Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 112 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 13:42 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: Yirka
Díky,možná na tebe budu mít další dotazy-později-když ti to nebude vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 13:39 Muž Yirka [9126] – Re: dvorak
Zrovna gupky na odchov nepatří k nejnáročnějším, stačí opravdu ten bublifuk, když nejsou rostliny tak počítat s častou výměnou vody, topení dle toho kde je nádržka umístěna, odkrmíš je i rozemnutými vločkami. Doporučil bych nějakého šnečka na dno k likvidaci zbytků. Nějakou plovoucí rostlinku uvítají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 13:34 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: Yirka
Jo to jo,ale odchovnu chci mít i pro staré akvárko,které jsem pouze přesunul(neprezentuji je) ale jinak je funkční dál,a jsou v ní zrovna 2 gupky,které se mi zdají být těhotné.A plánuji že tak do 2 týdnu půjdou mladé ven.A protože ve starém akva jsou Tetry krvvé,tak by potěr požraly,proto plánuji tu odchovnu

Jinak s tím co jsi psal o mé 120tce souhlasím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 13:29 Muž Yirka [9126] – Re: dvorak
Já bych ti doporučil postupovat s rozmyslem a na nějaké odchovy ve zvláštní nádrže počkat až budeš mít stávající nádrž vychytanou a tak říkajíc "v paži". Očekávám totiž, že v průběho příštích týdnů tě čekají nějaké problémy, protože rybkÿ se do nové nádrže musí dávat postupně a tys tam vložil 35ks najednou. To zamává s prostředím a tak bych ze všeho nejdříve poradil koupit testy na NO2 a testovat a měnit vodu aby bylo co nejméně ztrát.
Pak bych nechal proběhnout pár vrhů ve společenské nádrži a až pak bych případně uvažoval o nějaké odchovničce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 13:27 Muž dvorak [94] - Rostliny – Můj nápad
Velikost nádrže:29x22x20
Kryt:Skleněná tabule
Osvětlení:žárovka
Dno:štěrk(0,5-1,5 cm zrnitost)
Vybavení:Teploměr+asi nějaké ohřívátko
Rostlina:Puškvorec obecný(odnož z velkého akva)
Dekorace(úkryt):Z kamení skalka,jinak půlka kokosáku nebo tvůj nápad půlka květináče

Ten květináč plastový????nebo z pálené hlíny????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 13:21 dan999 – ...
nejsem si jist ale myslim že by tam měl byt ohřívač holé dno plovouci rostliny nebo rostliny v kvetinačku bublifuk (nedela moc velky proud) asi bych tam dal ješte rčozříznutý kvetináč jko ukryt pro samici atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 13:16 Muž dvorak [94] - Rostliny – Založení rozmnožovací nádrže
Založil jsem si nové akvárium,které zde na webu prezentuji.Pořídil jsem si do něj už i rybičky,
a dostal jsem touhu odchovat si mladé rybyčky(Gupky,Black Molly).
Asi před 3 roky,jsem u kamaráda viděl rozmnožovací nádrž.
Chci si taky založit rozmnožovací nádrž,a tak se chci zeptat,jestli se taková nádrž zakládá stejně jako norm. aqa,nebo jestli tam nemusím mít filtr.
Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 17:23 Muž Miras [111] – Re: paul
většinou zapáchá, pokud není pravidelná údržba(výměna vody, proprání filtru...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 17:13 paul – voda
Dobrý den já mám problem s vodou protože mi voda strašně zapáchá a to i potom co jsem propral štěrk.Nevíte někdo co s tím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 11:56 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: PavlínaB
Jak mi říkal ten sklenář - v zásadě to až takový problém není, pokud se dodrží tloušťka vrstvy lepidla. Většinou se ale stane, že sklo vlastní vahou z pod sebe silikon vytlačí a akva je slepeno velmi slabou vrstvou a ta moc nedrží......
