Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 14:12 Muž konrad [45] Re: Morticia
gupky, spomínané krevety..
Ako dlho? v jednom kde som zatemnil včas tak 4 dni. V druhom v ktorom bola totál katastrofa(sinicová sieť komplet po rastlinách, skle, dne.. všetko bolo obalené sinicou) to bolo nonstop 14 dní až potom sa to stratilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 13:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Mám je společně s papouščími platami a v pohodě. Ty bojovnice a garry nevím. Zkusil bych se ještě zeptat jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 13:24 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák
Brakickou vodou nedisponuji. A Faunus se mi líbí, ale nemá on rád také rostlinky..?

Zakryto. Ne nějak precizně, ale zakryto...a je to divné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 13:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Možná Halocaridina rubra, ale ta chce brakickou vodu. Slyšel jsem Faunus ater, zkusil, ale nevím (buď jsou dva na 100l málo nebo to nefunguje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 13:13 Žena Morticia [118] Re: konrad
A co všechno se dá pokládat za sinicožravce? Jak dlouho bylo zatemněno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 13:13 Žena Morticia [118] Re: Pepan
A přežily by společně s bojovnicemi? Dále tam je Danio, pandové, Garry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 11:33 Muž konrad [45]
minuly rok som bojoval so sinicou vo všetkých akváriach (transkontaminácia mojou chybou..) skúšal som sinicožravce, odávanie, výmeny vody, zvýšiť no3, znížiť no3, to isté s fosforom, viac svetla, menej svetla, co2, blueexit.. nepomohlo nič až kým som po 3 mesiacoch boja akvárka komplet nezatemnil. Po odkrytí sinica nikde a rastliny sa dali všetky doporiadku a už sa ani nevrátila.

Niekedy je snaha fajn ale ak to nefunguje tak treba proste tmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 10:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Když mi v Pravé šedesátce "úřadovala" sinice společně s vláknitou řasou, nasadil jsem tam deset japonik (Caridina multidentata) a oba druhy řas zmizely. Akorát nevím, jestli ta sinice zmizela díky japonikám nebo se jednalo o jinou shodu okolností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 10:35 Žena Morticia [118] Re: Pepan
Aha. Sviňa jedna. :-|
A co zkusit nějaké živočichy, kterým by třeba chutnala? Někdo tu zmiňoval pancéřníčky kropenaté,někdo krevetky... Já mám pancéřníčky pandy a Garry - asi by se snesli, ne a nevím,zda by u mě krevetky přežily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 10:26 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
To akvárium je ale třeba úplně zakrýt neprůhlednou látkou nebo fólií. Sinice dokáže přežít i za celkem nízkých hodnot světla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 10:17 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Vypnula jsem tedy světlo úplně. Tak uvidíme, co to udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 22:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Někdy to zvyšování nepomůže, spíš bych na 4 dni zatemnil akvárium a až pak upravil NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 22:02 Žena Morticia [118] – Re všem
Tak sinicím se tu zalíbilo. Ono tedy přispělo i to,že jsem byla 14 dní pryč a nemohla mechanicky zasahovat. Stavoval se tu sice obden kamoš a Sanytr dával, ale jen obden, bez dalších zásahů. No, zvýším dávku a zvýším čištění i výměnu. Tak mi držte pěstě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2017 00:33 Muž Mislow [304] Re: Morticia
Ahoj, zatemenim na par dnu si od sinice pomuzes jen na chvili, ale je to dobry start, kdyz jsi pripravena na dalsi zmeny. Kazdopadne je tu hodne o tomto tematu, sinice se take rada vraci, dokud ji prostredi aspon trochu vyhovuje, ale napraveni pomeru dusicnanu a fosforu ji postupne odrovna. :-) K tomu samo pristupuji i ostatni faktory jako svetlo, chce si s tim trochu pohrat, ale jinak je taktika jasna jak je psano v ostatnich prispevcich, odsavani se stejne po nakou dobu nevyhnes. Taky pocitani ne, pac matematika je jasna, dusicnany jsou potreba, pokud jsou blizko nule, tak raj pro sinici, ale jinak behem par mesicu by mela byt pryc pri dodrzeni taktiky. GL :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 17:13 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Ještě poznámka k sinici.
