Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 11:05 bibinko007 Re: Jarry
To je mi jasné, že 10 litrů není dobrá volba, ale s tím už nic nenadělám, měl jsem ho skladem doma, tak jsem tím začal. Krevetky nechci, ale dobrá zpráva je, že plánuji něco velkého, pak to malé bude sloužit třeba ke karanténě atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 10:57 Muž Jarry [1433] Re: bibinko007
To nedokážu, u mě byla krásně tmavě zelená:-) Každopádně v 10l bych se tím tolik netrápil, opravdu bych začal tím, že bych dal pryč ryby a nasadil tam krevetky, ty dokážou držet akvárium bez řas (ale nevím, jestli žerou i sinici), pro nic jiného to akvárium vhodné není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 10:50 bibinko007 Re: Jarry
A dokážes se vyjádřit k té barvě? V prezentaci mám foto. Když není zelená, tak dle základního vzdělání v biologii, je jí fotosyntéza i světlo šumák coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2017 10:49 Žena drvi [2894] Re: bibinko007
Jj, prezentaci jsi udělal dobře, ale jak ti tam píše Anthrax, v 11 litrech nemůžeš pěstovat ryby ne ! a rostliny tam skoro žádné nemáš, to prostě fungovat nebude. Udělej, co ti tam radí a pak má cenu se bavit dál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 10:46 Muž Jarry [1433] Re: bibinko007
Vzduch ano, ten jsem taky nechával. Jinak jak radí vaaclav, sledovat NO3 a PO4, já měl letos sinici 2x, pokaždé doprovázela vláknité řasy, které vznikly z důvodu nízké koncentrace NO3. Poprvé po zvýšení NO3 zmizely vláknité i sinice, teď podruhé akorát vláknitá, ale sinice se držela (až to zatemnění) - bylo vidět, že každé ráno jí bylo mnohem méně, než potom odpoledne, dokud jsem svítil, takže zatemnění byla v tomto případě celkem jednoznačná terapie:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2017 10:37 bibinko007 Re: bibinko007
Prezentace hotova, snad jsem to udělal dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 09:34 bibinko007 Re: Jarry
Od večera je zakryté, vzduch jsem nechal, páč O2 my tam teď chudinky nebudou schopny vyrobit, hmm? Počkám do neděle, kdy mám obvykle den údržby a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 09:32 bibinko007 Re: Anthrax
Začínám dělat prezentaci :) Dej mi, prosím chvilku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2017 09:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bibinko007
Kup si testy na NO3 a PO4 a po zatemnění udržuj jejich koncentraci myslím že je se všude píše 16:1 ale klidně stačí se k tomu jen trochu přiblížit. Hlavní je aby jsi neměl koncentrace blížící se 0. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 09:20 R Muž Anthrax [4739] Re: bibinko007
Já bych zkusil napřed zatemnit nebo nasadit výhradně rychle rostoucí rostliny nebo kouzlil se světlem. Ale budu se opakovat. Těžko se radí, když o tvé nádrži nevíme zhola nic. Takže ta prezentace by bodla ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 09:20 Muž Jarry [1433] Re: bibinko007
Zkus zatemnit akvárium - u mě stačilo na 3 dny, vypnout světla a zakrýt akvárium dekou. S různými preparáty bych počkal, až pokud toto nezabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 09:17 bibinko007 Re: KarlosS
Tak jsem to pročetl a bojovat s ní měsíce mě nebude bavit, tak teď nevím, jestli rovnou sáhnout po tom acriflavinu. Názory? Stále mi vrtá hlavou, že všude vidím obrázky víceméně zelených sinic a tu moji jsem nikde nanašel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 21:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Sinici
o boji se sinicí je dobře napsán článek v novém čísla e-akvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 21:48 bibinko007 Re: Anthrax
Ahaa, dekuji za radu. Prezentaci zalozim, mam nadrz cca 5 mesicu, az doted prosperovala bez problemu. Hmm, dovolena, zanedbani udrzby a hnojeni a maler je tady ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 21:35 R Muž Anthrax [4739] Re: bibinko007
No chtělo by to nějaké informace o akvárku. Tak si založ prezentaci. Těch příčin může být několik. Může to být moc světla nebo nepoměr mezi živinama. Aby si viděl, že je nesnadno takhle bez znalosti tvé nádrže poradit, podívej se na článek v posledním čísle časopisu e-akvarium na stranách 51 - 57.
issuu.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 21:26 bibinko007 Re: Anthrax
Co s tou mrchou hnusnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 21:21 R Muž Anthrax [4739] Re: bibinko007
Sinice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2017 21:13 bibinko007 – co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Behem posledniho tydne se mi objevila podivna rasa, vypada to jako jakysi sliz, ci povlak. Barva tmava, jakoby fialova, misty do cervena. Mech uz padl za obet temer cely, zacina to rust i na egeriich rozzureny . Diky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 09:31 Muž Driv3r [236]
Při pročítani všeho možneho jak na sinici.jsem si všímnul že se proti sinici bojuje vždy dlouhodobě.zatemnění sanytr,a další,což trošku nesouhlasí s mym soubojem. sinice jsou bakterie které potřebuji čas v reakci na změnu prostředí.Což bude problém proč se sinice vrací.skokové a rychle změny vody by neměli sinici dát možnost se přizpusobit.
Muj postup byl mechanicke odstraněni vyměna vody ,pote zatemněno na dva dni a po tydnu zase.jěšte jsem se taky po pár dnech hrabal ve filtru a přidal jeden předfiltr se zeolitem.
Těd se mi občas ukazuje na rampě ale stačí ji střiknout tekutym co2:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2017 07:14 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Zatím není na čem ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 23:01 R Muž Anthrax [4739] Re: LeRi
LeRi napsal: moc bych za to nedal že použili preparát o kterém tu píši.
Kdepak :-) Ale zajímalo by mě (jestli ten tvůj prostředek vyzkoušíš) jaký bude výsledek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2017 19:46 Muž LeRi [315] Re: Skabis
To světlo s tím nemá moc co dělat ;-) cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 18:29 Muž Skabis [2]
Taky přidám něco do ohně.
Můj boj se sinicí zkouší velice moji trpělivost.
Byla to moje chyba viz. moje prezentace, kdy jsem udělal velký nezkušený zásah do akva velkým prostřihem.
Po nějaké době nastal problém s filtrem v podobě zavdzušnění a to se projevilo na nedostatku proudu v akvariu a s tím spojené problémy.
I filtrační náplň nebyla moc dobře nastavena. Celkem dlouho jsem to opomíjel. Dále jsem měl nastavenou i krátkou dobu osvětlení na 6h denně s malou intenzitou, mám 27W led a měl jsem ji staženou na polovinu.
Velké krmení čerstvou artémií tomu taky moc nepomohlo asi.
Takže jsem zvětšil proud v akváriu - výměna filtrační náplně na - mech,substrat,molitan tím se zlepšil průtok předtím jsem to měl obráceně stydim .
Přikoupil skimmer a napálil to na co2.
Zvýšil intenzitu světla a dobu svitu na 8,5h. Tohle velice pomohlo v tom že se vyskytuje už jen na předním skle a sem tam malinko někde. Všiml jsem si že těma chybama co jsem nasekal tolik nevalila fotosynteza - bublinkování rostlin. Teď je to rapidně lepší.
Bojuju dál v podávání malých dávek NPK boosteru, někde jsem se dočetl že i nevyvážený poměr prvků vede k sinici. Začal jsem i pro jistotu přidávat minerál po osmóze. (používám osmotickou vodu - špatná voda v lokalitě). To moc nevedlo ke zlepšení.
Do filtru jsem teď nasadil aktivní uhlí od Eheimu na týden na zkoušku a uvidím jestli se zlepší zatím je tam 48h a zlepšení ani zhoršení nepozoruju.
Uvažuju ještě přikoupit na noc UV sterylizér od Eheimu nebo Atmanu, ale našel jsem maximálně jeden příspěvek co zmiňoval boj s uv. vs sinice.
Teď počkám týden pokud se projeví zlepšení s uhlím - nehnojím z důvodů nasazení uhlí.
Nikde jsem se nedočetl čím se ta potvora živí. Ten prvek je u nás asi nadbytečný a kdyby jsme ho omezili možná by jsme se jí zbavili. Chtěl bych vyřešit tu příčinu proč se objevila zrovna u mě. coze

