Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 17:46 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: JuraS
pokud jsou tady sinice zařazeny mezi řasy tak já se do mikroskopu nekoukám zda se to hýbe nebo ne.. To je ale váš problém. Zde jsou např. žraloci řazeni pod rybama atd. Ale pořád to je lepší, než když s někým mluvím a on mi o vodních makrofytech vykládá, že je rybník plný sinice a zaplétá se mu to do vlasce. ;-)

Ale v mnohém máte pravdu, ale rybářům a myslivcům se nic nevysvětlí. Holt už to není záležitost rodiny a tradice, ale zisku a zábavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 15:53 JuraS – Re: sajfrdík
to nevím..rybářem i akvaristou jsem současně cca od 5 ti let..jak se věci vyvíjí sleduju paralelně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 15:11 Muž Rexistens [16]
Fotka k příspěvku je tohle to sinice? a kdyz ne tak co?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 15:05 Muž sajfrdík [14]
tak se asi nezajímaj o akvaristiku ne?tys to znal než si byl AKVARISTOU?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 14:47 JuraS
já čerpám znalosti ze svých všech koníčků napříč..co se v jednom řeší složitě je v jiném banalita...např v lodním modelářství existují mraky návodů jak vyrobit rozační kolečko do příčného pohonu..no a v akvaristické prodejně se prostě koupí náhradní díl do filtru..lopatkové kolečko...a nemusím to vyrábět, pečlivě vyvažovat...v rybařině minulý rok začali zkoušet krmivo složené z artemií, buchanek atd...na mrku se hádají kde to sehnat, jak to vypadá a shání informace....a tak bych mohl pokračovat celej den....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 14:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: sajfrdík
ale co, kdyz je oboji.... akvarista i rybar? ale je smutnym pravidlem, ze v kazde zajmove skupine se najdou "jedinci" (blbci, bouchalove, drancovaci atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 14:15 Muž sajfrdík [14]
MRK je dobrej,ale když nejste rybáři tak nic neřikejte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 14:04 Muž jeník [54] – Re: JuraS
Pravda..já cca od 2002..akvaristika je asi ušlechtilejší koníček..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 13:54 JuraS – Re: jeník
MRK je největší žumpa na českém netu..neznám nic horšího..a to jsem tam nejstarší registrovaný člen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 13:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: jeník
jenze si panove na onom serveru neuvedomuji, ze je lepsi odstranit pricinu nez likvidovat nasledky, jak si to prevazna vetsina akvaristu vyzkousela na vlastni kuzi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 13:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
spis bych to videl na urcitou nevrazivost mezi rybnikarema-rybarema a akvaristama..... "co nam nejakej akvarista bude vypravet o boji se sinici" .....

sinice je nastesti videt, je to dobry indikator, daleko vic me desi hormony v odpadnich vodach, huz je par studii o jejich vlivu na volnou prirodu, ale nikdo neprisel s nejakou pouzitelnou metodou jak je odstranit z odpadnich vod....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 13:48 Muž jeník [54] – Re: JuraS
Offtopicově:-) Vida, a já ráno na MRKu dumal, do koho se to z "rybicky" pustili; tam se s invektivama nešetří jako tady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 13:43 JuraS – Re: Sid
pokud jsou tady sinice zařazeny mezi řasy tak já se do mikroskopu nekoukám zda se to hýbe nebo ne..pro mě je to zelená sračka na povrchu vody a co je zelený je buď ještěrky, papoušek nebo nějaká kytka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 13:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
a prave fosfor se daleko hur cisti nez dusikaty latky, driv mel kazdej svy hnojiste na dvorku, tech ho mame vsude kolem.... (je to nadsazka, nekamenovat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 13:33 Muž Sid [6629] - Rostliny
Jak píše Moucha - je to hlavně o fosforu a právě po něm je dobré jít i v akva, které trápí sinice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 13:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JuraS
Není se čemu divit, že se do vás pustili... :-)
No a pokud vydáváte své "poznatky" o sinicích za standard na "Rybičkách", lze si jen povzdechnout... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2010 13:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
problem se sinicema neni ani tak v obsahu dusiku jako s vyplavovnim fosforu!
v soucasny dobe se zacinaji zpracovávat studie vymezujici plochy v povodi (zatim) vodarenskych nadrzi, kde bude nutno upravit hospodareni....
bohuzel soucasna legislativa a politika nedava statu, potazmo jeho uradum a organizacim, zadny nastroj, kterym by byly schopni donutit zemedelce a ostatni subjekty, aby dodrzovaly dana opatreni snizujici splachy a vsaky nezadoucich latek nemluve o dodrzovani protieroznich opatreni

