Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2015 16:58 R Muž romant [27987]
Tak jinak, komu po zatemnění bez přidanýho vzduchování(tedy jenom s tím čeřením) pokapaly ryby? Tak dobře, mě. Je snad ještě třeba něco dodávat? K dovysvětlení dodám, že to byla dohledovka a o to větší průser. Když jsem poradil deku, neověřil jsem si, že právě v ten den provedl majitel důkladný odkalení a pořádný vypucování filtru(byla to kostka) za účelem se toho zelenýho zmetka zbavit a po týdnu byl pohled do akvária dosti žalostný, zase ty souvislosti a originalita nádrže. Takže od tý doby radím, nezapomenout přidat vzduchování, sichr je sichr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2015 16:48 jamajcan Re: RBeil
Nenechej se rozbít,Richarde.Máš zkušenost,tak co :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 15:20 Muž RBeil [174] Re: vaaclav
No to ne, ale jestli rostliny kyslík "nevyrábějí" 12h nebo 7 dní je asi rozdíl. A když je akva obalene dekama a veškeré větrací mřížky jsou jimy zadělané tak ten vzduch nad hladinou se taky moc měnit nebude, takže už by pak ani teoreticky čeření hladiny nepomohlo protože by nad hladinou nebyl kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 14:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RBeil
V noci také používáš vzduchování asi ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 13:13 Muž RBeil [174] Re: vaaclav
Ono když jsem měl akva zabelene dekou a hladina se mi moc nečeři tak jsem to pojistil kompresorem. Lepši se pojistit než mit pak ryby udušene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 13:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: lojzalojzovic
...mám strach o kvítka, neodnesou tu dobu zatemnění?
Běžné akvarijní rostliny ani nezaregistrují, že se týden nesvítilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 11:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RBeil
Nevidím moc důvod používat vzduchování, klasické čeření hladiny filtrem postačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 10:04 Muž RBeil [174] Re: lojzalojzovic
Budou trochu vybledlé, ale jinak to přežijou v pohodě. Jenom vzduchováni je opravdu nutné jinak to ryby neudýchaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2015 20:47 Muž lojzalojzovic [327] Re: RBeil
mám taky problém se sinicí a zatím sem se neodhodlal na týden zakrýt-mám strach o kvítka, neodnesou tu dobu zatemnění?? dík za odpovědi