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 11:23 Žena Morticia [118]
6. den zatemnění, pomalu začnu asi sundávat? Bedlivě jsem vše prohlédla a našla jsem na Ludwigii na několika místech pár vlákýnek sinice, jinak nic, skla čistá, ostatní rostliny také. Svítít ještě nebudu. Jak teď postupovat? Sanytr jsem dávala větší dávku 2x denně během zatemnění - jak jste říkali, že to lze krátkodobě trochu přehnojit. Teď bych se vrátila k dávce 1x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 21:50 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Morticia
U mňa to tak vyzerá, lebo inde sa mi sinica nerobí - len v týchto jemných rastlinách, čo lapajú všetky nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 20:43 Žena Morticia [118]
Pokud jsem to pochopila dobře, může za problémem i stát i mikro-bio-odpad ulpívající na listech? Tedy nejen zvýšit četnost výměn vody, ale i odkalování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 17:58 Muž LeRi [315] Re: 0
(Jinak si počkejte, až Raviolka zveřejní další číslo elektr. vydávaného časopisu akvárium, konkrétně č.37, kde má být zaručený ! recept, jak problém se sinicí vyřešit - www.facebook.com…, takže se máte na co koncem měsíce těšit ;-) . ) moc bych za to nedal že použili preparát o kterém tu píši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.07.2017 16:33 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
Zkoušel jsem ten postup s tou podpůrnou pomocí přípravku na vyčištění vody ve skleníkových i venkovních nádržích.

