Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 06:36 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: kortezhugo
Pokud to jde lehce dolů, tak bych to z akvária postupně odsával. Přeci jen je to "boj" na delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 21:58 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Teraz som si vsimol ako to narastlo za 3 dni.Mrknite sa na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 21:38 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku Uvidime co s toho bude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 21:36 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku S pozadim uz pohli anciky. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 13:16 Muž kortezhugo [983]
Kupil som test NO3 bolo na nule.Tak som spravil 20mg/l.Dufam ze to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 15:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
SID - som zabudol ze je 1.maj. :-) Otazocka - ked nemam zmerane NO3? Kolko rychlosoli tam dat aby som daco neprehnal.Pdla tej tabulky na 0.5P je 14mgNO3.Rychlosol doma mam ale testy kupim len v pondelok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:14 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Az to zabere platim PIVO palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:12 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Tak ze mam pridat KNO3 - podla tej tabulky?-samozrejme najprv to odmeram - zajtra kupim test :-) -uz sa citim ako mlady chemik :-D a kupit rychlosol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 17:08 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku Este prikladam ako to vyzera.Aqua 200l.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 15:05 Mrakoplash – Re: Sid
Přeci jen měly sinice dost času na zdokonalení způsobů přežití, tak se není čemu divit že nás dokážou nepěkně potrápit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 13:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lukša
Fosfor ani zatím nepotřebujete. :-)
Že se konečně pochlubíte, jak se věci vyvíjejí! :)
EDIT: Ještě bych dodal, že nelze paušalizovat! To, co jsme vymysleli pro vaše akva a ono to zafungovalo, (jak se zdá i podle fotek), nemusí zafungovat jinde - vždy je třeba vycházet ze souvislostí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 13:11 Muž Lukša [18] – kortezhugo
Také jsem měl problém se sinicí a to od založení až do nedávna. Osobně mi bylo doporučeno pohnout s dusíkem a fosforem. Koupil jsme si testy na N a P, obě hodnoty byly na 0, tak jsem si koupil od Sida (pmdd.mrp-cz.com/…
dusičnan draselný - KNO3 čistý). Poradil mi v jaké koncentraci to namíchat a kolik tam toho dávat. Aplikuji pouze dusík, fosfor zatím nemám. Testy sleduji koncentraci dusíku a mám ji tam okolo 10mg/l. Do 10 dnů sinice byla na ústupu a niní se mi objevuje jen na hladině, ale stačí jednou týdně z hladiny odsád.
Pokud se chcete sinice zbavit, ale myslím zbavit se příčin její tvorby a nechce jen neomezovat její růst např. zatemněním, šneky, proudením, čeřením vody nebo jiným doporučovaným způsobem (sice u někoho tyto postupy zabraly, ale mě to vůbec nepomohlo), tak se snažte snížit fosfor a zvýšit dusík, ale v rozumné míře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 11:56 Muž kortezhugo [983] – Re: mirlun
Pridal som bioflor - uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 11:39 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: kortezhugo
mně se v nádrži 52litrů podařilo sinici odstranit pomocí šněků, vývodu přítoku vody nad hladinu, aby byla hladina čeřena a hýbala se, dále dávkou(větší) brutusu(asi ekvivalent bifloru). přestal jsem moc často měnit část vody.
(sinice se vyskytuje jen v přívodní komoře filtru)
v malé (jiné) nádrži jsem však ještě nevyhrál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 11:33 Muž kortezhugo [983] – Re: Jrk
Sakra P mam 0.5 mg/l - mozno aj menej-podla farby.Co teraz???
Pridat fosfor?-podla mna blbost.Podla rataja 2.5 mg/l je dobra hodnota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 22:14 Muž kortezhugo [983] – Re: Jrk
Co2 tam tlacim.Zajtra kupim test na Fosfor.Lebo mam 2 aqua jedno je o rok starsie - zalozene ale ako vravym posledne 2 roky - sinice - sinice - sinice.Predtim som to ani nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:10 Muž Jrk [143] – Re: kortezhugo
Máte tam málo CO2! Zřiďte PET-CO2! Pomocí Tillmanovy tabulky zjistíte na základě pH a KH. Optimální hodnota CO2 je asi 15-35mg/l. Dle Vámi udávaných hodnot bych to viděl na tento problém... Nemám sice moc zkušeností, měl jsem také problém se sinicemi, zhlédněte deník mé nádrže Jrk 63, nebo napište vzkaz, dle možností poradím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 17:53 Muž kortezhugo [983]
Mam problem zo sinicami.Ale len posledne 2 roky.Meral som zatial Ph-6.6 Gh-5.Teraz som prerabal aqua
- 2 tyzdne do zadu.Je tam kopec rastlyn rastu dobre ale tie sinice ma seru.Mam aqua 30 rokov a co su sinice som ani nevedel co je.Tak ma napadlo - nemozu nieco pridavat do vodovodnej vody??? co obsahuje Fosfor??? a zmekcuje ju??? lebo meral som aj vodovodnu a ta mala Gh-3 - toto sa mi nezda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 21:48 Muž mirlun [48] - Rostliny – po 5 dnech
akva 54 litrů:
5 dní po aplikaci brutusu, snížení osvětlení, vyvedení přítoku vody nad hladinu(hladina čeřena) a žádných dalších zásahů, jsem byl překvapen, SINICE ZMIZELA. někde je ještě vidět na hladině náznak filmu a ve vnějším filtru v přítokové komoře(špinavá voda) je sinice stále, ale jinak není nikde jinde.
někde se objevuje zelená řasa a na starém listu Vallisneria gigantea je vidět malinko černé řasy. tohle mě ale neděsí, zažil jsem kalamitu.
kápl jsem trošku PMDD.
ve 20 litrovém akva sinice stále je, ale v menším měřítku, než kdykoli dříve.
později napíšu další vývoj.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 19:20 Muž mirlun [48] - Rostliny – měl jsem ruduchu
v zajížděném akva(54l) jsem měl přerybněno(mám stále) a měl jsem strašně moc ruduchy. měl jsem filtr bublifuk, malý. vyrobil jsem si velký filtr, "naočkoval", zasadil daleko víc rostlin(rychle rostoucích), koupil siamky(teprve nedávno), a ruducha se nemnožila! staré napadené listy jsem průběžně odstraňoval. po krátké době, snad měsíc, není po ruduše stopy, ani zelená vláknitá se neukazuje, pouze nastoupila sinice, dokonce jsem vrátil do akva menší kořen. zkusil jsem před dvěma dny Brutus a nechám akva bez zásahu týden. pak uvidím, jak to dopadlo.
stejný průběh měl vývoj 20l krevetkárka s novým větším vnějším filtrem.
(historie-viz prezentace mirek akva 3 a 1)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 19:05 lopen – Re: Buggy
mám ten stejný problém s roduchou. už nevím co sní. Ve starších příspěvcích lidi pišou použít ječnou slámu. trochu ji dát do aq.a do 12dní je pryč ale potom pozor muže se hned objevit znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 15:59 Buggy
Aha dobre napravím tie rastliny tie riasi sa mi začali tvoriť od vtedy čo som nainštaloval fluval fx5 funguje asi 4 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 15:53 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
planta.aquariana.cz/…
Jinak ten anubias vytáhni z písku. ahoj

