Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 18:19 StationX
Pokud chceš předcházet příčinám, tak měň vodu jednou týdně 1/3. (nepoužívej pro začátek žádná hnojiva pro rostliny a tak podobně.) Doporučil bych akorát přidat po výměně vody a vyčištěném filtru dávku z lahvičky s nápisem BIOFILTR, kde jsou užitečné bakterie. Takhle to dělám já a mám klid, měl jsem chvíli problém s hnědou řasou právě proto, že jsem moc nedodržoval výše uvedený postup a měl jsem malý biologický filtr, který jsem zdvojnásobil a nechal jet 24/7 a bakterie v něm se už postaraly o to co v akváriu nemá být. Blbý je, že jsi nám nenapsala, co se svým akváriem děláš aby jsme ti poradili, co dělat a co nedělat. Good luck

Aha, ups, to je rok stará diskuze :-), ale tak když jsem to napsal, tak to tu nechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 17:48 Muž ghostik [81] – Re: Mrakoplash
Po tom siranu mednatym by slo klidne pouzit chlorsok tablety co hazej do bazenu smich
Tam rasy taky nemaj a to je bazen venku a na slunicku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 16:28 Muž fantuomas [35] - Rostliny – apple snail
ahoj, ampularia požiera sinice, je to aj dobra prevencia si myslím, no keď je jej vela nemusí to slimák wšetko stíhať. najlepšie je asi odstrániť samotné príčiny jej tworby... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 16:07 R Muž Mrakoplash [1776]
Našel sem další způsob boje proti sinicím ;-)
v knížce 100+1 záludných otázek Akvaristika od S. Franka se píše:

Nejspolehlivěji pomáhá modrá skalice (síran měďnatý CuSO4). Dávkování je individuální, závislé na chemismu vody a množství detritu v akváriu. Před zákrokem je jistější z postižené nádrže ryby odlovit. Slabý roztok modré skalice dávkujeme pomalu, zprvu třeba jen po kapkách, aby se neotrávily i vyšší rostliny, nejvíce napadené šípatkovce, kryptokorýny apod. Řasy coby vývojově nižší rostliny jsou na měď citlivější. Sinice a řasy postupně začnou odumírat. Je třeba jen odstraňovat nejvíce zasažené staré odumírající listy rostlin, nejlépe je mechanicky otrhávat. Boj se sinicemi a řasami je dlouhodobý.....


na kolik tenhle způsob zabírá nevím a nějak se nechystám to zjišťovat :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 14:57 Žena pavliina [50]
Tak dneska jsem se snažila o vyčistění akva. Kytky jsem obrala od sinice, pěkně jsem rozvýřila ten bordel po celým akva :-| Nechala jsem to usadit a odsála jsem to - tedy aspoň to, co jsem stačila, jinak bych musela vycucnout celý akvárko :-O Když jsem se podívala do filtru, tak to vypadalo jako kdyby nebyl čistěnej půl století coze - prostě bahno. Tak jsem ho vyprala. A teď zkouším zatemnit. Ve čtvrtek na to juknu, když to nepomůže tak asi zvolím znovuzaložení sad Vůbec se mi to akvoško teď nelíbí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 14:59 Muž isamik [180] – Re: Sid
rybicky.net/forum/3074 :-) chvili me trvalo nez sem to nasel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 14:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pavliina
Nevím sice, jaký odkaz na diskusi se mnou má Isamik na mysli, (podobných diskusí na toto téma jsem absolvoval vícero), ale jestli se Isamikovi proti sinici zadařilo - nechcete si ten jeho odkaz pročíst a případně se pokusit o něco podobného? :-)
A co se Chickovi zmínky o Matlalovi a Protalonu 7O7 týče, třeba mě Matlala "nepráskne"! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 12:45 Žena pavliina [50] – Re: Johns
Taky jsem zkusila vyměnit půlku vody v akva ;-) ale rostlinky jsem do sava nedávala. To bych Sagittarii musela všechnu přesázet a že jí tam nemám málo sad to už mi přijde znovuzaložení nastejno hmm ale rostlinky očistit budu muset. A jaké savo na to použít a v jakém poměru? Nebude to kytkám a rybyčkám vadit, že se rostlinky máchaly v savu? Přeci jenom když je omyju, nesmyju všechno nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 12:40 Muž Johns [30] - Cichlidy
já ze sinicí bojoval následovně vypustil jsem akva do plky rostliny napadené sinicí vyhodil jiné dal do sava zasázel napustil dal vědčí proud z filtru a sinice nikde ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 12:36 Muž isamik [180] – Re: pavliina
Nejsem takovy odbornik abych mohl rici zda to same co pomohlo me pomuze tobe :-). Poslal sem ti odkaz na mou diskuzi se sidem, tam se to dovis :-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 12:32 Žena pavliina [50] – Re: Isamik
A jak mám udržet hladinu NO3 nad 15mg/l ? Jinak plovoucí rostliny nemám, vodu čeřím a vodu, jak jsem psala, měním 2x týdně 10 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 12:20 Muž chicko [124]
Někomu taky pomohla chemie(myslím, že matlalovi) od Eshy Propanon 707, ale bral bych ho až jako krajní řešení X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2008 12:17 Muž isamik [180] – Re: pavliina
Pridam se i ja co mi pomohlo v boji se sinici:

drzet NO3 nad 15mg/l
odstraneni plovoucich rostlin
cereni vody v akvariu
nasazeni ampularek
casta vymena vody

EDIT: o sinici toho bylo popsano mnoho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 12:07 Žena pavliina [50]
Když já nevím, jak bych měla změnit podmínky v akva. Fakt nepřekrmuju, teď jsem krmení omezila i na 1x denně a fakt malinko. Zkusila jsem zasadit nové kytky, zvýšit/snížit proud filtru, otočit filtr, čistit/nečistit filtr, poctivě vyčistit akva, zkusila jsem i EasyBalance a NIC. Teď už mě napadá jen ta tma sad A že bych měla přerybněno, to si nemyslím. Tak jak jinak změnit podmínky v akva bez použití chemie? Abych nakonec nemusela znovuzakládat sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2008 23:38 Muž chicko [124]
Jenom bych doplnil to, že zatemnění sice může od sinice pomoci, ale na druhou stranu pokud se nezmění poměry v akváriu jako celku, tak návrat sinice bude velice rychlý(během pár hodin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 23:20 Usine – Re: pavliina
Mě na to pomohl Ratajův bioflor, ale byly to koňské dávky několikrát převyšující doporučené dávkování. Zatemnění jsem nikdy nezkoušel, ale spoustě lidí to pomohlo. Omezil bych hodně krmení a dvakrát týdně bych ho vynechal úplně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 21:05 Anonym – Re: pavliina
Protože to je sinice, tak asi jo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 20:38 Žena pavliina [50] – Re: vaclav
Jojo, setřít to jde.. vždycky když čistím akva, je to práce na hodinu :-O někdy i dýl :-( Zatemnit jsem ještě nezkoušela, přemýšlela jsem nad tím... pomohlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 20:02 Usine – Re: pavliina
Jde to lehce setřít z rostlin? Zatemnit akvárium jsi nezkoušela. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 17:35 Žena pavliina [50] – Špiní se mi akva
Fotka k příspěvku Dřív jsem psala, že mám problémy se sinicí ale teď si nejsem tak úplně jistá, jestli to ještě stále sinice je. Strašně se mi špiní akva, akvárko jsem čistila ve středu a teď vypadá takhle. Čím to? Krmím maličko a vodu jsem nucena měnit 2x do týdne. A taky se mi hodně špiní i filtr, na molitanu mám jakoby bahno, mám ho prát? A hlavně, co je to? Řasa?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 15:01 Bob – Re: smajlik
Použil jsem dávku 1 tableta Acylpyrinu na 100l a sice to nějaký efekt mělo, ale velice krátkodobý, asi dva dny. Nicméně sinic je více druhů a mohou mít na toto "léčivo" různou citlivost. Já měl nějaký planktonní druh (zelený povlak na hladině). Myslím, že základ je mít správný poměr fosfátů a NO3. Mně nakonec pomohlo vzduchování.