A co se stalo ?

No voda byla průhledná, jenže následně začaly mohutně bujet vláknité řasy, úplně obsah nádrží vyplňovaly a musel jsem je ručním vytahováním odstraňovat, což bylo pro mne neúnosné a na likvidaci této řasy jsem po dřívějších ověřených zkušenostech nasadil snůšky vajíček od nočních žab s českým názvem blatnice skvrnitá.

Vylíhlí a odrůstající pulci porosty řas opravdu zkonzumovali, žrali i do vody splývající listy okolo okrajů vysazených brukví, takže jsem je mohl přemisťovat i tam, kde to zrovna bylo zapotřebí. www.youtube.com/…

Po vyžrání řas voda zčernala, tak jsem posílil početnost zooplanktonu - dafnií a voda se vyčistila. Dafnie posloužily za potravu rybám. Po vyčištění vody se opět objevily chumáče a nárosty vláknité řasy, takže jsem opět použil ty pulce, z nichž se ještě nestaly žabky, což je jen dočasné řešení.

Mám plže marisy, jenže ony zrovna tyto řasy moc netlumí, na to by snad pomohly žravé argentinské ampulárie, které je zakázáno šířit, pak mám i ryby jordanely, které si vláknitými řasami doplňují jídelníček, ale nepodařilo se mi je dostatečně početně namnožit, měl jsem gamarusy a očekával jejich účast v potírání řas, žel totálně vymizeli, asi i predací ryb, vysazené krevetky se v řase schovávají a živí jinými organizmy, takže se spoléhám na hladinové rostliny, které z vody odeberou živiny a omezí nasvícení vodního sloupce, čímž řase zbyde míň světla - viz foto.

Uvedl jsem svá pozorování, jak to probíhá a na sebe navazuje všechny ty děje. Není to jednoduché a jednoznačné, každé to doporučené řešení.

Jsou dostupné vědecké poznatky s tématy - Způsob odstraňování cyanobakterií ve stojatých vodách a zařízení pro jeho realizaci. Zařízení má plavební strukturu, na kterou jsou pod vodní hladinou namontovány dva typy bipolárních elektrod ( 1 a 6 ), propojené a napájené elektrickým stejnosměrným proudem přes alternátor ......., odkaz www.google.ch/… ; www.google.com/… . Kdo má zájem, může studovat detaily.

Jinak si počkejte, až Raviolka zveřejní další číslo elektr. vydávaného časopisu akvárium, konkrétně č.37, kde má být zaručený ! recept, jak problém se sinicí vyřešit - www.facebook.com/…, takže se máte na co koncem měsíce těšit ;-) .


