Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 05:47 Muž Sanka [10] – Re: protein007
Pokusím se teda založit prezentaci,nevím,jak budu stíhat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 00:05 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sanka
Ked uz nic ine, tak aspon by pomohla prezentacia nadrze. Pripadne by mohli stacit aj hodnoty vody - pH, NO3, PO4, ... Takto je to ako vestenie z kavy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 00:02 Muž Sanka [10] – Re: krucyp
Tak vím,že to je sinice,myslím,že to je po tom,že mám nádrž založenou tak před měsícem a řekl by jsem,nechci to zakřiknout,že se to zlepšuje,jak se snad už nějak vytváří ta rovnováha..Ale nějakého pomocníka by to chtělo.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 23:42 krucyp – Re: Sanka
Jsem jeste vetsi ucho nez kolega, ale spis bych patral po tom, co sinici zpusobuje. Zbavit se ji nebude az takovej problem, ale po tydnu tam bude zas. Co ti muzu poradit je vygooglit "sinice v akváriu" a navodu tam najdes habadej:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 23:41 Žena Nerina [7] – Re: Sanka
A je to určitě sinice? Já jsem akvaristické ucho, ale zkušenější by asi uvítali fotečku toho nadělení, předpokládám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 23:35 Muž Sanka [10] – Co na sinici a sliz?
Ahoj,chtěl by jsem poprosit o radu,jakého živočicha by jsem si mě pořídit do nádrže,aby mi pomohla se zbavit sinice,tvoří se mi u předního skla,vždy tak po týdnu..Není to nijak moc,ale mě to děsně rozčiluje..Přemýšlel jsem o Ampulárii,ale tady čtu,že je s ní spíše problém,než aby pomáhala,Neritinu jsem zkoušel,ale tam mi zase vadí,že všude kladla ty bílá vajíčka a vypadá to dost ošklivě..Tak nevím,co vyzkoušet,nemáte prosím někdo ještě nějaký tip?Nádrž je 50l..Děkuji moc za rady.. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 16:40 Žena Lea [1]
No u mě taky výměna vody, denní až obdenní odsávání sinic nepomáhá, spíš jenom, že se na to už nemůžu dívat, tak to trochu vyčistim. Když člověk naměřil ty hodnoty, tak zjistil, že vlastně v množství látek není rozdíl mezi vodou akvarijní nebo dolévanou čistou. No dala jsem 5ml, vcelku mám 126 litrů, ale beru v ohled dno, nezalití po okraj, takže cca 100l. Takže i potom (po zbavení se sinic)jsi nadále dávkoval denně, né větší množství na týden, jak je v návodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:19 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...zato som pisal ze jedina vec co klesla bol fosfor...
...teda u mna toto zabralo
mozno bi to slo aj rychlejsie trebars
www.akvaland.sk/…
ale to je "teoria" - neskusal som X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:12 Muž kortezhugo [983] – Re: Lea
...no ako som pisal mne nepomohla ani casta vymena vody...
teda som isiel na to tak 5ml/100L vody denne svietil normalne 12hodin a trvalo to cca 2 tyzdne - vodu som nemenil...akurat som sinice "rozrusoval" cca 1-2 krat za den...
...asi po tyzdni sa rast "zastavil" a zacala sa rozpadat doslova zo dna na den...
potom som presiel na normalnu vymenu vody - teda 20-30 percent kazdych 7-10 dni...
...a na "tomto" mnozstve Biofloru alebo Brutusu - podla toho co som kupil som frcal viac ako rok...na PMDD som presiel iba nedavno a len pre "cenu"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 10:54 Žena Lea [1] – Re: kortezhugo
A to jenom přidáváním 5ml Biofloru denně? Za jak dlouho se Ti toho podařilo zbavit? Kolik hodin jsi svítil denně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 23:09 Muž kortezhugo [983] – Re: Lea
...no takto ak to meras "Ratajom" tak to pravdepodobne viem poradit...
...hodnoty som mal skoro take iste...a jedno co viem tak pokles P z 0.5 na skoro nemeratelne hodnoty problem vyriesil....
PS:tiez som meral Ratajom....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 20:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lea
NO3:P? Jde o "lehký překlep". :-) Jak už jsem napsal - správně má být N:P, případně NO3:PO4.
Mrkněte se se strýčkem Gúglem na Redfield ratio, resp. Buddy (Buddendorf) ratio. Věřím, že až si tyto záležitosti prostudujete, že si pak dokážete poradit i s tím mým překlepem - NO3:P... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 19:25 Žena Lea [1]
Sid - Rostliny – Re: kortezhugo

