Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 11:32 Muž Vašek [56]
Ta je jak z učebnice. Taková zelená se mi udělala také krátce po založení akvária. Během chvíle obalila všechny Egeria densa a musel jsem je dát pryč, protože po nih pomalu lezla až na dno. Byly celé obalené a pod nima se držely jen bublinky vzduchu. Po čase jsem ji udržel na uzdě, ale po čase mě začala zlobit taková až černá sinice na listech rostlin při dně. Je to boj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:51 Adolf
JJ s tuou výměnou vody to je jasná páka,toto jsem jen zapomněl napsat.Samo že je na tom spousta pravdy ,,ALE".
No teď ani neusnu !!!Už raději jdu :-D
Jinak dík za rady,bb zítra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:44 Adolf
To už jsem udělal ale z nějakeho důvodu tam vzniknout musela,tudiž si nemyslím že by sama jen tak ustoupila.Nerad bych aby to bylo ještě horší....ach jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   09.10.2012 21:41 R Muž romant [27987] Re: Adolf
Nebuď tak hrr. Trošku trpělivosti o tom a o souvislostech je akvaristika především. Ono na těch radách, jedna babka povídala, je spousty pravdy a jak jsi správně poznamenal, každýmu bude fungovat tak trošku něco jinýho, to jsou ty souvislosti. Jinak to vysazení nějakejch startovacích ryb, to mě příjde jako dobrej nápad ve tvé situaci a taky častější než častý výměny vody, to bych viděl jako takovej nezbytnej základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Adolf
Já bych ještě nepanikařil a prostě odsál ji tam kde je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:32 Adolf
NJN,teď 4 dny tmu,když to aspoň trochu pomůže vysadím několik rybek jestli se nějak nezmění biologiie v nádrži.Pokud se bude stále šířit vjedu na chemii a není boha..........

Je to všechno jedna babka povídala a nic není 100%,každému pohlo něco jiného tak se uvidí.Ale asi mě trefí........týden založené akva sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:52 R Muž romant [27987] Re: Adolf
Jo, jo s humorem to je vždycky lepší. ;-) Neposmívám se, vím že to člověka žere, ale když se něco nastuduje, tak to půjde, chce to trpělivost a nepovolit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:47 Adolf
No to bude ještě sranda sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2012 20:38 R Muž romant [27987] Re: Adolf
Léčíš následky, ale příčiny Ti tam zůstanou. rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:35 Adolf
Dík,už jsem ho raději vyhodil,mam jich tam ještě dost.Ale všiml jsem si že se to dělá skoro všude,hlavně teda ještě na javskem mechu......to vše ven a oplachnout?.Jinak už jsem uplně zatemnil nadrž,pomůže to? sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Adolf
Vytáhněte ten rohatec do "umyvadla", propláchněte kořeny, a zase ho vraťte zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:01 Adolf
do prde.e nééééééééééé sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Adolf
sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:54 Adolf
Fotka k příspěvku Ahoj,nevíte někdo co je toto,dnes ráno se mi to oběvilo v akva....ráno jsem myslel že odplavalo kousek mechu ale doted se to pěkně rozrostlo sad sad sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 09:44 Muž Hanzy [31] Re: Sid
Mně se na žraní sinice osvedčil tenhle malí pomocníček: Gyraulus parvus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kortezhugo
Pro naše užití bych to zase tak nepřeháněl. Pochybuji, že se v akváriu vyskytuje více jak 10 druhů sinic, jejichž povlaky můžeme pozorovat pouhým okem. Osobně sem zatím pozoroval pouze dva roky (plus samozřejmě spousty druhů, které mi ještě nikdy neudělaly větší kolonie, takže byly vidět pouze pod mikroskopem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:27 R Muž romant [27987] Re: Moucha
Čekal jsem, že se někdo ozve a ono to docela dobře koresponduje s tím co napsal kortezhugo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
no v souvislosti se sinici jsem mel velky uhyn okruzaku! asi jsem mel smulu

