Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 22:05 Muž exit [116] - RostlinyRe: LojzaaLiza
Ahoj je zajímavé že se ti zvedá ph...čím to asi bude?Máš nejspíš špatné složení dna nebo kamenů.Zkus vzít vzorek dna a pokapat ho octem.Pokud bude šumět obsahuje vápenec,který tvrdí vodu.Jinak k těm rostlinám bych vřele doporučil co2.Jednak je to hnojivo pro kytky a zároveň tím snižuješ ph i kh.Co se sinice týká měl jsem ji ze začátku a pomohlo mi jednorázově zatemnit akva dekou na tři dny a bylo po ní.Jenže já to podchytil zavčasu.Pokud jí máš hodně asi to nepomůže úplně.Mnozí se mnou nebudou souhlasit protože to neřeší příčinu,ale důsledek.Mě to však pomohlo.Proto je na tvém uvážení jestli začneš nejdřív jednat nebo hledat.Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 17:20 Muž LojzaaLiza [2] Re: marek21
Ty rostliny jsou pomalu rostoucí (třeba valisnerie roste docela bujně), tím, že rostou pomalu, sem nechtěl říct, že strádají, naopak vypadají dobře, pomineme-li ten povlak na nich, který je hyzdí :-D Dokonce i Crinum calamistratum je pěkně narostlé, přitom je tady vedeno jako náročnější rostlina. A když oddělám chuchvalce z Ammania senegalensis, tak roste (sice pomaličku, málo světla) i ona :-D Možná bude fakt problém v tom pH a CO2, nicméně investovat stovky až tisíce do lahví a dávkovačů atp. a pak zjistit, že je to k ničemu, se mi moc nechce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 16:59 Muž marek21 [16] Re: LojzaaLiza
"Nehnojím, rostliny pomalu rostou i bez toho." no aasi by to chcelo pouzivat nejake hnojivo ked tam chces mat rastliny. to ze rastliny rastu aj bez neho pomaly, tak to nie je vyhra.... ked rastliny nerastu(nedostatok zivin) tak nastupuju riasy. a chcelo by to asi CO2 z tlakovej flasi + pernament test na CO2 lebo hodnota co2 bude nizka z kvasnic a moze to sposobit kolisanie pocas dna co tiez moze sposobovat riasy. Ked sa tvoria sinice tak by to mohlo byt sposobene hnijucimi odpadnutymi listami a slabym prudenim vody ... treba akvarium vycistit odkalit a posilnit prudenie...

to je len teoria, su tu vacsi odbornici odomna tak mozno este nieco poradia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 16:31 Muž LojzaaLiza [2] – Můj milovaný sliz
Fotka k příspěvku A druhá fotka ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2012 16:30 Muž LojzaaLiza [2] – Můj milovaný sliz
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,

řasy a sinice mi otravují život už asi 2 roky, což je prakticky od začátku mých akvarijních pokusů. Na přiložených fotkách můžete vidět, co mi to tam roste teď - zelené slizy kde to jen jde. Po většinu času jsem akvárium měl v jižně orientovaném pokoji, kam po část dne svítilo slunce. Proto jsem ho na podzim přestěhoval do severní kuchyně, kam sluneční paprsek nepláchne, ale roste to pořád, docela ustoupily řasy, o to víc se radují sinice a týden po očištění jsou schopné udělat to co je na těch fotkách. Přitom si nemyslím, že by kvalita vody a péče byla tak devastující - co týden měním třetinu nádrže, co 2 týdny odkalování, aktuální chemické hodnoty (těsně před výměnou) jsou fosfor 0,3, NO3 15 mg, NO2 není, tvrdost ca 12-14, pH 8,3; osvětlení na 100 litrovou nádrž jsou 2 18w osramky typu 840, zkoušel sem i řadu 9xx, ale stejný výsledek. Protože sem chtěl udělat Africkou řeku, rostlinstvo je chudé - asi 5 anubiasů, 1 polochcíplý bolbitis, několik valisnerií a pár drobných dodatků na ozdobu. Vím, že je to málo, ale i s plně osázeným akváriem rostly spíše řasy než rostliny, ty vždy časem chcíply. Rybky jsou 4 tetry konžské, k tomu asi třicítka mladých okružáků na likvidaci zbytků. Nehnojím, rostliny pomalu rostou i bez toho. Dekorace jsou 2 kořeny, čedičové a křemenné kameny, na střídačku bukové listí nebo akátová kůra. Písek bílý křemičitý. Filtr vnitřní přiměřený, CO2 občas z kvasnic pro snížení pH, ale není moc výrazné.