Neznám vaše akva, ale když jdu řešit sinice, držím se zhruba těchto zásad: nasadit okružáky a ještě lépe ampulárie, (jak už tu zaznělo), zjistit pH a držet ho pod 7, zvýšit poměr NO3 : P, zajistit rostlinám dostatek světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 19:15 Žena Lea [1] – Re: matlala
Celé to mám pročetlé a furt se mluvilo o poměru P a NO3. Tak na co jsem kupovala test na P? Ve finále sem k ničemu nedošla? Tyhle příspěvky jsou spíš na luštění, než pochopení....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 19:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lea
...je to test na P...
Výborně. Takže jsem vám už napověděl - nemůžete kalkulovat s poměrem NO3:P, ale buďto s poměrem NO3:PO4 nebo N:P...
A nebo jinak - kalkulujte s čím chcete, protože relevantní výsledky beztak sotva naměříte, tak to vemte tak nějak "bajvoko". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 17:53 Žena Lea [1]
Ok, zkusím denně 5ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 09:58 Žena Lea [1]
Ne, je to test na P (copak má Rataj tolik testů). Ale mluvilo se tu o poměru P s NO3, kdy mají sinice prostor. PH se změřit snažila, ale bohužel elektroda zřejmě bude zničená, nejde nastavit pufrem PH4, takže mi nezbyde, než zase pěkně na PH koupit test od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 08:59 Muž kortezhugo [983] – Re: Lea
...fakt a pH? -pises ze mas digitalny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 23:18 Muž kortezhugo [983] – Re: Lea
...ee Bioflor nedavaj podla navodu...
...davaj denne cca 4-5ml... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 23:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lea
...nedokážu vyhodnotit poměr mezi NO3 a P...
Měřila jste P nebo PO4?
Vězte, že poměr mezi N a P, (resp. NO3 a PO4), informuje o možných tendencích - v žádném případě neříká nic o "nevyhnutelnosti"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 18:35 Žena Lea [1]
Zdravim, mám po měření, prosím o radu. Jak uvedeno předtím, akvo 126l, fungující 4 měsíce, nehnojené, nedodávané CO2, 2 měsíce sinice. Testy od Rataje - NO2, NO3, P, Fe. NO2 akvarijní voda neměřitelné 0,0mg/l, NO3 akvarijní i vodovodní voda 20mg/l, Fe akvarijní i vodovodní voda 0,0mg/l, P akvarijní i vodovodní voda 0,5mg/l. Takže z toho usuzuju, že filtr funguje v pořádku (viz NO2), Fe je problém, tím pádem dodám Bioflor dle návodu, ale nedokážu vyhodnotit poměr mezi NO3 a P. Prosím o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2010 22:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
...niekto tu v minulosti pisal, ze Mo/Mn aj Cu su toxicke na sinice...
Buď jste špatně četl nebo se autor takového výroku spletl. hmm
...Cely prispevok vsak bol stavany ako reakcia na to, ako minimalny obsah P sposobi odchod sinic...
Nevím, jestli minimální obsah P způsobí odchod sinic, ale jak už jsem napsal - jsem přesvědčený, že minimalizace obsahu P je jedním z opatření, kterým bych v boji proti sinicím věřil. :-)
(A už toho nechám... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 15:57 Žena ustavprochore [567] – Re: Lea
Lea napsala: Zrovna jsem koukala po složení Tenso Coctailu a Biofloru, že prakticky až na látku Zn u Tensco Coctailu mají prvky stejné. ...

No, on ten Bioflor obsahuje taky hořčík a draslík. :-) K ve vodovodní vodě bude minimum a Mg ve vaší velmi měkké vodě asi taky moc ne...
Kompletní rozbor od vodáren máte? Třeba se tu pak najde nějaká dobrá duše, která vám poradí, co s tím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 14:39 Muž kortezhugo [983] – Re: protein007
...Cu je silne toxicka na vsetko - zalezi len na mnozstve...
...a skusal som aj Mo/Mn... :-)
pmdd.mrp-cz.com/…
treba sa mrknut dole na tu tabulku... X-)
"TC je nejvíce vyčítano hlavně téměř 9ti násobek mědi." X-) a je tam aj dost Mo/Mn oproti Fe...