Někde tady nebo na akvaristovi.cz taky někdo psal, že silikon má větší pevnost v tahu, než ve smyku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 17:49 Muž ampik [2] - Rostliny
je problem kdyz u 40 litrovky mam steny prilepene na dno? je dno, a na nej nalepily steny. ne okolo dna. ale tete to drzelo x let a baz podlozky pod akvem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 17:41 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: PavlínaB
Byl jsem ve stejný situaci jako ty asi před tejdnem.Dostal jsem starší akva 180l lepené ještě německým cenusilem.Bylo vidět že to nelepil žádnej mistr ale ve spojích bylo čisté a neteklo tak jsem jen přemáznul spáry a vlepil spodní a vrchní výztuhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 17:34 H2O – Re: robo35
Ahoj, lepil sis ho sám? Mám docela zručného manžela jen vědět jak na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 17:29 H2O – Re: sollik
Prosím pro nás hloupější, dno mezi stěnami znamená? Nechce se mi to vzdávat, takže to určitě zkusím přelepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 08:40 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: PavlínaB
Taky bych radil znovu přelepit. Popř. pokud jsou skla hodně poškrábaná koupit na pohledové stěny nová skla a poškrábanou zadní (popř. boční) skrýt pozadím. Zrovna tento víkend jsem se bavil se klenářem, který lepí akvária, jak to je se staršími nádržemi, které leží pár let např. na půdě. Nuže: akváriu nevadí výkyvy teplot a to i do mínusových hodnot. Ale jsou řasy, které když se dostanou pod silikon vystačí si pak i se vzdušnou vlhkostí a můžou pokračovat v prorůstání. Pak je nejlepší akva rozřezat a znovu slepit (u sklenáře za cca. 800,- Kč za nádrž 80x40x50 cm). Akvárko by mělo v každém případě mít dno mezi stěnami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 00:18 Muž robo35 [4] - Cichlidy
Spravit sa da vsetko, ale je to prplacka. Ja som preliepal moje akvarko a 5dni som tam zabil ne
ale teraz mam pokoj aspon na 10rokou (nepotece). Zalezi na tebe a korunkach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 23:19 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: lumpik007
Transparentní silikon, není dobrý kvůli plísním, ale kvůlí možnosti prorůstání řasou.... to pak pěkně teče....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 22:35 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: PavlínaB
Koupil bych větší a z tohodle (po znovuslepení-pár korun) bych si udělal filtr... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:56 lumpik007
Průhledný silikon se nedoporučuje kvůli plísním ( je na tom vše vidět a špatně by se ti to čistilo ). Jinak pokud je to 150l a chceš pěkné akva tak bych neváhal a koupil nové a tohle nechal do zálohy nebo jako karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2009 21:33 Muž Yirka [9126] – Re: Horác
Proto už jsem ani nereagoval, ztráta času. Kdo nemá čas na základní trilogii začátečníků na rybičkách, tomu není pomoci. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:56 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
No ja si myslim ze kdyby to slo tak by si to mohla ziletkou rozrezat a slepit znovu jinak to asi jinak nepujde koupis si na to lepidlo nebo silikon prohledny.ale s tema skrabancema nevim nevim X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:33 Muž filipsi [1295] – Re: martinka
Aj zaciatocnyk by mal citat. Ak necita, hrozi mu, ze bude stale zaciatocnyk.
