Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k terčovcům?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k terčovcům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2024 21:48 Muž Melbymbo [1] Re: Kawasaki
Ano, najskor sa na to asi nedam. Tercovci neboli moj prvy plan s touto nadrzou a osadku uz mam naplanovanu inak. Keby som sa do nich mal pustit tak urcite spravim co k tomu treba. Len som bol zvedavy co by tam s nimi mohlo byt a ako by to mohlo vyzerat aby som si zvazil ci sa na to dat. Diki vam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2024 14:02 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: skipy
Ten zdroj vody měl tazatel uvést jako první věc. Položil bych si otázku má to smysl? Nebude lepší založit nádrž třeba s tlamovci vzhledem k vstupní vodě?
Už tady byla nejedna prezentace nezkušených akvaristů s terčovci. Následně se řešily problémy.
Já taky nemám Alty a moc bych je chtěl. Nemám na ně podmínky a nemá tedy smysl se o to pokoušet. ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2024 11:36 Muž skypi [248] Re: Melbymbo
Nechci tedy, abych byl za škarohlída :-) , ale máš s reálným provozem tak velké nádrže, nastavením a stabilizací parametrů (parametry vody, teplota, dusíkaté látky) pro terčovce nějaké zkušenosti? Pokud ne, začal bych asi těmi červenými neonkami. Před časem jsem viděl ještě větší nádrž se stovkami červených neonek - a nedokázal jsem odtrhnout oči ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2024 10:48 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: RAP
...Bonusem nízkého pH je nízký výskyt škodlivých patogenů, na druhou stranu musí ryba vynaložit víc energie na udržení osmotické rovnováhy v těle...
Mohl byste ozdrojovat? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2024 10:23 Muž RAP [1549] Re: Melbymbo
pH je důležité hlavně při odchovu. U okrasné nádrže a ryb F3 a více už nehraje takovou roli.
Bonusem nízkého pH je nízký výskyt škodlivých patogenů, na druhou stranu musí ryba vynaložit víc energie na udržení osmotické rovnováhy v těle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2024 00:25 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Melbymbo
www.rostlinna-akvaria.cz/…
To je jedna z možností. Dále můžeš okyselit vodu pomoci rašeliny. Taky je možno použít kyselinu fosforečnou. To už ale vyžaduje určité zkušenosti s notnou dávkou opatrnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2024 00:04 Muž Melbymbo [1] Re: Kawasaki
Diki za zapojenie do diskuse, narazam ale na zasadny problem, voda ktore pojde do akva zo studne ma PH 7,5. Tvrdost este spravim ospozou ale to PH neviem ako sa riesi okrem CO2 ale to u tercu prej neni moc vhodne dle clanku co som cital.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2024 21:07 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: RAP
Přesně. Necháme se překvapit co tam bude plavat. Osobně bych zvolil nějakou nešlechtenou formu a k tomu ty neónky.
Za mně ideální kombinace i s ohledem na podmínky chovu. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2024 20:41 Muž RAP [1549] Re: Kawasaki
Tak to je bez debat, že majitel má právo veta. ;-)
Jinak záleží na barevné formě(druhu) terčovců, aby se to barevně "netlouklo".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2024 19:14 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: RAP
Nic proti tomu. Samozřejmě tam můžou být i jiné tetry. Neónky je jen jedna z mnoha možností.
Hlavní bude co se líbí majiteli akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2024 15:18 Muž RAP [1549] Re: Kawasaki
