Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 117 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 18:59 Raider
A krmit je budeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 18:58 Raider – Re: Egon
JO JO JO ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 18:58 Raider – Re: Carla
Nevím jestli by to vydržely...Ale asi by se trápili...Ten štěrk je tam dost hodně potřebný!!!Určitě i nějaké rostlinky!!!Si představ že by tě zavřeli do nějaké malé místnůstky,kde by byly jen holé zdi...Asi by ses tam taky necítila dobře :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 18:58 Egon – Re: Carla
Tak to sem radsi ani nepis. Urcite vetsi akvarium a minimalne tohle vsechno potrebovat budes. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 18:57 Žena Amy01 [39] – Re: Carla
určite by som to kúpila všetko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 18:56 Carla – Bude potřeba pořídit?
Mám doma asi 9 l akvarium se třemi bojovnicemi (1 sameček a 2 samičky). V akvariu je zatím jen voda. Bude potřeba koupit i nějaký ten písek/štěrk, kytičky, filtr atd.? nebo to ryby zvládnou i bez toho? Prodavačka v obchodě tvrdila, že bojovnicím to vadit nebude, ale já si nejsem 100% jistá.
Dík za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 06:42 V – Re: isamik
Svahy jsou jenom u předního a zadního skla. Zakrývají konce kořene, který mezi nimi vytváří jakous takous hranu. Převýšení je zhruba od 6 cm vpředu po nějaké 4 cm vzadu. Holandské akvárium tomu říkat nemůžu ani kdybych chtěl: extrémně málo rostlinek, výtvarná stránka nic moc a navíc nijak nedotváří interiér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 19:16 Muž isamik [180] – Re: V
Taky mi to prijde jako svah :-). Jsem rad, ze to nenazyvas holandske akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 19:13 Žena Somali [98] – Re: V
O.K., já na té Tvé fotce vidím spíš svah, než terasu, možná je to jen klam. Nicméně si fakt neumím představit klasického holanďana v tak malé nádrži - klasický holanďan, to je květinový barevný záhon, a na to mi prostě ta čtyřicítka taky připadá malá. Do takhle malého objemu bych si uměla představit kombinaci mechu a drobnějších stonkovek, vyhrát si s tím.
Edit: když už jsi upravil svůj příspěvek - právě to zdůraznění rostlin je to hlavní, a na to mi připadá výška takového akva celkem málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 19:07 V – Re: Somali
Tak to jsi měla být přesnější. Není terasa jako terasa. ;-)

Ale akva holandského typu je primárně o rostlinách. A tedy i terasy jsou tam určené ke zdůraznění rostlin a ne pro sebe samotné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:52 Žena Somali [98] – Re: V
No, nechci být nezdvořilá, ale terasu si představuju trošku jinak - ale já jsem asi zhýčkaná Amanem ;-) Já si takové terasovité uspořádání prostě představuju tak, že jsou jednotlivé terasy HUSTĚ osázené tak, aby ty rostliny zároveň vynikly. V těch 40ti litrech možná tak jednu mechovou terasu, ale je otázka, jak by to vypadalo, když dno bude osázené stonkovkami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:47 V – Re: Somali
Terasu mám ve svém 60×25×35 cm - 40 l čistého objemu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:44 Žena Somali [98] – Re: V
No, v těch prvních dvou odkazech se hovoří mimo jiné o vytváření teras - nedokážu si dost dobře představit, že by se někomu podařilo vytvořit terasy ve čtyřiceti litrech tak, aby to k něčemu vypadalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:43 Rasto – Re: Horác
OK Horac. Ale najlepsie by bolo poradit mu ako zalozit akva,ked ho uz ma tak ho nevihodi...kadli666 precitaj si tieto clanky:

www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

Tu su dobre stranky o hnojeni:

pmdd.mrp-cz.com/…
maniakva.sweb.cz/…

Prijemne citanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:37 V – Re: Horác
Já ti velmi rád věřím, že pro akvárium holandského typu platí "čím větší tím lepší", ale kde a kým je definováno, že musí být velké?

en.wikipedia.org/…
www.aquabotanic.com/…
www.practicalfishkeeping.co.uk/…
freshaquarium.about.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:34 Muž Horác [3942] – Re: FranzFritz
Někdo se tu do někoho obouval?
Někdo tu z někoho dělal cipa?
Někdo tu někomu radil, ať se nemíchá mezi profíky?
Tak buď bych si měl já dojít k vočaři ... a nebo vy k psychiatrovi.

