Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 06:37 Muž Vašek [56] Re: kortezhugo
Aha to jsem si nevšimnul. Koupím tedy i samostatně KNO3 a budu jej do dávat v menším množství a hlavně budu kontrolovat testem.

Jinak jsem koukal na Tvé nádrže a musím smeknout, krása. Chtěl bych se zeptat na tip na nízké rostliny. Časem bych chtěl nechat 3 velké Echynodory (2 zelené Ocelot a 1 červený) Zbytek dna bych chtěl nechat porůst nějakou nižší rostlinou, která se bude rozrůstat sama. Kdysi jsem měl v jiné nádrži nějakou zelenou cryptocorinu a ta se právě časem sama rozlezla dnem, dala se ale špatně regulovat, protože kořeny byly pevné těžko se dal vytrhnout jen kousek. Dříve jsem bral přímo od Aqua-daho. Teď stejně budu objednávat více věcí z těch stránek www.rostlinna-akvaria.cz/… Jaké rostlinky by mohly z jejich nabídky být dobré k Echynodorům?

Dříve jsem měl hodně jemné dno, jak je v prezentaci. Nyní mám hrubší, tak snad to nebude moc pro nějaké menší roslinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 01:36 Muž kortezhugo [983] Re: Vašek
Kludne.Len netreba zabudnut ze je to len standartne 6g balenie KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 01:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
nikdo z nás ty přeložené články nevydává za své, všude je uveden zdroj a jsou z neplacené části fóra, takže podle mne i podle zákona je vše v pořádku ;-)
je to jen pomoc pro lidi, kteří nemluví plynule anglicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 23:53 Muž Vašek [56]
Děkuji za rady ke KNO3. Pročítám nějaké články o hnojivu.

Nemám zkusit rovnou koupit PMDD+KNO3? V odkazu jsem narazil na obchod, který pošle hnojivo levně.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2012 23:44 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: gargamel
Tom je asi cely bez sebe,ze mu vznikl druhy "The Barr Report" na Rostlinna-akvaria.cz :) !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 21:14 Muž kortezhugo [983] Re: Vašek
Polovicu - teda 35g rozpustis v 200ml vody.A do akva z toho zacnes pridavat 2ml denne.Toto denne zvysuje koncentraciu NO3 o 1.2mg/l.
Raz za tyzden premeras NO3 a podla toho pripadne uprais davkovanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 21:12 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Vašek
Zpočitej si jak to namíchat třeba zde: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Třeba na 180L rozmíchat ten pytlík se 70g do 250ml vody a přidávat z tohoto roztoku maximálně tak 20ml týdně a budeš dodávat NO3 na horní hranici dle metody hnojení EI.
Ale takové množství by pro tebe bylo asi zbytečné. Možná by ti stačilo přidávat i poloviční množství tzn. 10ml týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 20:18 Muž Vašek [56] Re: kortezhugo
Myslíš toto? nejlepsikoreni.cz/…

Kolik a jak často dávkovat? Mám 180l

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 20:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: lhajek
já měl na mysli, že po týdnu testování výš čeho kolik dát a už nemusíš dělat testy ne že za týden to pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 19:53 Muž kortezhugo [983] Re: Vašek
No ak mas tu vodu z Nýrska? -tak bude lepsie zohnat nieco co obsahuje aj NO3.
Zozen si KNO3 - v drogerii to preadaju ako Sanytr.70g mas za par korun.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 19:46 Muž Vašek [56]
Mohli by jste mi doporučit přímo daný produkt kterým hnojit?