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 17:37 R Muž romant [27987] Re: stafhaf
Dodej nějaký šneky(okružáky, levatky) a lehounce akvo nakrm sušeným krmením. To svícení jak zaznělo přede mnou na max. těch 6 hodin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 15:42 Muž RBeil [174] Re: dravec
Ja se sinici měl dlouhý boj a nakonec jsem akvárko zatemnil na týden a pak odkryl, sinice nikde. Dneska už je to cca 2 měsíce bez ní "klep klep". Zkoušel jsem méně hnojit i více, snižit světlo, zvýšit, každý den vylovovávání i těch nejmenších uhnitých lístku a nic. Dnes mám klid a jede vše jak má, krom sem tam nějaké te řasy, ale to už je drobnost. Čím díl tu sínici tám budeš mít tim víc ti zrujnuje kytky a pak můžou tak do koše... Jenom pokud půjdeš do zatemění nezapomeň přidat kompresor, protože bez světla rostliny nedělaj kyslík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 11:47 stafhaf
Hned jsem trochu klidnejší, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2015 11:28 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: stafhaf
Tohle není sinice. Je to řasa - zřejmě jelení paroh. Alespoň dočasně bych zkrátil dobu osvětlení na 6 hodin denně a xs krátkou dobu (týden?) by měl zmizet sám.Je to poměrně častý jev v nově založených nádržích. Až se tam trochu usadí biologická rovnováha, měl by vymizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 11:22 stafhaf – Co je to za hnus?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvarko 20 litru zalozeno tyden, voda menena trikrat, svitim 8-12, 14-20, bez zivocichu, v zabehu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 05:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
To samozdrejme,vsak pisu,ze se Redfield Ratiem neridim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 00:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
to je dobrý start, nicméně je lepší koukat na kytky a podle toho si doladit hnojení, tak 4 měsíce zpět jsem přešel z EI na low tech.(bez CO2 a výbojek) a nemám problém, jediné co odešlo byl rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_erectus při teplotě 29,5°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:44 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: formik
No ja mam za to,ze tzv.Redfield ratio pro akvaristy je 16:1(N/P) viz.napriklad buddendo.home.xs4all.nl/… a podle i jinych clanku. On(T.B.)taky psal o tendenci(to je to spravne slovo)smerem z 16:1 na 10:1,takze nevim o co jde? Vsude to(RR) berou jako 16:1. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 03:05 Muž půlpy [2131] Re: dravec
nejspíš ji máš v té největší nádrži 150 litrovce(podle foto), nejdřív bych zvážil jestli není přerybněno (ne každý vypisuje správně počty rybiček)za další, uvážit zda nezanedbáváš péči o aqwa (odsávání bordelu, výměna vody) a nebo nevhodné krmivo s vysokou složkou fosforu ;-)
zbavíš se sice sinice vypnutím světla a zatemněním nádrže sca na týden, ALE pokud neodstraníš příčinu, za pár dní ji máš ZPĚT
to je asi vše co Ti můžu poradit
popřát Ti můžu jen úspěšný a vítězný boj
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 00:54 Muž Mislow [304] Re: dravec
Ahoj, doporucuji ti procist toto forum a urcite najdes odpoved. I to, ze se zbavujes rasy kazdy den znaci, ze je neco v neporadku. Neni tam zrejme zadna rovnovaha mezi intenzitou sviceni, CO2, hnojenim, vymenami vody ..... Pri hi tech akvarku, jake mas, si to musis postupne nastavit tak aby to fungovalo v rovnovaze, zabere to nejakou dobu, zacal bych v premereni nekterych parametru, treba dusicnany, fosfor, muzes zkusit snizit intenzitu osvetleni nebo zkratit cas sviceni, menit vodu casteji, apod. MOzna mas malo dusicnanu a stacilo by prihnojit, ale to si musis nejprve premerit. Mozna bude stacit jen ubrat na svetle .... Nekdy to chvilku zabere dat akvarko do rovnovahy, tak vzhuru do toho, pul je hotovo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 23:46 Muž dravec [72] - Rostliny
Fotka k příspěvku prosim vas vie niekto ako sa zbavit sinice? Uz to nezvladam, ani sa na to pozerat :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 13:35 Muž volvik [21]
Jak to tady procitam tak jsem z toho uplne mimo :-D Na skole jsem jen tak tak prosel z chemie takze asi takhle :-D

