Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 14:17 Muž Kubaa [718] Re: Maq
Zrovna ve dně toho světla moc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.03.2018 14:00 Maq – Re: Dzumigar
Acriflavin je poměrně snadno odbouratelný, rozkládá se především světlem.
Jestliže máš problémy týdny nebo dokonce měsíce po aplikaci, s acriflavinem to asi nemá nic společného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 13:36 Muž Dzumigar [20] Re: Kubaa
To aj mňa napadlo vymeniť dno.Včera som vytahal rastliny a korene boli pekne obzvlášť krypta. Staré listi otrhal tak uvidíme. Rozhodol som sa ešte počkať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 13:01 Muž Kubaa [718] Re: Dzumigar
Je možné, že je to v tom jílu. Voda z RO to určitě vytáhne lépe. Zkoušel bych to dál, ale pokud se to časem nezlepší, asi by to chtělo zvážit výměnu dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 12:57 Muž Dzumigar [20] Re: Kubaa
Dno mám pálení íl - keramzit. Tak robím ako píšeš. Už pol roka. Je to lepšie ale stále to nie je ono. Odkedy dávam vodu z RO tak je eto lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 12:32 Muž Kubaa [718] Re: Dzumigar
Z čeho máš dno? Pokračoval bych v častých výměnách vody a nasadil to uhlí. Odkalil bych co nejdůkladněji. A doufal. Neutralizační roztok na akriflavin asi neexistuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 12:21 Muž Dzumigar [20] Re: Kubaa
Do 210l, ale rybky žijú dokonca sa aj množia.
Len rastliny stagnuju a rastú ako na hojdačke. Raz rastú raz nie.
Preto som chcel nejaký neutralizacny roztok.
Vodu stále mení raz za týždeň niekdy aj dvakrát do týždňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 12:12 Muž Kubaa [718] Re: Dzumigar
Do kolika litrů coze ?

A jaký to má vliv na akvárium? Jedna věc je voda, z té to dostaneš výměnami a/nebo uhlím. Druhá věc je, že se to asi naváže na všechny možné organické i některé anorganické povrchy (kořeny, pálený jíl, apod.) a může se to asi dlouhodobě uvolňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 12:06 Muž Dzumigar [20] Re: Kubaa
Ja som ho vtedy tam šupol 5 gramov.
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 11:58 Muž Kubaa [718] Re: Dzumigar
Z vody bys ho měl dostat filtrací přes aktivní uhlí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 11:44 Muž Dzumigar [20] Re: Maq
Nazdar dňa 12.10.2017 ste riešili acriflavin. Mňa by zaujímalo ako sa dá neutralizovat v akváriu. Asi som to v jeseni s nim prehnal v boji proti sinici. A môže robiť problém. Veľmi by som ocenil fundovanú radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 20:38 Muž Zip [277] Re: Kubaa
Ano asi to tak bude. Článek znám, nevyužívám. Dělám tak nějak průměr z vyhodnocení 3 osob smich smich
Jen jsem chtěl upozornit, že někdy může být problém i v tomto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 20:27 Muž Kubaa [718] Re: Zip
Asi lehká porucha barvocitu (pravděpodobnější u muže než u ženy). V článcích je tu hezký článek, kterak to udělat objektivně pomocí počítače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2018 20:18 Muž Zip [277] Re: zervan
Ještě bych upozornil na jednu "potíž", myslím, že jiný člověk může vyhodnotit ty odstíny jinak.
Doma mám testy JBL a např u NO3 se s manželkou a dcerou většinou neshodnu, jsou o odstín jinde. Vyhodnocujeme na denní světle bez přímého dopadu slunečních paprsků.
Někdy třeba může být problém i tady ;-)
Přišli jsme na to náhodou, překvapilo mě to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 20:10 Muž Kubaa [718] Re: zervan
V návodu je denní světlo. Je dobré se toho držet.

zervan napsal: Magic napsal: Akurát, že keď u JBL nameriam "asi desať", tak sa neviem rozhodnúť, je to viac, či menej? Nie je to tmavšie ani svetlejšie, je to iné...