Při psaní tohoto článku www.horacovoakvarium.cz/… jsem pátral po definicích holandského akvária (včetně toho, čím se odlišuje od akvária rostlinného) a velikost byla jedním ze znaků těchto nádrží.
Na druhou stranu, ... pro mě a za mě ... klidně si dejte pár rostlin do láhve od okurek a říkejte si tomu, jak chcete ... třeba i holandské akvárium :o) ... Když nejde vo život, jde víte vo co ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:29 Rasto – Re: FranzFritz
Aby vsetci boli spokojny tak to nazvime akva s prevahou rastlin :-) Na tom moc podla mna nezalezi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:04 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Nevím, proč se někteří do kadli666 obouváte. Napsal, že chce založit 40 l holandské akva. Já na tom nic špatného nevidím. V 15 letech zakládat pro radost akvárko je chvályhodné a jesli ho nějak nazval, je úplně jedno. Přete se tu, jak velký má být minimálně holanďan. Zkuste se podívat do literatury i zahraniční (třeba holandské :-D ) a o velikosti tam nic moc není. Pro někoho je velké akvárium 100 l, pro jiného 500 l. Každý akvário přizpůsobuje svým daným podmínkám. Holanďan je o typu a ne až tak o velikosti. Co vy víte, třeba tím akvárkem architektonicky vyplní nějaký výklenek ve zdi :) Myslím si, že není dobré z každého začátečníka nebo někoho s jiným názorem na těchto stránkách udělat cypa. Takový tu raději už ani nepřijde. Místo rady tu dostane ponaučení, že se nemá míchat mezi profíky.
Podle mne na toto fórum chodí lidé pro radu a ne se chlubit. Na chlubení mají prezentaci nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 17:39 Žena Hatomi [27] – Re: Horác
to máš pravdu,já myslela spíš rostliné,jen jsem to špatně definovala ... za to se omlouvám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2009 16:46 Muž Horác [3942] – Re: Hatomi
A já si zase myslím, že mi nechceš (spolu s TomášemB) rozumět ... Holandské akvárium je (z definice) velká, dekorační nádrž. To vůbec není o tom, jestli se dá nebo nedá udělat ve čtyřiceti litrech krásné rostlinové akvárium. (Rostlinové určitě ano, holandské určitě ne - viz definice. Rostlinové a holandské totiž není jedno a totéž. I když to málokdo respektuje). Dokud si nenastudujete, co přesně znamená pojem "holandské akvárium", bude tahle diskuse o ničem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2009 14:39 Muž Horác [3942] – Re: V
Přesně tuhle reakci jsem čekal :o) ... Odpověď souvisí s tím, proč se to vůbec jmenuje holandské akvárium. V Holandsku je akvárium pojímáno jinak, než u nás. Stalo se tam součástí bytové architektury. Má jít o velkou (podtrhuji slovo velkou :o), dekorační nádrž. Opravdu si nedovedu představit, jak by čtyřicetilitrové plivátko (byť krásně zařízené) mohlo (z architektonického hlediska) nahradit velkou, několikasetlitrovou nádrž. Pro představu, klasický holanďan, toť pětisetlitrové akvárium, spousta krásných rostlin a (např.) 20 neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:38 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: PentueR
PentueR napsal: Holandské akvárium je koncipováno jako čistě rostlinné, takže by mělo být bez ryb.

