Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 14:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: lukaspd
prvni dva obrazky jednoznacna sinice, posledni foto vypada jako krasna ruducha na ustupu....(kdyz odumira tahle vybledne, jinak je sedocerna)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 13:57 lukaspd
bob napsal: me (zatim) pomohlo zatemnit cele akva na 4 dny.

hmmm, veď už asi skusim aj to, ale obávam sa, že výsledok bude opäť len týždeň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 13:56 lukaspd
Fotka k příspěvku sem tam sa ukáže aj takáto riasa, no ta vždy len na hygrophilach a vždy len pri hladine... Aj preto opäť tie žiarivky????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 13:54 lukaspd
Fotka k příspěvku egeria
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 13:53 lukaspd
Fotka k příspěvku v strede na prednom skle mám cca 1cm vrstvu. aj preto tak trochu podozrievam, že by na tom mohli mať vplyv aj žiarivky. Sinica je totiž buď na hladine alebo na dne v strednej časti akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 13:52 bob
me (zatim) pomohlo zatemnit cele akva na 4 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 13:50 lukaspd
Fotka k příspěvku sinica na ricci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 13:49 lukaspd
Fotka k příspěvku Skúsite poradiť aj mne?? stydim
Nejak aj mňa prestáva poslúchať akvárko. Po týždni som prišiel domov a v akva sa nehorázne rozmohli sinice. Už dlhšie som s nimi mal problém na koberčekoch z riccie, ktoré som X-krát musel vyhodiť. V poslednej dobe sa mi moc sinice začali rozrastať aj na končekoch egerie, ktoré už boli na hladine. Naposledy som egeriu zredukoval asi na 10% pôvodného, chvíľu bol kľud, no ako sa dostala opäť na hladinu, sinica si prišla na svoje. Na hladine vytvorila plochu cca 20x20cm.
Skúsite mi niekto poradiť?
akva 170 litrové,
svietim 2x39W life glo, power glo, 9:30 - 22:30
pridávam CO2, PMDD + kno3 od rosíka 5ml denne cca 6 krát do týžňa,
PH: 6,8
teplota: cca 26,6
PO4: 0
NO3: 0
FE: 0,25
KH: 13 (všetky testy sú od sery (nie sú po záruke :-) ))