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 16:24 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LeRi
LeRi napsal: To Je samozřejmě jeden ze způsobů jak se silnicí bojovat ale mne ten výrobek zaujal hlavně proto že není potřeba tebou zmiňovaná zdlouhavá a vysilujicí procedura,navíc věž záruky 100% ního úspěchu a následné recidivy.
Co je vysilujícího na tom, že jednou za čas udělám v akváriu údržbu? A chemii bych použil až na posledním místě. Ono to řešení, že se tam naleje nějaká vodička nebo nasype nějaký prášek, sice na první pohled vypadá jednoduše, ale v reálu to může vyvolat více problémů než s jakými se člověk potýká na začátku.
A ještě dodatek - trochu mi to připomíná ty borce, kteří kdysi na tržištích prodávali přípravky, které zabraly na všechno, od moru přes kurděje po zarděnky. A určitě nevěřím tomu, že se není třeba obávat recidivy, protože tímto přípravkem odstraním důsledek, ale ne příčinu současného stavu. To ale už psal přede mnou Antrax a vlastně i Maq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2017 16:08 R Muž romant [27982]
No, já tedy nejen na sinice v jezírku jdu po sedlácku, tedy vycházím z předpokladu, že to jsou místa kde je živin až hrůza a to právě oněch základních prvků jako jsou dusík a fosfor, tedy beru si na pomoc zeolit a světe div se, ve většině případů to zabere. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.07.2017 15:12 Maq Re: LeRi
Já bych obecně viděl problém v tom, že nasadit kolonii mikrobů je možné a relativně snadné, ale udržet je naživu je docela jiná věc a dost nevypočitatelná.
Prodávají se například násady nitrifikačních bakterií. Je tím problém vyřešený? Ani náhodou. V některých akváriích fungují i bez násady, jinde se neuchytí a můžeš je tam sypat znova a znova. Z nejrůznějších důvodů.
Dejme tomu že tyhle bakterie či co to je sežerou sinicím všechno žrádlo. Sinice jsou vidět, tyhle potvory ne. Znamená to automaticky, že je to pro akvárium výhra?
A když utrápí sinice hlady, co budou žrát potom? Vychcípají taky, anebo se vrhnou na něco jiného? Pokud vychcípají, sinice se mohou vesele vrátit. Pokud začnou žrát něco jiného... co to udělá?
Můžeš to zkusit a pak nám dej vědět. Biologický boj je většinou akceptovatelnější než chemikálie. Ale i tak to vnímám jako poměrně ošemetnou věc. Raději opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2017 14:51 R Muž Anthrax [4739] Re: LeRi
Myslím, že to považuješ za moc samospásné řešení. I v instrukcích píšou, že to bez přispění jiných faktorů nefunguje. Takže tak bezpracné to zase nebude.
A myslíš si, že ti používání tohoto přípravu poskytne 100% záruku úspěchu? Já myslím, že ne. Protože záruka 100% úspěchu v akvaristice (jako oboru) neexistuje. ;-) Navíc tem přípravek řeší až následek a nikoli příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 14:34 Muž LeRi [315] Re: Pepan
To Je samozřejmě jeden ze způsobů jak se silnicí bojovat ale mne ten výrobek zaujal hlavně proto že není potřeba tebou zmiňovaná zdlouhavá a vysilujicí procedura,navíc věž záruky 100% ního úspěchu a následné recidivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2017 14:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LeRi
LeRi napsal: Cena mi nepřijde zase tak extrémní v porovnání s tím když ti sinice zničí celé akvárium ;-)
Nechat to dojít do takového stavu je blbost. Problém se má řešit v začátcích, kdy je likvidace málo nákladná a jednoduchá. Už jsem ale taky viděl takové akvárko a likvidace byla jednodušší než by se zdálo. Bylo osázeno tvrdými kytkami, takže co šlo vytáhnout, osprchovalo se ve vaně, zbytek se nahrubo odsál hadičkou s odkalovačem a zbytek sinice zařval při týdenním zatemnění. Sice tam byl občas pokus o získání pozic ze strany té smradlavé potvory, ale majitel, poučen, to likvidoval v začátcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 11:50 Muž LeRi [315] Re: zervan
Cena mi nepřijde zase tak extrémní v porovnání s tím když ti sinice zničí celé akvárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 11:06 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: LeRi
Skúsiť to by mohlo byť zaujímavé, ale na moje akvárko by som dal 1,5 g za mesiac. Kupovať 500 g by bolo dosť odveci. Majú síce aj 250 g, ale to je podobné a stojí 70% ceny väčšieho. Takže iba ak by niekto mal aj jazierko. Alebo experiment rozšíriť a nasypať vhodné množstvo aj do zátočiny rieky, kde sú sinice alebo do nejakej veľkej bariny pri rieke. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 10:36 Muž LeRi [315] Re: zervan
Bakterie v akva a jiných vodních nádržích samozřejmě jsou ale zjevně někdy nedokáží spotřebovávat všechny složky které vyživují bakterie sinic ;-) tyto bakterie www.ventura-venkov.cz/… sinicím všechnu výživu spotřebují!Prý to testovali zde: zpravy.aktualne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 08:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: LeRi
Podľa mňa sú v zabehnutom akváriu všetky baktérie, ktoré tam majú byť a netreba ďalšie pridávať.