Aha...tak se koukám, že opakuji :-O :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 15:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Buggy
To vůbec nevypadá pěkně... :-O Je to řasa a trápí rostliny stejně, jako vy. Každá kytka potřebuje vytvořit podmínky, aby se jí dařilo. Jak ten echinodorus, tak ten anubias na vaší fotce jsou "utopeny" v substrátu. To jim ke spokojenému životu nepomůže, naopak...
Pokud čekáte radu, "co s tím", najdete ji v historii této diskuse. Řeší se to tu stále dokola. Aby se vám dostalo konkrétnější odpovědi, budete muset předložit víc informací o svém akvišku, než jedno foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 15:42 Muž DavidDizzer [26] – Re: Buggy
vypadá to na ruduchu/ řasa... je to nejhorší řasa... :-):-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 15:40 Buggy
Fotka k příspěvku neviete či je to riasa alebo niečo iné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 15:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Eff
Kterou další vodní potvůrku se ti pořilo rozpěstovat, Effe? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 13:07 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: MiHl
Posledních několik týdnů se snažím rozpěstovat sinici v nádržce 15x15x20 cm. Výsledky jsou mizerné, dvakrát mi chcípla. Poslední kultura dodaná mi Vyghumem vypadá, že se pomalu chytá. Nevím ale, zda budu mít to srdce pokusit se ji zlikvidovat. Na to jsem ochoten přistoupit až koncem května.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 13:01 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
To mě také napadlo, že se může jednat o jiný druh sinice. Bude tedy nutné najít nějakého nešťastného akvaristu, který bude mít sinice na rozdávání. Aktuálně mám akorát v nové nádrži sinici na ploše 1x2 cm a vypadá to, že se postupně zmenšuje - bioflor jsem nepoužil, jen jsem po určité době, kdy začaly růst rostliny, postupně začal přidávat CO2 a snížil pH na 6.6