za to sa nehadam ci to zabere...-proste Cu "musi" zabrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 14:10 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – ...
kortezhugo: Nemeral som NO2 ani nic ine, akva som nechal uplne na pokoji, takze netusim ci tam boli nejake nebezpecne koncentracie. Rybky sa spravali normalne, takze asi to bolo v poriadku :-O

Sid: Tenso coctail som pouzil namiesto Biofloru (naozaj, Vaclav povodne pouzil Bioflor), pretoze sa mi ho nechcelo zhanat, a niekde som nasiel, ze maju velmi orientacne podobne zlozenie, tak som proste pouzil co som mal (a niekto tu v minulosti pisal, ze Mo/Mn aj Cu su toxicke na sinice, co davalo nadej). Aj ked to sice bolo dost radikalne riesenie, ale hlavne je ze zabralo (a snad to niekomu pomoze aj v buducnosti). Ale je pravda, ze kazde akva je unikatne. Popisal som len moj postup, pretoze v akvariu bolo zufalo nizke mnozstvo zivin, a v tomto pripade fakt pomaha asi len "Vaclavova metoda"... Fosfor (a vacsinu inych zivin) vo vodovode mame uplne minimum (PO4 pod 0.1mg/l), preto nie je problem vacsinu pruserov riesit vymenami vody :-) Ked ma niekto horsiu vodu, tak asi bude musiet pouzivat RO s iontomenicom, kazdopadne bude tazsie riesit podobne problemy... Cely prispevok vsak bol stavany ako reakcia na to, ako minimalny obsah P sposobi odchod sinic ;-)
Este k tomu CO2 - pomohlo mi po vymene osvetlenia, aj ked nie proti siniciam. Predtym som mal pH 7.0, po zvyseni osvetlenia 7.8 (v priebehu par dni), a az po nasadeni CO2 kleslo na nieco medzi 6.8-7.0. Takze mozno to pomohlo pre vyuzitelnost zivin pre rastliny (a proti BO), ale ako samostatne opatrenie proti siniciam velmi nie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 12:26 smik
Sid napsal:
Pokud neuděláte další opatření, abyste povzbudil vyšší rostliny


A to je oč tu běží. Proto jsem přesvědčen že tak jako o fosforu se v souvislosti se sinicemi můžeme bavit v podstatě o každém prvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2010 12:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: smik
...pokud bych snížil fosfor na minimum tak se zbavím sinice?...
Já pevně věřím tomu, že je to jedno z velmi účinných opatření. :-)
...Když pak hodnoty zvýším tak je velké riziko, že se objeví?...
Pokud neuděláte další opatření, abyste povzbudil vyšší rostliny, (nebo opatření, abyste přibrzdil sinice, což spolu úzce souvisí), pak je riziko jejich návratu vysoké.
...Sinici ve svém akva nemám, ale klidně ji od někoho přijmu třeba na rostlině ať to můžeme vyzkoušet. Monetálně do svého akva dodávám 15mg/L PO4 týdně...
Zdaleka neplatí, že "spouštěcím mechanismem" sinic v akváriu je pouze vysoká koncentrace fosforu - přeci jen je rozdíl mezi akváriem a přírodní nádrží. V akváriu platí poněkud jiné "zákony", proto je často nejen možné, ale dokonce nutné fosfor přidávat, aby ke "kalamitám" nedocházelo. (Je to o intenzitě růstu vyšších rostlin.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 12:04 Muž kortezhugo [983]
...este k tomu Biofloru alebo Brutusu...pouzival som ho pekne dlho a k plnej spokojnosti...na PMDD som presiel "iba" kvoli cene...iny dvovod som "nemal"...
...kolko coho presne obsahuje to neviem - ale pisal som mail kolko obsahuje Fe nech clovek vie kolko aspon prida ked uz nemera jeho obsah vo vode...
"plná dávka Brutusu 100ml/200 l vody Vám na 1l vody pridá asi 0,3 - 0,35 mg Fe"

