Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 16:11 rekin – Re: Moucha
dobrá vyzkouším tedy nekrmit sak 55
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 16:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: rekin
zkus vyradit sak55, uz z nekolika zdroju jsem na nej slysel dost nadavat, misto neho si sezen NRD (holanske profi krmivo, cena za 150ml cca 80kc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 16:00 rekin – Re: Moucha
sera tubifex,dajana colour,tetramin,sak 55.voda je z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 15:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: rekin
voda z vodovodu? bohuzel se ve vodovodni vode nesleduje uroven fosforu (a jeho sloucenin), jak se jmenuje to krmivo kterym krmis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 15:39 rekin – Re: j0hny
po tom co nastoupila sinice,ale ne hned mám ho tam asi měsíc.Moc to ale nezabírá sinice je pořád stejně rozbujelá.Udělal jsem testy vody UT-3,pPH-6,6,CT-6,NO2-0,NO3-30mg/l,Fe-0,3mg/l(dokoupeno v akvaristice),ještě mě chybí PO4 od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:18 Muž j0hny [86]
Phosex je vo filtri od zaciatku? Alebo boll pridany po tom co nastupila sinica ? Nejak stracam prehlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:52 rekin – Re: Roby
co je ideální růst rostlin,já je co 14 dní zkracuju na polovinu ,aby mě nestínily rostlinám v popředí.Koupím ještě test na železo,jinak osádku početnou nemám je tady níže i napsaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2011 13:33 Muž Roby [17] – Re: rekin
Než dáš do filtru zeolit, zkontroluj, kolik máš vlastně v akva živin. Jednoduše zjistíš PO4, Fe a NO3. Zeolit na sebe z vody váže všechny přebytečné, podle mého názoru potřebné živiny pro rostliny. Jak jsem psal dříve, čím jsem měl nižší hladinu PO4, tím více se dařilo sinici na dnu. Psal jsi, že máš ve dnu nějaké hnojivo (kuličky), které pravděpodobně udržuje rostliny v nějakém růstu, ne však v ideálním. Já jsem při zakládání akva použil Complete supstrate od Tetry a kytky z počátku (asi 4 měsíce) taky nějak tak rostly. Potom se asi vyčerpaly některé prvky z dodaného hnojiva ve dnu a průser. Samotné PMDD mi moc nepomohlo, chce to do PMDD doplněk KH2PO4, nebo mě se osvědčil MAKRON, který ty rostliny nakopnul neuvěřitelným způsobem už po první aplikaci - 15ml na 100l vody. Za dva dny hladina PO4 klesla z nějakých 0,7 na 0,05 ml/l to zn. že ty kytky byly úplně vyhladovělé. Další dávkování budeš muset vyladit systematickým měřením. Pamatuj, nejprve raději dvakrát denně míň, něž jednou hodně. Nezapomeň také poctivě odkalovat, pokud máš početnou rybí osádku. Někdo to tu napsal, že sinici se v tom bordýlku u dna nejlépe daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:03 Muž j0hny [86]
Staci to nastudovat, a potom dat dotaz... pmdd.mrp-cz.com/…
Jednoducho a rychle vam to nikto nevysvetli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 11:44 rekin – Re: Sid
jj pochopil jsem roby to taky vzpomínal jako variantu 1 ale začal mít problémy s hnědou řasou,tak šel do varianty 2 a začal přihnojovat.Jen by mě zajímalo kolik toho pmmd mám dávat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 11:14 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: rekin
...ve dně mám akorát kuličky jílu a pár rezavejch hřebíku, zkusím tedy koupit to pmmd a začít přihnojovat...
Včera jsem vám napsal: "...při svícení všemi 6 trubicemi to tipuji na vyšší potřebu CO2 a živin. Pokud je rostlinám neposkytnete, jejich konkurenti mají šanci...
Chcete-li jít do varianty "intenzivní osvětlení", pak bude třeba živiny dodávat. (Nezapomeňte i na dostatečný přísun CO2 - živinu "Numero 1" :))
Pak je tu ta možnost "slevit" na osvětlení a s tím související menší potřeba akva "dopovat". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 09:45 Muž Johan [4945] - Rostliny
V uhlí (hnědé) mě to rostlo dobře, ale je problém, když se v akváriu objeví zelená řasa. Uhlí je hodně, ale hodně lehký substrát a řasa k němu ráda přirůstá. To se pak ven s řasou tahá kus dna. :-O
Zvláště limnophilám se uhlí moc líbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 09:04 Muž kortezhugo [983]
rekin napsal: zatím mě vždy všechno rostlo bez pomocí umělých hnojiv.
