Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 22:09 revan
mam 90l akvarium a osvetluju ho 18W zarivkou a rasa se dela a rostliny mi odumiraj . Predtim jsem mel 50l akvarium a svitil 2x15W norm. zarovkama rasa se sice nedela tolik jako ted ale rostliny sli pric take. Tak jake by melo byt tak idealne osvetleni ?je lepsi zarovka nebo zarivka nebo je to jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 16:17 Žena bucliik [99]
původní z krytu, 2 x 30W, aqualite a daylite,dnaska sem zatemnila akvárko, zítra trochu odplavím zelený kousky a snad to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:48 Radka
Jak to máte s velikostí osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:10 Sidonius
Souhlas s Mrakem - nejspíš jde o sinice. A dostat se k vám mohou i vzduchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 11:35 Žena bucliik [99]
to mám radost, v druhým akva mám černou, tady zelenou....je možný tam sinici s něčím zanýst?totiž filtr je po želvách, sice pořádně umytej, ale u nich nikdy žádná řassa ani sinice nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 11:32 R Muž Mrakoplash [1776]
Ona to bude spis Sinice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 11:22 Žena bucliik [99]
já po týdnu přidala malinko Fe, nebylo žádný a rostlinkám to pomohlo.rostliny rostou krásně, ale sou zalepený tou řasou, vadí to akorát Ceratopterisu, kterej malinko zhnědl v místech kde řasa byla.zářivky sou akvariní od Juwelu.nevím jak se zbavit těch plovoucích štětiček, nemůže se z nich řasa množit, když se usadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 11:06 Sidonius – To Buclik
Hnojení do vody v čerstvě založeném akva?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 11:03 Marek
take sem mnel takove řasy pořidil jsem si novou zařivku určenou pro akvaria a řasy uhynuly
zacalo se lepe dařit i rostlinám. a dobré je obcas i hnojit neakým hnojivem podpoří to rostliny a ty vylučují něco co řasám vadí. doufam ze ti moje rady pomohou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 10:57 Žena bucliik [99]
snažila jsem se vybrat rychlerostoucí rostlinky při zakládání akva, zasadila je, vyrostly a udělala se na nich zelená řasa, místama je modrozelená, ale nejhnusnější je že plave i ve vodě, krátký štětinky, jsou všude.Nepřekrmuju, mám tam 15pancéřníčků, 3 rájovce a 3 malinký ancíky, akva 200l.Dostávají jednu malou tabletku denně a dvě tři vločky rájovci, a řase se daří, bojuju s ní už od založení-odsávání, seškrabování. Co dělám špatně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 10:24 R Muž Mrakoplash [1776]
Min krmit, dodrzovat vymenu 1/3 vody ;-) a mozna poridit rychlerostouci kyticky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 08:02 revan – pomoc s řasou
Ahoj mam problem ...neustale se mi v akvarku dela zelena rasa na rostlinach , kamenech a na skle . Neni to jen zeleny povlak , ale taky jsem zpozoroval ze se mi delaji takove docerna zbarvene stetinky na kamenech a rostlinach. Jdou celkem spatne sundat tak musim pouzivat kartacek abych je odstranil .Nevi nekdo co s tim ? diky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 21:42 pansuu
Sem nedávno čet, jak řešej sinice na Mácháči. Přidávaj roztok solí hliníku, sinice a řasy se vysrážej a klesnou na dno. Prej je to neškodný pro ostatní obyvatele jezera, aj pro lidi. Redukuje se tím nvíc nadbytek fosforu. Docela by mě zajímalo, zda by to bylo použitelný i v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 21:36 Muž matlala [798] - Rostliny – to isamik
jj Michale jj, taky jsem toho názoru. Měl jsem sinice 2 měsíce zbavil jsem se jich jen když jsem pohl poměrem fosforu a NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 20:45 Muž isamik [180]
Zatemneni a UV zaric jsou pro me veci ktere resi nasledek a ne pricinu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 20:43 Muž LordP [7]
Vašek tím co doma najdes a nepropousti to sveto.