Jinak dnes jsem odkryl akvarium a nikde nic nebylo hladina byla cista :) Kde jeste byla sinice tak byla jen na lipovem drivku. Lipove drivko jsem vzal a poradne ocistil pod horkou vodou a vymenil jsem v akvariu asi polovinu vody tak ted uz se jen uvidi jak to pujde dale :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 13:28 formik Re: Kamilstrom
Žádná změna nebyla, jde jen o to, neplést si jablka s hruškama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2014 11:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kamilstrom
...ja se Redfield Ratiem neridim, protoze si myslim, ze to ani nejde...
Jako "stéblo pro tonoucího" se RR hodí, ale ani onen "správný poměr" (Redfield/Buddy ratio) neznamená, že se sinice (nebo zelené řasy) neprosadí.
A platí to, samozřejmě, i naopak - RR "těžce mimo normu" a akva bez problémů.
Vždyť u RR jde jen a pouze o tendence k prosazení se sinic nebo řas... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 16:30 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Marcel G
Jen chci dodat,ze ja se Redfield Ratiem neridim,protoze si myslim,ze to ani nejde a tu zmenu z 1:16 na 1:10 nedavno napsal T.Barr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 09:38 Muž Aquasky [35]
Macel G: v tom právě akvaristi dělají největší chyby že si spočítají kolik mají dát jakého prvku a pak odváží její sloučeninu která má několikanásobně větší hmotnost a pak mají prvku málo a hlavně naprosto jiné poměry než by měli mít :-D a nebo v nejhorším tam lejou pmdd jak jím přijde v pytlíkách aniž by se koukli co maj za vodu a pak do tvrdej vody sypou síran hořečnatý a chtěj aby se jim vytřeli neonky :-D, ale jak říkáš nároky rostlin se mohou lišit, myslím že na tvé stránce jsem viděl dokonce skladku listu, resp. kolik každého prvku potřebuje průměrná rostlina pro stavbu jednoho listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2014 07:57 Marcel G Re: Kamilstrom
Kamilstrom napsal: Tim pomerem PO4 ku NO3 to taky muze byt,uvadel se 1:16 ted jsem cetl,ze je 1:10.Jedná se tzv. Redfieldův poměr, který udává, že ve fytoplanktonu a v hlubokých oceánech je atomový poměr mezi uhlíkem, dusíkem a fosforem zhruba 106:16:1. Jedná se ale o atomový (molární) poměr. Převedeme-li to na hmotnostní poměr, dostaneme C:N:P = 41:7:1. To je ale pořád poměr mezi C:N:P, nikoli CO2:NO3:PO4. Takže pokud to převedeme na CO2:NO3:PO4, dostaneme 50:10:1. Takže neplést atomový poměr N:P = 16:1, hmotnostní poměr N:P = 7:1, a hmotnostní poměr NO3:PO4 = 10:1. Nás samozřejmě zajímá ten poslední poměr (10:1). Jedná se ale o průměrný poměr, který se může u různých druhů rostlin lišit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 23:20 Muž Mislow [304] Re: Kamilstrom
Ahoj, taky mam zazite 1:16, kazdopadne to bude tam nekde, zrejme je jeste vic dalsich faktoru. Treba ted svitim jen 6 hodin denne, driv jsem rozsvitil akvo, kdyz jsem sel do prace a jelo tak 18 hodin denne, ted je rozsvecuji az po praci (mam nenarocne rostlinky, takze to neni problem, anubias, microsorium apod. ). Zkratka, vsechno souvisi se vsim a vzdy je urcita hranice, kdy jeji presahnuti treba neco nastartuje, nekdy staci jen malo a srovna se to, nekdy je problem zavaznejsi a clovek musi trochu popatrat a vyzkouset, kde se neco prestrelilo nebo nedocenilo. Kazde akvarko je jine a ne vsechny rady jsou univerzalni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 23:13 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Mislow
No,2 mg/l urcite vysoka hladina Po4 neni,lidi maji i 5 mg/l a vice a Sinice se nekona.Tim pomerem PO4 ku NO3 to taky muze byt,uvadel se 1:16 ted jsem cetl,ze je 1:10. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 20:47 Muž Mislow [304] Re: vaaclav
Jj, v krmivu a potazmo asi take vykalech ryb a zelenine ze kseftu, ja mel problem se sinici v malym akvarku, hodne vysoka hladina fosforu (asi 2 mg/l) a dusicnany skoro na nule. Jako, vyresil jsem to hnojenim KNO3, ale odesla mi althernanthera, nevim jestli to byla opravdu ta pricina, treba moc drasliku, fakt nevim. I tak sinice mela tendenci se zas objevovat. Kdyz jsem se rozhodl, ze je akvarko pro otiky male (39 l hruby objem) a presunul je do velkeho, tak uz ani moc nehnojim a od sinice mam pokoj. Vysvetluji si to tim, ze i kdyz tam mam ted mene dusicnanu, tak taky mene fosforu, jelikoz otici, stejne jako ostatni krunyrovci, nejsou zrovna ryby, ktere by se daly nazvat cistotnymi a navic, kdyz jim tam pridavas okurku nebo neco jineho, tak je dost pravdepodobne, ze je taky dost narvana fosforem pri zpusobech zemedelske vyroby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 19:28 Muž Aquasky [35]
fosfor je vlastně ze všeho zetlelého a mrtvého, odumřelých ryb a hlavně dřeva, ale většinou ho rostliny zpracují pokud jsou zdravé zde je akvarijni-hnojivo.cz/… vidět kolik každého prvku rostlina přibližně potřeb je vidět že dusíku je třeba 7,5 x více než fosforu...

