Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2022 21:58 Muž Rybajz [6] Re: Anthrax
ano, diky diky
je to chobotnatka zluta, dle dalsiho srovnani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.11.2022 21:18 R Muž Anthrax [4739] Re: Rybajz
To je chobotnatka
Edit: Je jich hodně druhů. Porovnat můžeš třeba zde: www.kakerlakenparade.de/… vyhledej si v tom článku Albiglossiphonia heteroclita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2022 21:02 Žena Summer [48] Re: Rybajz
Ahoj, měla jsem v akva to samé. Vyndala jsem to a dala do jezírka smich Bylo mi zde níže identifikováno jako larva létavého hmyzu, nejspíše larva pestřenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2022 20:50 Muž Rybajz [6] – myslel jsem nejdriv, ze plostenka, ale...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku bude nekdo vedet, co se mi to zjevilo v akva za stvoreni? Nejdriv jsem myslel na plostenku mlecnou, ale neleze to jako slimak, spis jako pidalka.
Hlava je ten tenci, natahovaci konec a na zadecku to ma prisavku.
Dlouhe aktualne od 4mm do 13mm, podle toho jak se natahne.

Diky za namety
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2022 18:00 Muž Pavligin66 [11] Re: Bredli
mohla by to byť Buchanka obecná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2022 17:56 Bredli – Poradíte prosím
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zavlekl jsem si do akvária nějaké asi parazity? Víte co to je? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.11.2022 16:12 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Doudini
Stačilo rozkliknout odkaz v záhlaví tohoto vlákna. rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2022 12:05 Muž Doudini [0] Re: vaclav
Děkuji Ti mnohokrát :) Já to různě hledal na netu a nemohl jsem nic najít a ty dojdeš a hned víš. Předpokládám, že pro krevetky není nebezpečná? Nicméně když jsem ji tam viděl tak mě to pořádně vyděsilo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.11.2022 00:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Doudini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2022 22:56 Muž Doudini [0] – dlouhý červený červ a akvariu?
Fotka k příspěvku Zdravím,

dnes koukám na své akvarium a uviděl jsem tam nějakého celkem dlouhého červa, hodně mě to vyděsilo, nevíte, co to může být?

Předem děkuji za rady..

 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2022 17:56 Muž PetrO [752] Re: Xif
Tak, já je mám taky už nějaký ten rok a krevetky jsou v pohodě. Japoniky jsou ok a modré Neocaridiny se i úspěšně přemnožují.
Myslel jsem, jestli nebudou škodit Štěrbákům, ale jsou taky v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 17:40 Muž Xif [336] Re: PetrO
To dělá makro ;-)
Jinak, já je mám v akváriu už 5-tým rokem a rybičkám nic nedělají, jen mne zlikvidovali všechny krevetky, :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 17:36 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: PetrO
Když jsem četl první půlku Tvého příspěvku, tak jsem myslel, že mě omejou. V druhé to ze mě spadlo a budu teda s něma žít, dokud se mi bude zdát, že neškodí rybám.
Zkusím ještě něco vylovit časem, jestli tam není i druh červa.
Takže díky za sdílení Vašich zkušeností/trýzní, ulevilo se mi, že v tom nejedu sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 17:29 Muž PetrO [752] Re: Xif
Kurnik, to jsou pěkní kousci coze
Vypadají macatěji než ty moje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2022 17:23 Muž Xif [336] Re: PetrO
Tak přidám svoje :-(
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2022 17:21 Muž PetrO [752] Re: Rovano
Mám podobné.
Řešili jsme ve vlákně Červi ve dně viz. příspěvek Xuebao 29.6.2020:
xuebao napsal: Takze pisu primo sem, co dneska vypatrala kolegyne parazitolozka. Jde s velkou pravdepodobnosti o zastupce celedi Salifidae, vyclenena z celedi Erpobdellidae, druh Barbronia weberi, v minulosti v rodu Dina. Jde o asijskou dravou pijavici, zerouci cervy a ruznou bentickou haved, v akvariu nejspis zbytky krmeni. Je toho o ni celkem dost i na akvaristickych webech. Byla zavlecena nejspis s akvarijnimi rostlinami z asijskych pestiren do celeho sveta, z akvarii pak zdrhla ven, takze byla nalezena ve volne prirode treba v Nemecku nebo Italii, ale taky na Madagaskaru. Rybam neskodi, resp. tedy necizopasi na nich. Jestli lze zlikvidovat hypermanganem, to mozna ano, ale zrejme se musi udelat dobry roztok. Ja ji mel v kytkach, ale sel jsem do toho s tim, ze jojo sekavky si s nimi poradi, jako ostatne se vsim, co se da v akvariu sezrat :-). Jestli se ukazi v jinem akvarku, tak to asi resit nebudu, nebo koupim nove male jojo. Je otazka, jestli by sly vyhladovat stridmejsim krmenim rybi osadky, kdyz by zbytky ze dna vyluxovali pancosi. Ale napady a nazory lze vyduckduckovat/guglovat.
Jinak, moje pijavky vypadají takhle:
youtube.com/…
youtube.com/…

