Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 16:58 R Muž romant [27987] – Re: LangMaster
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 15:15 Žena JJaanca [67] – Re: LangMaster
Nápodobně. sad Taky mám zas sinici. Když jsem jí měla posledně, zbavila jsem se jí častou výměnou vody - ob den jsem čistila akvárko. Jenže to jsem nechodila do práce, teď už to bude náročnější - nemám tolik času. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:10 Muž LangMaster [24]
Zdravím všechny již několik tydnů bojuji se sinicí použil jsem Ampulárie sežrali všechny mladé výhonky rostlin sinice se ani nevšimli požíval jsem Co2 taky nic rašelina ve filtru výluhy a stale nic sinici se daří rostlin jsem sadil tolik že terčovci nemají prostor pro plavaní tak má ještě někdo nápad co stím všechny hodnoty jsou normální ještě jsem zkoušel zvednout NO3 normální hodnota NO3 20mg/l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2011 21:48 Muž wlk [3] – Re: wlk
Tak jsem to zatemnil na 5 dní a sinice je pryc - jednoduchý a účiný. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:02 Žena Lea [1]
Ano, dle testu od Rataje je NO3 pod 10mg/l. Ano, je to do 126l. Chelatin mi došel, mám jen Bioflor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 08:46 Muž kortezhugo [983] – Re: Lea
ak je ta hodnota NO3 ozaj taka nizka?...
a je to do tej 126L nadrze?
tak ako pise Sid pridanie KNO3 moze pomoct...
4g KNO3 zvysi hodnotu o cca 20mg/l
a ak mate po ruke este ten Chelatin...-kludne pridat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 23:44 Muž Jurasek [137] – Re: Lea
Tímhle testem jsem i ten "normálový" roztok naměřil podle návodu jen na nějakých cca 25mg/l... Moc bych té hodnotě nevěřil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:13 Žena Lea [1] – Re: Sid
Na NO3 mám taky test od Rataje, nejnižší stupnice je tam 10mg/l, a ten vzorek je prakticky pomalu cista voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2011 15:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lea
...Chemii na NO3 nepotřebuji, je neměřitelná...
Takže NO3 jsou neměřitelné... Čím je měříte?
Pokud by tomu tak skutečně bylo, tady bych hledal jednu z cest k řešení - zvýšení koncentrace NO3 někam k 15-30mg/l.
Do přihnojování CO2 nemáte moc chuť se pouštět, ale i toto opatření by mohlo proti sinicím pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:10 smik
kortezhugo napsal: ...mne je to uplne jasne
len nie je celkom jasne co mera ten Ratajov -ked u mna namera 0.5P vo vodovode
a tiez stupnica 0.5 - 2.5 - 5? a nieco s nej vyhodnotit -je des - a hodnota je viacmenej pouzitelna "len" na tendenciu za urcite obdobie

porovnaval som to napr. aj s pridanim jednej kv. KH2PO4 alebo jednou malickou granulou SAK55


Souhlasím s tím, že kvalita Ratajových testů je, aspoň dle mé zkušenosti pochybná. Nevylučuji, ale že někomu třeba můžou fungovat dobře. Jen jsem připoměl, že každý z těch testů něco jiného ať to někoho nemate. Nic víc nic míň.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 09:15 Muž kortezhugo [983] – Re: smik
...mne je to uplne jasne
len nie je celkom jasne co mera ten Ratajov -ked u mna namera 0.5P vo vodovode
a tiez stupnica 0.5 - 2.5 - 5? a nieco s nej vyhodnotit -je des - a hodnota je viacmenej pouzitelna "len" na tendenciu za urcite obdobie

porovnaval som to napr. aj s pridanim jednej kv. KH2PO4 alebo jednou malickou granulou SAK55
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 06:41 smik
kortezhugo napsal:
inac je to strasne nepresny test...momentalne pouzivam JBL PO4 a meranie je neporovnatelne presnejsie...


Je třeba si také uvědomit, že každý z těchto testů měří něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 21:09 Muž kortezhugo [983]
Lea napsala: P jsem právě změřila testem od Rataje, je pod 0,5 mg/l.