to sid: ano prenos vzduchem je mozny, nevyvracel jsem to, stejne tak jsem nepisal o desinfekci naradi (pinzety, sitky, odkalovace, nadoby .....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:23 Muž kortezhugo [983] Re: romant
A mozno aj preto je likvidacia zdlhava a velakrat komplikovana -kedze ich je tolko.Teda to co je na prvy pohlad rovnake - pod mikroskopom bude rozdielne a v podstate iny druh moze mat aj ine naroky.
Len teoretizujem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:07 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Jasně, napsal jsem to proto, že ona toxická pověst je zhusta šířena a dávána do souvislosti ve větách typu: "šneky Ti sinice zabije".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:05 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Asi aj preto ze -"Je známych minimálne 200 rodov a niekoľko tisíc druhov."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:59 R Muž romant [27987] Re: Sid
A jak se o sinici ví, je toxická, ale nikdy se mě nestalo, že by po konzumaci sinic okružáci nějak výrazně snižovaly svoje stavy, oni zřejmě znají svojí míru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: čudlinka
...sinici nežere skoro nic...
Otestujte okružáky a ampulárie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:47 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
...je to uzavreny ekosystem, takze pokud si tam nedas neco kontaminovanyho (voda, rostliny, substrat, dekorace, spinave ruce atd.), tak tam ten organismus nejni...
Skutečně jste zapomněl na přenos vzduchem, jak správně uvedla Čudllinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.10.2012 17:00 Žena čudlinka [25] - ParmičkyRe: lhajek
Je mi jasné, že různé mikroorganismy a zárodky všeho možného (z rostlinné i živočišné říše) se ve vodě objeví jakoby z ničeho nic, to zná každý, kdo nechal někde vodu bez ryb, za chvíli se tím dá krmit potěr :). Jsou ze vzduchu nebo i ze vstupní vody a záleží na podmínkách, jaké naleznou. Stejně tak se určitě dají zanést z jiné nádrže. V tom naprosto souhlasím s Mouchou.
Ale myslím, že konkrétně sinice se nemusí objevit "samy od sebe" vždycky, ale přenést je můžu, podle mě, snadno. A když už překopávám nádrž, tak chci vnos sinic eliminovat co nejvíce. (Jsem ráda, že mi postihly jen malé akvárko, takže to šlo lépe.)
Řasy, to je něco jiného, ty jsou koneckonců dost důležitou složkou potravy spousty ryb a šneků, zatímco sinici nežere skoro nic. Dřív jsem si myslela, že jsou sinice druhem řas, ale nejsou. Nejsou to vůbec rostliny, jsou to bakterie. Navíc produkují, nebo minimálně mohou produkovat, toxické látky, což je pro kvalitu vody zásadní, a když je sinice přemnožená, tak je to podle mě fakt průser. A jestě k tomu smrdí. ne Prostě na rozdíl od řas (některé můžou být i velmi krásné) jsou pro mě sinice nepřítel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: lhajek
ale je to uzavreny ekosystem, takze pokud si tam nedas neco kontaminovanyho (voda, rostliny, substrat, dekorace, spinave ruce atd.), tak tam ten organismus nejni..... samoplozeni je zkratka blud....

a kytky v gelu jsou sice pomerne novinka, ale huz se daj sehnat i na burzach ci internetu (fytosel, tropica atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 15:56 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Moucha
Ano v tomto případě nemám pravdu, ale kolik běžných lidí s akváriem takto kupuje rostliny? A i kdyby tak akvárium takové prostředí nemá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 14:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: lhajek
dovoluji si nesouhlasit a jako důkaz bych s dovolenim pouzil rostliny prodavane v zivnem gelu, uchovavaji se ve sterilnim prostredi, pokud je dodrzen spravny vyrobni postup, tak se ti v ty pixle neobjevi zasnou houba, plisen, sinice ci rasa....