foto sinice na hladine
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Na tuhle šifru ještě můj intelekt stačí, ale na "pracisi" nemám... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:19 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
No šifra "pisita staritolez" zní taky zajímavě. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ampik.
"Pracisi" = bublají?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 10:24 ampik.
asi to melo byt bublaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 13:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ampik.
Co to je "bublifuky pracisi malo"?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 11:07 ampik. – sinice (zeleny smradlavy povlak)
mam sve 250l akva a kdyz jsem odjel na kurz na tyden a rodice se starali, vratil jsem se, tak se premnozila pisita staritolez (nevim) a nedopdalo svetlo pro ostatni kytky. zaroven se vytvorila sinice. nejdriv pod listy a v vstredu tech plovoucich pisit a pak rychle se to dostalo i do akvarka. teda spise jen na ostatni kytky. po dvou mesicich cisteni to povolilo a drzi se jen pod temi pisitami. to mi moc nevadi, ale mam novej problem ve sve 112l akva.
mam tam dva homodomo bublifuky, neake kytky ktere dobre rostou a CO2. no trochu tam z rannich hodin sviti slunce. na pisku se mi vytvorila ta sinice. moha se tam zanyst snad z velikeho akvarka, ale jak se ji mam zbavit?
bublifuky pracisi malo aby nevyhanely co2. vsechny rostlinky (az na tri) bublaji a docela dost. proudeni vody by mol byt problem. mol bych docasne umistit cerpadylko ktere by proudeni podporilo, ale nevim, zda je to dobry napad.
fotky dodam az budu u jineho pocitace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 23:45 Muž kortezhugo [983] – Re: Daveedek
...Sinica nie je riasa - je to bakteria
...riesenie je hociake anitbiotikum...Penicilín,Streptomycin,a XY dalsich
Uz som to nie raz pisal - ODMERAT -P...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 22:34 Usine – Re: Daveedek
Půjde zřejmě o řasu a ne o sinici. Bohužel tímhle obdobím si musí projít skoro každý, je lepší vydržet a z řasou se poprat, než začínat stále znova. V tak malém akváriu je to ohromný problém a začínat by jsi měl spíše z větším, protože na tak malé akva by jsi už měl něco umět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 22:32 Muž hf [54] – Re: Daveedek
Tak zelené vlásky obvykle nejsou sinice ale zelená řasa, která je v podstatě ukazatelem toho, že akvárium funguje správně. Jsi si jistý, že to jsou sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 22:23 Daveedek – Sinice
Dobrý den,
potřebuju radu, udělal jsem celé akvárium (24l) znova - trpělo obrovskými problémy se sinicí. Změnil jsem umístění akvária aby na něj nesvítilo slunce vyhodil jsem všechny rostliny, dal nové dno zabehl akvárium přidal krevety, mám větší proudění vody, přidal jsem vzduchovací motorek. Přesto po týdnu od osazení se začínají oběvovat zelené vlásky na skle... Dá se něco dělat nebo jsem tam, kde jsem byl a mám to prostě vzdát?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lea
obycejna slama tusim ze je psenicka... a tohle jecmena a mozna ze bude aj bio (tj bez pesticidu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:56 Žena Lea [1]
Článek jsem četla, ale všechny návody, jak se tam zbavili sinic, jsem tak nějak za tu dobu zkusila (když vynechám ty antibiotika). Ke slámě přístup mám, mám mimo jiného i zvířectvo, u kterého se to bez slámy neobjede. O Biofermu jsem už se zájmem četla, zajímalo by mě, v čem je to tak speciální oproti obyč slámě, ale už nějakou dobu zvažuju, zda to nezkusit zakoupit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lea
precti si ten clanek v akvariu, co jsem ti daval odkaz!!!! tam jsou shrnuty vsecky znamy priciny a postupy jak se ji zbavit!!!!
jinak existuje JBL Bioferm a ten je vyroben ze slamy, ktera obsahuje latky potlacujici rust ras a sinic

vymena vody je dulezita, voda obsahuje i stopove latky, ktere rostliny potrebuji, a naopak prebytek jinych muze blokovat pristup k tem limitnim.....

jako pomucka pro zjisteni co kytkam chybi ti poslouzi tenhle clanek pmdd.mrp-cz.com/…

me pomohly rychlerostouci echynace: e. tennelus a e.isthmicus

necekej zadnou univerzalni radu, zadnou zazracnou vodicku.... u kazdyho je to individualni soubeh faktoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:36 Žena Lea [1]
Však já vodu také nechávám den odstát jenom kvůli teplotě. Hodí se mi nemrhat teplou, ale naplnit kýble ledovou a počkat si do druhého dne. Plus to, že bych to asi stejně pocitově neodhadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:07 Žena Alena.sv [89] – Re: Lea
Pokud bys ještě někde sehnala slámu z obilí,zkus malý svazeček přidat. Já jsem ji po objevení sinice zkusila a po měsíci začla sinice ustupovat,a po dvou je téměř pryč. hop
Doporučuje se tuším ječná sláma,ale já jsem zkusila, co jsem zrovna měla po ruce.Byla to sláma z pšenice.Dala jsem tam takovou malou svázanou otýpku(asi 15cm stébla,zhruba hrst).
Nevím jestli zabralo to,ale nic jiného jsem vlastně nezměnila, a akva je zase čisté. ;-)
Tak ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:02 Muž hf [54] – Re: Lea
No něco v té akvarijní vodě asi navíc máte, když vám tam sinice roste a ve vodovodní neroste že...