No vidíš, já myslel, že zrovna pancíci pomáhají svým rejděním posunovat detrit směrem k nasávání filtru.
U takhle velké nádrže by se mi líbily některý druh tzv. teter s třešňovou skvrnou
rybicky.net/atlasryb/tetra_ohnoznaka
rybicky.net/atlasryb/tetra_socolofova
rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2024 14:18 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Melbymbo
Pořádné hejno červených neonek. Vzhledem k velikosti nádrže klidně 100 kusů. Ryby co rýpou do dna tzn. sumečky, pancéřníčky bych tam nedával.
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2024 13:38 Muž Melbymbo [1] – nove akva s terci
Ahoj, pristala mi doma nadrz 250*60*70 (d*š*v). Premyslam aj nad tercovcami, nechcem to mat vsak len cisto tercove, takze tak 6 mozno 7-8 kusov? A dajake hejnovky a nieco na dno k tomu? Ako by ste nieco take zostavili? Z akych druhov v akych poctoch?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2022 19:48 Muž Fajn discus [1]
Myslite že by to fungovalo s apistogramma cacatuoides?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2021 15:44 R Muž romant [27982] Re: bubaksniper
Souhlas s kolegou. Jinak na dno třeba Štěrbáky, jsou odolnější vůči vyšším teplotám, lorikárky jsou taky velmi vhodné a do vodního sloupce klidně nějaké hejnovky, třeba tetry červenohlavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2021 21:22 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: bubaksniper
To nepůjde. Ancistrusy určitě ne,kropenáče už vůbec. Nejen, že znečišťují vodu,ale navíc víří kal ze dna. A Terčovci jak známo potřebují vodu čistou s minimem dusíkatých látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2021 20:01 Muž bubaksniper [4] – Terčovci, panceřníčci, ancistrusy
Zdravím, chystám se pořídit terčovce do akva 750l
Osádka by měla být 10-12x terčovec (po vypárování by zůstalo 8, max.10ks). Panceřníček zelený 12x, ancistrus 8x, penceřníček kropenatý pár, 1x gibiceps. Uvedené ryby mimo terčů mám, přežili, když vyzeklo akvárium :-( .
Myslíte že by to mohlo fungovat při teplotě 28°C?
Děkuji za názory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 23:43 Mráča78 Re: Martin Karviná
Chov tercu neni nijak tezky, jak se pise. Jen to chce dodrzovat par zasad a rybky budou prosperovat. Souhlasim stim co je napsano nize. Jestlize chci odchovavat mlady, tak se nelze obejit bez osmozi. Paklize to mam jen na koukani, tak staci kohoutkova voda a jen udrzovat spravne PH. Vodivost neni potreba resit. Co se tyka teploty, tak granule, suche nitenky atd staci teplota 28C, pri krmeni srdickem 30C. Nekdo preferuje rostline akva s dnem, nekdo hole dno s kytkama v kvetinaci (je lepsi udrzba). Voda se meni casteji nez u beznych rybek.Dale je potreba velmi kvalitni filtrace. Kazdopadne to sou moc krasny rybky, ktery se dokazou odvdecit svou krasou, velikosti a chvanim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2019 18:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RAP
Já to za sebe ještě malinko "doplním" , záleží na tom čím se krmí , vysoké teploty se drží jen kvůli krmení hovězím srdcem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2019 13:52 Muž RAP [1549] Re: _ucx_
Skoro se vším souhlasím, jen dvě připomínky:
1)Neonka obecná má raději nižší teploty.
2)U teploty záleží na zdroji. Mě celkem hnědáci prosperovali při 27.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2019 11:16 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Martin Karviná
Na to se dá říct jen jedno: Studuj, studuj, studuj.