...ak ten Ratajov test ukaze ledva meratelnu hodnot sinica sa rozpadne -aspon u mna to tak bolo

inac je to strasne nepresny test...momentalne pouzivam JBL PO4 a meranie je neporovnatelne presnejsie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 20:17 Žena Lea [1]
P jsem právě změřila testem od Rataje, je pod 0,5 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:38 Žena Lea [1]
K zatemnění jsem donucela prakticky pravidelně tak po měsíci a půl, kdy se rozmůžou víc, než je snesitelné. Ano, pomůže to, ale za měsíc je to zpět. Chemii na NO3 nepotřebuji, je neměřitelná. A nevím, ale nebylo "Fkem" myšleno "P"? Větší pohyb v akvu nepomáhá, mám neregulovatelný filtr, takže se snižuje průtok zašpiněním a vím, jak proudí po i malém čištění. A krmím opravdu střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:30 Žena Danila [4489] - Sumci
zeryk napsal: Ahoj cca. před měsícem jsem snad vyhrál nad sinici. Zhasl jsem nádrž, přikryl dekou a hodně vzduchoval, cca. 4 dny. Odkryl sinice byla fuč. Rostlinky to celkem zvladly až na polysperma. Ještě jsem přidal do filtru na odstranění F a NO3 ( od sery phosvec a od JBL , už nevím jak se to jmenuje)

Pokud mohu poradit, nikdy ti nepomůže chemie, jen zdravý rozum. Udělej vše proto aby ti rostly rostlinky a řasa zmizí sama.

Hezké svátky,Petr


Velmi pěkně napsáno.
Důkladně odkalit, zatemnit.
Ve Vašem případě bych ještě doporučila větší pohyb vody v akváriu, méně krmit a ev. koupit šneka jménem Taia naticoides, což je druh, který žere sinici - viz článek Markéty Rejlkové - issuu.com/…

Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:24 Žena Lea [1] – Re: Lea
Fotka k příspěvku :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:20 Žena Lea [1]
Fotka k příspěvku Je to asi měsíc, co mi tu byla doporučená xtá rada = přidání třetí zářivky do krytu. Po měsíci po zabudování mohu říct, že se sinice samozřejmě vrátily. Společně s vláknitou zelenou řasou. Ze začátku šly pozvolně, pak se rozmohly za pár dní fest. Před 2 dny jsem akvo čistila, odsávala, co šlo, o to víc sinice bojují o rychlejší návrat. Voda je samá řasa. Rostliny prospívají, rostou jak do výšky, tak se hodně rozrůstají, by se nejradši tlačily jedna přes druhou, už ani není vidět, že je v akvu kořen. Pouze vepředu zachovávám cca 20x20cm čisté plochy. Jinak je vše hustě pokryto. Nehnojím. Čištění jsem nikdy nezanedbala. Nemá někdo ještě nějaký nápad? Už jsem za ten rok toho vyzkoušela a z ničeho efekt.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 11:03 Lassan
tak asi to vidim zase na to zatemneni. Sice to nevyresi muj problem ale na cas budu mit pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 00:19 Muž wlk [3]
Zdravím, bojuju se sinicí uz asi 5 měsíců, dost informaci jsem precetl ale nechci pouzívat chemii... odstranoval sem sinici manualne, mnenim 1/4 vody tydne, vysadil jsem rychle rostouci rostliny protoze ty puvodni narocnejsi sinici podlehly, musel jsem i ubrat svetlo protoze sinice jinak bují strasne rychle, merim parametry vody a myslim ze mam malo dusicnanu a kytky nerostou a jak jsem se docetl sinice dokaze prijimat i vzdusny dusík který rostliny neumí proto myslím bují na ukor rostlin. Poslední pokus byl přidat dusík pomocí KNO3 z PMDD, fosfor mam velmi nizky(do 0,5mg/l) a myslim ze mám spatný poměr vůčí N, take mám hodně měkkou vodu viz záznamy u me v presentaci, kdo tusíte poradte :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2010 23:17 Usine – Re: Slav3k
Řekl bych že máš hlavně sinici a to není řasa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 23:08 Žena Chalybda [55] – Re: Slav3k
Parmičku SAE můžu doporučit ano a jestli se časem chystáš na větší akvo, tak bych to prubla... Akorát jsou někdy dost nesnášenlivé mezi sebou (jedna mi tu druhou umořila hlady :-( a teď je úplně spokojená- navzdory info v atlase) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 17:37 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Lassan
nemohu víc poradit, protože nevím.
mně se také kdysi podařilo pomalým bojem vyhrát nad sinicí. člověk zjistí pro sebe jen, že když má zajetý dostatečně dimenzovaný filtr, v substrátu živiny pro rostliny, světlo pro rostliny, dost různých rostlin, rozumné množství ryb a odpovědnost k údržbě akva, tak se dočká hezkého a stabilního akva.
odkazem na téma Václavova metoda chci jen ukázat možnou cestu. jsou tu větší odborníci, kterým nejsem hoden...
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 12:46 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Slav3k
Ancitrus vyroste stejně jako Parmička černopruhá a řasy žere jak je mladý. Dospělý už jich moc nesežere a maximálně zničí větší listy rostlin (u mě zničil Corymbosy a Echinodory).
Zkus Ceratophylum demersum (Růžkatec ponořený), roste hodně rychle a odebere řasám hodně živin. Pokud by jsi to chtěl řešit řasožravcem, tak do malého akvária Otociclus (ale je dost háklivý) a nebo Rineloricaria, ale nevím jistě, jestli žerou zrovna tenhle druh řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 12:34 Muž Slav3k [23]
Díky za reakce :)