druhy problem je ze v domacnostech pouzivame cim dal tim vic ruznych chemickych sejrajtu a do sebe cpeme dalsi sejrajty (leky, horminy) a tohle vsecko vytvari dost problematickou smes, kterou cistirny odpadnich vod nedokazou plne vycistit! pripadne se v teto smesi vyskytuji latky, ktere znesnadnuji cisteni biologickou cestou (domesdos zabije bakterie nejen na WC ale i ve vasi cisticce)

Takze problem je hlavne v nasi skvele spotrebni spolecnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 13:00 JuraS
na rybářském webu se teď řeší diskuze okolo problémům se sinicí..jak se do mě pustili, když tam hájím akvaristy a naše postupy při likvidaci a to, že sinici beru jako řasu a ne jako živočichy jako oni....
www.mrk.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2010 18:04 Muž Pet [56] – Re: bob
Taky doporučuji zatemnit. Je to nejrychlejší. Někdy stačí na pár dní jen zhasnout světlo bez zatemnění. Až znovu rozsvítíš, odsaj pětinu vody ze dna a vyměň. Pak do akvária namoč prst a na přední sklo namaluj jedním tahem pentagram, aby se potvora nevrátila no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2010 17:52 bob – Re: Moucha
objevila se kdyz jsem vypnul vzduchovani. Takze hladina se moc nehybe...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2010 17:50 bob – Re: Igor
je to sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2010 17:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bob
1) chce to prosperujici kytky, coz u tercovcu je problem...
2) zatemeni akvarka, neboj kytky to prezijou, aspon na 4dny
3) piskorky, ci jiny sneky (ale pocitej ze sinice je toxiska takze bude uhyn, jedine piskorkam nejak nevadila)
4) sinice nesnasi pohyb, kypreni dna, pohyb hladiny, vyssi proudeni

