Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 116 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 16:50 Muž Kaplan007 [51] – Re: Petr333
Dej pak vedet jestli se ti podarilo zbavit se ras. Mam totiz s rasama taky trochu problemy a taky me napadlo vyresit to znovuzalozenim akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 15:03 Petr333 – Re: Petr333
Takze pisek uz je doma. Musim rict ze takouvou rychlost sem necekal. Nakonec sem vzal 28 kg. Zitra to snad hodim do akvarka tak uvidime jak to bude vypadat. Jinak si nejsem uplne jisty ze me poslali tu spravnou zrnitost. Napsal jsem ze chci 1-2 mm, ale zda se me to strasne drobny, spis jako 0,6-1,2mm. Mozna je to tim ze sem byl driv zvykly na zrnitost 1-4 mm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 12:29 Petr333
gošice napsala: akvarium.napady.net/…

Tak presne toto akvarium jsem mel namysli palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 11:59 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Petr333
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 11:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Petr333
To si nemyslím. Otázkou však je, co udělá ten "obrácený" půdní filtr s kytkami... Chce to vyzkoušet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 11:38 Petr333 – Re: Sid
Myslite ze pro me akvarko to bude uz moc velky objem filtracni hmoty (6 litru biomolitan v TTE 700 + cast dna) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 10:38 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Petr333
Ale ano - já si umím představit "obrácený" půdní filtr, jen mě to překvapilo v souvislosti s TTE 700...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 10:06 Petr333
Sid napsal: Chci vypust filtru rozvest do dna akvaria...
? coze


Vim o cloveku ktery to provozuje a nestezuje si. Jinak je to jen pokus. Kdyz to bude delat neplechu hadicu uriznu a necham ve dne (a pouziju nejakou rampu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 10:03 Petr333 – Re: Petr333
Jinak bych mel dalsi dotaz. Potreboval bych k filtru TetraTex EX 700 nejake hadice a kolinka, nejlepe vsechno pruhledne. Kde se tyhle veci daji nakoupit. Nebo spis kde takove veci kupujete ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 10:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Petr333
Chci vypust filtru rozvest do dna akvaria...
? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:49 Petr333 – Re: rjulius
Takze myslite ze by tech 24 kg melo stacit ? Porad se nemuzu nejak rozhodnout.

Jinak mam ext. filtr Tetra Tec EX700. Chci vypust filtru rozvest do dna akvaria (proto bude asi lepsi vetsi vrstva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 14:10 Muž rjulius [17] – Re: švíco
Potvrzuji, Flexioblady 1-2 mm krásný materiál, mám ho také asi měsíc.
Jenom si někdy říkám, že je možná trochu škoda, že ten detrit nezapadá hlouběji ke kořenům.
Ale asi když se na povrchu písku rozloží, stejně se tam dostane ve formě živin.
Ale odkaluje se parádně a vypadá bezva...

Na půdorys 100x40 jsem ho dal přibližně 30-35 kg...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 14:02 švíco – Re: Petr333
Mám půl roku flexiobklady 1-2mm a naprostá spokojenost, jak z estetického tak i funkčního hlediska. krásně se to odklauje, rostlinky v se v tom pěkně sází a koření... žádné zápory to nemá ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 09:37 Petr333 – Re: kristian
No kdyz nad tim tak premyslim, tak by asi vazne melo stacit tak 24 kg. Co sem vypocital je presny objem, ale kdyz vezmu v uvahu ze mezi zrnky sou nejaky mezery, tak to ve finale musi zabrat o moc vetsi objem.

Hlavne me jde o to ze maji dost drahy postovny a kdyz by toho bylo malo, tak neco prikupovat bude drahy. Rozdil mezi 24kg a 30kg je jen 120 Kc.

Podkladovy substrat davat nehodlam.

Ma tu nekdo dlouhodobe zkusenosti s timto cernym piskem od flexiobkladu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 09:04 Muž kristian [80] – Re: Petr333
Jestli chcete muzete nakouknout ke mne do prezentace jedna se o totez dno. Puvodne jsem kopil 30kg, ale nejake to kilo mi zmizelo po kamaradech co zakladali mini akvaria takze v konecnem dusledku je v akva asi 23kg tohoto pisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 08:56 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Jestli chce udelat pekny "layout" tak akvarka se "svahem" v predu malo vzadu hodne pisku pak vypadají hlubší (pohledově).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 08:53 Muž kortezhugo [983] – Re: Petr333
Podla mna je 10cm vela.Aj 5 vpredu.Ja mam 100x40 a vzadu asi 6-7cm v predu 2cm.Mne to staci-a rastlin tam mam fakt dost vela.Ale niekto povie ze je to malo - dalsi ze to staci - a 3-ti ze je to vela. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 08:52 wobbler – Re: Petr333
Budes toho sterku mit na dve takovy akva ja vcera predelaval dno akva stejnejch rozmeru 80 x 30 a stacilo mi cca 12litru Aquaclay groundu.Vrstvu mam tak cca 5cm na cca 10cm ;-).Je pravda ze je to dost lehkej material a berou to na litry a ne kila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 08:45 Muž Yirka [9126] – Re: Petr333
Myslím že tvoje úvaha je správná a tento první krok lze schválit. Otázka je pouze zda celé dno vytvořit z objednaného písku či na dno dát nějaký podkladový výživnější substrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 08:25 Petr333 – Znovu zalozeni akvaria
Dobry den,

po nekonecnem boji se sinicemi a rasami vseho druhu jsem se rozhodl znovuzalozit moje akvarko. Problemy byly zpusobeny spatnou studnicni vodou (tvrda + dusicnany) a prehnojovanim. Tedy aspon myslim. Postupne sem vlozim par dotazu abych se vyvaroval pripadnym chybam.

