Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 17:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strojek
Tak jednou za týden až 14 dní na dobu kdy mám zhasnuto což je 12 hodin. Mám ale macíka 24w :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 16:35 Muž Strojek [141] Re: vaclav
Vaclave jak casto a kolik hodin pouzivas UV lampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 16:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zubu
Co2 má sinice také ráda musíš si dávat pozor aby jsi měl přiměřeně NO3 a PO4 třeba 20:1 mg/l fosforu může být i více. To je předpoklad že se nebude tvořit. Já s ní měl ale stejně potíže a tak jsem skončil u UV lampy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 15:14 Muž zubu [65] – ústup sinic
Zajímal by mě vás názor.Před necelým měsícem jsem zpozoroval sinice na malé části skla,topení a na pár listech.Přidávám tekuté hnojivo,svítím 10.5 hod a to čtyřmi zářivkami T5. A přidávám CO2 z láhve.Před pár dny mi došlo CO2 a sinice se začala ztrácet.
Můj dotaz zní jestli při opětovném přidání CO2 bych měl i přidat více hnojiva. A nebo hledat problém jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 12:18 jamajcan Re: Jarry
Kyselina salicylová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2018 11:27 Muž Jarry [1437] Re: Lada
Blue exit bude pěkné svinstvo, já ho ze zoufalství použil jednou a málem jsem přišel o ryby, nikdy více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 10:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lada
Příště vypněte světlo a dejte deku přes akvárium na 5 dní a pak nasaďte šneky ušetříte peníze za zbytečnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 10:22 Muž Lada [0] Re: Lada
Tak pripravek easy life blue exit jen zastavil docasne rust sinic, ale znicil biologickou rovnovahu v akvariuu ze uz nerostly ani rostliny. Po pul roce boje timto pripravkem, castych vymen vody nic nepomahalo. Uz jsem chtel rezignovat, ale jeste jsem zkusil nasadit do akvaria Okruzaky canadske modre a ruzove. to je asi jedno jaka barevna forma to je :-)A oni zacali sinici zrát!!!!! Nyní je sinice v malem mnozstvi pouze u skla v substratu kam se sneci nedostanou.

!!!!!!!!Muj problém vyřešil Okružák canadský!!!!!!!

Snad to nekomu pomuze



Lada napsal: Lada napsal: zde je foto zhora.....je to nejakej druh tmave sinice....zatmeni na 5 dni nepomohlo jen se zastavila...No3 je kolem 20.....ANI KREVETY TO NEZEROU.......asi mi to tam driv zaneslo par pavich ocek

