Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:21 Muž ajajak [228] Re: KuBvA
Jsou také kolem 300Kč. Na UT kapkový jsou laciné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 13:20 Muž Jozef [311] Re: KuBvA
Väčšina testov (ph, NO3, PO4...) môže byť veľmi zavádzajúca (od akéhokoľvek výrobcu), preto je dobré poznať hodnoty od dodávateľa. Potom sa dá sledovať nejaký +- trend (resp. nebudú až tak potrebné). Preto ťa zervajs nabádal na rozbor - vodu pijete. Alebo sa popýtať susedov či nerobili. Poznať vodu je asi základ. Nevieš ani či je tvrdá/mäkká?
Testy na uhličitanovú tvrdosť sú +- presné (neukazujú extrémne bludy) - výrobcu by som neriešil. Tam by som začal. Ak nerozpustíš CO2 (kH>10), bez RO sa nezaobídeš.

pH ani nepotrebuješ vedieť presne (CO2 meriaš pomocou dropu). Ale, nemalo by ti v tom akva stúpať bez dôvodu - dole som vypísal dôvody prečo by malo klesať. Preto sa na to pýtam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 12:29 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Takže tvoje kohoutková voda je kyselá a když jí naleješ do akvária tak pH o hodně stoupne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 12:21 Muž KuBvA [40] Re: ajajak
No a ještě nějaký na tu tvrdost atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 12:21 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
Nevím jak se ti to ukázalo ale prostě oranžová je vstupní voda a tmave zelená z akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 11:46 Muž ajajak [228] Re: KuBvA
Test PH bych koupil elektronický. Stojí něco kolem 4 stovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 10:11 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Nemáš fotky 2 a 3 přehozené? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 09:07 Muž KuBvA [40] Re: Jozef
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobře tak tedy přikládám i foto a zároveň vím že testuji tím nejhorším testem kterým asi mužu . Ohledně těch testů tak mi prosím doporučte nějaké testy včetně testu na ph a ty další důležité co jste říkal ale v nějaké rozumné cenové kategorii už jsem do toho docela nasypal a nechtěl bych dále vyhazovat peníze.

test: www.rostlinna-akvaria.cz/…
1) fotka voda v akva
2) fotka voda vstupova
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 09:03 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: ajajak
Antibiotika co neničí bakterie? smich
(Sinice je i všude uznávaná spirulina ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 06:37 Muž ajajak [228] Re: skypi
Ano, nejsem si vědom že ničí bakterie. Ten kdo to použil tak nic takového nepozoroval. Zničil sinici a akvárium jelo v pohodě dál. Tímto přípravkem jsme likvidovali sinici u několika akvárií a nepozorovali jsme žádnou újmu. Tyto akvária máme napojeny na centrál vodu a filtry proto se sinice dostala téměř všude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 23:41 Muž Jozef [311] Re: KuBvA
Je pre mňa prekvapujúce, že pri takomto projekte "odmietaš"/si sa nezameral na parametre vody (podľa komentov v prez.). Studničnú vodu máš síce bez chlóru (ako píšeš), ale čo zvyšok. Napr. uhličitanová tvrdosť - dokážeš rozpustiť dosť CO2? Nemusíš mať ani "prehnojené", ale "vyskočený" jeden prvok, ak je ho veľa na vstupe. A iné...
Už sa ťa na tie hodnoty pýtali/snažili naviesť, ale to ph zaujíma aj mňa (čím sú namerané/určené hodnoty). Na vstupe 5,5
- korene znižujú ph
- aplikácia CO2 znižuje ph
- zasobný substrát Tropiky znizuje ph (ak nemáš iba ílový - neutrálny)
- dekorácie ovplyvňujúce ph nemáš, ani o inom nepíšeš
Ako môžeš mať potom v akva ph +/- 7,0?