Edit: Sorry, nevsiml jsem si datumu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:48 Žena pavliina [50] – Re: rolandmynar
Není, je tmavý, až dočerna :-( Už fakt nevím co s tím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:43 rolandmynar – Re: pavliina
Na té fotce vypadá světlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:42 Žena pavliina [50] – Re: rolandmynar
Ale kdyby to byly nálevníci, tak ten povlak bude světlý,ne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2008 11:36 rolandmynar – Re: pavliina
Tady je o sinicích spousta poučných informací cs.wikipedia.org/… . Mimoto, nálevníci taky dělají mazlavý povlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 11:13 Žena pavliina [50] – Re: Sidonius
Už jsem zoufalá, jeden týden už už to vypadalo, že se ta sinice nebo řasa, nebo co to je dala na ústup ale zase se to vrátilo :-( Už fakt nevím co s tím. Ale nejvíce se to tvoří na kytkách na které fouká filtr, tak mě napadlo jestli to nemá spojitost s filtrem. Ten filtr musím čistit každý týden, protože na tom molitanu je úplný bahno :-( Už mě napadá i myšlenka založit akva znova :-| fakt nevím. Myslíte, že by pomohlo zatemění? Prosím poraďte :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 15:43 Sidonius – Re: pavliina
Takže spíš ta sinice... :-O
Přesto by stálo za pokus posvítit na ni "normální" zářivkou... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 15:20 Žena pavliina [50]
Zrovna tam, kde se to dělá nejvíce je světla habakuk smich Nejdříve jsem si taky myslela, jestli to nebude nedostatkem světla, tak jsem přímo nad ty zasažené rostlinky dala zářivku a nic :-O a navíc se mi to rozšířilo snad na všechny rostlinky :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 15:11 Sidonius – Re: pavliina
...je to na ruce slizké a mazlavé...
Pak to nebude ruducha, tu jen tak nesetřete a není mazlavá. Asi nějaký druh sinice. :-O Ovšem ani hnědou řasu bych nevylučoval. Bez slušné fotky je to ještě větší hádání, jak s ní... ;-)
Ptal jsem se, jestli se "to" nedělá především na zastíněných místech...?! :-)
Že jste filtr proprala, nevadí. Já bych udělal totéž.
Výměna AQUA GLO za Oceanic Light mi nic neříká... Já bych tyhle speciálky vyměnil za "840", (nebo jiné 8xx), a měl bych jistotu, že jsem chybu neudělal. ;-) (Narozdíl od těch speciálek, kde bych si tak jistý nebyl... :-O )
S chemií bych byl opatrný a dokud bych neměl jakousi "skorojistotu", oč se jedná, neexperimentoval bych vůbec. AquaSafe a EasyBalance nevyjímaje.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 15:10 Žena pavliina [50]
Před výměnou Ph - 7,2, NO3 - 25 mg/l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 15:06 Muž jg [3] – parametre
vody sú aké? najmä ph a no3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 14:45 Žena pavliina [50]
Opravdu se to udělá to druhého dne :-( ale je pravda, že filtr byl otečený právě na tyto rostliny. Setřít to jde a je to na ruce slizké a mazlavé. Fotku už udělat nemůžu, teď jsem akva vyčistila a zkusila vyměnit zářiku AquaGlo za Oceanic Light. A když jsem se koukla do filtru, tak ten molitan, byl celej mazlavej a bylo to stejný jako na těch kytkách. Vím, že se to nemá čistit filtr a zároveň měnit voda, ale proprala jsem ho v té vody z akva, byl opravdu ... fuj :-) Mě napadlo, mám doma AquaSafe a EasyBalance, můžu je použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 13:11 Sidonius – Re: pavliina
...jen jsem odstraňovala tu hnusnou řasu, ... ale stejně, hned druhý den ji tam mám znova...
Jestli není váš popis nadsázka, (fotka je pro mne nečitelná...), ruducha to asi nebude - ta takto rychle (přes noc) nepřirůstá.
Mohly by to být hnědé řasy(?). Jde "to" lehce z rostlin setřít? Když to promnete mezi prsty, je to vazké nebo drsnější? Nedělá se to na zastíněných místech?
Nemůžete se pokusit udělat slušnou, čitelnou fotku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 12:18 Žena pavliina [50]
Já už snížit průtok nemůžu, mám to na minimum :-( Jedině ho budu muset nějak šikovně natočit. Teď jsem týden neodkalovala a do akva nezasahovala, jen jsem odstraňovala tu hnusnou řasu, abych nepřišla o rostlinky :-( ale stejně, hned druhý den ji tam mám znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 12:12 Muž DrSova [28] - Rostliny
Podle me nejaka ruducha.Mel sem ji na cabombe-ta byla blizko filtru.Prvni se objevila tato a pak "štětičkova".Likvidace-snizit prutok filtru,nefoukat to na ni, moc zivin,nebo se v tom furt hrabete jako ja :) a vyrite dno=ziviny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 12:03 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: pavliina