1. Dno chci udelat z cerneho pisku obednaneho u firmy Flexiobaly. Pudorys akva je : 80x30. Vypocital jsem ze pro vrstvu pisku v predu 5cm a vzadu 10cm budu potrebovat 18l coz je zhruba 28,8 kg. Obednam si tedy 30 kg. Myslite ze je to dostatecne mnozstvi a dostatecna vrstva pisku ? Stacilo by popripade i mensi mnozstvi ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 18:01 RAP – Re: KAKTUS1010
Rozhodně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 17:57 KAKTUS1010
Ahojte mam taku otazku je lepsie rastlinky vybrat a zasadit do substratu? ako myslim z toho košika v čom sa predavaju mam ich vybrat je to lepsie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 13:01 RAP – Re: KAKTUS1010
Dobre, ako mysliš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 10:07 RAP – Re: KAKTUS1010
Pro začátek bych ramirézky nedoporučil. Je spousta malých cichlidek, které jsou méně náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 10:05 Žena Imii [45] – Re: KAKTUS1010
Ramirezek maximálně 1 pár ... ale hlavně si o nich něco přečti ... jsou to náročné rybky na kvalitu vody ... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 19:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Hatomi
...čichavci (medový, zakrslý...) jsou nenároční a poměrně dost odolní...
Skutečně? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 19:16 KAKTUS1010
No uvidime ale tie neonky hej to isto bude a tych čichavcou neviem nie su naročne? :-O :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 19:04 RAP – Re: KAKTUS1010
Do 70litrového akva 10neonek? Není to zbytečně málo? 20 neonek, 8 - 10pancéřníčků na dno by mohlo být v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 19:00 KAKTUS1010
No ja som rozmyšlal o 10 neonkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 17:27 Žena Utahraptor [91] – Re: KAKTUS1010
Ale to si musíš vybrat ty, co by se ti tam líbilo :) Jestli se chceš pokoušet o napodobení kousku skutečné přirody, nebo toužíš po nějakém vlastním designu, jaké rybky či krevetky by se ti tam líbily - a co jsi taky schopný zvládnout, vytvořit tomu potřebné podmínky...
Přece to bude tvoje akvárium, tak jak ti my máme říct, co tam máš mít :))
Si něco pročti, nastuduj, vyber si co by se ti tak líbilo... a pak se můžeš začít ptát, jestli je to vhodné pro začátečníka. Podle výběru rybek se pak většinou řídí výběr rostlinek a zbytku :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 17:24 Žena Imii [45] – Re: KAKTUS1010
Záleží na to co se ti líbí. Já bych doporučila jedno hejno (max. 15ks) nějaký dominantní pár (ne skaláry!) a třeba něco na dno.