Zaciatocnik, co cita, a premysla, sa stane odbornikom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:25 martinka
mohla by som tam dať aj niaké tetry alebo niaké aterínky furkata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:21 soňa
ete nahoršie vyzarajú tie zlepence po domá vyrobené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:20 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: martinka
O tom to ale není. Na miniákvária a i na velká akvária je třeba nějaké znalosti. Jinak to nebude pro radost ale spíš samá starost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:18 martinka
No vieš niektoré miny sú krajšie ako velké kade .Každý nemá doma tolko priestoru na 1000l kad a najhoršie ked sa to ani nehodí do priestoru potom to vyzerá na figu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:13 Muž Horác [3942] – Re: Yirka
Slečna se očividně s "dajakým čítaním" zdržovat nehodlá :-D :-D :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: martinka
Neonky určitě ne a gupky tak dva páry, stejně se rychle rozmnoží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:09 martinka
páčia sa mne neónky alebo gupky kolko ich tam môžem dať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:06 Muž Yirka [9126] – Re: martinka
To jsi rychlý čtenář ;-) , v uvedených lincích se tyto základní informace dozvíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:01 martinka
kolko rybiek by som tam mohla dať a aké pls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:56 Muž Yirka [9126] – Re: Martinka
Keďže si začiatočník dačo si prečítaj. Potom povyberaj rybky čo sa ti páči a opýtaj sa znova. www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:42 Martinka – Potrebujem poradiť
Kúpila som si set nano cube 30l a chcem sa opýtať aké rybky by som mohla do toho dať založené je ale zatial rastlinky a koreň pls som začiatočnýk .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 18:32 Žena Kalupinka [32] – Re: PavlínaB
Možná by bylo rozumnější koupit nové. To je nepoškrabané a je jistota, že nepoteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 18:30 H2O – Rekonstrukce akvaria
ahoj , prosím o radu. Darem jsem získala starší akvárium cca 150l. ale po řádném umytí akva jsem zjistila že je silně poškrábané a leč neteklo spoje ve mě budí hrůzu. U předního skla je to nejhorší po celé jeho délce je lepeno tmelem silikonem a typuji že je tam ještě něco jako asfalt. Prosím tedy o radu jestli by šlo nějak opravit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 17:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Skunkiee
tak at koupi aspon par barelu nebo aspon kyblu a rozdeli ryby do nich.... rybe bude jedno ze nevidi ven hlavne ze ma prostor a prijatelnou vodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 01:55 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: Danila
no však už mu zmizely dania..myslim si že anténovec..

pro xy: vzduchivání a výměna vody řikám mu no, má tam vzduchovací kamínek aspoň a filtr teda

pro yirka:bojim se že máš pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 01:37 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Skunkiee
Anténovec mu od trápení s rybkama pomůže i v té 180ce, pokud přežije stávající podmínky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 00:14 marsz
Kanárka jsem dneska viděl za 480,-. Rybky bych pod padesát ani neprodával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 23:05 XY – Re: Skunkiee
Hlavně ať si tam dá opravdu silný vzduchování,to ho zachrání když zapomene jeden den vyměnit vodu.Ale jinak to je horror :-| Pak v tý 180-ctce ať si doplní hejnový ryby na minimální doporučený počet.Jinak už teď bych dal pryč tu přísavku a dania.Ani do budoucna se k ostatním rybám nehodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 15:23 Muž Yirka [9126] – Re: Skunkiee
Delsi dobu jsem tu nebyl, ale neda mi to reagovat. Tak nejak tusim, ze si kamarad prozije ta zklamani stejne jeste jednou. Az totiz bude mit tu 180ku, bude se mu tam zdat tolik mista ze bude kupovat a kupovat..... Jsou nuz proste takove povahy, ktere se musi spalit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 14:02 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: Jakub
Možná by nebylo špatný přečíst si víc než jen název tématu když už chceš komentovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 13:56 Jakub – Re: Skunkiee
to ani neskúšaj rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:55 Muž Skunkiee [3] - Sumci
tak juras to určitě nemyslí jako svůj životní postoj k rybičkám palec to bych se nebál......ale pravdu má jak JuraS tak ty....bez těchhle polen by se rybiček prodalo o hodně míň a kdoví jak by to pak bylo s akvaristikou, jak složitě by se scháněly rybičky (které kvůli tkovým dřevům prodáívají všude) na druhou stranu by takový přístup byl opravdu neetický. Myslím si že ale nešlo o přístup ale jen o konstatování tak to prostě je a stejně se to nezmění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 20:52 Muž Honza78 [2] - Cichlidy
JuraS, nesouhlasím s Tebou. Zdá se to logické, ale zamysli se. U ryb se to možná nabízí, protože někdo má 1000ks potěru rybek a neví co s tím a je rád, když si to od něj kdokoli koupí. Také prodavači v akvaristikách vám dají ryb do 54l jako do třístovky. Takové myšlení je ale scestné a možná trochu nebezpečné.