tak si odpovim sam.....ted pouzivam Easy life Blue Exit a vypada to ze to sinici zastavilo v mnozeni. Ale ze by nejak ustupovala to zatim nevidim již 7my den po pouziti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 23:35 Muž Driv3r [236] Re: Pepan
Kytky oplachnuty.otrhane listy nejvice poskozene.jsou dost ubohý.ale snad to dají měli silné a velké kořeny.dno sem proplach teplou vodou 200l v odpadu, :) zitra ještě přidám CO2.abych je podpořil.acriflavin jsem sice koupil ale počkám.jak to dopadne až se to trochu srovná.dik všem za konzultace . palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 20:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Driv3r
Chemii bych nepoužil v žádném případě. Kytky bych opláchl, nasadil, pak je průběžně sledoval a začínající kolonie sinice odsával tenkou hadičkou. Když se kytky pořádně zakoření, nasadil bych týdenní "temnou kůru" a pak už by měl být se sinicí pokoj. Pokud budou v akváriu menší mírné ryby, dá se jako prevence použít skupinka japonik.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2018 20:07 Maq Re: Driv3r
Myslím že neexistuje způsob, jak úplně desinfikovat rostliny aniž bys je zabil.
Myslím že neexistuje způsob, jak úplně zbavit akvárium a příslušenství všech zárodků, ledaže bys navázal družbu s Černobylskou JE.
Acriflavin snad proti sinicím funguje, ale bohužel taky dost škodí rostlinám. Aplikovat acriflavin zrovna když rostliny přesazuješ do nového - což je pro ně šok - je riskantní.
Ať uděláš co uděláš, beztak budoucnost akvária závisí na tom, jaké tam budou podmínky. Zárodky se tam vždycky dostanou.
Přitom všechny populace můžeš zredukovat na méně než 1% prostým promytím/propláchnutím - rostlin, písku, filtru.
A když už tady hážu čísla, tak jsem se dočetl, že bakterie (což jsou i sinice) se vždycky všude vyskytují v naprosté většině (>90%) v inaktivním, dormantním stadiu; to znamená že "spí" a čekají, až budou vhodné podmínky. Zní to neuvěřitelně, ale ony mají způsoby jak poznat, kolik příslušníků jejich druhu je v okolí aktivních, a probudí se v okamžiku, kdy jsou podmínky a "málo osadníků".
Dalším faktorem je potenciální rychlost množení, která je u různých mikrobů různá. Proto v novotě většinou převládnou jiné druhy než později v zavedeném prostředí.
Když si to dáš všechno dohromady, vyjde Ti, že vše záleží na podmínkách, zatímco počáteční "násada" je málo důležitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 18:37 Muž Driv3r [236] Re: Jarry,mruzo
To o sinicích vím už jednou jsem se s nima vypořádal zatemněním.
Jenže teď už to nemělo smysl po pár odchovech bylo akva v dost hrozném stavu,a ("nutné") překopat.
A nastolit znova rovnováhu.pochopitelne rostliny oplachnu.a
Asi jim zkusim dát koupel v acriflavinu jen tak pro klid duše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 15:01 Muž mruzo [109] - RostlinyRe: Driv3r
Sinica je živý organizmus, ktorý voľne pláva vo vode. Pri správnych svetelných podmienkach je možné ju pozorovať vo voľnej vode (drobné krátke nitky). Usádza sa na miestach kde sú preň vyhovujúce svetelne podmienky. Niekoľko dňové úplne zatemnenie ju pomôže uvoľniť z miesta kde je usadená (aj hadice k ext. filtru). Rastliny znesú tmu oveľa dlhšie ako sinice. Kúpeľ v zatemnených nádobách by mal stačiť. Otázne je ako sa zúbožené rastliny vyrovnajú s novozaloženým akva. V tvojom prípade by som najskôr volil biologicku cestu zatemnenia, výmeny vody, pripadne krevety a až potom panika. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 14:50 Muž Jarry [1437] Re: Driv3r
Já si skoro myslím, že nějaké chemické ošetřování je zbytečné - sinice se ti tam stejně nějak dostanou. Mám zkušenost takovou, že jsem vyndal rostliny napadené sinicí, opláchl je v čisté vodě, do akvária dal jiné dno (staré bylo pravděpodobně příčinou většího rozšíření sinice), zasadil do něj zpět rostliny a od té doby je vše ok (už několik měsíců), po sinici ani památky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 14:27 Muž Driv3r [236]
Čím ošetřit rostliny po napadení sinicí abych minimalizoval přenesení do nově založeného akva.odstranil jsem z nich co šlo.dno vyčistím vyvařím.a vše ostatní co jde taky. Do nově založeného akva přijde zásobní substrát.tak chci minimalizovat možnost nového napadení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 17:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Driv3r
Týdenní totální zatemnění dělá taky divy a ve dvou akvárkách se mi o sinici postaraly japoniky. Zhruba jsem ji vysbíral a japoniky se postaraly o drobečky. Vyžraly ji do mrtě, dodneška se tam neukázala. Jinak manipulace s kytkami napadenými sinicí může taky znamenat že si ji člověk zanese i do akvárek, kde ji předtím neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 17:22 Muž Driv3r [236] Re: DavFM
To jo ale neřeší to utlačený zbidaceny rostliny a problém kam s ostatními rybami a krevetky.slunce by rostlinám mohlo velmi prospět.takovy ,(letnění):-)
Zkusím jen rostliny.s částí původního dna a a trochou vody.ryby a krevety tedy rozdelim do zbylých 2 akva.aby obnovené akva mělo čas se zaběhnout,a zbavit se sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 17:04 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Driv3r
Acriflavin řeší sinici. Ale je lepší to nepřehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 17:00 Muž Driv3r [236]
Mám taky v akváriu sinice.
Vzhlem k tomu že jo chci překopat tak řeším jak zachránit rostliny.všimnul jsem si že rostliny které byli pokryté sinicí a přendal jsem je do druhého pokusného akva na okně,tak se sinice samy zbavili a ozdravily.mam ještě jedno akva v pergole.
Otazka 1:zní má to smysl?
2: můžu ven dát i Ryby a krevetky
3: požít novou vodu a vyprané dno.
Nebo starou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2018 09:52 Muž Lada [0] Re: Lada
Lada napsal: zde je foto zhora.....je to nejakej druh tmave sinice....zatmeni na 5 dni nepomohlo jen se zastavila...No3 je kolem 20.....ANI KREVETY TO NEZEROU.......asi mi to tam driv zaneslo par pavich ocek