P.S. Odstávání vody před nalitím do akva má smysl jen pro vyrovnání teploty. Pokud dokážete +- nařídit podobnou teplotu rovnou z vodovodu, není pro odstávání důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 11:56 Žena Lea [1]
Včera jsem sice měřila jenom hodnoty akvarijní vody, ale při předchozích testech jsem brala kromě akvarijní i vodu odstátou připravenou na dolití do akva. A při porovnání vždy vyšly veškeré hodnoty jak akvarijní, tak čisté naprosto stejně. Proto myslím, že zvýšení množství měnící vody v boji proti sinicím nebude moc účinné. Ovšem "polední" pauzu můžu prodloužit na dvě hodiny a svítit čistého času jen 10 hodin. Což o to, zkusit se to může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 11:42 Muž hf [54] – Re: Lea
Měnit týdně polovinu vody, svítit 5h 2hpauza 5h (tu pauzu klidně delší), nehnojit. Sinici každý den odsávat, hůře napadené kytky likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 10:56 Žena Lea [1]
No rostliny se tak nějak vyseparovaly na ty, které jdou a které ne-tudíž odešly. Nejvíc se vede Lymnophile, ta roste jako ďas a jávskému mechu, malý rozrůst je i u cryptocoryn. Pistie na hladině se sice furt množí, ale na ní je nejvíc vidět, že odumírají listy, žloutnou, dělají se v ní dirky. Bacopy mi stagnují. Měla jsem původně více druhů, ale prospívaly jen nějaký ten měsíc, než zahynuly. Poslední foto v prezentaci není zas tak aktuální, teď je to zase o fous hlavně díky lymnophile zarostlejší. Dle prezentace svítím čistého času 11 hodin a dělám hodinovou pauzu. Což byl taky jeden z dalších pokusů, zda se to nezlepší, nechala jsem to i po neúspěchu takto nastálo. Fosforu je na testu nejnižší možná hranice na stupnici, tak mi to nejpřijde jako nepřiměřené množství. To je mi jasné, že zatemnění pomůže jenom pokud sinice ustupuje, avšak když už jsou rostliny na špicích a plovoucí celé zelené, nezbyde mi nic jiného, než tomu takto pomoci aspoň na přechodnou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 10:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lea
a co kytky rostou? zaklad je prosperujici rostliny, snizil bych sviceni na 10hodin denne pripadne v poledne zaradil dvouhodinovou pauzu (me se sinice udelala kdyz se mi seply hodiny a svitilo to snad mesic nonstop), snazil bych se snizit obsah fosforu

zatemeni pomuze, az kdyz je sinice na ustupu.... tj. prestanou pro ni byt vhodne podminky...

celkem vycerpavajici clanek o boji se sinicich byl tusim v prvnim cisle zde www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 08:23 Žena Lea [1]
A určitě nepřekrmuju - 6 dní v týdnu, jedna malá dávka za den. Nenapadá mě nic, v čem je problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 22:28 Žena Lea [1]
Prosím o radu. Mám akvo 126l (viz.nádrž), v provozu 9 měsíců, cca půl roku se potýkám se sinicema, mám i řasy tak nějak od všeho druhu, ale není to nic ke zmíňce oproti sinicím. Nakonec mi nezbývá nic jiného, než akvo zatemnit, což mi dá tak měsíc a půl času než to musím zopakovat. Testy (od Rataje) vychází NO03 10mg/l, PH 6,4, NO2 neměřitelné, P 0,5mg/l a Fe 0,0mg/l. Vodu tu máme dle vodáren a papírkových testů velmi měkkou. Na akvo nesvítí sluníčko. Byly vyměněny zářivky, podlepen kryt. CO2 jsem nikdy nepoužila, z hnojiva mám Bioflor, který jsem před objevením sinic neměla. Zkoušela občas přidávat třeba pětinu doporučeného množství na nádrž, poslední tak čtvrt roku jsem nepřidala vůbec. Čistím, měním 20l vodu a odkaluju pravidelně každý týden. Když se dříve snažila o její porušování, odsávání a podobně (což vedlo k ničemu) jsem čistila i denně. Filtr čistím správně v odpuštěné akvarijní vodě až když se sníží průtok (cca jednou za měsíc i více). Už nevím, v čem je chyba, ale je to vážně k vzteku. Prosím o rady...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 17:49 Muž AlQuds [161] – uspech
Tak jsem pred hodkou odtemnil a sinice je fuc. hop Resp. urcite se nekde mrska schovava a ceka na dalsi prilezitost. Docela me prekvapilo, ze se jakoby vyparila, v podstate nebylo ani co odsavat. coze Mozna je to i tim, ze pred zatemnenim jsem ji poradne probral, ale v koutech jsem ji videl cihat a ted neni ani tam. No uvidime, zda se po par dnech zase neukaze. ;-) Krevetky prezily, borarasky snad taky (je jich aspon 8 z 11, co by tam mely byt). palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 18:21 oyza
filtr tam je duetto 100 - www.aquapage.cz/…
ten by mel stacit. kytky se uz trochu rozrostly, ty chundelaty zejmena. vic jich tam dat muzu, ale taky aby byla videt nejaka ta ryba :) rybek tam je 12 6x mrnava tetra a 6x neonka, nevim kolik jich tam dat max. jeste tam mivam tak 4 mecovky ci jak se to jmenuje + sumec cistic, vcelku uz macik. uz je toho i na kytkach docela dost, zejmena na ty listnaty je tak pulka listu pod takovym hnedocosi povlakem. zkusim provizorvne zakryt zadni stenu, nez bude oficialni. jinak dik za link, jeste jsem to nedocetl ale je toho tam spousta zajimaveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: oyza
detri je ten "bordylek" co se usazuje na dne... pridal bych tam rozhodne vic rychle rostoucich nenarocnych kytek, tech 0,25W/L je tak nejak minimum, je tam nejake vzruchovani?