Dania jsou s terči teplotně nekompatibiní. Pancéřníčci (pokud to nejsou Sterbai) taky, tetra císařská to samé. Neonky pokud jsou to neonky obecné tak taky, pokud neonky červené nebo modré, tak dejme tomu. 170 litrů je na čtyři terče tragicky málo.

Není to dobrý nápad. Pokud chceš terčovce, musíš vyladit nádrž v první řadě pro ně, hledat co snáší měkkou vodu o teplotě kolem 30 stupňů. Nemysli si, že je otužíš na 27 -- chvíli to snášet budou, ale dobře jim nebude. Na jednoho terče počítej minimálně 50, radši 70 litrů vody a měj jich aspoň šest, z toho už dopočítáš velikost akvária. Terčovec není ryba k vylepšení tvého stávajícího akvária. Pořiď si tam akary hnědé, těm tam bude dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 10:30 Muž Martin Karviná [19] – Osádka k terčům
Ahoj všem. Rád bych se chtěl zeptat. Chtěl bych si pořídít mladé terče a mám v akva tyto ryby :( Ancistrus 2ks neonky cca 15ks tetry císařské 2ks dánia 4ks okounek sklovitý 2ks panceřníčky 6ks ) Těch terčů bych chtěl tak 4ks Jinak akva zaběhnuté cca 170l Děkuji za odpovědi. S pozdravem Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 23:29 Muž Jenda91 [-3] – Tercovci
Ja treba mam zlusenost spatnou smich mam tercovce ale mel jsem tam 50 neonek .Koupil jsem tercovce a do 2dnu tercovci vsechno sezrali i kdyz ne 5 jich zustalo.A jak se zhasne tak je chytaj no smich i kdyz do mojeho akvaria jsem jich dal 7 tercovcu dospelych(ted me vseci ukamenujou)a neplavali v akvariu tak jsem koupil dalsi 3 a plavou jak streleni...ale musel jsem ubrat na dekoraci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2017 22:43 Muž LeRi [315] Re: kmara
Pokud vím tak jsme v jiném vlákně řešili tvou slepou hladinu a hledali příčinu (problém který ji způsobuje) , akvárium máš pro terčovce takřka čerstvě založené (6.3.2017 pokud je údaj pravdivý) , takže pokud to v tom akváriu nedávají ramky tak jsou ti terčovci už teď vlastně po smrti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2017 22:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kmara
Mám tomu rozumět tak, že sis pořídil ramirezky, což jsou choulostivé ryby a když Ti vyzdechaly, dal jsi tam terčovce, kteří jsou ještě choulostivejší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 22:02 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Tudy
Bohužel ramirezek bylo více asi 8 kusů, ale zbyl jen on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 20:58 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: kmara
Nepřestane, dej ho pryč. Nebo se zbav Terčovců a kup více Ramirézek, to bude lepší volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 20:55 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Přestane je otravovat nebo ne?
Myslel jsem, že ramky jsou klidné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2017 19:22 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: kmara
Navíc, jestli se jedná o neonky obecné, co máš v té své dvoustovce dřív uvedené, tak se k sobě ty ryby nehodí ani teplotně. Vysokou teplotu, co potřebují terčovci ty neonky nedají a obráceně. Tohle bylo asi unáhlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2017 18:59 R Muž romant [27982] Re: kmara
kmara napsal: Mám 200 litrů. Všechno špatně, bohužel jsi uloven. hmm Do tvojí nádrže placky nepatří, darovat, vrátit pokud je ještě čas. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2017 18:58 R Muž afc1886 [14655] Re: kmara
Na terčovce málo a to těch 200 je ještě k tomu hrubý objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 18:56 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Amatértom
Mám 200 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 18:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: kmara
Jak máš velkou nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 17:22 Muž kmara [10] - Cichlidy
Chtěl jsem se zeptat. Pořídil jsem si teď nově tercovce. Mám v akva asi 30 neonek, jednoho agresivního samce ramirezky a 3 tercovce.
Ten samec neustále prohání terče a ti jsou ve stresu. Mám strach, že to dlouho nedají. Proč na ně útočí? Myslíte, že to přejde nebo ho mám raději odlovit? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 00:11 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: JoKa
Problém není ,ani v terčovcích,ani v skalárách,ti žijí v jednom povodí,je to jenom o nás, jaké životaschopné podmínky jsme schopni rybám poskytnout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 21:40 JoKa Re: romant
Aha, už tě chápu, jak si to myslel. Já se domníval, že bys doporučil jakoukoli skaláru...

Můj příspěvek měl vyznít tak, že když už s terčáky musí být skalára, tak jedině Alta, jinou bych tam nedal... Takhle jsem to myslel...
Klidne to oprav, já už editovat nemůžu, ať to není zavádějící...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 21:34 R Muž romant [27982] Re: JoKa
Jasně že netopil, protože bych plackám topil na 28st. a i jsem to tak kdysi praktikoval, dokonce ta teplota klesala i pod 27st. Prosperovalo to asi 2 roky a najednou cvak, do týdne komplet osádka v nebi s dianózou několika druhů parazitů(ověřeno mikroskopicky). Už bych nikdy placky s jakoukoliv skalárou nedal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 21:26 JoKa Re: romant
Obecně bych nedal k plackám žádnou skaláru, už jen ze strachu z žábrohlístů, ale když už tam musí nějaká být tak Alta. Jediná má stejné, nebo podobné teplotní nároky...