K sinici: Už dlho sa s ňou potýkam, žije mi len na Cabombe a odkedy mám Myriophyllum, tak i na ňom. Práve tieto rastliny zachytávajú drobné nečistoty - keď nimi zatrasiem, vytvorí sa mrak "prachu". Predpokladám, že to súvisí - sinici asi vyhovuje tento organický odpad. Na to, aby som každý deň "vyprášil" rastliny som príliš lenivý a neviem to nejako systematicky riešiť. Filtrácia síce zachytí všetko, no voda v akváriu rotuje a prirodzene najskôr prejde "filtrom" týchto rastlín a až potom do nasávacej rúry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 01:59 Muž LeRi [315] – Zkoušel už někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2017 22:17 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Morticia
Kup je, až bude akvárko "uzdravené" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 22:04 Žena Morticia [118]
Asi je teď hloupost dokupovat rybky,což? Chtěla jsem doplnit stavy toho, co mi odešlo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 16:20 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Morticia
Já musela použít dvě deky, protože je poněkud větší :) a koukám na to akvárko od pracovního stolu, takže pořád :). Tak ať se ti to podaří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 16:03 Žena Morticia [118] Re: Belisana
Možu potvrdit, že ten pohled je fakt divný. A to jsem použila aspoň utěrky se zviřátkama. :-D Ale trochu mě uklidňuje,že tento problém neřeším sama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 15:37 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: konrad
tak to je dobrá zpráva, když to přežil dokonce i pogostemon. Já aktuálně taky bojuji se sinicí, aktuálně zkouším Blue Exit, který mi už kdysi 2x pomohl, ale když to nezabere, zkusím to zatemnění ano I když pohled na akvárko zakryté dekou mě poněkud stresuje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 15:30 Muž konrad [45] Re: Belisana
menovite rastliny ktoré prežili: anubias, lymnophila ses., pogostemon helferi, cryptocoryny, bacopa, hygrophila diformis, lobelia cardinalis, machy, alternanthera... všemožné druhy roznenáročných rastlín. Som presvedčený že keď boli pokryté sinicou im to škodili viac ako tma.

samozrejme že rastliny nevyzerali nejak dobre (stratili farbu) ale prežili a o mesiac sa opäť rozrástli do povodných farieb a rozmerov. Minimálne pogostemon pod tou sinicou takmer vykapal, ale po 1-2 mesiacoch sa opäť rozrástol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2017 15:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Belisana
Mi ta sinice skutečně zmizela, ale nevím jestli to mají na svědomí japoniky nebo to byla náhoda. Na tu vláknitou ale fungují neomylně. Tam, kde jsem dříve každou chvíli "špejloval", dneska nedělám nic a ještě mám pohled na zajímavé breberky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 14:56 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Pepan
Pepan napsal: Není kytka jako kytka. Anubias by to v pohodě dal.
Ten asi jo, ale jinak málokterá. Vím, co mi kdysi udělalo s kytkama zatemnění za několik dní. Ale někdy není zbytí, jen nevím, jestli na tak dlouho hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 14:54 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Pepan
Pepan napsal: Když mi v Pravé šedesátce "úřadovala" sinice společně s vláknitou řasou, nasadil jsem tam deset japonik (Caridina multidentata) a oba druhy řas zmizely. Akorát nevím, jestli ta sinice zmizela díky japonikám
Nad tím právě přemýšlím už delší dobu. Mini akvárko s cherrynama je bez problémů, hned vedle něho akvárko bez krevetek má věčný problém se sinicí. Jenže sinice vlastně není řasa a četla jsem, že je snad jedovatá (?).. hmm Nemá někdo zkušenost, že by japoniky skutečně pomáhaly od sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 14:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Belisana
Není kytka jako kytka. Anubias by to v pohodě dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 14:50 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: konrad
konrad napsal: to bolo nonstop 14 dní až potom sa to stratilo
ale i s kytkama, ne? Pochybuji, že ti vydržely 14 dní ve tmě hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80708x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=751