...vsak ono to ide aj bez nich
"len" tieto krmiva co momentalne pouzivas pravdepodobne dodavaju do akva "nevhodny" pomer N:P
a urcite obsahuju vela P
preto ich bud zmen alebo pomer vyrovnas napr.PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 08:54 rekin – Re: j0hny
chystám se ho vytáhnout jakmile dojde zeolit,tak ho vyměním,ten test jsem objednal tak uvidím výsledek,kolik bych toho pmmd měl dávat,nemám s přihnojováním akvária žádné zkušenosti,zatím mě vždy všechno rostlo bez pomocí umělých hnojiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 08:49 Muž j0hny [86]
Som zvedavy na vysledok testu.... ked sa potvrdi Robyho teoria tak na zaciatok by snad pomohlo vybrat ten Phosex ci co to je z filtru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 08:48 Muž kortezhugo [983] – Re: rekin
ten Ratajov test P je na ho..o X-)
hlavne pri rieseni tohoto problemu sa z neho nedozvies absolutne nic...
skus JBL PO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 08:37 rekin – Re: Roby
ve dně mám akorát kuličky jílu a pár rezavejch hřebíku,zkusím tedy koupit to pmmd a začít přihnojovat,test na po4 už nemám (měl jsem od rataje)poněvadž jsem furt měřil,vycházelo to +- kolem 0,5,ale zdálo se mě to nepřesvědčivé.Zkusím koupit ten od JBL, železo jsem nikdy neměřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2011 08:28 Muž Roby [17] – Re: rekin
Osobně také typuji na nedostatek živin ve vodě. Měřil jsi obsah PO4? Použil jsi výživný podkladový substrát do dna při zakládání akva? Měl jsem stejný problém a řešil jsem to podobně bez výsledků. První cesta je snížení itenzity osvětlení a druhá cesta je vyvážené dodávání živin potřebných pro optimální růst rostlin. Když jsem ubral zářivku, objevila se mi hnědá řasa, šel jsem tedy druhou cestou. Sežeň si test na PO4 sensitive od JBL, dá se s ním měřit nižší hodnoty a udržuj hladinu PO4 mezi 0,4-0,5 mg/l. Hodnotu Fe udržuj okolo 0,25 mg/l a uvidíš, že jak se pořádně rozjedou rostliny, sinice zmizí sama a bez zatemňování. Ještě typ na hnojiva : Do čistých 210l vody dávám každý den 3ml MAKRONU od Rataje a 7ml Rosíkova PMDD a mám skoro dva měsíce pokoj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 07:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
zvlaste severoceske ma v sobe dost pyritu... a navic i trochu toho smolince.... takze popilek z toho uhli prekracuje normy na raioaktivitu, jen se o tom nemluvi.... jednou byl pruvih s popilkocementovejma tvarnicema (popilek byl ze severoceskejch hnedouhelnejch elektraren), ale pak to zase utichlo... hezky v tichosti se vsechen popilek co zachtej pri odsireni i ta sadra co pouzivaj na odsireni hezky uklada na skladky nebezpecnyho odpadu pac to pekne "sviti"....

no moc lidi nema pristup k dozimetru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 07:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: filipsi
U hnědého by mě lehce "znervozňovala" možnost zvýšeného obsahu síry.
AU jako součást substrátu drží dobře na dně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 07:20 rekin – Re: j0hny
se sinicí bojuju už 7 měsíc a z toho 3 krát zatemněno po bezvýsledném boji,kdy jsem vyzkoušel skoro všechno.Pár dobrých rad jsem dostal i zde,zeolit jsem právě objednal,jak říkáte tonoucí se stébla chytá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 07:10 Muž j0hny [86]
Ou, to sa uz po treti krat po tyzdnovom odstranovani sinice vratila ? :-(
Ja by som skusil aj zeolit... "topiaci sa aj slamky chyta" :-( PhosEx nechat vo filtri tiez.
Pripadne oslovit nejakeho morskeho akvaristu ti bojuju zo sinicou skoro pri kazdom zakladani akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 07:00 rekin – Re: j0hny
filtr už jede na maximum(rada od sida),zatemněno mám už potřetí a kromě toho zeolitu vše ostatní jsem vyzkoušel(bez efektu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 06:57 rekin – Re: j0hny
to ne mají rok,když jsem kupoval tohle akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 06:56 Muž j0hny [86]
Ja navrhujem:
Zatemnit, silne vzduchovat-odstavit CO2, nekrmit (pripadne minimum lahkej potravy obden), pridat do filtru zeolit, trochu zasolit, filter na 800l/h, pripadne zapojit UV a filter na maximum.