Ty by jsi obyčejné skaláře permanentně topil na 31? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 20:36 R Muž romant [27982] Re: JoKa
Proč lze tuto kombinaci s tolika vykřičníkama doporučit? Proč by k nim nešlo doporučit "obyčejný" skaláry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 23:42 JoKa Re: leossu
Tuhle kombinaci nemám, bohužel...

Ale je to asi tak jediná skalára, kterou lze k plackám doporučit...!!!

Upřímně, fušuji do akvaristiky nějakých 20 let a na alty jsem si ještě netroulfl... Ale když to chceš zkusit.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:30 Muž leossu [1] - Afrika – Pterophyllum altum
Pterophyllum altum ?? Je vhodný k terčům. Někdo píše že bez problémů , někdo zase že neee, Jsem s toho trošku vedle. Má někdo tuto kombinaci???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 10:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: nodak
Již jsem psal, dokud budou trnuchy malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 10:43 nodak Re: LiborSprysl
Ak narastu bude dovod na upgrade:) moja povodna otazka ale bola ci to je vobec priechodne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 10:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant, RAP
Prostor je jedna věc, samozřejmě.
Vlasto to není, že by spolu nevydržely... já nevím jak velké máš mesonauty, ale pětadvaceticentimetrové ryby, když začnou dovádět, tak těm diskům bude prostě bude ouzko... To nejsou ryby, které se radostně budou přetlačovat o životní prostor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2016 10:39 R Muž romant [27982] Re: RAP
Přesně tak, prostor, to je to oč tu běží. ;-)

Vlasto neřešil bych nějaký 25cm borce, ale podle mě je to všechno o těch prostorových hranách, obecně bych to viděl na podceňování prostoru ze strany tazatelů a jak se jim ukáže skulinka, hned mají tendenci to přeceňovat a přeci psali to na internetu a tradá, do 200 litrů 6 placek a k tomu pár mesonaut. Tak asi tak k tomu přistupuju a proto jsem na té straně to nedoporučovat, až se odtajní karty, jak to původní tazatel myslel, tak třeba názor pozměním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 09:45 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Obecně si myslím, a to mi prošlo nádržemi kolem padesáti druhů kanců, že chovat je s disky, je naprostý nesmysl u všech druhů. .....
Dovolím si nesouhlasit, např. zmiňované Mesonauty jsou rozumné. Ovšem problém je v prostoru. Většinou jsou v závislosti na počtu ryb jsou chovány na hranici minima prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2016 07:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: nodak
Dokud budou malé, proč ne. Až vyrostou, budou disky prudit svým pohybem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 06:52 nodak – Patamotrygon motoro a discus
Ahojte.
mam otazku na takych dlohdobych chovatelov diskov ci niekto z Vas skusal kombinaciu Patamotrygon motoro a discusov?chcem to dat do mojej pokusnej nadrze spolu cca 6dospelych diskov mozno ich bude viac ale max 10 kusov a ktomu par raji.Momentalne tam mam len 100ks neoniek cerstvo po zabehu a tento vikend dojdu zo stareho akva disky.Len by som chcel vediet ci by sa zniesli s tymi rajami.Dno mam liapor 1-4mm viem ze rastliny utrpia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.07.2016 05:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
Obecně si myslím, a to mi prošlo nádržemi kolem padesáti druhů kanců, že chovat je s disky, je naprostý nesmysl u všech druhů. Už jen z hlediska chování obou druhů ryb je tolik rozdílů, že zavření do jedné bedny se rovná soužití s hodně "nesourodými" sousedy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2016 14:13 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Funestar
tohle je jediný kančík o kterém vím, že by šel k terčovcům rybicky.net/atlasryb/kancik_sikmopruhy

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/415-jake-rybky-k-tercovcum