Má niekto ešte ten problém?

JBL NO3 u mňa nemá takýto problém - treba najskôr skúsiť iný zdroj svetla (je rozdiel studená a teplá biela). No možno je zlý výtlačok, mne sa to stalo v tom kufríku JBL, tam mám vzorkovník PO4 zle vytlačený - má to iné odtiene, tak používam vzorkovník z krabičky PO4 testu. To som sa veľmi divil, lebo pre takéto testy je presná kalibrácia tlače podstatná a velikán ako JBL nemá poriadnu výstupnú kontrolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2018 19:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Magic
Magic napsal: Akurát, že keď u JBL nameriam "asi desať", tak sa neviem rozhodnúť, je to viac, či menej? Nie je to tmavšie ani svetlejšie, je to iné...

Má niekto ešte ten problém?

JBL NO3 u mňa nemá takýto problém - treba najskôr skúsiť iný zdroj svetla (je rozdiel studená a teplá biela). No možno je zlý výtlačok, mne sa to stalo v tom kufríku JBL, tam mám vzorkovník PO4 zle vytlačený - má to iné odtiene, tak používam vzorkovník z krabičky PO4 testu. To som sa veľmi divil, lebo pre takéto testy je presná kalibrácia tlače podstatná a velikán ako JBL nemá poriadnu výstupnú kontrolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 17:58 Žena vero-ni [134] Re: MarekP
Biomolitan jsem mela sinici prorostly taky,ale sla z nej krasne odsat tenkou hadickou,fakt i z tech poru. Zbytek sinice se na biomolitanu zlikvidoval zatemnenim,a i kdyz se pak sinice vratila,na filtr to nestihla- pomohli mi okruzaci, fosfor a castejsi vymeny vody nez 1x tydne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 17:46 Muž MarekP [812] - MalawiRe: muťa
Jo, biomolitan jsem dal nedávno nový. Původní byl od začátku akvária a byl celý zarostlý sinicí. Nový jsem naočkoval a nechal máčet ve vodě z akvária, než jsem ho vyměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 17:44 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MichalV
Okružákům se daří tak nějak normálně. Sem tam nějaké nové hnízdo, ale nepřemnožují se. Krmím tak 5-6x týdně po malých dávkách, ryby sežerou vše do minuty, takže rozhodně nepřekrmuju. Filtr mám tak na polovinu výkonu přiškrcený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 07:35 Žena pavliina [50] Re: MarekP
Není to tak dlouho, co jsem taky bojovala se sinicí a díky radám zde můžu s čistým svědomím prohlásit, že jsem vyhrála :-) V tvém případě, bych ještě investovala do kvalitnějšího testu na NO3 (já mám od tetry a jsem spokojená) a od toho se odrazit. Mě pomohlo zvednutí PO4 na 0,7 mg/l a NO3 držím na 20 mg/l. Svícení bych po dobu boje se sinicí snížila na 10 hodin. K tomu jsem ještě nasadila okružáky, ty zlikvidovaly zbytky sinice a akva mám čistý. Bylo až neuvěřitelné jak rostliny zareagovaly na přidání fosforu, do té doby mi sice rostly ale po přidání fosforu to byl rozdíl. U tebe je otázkou, jaká je skutečná hodnota NO3, tím bych začala. Pokud opravdu 0 bylo by třeba přidat i NO3 ale to jsou spekulace...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 07:15 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Kubaa
Akurát, že keď u JBL nameriam "asi desať", tak sa neviem rozhodnúť, je to viac, či menej? Nie je to tmavšie ani svetlejšie, je to iné...

Má niekto ešte ten problém?

Ako je na tom s odtieňmi Sera?