Takže, je tu někdo, kdo má místo na okně, vhodnou nádobu, bioflor a dost sinice na provedení experimentu? Věda si žádá oběti! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MiHl
No jo, jenže kdo vám zaručí, že v rybníku naberete stejnou sinici, jaká trápí leckterá akviška? Nebylo by lepší používat k takovým experimentům právě vodu z takových akva?
(A nebo experimentovat přímo s těmito sinicemi postiženými nádržemi? :))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:03 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
tak co v létě vzít trochu vody z rybníka i se sinicí, do nádoby ven na sluníčko a přilít hodně biofloru? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 09:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MiHl
...konkrétní důvod, proč by měl mít význam zrovna mangan?
Sinice nemají rády mangan (a měď). :)
Ale nemyslím to až tak vážně, že by to musel být zrovna mangan (nebo měď) v "předávkovaném" Biofloru, který má na svědomí likvidaci sinic...
Ostatně - zatím podobná tvrzení (o účincích "předávkování" Biofloru na likvidaci sinic) beru s rezervou. Třeba bude někdy v budoucnu příležitost toto testnout; pak se uvidí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 08:23 zeryk – Re: thorteam
Neboj bude lépe. Ja sem sinici naštestí neměl ale bojoval jsem také.Řasy budou vždy nějaké. Mám zásadu musím udělat vše proto aby rostly rostlinky a řasa ustopí, zatím mě to vychází. myslím si, že můžeš mít nepoměr mezi prvky, zkus mrknout na tento odkaz přeloženej:

translate.google.cz/…

A tady je v originálu:

www.xs4all.nl/…

Bohužel je to jenom na tobě a přeji úspěšný boj, Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 08:16 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
Obsahuje, je ale nějaký konkrétní důvod, proč by měl mít význam zrovna mangan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 08:15 langosh – Re: MiHl
No, nevím, jestli změna z poměrně sytě zelené na "zelenou lehce do žluta" bude srovnatelná se změnou z čiré na "lehce nažloutlou" ;-) :) ... Pokud si doma vzpomenu, tak to též zkusím pro zajímavost změřit ... i když myslím, že mé testy od Aquaru budou už asi prošlé...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 08:14 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: ims
Takže nažbrundaný PMDD bez KNO3...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 00:39 ims – Re: Sid
Složení: Hnojivo obsahuje K, Mg a mikroprvky Fe, Mn, Cu, Zn, Mo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 00:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MiHl
Tak to nemám ponětí... :-O
Co třeba mangan? :) Obsahuje Bioflor mangan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 23:38 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
taky mi to tak připadá :-) Ale pak moc netuším, proč to mělo (dle internetu nejen u mě) vliv na sinice (při vysokém předávkování). Co přesně tu sinici ovlivní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 23:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MiHl
Mně stačí tento váš test. :-) Beru to tak, že Bioflor není dusíkaté hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 23:14 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
Zatím jsem zkusil neředěný. Přeci jen, pokud to jako hnojivo no3 obsahuje, tak to nebude obsahovat v příliš slabé koncentraci, takže bych očekával změnu do sytě hnědé barvy, která by měla být poznat.