hele se sinici jsem bojoval pres pul roku, vyhybal jsem se zatemeni jak cert krizi, nakonec jsem to ze zoufalstvi zkusil, po zatemeni do 14dni bylo po ni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2010 17:34 Muž Igor [0] - Cichlidy – Re: Bob
odkiaľ vieš že je to určite sinica, nedáš foto, ani album a chceš rady*?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2010 17:01 Bob – Sinice na hladine
Cau, mam problem se sinici na hladine, nevim jak se ji zbavit. Odkaluju pravidelne, voda je bez odpadnich latek (mam tercovce a dari se jim). Po vymene vody se do druheho dne udela v oblsti vyvodu filtru na hladine povlak. Podle fotek to bude sinice. Jak se ji zbavit? Rostlin mam plne akvarko. Svitit prestat nechci kvuli rostlinam. Trva to tak uz 2 mesice. Diky za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:32 Muž René73 [0]
Může my někdo říc jestli to je vážně sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 16:45 Muž René73 [0]
Já nevím kde jsem k tomu přišel.Jsem stoho neštěstný :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 16:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: René73
Připadá mi to jako povlak bakterií, který se objevuje na dekoracích a rostlinách v nádržích bez ryb a jiných živočichů. Rybám se do toho nechce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:59 Muž René73 [0] – Re: vaclav
Fotka k příspěvku To dno mám už dva roky a neměl jsem snim problém.Tady posílám ještě jednu fotku snad je o něco lepší než ty předtím.Co stím budu dělat :-( :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:30 Usine – Re: René73
Jsou to zřejmě sinice, většinou se dělají v proudu a jdou velmi lehce sundat, ale skoro okamžitě se obnoví. Je tu spousta teorií jak se jích zbavit. Nezbude ti nic jiného než si je přečíst a některé vyzkoušet. :-) určitě bych ale nejdřív vyměnil dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:41 Muž René73 [0]
A může být ta sinice jenom na té jedné rostlině a plave i na hladině.Když stou rostlino zahýbu tak to sní spadne a zachvíly ser to na ní oběví znovu.Plave to i na dladině.Vypadá to jako kousky vaty nebo tak něco.Jsem stoho neštastný. :-( Včera jsem to skoušel odebýrat i s hladiny odebral jsem celkem asi 20 l musel jsem to odebírat i s vodou.Voda byla na hladině čistá a po chvíly jsem to tam vyděl zase aji na jevském mechu už to je začal my aji hnědnout.Už nevím co mám dělat :-( :-( :-( sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 21:03 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: René73
Sinice to jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:07 Muž René73 [0]
Zítra si skusím půjčit foták a vyfotim to tím do bude určite lepší a pak tu dám fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:04 Muž karelpavel [18] – Re: René73
většinou se něco takového stává při změně složení vody, mě se to stalo i u nasazení čerstvého kořene do nádrže. Zkus to ještě nějak líp vyfotit, aby tam bylo vidět přesně jak ta vata vypadá - zkušenější určitě poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:56 Muž René73 [0]
Né v posledním roce nic ani ryby ani rostliny.Je to divné že to je jenom na té jedné rostlině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:53 Muž karelpavel [18] – Re: René73
nepřišlo do akvária něco nového ? třeba nějaká dekorace - prostě nějaká změna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:52 Muž karelpavel [18] – Re: René73
a naposledy tam šla voda jako vždy jo ? nebyla použita nějaká jiná ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:38 Muž René73 [0]
Založeno je asi 2 roky nikdy žadný problém jsem nemě vodu měnim každý týden asi 40 l.Vždy jsem měl všechno v pořádku.Je to jenom na té jedné rostlině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:19 Muž karelpavel [18] – Re: René73
A kdy to bylo založené to akvo ? byla nějaká změna vody ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:04 Muž René73 [0]
Fotka k příspěvku Ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:57 Muž René73 [0]
Já vím není to moc kvalitní ale ono to vypadá jako kdyby tam byla kolem té rostliny vata.Skesím to ještě vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:55 Muž pancéřníček [168] – Re: René73
Podle těchto fotek ti poradí leda nějaký jasnovidec hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:47 Muž René73 [0]
Fotka k příspěvku Ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:46 Muž René73 [0]
Fotka k příspěvku Zapoměl jsem přidat fotku :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:37 Muž René73 [0] – Co to je na rostlině
Může my někdo prosím poradit co se my to vytvořilo na rostlině.Je to bílé a vypadáno jako vata.Mám to asi 14 dní a vůbec to nemizí.Poradí někdo fotka nic moc je to focený mobilem.Předen děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:09 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Sid
Evidentně správný tip ;-) Pokaváď mi oko slouží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 20:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
Jj, každé normální akvárium obsahuje celou škálu řas. Jde jen o to, aby neotravovaly víc, než je zdrávo. :-)
Můj tip se týká snímku z 25.02.10 18:16:23
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 20:02 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Fotka k příspěvku a ještě jedna s buřtíkem:
Každý takový pokryv zeleně na kytce nebo na kameni je vždy směs několika druhů zeleniny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 20:00 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Fotka k příspěvku Tak jsem nalezl cca 4 druhy zeleniny v podkladu který vypadá jako zelený hlen na kamení:
asi sinicové buňky, silnou v řezu kulatou řasu, tenkou v řezu kulatou řasu jeko předchozí fotky a řasu která se kroutí jako valisnerie s plochým řezem:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 21:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bak
Oscillatoria (limosa?)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Eff
Vizuálně semiš, na ruce slizké, ale to asi dává smysl když jsou to vlákna 10 mikronů silná, má to výrazný odor..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80708x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=2851