EDIT:
Jinak, mám je ve dně, jinde jsem je neviděl.
Snad jen magnetické štěrce v akváriu.
Na rybách jsem je nezahlédl, dokonce jsem viděl, že jednu nějaká Neonka sežral.
Jak se toho zbavit nevím. Co jsem kde vyčetl, tak je to tak na znovu založení akvária, dezinfekci či likvidaci kytek a dekorací.
Já žiju s pijavicemi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2022 17:04 Muž Rovano [233] - Rostliny – Při odkalování se objevilo toto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, odkaloval jsem nijak hluboko, jen povrchově a toto se objevilo v kýblu. Bylo schopno se to držet dna kýblu, aby to proud neodnesl.
Mám ve dně nějaké červy nebo pijavice. Nevím zda je to všechno 1 druh živočicha nebo více.
Třeba se to vlní ve dně. Viděl jsem i 3mm nad pískem, jak vlaje konec. Nevím zda to bylo to stejné jako zde na fotce, videu. Budu muset udělat další výlovy.
youtu.be/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 13:20 Žena Summer [48] Re: Sha
Super, děkuji za odpověď. Také si to myslím. Levatky v akva mám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 12:51 Muž Sha [500] Re: Summer
Vidím to na šneka. Možná malá levatka, ulitka může být ještě průhledná. Kvalita fotky je špatná a hlavně já už viděl věcí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 11:12 Žena Summer [48] – Plž?
Fotka k příspěvku Dobrý den,může se jednat o plže či se jedná o parazita? Na skle je ve velikosti cca 1mm, ulitu však nemá, ale má mini tykadla a pohybuje se jako šnek...co to může být? hmm
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2022 09:27 R Muž afc1886 [14655] Re: TheStage
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2022 06:45 TheStage
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj ve spolek, zdědil jsem akvarium nějak jsem se tomu nebránil, říkal jsem, že to budu udržovat ve stopách svého dědy, tak mě to chytlo a pár týdnu na to jsem založil ještě větší akvarium, má 112L chovám v něm tetry ozdobné, tetry císařské, neonky, okružáky růžové, otíky a malou skupinku neocardií Blue Dream. Vypadá to že všem se daří, krevetky už nosí vajíčka.

Nicméně aby jsem se dostal k jádru věci během krmení jsem si všiml, že po dně běhají takový broučci, je jich tam zhruba 6-8 pohybují se docela rychle a vtipným způsobem velikostně tak 1-3mm > téměř stejně veliké jako jednotlivá zrnka písku, neviděl jsem je nic konzumovat nebo se snažit na něčem parazitovat, proto nevím, zda se je snažit nějak zredukovat nebo je nechat žít, jelikož ničemu nevadí.