smik - ako som pisal ja mam vo vodovode P dost preto ho nepotrebujem "dodavat" - staci co menim vodu ale mam 2x18w na 160L vody...toto je to co pise aj Sid...-ak tam trebars "slahnem" 100W trubic zmeni sa celkova spotreba a davkovanie vsetkeho a urcite bi mi nestacil fosfor vo vodovode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 10:36 smik
No nevím moc mi ta varianta s neměřitelným fosforem nesedí. Podle všeho pokud bych snížil fosfor na minimum tak se zbavím sinice? Když pak hodnoty zvýším tak je velké riziko, že se objeví? Jak píše Sid tak jednoduché to nejspíš nebude. Sinici ve svém akva nemám, ale klidně ji od někoho přijmu třeba na rostlině ať to můžeme vyzkoušet. Monetálně do svého akva dodávám 15mg/L PO4 týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 09:44 Žena Lea [1] – Re: Eff
Bohužel nemám, to jsem test neměla. Nebyl nějak důvod no. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 09:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
Kortezhugo: ...jedno co je iste je ze ak fosfor klesne na ledva meratenle hodnoty sinice sa stratia...
Protein007: ...Ani to nie je iste. Keby to tak bolo, sinica by sa dala znicit niekolkymi vymenami vody...

Ani velké výměny vody vám nezaručí, že koncentrace fosforu klesne na sotva měřitelné hodnoty. Např. tehdy, když ho vstupní voda obsahuje "v množství větším, než malém". :)

Souhlasím s Kortezhugem, že zabránit sinicím v přístupu k fosforu, by se těmto vůbec nelíbilo. :-) Jenže - jak toho dosáhnout? Problém je, že sinice jsou velmi "vynalézavé" při jeho získávání např. ze substrátu. A nejsem si jistý, jestli je v lidských silách jednoduchou cestou fosfáty ze substrátu odstranit... (Napadají mě sice jistá "krkolomná" řešení, ta si ale nedovolím publikovat. :))

Nedivte se, že ve vašem případě selhala řada "ověřených postupů likvidace sinic", která se běžně na podobných stránkách objevují - každé akva je skutečně "jiné", jak správně podotýká Kortezhugo.
Takže zatímco v jednom případě stačí snížit pH (nejlépe zvýšením koncentrace CO2), v jiném toto opatření nevyvolá žádnou zaznamenatelnou změnu, co se sinic týče.
Kdyby existovala "kuchařka" o 3, 4 nebo třeba 10 krocích, jejichž splněním byste dosáhl 100% výsledku, pak by nebylo tohle téma (sinice a řasy) tak "stále zelené". ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 09:33 Muž Eff [417] - Rostliny
Lea napsala: NO3 mám 20mg/l
A máš nějakou představu, kolik jsi měla NO3 těsně před tím, než se sinice objevila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 09:25 Žena Lea [1]
Zrovna jsem koukala po složení Tenso Coctailu a Biofloru, že prakticky až na látku Zn u Tensco Coctailu mají prvky stejné. Ovšem u Biofloru nenašla kolik čeho. Ano, od začátku jsem nehnojila, ani nepřidávala CO2, jelikož rostliny rostly bez problémů, samé nové výhonky, růst velký, nevypadaly, že by strádaly. Až teď cca poslední týden vidím na některých, že nevypadají tak dobře, avšak když je člověk odsává, otírá houbou, tuším, že je tak trochu mechanicky ničím. Ale tak jako tak vidím, že za posledních cca 14 dní od ostříhání prakticky nerostou co se týče třeba do délky, což bahnatka dříve jela jako o život. Ovšem to jsem při objevení se sinic nemohla zrakově rozeznat. Úplnému zatemnění se stále bráním. Hlavně chápu, že nemá cenu teď zatemnit a čekat, že se to za měsíc vrátí, potřebuju zjistit, v čem je problém. Koupím testy na Fe (kvůli dávkování Biofloru), P (kvůli spojitosti s NO3), NO2 (pro klid duše, že filtr funguje tak, jak má) a pufry na digitální měřič PH (jelikož papírkový test, co mám, je k ničemu a škoda nechat ladem digitální, když už ho mám). Mám v plánu také dodat další rostliny, avšak se teď bojím přidávat, jelikož sinice mi je fest ničí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 09:05 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
Už jsem se lekl, že mi něco uniklo, když tu Protein007 píše o "Václavově metodě" v souvislosti s Tenso cocktailem, když šlo - jak podle mne správně píšeš - o jeho zkušenost s Bioflorem... :-)
No a ten případ s propuknutím kožovcovitosti po zatemnění je zase moje zkušenost. Spouštěčem ovšem nebylo zatemnění jako takové, ale pokles teploty vyvolaný zhasnutím osvětlení, které předtím akva vydatně zahřívalo. :-)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 08:31 Žena ustavprochore [567] – Re: Lea
Pokud se chcete pokoušet zbavit sinice pomocí zatemnění, musíte komplet - tj. zhasnout a hodit na akvárko třeba deku, aby tam nebylo vůbec žádné světlo. (Jen bych přidala jemné vzduchování a denně si během chvilky rybky zkontrolovala - někdo tu popisoval invazi krupičky po zatemnění akvária.) Na vašem místě bych si přiobjednala i nějaké hnojivo (třeba již zmiňovaný Bioflor z "Václavovy metody"), když vidím sestavu akvária v podobě čistotných rybek a žrouty živin v podobě rohatců, bahnatky a spol., spíš bych si tipovala, že akvárku něco chybí...
Ještě přihodím jeden zdroj - www.klub.akva.sk/… - článek o sinicích je hned v 1. čísle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 07:56 Muž kortezhugo [983] – Re: protein007
...to je jasne - kazdy ma ine podmienky... mne nepomohlo ani to vyrovnanie s pridanim KNO3 dokonca som NO3 zvysoval "znacne"...- nepomeru sinic...