Já mám takový pocit, že k tvoření sinice může přispět i lom světla. Kdysi jsem vedl akvaristický kroužek A měli jsme tam, mimo jiné stojan s rámovými nádržemi cca 200 litrů. V jedné se nám neustále tvořila sinice. Když už jsme si s ní nevěděli rady, nakonec jsme ve stojanu prohodili dvě nádrže a na místo té, kde se sinice tvořila, přišla nádrž, kde nikdy sinice nebyla. V původní, přestěhované se sinice přestala tvořit, zatímco v nádrži, nastěhované na místo té sinicové, se sinice tvořit začala. Nakonec jsme si s tím poradili jednoduše. Do nádrže jsme vysadili několik dospělých jedinců pancéřníčků kropenatých a do měsíce bylo po sinici. Ona totiž nesnáší větší pohyb vody a substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2017 16:17 R Muž romant [27987] Re: slavko
No asi tak. :) Nejsem žádnej chemik a nikdy nebudu, jdu na to spíše po sedlácku a snažím se orientovat podle toho co vidím, tedy ani nepoužívám žádný měření, ale když někde řeším sinici, jako první navyšuji a to mnohdy až brutálně ty dávky dusíku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 16:05 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: romant
Ak je dusíka nedostatok, tak jednoducho bežná denná dávka síce pomôže, ale problém nevyriaši. Bežná denná dávka má +- pokryť dennú potrebu rastlín, no ak je obsah dusíka blízko 0, tak ho jednoducho nezdvihne, len vyrieši to, aby rastliny (i riasy) mali aspoň niečo. Ak sa dávka spočiatku znásobí, tak pokryje spotrebu + niečo zvýši aj do zásoby, tzn. na zvýšenie celkového množstva.

Ono samozrejme dennú dávku naozaj málokto trafí presne, a tak celková hladina dusíka trvalo mierne stúpa alebo klesá. Potom vstupuje do hry výmena vody (ktorá dusík môže ako znížiť, tak i zvýšiť - podľa toho, čo obsahuje vstup), a prípadne nárazové navýšenie. S príliš nízkym obsahom dusíka sa spája i cirkulácia vody v akva -- ak je slabšia, tam vznikajú hluché miesta, kde voda neprúdi, a môže tam dôjsť k lokálnemu nedostatku dusíka, lebo ho rastlinky vyžerú a nový nedotečie. Ale to všetko závisí na konkrétnom akva, na svetle, rastlinách atď - jednoducho, nie je to veda ale alchýmia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 15:45 R Muž romant [27987] Re: Acinonyx
Táák, já mám na mysli první 2-3 dávky dejme tomu místo těch 10mg/l jít na 30mg/l, prostě šoková terapie, ale stále akceptovatelná i citlivější osádkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 15:42 Maq Re: romant
A tak kolik teda? Ono rozdíl je "dávka" a "cílová koncentrace". Jasně, když je hlad po dusíku, může dát jednorázově víc, aby to trochu dorovnala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2017 15:39 Acinonyx Re: romant
V tomto ma Roman pravdu. Sinica ustupi rychlejsie ak tam na zaciatku tie dusicnany rapidne prezenies. Potom uz len treba najst dennu davku, pri ktorej sa ti nebude tvorit a zaroven nebude kumulovat tak, aby ti neotravila osadenstvo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2017 15:27 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Morticia napsala: Dávkování mi spočítal Acinonyx. :-) Je z Brna,tak má stejnou vodu,jako já a prý jde o jeho obor.Tak tady žádná připomínka, tedy k tomu krajovému příslušenství a odbornosti jmenovaného, jenom já osobně jsem udělal velmi pozitivní zkušenost, když ty první dávky i brutálněji přeženu a to klidně několikanásobně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 14:40 Žena Morticia [118] Re: Maq
Dávkování mi spočítal Acinonyx. :-) Je z Brna,tak má stejnou vodu,jako já a prý jde o jeho obor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 14:33 Maq Re: Morticia
Myslím že ses rozhodla správně.
Nic proti tomu zatemnění; tuhle zkušenost pozitivně udělali různí akvaristé, tak to asi funguje.
Ale v jiných případech (např. i mně) pomohlo přihnojení dusíkem, tedy např. sanytrem. Při pohledu na Tvoje rostlinky se mi zdá, že možná opravdu máš málo dusíku, takže je dobrá šance, že během pár dnů uvidíš zlepšení - lepší růst rostlin a mizení sinic.
Pokud ne, pak zkusíš ten Pepanův postup, tj. zatemnění.
Pozn.: Jenom to s tím sanytrem nepřežeň. Dobře si spočítej dávkování; já říkám že 10 mg NO3 na litr musí všem rostlinám v pohodě a s rezervou stačit. Někdo říká i víc, ale to je podle mého názoru už nadbytečné (zejména když nesytíš CO2).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 14:14 Žena Morticia [118] Re: Pepan
JO,krevetky. A nezežerou mi je bojovnice? Nevím,zda mám na krevetky vhodnou nádrž.