Používal jsem pouze JBL kugeln do dna. A nedávno jsem 1x dal Bioflor od Rataje a za 14 dní bych jej asi zopakoval.

shop.coxwellaquatics.co.uk/…

Jo a zejména jak zvednout NO3? Mám tedy cca 15 v akváriu a v dodávané vodě špatně 5mg/l. To nemám třeba tak často odkalovat a jen vodu měnit? Odkaluji každý týden. Ve filtru mám 1litr mechanické filtrace a 2 litry Eheim substratu pro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 17:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: grunda
grunda napsal: nj, já si hraju rád :-P
jinak je to otázka týdne a máš to najeté, pak už je to jen rutina ;-)

Tak to si houby hraješ když to chceš mít do týdne najeté. To já nasazeným opatřením dávám i 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 17:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: grunda
grunda napsal: takže přidej NO3 na hodnotu kolem 20mg/l, PO4 drž kolem 0,5mg/l, K 30mg/l, Fe 0,5mg/l + mikro dle návodu, světlo max 6 hod. denně, výměnu vodu společně s odkalením každý den tak 30%¨
Vcelku bych s tím souhlasil (tu výměnu vody bych až tak nepřeháněl), ale vzhledem k jednostranné skladbě rostlin bych to asi víc tlačil směrem hnojení do dna (třeba napíchat kapsle se substral osmocote) než do vodního sloupce. Ve vodním sloupci bych spíš to hnojivo omezil. Ale není to bezpodmínečně nutné. Do sloupce se zase hnojí možná pohodlněji a člověk to může mít víc pod kontrolou.

Hlavně si Vašku zvol nějakou strategii a té se drž a nekombinuj moc věcí najednou. A pak trpělivě několik týdnů čekat jestli to pomůže. Pokud ano budeš mít řešení i do budoucna. Pokud to nezabere tak přidat další opatření. Třeba ale kombinace zastínit hladinu hodně rostlinami a ještě omezit světlo to by asi nebylo rozumné obojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 17:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
jinak je to otázka týdne a máš to najeté, pak už je to jen rutina S tím se nedá než souhlasit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 17:46 R Muž romant [27987] Re: Vašek
Limnobium je dobrej žrout dusičnanů, takže k onomu doporučovanému zvýšení dusičnanů by možná pomohlo jeho úplné odstranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 17:43 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Vašek
Vašek napsal:
Limnobium je v akváriu od začátku. Dříve pokrývalo celou hladinu, nedávno jsem jej zkusil odstranit.


Pokud jsi měl hladinu zcela pokrytou, neměly kytky málo světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 17:20 Muž grunda [1781] - Cichlidy
nj, já si hraju rád :-P
jinak je to otázka týdne a máš to najeté, pak už je to jen rutina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   19.09.2012 16:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
Vím, že kdo si hraje nezlobí, ale asi bych neměl sílu si hrát až tak moc a vše muset mít takhle pod kontrolou, a bohužel mi to připadá i zgeneralizováno.
Podle mě, bodejď by tam kytky rostly, když sou jak v kamenolomu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:35 Muž grunda [1781] - Cichlidy
takže přidej NO3 na hodnotu kolem 20mg/l, PO4 drž kolem 0,5mg/l, K 30mg/l, Fe 0,5mg/l + mikro dle návodu, světlo max 6 hod. denně, výměnu vodu společně s odkalením každý den tak 30%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:17 Muž Vašek [56] Re: grunda
NO3 na vstupní vodě je jak testem od Rataje tak od Dajany mimo spodní rozsah barev. Tedy dost pod 10. Sedělo by to na tu vodu z Nýrska v tabulce, která má mít 3 mg/l.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 16:02 Muž Miso [470]
ten draslik asi chyba, ale nemusi to byt jedine.