to mám taky ale co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 11:45 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Co je tohle za řasu? Ruducha nebo sinice? Ze začátku to vypadalo jako sinice...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 01:01 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Kdysi se mi v jednom akva začaly sinice tvořit ve velkém. Uvolňující se škraloupy jsem odstraňoval mechanicky a hnojil tím kytky v obýváku :-D . A zrovna když jsem si začal libovat, jak bezvadně mi po tom rostou :) , vymizel ten prevít stejně rychle, jako se objevil :-| . Natrvalo :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 13:51 Žena pavliina [50]
Se sinicí stále bojuju a chemii se chci zatím vyhnout. Chtěla bych vědět, jestli rybám neuškodí, když vynechám týdenní výměnu vody a vodu bych vyměnila až za 14 dní? Chci zkusit, co to udělá se sinicí. Sinici ručně odstraňuji z kytek, aby mi je neudusila. Taky jsem hodně četla o zatemění akva ale to asi neřeší příčinu :-( Taky jsem našla zajímavý článek, kde se píše: Zbavit se sinice je celkem jednoduché. Sinice jako jediná může přijímat vzdušný N2. Což rostliny ani jine řasy nedokáží. Sinice tedy nastupuje jen v době kdy, se v akvariu nedostavá dusíku dostupného (NO3, NH4....). Případně kdy je fosfor ku dusíku vysoký poměr. Ke odstranení sinice tedy stačí držet atomární poměr P:N cca 1:16 (Redfield Ratio) tzn přidat dusík nebo odebrat fosfor. - A mě by zajímalo, jak zvýším množství dusíku nebo snížím množství fosforu??? A jestli byste mi neporadili nějaké testy na Dusík a Fosfor. Moc děkuji za rady. Snad se mi jednou podaří nad sinicí zvítězit, zatím se nevzdávám a věřím ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 17:04 rolandmynar – Re: pavliina
Vodu nemusíš po tom přípravku měnit. Jen ty řasy klesnou všechny ke dnu, tak je potom odsát. Je toho fakt hodně. Udělá to na dně úplný zelený koberec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 17:00 Žena pavliina [50]
Právě, že jsem se snažila akva pořádně vyčistit, ale než bych ho úplně vyčistila, odpustila bych všechnu vodu :-( Ale snažila jsem se to opravdu důkladně vyčistit a dneska to vypadá tak jak to vypadá sad Zkusím tedy probublávat... Jen se bojím té časté výměny vody :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:58 rolandmynar – Re: bucliik
Já jsem to použil jenom jednou a taky je tam napsané do jezírek. Doporučili mi to ale ve zverimexu a fakt se nic kromě odsinění nestalo. Má to fakt skoro okamžitý účinek a stačí to použít jen jednou jednorázově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:56 Žena bucliik [99]
rolande tys tady měl být před měsícem :-( mě chemii zavrhli a nikdo neřekl že pomohla...no pro příště budu vědět-já mám jen blbý zkušenosti s přípravkama proti řasám, ty mě teda nepomohly. no tak příště(snad nebude, ale kdyby)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:52 rolandmynar
Sinice a prevence proti nim, je taková, že se probublává voda vzduchem. Nejen v akváriích, ale třeba i v přehradách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:50 rolandmynar
Fotka k příspěvku Je na to i přípravek. Ten s tím fakt zamete, ale ne každý chválí chemii. Já ho použil a po 10-ti minutách bylo po problému. Sinice ale obecně nemají rády provzdušněnou vodu. Přípravek jsem dal do vody, poté řasa klesla ke dnu, já ji vysál jako detrit a už se neukázala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:49 Žena bucliik [99]
někde jsem četla že je to z nepoměru živin záleží prý na poměru N a P, sinice by měly mít jiný nároky než kytky.ale moje sinice je teda neměla, kytky rostly jako o závod a s nima i sinice. jo hlavně to chce aby se hýbala hladina a hodně proudila voda, to se jí nelíbí. nemyslíš celý akva, že ne?já odsávala sinici hadičkou od vzduchovacího motorku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:49 Usine – Re: pavliina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:47 Šámes
mě jako ve všem pomohla sůl..a nebo akva pořádně vyčisti.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:45 Žena pavliina [50]
Tak nebude vadit, když budu odkalovat a měnit vodu 2x týdně??? :-O To znamená, že tam mám příliš živin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 16:42 Žena bucliik [99]
sinice, taky jsem ji měla...někdo radí často odsávat tyhle povlaky, rozrušovat je, někdo zatemňuje akva(to pomůže jen na chvíli) a někdo hýbe s parametry vody.přeju pevný nervy

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80708x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=3451