tak ta parmička, zní super, ale já na to mám moc malou nádrž :(( ale až budu mít tu 112 L tak si ji tam dám, líbí se mi

ty plovoucí rostliny, to zní jako dost dobrý nápad, vyzkouším :)

což takhle ancistrus ? má to nějaký význam ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2010 11:14 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Slav3k
Zkus úplně to nejjednodušší -uber světlo a přidej konzumenty živin. Tyto 2 mouchy můžeš zabít jednou ranou - dej do nádrže pár plovoucích rostlinek. Jelikož ti v nádrži rostou hlavně cryptocoryny, které příliš světla nemusí, neměla by jim změna světelných podmínek vadit, spíš naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.12.2010 09:27 zeryk – Re: Lassan
Ahoj cca. před měsícem jsem snad vyhrál nad sinici. Zhasl jsem nádrž, přikryl dekou a hodně vzduchoval, cca. 4 dny. Odkryl sinice byla fuč. Rostlinky to celkem zvladly až na polysperma. Ještě jsem přidal do filtru na odstranění F a NO3 ( od sery phosvec a od JBL , už nevím jak se to jmenuje)

Pokud mohu poradit, nikdy ti nepomůže chemie, jen zdravý rozum. Udělej vše proto aby ti rostly rostlinky a řasa zmizí sama.

Hezké svátky,Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 09:05 Lassan – Re: mirlun
Ok, nasel jsem si co to "Vaclavova metoda" je. Takze postup je takovy, ze jednorazove naliju 20 ml Tenso koktejlu na 100 l vody. A to je vse? Jde o pouze cisty Tenso bez ostatnich komponentu pmdd? Za jak dlouho pote menit vodu? dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 08:14 Muž grizly [145] – Re: Slav3k
Tahle rybka pomáhá velmi dobře. ;-) rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2010 08:13 Muž grizly [145] – Re: Slav3k
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 21:28 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Lassan
pak mě napadá jen "Václavova metoda" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 19:31 Lassan – Re: mirlun
Sneky nemam. Sinice je hlavne na velmi jemnolistych rostlinach. Takovy snek by se na nich ani neudrzel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 17:09 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 16:38 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 16:38 Muž Slav3k [23] – Řasa - pozná někdo ? co proti ní
Fotka k příspěvku Lidi prosím znáte někdo tuto potvoru ? Udělala mi tkaovej dva milimetry silnej koberec na všem: listy rostlin, kameny ... co to je, a co proti tomu podniknout ?? :((

Zatím jsem ji odstraňoval manuálně, tedy ostříhal staré listy na kterýchbyla ta řasa, mladé nezasažené jsem nechal, z kamene jsem to oškrabal a vysál, tedy tímto jsem provedl i výměnu vody.

