Terčovec - chov
Jasné to robím stále - výmena vody, vitamíny... Len som sa asi nechal zmiasť informáciou v letáku...
Jako prevenci proti děrovce, bych doporučil spíš dodávat vitamíny a minerály + pravidelné výměny vody

Len sa pýtam
Používat léčiva jako prevenci je nesmysl!
Nevie niekto? Dá sa použiť Esha hexamita raz za čas ako prevencia u diskov?
Chtěla jsem si nechat pojistit akva a zjistili jsme, že jak existují dva levely pojištění domácnosti, tak v tom vyšším je zahrnuto i pojištění akvária. Akorát, když se pak něco stane, je třeba tvrdit, že akva prasklo samo. Protože pokud ho rozbije někdo z rodiny, smůla...
to chci domů

Za mě 2x54W, bude osvětlená celá dýlka akva a na většinu nenáročnějších rostlin to bude stačit, stejně tam bude dobrý nechat prostor pro plavání ryb.
Dobře,ať už to rozseknu, osvětlení pro terčovce by tedy bylo nejvohdnější jaké prosím? rady jste mi dávali fakt dobré,zvolím tedy akvárium délka:120cm hloubka:50cm výška:60cm celkový objem tedy 360L a osvětlení pro toto akvárium volit T5 2x54W - T5 2x39W - T8 2x38W ?
hezký zbytek víkendu
Jasně, však žádný problém.
V pojistce domácnosti (ne nemovitosti) bývá i pojistka na blbost rodinných příslušníků. Když si akvárko dáš k nosné zdi a necháš si ho udělat z pořádného skla, s výztuhama a předimenzuješ tloušťku skel, nevidím v tom problém. Maximálně se stěhováním.
čím větší akvarko, tím větší respekt

přiznám se tedy, že budu nad tím přemýšlet.

jo existuje nějaka pojistka na vytopení sousedu z akvária? musím to pozjišťovat
kofejn napsal: Uvažuješ o základně 150x50, tak na něj místo máš. No a výška 60cm ti nevadí, máš dlouhé ruce. Tak proč si nedopřeješ pořádnou nádrž?
Uvažuješ o základně 150x50, tak na něj místo máš. No a výška 60cm ti nevadí, máš dlouhé ruce. Tak proč si nedopřeješ pořádnou nádrž?

Tak pro mě rozdíl mezi 375 a 450 litrech nevidím až zase tak zásadní, ale těch 10cm na vejšku může bejt pro ryby příjemný.

už jsme na 450L, to už je moc na me
kofejn napsal: Nebo kompromis - 150x50x60
Nebo kompromis - 150x50x60

akvárium pro terčovce volit buď 120 × 50 × 60 = 360L je o 10cm vyšší a kratší jak druhé vybrané akvárium a levnější kryty, nebo 150 × 50 × 50 = 375L je zas nižší,ale delší, co myslíte?

Pravda, Vy jo

Po těcch několika měsících

Abych tedy nevypadala jako mizera já... Acikovi bych čísla klidně dala, ale jak jsem psala - jsem chaotik, nejsem schopná si čísla uložit, takže si je před každým telefonátem znovu hledám na netu.. tak jen tak pro ujasnění
A nemohl byste ten kontakt nějak poslat dál? Já jsem strašný chaotik, vždycky si číslo někam zapíšu, pak to zašantročím, a pak znovu hledám, takže všechna čísla vždycky znovu a znovu hledám na netu.. ale tohle číslo bych si i zapsala, protože nikde není

Já naposledy OT.. jsem sebekritická, proto jsem si to po sobě ještě jednou přečetla. A za mě to vše platí. Ale kdybyste si byl tak jistý sám sebou, nemohl by Vás tolik rozhodit názor jedné amatérky

Upřímně Vám přeji zdar a co nejméně problémů. Kdyby se Vám vše podařilo podle plánu, za měsíc a půl nasadit terče a zdárně je chovat, já Vám jen pogratuluji. Třeba to vyjde
tak super,zitra to tedy blesjknu,teď už je tma,jedine video

Věřím,že tu muselo být dost lidi a budou další,ale chci si zatím jít a dosáhnout toho

Fakt mi podporu nedají věty jako "Pokud už nechcete brát ohled na citlivost těch ryb" ale to odbočuji, jsem ješita
romant napsal: Možná že by stálo za to, si zřídit prezentaci toho "cvičnýho" 50 litrovýho kvária, aby se dalo třeba odladit nějaký pochybení už na tomto akváriu.
Ty si myslíš, že víš do čeho jdeš, ale opak je pravdou a to ti každej kdo s terčema kdy měl co do činění potvrdí. Samozřejmě, když to nezkusíš, nevíš že to nejde, nejsi ani první ani poslední, už jsem za tu dobu co se zde pohybuju zažil spousty podobně zapálenejch lidí a jenom velmi málo z nich u těchto nádhernejch ryb vydrželo a dokázalo se s úskalím jejich chovu vyrovnat a srovnat natolik, aby to bylo na pohodu a o radosti. Já tě nestraším, jenom tak trochu se snažím předat nepřenosnou zkušenost.
Možná že by stálo za to, si zřídit prezentaci toho "cvičnýho" 50 litrovýho kvária, aby se dalo třeba odladit nějaký pochybení už na tomto akváriu.