A co říkate na UV zaric? (je to sice drazsi reseni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 20:10 vašek – jak na sinice
jak zatemnit a čim !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 14:05 Muž Roman [100] - Cichlidy
osobní zkušenost nemám,ale budu to takto likvidovat po odprodání potomků kančíků.Jinak jsem to vyčetl z knihy Sladkovodní akvaristika od S.Franka. Myslím si že to bude fachčit.Popisuje že to rybám nevadí,ale já si počkám.Stejnak to budu zakládat nanovo, takže není kam spěchat.To dávkování 1tbl na 50l je jeho doporučení.Dále jsem o tom četl v nějakém starém AT,ale nevím v jakém.Ono se tam vždy k nějakému tématu vyjádří pár chovatelů jednou větou a pak aby se v tom čert vyznal.
Jako pokus bych dal do nějaké menší nádrže kus dekorace se sinicí a tam nadávkoval.Pokud to zabere, nevidím problém to dát přímo do nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 13:11 smajlik
Romane,ten acylpirin prosím upřesni.To se jako fakt rozpustí tabletka acylpirinu(kyselina acetylsalicilová),naleje se do akva a to pomůže?Někde už jsem to četl(asi na akva.sk),ale moc tomu nevěřím.Máš nějakou osobní zkušenost?A nebo někdo jiný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 21:41 Muž Roman [100] - Cichlidy
na sinice???od lesa.třeba s acylpirinem.1tbl na 50l vody.je to jedna z desítek možností.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 14:56 tonik666
Nové rostliny zasaď, pokud už je máš koupené. Jak, nejde stáhnout? Když se ti to otevře v adobe readeru, lze dát "uložit kopii".

klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2007 14:12 tonik666
Zatemnění sinici vyhubí, ale nezruší příčiny jejího výskytu. Občas se stane, že se po zatemnění sinice už nevrátí.
Rostlinky zatemnění snášejí slušně, lépe jsou na tom větší druhy rostlin/"houževnatější". Menší a drobnolisté to mohou odskákat.
Rybám je to jedno, jen nezapomenout taky trochu krmit:)

časopis Akvárium č.1 taky doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 13:59 Muž isamik [180]
Jo to kdybych vedel :-) .
Zkuste si precist akvarko c.1, tam je o sinicich clanek pripadne hledejte na netu, ale zarucenou radu nenajdete, jestli jo, tak mi ji prosim reknete. Na sinice se toho objevi docela dost, napr. diskuze rybicky.net/forum/3074 a dalsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 13:28 iKat – Jak na sinici
Na rostlinkách se mi vyskytla sinice. Někde sem četla, že se má na týden zatemnit akvárko, ale to se mi nezdá - nechci stresovat rybky a navíc by rostlinky nerostly(si teda myslím). Takže jak se ji mám zbavit? Jo a v pondělí dokupuju dašlí rostlinky - můžu je tam zasadit a nebo počkat? Díky moc :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 20:23 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Je to sinica ktora sa ti mnozi najme na koncoch tej rastlinky ;-) ALe myslim ze nato si aj sam dosiel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 19:30 Muž Miky [14]
Ahoj já to tipuji na sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 18:23 Muž Johns [30] - Cichlidy
odkalím je to ta sinice ale když sem vyndal ten růžkatec tak sem viděl jak to všude v akva plave to bych to musel vycucnout na sucho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 18:01 Anonym – Johns
Podle barvy a tvaru by to mohla být cyanobakterie-sinice, celý ten růžkatec vyhoď a pořádně odkal akvárko, jinak to tam budeš mít znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 17:26 Muž A2C [25] - Sumci
Prepáč môžeš to vyfoťiť detailnejšie? lebo mi to z časti pripadá ako kal z časti ako odumreté konce a z časti ako plieseň a riasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 15:54 Athaya
NEVIEM CO TO PRESNE JE, ALE PODLA MNA NEJAKA RIASA.:-O JA MAM NIECO PODOBNE NA FILTRI, MNE SA TO PACI TAK NECISTIM palec. AKO CASTO ODSTRANUJES RIASY?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 14:31 Muž Johns [30] - Cichlidy – Nevíte co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj tohle mám na růžkatci jako řasa mi to nepřipadá a nevím co to je je to u terčovců a začíná to bejt i místy napísku jak se toho zbavit??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 16:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Roman