o likvidaci sinice je ten clanek v tom casopise viz. vyse
je to trosku detektivka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:06 oyza
Fotka k příspěvku jinak vypadalo to nejak takhle... bohuzel uz ne no :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 15:34 oyza
nevim co je detrit a zvyrit jsem ho nemohl. ja vsecho vyhazel/vyvaril/dal novy/koupil nejakou tu kravinku na "prirozenou mikrofloru"/za cca mesic tam sly rybky. ale je fakt, ze ta zelena mrcha tam byla uz predtim a kytky ted nevypadaj taky uplne ok. kazdopadne od drivejska jsem zmenil misto kde je akvarium jedna strana je bohuzel smerem k oknu a manzelka dost casto rozevre zaluzie a rano tam muze chvili svitit slunce. akvarko ma cca 60l - prcek, nejakou tu 15w zlutobilou a vzduchatko jen proudi kus pod hladinou vodou, takze pohyb tam je taky. puvodne mela byt ta strana k oknu zabednena, ale truhlar na to mel vlastni nazor. podle tech fotek na netu co tu jsou to bude sinice. ted nejak co s ni, ale to se asi taky doctu v jinem topicu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: AlQuds
navic nasazenim molitanu vytvoris "jidelnu" pro krevetky a zabranis malym krevetkam v nechtene exkurzi do cerpadla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:37 Muž AlQuds [161] – Re: Moucha
Ooook, zkusim tedy nasadit to zatemneni. Filtr ma nasavaci plastovou trubicku, na jejimz konci je mrizka a uz na ni se zachytava vetsina biobordelu. Pravda, nasazeni kousku molitanu by tuto "predfiltraci" mohlo jeste vylepsit. Vyzkousim. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
OT z 0,25 mam pocitadlo bublin a z 2,5L od cocacoly mam zasobnik co2
a tedka zjistuji ze lepidlo L20 docela drzi i na PETce... takze asi ten zasobnik budu zase vylepsovat... nedavno mi to preteklo, kvuli rasam co ucpaly jednu hadici....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
PET-ky se dělají i o obsahu 0,25 l. A taky třeba 2,5 l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
nenapsal jak velky ma akvarko... uz vidim jak ve 12L akvisku manipulu s PETkou, nebo naopak ve 300L akvarku nahanim cosi na hladine pomoci kapesniku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Asi je. hmm Já bych místo papírových kapesníků ap. použil obyčejnou PET-láhev - tou tu hladinu sejmete docela "komfortně". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
diky za upresneni... ale obavam se jestli to nejni pro dotycneho moc slozite....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...vyskyt sinice je podminen urcitym pomerem Fosforu a dusikatych latek, pripadne dalsimi faktory...
Spíš těmi "dalšími faktory". :)
Poměr N:P ukazuje na tendence, "co se asi objeví", když dojde na nižší organismy - řasy nebo sinice?.
Jinými slovy: poměr N:P není tím, co nastartuje výskyt sinic (nebo zelených řas). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 12:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: AlQuds
tak pokud ti sinice zacne delat vlakna na konci listu a nevytvari souvisle povlaky, tak to je na ustupu a zatemeni ji dorazi, jinak sinice na filtru nejni nic zvlastniho... ona se siri pomoci vlaken a v tom filtru se zachytavaji a diky dostatku zivin se tam zacne mnozit.... mechanicky odstranit....
zatemni aspon na 4dny, omez krmeni a pridej vzduchovaci kamen, o krevetky nemej strach...