Ty si myslíš, že víš do čeho jdeš, ale opak je pravdou a to ti každej kdo s terčema kdy měl co do činění potvrdí. Samozřejmě, když to nezkusíš, nevíš že to nejde, nejsi ani první ani poslední, už jsem za tu dobu co se zde pohybuju zažil spousty podobně zapálenejch lidí a jenom velmi málo z nich u těchto nádhernejch ryb vydrželo a dokázalo se s úskalím jejich chovu vyrovnat a srovnat natolik, aby to bylo na pohodu a o radosti. Já tě nestraším, jenom tak trochu se snažím předat nepřenosnou zkušenost.

Nepůjdu do Vás. Po této reakci mě vůbec nezajímáte. Můžete si dělat, co chcete, já se s Vámi chtěla podělit o zkušenost. Pokud vím, rady Vám dali právě profíci, já s nimi pouze souhlasila. Odpusťte, já amatérka. Ať se daří.
To nejseš sám

Já mám problém, chci terčovce
NIKO napsal: Problémy má v podstatě každý
Problémy má v podstatě každý

mám 54L akvárium,sice ne dlouho,ale zatím se jim daří,jak rostlinkam,tak rybičkám,voda je taky ok,malý problém jsem sice měl,ale ten jsem vyřešil.
Priest napsal: Já si myslím že je dobře že se snažíš si o terčovcích zjistit co nejvíce,ale zkus se zamyslet nad tím jak asi začínali chovatelé v době kdy internet nebyl.Můžeš si myslet co chceš,ale nejvíce zkušeností nasbíráš v praxi a to i bohužel za cenu ztrát kterým se určitě nevyhneš.Radím ti začít s nějakou odolnější variantou.Přeji hodně štěstí.
NIKO všechny tyhle informace si zjišťuji,od terčovcu,vody a rostliny , jak budu vše vědět tak zajedu akva , pak to osadím terčovcama,zda to dělám takhle špatně,tak pak nevím jak to už provést.
NIKO napsal: Tak to uzavřeme.Někdo akva osadí rostlinami,po poradě s někým dá nějakou osádku ryb.Zvýší teplotu na 28-30 stupňů a rostiny "odejdou".Pak zas někdo řekne,že rostliny k terčovcům nepatří.Tak vše dělat znovu.Upravovat nějak vodu?Proč a jak?Zas příjde mnoho rad.Především by bylo dobré něco si přečíst!Třeba které rostliny tuhle teplotu vydrží atd.Bylo by také moc dobré podívat se,kdo tu terčovce má a jak má zařízené akva(nemusí koukat na moje,tím na sebe nechci upozorňovat),přečíst si jejich údržbu a trochu přemýšlet.Po podstatně kratší době tam mladé terčovce dá.Ti si krásně zvyknou na režim,který bude zaveden.Předpoklad je-koupit kvalitní ryby!!!
Já si myslím že je dobře že se snažíš si o terčovcích zjistit co nejvíce,ale zkus se zamyslet nad tím jak asi začínali chovatelé v době kdy internet nebyl.Můžeš si myslet co chceš,ale nejvíce zkušeností nasbíráš v praxi a to i bohužel za cenu ztrát kterým se určitě nevyhneš.Radím ti začít s nějakou odolnější variantou.Přeji hodně štěstí.
Tak to uzavřeme.Někdo akva osadí rostlinami,po poradě s někým dá nějakou osádku ryb.Zvýší teplotu na 28-30 stupňů a rostiny "odejdou".Pak zas někdo řekne,že rostliny k terčovcům nepatří.Tak vše dělat znovu.Upravovat nějak vodu?Proč a jak?Zas příjde mnoho rad.Především by bylo dobré něco si přečíst!Třeba které rostliny tuhle teplotu vydrží atd.Bylo by také moc dobré podívat se,kdo tu terčovce má a jak má zařízené akva(nemusí koukat na moje,tím na sebe nechci upozorňovat),přečíst si jejich údržbu a trochu přemýšlet.Po podstatně kratší době tam mladé terčovce dá.Ti si krásně zvyknou na režim,který bude zaveden.Předpoklad je-koupit kvalitní ryby!!!