To není pravda, že by mělo být bez ryb. Holandské akvárium je rostlinné akvárium s velmi malým množstvím ryb....na prvním místě jsou rostliny. Takže ryby jsou tu jen jako tečka, kterou mít můžeš, ale nemusíš. Množství ryb v holandském akváriu se dá "vypočíta"..4-5litrů na 1 cm ryby. Jaké ryby je též přesně dané, obecně se dá říct rybky, které neničí rostliny (opačně by to bylo kontraproduktivní) ano Největší důraz se klade na akvárium jako součást bytové architektury (nejde o biotop, ale co nejlépe uspořádanou vodní zahrádku, které lahodí oku) Je pravda, že ve 40 litrech asi nikdo holandské akvárium neudělá, ale může se pokusit o vkusné rostlinné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:16 Muž PentueR [256] – Re: Rasto
Holandské akvárium je koncipováno jako čistě rostlinné, takže by mělo být bez ryb. Asi by to i šlo, ale ono je dost obtížné udržet v dobrém stavu a rovnováze malé akvárium s rybami, natož pak rostlinné.

EDIT: pozdě...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:14 V – Re: Rasto
Holandské akva ale vůbec není o rybičkách. To je o rostlinkách. Rybičky v něm nejsou vůbec, nebo jenom pár malých rostlinky neničících jako dekorace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:05 Rasto – holandske akvarium
Tak v podstate sa to da,ale asi vyska akva bude nizka pri 40l a budes tam moct dat iba nizske rasliny a ryb sa tam tez moc nevojde. Mozno tak 10 neoniek a staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 13:27 V – Re: Horác
Proč? Holandské akvárium je nemýlím-li se (zjednodušeně) rostlinné akvárium vytvářené s důrazem na výtvarnou stránku věci. Prostě takový "obraz z rostlin ve skleněném rámu". Proč by něco takového nešlo udělat ve 40 l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 12:24 Muž Horác [3942] – Re: kadli666
40l holandské akvárium = protimluv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2009 11:47 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Mě napadne, vzít si knížku o akvarij. rostlinách a číst, pak projet internet, rady, nápady, pokochat se již vytvořenými akvárky, a pak si vše rozmyslet a jednat. Těžko dostaneš jinou radu ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 11:17 karel – Re: kadli666
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 11:13 kadli666 – Zakládání holanského akvýria
Dobrý den,
chtěl bych si založit 40l holandské akvárium,
chtěl bych poprosit o nějaké rady,cokoli, co vás k tomu napadne:-).
Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2009 18:29 Muž matrix069 [79] – Re: navik
To nedělaj jenom profíci ;-) palec I akvaristé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2009 18:26 Muž navik [908] - Sumci – Re: Kaplan007
Profíci na grafiku lepí samolepící fólie na plochu navlhčenou vodou s jarem.
Jak již psal jajaapaja bublinky vytlačují postupně od středu ke krajům hranou stěrky. Případné bublinky je možno (pokud kazí dojem) propíchnout špičkou jehly a důkladně zahladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:46 Muž jajaapaja [174] – Re: Kaplan007