Co je mi taky záhadou je, že vodu dávám s pH 7,4 a za ten týden mi to vyskočí zhruba o celou jednotku, přičemž nechápu z čeho. Rovněž nechápu co pořád dělám špatně. Když vidím jednu kamarádku, která na 200 litrovou nádrž mákne jednou za měsíc s výměnou vody, jednou za půl roku vyčistí písek, plave jí v tom asi 15 velkých ryb a krmí to dvakrát denně a má ho krásně čisté, tak mám sto chutí to svoje vzít a hodit do rybníka, ať se to tam stará samo :-D

No tak to je asi tak konec mýho plakání :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:23 Muž Yirka [9118] Re: charliii
Je to normální vývoj v zabíhané nádrži. Nech tomu volný průběh. Časem to zmizí samo, nebo to spasou první obyvatelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:21 charliii Re: charliii
Fotka k příspěvku PROSÍM PORAĎTE
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:19 charliii Re: charliii
Fotka k příspěvku co to je ?????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:18 charliii Re: charliii
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:17 charliii – prosíííím poraďte
Fotka k příspěvku :-( založil sem akva,koupil písek a kameny v Hornbachu,které sem důkladně propral.na burze na Pankráci sem koupil rostliny,kořeny,hnojivo na posílení kořínků,vše vypadalo úžasně,po 3dnech se na jednom z kořenů začal dělat sliz,tak sem ho vyndal,umyl ho,vyměnil 1/3 vody,propláchl filtraci,vyčistil akva a druhý den opět na kořenu sliz,nevím jak se toho zbavit,poradte prosím někdo. sad
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 12:37 Vája – sinice a pH
Přátelé,
promiňte, jestli to tu někde je a jdu s pověstným křížkem po funuse, ale pro mě je to novina - pod pH 6,5 většina sinic neroste.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 22:30 Vája – Česká hlava
prehravac.rozhlas.cz/…
Přátelé - poslechněte si něco o sinicích od Profesora Blahoslava Maršálka, České hlavy 2011.
A vůbec - www.sinice.cz/…. Stojí to za to. Zdraví Vašek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:44 kulich Re: romant
rozumim,díky,není pro mě problém přidat kyslík.díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:39 R Muž romant [27982] Re: kulich
Přečti si co jsem Ti k tomu včera napsal a to platí i pro klasickou filtraci Eheimem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:38 kulich Re: romant
klasická filtrace eheimem bude stačit na okysličování??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:37 R Muž romant [27982] Re: kulich
Udělej to zatemnění a odtemnění jak jsem Ti napsal a myslím si, že ani terčovci se nezblázní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:36 kulich Re: romant
jasný,díky,zatemnim.Co terčovci????nezblázněj se pokud bude po několik dní uplná tma??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2012 22:37 R Muž romant [27982] Re: kulich
Zatemnit třeba dekou a nezapomenout na kyslík pro ryby, takže pro sichr bych zavedl vzduchování. Po odtemnění ten den co se sundá deka klidně nesvítit vůbec, ono se tam i přes den nějaký světlo dostane a ten přechod bude normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 22:28 Muž exit [116] - RostlinyRe: kulich
Pozor nestači jen nechat zhaslé světlo,je třeba nádrž komplet zakrýt aby tam nedopadalo žádne světlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 22:15 kulich Re: Laduschka
ok,zkusím to na pár dní zhasnout.nevím,už mě nic nenapadá.peru se stím už dlouho
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 22:00 Žena Laduschka [120] Re: kulich
pokud je možnost rozsvěcovat osvětlení postupně (po jedné zářivce), tak by to neměl být větší problém ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 20:51 kulich Re: exit
díky.svícení zkusím omezit.jen s tím zatemněním mám trochu obavu o ryby.mám tam terčovce,a mám trochu obavu aby po zatemnění nebyl v nádrži masakr až budu chtít přejít na normální režim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 17:19 Muž exit [116] - RostlinyRe: kulich
Mně pomohlo zastínění na pár dní.Sice to neřeší příčinu ale je to nejrychlejší způsob jak se ji zbavit.U někoho to funguje jen dočasně u jiného trvale.Já se ji nejdřív zbavil a až pak jsem hledal příčinu.Za zkoušku nic nedáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 15:46 Usine Re: kulich
Asi bych omezil dobu svícení o 2-3 hodiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 13:28 kulich
Zdravím.Chci se poradit.mám tři měsíce v chodu akvárium.nemůžu se zbavit sinice.sinice napadá rostliny a potahuje dno a pozadí.odsaju a do tří dnů je to opět stejné hodnoty posledního měření PO4 0,2mg,NO2 0,NO3 15mg.říkal jsem si že je málo živit pro rostliny tak mi jede sinice.začal jsem přidávat hnojivo plantamin od tetry.svítím 2 zářivkama každá má 40w.litráž je 240l.doba svícení 14 hodin.Máte někdo podobné zkušenosti???a recept na úspěšný boj se sinicí??Nevím si už rady a je s tím strašná práce.díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:31 Muž sollik [257] - CichlidyRe: exit
Já už ji nemám. Mě tenkrát odešla sama od sebe. Asi když jsem jí přestal nabízet aktivity v podobě stírání, čištění, odstraňování ze všeho, rozrušování dna, měnění vody, zatemnování apod. tak ze začala nudit :-D
Ale vážně. Já ji měl ze začátku, jak se chytly kytky zmizela. Pak mi trs Cryptocoryne aponogetifolia zastínil hladinu a zabral třetinu akva a musel jsem ho vytrhnout. To byla taková změna v nádrži, že se sinice zase vrátila. Pak ji vystřídala jakási rozsivka (hnědý povlak). Tu jsem nakonec vyhnal zasazením velkého množství stonkovek a pohnojením PMDD + CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:21 Muž exit [116] - RostlinyRe: sollik
tak snad se povede ji vyhubit jiným způsobem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:12 Muž sollik [257] - CichlidyRe: exit
To je možný. Mě nepomohl ani ten týden. Asi to bude tím, že akvárko není jediné o co se musím starat a to ostatní je přecijen důležitější :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:10 Muž Honzin1 [7]
Snad v počátku.. Ještě není moc rozšírená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:07 Muž exit [116] - RostlinyRe: sollik
záleží jak moc je rozšířená.já ji chytil hned v počátku a stačily mi tři dny a měl jsem pokoj.po příčině jsem pátral až jak byla fuč.asi hodně světla.pokud to člověk nechá dýl a vymýšlí jak s ní zatočit tak samozřejmě ty tři dny nebudou asi stačit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:06 R Muž romant [27982] Re: Honzin1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:02 Muž Honzin1 [7]
A jak nejlépe snížit ph bez použití co2.Něco jako rašelinový výluh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:02 Muž sollik [257] - CichlidyRe: exit
To ne, ale neodejde ani sinice :-D Navíc zatemění řeší pouze důsledky, nikoliv příčinu :-( Navíc když kytku ve špatném stavu - což kytky pokryté sinicí bývají - dáš na 4 dny do tmy dost zvýšíš pravděpodobnost, že už se z toho nevzpamatuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:58 Muž exit [116] - RostlinyRe: sollik
kvůli 3-4 dnům tmy ti neodejdou kytky.když se posílaji poštou nebo kurýrem tak jsou taky par dni po tmě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:49 HaDaS Re: sollik
6,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:48 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Honzin1
Až s ním budu mluvit, tak se ho zeptám. Říkal, že to zkusí vyhnat sodou spíš do zásady a pak CO2 (kvůli kytkám) ztáhnout, ale na jakou hodnotu už si nepamatuju (snad jsem ho sparávně pochopil). To zakrytí pomáhá jak komu. Mě tenkrát nepomohlo a kamarád to nemůže riskovat aby mu neodešly všechny kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:19 Muž Honzin1 [7]
A jaké je ideální ph?
Ve vstupní vodě mám 7,75 dle vodáren..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:18 Muž exit [116] - Rostliny