inak sinice som mal, znizil som PO4 na cca 0,2mg/l NO3 zvysil na 15-20mg/l znizil osvetlenie na 6h, kazdy 3den odsal sinicu a vymenil 50% vody a sinice to mali na haku. Tak ma to prestalo bavit na 3dni zakryl akva pustil UV a je po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:47 Muž Vašek [56]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:31 Muž grunda [1781] - Cichlidy
jako první bych udělal test vstupní vody na NO3 a PO4, omezil svícení na 6 hod. denně, pak podle rozborů hnojit: NO3 - podle testu, PO4 - podle testu, K - určitě, Fe - určitě, mikro prvky - určitě, vzhledem k tomu, že nemáš CO2 tak bych držel hodnoty NPK na nižších hodnotách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:25 Muž Vašek [56] Re: lhajek
Jdu nafotit detailně listy. Listy Echynodorů jsou poslední dobou sklovité jako slabě průhledné a každopádně křehčí a sníze se lámou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:22 Muž Vašek [56] Re: lhajek
Děkuji za přínosný příspěvek. Parametry vstupní vody jsou zde www.chvak.cz/… likalita Domažlice. Budu ale muset zjistit zda Nýrsko, nebo Smolov. Obě vody jsou však dle místních akvaristů špičkové.

Limnobium je v akváriu od začátku. Dříve pokrývalo celou hladinu, nedávno jsem jej zkusil odstranit. Kdysy jsem pročítal Horácovo denník a stránky a on psal, že mu Limnobium žloutlo když mělo nedostatek hnojiva. Mě se toto nikdy nestalo a to jsem měl opravdu komplet pokrytou hladinu a nikdy jsem nehnojil.

Jinak ryb je v akva poskromnu, jak je vidět na fotografii výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Vašek
Nechybí rostlinám draslík? Z té fotky to úplně nelze z jistotou tvrdit, ale přijde mě to tak - na některých rostlinách jako by byly fleky ne-li dírky. Detail by se možná hodil a reagoval by někdo další. Základem je spíš najít co chybí rostlinám. To by pak mohlo vyřešit i tu sinici.

Využij nejdřív toho co se dá zjistit ze stavu rostlin, než budeš utrácet za další testy nebo dokonce nějaké extra filtrační náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:17 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Tak jsem se skoro 3 hodiny věnoval akváriu. Staré a už zkřehlé listy jsem vyházel. Ty co šly mezi prsty od sinice očistit a zachránit jsem nechal a lístek po lístku otíral. Vyčistil jsem po půl roce filtr a hadice.

Skoro bych řekl, že ta záměna teplých trubic za chladné to trošičku zlepšila, ale ta zadní je nechutně fialová.

Budu se muset podívat v Plzni po tom testu na Po4, je mi úplně jasné, že jej budu mít v normě (jako vše co jsem zatím testoval) a test je celkem drahej. No ale každopádně jen ta neděje, že by to mohl být původce problémů za to stojí.

Hážu fotku jak to nyní po kompletní očistě vypadá. Vzpomínka na časy, kdy Echynodory sahali k hladině je smutná. Takle myslím že mám určitě málo zeleně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 15:17 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Vašek
Vašek napsal:........Jak se fosfáty do akvária dostávají? Předpokládám jen vstupní vodou. Jak se jich zbavuje?
Myslím si že ve vstupní vodě jich je zanedbatelné množství. Takže výměnami vody by jsme se jich měli spíše zbavovat. Nejde o nějakou zanedbanou údržbu? Neodkalování? Moc ryb?
Pokud ale nějaké dusičnany jsou tak by fosfáty musely být pěkně vysoko.
Lze se jich zbavit i použitím třeba plovoucích rostlin. Třeba Limnobium, ale to je potřeba dostatečně krmit i dusičnany.
Prostě vše souvisí se vším. A je potřeba také poznat parametry vstupní vody. Ty by se měli dát zjistit od vodárny. V menších obcích by to mělo jít i přes obecní úřad, protože často využívají místní menší zdroje vody (tak to mám třeba já).
Netvrdím že to co tu píšu je přesně pro váš konkrétní případ, spíše se snažím uvést možné cesty kde hledat. Pokud bych psal velké nesmysly tak mě snad jiní opraví ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 14:44 Žena Danila [4489] - SumciRe: Deathbull
Například Phosvec granulat od Sery:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2012 14:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Vašek
Existují speciální filtrační náplně, které fosfáty vážou na sebe..tuším phosphate out. Pohledej :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 13:34 Muž Vašek [56] Re: lhajek
Mě se zkraje podařilo zvítězit nad ruduchou. To byla řasa, která mě provázela celý akvaristický život a myslel jsem, že se nad ní vyhrát nedá. NO3 se zdá po něklikerém zopakování testů někde kolem 15 mg/l dle Rataje, dle Dajany více, těžko odhadnout dle odstínu.