Ale radu k sinici ti nedám, jedine počkať čo povie zmena filtra na bublifuk (niekde si to spomínal, že bol iný filter) :) - nebude kontraproduktívny ohľadom rozpúšťania CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 20:53 Muž KuBvA [40] Re: ajajak
No jo když já už jí jaksi nevím kam dát :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 19:21 Muž skypi [248] Re: ajajak
hmm
Je to o tomto (citace): "Nejsem si ani vědom že Enrobioflox 10% ničí spolehlivě nitrační (prospěšné) bakterie" - doporučuješ něco, o čem nemáš hlubší znalosti, jak to funguje a co to způsobí-resp. jaká jsou rizika při použití. Proto jsem psal to o použití amatéry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 17:18 Muž ajajak [228] Re: skypi
Jak jsem psal sinice odejde sama tyhle Enrobioflox 10% je pro nedočkavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 16:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: skypi
- o tom píše právě Václav
- nejen, že se sinice po čase vrátila (nastolení stabilního prostředí v Akváriu), kdy bakteriální poměr je vyvážený
- navíc se projeví růstové problémy u rostlin, dokonce může dojít i k sterilitě u některých druhů ryb, dle druhu použitých antibiotik
- ano, aplikace peroxidem je rovněž účinná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 16:16 Muž skypi [248] Re: vaclav
No právě. ;-) , navíc rezidua antibiotik, vázaná na organickou hmotu, tam budou bůhví jak dlouho. Sinici jsem řešil 3x u sebe 1x. Spolehlivě zabralo dávkováni peroxidu vodíku v kombinaci s důsledným zatemněním nádrže na 4 dny a následné pečlivé odkalení a výměna vody, společně s úpravou poměru dusíku a fosforu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 16:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: skypi
- přesně tak palec
- stačí se podívat na pěstirny v Asii, tam jsou antibiotika lehce dostupná, ryby z importů jsou tak vesměs nelécitelné, nejvíce jsem se stím setkal u Diskusů šlechtěných forem
- jinak tedy k těm antibiotikum co byla zde zmiňována Enrobioflox 10%, tak ten spolehlivě, v řádu 20-40 min, zničí veškerý Aerobní organismus v akvariu, k Anaerobnímu organismu jsou netečná
- tím vzniká velký bakteriální nepoměr, stav podstatně horší, než při zakládání akvaria
- k odstranění sinice se používá šetrnější Acriflavin, kdy se injekční stříkačkou aplikuje na postižená místa
- pokud se vyskytuje sinice pouze v horní části akvária, dostačující by mělo být snížení teploty a světla, většinou bývá právě světlo příčinou vzniku,
- v případě výskytu sinice v dolní části akvária, tak zde skutečně můžeme mluvit o tom prehnojeni, malá akvária jsou na to zvláště náchylná, zde opět platí lehce snížit teplotu a redukce aplikace hnojiv, častější výměny vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 15:34 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: skypi
Antibiotika jsem před lety zkoušel a sinice se stejně zase vrátila a ještě k tomu mě to poškodilo echinodorus začaly mu růst divné listy. Pomohlo mě až přihnojovat fosforem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2022 13:02 Muž skypi [248] Re: ajajak
No... Můj soukromý názor je, že podobné přípravky amatérům do rukou nepatří, :-) , notabene, když vidím, co jsou lidi schopní do akvaria bezhlavě lejt a jak. Navíc, při podobném "použití" existuje šance,že si v nádrži člověk vypěstuje "superpatogen", před lety mne na to při rozhovoru upozorňoval i RNDr. Frank.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 11:50 Muž ajajak [228] Re: Jozef
A již několik nedočkavých akvaristů to použilo a téměř nic se nestalo. Jenom chci takovou zkušenost Než jsem se nadál šoupli to do akvária s krevetami a také nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2022 10:16 Muž Jozef [311] Re: ajajak
OK vďaka. Tam je o dopadoch napísané dosť (je nutné sa chovať ako k novej nádrži)- okrem dopadu na živočíchy... ako aj varovanie, že ide o posledné riešenie... Osobne by som niečo také neodporučil bez varovania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2022 10:12 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: skypi
Antibiotika se používala na sinici...jako poslední "záchrana"...
Tady bych spíše doporučil :
www.marine-aquatics.eu/…

Ale to neřeší příčinu. ( Já příčinu vidím v přehnojení ( a to už možná od zdroje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 10:03 Muž ajajak [228] Re: Jozef
Odkaz na Enrobioflox 10%
akvarista.cz/…=
Akvárium dobře zaběhlé to krásně zvládne a nezaběhlé se vlastně zabíhá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 09:43 Muž Jozef [311] Re: ajajak
"v zabehnutom akváriu a nemôže sa jej zbaviť" - A keď sa jej zbaví v tom zabehnutom akváriu pomocou tohto (bez ďalších zásahov), tak sa nevráti (naozaj sa jej zbaví)... to hádam nie, či? :)
A keď niečo také odporúčaš, vieš dať aj návod na aplikáciu, overenú praxou - nenašiel som jedinú zmienku ohľadom rias/sinice v súvislosti s týmto veterinárnym prípravkom... teda ani o dopadoch na ostatné veci v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 09:21 Muž ajajak [228] Re: skypi