Z kytek různé hygrophilly, cabomby, anubiasy, klidně cryptocoryny, valisnerie, Riccia PET :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 17:24 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Rastliny si daj tam take ake sa ty pacia a priblizne sa snaz tak aby potrebovali priblizne rovnako vela svetla. :-) A ryby kup tak aby si mal hufy ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 17:20 KAKTUS1010
Tak to je jasne ale s tymch rastliniek ake druhy su najvhodnejšie. :-O :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 17:15 KAKTUS1010 – Nove 70 Litrove akva
Ahojte už dlhší čas premyšlam ako si zariadit akvarium (spoločenske)mohli by ste mi poradit ake rybky a hlavne rastlinky by sa tam hodili?Rybky predstavu mam nechcem žiadne živorodky ale ghlavne by ma zaujímali rastliny take nejake nenaročne druhy.
Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 14:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Carla
9l akvarko je pro Betty ok, ale jen pro jednu. Když tamještě budeš mít ty dvě samičky, no nevím nevím, pravděpodobně budou rybky často dotrhaný. Ale to už bude záležet na tom, jaké jsou povahy. S tím štěrkem, no já v tak malích akvárkách štěrk nemám, je to lepší na údržbu. Pokud jej ale chceš jen jako dekoraci, tak tam být může. Rostlinky dej určitě živé, ne umělé, no a určitě nějakou plovoucí. Třeba Pisti, Riccii. Betty taky mají rády různé úkryty, alespoň ty moje. Kousek novodurové trubky, kokosový ořech a pod. Jsou to potvůrky co musí všechno prolízat ano
Pokud chceš se dozvědět o Bettach víc: www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 13:48 Carla – Re: lady0punx
Děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 01:38 Žena Nigerin [19] – Re: Carla
Ahoj. Bojovnicím určitě pořiď větší akvárko, nebo samičky vrať do obchodu. Hlavně už si nenech od té prodavačky nic radit. Štěrk tam dej určitě a rostlinky taky. Jestli váháš jakou barvu tak ti poradím, že černá vypadá opravdu krásně. Včera jsem svoje větší akvárko přesypávala černým a černobílým štěrkem a sem víc než nadšená, jak ty rostlinky vynikají. :-) Podívej se na bettária tady na serveru a určitě se ti nějaké bude líbit a necháš se inspirovat. Umělé kytky nekupuj. Jsou dražší než živé, nejsou pěkné a až na to, že s nima není žádná práce jsou k ničemu. kdyby ti někdo říkal že 9 litrů je pro bettu málo, tak neměj obavy. Viděla sem pidi-nádobu 2l ve kterém měli modro-béžovou bettu. Chvíli sem nadávala a pak sem mu darovala lepší budoucnost tím, že sem si ho koupila. No a světe div se, od té doby tam už žádnou bettu nedaly. Takže neboj. 9 litrů je pro bettu oproti těm mikro "akváriím" hotový sen. Hlavně si nenech vnutit žádnou chemii. Ať už ti v prodejně napovídají cokoliv, nevěř jim. Oni chtějí akorát prodat, to co bude dál je nezajímá. Hlavně předtím než cokoliv uděláš se tu zeptej, jestli je to dobré. Někteří lidi první konají, až pak se ptají. Potom se diví že jim umírají rybky. Určitě budeš mít větší radost ze zarostlého akvária se spokojenou rybkou, než z pustiny. A pro ty co rýpaj. Vzpomeňte si jak jste začínali vy. Já si na svoje první akvárko pamatuju, i když je to už spousta let. Jo přesně tak. Pár kytek, hrad a x ryb na 63l které tam šly hned druhý den založení akvária. Aa jak nerada to přiznávám, stydím se za to. Tak a teď se přiznejte vy. :-| Přeju spoustu krásně rozrostlých kytek, zdravé a šťastně ryby, jen samé úspěchy a ať tě akvaristika chytne. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 20:26 Muž Yirka [9126] – Re: Carla
Nechceš si raději něco o akvaristice přečíst??? Takové rady na přeskáčku ti moc nepomůžou.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 20:25 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Carla
Pokud jsi schopná si vnější filtr udělat jen doporučuji (třeba www.akvarko.cz/… ), jinak vnitřní, doporučuji jednoduchý bublifuk. K dalším tvým otázkám, řekla bych, že obě tady byly zodpovězeny.

Ty ryby vždycky vyplavou nahoru a jako by se nadechly nad vodou? Co to vyvádí? Ryby přece nemají plíce.
Jsou to labyrintky.

Mám tam dát květiny plastové nebo žívé?? Už Ti tady radili mnozí, jaký štěrk, aby rostly rostlinky a že nejlépe rychlerostoucí....co myslíš, ty plastové porostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:59 Carla
A který filtr je lepší? Vnitřní nebo vnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:34 Carla
Mám tam dát květiny plastové nebo žívé??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:32 Carla
Jo, ještě něco. Ty ryby vždycky vyplavou nahoru a jako by se nadechly nad vodou? Co to vyvádí? Ryby přece nemají plíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:17 Raider – Re: švíco
jo já musel proto bílé kameny z AQ vyházet...Dal jsem tam jiné a rostliny se mi naráz rozropostli:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:15 švíco
A nekupuj takové ty uplně čistě bílé kamínky, většinou je to na bázi vápence (zkus jestli nešumí v octě) a ten vápenec nedělá dobře rostlinkám. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:14 Raider
a dej tam taky nějaké rostliny!!!Něaké rychlo roustoucí,protže se má prvně zařídit AQ a pak čekat aspon 14 dní než se zaběhne a až pak teprve kupovat ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:12 Egon – Re: Carla
Tak to uz jsi asi mela koupit pred tim.mensi zrnitost a hlavne je proper!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:08 Raider – Re: Carla
omlouvám se...ale přžišlo mi to jako dost blbá otázka,....zprva jsem si myslel že si děláš legraci...

To je už na tobě jak si to zařídíš;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:06 Carla
Mám koupit Drcené kamínky nebo jemný říční písek?? asi ty kamínky, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:05 Carla – Re: Raider
Jako, to, že si ze mě děláš srandu není pěkné :-)
Krmivo jsem koupila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:05 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Carla
Carlo. Jestli nad akvarkem nemas osvetleni, tak ti zive rostlinky neporostou. Bojovnice jsou rybky labyrintní a tudíž dýchají kyslík ze vzduchu (nadechují se u hladiny). Dokáží žít i ve tvém akvárku, ale určitě se budou cítit lépe , kdyz jim poridis nejake plovouci rostlinky. Pokud nemáš filtr, tak měň často vodu, klidně i 2x tydně polovinu vody.

Každý jednou začíná, tak prosím, snažte se poradit a né utahovat si. Také jste byli začátečníci, možná ještě i jste!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [116] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=5751