...ako pises je viac sposobov...
"Nakoniec pomohla "Vaclavova metoda", naliatie asi 20ml tenso coctailu do 100l akva."...samozrejme toto moze zabrat X-) TC na rozdiel od Plantexu obsahuje ovela viac Cu...
...a Cu je vseobecne toxicka...
Preto nemam dvovod "neverit" aj tejto metode...
Len mam otazku - meral si NO2??? - teda v priebehu tej aplikacie??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 03:37 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: kortezhugo
kortezhugo napsal: ...jedno co je iste je ze ak fosfor klesne na ledva meratenle hodnoty sinice sa stratia...

Ani to nie je iste. Keby to tak bolo, sinica by sa dala znicit niekolkymi vymenami vody ;-) Ja som napriklad dostal sinicu tyzden po zvyseni osvetlenia z 0.18W/l na tolko ospevovanych 0.5W/l (dovod: prilis silne osvetlenie -> rychle vycerpanie zivin -> zastavenie rastu rastlin -> rozsirenie sinice (a ruduchy)). Isiel som podla rad, co tu byvaju popisane - pravidelne rozrusovanie a odsavanie sinic, minimalne krmenie, nehnojit, pridavanie CO2, uprava N:P na redfield ratio, caste vymeny vody, vysadenie kvanta stonkoviek, atd.. Samozrejme nic z toho na sinicu nepomohlo (iba na ruduchu), akurat to spomalilo a obcas zastavilo postup sinic, ale ustupit ani za nic (akurat tak vdaka CO2 zmizlo biogenne odvapnenie). A to som pokupil vsetky mozne testy co sa dali, a na kazdom z nich minimalna alebo nemeratelna hodnota... Nakoniec pomohla "Vaclavova metoda", naliatie asi 20ml tenso coctailu do 100l akva. Po 2 tyzdnoch zostali v akva uz len zbytky, a pritom za tie 2 tyzdne som uplne kaslal na udrzbu :-) Potom som uz len spravil beznu vymenu vody a odkalenie, a vypral som filtracne molitany v cistej vode (strasne smrdeli, ako keby tam nieco skyslo). Po dalsich 2-3 tyzdnoch tam uz nebolo nic. Teraz som uz 2 mesiace bez sinice, len musim kazdy tyzden prihnojit 1ml kompletneho PMDD.

Toz da sa aj tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 00:04 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Lea
já ti nevnucuji řešení.
a pokud jsi tak chytrá, že zavrhuješ šneky hned, tak jakto, že ampulárie nepomohou proti sinici? to bych potřeboval vysvětlit.(těch velkých šněků tam moc nemáš). a ohledně tvého názoru na zajetý filtr, by mě zajímalo, podle čeho se pozná, že filtr je zajetý? vysvětli mi, jak poznáš, že tvůj filtr má dostatečnou kapacitu(dimenzi) a je už zajetý?
a ještě jedna věc, mají rostliny v substrátu dost živin aby prosperovaly? nemáš uveden deník.