Změřím se na fosfor a uvidí se. Test mám objednanej. Zítra si ho jdu koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 16:06 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Luxy
K dostávání fosforu do vody. Pokud zdroj vody neobsahuje fosfor a nebo pouze minimum, které je zanedbatelné, tak se občas podívejte čím krmíte.Solidní výrobce množství fosforu na balení uvádí.Jinak např. nitěnky či patentky budou v určitých oblastech fosforem nacpané.Stačí se informovat, kde se takové živé krmivo v přírodě nalézá.Většinou to není moc lahodný pohled. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 14:39 tonik666 Re: Petr
To co se píše v akváriu je taková dlouhodobá prevence před výskytem sinice. Když už nastoupí, tak je temno nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 14:22 Sidonius Re: Petr
www.klub.akva.sk
Časopis "Akvárium", 1.číslo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 13:52 Petr Re: langosh
A je nějaký jiný způsob boje se sinicí než zatemnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 11:22 Muž matlala [798] - RostlinyRe: tonik666
Uvidí se jak to bude v nových akva. A kdyžtak chci zkusit krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 11:12 tonik666 Re: matlala
Sinice temnem "léčím" bohužel téměř pravidelně a kytky to snášejí v pohodě. Zatemněno jsem měl nejdéle asi týden a na kytkách se to zjevně nepodepsalo. Když je tma, jsou celou dobu zavřené.
Účinost "léčby" sinic tmou lze zvýšit prouděním v akváriu. Rozstřikovací rampu od Eheima mám běžně namířenou tak, aby se proud tlumil. Při likvidaci sinic ji otáčím do akvária tak, aby byl proud největší. Pak stačilo mít zatemněno jen 3 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 10:48 LuXy Re: matlala
Vo všetkých troch. Bolo sotva merateľné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 10:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: LuXy
A v akva je ho o kolik víc? Jaké jsou ty koncentrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 10:29 LuXy Re: matlala
No ja neviem, meral som fosfor v akváriu, v vstudni aj vo vode z vodovodu. Čo nosím do akvária ale fosfor bol len minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 10:27 Muž matlala [798] - RostlinyRe: LuXy
Z vody. Musí ho tam byt moc. Většinou bývá skoro v každé vodě moc fosforu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 10:22 LuXy Re: matlala
Ja by som to tiež typoval na prebytok fosforu. Ale skadiaľ sa ti bere?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 10:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sidonius
Neva, uvidí se, jak to bude. V nových větších akva bude úpně jiné světlo a taky filtrace. Bude na čerpadlo a ne na vzduch. Takk se uvidí a taky testy na no3 a fosfor už mám objednané. Tak se uvidí co s tím poměrem děláme podle ně je moc F.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 10:16 Sidonius Re: matlala
Já mám pouze jednu osobní zkušenost s tímto postupem, a to, bohužel, špatnou.
Po nasazení "tmavé kůry" došlo po vypnutí osvětlení k výraznému poklesu teploty. (Akva nebylo vybaveno topítkem). A pokles teploty spolu se změnou biorytmu zafungovaly jako stresor a ryby byly napadeny kožovcem...
Ale co se rostlin týče, lidé, kteří tuto metodu vyzkoušeli, uvádějí, že rostliny nepoškodila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 07:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: langosh
Já se bojím, že když to zatemním, tak rostlinky to budou špatně snášet a zajdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 14:39 langosh Re: matlala
Na sinici pomůže většinou pouze několikadenní zatemnění...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 14:25 Muž matlala [798] - Rostliny – Sinice
Zdravím, co by mohlo pomoci na sinic?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 14:08 Endli
OK,už jsem to stáhnul a jdu číst. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 13:45 smajlik
O těch sinicích je v č.1.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [72] 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=3551