Vymačkávat třeba zkráceným pravítkem.Nebo starou kreditkou.(Hranou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:43 Muž Yirka [9126] – Re: Kaplan007
Jedině klasika, ruce, kartáček, nějaký váleček. Pokud máš lepenou stranu volně přístupnou, neměl by být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2009 17:41 Muž Kaplan007 [51] – Re: jajaapaja
Tak jsem zkusil tu tapetu nalepit olejem. Je to pěkný, dobře vynikne, ale řečknu ti... vymačkat vzduchové bublinky je fakt peklo celkem dost menších tam zůstalo. Z dálky vidět nejsou tak je to ok. ale kdyby přece jenom někdo měl nějakou dobrou techniku jak se zbavit bublinek 100%, sem s ní :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 09:47 Muž kortezhugo [983]
Ja to mam kombinovane 830 a ziarovky.Len je to do zlta.840 by bola o trochu svetlejsia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2009 09:42 Muž matrix069 [79]
1,neoplatí,výborne poslúžia 3-pásmové žiarivky(830,840,865...kombináciu týchto troch osobne doporučujem)
2,Za 500 kč špeciálny filter, neviem čo tým myslíš,ale ak nejaký vnútorný,to je skutočne lepší ten kus molitánu+čerpacia hlava,používal som cca 2 roky a voda i akva v pohode,nevýhoda je že zaberá dosť miesta v akváriu,ale jeho filtračná schopnosť je po zabehnutí určite lepšia ako vnútorné filtre. Momentálne používam ext.filtre,ale molitánu dávam veľké +.
3,Možno aj fungujú,neskúšal som,ale nieje to nič nevyhnutné čo treba pri zábehu akvária. Osobne som nemal pocit,že to treba.
4,Po určitom čase v akva niektoré živiny môžu chýbať a aj chýbajú. Vtedy je vhodné začať prihnojovať. Ako často a v akom množstve už záleží na jednotlivých druhoch hnojív a množstva rastlín v akváriu. Ak chceš mať husto osadené akva rastlinami,odporúčam dať pri zakladaní do dna hnojivo JBL florapol. No ide to v pohode aj bez neho. X-)
5,Lepiť zvonka.osobne si myslím že je je lepšie kúpiť samolepiacu ako obyčajnú. Obyčajná sa lepí minerálnym olejom(iba sa pricapí na sklo)a kraje olepia izolepou,ale dokonalo ju prilepiť na sklo je zväčša fuška,nehovoriac o tom že ak zostanú vzduch bubliny medzi sklom a tapetou,vyzerá to hrozne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 09:39 Žena Hatomi [27] – Re: Kaplan007
1) Myslím,že ne. Měla jsem speciální vo byla u setu,ale byla slabá,takže jsem vyměnila za obyč a je to perfektní :-D
2)Záleží na tom jaký filtr myslíš,já mám Fulval 2plus,filtruju na menší výkon,ale rybky nemusely plavat v velkém proudu a jsem spokojená
3)Možná,ale nespoléhal bych na to,vyplatí se spíš počkat a ne dát urychlovač a za 2dny nasadit ryby... Já stabilizátor používám při částečné výměně,ale i přesto mam vofu 12H Odstátou než ji dám do akva
4)Záleží na náročnosti rostlinky a toho jak rostou. Když nerostou ale spíš chcípají tak bude něco špatně,buď nedostatek světla nebo je třeba přihnojit
5)Tapeta zvenku,3D pozadí zevnitř... Tapetu bych lepila spíš izolepou než olejem,přilepená izolepou drží stoprocentně!