to kamilstrom...pokud to máš tak vyzkoušené, věřím tomu, mě navedl níže zmíněný článek protože všchna systémové opatření selhala, a odešel mi jávskej mech a monosoleum křehké které bylo tak 5 cm daleko od aplikace, a to sem dával 3 ml na 4 místa do 50 l akva :( je vidět že vždy se to chová jinak no :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 16:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volvik
Příčina je v nepoměru NO3 a PO4. když mám dusičnany nízké začíná se objevovat když je NO3 v pořádku a PO4 vzroste až moc tak je to to samé. PO4 sice možná nepřidáváš ale v krmivu je ho velké množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 15:20 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Aquasky
Ja teda uzivam H2O2 (3%) na travnicky i mechy proti Ruduse BBA lokalni(strikackou za vypnutych filtrech,skimmerech ci pumpach,na 20 minut)a nikdy jsem zadny problem nezaznamenal,ma to stejny efekt(na rasy a sinice)jako glutaraldehyd akurat je to o hodne levnejsi a i bezpecnejsi.Je jasne,ze jde o pouze lokalni aplikaci cca 2.5 ml na 10 litru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 11:16 Muž Aquasky [35]
tjo já mám nějaký líný šneky :( mám tam tak dvacet kružníků čínských a do sinic se jim ubec nechtělo :-D ale kvůli řase bych si dal do akva max neritinu, to je výbornej čistič, horší je že na "oplátku" vám po celým akva klade bílá vajíčka :( nebo krevetka japonská je ideální na všechny tydle neřády at sinice i snad na všechny druhy řas krom ruduchy :-D jinak zde ječlánek o peroxidu maniakva.cz/… a jsou tam popsány postupy i ztráty živočichů..takže taky myslím že je to zbytečné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 09:53 Muž volvik [21] Re: harpunar
Okrazaky jsem tam ted hodil z meho vetsiho akvaria :) tak uvidime :)

Jinak H2O2 pouzivat urcite nebudu :)

Ohledne sinice a ras je mi to vic nez jasne ze pokud budou mit podminky k rustu tak se ji nikdy nezbavim.
Proto to tady resim a snazim se zjistit kde by mohla byt pricina

