v případě, že do akvária naliješ nitrifikační bakterie - pokud se tedy bavíme o nové nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 11:20 Žena Imii [45] – Re: Feri
Anciky ne ... jsou háklivý ... mě se osvědčily čichavci(perleťový) protože přežili i vylití kvasnic do akvária (+ následný 24hodinový zákal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 11:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: iiiv
Já bych to risknul. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 11:02 Žena iiiv [0]
a myslíte že jsou vhodný jako první ryby dánia pruhovaná???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 10:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: iiiv
Přimlouvám se za Yirkovo doporučení - podle velikosti akviška do něj vpustit 2-3 dny po založení "několik" rybek a další přidávat podle výsledku testů na obsah NO2 až tehdy, když test vykáže neměřitelné hodnoty NO2. :-)
(Jako test na NO2 by měl stačit např. AZOTIN od fy. Rataj - k dostání snad v každé prodejně s akvapotřebami.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 10:10 Feri – odpověď
Po dvou týdnech dej do akva pár ancistrusů a za další dva týdny klidně začni přidávat do akva ryby, které chceš chovat - po první várce bych již používal další nádrž pro případné nemoci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 19:06 Muž Yirka [9126] – Re: iiiv
Záležíé na velikosti nádrže,ale zkušenosti mi říkají že je dobré po 2-3 dnech dát nějaké odolnější 2-4 rybky a po třech týdnech postupně začít přidávat další. Jako velmi odolné se mi pro tento účel osvědčily kardinálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 19:01 Žena iiiv [0] – kdy vložit ryby
ahoj.chtěla bych se zeptat za jak dlouho po založení akva a vysázení kytek se můžou vložit první ryby k nitrifikaci a jestli by byly vhodný dánia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 19:54 Muž Yirka [9126] – Re: tom
Jde o to jakou gumu coby odpružení tam máš. Teď už je asi pozdě,ale lepším řešením na začátku bylo nechat si po strnách 1-2cm mezeru a tu po dokončení překrýt (sádrokarton, obklad atd.) - nahoře ji určitě máš kvůli údržbě taky, ne? Ale domnívám se, že i na pevno ti to při těch opatřeních vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 19:47 RAP – Re: tom
Myslím, že nepraskne. Pokud chceš větší jistotu, dej silnější polystyren ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:35 Muž tchomas [1] – Re: filipsi
nákladní auta nam kolem domu nejezdí jen osob. a to málo ale asi bude nejrozumnější kontaktovat toho statika díky za radu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:29 Muž filipsi [1295] – Re: tom
Tohle ti prece spolehlive nerekne ani statik, kdyz si ho pozves domu. Kdo muze tusit, co ti kolem domu jezdi za auta, a jak se tvuj dum pohybuje?
Tak jak ti to mame rict mi tady, kdyz jsme dum a uchyceni nevideli ani na fotce, ani jsi nedodal zaznamy mereni otresu .....
Pokud mas pochybnosti, pozvi toho statika, ten ti aspon rekne nemelo by prasknout, nebo ze to je nebezpecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:29 Žena Dinamit [68] – Re: tom
Pokud nebydlíš na Chebsku, tak asi ne :-D.
Spousta lidí to má takhle a zatím nevím o nikom, komu by to praskalo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:23 Muž tchomas [1] – Re: filipsi
TAK PRASKNE NEBO NE UŽ HO MAM NAPUŠTĚNÝ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:22 Muž filipsi [1295] – Re: tom
Nebo ne, vlastne nepraskne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:21 Muž filipsi [1295] – Re: tom
Praskne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:18 Muž tchomas [1] – akvarium zabudované ve zdi
mam akvarium zabudované do zdi.jako základ slouží zed z vepřáků pak mam 8cm betonu,0.5cm guma,1cm polyst.velikost ak. d130v60š40.mam dotaz jestli mi akv.nepraskne.např. při otřesech projíždějící aut.nebo při pohybu základů domu.Samozřejmě,že vím že dům necestuje.Za případnou radu děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 16:26 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: apinek
toto akva zatim planuji, ale pocitam do toho tak 3x54W
Do jinyho pokoje to uz fakt nedam, v nich uz mam 900l, 300l, 180l a par mensich akva takze posledni misto je je v loznici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:46 apinek
tomášb-jestlibysi :)
moc pěkný:)
xob-jaký máš osvětlení?oni dst topí zářivky,někdy až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:36 Muž TomášB [12]
já bych to neřešil, jen bych tam dal ty dvě 300w topítka a popřípadně nastavit na nejmenčí možnou teplotu podle potřeb ryb,nedokázal bych si představit akvo ze stran oblepený polystirenem hmm , jestlibysi tam měl ještě nějaké slušné světlo,tak by topili ještě oni +- 1-2stupně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:27 thunderstorm
tak já myslím že kdyby jsi dal topítka po směru proudu a udržoval nějakým způsobem malé proudění ... tak by topítka běžely naplno jen ze začátku a pak už jenom spínali sem tam na chvilku aby udržovaly teploty ... a když obložíš 3 stěny tak si vysmátej ... a kdyby sme se ještě bavili o extrémech ... tak by jsi nahoru mohl dádt svítit nějakou slabou "obyčejnou" žárovku která by topila sezhora ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:17 Acino – Re: xOB
Ked sa tak bojis o spotrebu, co takto zvazit aj ine riesenia:

-akva v inej izbe
-kurit aspon na 20-22°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:14 Štěpán
Myslím, že to tak dramatické nebude, při obložených třech stěnách a dnu. Popřípadě by se na akváriu mohla zakrývat i přední stěna, když není kdo by se na něj díval... Nebo můžeš mít přední stranu zakrytou pořád a pozorovat otevíracími průzory! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:08 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: apinek
cena topitek je zanedbatelna, strach mam opravdu jen z o 10 stupnu mensi teploty a tim padem zvysene spotreby, kdy 2x300W topitka pojedou skoro furt. Pokud by jely pulku dne, tak uz to mas 800 mesicne jen elektriku na topeni. Uz ted platim za rybicky na elektrice pres 1000 mesicne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 13:03 apinek
xob-jestli je to samozřejmost,tak proč se ptáš?kup 2 topení a je to X-)
topítka na plno nepojedou,jen občas.
a když to zvládnu finančně i já(16let-u rodičů),tak to určitě zvládneš i ty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 12:59 Muž Roman [100] - Cichlidy
Sklo jako izolant je téměř nefunkční.Jakmile jednou nastydne, tak drží teplotu.pokud by šlo o silnější sklo, tak tam je spíše výhoda v pevnosti.Co se týče samotného vytápění, tak obložení jak je výše zmíněné je samozřejmostí.Topítka jsou nutnost a sám bych doporučil alespon 2ks o cca 300w.Budou méně spínat, takže je větší pravděpodobnost částečné úspory na proudu.Podmínkou je mít topítka ve vodorovné poloze, nejlépe u dna pod vyustěním z filtru.Tím dochází k lepšímu využití tepla na rozdíl od běžného svislého zavěšení.V neposlední řadě jde také o to jaké ryby by měli v nádrži plavat.Při terčovcích bude spotřeba větší, u běžných tropických ryb únosná a subtropických či studenovodních druhů, bych se topením tolik nezabýval. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [124] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=6151