většinou na ni úspěšně zabírá tma.stačí na pár dnů zakrýt dekou,přestat svítit a je po ní.já se ji tak zbavil a můžu doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 17:44 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Honzin1
Podle mě je v boji se sinicí pH dost důležitý faktor. Kamarád s ní bojuje již téměř rok. Měl perfektně prosperující akvárium, všemu se dařilo, rostliny bral pomalu mačetou .... pak došlo k prudkému obratu. Rostlinám se přestalo dařit, chřadly, vše začala pohlcovat sinice. Za ten rok vyzkoušel snad vše co se dalo. Nehnojit, hnojit, přehnojit, vynechat z hnojiva to či ono, tlačit CO2, netlačit CO2, zvýšit proudění vody, svítit málo, svítit moc ..... vše připisoval nějaké změně chemizmu vody ve vlastní studni. Nyní si s odstupem času uvědomil, že do vstupní (velice měkké) vody vloni v zimě snížil přidávání sody. Takže teď zkouší přidávat sodu stejně jako tehdá a čas ukáže. Bohužel takové změny se nedějí ze dne na den, takže je nutno obrnit se trpělivostí a čekat jakým směrem se situace posune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 17:05 Muž Honzin1 [7]
Tak to jsem rád.. Že jsi bez sinice...
Z filtru mám též proud vody, rostlinky se lehce kývají.
Rostlin mám také hodně, tak skusím na tři dny zatemnit, pak se uvidí.
Chce to trpělivost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 11:12 HaDaS Re: Honzin1
Nejsem chemik, moc neměřím, ale povím Ti co pomohlo mne.
Změna proudění vody v akva. Tzn. umístění rozstřikovací rampy tak, abych docílil proudění (pohybu) vody v celém akva. Všechny rostlinky jemně vlají.
Snížení pH akvarijní vody.
Umělá podpora růstu rostlin (hodně rostlin).
Snížení teploty vody.
Výměna vody po 7 dnech a současné odkalení.
Nejvíce zasažené rostlinky jsem vyndal a omyl pod tekoucí vodou.
Pozadí jsem vydrhnul zubním kartáčkem.
... sinice pryč již 1 měsíc a zatím se nevrací :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 08:57 Muž Honzin1 [7]
Jinak měním denně cca 20l vody.
Před týdnem cca 3x výměna cca 90% vody
Kvůli stěhování akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 08:53 Muž Honzin1 [7]
Dobrý den.. Vodovodní voda má u nás dle vodáren
fosfáty 0,08
Dusičnany 40