Zkusím zatím bez zatemňování, jen s omezeným světlem a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 11:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
Jo a to akvárko musí být v absolutní tmě, takže přehodit přes něho nějakou deku nebo černou fólii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 11:14 Žena Morticia [118] – Re všem
Údržba s výměnou půlky vody. Sanytr dávám, tak doufám,že pomože. Měla by pomoci i zdejší tvrdá voda. Odstraňovala jsem i mechanicky,něco rukou, něco hadičkou. Ano, práca na dlouho, ale snad bude mít efekt. Na skle,na dekoracích ani ve dně to zatím není. Jen rostliny a trochu na filtru.
Zatemnit? No, já zatím vypla bílá světla,svítím jen těmi barevnými. Bude to stačit? Jednu Ricciu jsme vyhodila, z druhé jsem to vytahala špilkou. Mám její zásobárnu v kouli,tak možu kdykoliv vyměnit.
Co jsou japoniky, Pepane? Mě napadají jen denrologické varianty, to je ta profesionální deformace, ale do akva nepoužitelná. :-D
Při té piplačce jsem zjistila,že mám na Microsoriu jelení paroh (se to myslím jmenuje), průšvih/neprůšvih?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 09:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Ještě námět k přemýšlení. Do akvária, kde jsem zápasil se zelenou vláknitou řasou a sinicí, jsem nasadil něco málo japonik. Od té doby tam ten problém nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 09:35 R Muž ctibum [6920] Re: Morticia
Já ji měl dvakrát. V jednom případě jsem nechal schválně přebujet stonkovky, abych měl do novýho akvárka, ve druhým případě jsem nechal přebujet plovoučky, hlavně okřehek. Sinicovou kalamitu jsem neměl, ale objevila se. Předpokládám, že kvůli nedostatku živin, co požraly stonkovky a plovoučky, protože jsem u tenkrát stonkovek nehnojil skoro vůbec a u plovouček teď taky nic extra navíc. U stonkovek jsem odtříhal co šlo a přihnojil Sanytr, ve druhém případě jsem posbíral 90% plovouček, seškrábnul cca polovinu sinice ze skla u dna, kde se udělala a přihnojil Sanytr. Za týden až dva zmizel i ten zbytek, který jsem neodstranil. Se světlem jsem nedělal nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 06:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Ze skla to jde nádherně žínkou na mytí nádobí, ze dna a rostlin odsávání hadičkou. Jinak bych zkumuloval podněty těch, co radili přede mnou. Odsát co nejvíce sinice jde a pak na týden zatemnit akvárko. Kytky by to měly vydržet, snad jediná, kterou by to poškodilo je ta Riccie. Ale pokud se ta sinice dostane do ní, je to tak na vyhození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 01:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Odsávám hadičkou od vzduchování. Znova a znova. Práce na dlouho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 22:19 Muž Driv3r [236] Re: Morticia
me se na sinici osvědčilo mechanicke odstranení nekrmit zatemnit a vyměna vody castější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 21:34 Maq Re: Morticia
Dáváš sanytr "od včera". Měl by pomoct. Dej tomu týden, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 21:29 Žena Morticia [118]
Sice hezká debata, ale co s těma sinicema?? Z listů to jde krásně dolů, ale je to na dlouho a nevím,zda to má význam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 18:00 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak Sinice se mají takto - viz fotky.. Ale musím říct,že koupel plovouček v Hypermanganu asi pomohla,protože ty jsou čisté. Teď mi to pokrývá rostliny a to tak, že dost.
Dle rad dávám Sanytr od včera.
Mám to i na filtru... :-|
Má cenu to mechanicky odstranit před výměnou vody?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 21:29 Žena Morticia [118] Re: Acinonyx a romant
Tak budu dál špejlíkovat, to kde je toho nejvíc asi vyhodím, zredukuju plovoučky a růžkatec, výměna vody je vcelku pravidelná už teď, hypermangan zkusím též,když nepomože-neublíží. Když to nepomože,zkusím ten sanytr. Jen nevím,jak ho dávkovat?