Je problém v tom že je mích 5 gubek a 2 neonky na tento systém moc ? nebo je to tím, že jsem pravda bordelář a málo často odkaluji -> moc živin ze kterých to vyrostlo ?


Jo a taky jsem si ted vyrobil petku s kvasnicemi na COčko pro podporu růstu těch rostlinek co po té čistce zbyly ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 12:00 Muž kortezhugo [983] – Re: Lassan
napr.

www.theaquatools.com/…

zmeraj ale najprv hodnotu P....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 11:05 Lassan – Re: kortezhugo
kno3 mam doma. Kolik doporucujete pridat kdyz mam nyni NO3 25mg/l? Mate uz to nekdo odzkousene? Nerad bych pomohl rasam na svet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 10:41 Muž kortezhugo [983]
Lassan napsal: Cetl jsem, ze by mozna pomohlo rozhodit fosfor ku dusiku. Ale jak?

su 2 moznosti...
1.pridat KNO3
2."stiahnut" Fosfor -napr. JBL PHOSEX alebo Jbl ClearMec ten stiahne aj N aj P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 10:22 Muž hf [54] – Re: romant
Ten Horácův článek je o řasách no a řasy nejsou sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 07:56 R Muž romant [27987] – Re: Lassan
Mrkni třeba sem, velmi dobrý stránky psaný s lehkostí a nadhledem.
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 07:41 Lassan – Re: Lassan
Cetl jsem, ze by mozna pomohlo rozhodit fosfor ku dusiku. Ale jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 20:20 Lassan – Re: romant
jde o to, ze sinice se objevovala i tehdy, kdyz jsem nehnojil pmdd. Rostliny ale vykazovaly chybejici ziviny. Odumiraly rustove vrcholky. Navic 4ml davka na 240 l je jeste mensi, nez nejmensi doporucena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 19:44 R Muž romant [27987] – Re: Lassan
Já bych na nějaký čas snížil dávku hnojiva, popř. úplně vysadil a sledoval bych reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2010 17:47 Lassan – jak se konecne zbavit sinic?
Fotka k příspěvku Mam 240l akva(5 tercovcu, 15 neonek, 3 mrenky). Osvetleni 3x38 W, osram. Celkem hoodne zarostle rostlinama. Vodu menim kazdy tyden 50 litru, nekdy i casteji. Rostlinam se dari. Hnojim 4 ml pmdd bez kno3 kazdy den a sytim non-stop CO2 z 2l petky. Rasy skoro nemam (jen na skle). Ale porad a porad se mi delaji sinice. Pred pul rokem jsem zatemnil a sinice na nejaky cas zmizela. Jenze porad se vyskytuje, i kdyz kazdy druhy den ji odsavam. Jak se ji mam konecne zbavit? Hodnoty vody: Teplota 29, NO2-0, NO3-25mg/l ,CT-7 ,UT-5 ,PH- 6,8 (bohuzel papirkove testy). Moc dekuji za rady...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 11:15 Žena allysh [3]
ale co stim??jak se toho mám zbavit, to mam vytrhat všechny kytky? nebo nejakje přípravek...co????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 09:16 Žena ustavprochore [567] – Re: allysh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:49 Žena allysh [3] – Re: ustavprochore
a co to je??nikde sem tenhle název tady nenašla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:48 Žena allysh [3]
co???a jak to tedy odstraním??měto taky teda jako moc řasa nepřipada..vic fotek mam u me v galerii nádrže...ancitrusi to nežerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 14:56 Žena ustavprochore [567] – Re: allysh
Kolonie mechovek (Bryozoa)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 07:13 Muž Tudy [330] - Krevetky
allysh napsala: ježiši, nestraš...doufam že je to jen řasa.. :-(

Na řasu to nevypadá, spíš na houbu (plíseň).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=2501