každé akvárium prochází porodními bolestmi, i to tvoje se jednou zbaví sinice, ani nebudeš vědět, čím jsi toho nakonec docílila. každopádně dej za měsíc vědět, jak to dopadlo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:59 Žena Lea [1]
Aha, aha, tak to musím zakoupit a přeměřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:55 Muž kortezhugo [983] – Re: Lea
...prave toto treba premerat...
...ja mam napr. vo vodovode ovela viac fosforu ako v akva...aj pre to u mna casta vymena nemala ziadny efekt...
...to iste plati aj u teba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:49 Žena Lea [1]
No já právě mám třeba od Dajany na tvrdosti, ale to je jak vyhození peněz oknem. Chci nakoupit kapičkové od Rataje. NO3 už sehnala, teď bych ten zbytek. Ale co se týče snižování fosforu, tak toho se docílí výměnou vody, ne? Jestli ano, tak u mě zatím žádná efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:17 Muž kortezhugo [983] – Re: Lea
mozes aj Fe - ten ja nemam...chcel som ho ale uz sa tu riesilo aj na fore Fe sa mera dost "zle"...
kazdy test moze ukazat nieco ine...
...NO2 som meral "iba" www.levnaakvaristika.cz/…
...ostatne testy mam kvapkove...
mne napr. nepomohlo ani pridavanie NO3 - ani casa vymena vody - proste kopec pokusov mam za sebou...
...jedno co je iste je ze ak fosfor klesne na ledva meratenle hodnoty sinice sa stratia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 18:28 Žena Lea [1]
Vzájemnost NO3 a P je mi jasná, s tím testem předem počítám. Ale jde mi o to, co vše to ještě ovlivňuje? Tvrdosti? NO2 (jestli funguje správně filtr). Fe? Když už to budu objednávat, tak ať nemusím poštovné platit na xkrát. Na druhou stranu ale zase nekupovat to zbytečně.

Šneků (i když né ampularie) mám na rozdávání, nerada bych si udělala desetidruhé akvárko co se šneků týče. Navíc v nich opravdu nevidím řešení, sinice jsou prostě rychlejší. Akvo funguje 4 měsíce, to přece neznamená, že by mohl být filtr nezajetý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 10:27 Muž mirlun [48] - Rostliny – kup ampulárie
koupit šneky, ampulárie a nechat zajet filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 09:36 Muž kortezhugo [983] – Re: Lea
"Na co vše koupit testy, abych se dopracovala k nějakému výsledku?"...na P -teda fosfor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 09:12 Žena Lea [1]
Co všechno je nutné změřit, když mám v akva sinice, které jaksi nemůžu přeprat (denní rozrušování, proud filtru, denní až obdenní výměna vody, změna zářivek, zakrývání akva od přirozeného světla-světlo jen od zářivek)? Na co vše koupit testy, abych se dopracovala k nějakému výsledku? NO3 mám 20mg/l (jak akvarijní, tak vodovodní), vodu velmi měkkou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:35 PetrDv1
Aniž bych zakládal další téma, chtěl bych se zeptat:
- je možné mít v akváriu zároveň sinici a rozsivky.

Sinice se mi dělá na jávském mechu (jde dobře odsát při odkalování) a rozsivky (hnědá řasa) na skle, kamenech a rostlinkách.

Pořídil jsem si krunýřovce a ten mi během jednoho týdne očistil veškeré kameny v akváriu, ale na rostlinkách řasu nežere.

Akvárium mám 40 l, svítím 12 hod. denně - 18W třípásmová (840) zářivka, výměna vody 1/3 týdně. Založeno před dvěmi měsíci.
Rostliny rychlerostoucí 7 ks - zaplněno cca. 60% dna.

Za veškeré rady předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 14:00 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Vápnik a horčík (tvrdosť)*mmol/l 0,55
Železo mg/l 0,04
Dusičnany mg/l 3,5
CHSKMn mg/l 1,36
pH 8,1
Priemerné hodnoty ukazovateľov určených na výstupe z úpravní vody a z verejných vodovodov
* pre prepočet jednotiek mmol/l na nemecké stupne platí prepočet: mmol/l x 5,6 = st. nemecký

tak som nasiel toto - tak sa to zamotalo este viac - preto ze pH 8.1 som v zivote doma nemal stale cca 6.8-7 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 13:33 Muž kortezhugo [983] – Re: Moucha
ide o trvaly stav - teda nie jednorazove meranie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 13:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
z jake obce jsi a kdo ti dodava vodu? juknes na testy a bude po dohadovani!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80716x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=2751