(zľahka OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2018 05:44 R Muž romant [27987] Re: Maq
Nebudu řešit průkaznost měření. :) Těch dusičnanů se mě zdá tak akorát, dělávám to přesně tak, hezky pěkně brutálnější dávku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 23:27 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
u JBL je 0 5 10 20 40 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 23:22 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Stupnice testů u sery 0-10-25-50 atd. Držet se na té nejnižší mě nepřipadá moc bezpečné a někde ani moc možné protože ve vstupní vodě NO3 bývá dost. Další věc je jak dalece těm testům věřit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2018 23:00 Maq Re: vaaclav
vaaclav napsal: dostaň NO3 tak na 20-30mg/l a PO4 0,5-1 mg/l :-)
Těch dusičnanů se mi zdá moc, vzhledem k tomu, že tazatel nesytí CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 22:30 Muž Kubaa [718] Re: slavko
Ratajuv test NO2 jsem zkoušel na standardu a naměřil mi nulu. Problém Ratajových testů není v tom, že by principielně nefungovaly, ale v tom, že mají velmi nekonzistentní kvalitu a je to loterie, na jakou šarži narazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 22:13 Muž MichalV [327] Re: MarekP
v prezentácii máš, že sú tam okružiaci, ako sa im darí?
Kolko kŕmiš?
Filter máš naškrtený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 22:05 Muž muťa [554] - RostlinyRe: MarekP
A já tam ještě vidím nový biomolitan? Na těch novějších fotkách určitě. Nevím jestli to byl úplně dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 21:24 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vaaclav
Díky, vyzkouším asi takto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 21:22 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Kubaa, romant
Díky, takže nejlepší bude přidávat nějaké PMDD s KNO3?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 21:20 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Kubaa
Test NO2 od Rataja meria dobre, test pH meria dobre, no má iba orientačnú stupnicu -- zle sa odčíta, len test NO3 je na dve veci. Jeho testy GH i KH merajú tiež dobre a ostatné som neskúšal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2018 21:19 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Budu předpokládat že to co jsi naměřil je pravda. Já bych sinici co nejvíce odsál, doplnil vodu a akvárium aspoň na 4 dny zatemnil. Potom bych udělal to samé. Pořiď si KNO3 a KH2PO4 a dostaň NO3 tak na 20-30mg/l a PO4 0,5-1 mg/l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 21:10 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Tak v první řadě to che nemít nulový dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 21:09 Muž Kubaa [718] Re: MarekP
Testům od Rataje bych moc nevěřil. Jestli máš skutecne nulové dusičnany, tak jich trochu přidat, aby sinice ztratila svou konkurenční výhodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 21:00 Muž MarekP [812] - Malawi – Testy vody
Fotka k příspěvku Ahoj,

vzhledem k tomu, že mi již delší dobu sinice okupuje akvárium v míře, která se mi rozhodně nelíbí, jsem se rozhodl, že si koupím nějaké testy na vodu (v měření jsem analfabet). Změřil jsem si jak vodu v akváriu, tak vstupní vodu (z řádu). Výsledky akvarijní vody (+ vstupní voda):

PO4: <0,02 mg/l (<0,02 mg/l)
KH: 14°d (16°d)
NO3: 0 mg/l (10 mg/l)
NO2: 0 mg/l (0 mg/l)
pH: 8 (7,2)
Fe: 0 mg/l (0 mg/l)

K měření jsem použil testy - viz foto. Na konci ledna jsem vyhodil staré rostliny, které sinice dlouho potlačovala a byly ve špatném stavu, a zasadil nové, nenáročné - Hottonia inflata, Hygrophila polysperma a Sagittaria subulata - zde foto:
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
Rostliny rostou, Hottonia o dost, ale je dnes obalena sinicí, Hygrophila roste zatím nejlépe a sagittaria kromě asi dvou nových odnoží prakticky neroste, a navíc je taky obalena sinicí. Viz dnešní foto:
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…