PS: všiml jsem si příspěvku podemnou mohou to být tedy lasturnatky?

Moc všem děkuji :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2022 19:44 Muž Sha [500] Re: Uzivatelkapetra
Lasturnatky to budou.
Zde máte rozvinutou debatu a po úspěšné likvidaci můžete přidat svůj tip:
rybicky.net/forum/10066-lasturnatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2022 18:29 Žena Uzivatelkapetra [112] – Jsou to lasturnatky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to problém v krevetkáriu?
Je jich tam opravdu požehnaně, na skle bílé tečky (předpokládám, že vývojové stádium) a po dně všude černé tečky.

Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2022 09:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pajamar
Měl jsem je v akváriu roky i když jsem s nimi nekrmil. Běžné rybky je nesežerou to by musel být pořádný bagrista. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2022 00:32 pajamar Re: vaclav
Díky, jako myslel jsem si to, ale nebyl jsem si jistej, přecejenom živim jsem krmil hodně měsíců dozadu. Trochu jsem teď flákal odkalování, budu se na to muset zaměřit, ostatně pro panceřničky by to měla bejt snad dobrota, ale jsou dost mrštný jsem se díval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2022 22:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pajamar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2022 20:40 pajamar – Malý červíci v písku
Fotka k příspěvku Všimnul jsem si v písku malých červíků. Jakmile se k nim čímkoliv přiblížím hned se schovají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2022 13:40 Žena Summer [48] Re: Summer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem stáhla nějaký zoom fotoaparát a zkusila jsem fotit s přiblížením, nic moc...ale snad jsem něco zachytila. Ve vodě skrz listy rostlin vedou pavučiny...na tom je nějaký bordel, takové tečky, jednu jsem přiblížila. Vypadá jako mini brebera, ale pohyb jsem žádný neviděla. Pak foto mechu, který má na sobě takové chomáčky, vlásky. Vše je v bílé barvě hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2022 23:46 Žena Summer [48] Re: Rovano
Děkuji za tip. Prohledala jsem diskuze o lasturnatkach kde jsou i fotografie breberek a nejspíše to nebude ono. Toto u mě v akva (co jsem pozorovala baterkou) je pouze na skle (zadním, u filtru) ve vodě jsem nic nezpozorovala. Na skle je to bílé a vypadá to jako prach, pokud se to pohybuje, tak má pohyb něco jako mravenec. Všimla jsem si, že mi tam často jezdí plž, tak se tím asi krmí palec teď mě znepokojuje ten povlak na mechu, aby to nebyla plíseň :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2022 21:33 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Summer
Pokud to u Tebe lítá ve vodě i jako včeličky, tak jsou to Lasturnatky. Takový nepravidelný pohyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2022 10:38 Žena Summer [48] Re: lhajek
Ano, vypadá to tak, jen to vypadá, že pán je má o něco větší než já a ve větším množství palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2022 09:35 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Summer
A nemůže to být stejné jako má tady pán v zabíhající nádrži pro krevety: www.youtube.com/…
cca v čase 2:05 ukazuje nějaké tvorečky na pravé stěně akvária. Sice neví co to je, ale bere je jako ukazatel že se daří akvárium zaběhnout.
Pak ještě ve 14:38 jsou ta drobounká zvířátka vidět v detailu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2022 00:20 Žena Summer [48] Re: Summer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak už je to rozlezlé na mechu sad vypadá to jako zmenšené molice, které bývají v přelitém substrátu ne nevím jak se toho zbavit a jestli se toho mám zbavovat. Nemám žádné ryby co by to mohly vychytat, jen plze, pandy a krevetky. Těch tu mám mít 11ks, ale vidět je pouze 1,max 2 hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2022 13:53 Žena Summer [48] Re: Sha