Poměr je asi špatně. Co poradíte?
Bojuji se sinicí..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ustavprochore
no i VD Svihov ma s tim problem.... dost stredocechu se setkalo se sinici na konci leta.... vyhledove se s tim snad podari neco udelat.... ( opatreni v povodi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 11:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hawok
no psal jsem dostatek (ne nadbytek) prosperujicich a (ne hladovejicich) kytek... a tou dobou osvetleni to jen umocnis.... zkus zmerit NO3

dostatek prosperujicich rostlin pomaha i na rasy.... me proti sinici pomohly rychle se mnozici echynace.... (a zacalo to svicenim nonstop-nekdo prepnul hodiny, a premnozenim egerie, nasledne se rozhodil chemismus...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 10:43 Žena ustavprochore [567] Re: Moucha
Jj, na zvýšený obsah fosforu už mám podezření delší dobu. Sinice se poprvé objevila po déletrvajících deštích, voda je z Římovské přehrady, problémy se sinicí má/mělo vícero Budějčáků.
Krmím opravdu málo (navíc jsem v podstatě vynechala mražené a SAK, který tu někdo v souvislosti se sinicí zmiňoval), rostlin je podle mě dostatek a celkem se jim daří, vodu měním pravidelně 1x/týden - 10 dní zhruba polovinu (zkoušela jsem ubrat na množství i intenzitě, objevila se štětka :-O ). Pravda, ryb je dost, brzy snad půjdou nějaké pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 10:28 Muž Dejmon [64] – Proud vody
Také jsem měl v novém AQ cca dva týdny sinici, vyhnal jsem ji změnou proudění vody a snížením světelné intenzity. Co se týče roduch, tak jsem viděl několik AQ s roduchou, kupodivu vypadají opravdu krásně, samozře, že byla s úmyslem pěstovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 10:07 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Moucha
zdravim.
Tady si te dovolim trochu poupravit. Nebral bych to jako univerzalni navod, ktery vzdy zabere. Jo hodi se asi pro vetsinu pripadu.
Ja tedka taky resim problem se sinici. Abych pravdu rekl, poznat presne spousteci faktor nedokazu, cekam az dorazi testy vody.
Ale ja bojoval s ruduchou a kdyz me uz boj unavoval, tak jsem si rekl, ze trosku zvysim ofenzivu. Nasadil jsem hromadu rizku egerie a dalsich rychlorostoucich rostlin, snizil jsem osadku akvaria, mnozstvi krmeni snizil a prolouzil intervaly. Stalo se to co jsem nevidel, ruducha zmizela opravdu rychle, snad za tyden byla pryc, ale objevila se sinice.
Sinici mam na nejlip osvetlenych mistech, ale duvod sinice opravdu nevim. Dokud neprijdou testy tak spekuluju. Ale mohl jsem z vody vyhnat vsechny ziviny a sinice prosperuje ze zasobnich latek, mohl jsem krmenim zvysit nepomner P a N, muze to byt i zmenou svetelnych podminek v nadrzi.
Sinice je docela mrska, je treba ji nepodcenit a navic je treba si uvedomit, tedy pokud se nemylim, ze zrovna dokonale i pres sve stari popsana vedecky neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 09:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ustavprochore
nekdy je pricina i ve zdrojove vode, pokud je z povrchoveho zdroje (jarni a podzimni promychavani vrstev, zvysena koncentrace fosforu)..... zkontrolovat obsah dusiku a fosforu, zdukladnit udrzbu, ubraz krmeni a mit dostatek prosperujicich rostlin
(takovej univerzalni navudek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 00:16 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ustavprochore
Rašelinový extrakt a hromada Egerie by také mohlo posloužit jako podpůrný prostředek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80708x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=2001