Prosím co je PO4? Je na to samostatní test a čím se toho zbavuje? Jdu hledat v tomto tápu.

EDIT: koukám už že se jedná o fosfáty. U nás mají jen velmi základní levné testy. V pátek jedu do Plzně, kouknu tam.

Jak se fosfáty do akvária dostávají? Předpokládám jen vstupní vodou. Jak se jich zbavuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2012 12:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Vašek
Sinice nebude důsledek chřadnutí echináče. Echináč chřadne protože mu něco chybí. Sinice je vedlejší "produkt" nějakého problému nejspíše stejného proč se nedaří echináčům.
Určitě sinice potřebuje dost světla, takže přistínění jí bude vadit. Echináče snad tolik světla nepotřebují (ale nevím nepěstuji je).
Problém může být jak jsem tu psal již dříve v nadbytku PO4 a nedostatku NO3. vzhledem k tomu že echináče si berou dost živin kořeny ze dna, tak pokud tam nejsou jiné rostliny kterým by postup vadil tak bych se snažil je hnojit přes dno a z vodního sloupce odstranit PO4.
Každopádně se zaměřit v první řadě na prosperitu rostlin a řasy pak odcházejí sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 11:56 Muž Vašek [56]
Chtěl bych se zeptat, zda může mít vliv stagnace rostlin s výskytem sinice?

Echynodory jsou necelé 3 roky staré. Z ničehožnic začaly chřadnout. Došlo mi, že Bivoje jsem jim nedopřál asi rok a půl a tak jsem jim ke kořenům hned dal a zakrátil jsem část hlavního kořene, který po 2 letech měl přez 10cm. Následovná výměna dna jim také neprospěla a do nového jsem jim opět přispěl kuličkou pro ně, tntokráte od JBL. Echynodory jsou však stále několik měsíců od výměny vzrůstem 1/4 oproti původním.

Myslím, že starší listy dusí právě sinice. Nechám opět po hladině rozrůst plovoučku, dokud byla hladina zarostlá, tak s sinice držela v kořenech plovoučky a na listy rostlin dna neslézala. Chtěl bych se pokusit opět rozjet Echynodory. Před 14ti dny jsem prvně v hystorii akvária aplikoval Ratajův Bioflor. Zatím těžko říci, nové listy vypadají pěkně, doufám, že každy další list bude větší a silnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 17:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sid
Jen by mě zajímalo čím těch 12,5 mg/l měří smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 07:10 Muž souky [592] - RostlinyRe: Sid
o tom nepochybuju, jen mě zajímalo jak došel k tak krásně kulatému číslu, zvlášť v porovnání k rozlišovací schopnosti testu mi to přijde zábavný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 23:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: zervajs
K se neměří, prostě dodáš požadovanou kocentraci do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:53 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: souky
...nepovim ti, proč Rataj doporučuje zrovna do 12,5mg/l...
Možná proto, že tato koncentrace kryje potřebu drtivé většiny rostlin a je únosná i pro drtivou většinu rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2012 22:30 Muž souky [592] - RostlinyRe: Vašek
ono jde spíš o poměr mezi fosforem a dusíkem, pohledej kousek do zadu, už se to tu řešilo a já ti to neumim vysvětlit(a kdybych se o to pokusil, sid by mě zase umlátil mími vlastními slovy smich ). Každopádně 20-30mg/l je naprosto bezpečná koncetrace, nepovim ti, proč Rataj doporučuje zrovna do 12,5mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 22:21 Muž Vašek [56] Re: usine
Ancistrusi jsou fuč už půl roku, také kvůli sinici, myslel jsem že třeba víří dno a pořád hrabali. Oni jsou ty listy lehce průsvitné, dříve nebyly ani trochu. Jsou tenčí a křehčí.