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to úplně mini brouček a na zadním skle, takže jsem musela fotit přes přední, vzadu již mám okno. Foto jsem udělala z dálky a pak jsem přiblížila. Snad je to vidět. Ty broučci pobíhají sad rybičky jsem darovala, protože mám malé akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2022 13:46 Muž Sha [500] Re: Summer
Možná buchanka nebo perloočko. Podle prezentace momentálně nemáte ryby, které si těmi potvůrkami zpestří jídelníček. Vyfotit nejdou ani na makro režim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2022 13:12 Žena Summer [48] – Další problém
Dále jsem na skle našla maličkaté bílé potvorky, které se hýbou. Jsou miniaturní a u toho malého červíka, hubený, takový do růžova. Nejde to vyfotit. Chjo, co to mám v akva za život? Nikdy předtím jsem tam nic takového neměla sad jak se toho mám prosím zbavit? hmm děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2022 00:53 Žena Summer [48] Re: vaclav
Prohledávám a prohledávám a na nic stejného jsem nenarazila. Musela bych to projet celé, ale na to nemám bohužel kapacitu ne Stále se řeší ploštěnka, chobotnatka a pijavice. To moje je tomu hooooodně podobné, ale není to asi ani jedno. Nicméně jsem to vyndala a doufám, že tu nic jiného není hmm jen mě zajímá jestli to nemůže ublížit obyvatelům akva. Děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2022 13:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Summer
Když se podíváš do historie tak to najdeš je to larva nějakého létavého hmyzu. Jedná se zřejmě o larvu pestřenky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2022 13:19 Žena Summer [48] – Co je to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, při výměně vody v akva jsem si všimla něčeho přilepeného na skle...odlovila jsem to a podle "lezení" to vypadá na červa. Co to prosím je zač a jak se mi to tam dostalo? Přijde mi poměrně velký a viděla jsem jen jednoho. Co s tím prosím? hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2022 19:16 Muž Vedoucí [46] Re: Rovano
Díky oběma za odpovědi. Dal jsem na chvíli pryč krmítko, na kterém vysedávali, tak třeba si je ty bláznivý Dánie, co furt lítají po hladině vyzobou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2022 18:35 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Vedoucí
Mně tam taky něco hopsalo a i když mám plovoučky stále, už zmizeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2022 15:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vedoucí
Ničemu nevadí a když mám hladinu bez rostlin už je nevidím. Jestli máš doma pokojové rostliny tak jich je v květináči taky dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2022 08:02 Muž Vedoucí [46] Re: vaclav
A vadili něčemu? Zmizeli? Mám je ignorovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2022 00:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vedoucí
Jsou to určitě chvostoskoci je jich spousta druhů většinou jsem je měl na hladině když jsem měl plovoučky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2022 18:31 Muž Xif [336] Re: Vedoucí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2022 15:59 Muž Vedoucí [46] Re: Vedoucí
Ahoj,
zkouším ještě jednou, jestli někdo nemáte nápad.
Chvostoskoci to nejsou, na wiki udávají velikost od 0,5 mm výše, tohle je ještě menší, téměř neviditelné. Pokud se na to zblízka nezaměřím, tak ani nezahlédnu.
Co by to mohlo být, jak se mi to mohlo dostat do akvárka? Škodí to?
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 13:23 Muž Vedoucí [46] Re: rudolf
na webu píšou velikost 0,5 - 4 mm, tohle je ještě menší, i když to nemohu exaktně změřit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2022 12:41 Muž rudolf [4681] Re: Vedoucí
Zřejmě chvostoskoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 11:57 Muž Vedoucí [46] – Vodní blecha?
Ahoj,
objevil jsem na hladině, naprosto miniaturní nevyfotitelné tvory, něco jako vodní blechy. Sedí na krmítku a když s ním pohnu, odskočí do vody a pak se zase vrátí. Jsou naprosto miniaturní, viditelné pouze velmi zblízka.
Nevíte, co by to mohlo být a zda to případně může nějak vadit? zatím jsou pouze v akvárku a na nikoho z rodiny nepřeskočily :-)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-parazita?od=101