Nemůžeme prověřovat nakupující ryb jestli pro ně mají podmínky, ale nemůžeme rozhodně říct, že je dobře, že jim zdechnou, protože si koupí další.
To bychom pak třeba mohli říci, že je dobře, že jsou lidi nemocní, protože mají práci lékaři a lékárníci.....takových příkladů je hodně, nemůžeme takto konzumně myslet, je to neetické, nehumánní a nebezpečné !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 15:22 Muž Skunkiee [3] - Sumci
Juras_ máš vlastně pravdu alespoń maj akvaristiky tržby i v krizi :-D ....ne jako je fakt že maj bejt natísněný v akvaristice nebo u něj to už je jedno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2009 14:47 JuraS
Při přirozeném množení ryb si příroda počítá s tím, že ryba je v predátorském žebříku dole..proto je trepek, gafnií, buchanek, nítěnek, komárů a jiné havěti tolik..čím větší predátor tím méně má mláďat..čím méně je živočich ohrožený predátory tím méně má mláďat..moudrá to matka příroda..pokud se akvarijní ryby množí v akváriu kde nemají predátory pak musí nastoupit "poleno" kterému budou umírat pod rukou..já bych teď potřeboval predátory na gupky které mi doslova zamořili rostlinné akva a terčovci..tím chci říct, že je dobře, že taková "polena" jsou..ryby odebírají z akvaristik, které tím pádem mají zisk který dále výkupem přerozdělují mezi chovatele kteří zisk dále přerozdělují čezu, vodárnám, výrobcům krmiv atd, atd...kdyby nebyly "polena", kdyby nebyli nemoci v akváriu..kam by se všechny ty úspěšně namnožené ryby dávali ? bejt ty gupky větší..aspoň jako malej okoun tak bych je snad i pojídal...jako grundle..
než mě začnete palcovat dolů..zkuste se zamyslet co je lepší...prodávat ryby "polenům" a nebo je ..nevím co s namnoženým tisícem rybek když je nikdo nekoupí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 14:28 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Skunkiee
Chtěla jsem to okomentovat,ale už se to zřejmně vyřešilo.Kámošovi s tím akva pomoz a poraď ať nedělá takové zbytečné chyby,i když jsou lidé co si prostě jedou po svém ať to stojí co to stojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 14:25 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: Honza78
No malý dítě to není ale jaká ryba se mu líbí tu koupí....no dneska mi telefonoval a snad do dvou dnu by je mel prestehovt.jako doufám protože těch ryb m ije strašně líto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2009 13:05 Muž Honza78 [2] - Cichlidy
Pokud člověk takto s rybami nakládá i přes znalosti požadavků konkrétních ryb a nebo rad známého, je opravdu hloupý.
Pokud nemá soucit s živými tvory, může to brát také ekonomicky. Většina ryb mu pravděpodobně do 2týdnů zdechne a byly to potom vyhozené peníze. Ale možná je to dítě, které se rádo nadchne pro novou věc a neumí se dočkat.
Prosím za ty ryby, aby je vrátil nebo daroval nějkému chovateli a počkal na vhodné akvarium. Nebo koupit nějakou min.40l akva (cca 300Kč), menší ryby nechat v malém a větší do většího, do obou bublifik a 2xtýdně měnit vodu.
Každopádně je to vše zbytečné, což jste mu jistě vysvětlil. Tygr se mu v zoo taky jistě líbí, ale nekoupí si ho, protože mu neumí udělat vhodné podmínky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [112] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=5551