tak si odpovim sam.....ted pouzivam Easy life Blue Exit a vypada to ze to sinici zastavilo v mnozeni. Ale ze by nejak ustupovala to zatim nevidim již 7my den po pouziti.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 14:28 Muž Lada [0] – sinice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zde je foto zhora.....je to nejakej druh tmave sinice....zatmeni na 5 dni nepomohlo jen se zastavila...No3 je kolem 20.....ANI KREVETY TO NEZEROU.......asi mi to tam driv zaneslo par pavich ocek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 11:09 Maq Re: Lada
Já tam vidím něco, a taky myslím, že je to sinice. Ale dobrou radu nemám. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 10:03 Muž Lada [0] – SInice???
Lip to vyfotit nejde ....je neco jako križenec rasy a sinice.....zazne to rust i na pisku a proroste to cca 3mm do hloubky.uplne to spoji pisek v jeden kus ...musim to odsat a pisek v kyblu procistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 22:38 Muž Jarry [1437] Re: Lada
Z těch fotek toho moc vidět není, ale nepřipadá mi to jako sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 20:49 Muž Lada [0] – SInice???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam v akva asi nejakej druh sinice.... ale neni to ta klasicka svetla zelena ktery jsem se driv zbavil. Nepomohlo zatemneni ani na 5 dni....jen ze zastavil jeji rust. na skle tvori takove jakoby chloupky viz foto. poradte prosim co s tim....pridani NO3 taky zatim nepomaha....nechci ho dat moc mam tam krevetky Red crystal
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 23:11 - Re: rybickar
Chce to rozhýbať hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 23:09 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Anthrax
Tak ta fotka, co jsi mi poslal, tak to už se v akvárku dávno nevyskytuje. bylo to tam tak týden a pak to zmizelo,... takhle zelenou, teď trochu světlejší mám jen hladinu.

Při výměně vody jsem se to snažil odsát přiblížením hadice k hladině, ale nikdy to neodsaju celé... :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 20:40 R Muž Anthrax [4762] Re: rybickar
Upřímně z téhle fotky toho moc poznat nejde. Ale tohle rybicky.net/fotogalerie.php… je sinice určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 19:07 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – zelená hladina - mám sinici? jak se jí zbavit?
Fotka k příspěvku Ahoj. na foto je zelená hladina - mám sinici? jak se jí zbavit?

Děkuji za odpověď.