Snad som to nedomotal, ked tak ma opravte stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 06:39 Muž j0hny [86]
nemaju nahodou aj tie trubice 8 let ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 06:18 rekin – Re: Sid
ano šlapou bez problému a oproti minulému aq jsou tam jenom stonkovky(heteranthera,limnophila,ludwigie,rotala)do popředí e.tenellus hustota je zhruba stejná.Zkusím tedy ubrat osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:55 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
... hnede taky. Drevene bych take z nejake zavratne skodlivosti nepodeziral, v mem akva nic spatneho neprovadi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kortezhugo
No, to nevím, jak by drželo ve dně... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
z jakeho dreva... ale ty dehtove latky ma v sobe taky.... vyrabi se suchou destilaci... si ho muzes vyrobit doma....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:31 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
a drevene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:30 Muž kortezhugo [983] – Re: Moucha
...no pise sa
Aktívne uhlie sa vyrába z rašeliny, dreva, hnedého uhlia, čierneho uhlia a orechovej (kokosovej) škrupiny. Tieto materiály musia najskôr zuhoľnatieť. Pritom vznikajú len veľmi malé póry. Z aktívneho - porézneho systému sa pri tom odstránia nestále látky (vodík, kyslík, dusík, síra atď.). Zároveň sa uvoľnia aj dechtové produkty, ktoré sú usadené v jemne pórovitom uhlíku, tým sa uvolní a sprístupní rozsiahly skelet uhlíku. Toto sa deje pôsobením horúcich vodných pár pri teplote od 900 do 1 100 °C pri ktorej materiál zuhoľnatie. Pritom dôjde k oxidačnej chemickej reakcii medzi uhlíkom a vodou na vnútorných povrchoch uhlíka, ktorý odstraňuje aj uhlík zo stien pórov

...pre to ako pises "normalne" uhlie moze obsahovat kadeco skodlive
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Černé uhlí bylo dřív poměrně frekventovanou příměsí do akvarijních substrátů... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Johan
psal jsem cerne uhli... normalne to kterym se topi...

pokud v sobe nema nejakou neprijemnou primes....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
AU se vcelku rychle "zasytí", pak může IMHO jako substrát fungovat. Ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: rekin
Pokud máte (zhruba!) obdobnou druhovou skladbu rostlin a hustotu jejich porostů, pak bych lehce zaexperimentoval s nižší intenzitou osvětlení. Řekněme, že bych si zkusil vystačit se čtyřmi zářivkami. (Zbývajících dvou bych se nezbavoval, sloužily by jako "rezerva".)
Při svícení všemi 6 trubicemi to tipuji na vyšší potřebu CO2 a živin. Pokud je rostlinám neposkytnete, jejich konkurenti mají šanci...
Rostliny "šlapou" stejně dobře, jako dřív, když bylo akva bez problémů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Moucha
Sice nevím jestli myslíte černé uhlí nebo aktivní uhlí, ale i tak si myslím, že by se kytkám velmi dobře dařilo v obou substrátech. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Johan
je to sorbent a navic muze obsahovat primesi.... kazdopadne po tom co to uhli odstranil kytky se vzpamatovaly a zacali prosperovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:53 rekin – Re: Sid
Fotka k příspěvku jinak jsem dám fotku předchůdce tohoto akvária,musel jsem dlouho prohledávat v rodinném archívu.Vemte si jaký je to paradox o tohle akvárium jsem se staral 8 let bez větších problémů , dá se říci že stejně (intenzita světla ,voda, ,krmení ,štěrk,odkalování atd)a tohle máme rok a z toho 7 měsíců bojuju se sinicí a nemůžu príjít na to, kde udělali soudruzi z NDR chybu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:50 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Moucha
dokoce jsem poznal clovicka co si dal cerny uhli jako substrat do akva a divil se ze mu kytky nerostou Proč by v černém uhlí nemohly růst kytky? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
jak jsem to napsal guglil jsem dal a nasel horacuv clanek....
ale blud cislo 2 mi pripomnel proc aktivni uhli nepouzivam.... dokonce jsem poznal clovicka co si dal cerny uhli jako substrat do akva a divil se ze mu kytky nerostou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
K uvolnění dříve adsorbovaných látek dojít může, ale v akváriu sotva. (Zkuste vygúglovat "regenerace aktivního uhlí".)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 20:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
tak huz mam jasno... jeste ze ten Horac existuje... www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:44 rekin – Re: Sid
kéž by to pomohlo, aspon na těch kytkách kdyby nebyla ,ze dna jí odsahu celkem bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:40 rekin – Re: Moucha
vložku mám schovanou a filtrační náplně si ve filtrech skládám sám ,vždycky částečně podle orginálu a částečně podle sebe.Většinou mě to vyjde tak ,že filtr nejde zavřít smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
predpodklada se ze dojde k nasyceni.... jen netusim jestli nemuze dojit ke zpetnymu uvolne ni nekterej latek nazpatek do vody.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: rekin
Zkuste vodu intenzivně "točit" a uvidíte. (Samo o sobě to sinici nejspíš neodstraní, ale jako jedno z opatření by napomoci mohlo.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:32 rekin – Re: Sid
ještě jeden poznatek s tím průtokem to bude pravda,protože když jsem měl rampu nastavenou tak,že hladina byla klidná tak se na ní dělal povlak ,když jsem do akvária sáhl,měl jsem ruku celou zelenou,jakmile jsem jí trochu pootočil at lehce hýbe s hladinou povlak byl pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Co se stane, když tu vložku s aktivním uhlím po 5 dnech nevyndá? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
jinak ten filtr Tetratec 1200 ma krome beznejch naplni (molitany,keramicke krouzky, kulicky atd.) jeste vlozku s aktivnim uhlim, ktera se ma pouzivat jen kratkodobe 5-10dni a pak vyjmout!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=2401