tak hodně štěstí v akvaristice palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 22:23 Muž PentueR [256] – Re: Kaplan007
1 - nevyplatí, klasické třípásmové zářivky naprosto stačí.
2 - otázka je jaký filtr máš na mysli, za 500 by to vypadalo na interní s čerpadýlkem - je v podstatě pravidlem, že interní s čerpadlem mají nedostačující objem filtrační hmoty. Většinou stačí opravdu molitan, pokud tím myslíš klasický bublifuk (vzduchem poháněný filtr).
3 - někdo říká ano, někdo říká ne a podle mne je to úplně fuk, jsou to jen tahače peněz z kapes. Cokoli, co ti má pomoci něco "děsně" urychlit v akvárku, je pitomost. Akva chce čas a trochu trpělivosti a pak podobné ptákoviny nepotřebuješ.
4 - Přihnojovat je potřeba většinou až po delším čase, každé akva je přece jen uzavřený celek kde i přes výměnu vody a další péčí, může časem vzniknout nedostatek živin (nebo třeba jen některého prvku).
5 - Zvenku, pokud nemáš nějakou hodně specielní, voděodolnou a nezávadné lepidlo ;)

Trochu si počkej, a za chvíli tu budeš mít takovou hromadu názorů (a většinou každý jiný), že se ti z toho bude motat hlava ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 22:21 Žena darka [520] – Re: Kaplan007
1)Mám jednu Live Glo, ale jen proto, že má na 60cm 20W a kobereček pod ní roste skvěle, ostatní jsou třípásmové 2)Nejčistší vodu mám tam, kde je obyčejný molitan 5)Tapetu určitě samolepící, zvenku, po všech pokusech s olejem, vazelínou apod. je to nejlepší řešení, nic se neodlepuje, najdi si to tady na fóru, Sidův návod nemá chybu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2009 22:13 Muž navik [908] - Sumci – Re: Kaplan007
ad 1) ne, obyčejné zářivky řady 8xx či 9xx jsou levnější a dle nejen mého názoru vhodnější
ad 2)je v tom rozdíl, dostatečný kus biomolitanu s čerpací hlavou je lepší než vnitřní filtr :-)
ad 3)někdy jde i o pár dnů u těch "pospíchálků", sám dávám přednost trpělivosti a postupnému přidávání rybek a přirozenému záběhu
ad 4) zde záleží na potřebě rostlinek a jejich náročnosti, nelze paušálně řící, obvykle časem některá z živin může chybět, což lze pravidelnou výměnou vody alespoň částečně řešit
ad 5) zevně
Přeji hodně radosti s rybkami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2009 22:12 Žena Dinamit [68] – Re: Kaplan007
1) podle mě stačí obyčejné třípásmové zářivky.
2) ja pouzivam molitan a nemuzu si ho vynachvalit. zkusenosti s drahymi filtry nemam
3) urychlovače jsou zbytečná investice. Mnohem lepší je nechat to akvárium zaběhnout normálně. To už je fakt jedno, jestli ho necháš 3 týdny bez nebo 2 s
4) já nehnojím, ale nebráním se tomu. Obecně ale podle mě, chemie do akvária nepatří...
5) tapeta se lepí zezadu, lepší je ale podle mě 3D pozadi vevnitř ;-)

PS: omlouvám se, že někde píšu háčky a někde ne, jsem už zdegradovaná ze školy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 22:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kaplan007
Speciální zářivky se určitě vyplatí prodávat, ale nekupoval bych je :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 22:07 Muž TomášB [12]
zařivka se nevyplatí (nerostou pak rostliny i když je určená ro kytky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 22:03 Muž jajaapaja [174] – Re: Kaplan007
Zářivka se vyplatí.Vlastní zkušenost.
Jaký je rozdíl ve filtru nevím mám stále jeden.
Urychlovače jsem nepoužíval.Takže nevím.
Rostliny přihnojuji CO2
Tapetu nalepíš zvenku stolním olejem a vymačkáš bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 21:56 Kaplan007 – Pár nejasností - prosím o názor zkušenějších akvaristů
Jsem začínající akvarista a mám pár nejasností. Pročetl jsem spoustu stránek o akvaristice a rady se na stránkách liší.

Konkrétně:

1) Opravdu se vyplatí investovat do speciální akvarijní zářivky, nebo postačí obyčejná? Někde jsem se dočetl, že v tom znatelný rozdíl není.

2) Je opravdu rozdíl ve speciálním filtru za 500 a kusem molitanu?

3) Opravdu fungují urychlovače zaběhnutí biologické filtrace? Někde jsem se dočetl, že proces urychlí nanejvýš o pár dní.

4) Je třeba přihnojovat rostliny? Pokud je prý vytvořena biologická rovnováha, tak hnojení není třeba a rostliny rostou jako z vody (doslova :-) ). Jinde doporučují přihnojovat každý týden.

5) Lepí se tapeta zvenku nebo zevnitř akvária?

To by bylo zatím vše. Budu rád za každý názor, abych měl v těchto věcech jasno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:25 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: xpetan
To záleží co v té nádrži je, ale většinou se mění jedna třetina týdně. Pokud je v akváriu méně ryb, bude stačit co 14 dní a pokud to jde důkladně odkalovat. Na odstátí má každý jiný názor, já třeba nechávám odstát maximálně pár minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:25 Muž Yirka [9126] – Re: xpetan
Ze začátku bych týdně měnil cca 40-50 l. Jakmile bude akvárium zajeté (3-6měsíců), měnil bych po 14 dnech 60 l. Pokud máš prověřenou vodu, tak bych napouštěl přiměřeně teplou vodu přímo z vodovodního řádu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:18 xpetan
Ještě bych se chtěl poradit, kolik vody by jste mi doporučili týdně měnit ve 180 litrovém akvariu.
A jak dlouho by měla být voda odstátá?

Zatím všem moc děkuji za ochotu a odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 20:52 Jirka
Dobrý den, já používám : Hikari Tropical Micro Pellets
www.akvarista.cz/…
a Hikari Tropical Algae Wafers
www.akvarista.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [117] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=5801