PS:Info o nádrži na mém profilu a v Deníku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2018 11:36 Muž Jarry [1437] Re: martmart
Ne, nic takového, ona to může být i náhoda (z většího akvária, kde se sinice trochu tvoří stále, jsem už i velkou část toho písku odebral, nechal pouze slabou vrstvu a tu každý týden důkladně odkaluju, písek je opticky krásně čistý), spíše mě napadá, jestli v tom písku nemůže být něco, co by růst sinice podporovalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2018 11:23 Muž martmart [106] Re: Jarry
Zahnivalo ti dno?
Sly ze dna bubliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2018 08:38 Muž Jarry [1437]
Nové poznatky - efekt UV lampy je znát, ale ještě není vyhráno. Chce to opravdu vytrvale odstraňovat vše, co se v akváriu objeví. Jinak mi došla jedna věc - v mém případě mám podezření na dno, což je praný říční písek, prosetý přes 1mm síto, takže frakce 1-4mm. Zpočátku (cca rok) fungoval parádně, ale pak začaly různé druhy problémů (sinice, bez jakékoliv další změny se zcela přestalo dařit některým rostlinám - např. Blyxe, která rostla jako plevel a najednou začala mizet). Jeden čas jsem stený písek dal do low-tech malého akvária, kde se mi nedařilo s rostlinami a najednou s tímto dnem začalo všechno růst - a po cca roce se i tady začala objevovat sinice (hlavě na plovoučkách). Před měsícem jsem v tomto akváriu vyměnil dno za filtrační písek (ve slabší vrstvě, do 3cm), rostliny opláchl vodou a vrátil zpět, světlo atd. jsem nechal a od té doby ani náznak sinice a to tam krmím denně mraženým.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2018 10:30 Muž Vrzy [23] Re: NHKG
Stejný postup jako v malém akvárku jsem zavedl i ve velkém a sinice je pryč. Původně jsem dával Fosfo od Eas-Life, ale došlo tak místo toho dávám KH2PO4. Nevím, kolik toho v akva skutečně je, ale podle dávkování to vychází na 2.2mg/l skutečná hodnota může být i vyšší. No3 je cca 20mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 16:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vrzy
Nechtělo se mi věřit, ale taky jsem zkusil přidávat fosfor (H3PO4 v dávce neovlivňující pH) a i u mě je sinice na ústupu. Zkusím to ještě v jednom akváriu.
Samozřejmě ji likviduju i mechanicky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 12:41 -
Ono i sušené pri nadbytku zaťažuje vodný ekosystém.Ja som mal problém s riasov pri veľkom kŕmení vločkami od O.S.I. Brine Shrimp Flakes(artemia)-fosfor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 11:54 Muž Jarry [1437] Re: Prašan
Patentkou také nekrmím, podle mě jde spíše o úroveň biologické zátěže při krmení mraženým, než nějakým konkrétním typem krmení, ale jsou to jen mé domněnky. Také záleží na množství, v akváriu, kde mám největší problémy, krmím mraženým hodně. Třeba u cichlidek také krmím mraženým, ale mám 3 cichlidky a 5 drobných sekernatek na 100l vody a tam se sinice netvoří:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 11:43 Muž MichalV [327] Re: martmart
to si nemyslim, lebo pravdepodobne mame vo svojich akva spory mnohych druhov sinice co cakaju na podmienky. Skor sa prikladam k tomu fosforu, vid roman "Já zvedám fosfor právě přes patentky"
a tiez Zervan napisal zaujmavu myslienku, ze nedostatok fosforu moze byt nasledok a nie pricina sinice.
Ja ked som davkoval liadok amonny (nadbytok N) do akva tak tam bol pri dobrom osvetleni sklon k zelenej plosnej riase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 11:19 Muž martmart [106] Re: Prašan
Muze to byt jiny dodavatel, vyrobce, lokalita...
Ja krmil vse co bylo, nitenky, patenky, nepamatuju co jeste, ale vse co sem sehnal..mrazene, zive..
Asi by stalo za to, dat sem anketu o krmeni zivym, mrazenym.. pri vyskytu sinice..
Fakt je, ze sem se sinice zbavil kdyz sem prestal krmit mrazene.. ale muze to byt jen souhra okolnosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 11:04 - Re: Jarry
Tiež pri patentke?Pretože ňou jedinou nekŕmim,lebo je to podľa mňa najväčší brdel čo môžem rybkám dať.
Kŕmim rozne iným a za cca 15 rokov som z krmiva nikdy sinicu nemal.V skutočnosti som ju mal iba v tom jedinom čo som dával fotky.Mám doma momentálne 16 akvárií,skrmujem rôznu mrazenú potravu(okrem patentky) a problém zo sinicou nikde nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 10:52 Muž martmart [106] Re: MichalV
A opravdu by slo u mrazeneho jen o pomer zivin?
Co kdyz proste zamrazi spory sinice? Treba nadlimitni mnozstvi, ktere proste nektera akva nezvladnou?
Jen laicke dotazy, co mi tak leti hlavou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 09:41 Muž Jarry [1437] Re: Prašan
Pozorování ve 2 z mých nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 08:55 R Muž romant [27987] Re: MichalV
Nevím, nejsem chemik a ani detektiv, mě to prostě funnguje. Stará sedlácká rada, ale asi jsem neměl nic psát. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 08:53 Muž MichalV [327] Re: romant
kolko obsahuje patentka N a P?
ja ked som kedysi po tom patral, tak som k zivemu krmivu nasiel len toto:
Nitenky (Tubifex sušený): Proteinov 50-60%, P 0,1 %
Bloodworm: Proteinov 50%, P min. 0,9 %

To prave nevyzera na prebytok P, skor naopak. Moze to byt pri patentke vyrazne iny pomer?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2018 08:43 R Muž romant [27987] Re: Maq
Už jsem to psal několikrát, tak tedy znovu. Já zvedám fosfor právě přes patentky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2018 07:11 Maq Re: martmart, Jarry, prašan
To s tím mraženým mě nikdy nenapadlo, ale když se nad tím zamýšlím, tak ANO. U mě se na Nové scéně sinice objevila v časové souvislosti s tím, že jsem začal častěji krmit mraženými patentkami. (Protože v mojí ledomorně se přestal množit grindal.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 01:15 - Re: Jarry
Zdôvodnenie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 23:16 Muž Jarry [1437] Re: martmart
Ano, o mraženém jsem přesvědčen, že má zásadní vliv na tvorbu sinic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 21:17 Muž martmart [106] Re: Prašan
Jasny, vubec to memusi byt a ani nebude hlavni pricina, ale muze to byt jeden z faktoru.. kdyz se sejde dostatek...
Jen me to napadlo a vzpomel sem ze sem to podezreni mel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 21:06 -
Jediné čo neskrmujem sú patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 21:03 Muž Martimos [4] Re: martmart
Když se nad tím zamyslím, tak u mě se začala objevovat taky až poté, co jsem nakoupil zásobu mraženého. Před tím (ani v předchozí nádrži, kde jsem mražený nepoužíval) po sinici nebyla ani stopa hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=351