ja jsem si treba do akva zavlekl pomerne dosti odolnou cladophoru (nikoliv rasokouli)
sinice se ve stopovem mnozstvi mohou objevit ve vodovodni vode, stejne tak i jine "patogeny"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:47 Muž Vašek [56]
5 dní od výměny dna. Echynodory nasazují nové lístky a nebo již nasazené pěkně rostou. No2 neměřitelné a NO3 se drží kolem 20-25mg/l. Vodu jsem měnil 3x po 1/3. Ta relativně zvýšena hladina NO3 mě trochu znepokojuje. Ve vstupní vodě je jen 5mg/l a nádrž kontroluji a každej odpadlej lístek hned odstraňuju a krmím opatrně a nic na dně nezůstane. Pořád je málo kytek. Každopádně zatím je brzy na soudy i na sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.10.2012 13:18 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Řasy ani sinice si podle mě nemůžeme do akva ani nikam jinam zavléct tak jako že bychom je na něčem přenesli (respektive můžeme ale nebude to hlavní zdroj). To by tam nebyly kdybychom si dávali maximální pozor a přesto se objeví i tam kde jsme nic nedávali. Zkuste si vzít sklenici vody - před tím vymyjte klidně sklenici savem a jen s čistou vodou ji pak dejte na okno. Za pár dní uvidíte co se stane a přitom si tam nic nezavlečete.

Prostě řasy jsou všudypřítomné a to i ve vzduchu (v podobně nějakých svých spor, či něčeho podobného). Jde jen o to jestli dostanou optimální podmínky pro svůj razantní nástup. A to je podle mě další důvod proč zbytečně nečistit a nezakládat akva znova. Je prostě potřeba vyladit podmínky v akva pro růst rostlin a řasy jsou pak minimalizovány. Schválně píšu minimalizovány a ne vymýceny, protože vždycky tam budou. Jen jich nemusí být tolik, aby vadily.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:51 Muž Vašek [56] Re: čudlinka
Já do toho až tak drasticky nešel. Mám jednu skušenost s ruduchou.

U matky, kde jsem bydlel mám stále krásnou a funkční nadrž o kterou se stará nyní ona. Dříve tam byla sinice a já si pro zakládání té své nechal v té druhé zaběhnuté běžet 14dni filtr a použil jsem část staré vody a dna. někdo mě varoval, že si tím ruduchu zavleču i do nové. Toto se ale nekonalo.

Jinak mě Ratajův test a test od Dajany ukazoval také velmi nízké hodnoty NO3. Dokonce i u kontrolního ratajovo testu 50mg/l to ukazovalo velmi nízké množství. Tak jsem myslel, že sinice je kvůli jeho nedostatku a také kvůli tomu stagnují kytky. Jenže po zakoupení testu od Tetry následoval šok. Vstupní vodu změřil krásně kolem vodárnami uváděných 5mg/l a voda v akva přez 50mg/l. Ten test je parádní a i práce s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2012 12:09 Žena čudlinka [25] - ParmičkyRe: Vašek
Držím palce! Doufám, že sis do znovuzaložené nádrže sinici nepřenesl. Já jsem z toho měla docela strach, tak jsem to všechno (kromě rybek smich) vzala pro jistotu Savem. Došla jsem totiž k názoru, že je pro podobné razantní zásahy, případně i pro běžnou dezinfekci sítěk, teploměrů apod. docela vhodné. Nežádoucí organismy - a sinice jsou vlastně bakterie - likviduje chlor zřejmě spolehlivě a po vypláchnutí a odvětrání bezpečně vyprchá. Samozřejmě používám jen Savo Original, aby tam nebyly žádné přimísené parfémové složky. Je to ale jednoznačně kompletní zrušení nádrže a pak všechno znovu od 0.
Poměry N a P asi stojí zato sledovat a trochu si s nimi pohrát, v optimálním prostředí by sinice neměly mít takovou šanci na návrat. Blbé ale je, že si člověk asi nemůže být moc jistý tím, co mu ukážou akvarijní testy. Měřila jsem NO3 ve vstupní vodě a vyšlo mi s bídou 5 mg/l, přičemž podle vodáren má ta samá voda 23,5 mg/l. Tak co si má o tom člověk myslet???
Ať se Ti dobře podaří záběh a ať Ti zas akvárko dělá jen radost! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2012 07:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: čudlinka
Omyl, P přidávám také. Ale musí být zároveň dostatek N.