Co to svícení, zkrátit nebo nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 20:18 R Muž romant [27987] Re: Morticia
A nepomůže nic, než ty upravený podmínky, ale zkusit můžeš kde co. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 20:18 Acinonyx Re: Morticia
Fakt nic dalsie nemusis robit, ona za par dni sama zmizne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 19:29 Žena Morticia [118] Re: Acinonyx
Dneska výměna vody, i hnojeno, když nikdo nic nenamítal. :-)
Co koupačka plovouček v hypermanganu? Mohlo by to pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 16:51 Acinonyx Re: Morticia
Myslim si, ze ak budes menit kazdy tyzden polovicu, tak by to mohlo stacit. Ja som tiez v Brne, robim to tak a tie dusicnany z vodovodnej vody stacia. Pritom tam prazim ovela viac svetla ako ty, takze si myslim, ze v tvojom pripade to bude stacit tiez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 16:33 Žena Morticia [118] Re: Acinonyx
Už jsem jich pár vyhodila. Ještě zredukuju ten růžkatec.
Jak často bych měla měnit vodu? Teď měním cca po týdnu až 14-ti dnech,jak to stíhám. Mám hnojit? Právě měním....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 16:31 Žena Morticia [118] Re: Morticia
...a našla jsem to trošku aj na filtru - tedy tom molitanu! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 15:58 Acinonyx Re: Morticia
Ubrat ich nemusis, je to skutocne len otazkou estetiky a ci maju rastliny pod nimi dostatok svetlo (osobne mi pride, ze je to v poriadku). V kazdom pripadne asi budes musiet nejakym sposobom cas od casu doplnit dusicnany a tie plavajuce rastliny pravidelne redukovat, aby sa drzali na nejakej (pre teba) rozumnej urovni.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 15:53 Žena Morticia [118] Re: Morticia
Fotka k příspěvku Ještě k plovoučkám (Limnobia mnoho,3xPistie) - mám je takto nad filtrem, plocha cca 10x38 cm v akva 100x38cm - mám jich ubrat?
Pod nimi ještě na přísavkách Ceratophyllum, plocha tak 20x28x10 cm. Protrhávám. Líbí se v tom Bettám. Dělá to pěkný zelený odstín.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 15:27 Acinonyx Re: Morticia
Iba pridaj dusicnany a za par dni sama zmizne. Tie plavajuce rastliny ti vyzrali vsetok dusik z vody (vidis na nich ako zacinaju zltnut, prave z nedostatku dusika). Bud si v drogerii kup dusicnany draselny (sanytr), alebo kedze si z Brna, castejsie vymienaj cast vody (v Brne ~38 mg/L dusicnanov vo vodovodnej vode).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 15:23 Žena Morticia [118] – Sinice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mezi plovoučkami se mi objevilo toto. V tématu "Jaká je to řasa" mě strašijou sinicí, tak jdu pro rady sem. Očistila jsem to prsty - šlo to dobře dolů, nesmrdí to, takové cucky vláken, barva velmi tmavězelená. Objevila jsem to i v Riccii,více napadený chomáč jsem vyhodila, méně napadený očistila špejlí - šlo to krásně namotat (foto před a po). Mám to i v Hydrocotyle, co mám na kořenu - vytáhla jsem ho do kyblu pro možnost lepší fotky. Napadené asi odstřihnu...
Svítím EasyLedtube 895mm od Aquatlantis 12 hod s pauzou asi 45 min od 18 hod.,kdy na akva svítí slunce.
Hnojím Easy Life Profito, zatím tedy jen 2x. Více v prez.
Je to sinice a co proti ní dělat? Měla bych zkrátit dobu svícení? Prý také ubrat plovouček. Co dál? Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 23:04 Muž Driv3r [236] Re:majdis
Rozhodně to bude zařivkou.stará uz svítila malo nez přestala úplně a nova tam ted praží vic jak o polovinu vic.což ovšem neni jediný důvod výskytu sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 22:23 Maq Re: Morticia
To co má majdis je určitě sinice. Tím co máš Ty si podle fotky nejsem tak jistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 22:16 Žena Morticia [118] Re: majdis
Nooo, to "moje" vypadá velmi podobně...ach jó! ...jdu pročítat fórum. Zajímalo by mě, co je příčina.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 15:22 R Muž afc1886 [14685] Re: Anet
Chce to více informací o akváriu,nejlépe se tady zaregistrovat a vytvořit prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 13:50 Anet – sinice
Ahoj, mam v akvarii sinice. Začaly se mi objevovat po výměně zářivky. Chtěla jsem se tedy zeptat zda to muže byt tou zářivkou? A popřípadě jakou zářivku doporučujete? Jsem začátečník :) předem děkuju za odpovědi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=801