Máte někdo nějaký tip, co v akváriu změnit, aby ta potvora sinice nebujela v takto velkém rozsahu a místo toho se více dařilo rostlinám? Uvítám jakékoli rady, veškeré informace mám v prezentaci aktuální. Děkuji za případné rady. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 12:55 Muž MichalV [327] Re: muťa
rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
výhoda oproti riasožravým rybám je, že je po vyžraní riasy možné populáciu znížiť. Rozmýšlam, ako z toho Sturisoma zobrať polovicu :-O asi by to neocenil smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 12:54 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: muťa
V popise vravia že sú to okružáci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 12:48 Muž muťa [554] - RostlinyRe: MichalV
Jak se jmenují ty monstra, já to takhle nepoznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2018 08:09 Muž kvietik [86] - Amerika
Mne pomohla Sturisoma, trvalo jej to 2-3 dni a sinica z korenov a skiel bola fuč.Iba trebalo odsavat hromadu vykalov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 23:42 Žena vero-ni [134]
Přidávám se k Michalovi- monstra fungují dokonale a za pár dnů už po sinici není ani památky, nikde :) přidáním fosforu mi začínají hlavně stonkovky lépe růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.02.2018 18:53 Muž MichalV [327]
Mne sa osvedčili tieto monštrá. Všetko čo "čouhá" nad substrát je nemilostrdne recyklované. :)
youtu.be/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:25 Muž xOB [83] - CichlidyRe: vaaclav
Jj, taky zkusim zvysit fosfor, ten pomer N:P skoro stonasobne vetsi je dost strasici.
Navic v jednom akva davkuji CO2, ne, ze by rostliny nerostly, ale neni to na co jsem byl zvykly z bytu s vodovodni vodou a CO2, takze je neco urcite limituje.
Zkusim za par tydnu napsat, zda doslo ke zmene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:19 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: vaaclav
Ako môže UV lampa zlikvidovať už narastenú sinicou? Bolo to myslené tak že počas výmeny vody zničila uvoľnené kúsky sinice a tým spomalila šírenie? Alebo ako? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:17 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xOB
Já jsem byl jeden čas ze sinice dost nešťastný a vyzkoušel jsem všechno možné včetně antibiotik ale nepomohlo to. Tak jsem koupil UV lampu a byl klid. Když jsem dokoupil do PMDD fosfor dala pokoj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:01 Muž xOB [83] - CichlidyRe: vaaclav
Ryby problem nemaji, rivulati ve velkem akva (tam je sinice jen v prepadu) se normalne trou odchovavaji male, jen me stve sinice v "rostlinnych" akva :-(
Asi budu muset obnovit prezentace, od prestehovani se vse predelalo a nektere nadrze zanikly, ale jine zase vznikaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 10:39 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xOB
Ten první neznám ale aquar jsem kdysi používal, bohužel po tom co majitel zemřel a koupil to někdo jiný jsem se dvakrát napálil a koupil si v testu jen vodu. Takže to od té doby nepovažuji za něco čemu bych věřil. Používám test od sery ale ještě lepší je jbl. Ten je sice nejdražší ale lze k němu sehnat náhradní náplně což se mě zatím nepovedlo. Pokud jde o ryby musíš si z jejich aklimatizací dát práci a jen velmi opatrně postupně měnit vodu v sáčku klidně hodinu i více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 09:35 Muž xOB [83] - CichlidyRe: vaaclav
To je pravda, ze aktualizaci by to chtelo :-( , zkusim v tydnu nafotit.
Testy na PO4 mam Easy Life www.sklorex-akvarium.cz/…
a na NO3 www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 09:27 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xOB
Asi by stálo za to aktualizovat nádrž o které mluvíš. Co jsi si koupil za testy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 09:23 Muž Kubaa [718] Re: xOB
Ty poměry jsou jen jeden z mnoha faktorů, nefunguje to vždy. Sinice umí žít ve vodě bez dusíkatých látek, protože si umí vzít dusík ze vzduchu. Neznamená to ale, že se ji nemůže dařit ve vodě, kde je dusíku dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 09:19 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Kubaa
Konecne jsem poridil jine NO3 testy nez od Rataje a jsem z toho trochu zmaten.
Nove testy uz ukazuji NO3 ke 40mg/l a vice, jak ve vstupni vode (odpovida to oficialnimu rozboru vody v laboratori), tak v akvariich (v jednom trochu mene, ke 20mg/l),
Tedy pokud fosfor mam 0,3mg/l, tak dle pomeru N:P by me mela trapit zelena rasa, ale presto me trapi sinice, zelena rasa skoro neni. Zkusim zvednout fosfor a uvidime

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=451