A už jsem to tu psal několikrát (chce to pročítat i posty zpět), mě pomohlo zjistit aspoň přibližně množství P a N pomocí nepřesných akvarijních testů. Zjištění u mě bylo vždy při výskytu sinice stejné: N na nule a P 0,5 - 3 mg/L. Reakce na to byla vždy přidávat v nějaké formě N, protože moje vstupní voda ho vůbec neobsahuje. Využít se dá třeba KNO3. Poprvé jsem se toho trochu bál a tak jsem přidával poměrně málo ale sinice se zastavila a pomalu se ztrácela až během měsíce zmizela úplně. Pak jsem N přestal dávat a když se příště vrátila, tak jsem už přidával větší koncentraci a zmizela komplet do 14 dní.

Samozřejmě s tím mizením je to tak že se musíme snažit co nejvíce odstraňovat manuálně, ale po odstranění příčiny se ty zbytky už dál nemnoží a naopak se rozpadají. To je trochu kritické místo, protože tlející sinice může způsobit jiné řasy, takže větší a častější výměny vody jsou na místě.

Nakonec jsem přešel v akváriu na hnojení dle metody EI a od té doby jsem už sinici neviděl.

Jenže u jiných akvárií mohou být příčiny jiné, třeba nadměrné množství světla, tam by mělo pomoci zatemnění a pak ubrat na světle. Prostě možností je víc a já poznal jen tu jednu. Každé akvárium je originál, ale k savu bych nikdy nesáhl!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 07:42 Muž Vašek [56] Re: čudlinka
Já tomu rozumím, byl jsem už na 100% rozhodnutej s tím skončit a akvárium prodat. Chtěl jsem si pořídit jen malé 30l krevetárko. Úplně mě to tak otrávilo, akvárku jsem říkal žumpa a žádná údržba mě nebavila, protože jsem viděl, že to nenese výsledky. Ani teď ještě není zdaleka vyhráno a i kdybych se sinice zbavil, tak prostě už k tomu akváriu nemám takovej vřelej vztah, daleko radši bych chtěl nějakou 30ku od Dennerle. Budu muset k té velké nádrži zase najít cestu a nové založení může pomoci. Už přemýšlím nad tím, jakej a kdy budu vybírat kořen, které nechám kytky a jak je rozmístím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 18:53 Žena čudlinka [25] - ParmičkyRe: lhajek
Hele, to, že tobě se zřejmě nějak daří se sinice zbavovat (koukám z Tvé prezentace, že se snažíš nepřihnojovat P), sice zasluhuje pochvalu, ale nedává Ti to právo takhle někoho odsuzovat, když udělá něco, co "zvládne každej". (Koneckonců správně /znovu/zakládat nádrž taky není úplně jen tak - docela se hodí si to občas procvičit ;-)). Spíš jsi mohl třeba poradit.
Je to opravdu mrcha nepříjemná a měla jsem jí opravdu hodně. A nemysli si, taky jsem se t tomuto kroku neuchýlila hned. A to víš, že po takové patálii člověk hodně uvažuje, co změnit nebo dělat lépe (+Re:kamilstrom). Kde bereš odvahu tvrdit, že ten či onen zavírá oči před chybama?
Všechny zdravím a přeji úspěšné akvarističení bez sinic! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 12:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kamilstrom
:) Děkuji moc. Tohle už jsou stravitelnější čísla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2012 11:05 Muž kofejn [963] Re: Vašek
Příspěvek od Marcela: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 10:06 Muž Vašek [56]
Mi to včera nedalo a odvážil jsem zbytek z 300g balení. Něco mám v kapslích. Vyšlo mi, že jsem do 25l substrátu dal maximálně 50g, spíše méně.

Každopádně kdybych dal jednu kuličku na cca 5cm2 a plochu dna mám 100x40 tedy 4000cm2 / 5cm na jednu kuličku = 800 kuliček. Za předpokladu že jich do 6g je cca 200 tak by mi to vyšlo, že jsem měl zahojit 24g. Což je zase v rozporu s doporučením co psal Kofein, kde to píše v množství na l substrátu.