taky z toho mám strach,určitě v tom budu pokračovat...
Yirka napsal: Vody ze studní však mohou být značně nestabilní. Pokud ji chceš používat, chtělo by ji to testovat dlouhodobě. Jak třeba bude vypadat po jarním tání, po dlouhodobém dešti či po bouřce.
Vody ze studní však mohou být značně nestabilní. Pokud ji chceš používat, chtělo by ji to testovat dlouhodobě. Jak třeba bude vypadat po jarním tání, po dlouhodobém dešti či po bouřce.
Abych to uzavřel, tak moje představa o té době "záběhu" v sobě obnáší normálně fungující akvárium s živočichy(řekněme doplňkovou osádkou) a do takovýto nádrže po tom půl roce instalovat partu placek.

tak jsem teď testoval vodu a pH vody ze studny je 7 ,myslel jsem , že bude o něco nižší,ještě mám jednu studnu,tak uvidím,jak to dopadne tam. jsou od sebe tak cca 10km

Díky moc,ja se zatím ptal pro informaci,budu to řešit za cca měsíc a půl a určitě dám přednost zkušeným...
Kolco napsal: Na Bedřicha Jurka z Frenštátu kontakt mám.Bral jsem od něj ryby 2x a vždycky bez problémů.Akorát je potíž k němu trefit - bydlí na samotě . Jo,pohledy jsou různé

Půl roku je ale zbytečně dlouho

asi budu za bubáka teď já,ale tohle nemyslíte vážne? "Pokud už nechcete brát ohled na citlivost těch ryb" můžete mě ukamenovat,textove nadávat,ale nepatřím k těm co něco pořídí a pak čumí,chci vědět ohledně toho co chci vše!!! Jsou tací který koupí ryby a nic o tom neví nebo nemá zájem.... grrr
jo a podle zdejších "profi" uživatelů stačí akvárium nechat zajet měsíc... Tak si brat rady od amatéra/ky nebo od zkušených??? ufff teď můžete do mě :( :(
baletka napsala: Romant má pravdu. Taky jsem byla zapálená a denně četla o terčovcích. Roman ví nejlépe, jak moc jsem ho bombardovala osobními zprávami. Myslela jsem, že nechám akvo zaběhnout tři měsíce (Váš měsíc a půl je podle mě mega risk), a pak se vrhnu na ty discuse. Nekonec bylo akvárium zprovozněno v říjnu minulého roku a stále ještě s ním nejsem naprosto spokojená. Tedy je to už pět měsíců. Teprve teď se pomalu poohlížím po prodejcích a tak za měsíc, dva, bych je chtěla skutečně koupit. Ale pokud se mi nebude něco zdát, jsem připravena ještě počkat. Pokud už nechcete brát ohled na citlivost těch ryb, mějte na paměti svou peněženku
Určitě Vám tady všichni dávají šanci. Možná někteří straší zbytečně moc, ale v tom zabíhání bych řekla (ačkoliv jsem také začátečník) že mají plnou pravdu. Dejte šanci Vy jim a těm rybám 
Čísla najdete na internetu, jako já

Znáte to, bez práce

Mně osobně nikdo napřed neporadil ani ta jména. Stálo to několik měsíců pátrání

Romant má pravdu. Taky jsem byla zapálená a denně četla o terčovcích. Roman ví nejlépe, jak moc jsem ho bombardovala osobními zprávami. Myslela jsem, že nechám akvo zaběhnout tři měsíce (Váš měsíc a půl je podle mě mega risk), a pak se vrhnu na ty discuse. Nekonec bylo akvárium zprovozněno v říjnu minulého roku a stále ještě s ním nejsem naprosto spokojená. Tedy je to už pět měsíců. Teprve teď se pomalu poohlížím po prodejcích a tak za měsíc, dva, bych je chtěla skutečně koupit. Ale pokud se mi nebude něco zdát, jsem připravena ještě počkat. Pokud už nechcete brát ohled na citlivost těch ryb, mějte na paměti svou peněženku

Určitě Vám tady všichni dávají šanci. Možná někteří straší zbytečně moc, ale v tom zabíhání bych řekla (ačkoliv jsem také začátečník) že mají plnou pravdu. Dejte šanci Vy jim a těm rybám

aaaa vše testuju na mém 54L akvarku, a velké akvárium nechám zajet cca měsíc a půl,pak bych chtěl něco koupit,vím že to myslíte semnou dobře,to nepopírám,ale jsem zapálený a určitě žádnou chybu udělat nechci,každý den čtu nějaké věci ohledně terčovců, teď jdu testnout vodu ze studny, měla by mít "snad" lepší parametry pro terčovce

tak mi dejte šanci
romant napsal: Já budu zase tak trochu za bubáka, ale opravdu nikam nespěchej a akvo nech zaběhnout klidně i půl roku. To nadšení je fajn, ale ještě lepší je udržet emoce na uzdě a potrénovat trpělivost.
Jinak tady máš Pepíka Pejšu, kterýho já osobně považuju za naši naprostou špičku, ryby jsem od něho kdysi měl a nemám co dodat.
www.pejsadiscus.cz Z mýho pohledu, když to doporučuji začátečníkovi, tak není, ono se dá za půl roku lecos pochopit.

Přidat reakci
1 ...... 152 153
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146776x