Obětoval jsem tedy 10ml biofloru a výsledek je tento: ze zelené barvy došlo ke změně do zelené lehce do žluta. To by tak odpovídalo zhruba 5 mg / l ve 100% koncentraci biofloru, což by se i tak dalo považovat za nic. Při doporučeném dávkování 0.5 ml / l vody by to dělalo 0.0025 mg / l. Ke změně barvy však došlo již v průběhu testu, takže je dost možné, že došlo k nějaké nežádoucí chemické reakci.

Ještě můžu vyzkoušet zředěný bioflor, ale nevím, jestli by to přineslo nějakou změnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 23:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MiHl
Aha! Tak to jsem netušil... :-O Ani SERA ani Bioflor nejsou mé značky. :) Co zkusit přeci jen ten Bioflor naředit? To by k prokázání přítomnosti NO3 stačit mělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:58 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
no nevím... on má bioflor sám o sobě docela zelenou barvu, takže nevím, jestli tam bude něco vidět (stupnice no3 testu od sery je od lehce nažlouté, přes žlutou, oranžovou, červenou až po hnědou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MiHl
Naopak - zkuste testnout neředěný Bioflor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:06 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
tak já to zítra vyzkouším pomocí NO3 testu od sery. Nějaké doporučení jak na to? Použít nezředěný bioflor asi nebude správná cesta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 20:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: langosh
To by jistě šlo. :) Jenže - já kvůli tomu Bioflor kupovat nebudu, anžto v tomto případě tak nějak p. Ratajovi věřím. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 15:25 langosh
Sid napsal:Že by nás pan Rataj tahal za fusekli, když tvrdí, že Bioflor žádný dusík neobsahuje?! :)

to by snad šlo jednoduše zjistit testem... ;-)

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 21:45 Usine – Re: mirlun
Mimo PMDD nezjistíš složení hnojiva a pochybuji že ti ho nějaký výrobce prozradí. Jinak ale bioflor je opravdu dobré hnojivo, až na tu cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 21:33 Muž mirlun [48] - Rostliny – je rozdíl bioflor , brutus a akvaflor?
jaký je rozdíl mezi bioflorem, akvaflorem a brutusem?
vím, že v přítomnosti nějakých prvků, ale kterých? (jsem líný si to dohledat na internetu a zajímá mě spíše, který prvek je v biofloru tak vyjmečný, že podle některých názorů podpoří výrazně rostliny a sinice se má vytrácet).děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 13:39 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sid
tak teď tedy opravdu netuším... :-O

už to bylo před rokem, takže je možné, že jsem nepoužil přímo bioflor ale proflor nebo něco jiného běžně dostupného. Paměť mi ale říká, že na 85 % to byl ten bioflor. Schválně jsem si přečetl co je napsáno na obalu biofloru (leták ani krabičku už nemám) a tam jsem nenašel o dusíku vůbec nic. Každopádně nejpodstatnější je, že mi to tenkrát skutečně pomohlo :) Možná tedy nebyla tak podstatná hodnota dusíku ale jiného prvku. Příště asi budu více číst leták, ale tehdy jsem předpokládal, že málo dusíku se dožene hnojivem.

Jinak ten nápad jsem dostal po přečtení tohoto:
akvarista.cz/…
akvarista.cz/…

Z něčího (ne mého) deníku na akvaristovi:

2.7.2007
V akváriu se mi před pár dny objevily sinice. Podle rady pana Štěpána je zkusím vypudit několikanásobným předávkováním Bioflorem. V jeho akváriu byl tento postup úspěšný. Tak doufám...

7.7.2007
Dnes jsem se vrátil domů. Bioflor neměl žádný účinek - jak pozitivní, tak negativní. Sinice je v akváriu ve stejném objemu jak před aplikací, řas ale kupodivu nepřibilo. Závěr: Bioflor je placebo(:

11.7.2007
Před pár dny , při výměně vody, jsem znovu zkusil "Bioflorovou teorii"; dal jsem jí ještě jednu šanci. Aplikoval jsem 0,5l a dnes je akvárium bez sinice(:

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=3151