Diky vsem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 08:43 Muž Aquasky [35]
u mě se sinice objeví nárazově..za dobu co mám akva 2x za celou dobu, vždy stačilo akva zatemnit a dát tak prostor rostlinám aby se postarali o zbytek, ale pokud si pamatuji tak vodní květ tedy sinici způsobuje nadbytek fosforečnanů (z prac. práškú) kdy N je limitním prvkem růstu rostlin, tím, že se tedy přidá NO3- rostliny začnou růst odčerpají P z vody a sinice zmizí, teda tak mě to aspon učili v biologii :-D bylo by dobré upozornit že aplikace peroxidu vodíku se používá lokálně v malém množství protože na oxidaci je citlivá většina rostlin čim drobnolistější tím hůře takže pokud máte trávníček a v něm sinici jako já a nechcete si ho zničit na H2O2 ani nemyslete. H2O2 ničí také řasu vláknitou i ruduchy..ale pozor na krevetky a citlivější organismy, aplikaci je vzdy dobré provádět stříkačkou lokálně při vypnutém filtru a cca 10 min po aplikaci vyměnit část akvarijní vody, pozor H2O2 dokáže kompletně zničit jakýkoliv mech/játrovku ale pokud máte anubias s ruduchou můžete ho vyndat z akvária pokapat kysličníkem opláchnout a řasu po chvilce oškubat..ale všechny tyto metody způsobí že se řasa vrátí pokud se neprovede nějaké sys. opatření :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 08:39 harpunar – Marný boj?
Já také vyzkoušel vše možné-pak mi poradila kamarádka Raviolka-hoď tam hrst okružáků! Měla pravdu předsedo.......... Žádnou drahou chemii,zatemňování,omezování průtoku,anóbrž téměř všemi zatracovaný šnek mi pomohl,hajzlík!!! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 06:53 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: volvik
Rasy a Sinici tam budes mit porad(sorry),je jenom na tobe jakou sanci jim das,pokud bude(Sinice) mit stejne(vyhodne)podminky jako mela prijde zpet,to si bud jisty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 06:41 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Aquasky
Fosfor to teda nevim,ale svetla(nadmira)urcite a mozna i malo NO3,sinice nesnasi lokalni aplikaci H2O2 (3%),par hodin a je po ni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 21:17 Muž Aquasky [35]
teďka sem to také řešil sinice dva dny pod deku a je po sinici dál sem změnil tok filtru byl od zadní k přední straně tedka je sprcha otočená od levé k pravé kde je sání filtru a sinice zatím v poho a možná to je tím že je voda víc okysličena vodou ze sprchy protože jsem jí zvedl více ke hladině :-D nicméně sinici způsobuje hlavně fosfor ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 19:16 Muž nigelxx [4] Re: volvik
Co2 vypni,kytky ho ve tmě nepotrebuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 18:49 Muž volvik [21] Re: romant
Fotka k příspěvku tak zatemneno :-D

Jinak doufam ze se mi budeou cim jak nejvice rasy vyhybat no uvidime ale urcite mi je jasne ze nejake ty rasy casem budou jako v kazdem akvariu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 18:36 R Muž romant [27987] Re: volvik
Ach ták, tak to bude stačit to zatemování dekou a bude se vidět, CO2 mě příjde zbytečný, ale nemám moc zelený ruce, ono ti to rostlináři rozeberou, já se snažím dávat sedláckej pohled na věc, kterej snad i funguje, tedy u mě jo. ;-) Tak až příjdou ryby, bude se situace měnit v tom, že začne toho NO3 přibývat tzv. z vnitřních zdrojů a to dosypávání už třeba ani nebude potřeba, le to bude taky záviset na světle, no to se doladí, žádnou trudomyslnost, příjdou jiný řasy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 18:30 Muž volvik [21] Re: romant
Jasne a jeste se zeptam co to CO2

Jinak rybky tam zatim nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 18:27 R Muž romant [27987] Re: volvik
Nezapoměň na přísun kyslíku, takže přidat vzduchování to je jistější postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 18:25 Muž volvik [21] Re: romant
OK jdu na to pak napisu jak jsem dopadl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 18:19 R Muž romant [27987] Re: volvik
Tak to je hodně málo, dávkoval bych 5ml denně a jak píše václav, bude jistější to praktikovat po tom totálním zastínění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 18:13 Muž volvik [21] Re: romant
bylo to namichane 6g na 200ml destilovane vody

vaaclav : a je potreba vypnout i CO2???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 18:02 R Muž romant [27987] Re: volvik
A jaká je koncentrace toho KNO3 v tom 1mll? Jinak, to jestli to bude ta správná cesta, to se ukáže do několika dní, jak jsem psal, já s tím použitím na první dobrou mám ty nejlepší zkušenosti, ale to neznamená, že to bude 100% fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 17:57 Muž LANOUR [55] Re: vaaclav
Jak rika vaacav,ja ji mel taky anepomoho nic nez akva obalit dekou,a nechat po tme 4 dny,jen bych tam hodil vzduchovani,sinice je toxicka a tenkrat to odnesly 2 ancici a nejaci sneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 17:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volvik
Jednoduší je na 3-4 dny zhasnout světlo a potom vyměnit větší část vody. Pak můžeš začít přihnojovat. Tak jak to chceš udělat tak to se ti potom může stát že se jí nezbavíš. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=1001