ta vata nebude skelna ale filtracni.... mozna by jsi na sani filtru mohl nasunout kosticku hrubsiho biomolitanu, aby se na nem zachytaval ten nejhrubsi bordel

ja ji z bublifuku cistil snad obden a z akvarka jsem odsaval kazdej den, osvedcila se mi vzduchovaci hadicka se spojkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 11:44 Muž AlQuds [161] – sinice
Rad bych poprosil o radu, co nasadit proti sinici. Bojuji s ni ve svem minicku (12l, viz ma prezentace), kazdy 2-3 den ji odstranuji ze dna a rostlin, menim pri tom 2-3 litry vody. Do osvetleni 12 hod denne jsem vlozil 4-hodinovou pauzu. Vim, ze by asi pomohlo dlouhodobe zatemneni. Zatim jsem se k tomu neodhodlal, protoze se obavam, ze by se to nelibilo rybkam a krevetkam a taky bych mnohem radeji nasel pricinu vyskytu sinice. Bez jejiho odstraneni bych asi stejne za nejaky cas byl nucen bojovat se sinici znovu. V akvarku je sinice vicemene pod kontrolou, diky mym intervencim netvori souvisly povlak, pri posledni udrzbe jsem ji vsak nasel i na molitanu filtru, na jehoz hornim povrchu povlak vytvorila. Jsem z toho v mirnem soku, ancto jsem si myslel, ze proudici vodu sinice nerada. Mozna bych mel i vymenit napln fitru, mam takovy maly vnejsi, neznackovy made in China (koupeno na burze na Pankraci), filtracni komora ma cca 1dl a je v ni jen vrstva (skelne?) vaty a na ni kostka molitanu. Co byste doporucili jako lepsi napln?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Maza
zalezi jake kapesnicky pouzivas a jak jsi sikovny.... jeste me napadli papirove uterky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: oyza
sinice dela povlaky, tve prispevky naznacuji ze by jsi se mel doplnit vzdelani v oblasti hydrobiologie (aby jsi si nepletl sinice s vyssimi rostlinami jako je okrehek)

vyskyt sinice je podminen urcitym pomerem Fosforu a dusikatych latek, pripadne dalsimi faktory ....
docela dobrobne je to rozebrano zde:
www.klub.akva.sk/… číslo.1 od strany 22

odstranuj tu mrchu z hladiny a pokus se najit pricinu (typoval bych zvyreni detritu pri rekonstrukci akva), odstranuj ji co nejvice, zajisti prosperujici rostliny a kdyz uz bude na ustupu tak zatemni akvarko aspon na 4dny, to ji dorazi

pokud by jsi jen zatemnil a nevyresil pricinu, tak se ti vrati!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 09:00 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Od té doby, co mi z kapesníčku zbyly v prstech jen růžky a zbytek plaval v nádrži, kapesníčky nepoužívám. I vzhledem k tomu, že mám doma neleštěných a celkem savých A4 víc než kapesníčků :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2010 07:52 JuraS – Re: Maza
lepší je papírový kapesník ale neparfemovaný..kancelářský papír bývá leštěný a nesaje a nesaje ani kdybys ho prosil..zvlášť ten pro tisky a to jsou dneska všechny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 23:14 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: oyza
Jaký malý kytičky máš přesně namysli smich
Zelený povlak stáhni z hladiny papírem - kancelářskou A4 třeba.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=2601