Jak zajistím aby se zvedlo NO3? Nemám tolik odkalovat?Nahradit část bio substrátu ve filtru třeba mechanickou hmotou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:48 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: grunda
Prosím, jak se v akváriu měří K?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Vašek
doporučená hodnota je 20 NO3, 3 PO4 a 30 K v mg/l, k tomu železo a mikroprvky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2012 20:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vašek
Pokut máš průhledné listy od echinodorů tak vyšoupni acistruse protože to dělají oni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 19:35 Muž Vašek [56]
Tak jsem koupil test na NO3 od Dajany, a v lékárně jsem koupil destilku pro domácí test od Rataje. Od Rataje mi nezobrazí test nic a od Dajany místo růžové je spíše barva lehce oranžová, ale i tak tam nebude NO3 ani 10mg/l.

Ale jsem zmaten, dle popisu by to neměl být problém a naopak doporučují udržovat do těch 12,5 mg/l

Jinak dříve jsem měl listy Echynodorů obrovské a silní, nyní skrze ně vidím prsty na druhé straně. Může to být tou sinicí co je pokreje a nebo bude nedostatek minerálů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 17:46 Muž souky [592] - RostlinyRe: Sid
možná sem to zmotal, ale měl jsem namysli zesvětlání až zežloutnutí hlavní žilnatiny listu. Hodil bych obrázek jako příklad, ale nemám na to zrovna čas a potom nebudu týden u akvária.
Prosím, poraďte Vaškovi místo mě, já na to očividně nemám znalosti, proto sem se do toho železa moc nehrnul


Edit: no vidíte, pohledal jsem, a zmotal jsem to, je to naopak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 17:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: souky
Chlorózy mohou být důsledkem nejen nedostatku železa. Ale o to nejde - jde o ten popis, jak se má podle vás chloróza vlivem nedostatku Fe projevovat.
...nedostatek (Fe) se projevuje zesvětlenou žilnatinou listů... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 13:12 Muž souky [592] - RostlinyRe: Sid
jak jsem psal jsou tu na to povolanější... ale opravdu jsem si do teď byl celkem jist, že chloróza je důsledkem nedostatku železa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 12:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: souky
...nedostatek (Fe) se projevuje zesvětlenou žilnatinou listů...
Jak moc jste si tím jistý? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 11:34 Muž Miso [470] Re: Vašek
zisel by sa ti aj test na PO4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 11:22 Muž souky [592] - RostlinyRe: Vašek
já nevim jak moc dobře fungujou ty testy na železo, někdo psal že to měří jen v jedné konkrétní formě a na ostatní kašle, proto sem chtěl fotku listu, nedostatek se projevuje zesvětlenou žilnatinou listů. Každopádně, pokud se nepletu, tak ve vodovodní vodě moc železa nebývá a s jinými mikro prvky to taky nebývá moc slavný, takže bys klidně mohl přihnojovat mikro prvky(plantex, csm, nebo něco komerčního), ale to ti určitě pořádně poradí jiní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 11:11 Muž Vašek [56] Re: souky
Tak jsem teď komplet proměřil vodu. Sice jsou testy tesně po lhůtě trvanlivosti. Voda je spíše měkká, vychází to na 9 kapek do odbarvení, tedy 4,5 st. PH je 6,8, NO2 nezměřitelné.

Pak jsem vzal železo a vypadá to, že také bude neměřitelné. Listy jsou lehce průhledné. Zejména starší. Mimo to jsou dost křehké, ale to jsem připisoval tomu, že je nános sinice oslabuje.

NO3 test prošlý a nemám doma destilku, ale jen tak ze zvědavosti jsem změřil 10 dílů akvarijní vody namísto 1 akva a 9 destilka. Ani celých 10 dílů nemělo více jak 20. Spíše 15.

Každopádně za chvilku jdu na nákup. Veu nové testy na železo a NO3

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80712x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=1701