Já už to každopádně nevyřeším, co tam je už tam zůstane. Kytek je zatím poskromnu a příští týden něco málo přibude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2012 02:07 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Tak je to priblizne 1 kulicka na 4.8 cm2,ale vzhledem k tomu,ze kazda kulicka je jina tak je to jen priblizne! :-) Pocitano ze ctverecni stopy,6 gramu je cca 194 kulicek! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2012 22:49 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lhajek
Vsak oni se take vrati,pokud budou mit stejne podminky...! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.10.2012 21:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: čudlinka
Tak takové radikální řešení by mě neuspokojilo. Mě zajímá proč se to děje když se v akva něco děje. A tím že to co se v akva děje ovlivním k obrazu svému mě vede k poznání těch dějů.
"Vydezinfikovat savem" zvládne každej, ale je to nové založení akva se všemi jeho "pozitivy" a když se problém vrátí tak opět nebudu vědět co s tím nebo co jsem udělal opět špatně a nemohu se tak těch chyb nikdy vyvarovat když před nimi zavírám oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:08 Žena čudlinka [25] - Parmičky – Sinice
Mechanické odstraňování povlaků sinice a pokusy se zatemňováním neměly u mě žádný efekt, sinice bujela a bylo jí čím dál tím víc. Trápení se sinicí jsem vydržela asi 1/2 roku a nakonec jsem to vyřešila radikálně. Písek, rostliny i celou nádrž jsem vydesinfikovala SAVEM a nádrž jsem kompletně znovu založila. Naštěstí se jedná jen o 30 litrovou nádrž, takže to nebyl takový horor.
Kdysi dávno, krátce po založení své původní nádrže jsem měla stejný problém a pomohlo nakonec taky jen Savo. Pak už se sinice neobjevila, takže doufám, že tentokrát to taky tak bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 14:43 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Tak to budu muset spocitat!(pozdeji dam vedet) :-) Stejne se mi zda divne,ze by do zelatinove kapsle vlezlo 30 kulicek,mozna uziva nejake vetsi kapsle,vetsinou se uziva velikost 00.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 10:35 Muž kofejn [963] Re: Sid
To jsem rád :-) . Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 10:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kofejn
Praktickou zkušenost nemám, ale řekl bych, že můžete být v klidu. Tento druh hnojiva bude mezi "root hnojivy" (ke kořenům) jistě patřit k "nejbezpečnějším".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 10:27 Muž kofejn [963] Re: Sid
To mě zajímá. Osmocote jsem si vybral, že mi přijde takové blbuvzdorné a aplikovat by mělo stačit 2x ročně. Nerad bych měl přehnojeno. CO2 nechci ze stejných důvodů a svítím 7,5h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 10:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kofejn
...Otázka je, kdy se kytky dostanou s kořeny do hloubky až ke hnojivu...
A nejspíš taky otázka, kdy se postupně uvolňované živiny dostanou difuzí ke kořenům, případně "nadzemním" částem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 10:16 Muž kofejn [963]
Já se řídil předpisem 2-3g/l substrátu (taky z rostlinných akvárií). Mám cca 25l liaporu, tak jsem na cca 1cm vrstvu poházel 50g a přikryl dalšími cca 5cm. Dávkování na objem mi je symatičtější.
Otázka je, kdy se kytky dostanou s kořeny do hloubky až ke hnojivu. Hnojivo do substrátu je pro anubiasy a hnědovky asi k ničemu, že? Těm asi musí stačit rybí produkty ve vodním sloupci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 09:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kamilstrom
Kolik je to cca kuliček/cm2? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.10.2012 09:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...píšou každou kapsli na 6x6 cm...
Taky tam píšou: "...Vložte několik tablet ke kořenům rostliny. Tablety vkládejte do substrátu pinzetou a co možná nejhlouběji. V případě, že máte dno zcela zarostlé, vložte do dna tablety s rozestupem 6x6cm..."
Třeba to vidím špatně, ale mně z této fotky dno vašeho akva jako zcela zarostlé nepřipadá, proto se tomu prohnojení podivuji... :-O
Při zakládání rostlinného akvária, kde budou rostliny pokrývat doporučovaných 80% (i více) plochy dna, si takto vyhnojený substrát - 1 kulička/cm2 - představit umím.
Držím palce, aby byl tento pokus o pohodové akva maximálně úspěšný! palec
Kdyby se ale náhodou objevily tendence tvorby povlaků sinic na dně, mohla by zde být souvislost s hnojivem ve dně. Preventivně byste mohl při běžné údržbě zlehka rozrušovat povrchovou vrstvu substrátu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=1601