Tak poslouchej. Jsou akvaristé kteří nemají trpělivost počkat až sinice odejde sama. Někdo má sinici třeba i v zaběhlém akváriu a nemůže se jí zbavit je spousta příčin pro. A já nikomu neříkám aby takto likvidoval sinici. Pouze jsem napsal co na ni spolehlivě platí. Nejsem si ani vědom že Enrobioflox 10% ničí spolehlivě nitrační (prospěšné) bakterie. Určitě ne všechny. Jak jsem psal Sinice je v nově založených akvárií běžná. Sama zmizí. Jestliže se jí chceš rychle zbavit použij Enrobio flox 10% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2022 09:13 Muž skypi [248] Re: ajajak
Proč by měl používat v rostlinné nádrži na sinici silné veterinární antibiotikum, které mu ostatni (prospěšné) mikrobální osídlení spolehlivě zlikviduje a stejně neřeší příčiny vzniku sinice, si nechám s dovolením vysvětlit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 06:40 Muž ajajak [228] Re: KuBvA
Mohlo by to začít dobře růst, podmínky k tomu máš :-) Píšeš že rostlinky rostou a již jsi zastříhával takže za mne snad dobře. Přidej rostlinky ty ti pomohou nastolit rovnováhu. Hlavně rychle rostoucí. Sinice by měla zmizet sama. Odsaj co půjde a sleduj akvárium. Zářivku můžeš regulovat přistíněním plovouček takhle to dělám v Laguně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2022 20:36 Muž KuBvA [40] Re: ajajak
Myslíš bomba jako dobře nebo jako ironicky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2022 20:35 Muž KuBvA [40] Re: ajajak
Tyhle parametry nemám jak změřit ale rostlinky jakmile podávám hnojivo tak rostou dost už jsem jednou i zastrihaval. Intenzitu světla moc nevím jak změnit když je to obyčejná zářivka která prostě svítí furt stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2022 15:35 Muž ajajak [228] Re: KuBvA
Podle fotky máš v akva málo CO2. Alespoň Drop checker je tmavý. Jak je voda ze studny tvrdá? CT tvrdost a UT tvrdost? Hlavně ta UT je podstatná na PH. Rostlinky rostou? Na záběh málo rychle rostoucích rostlin. Nehnoj fosfátama a dusíkem, alespoň teď. Na Sinici uber trochu intenzitu světla a sleduj akva jak se chová.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2022 15:27 Muž ajajak [228] Re: zervajs
Na high-tech má velmi málo rostlin a Drop checker alespoň podle fotky tmavý. S kombinací s hnojivem a silným světlem to bude bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2022 13:50 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: ajajak
Drop checker má v miníčku ;-)
Ps:Jakože "obdivuju" lidi co dokáží do 20 litrů vody sypat hnojiva, pouštět co2, a zkoušet high-tech.
Budu sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2022 11:48 Muž ajajak [228] Re: KuBvA
Čím měříš CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2022 11:23 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Co2 bych nikdy nevypínal přečti si něco o příjmu uhlíku vodními rostlinami. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2022 11:16 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: KuBvA
Můj "tip", je přehnojení.
CO2 netřeba vypínat,jen je třeba vědět kolik ho tam je... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2022 10:28 Muž ajajak [228] Re: KuBvA
Jak jsem psal Sinice je v nově založených akvárií běžná. Sama zmizí. Jestliže se jí chceš rychle zbavit použij Enrobioflox 10%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2022 09:48 Muž KuBvA [40]
Ahoj mám též problém se sinici. Vše o akva v prezentaci. Ale napadlo mě vypnout co2 a nehnojit jen dát Bluexit kůru a vydržet.Co si o tom myslíte?Jenže nevím jestli vypnutí co2 neuškodí rostlinám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2022 00:09 Muž geralt [11] Re: Anthrax
je malé, okrem rastliniek a slimákov len 3 malé guppy.. takže priestor na experimentovanie mám... ale zatiaľ dúfam, že sa to podarilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2022 23:26 R Muž Anthrax [4787] Re: geralt
To je fajn palec Důležité je, aby se sinice nevrátila. Za mě je aplikování takového přípravku pouze prvním krokem, který řeší dočasně následek. Pokud se však nic nezmění je velmi pravděpodobné že se vrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2022 22:29 Muž geralt [11] – Ako dopadla sinica
Fotka k příspěvku Asi pred 3 týždňami sa mi v najmenšom akváriu objavila sinica a intenzívne sa rozrastala... najskôr egeria a ceratophyllum (tie som skoro celé vyhodil, veď dorastú), obalila korene na hladinovej salvinii... všetko zelený povlak, plný bubliniek... potom to však prešlo už aj na anubias, sagittariu a filter i jeden z kameňov... keď som čítal články o takmer vždy neúspešnom alebo veľmi dlhom a náročnom boji s týmto problémom, bol som dosť zúfalý... ale v novších príspevkoch na tomto fóre to začalo byť optimistickejšie...
Objednal som Blue Exit od Easy life a začal dávkovať, držal som sa na dolnej hranici predpísaného množstva a už po 3 dňoch bolo vidieť, že postup sinice sa zastavil a ďalší deň už bola na ústupe. Po 5 dňoch som prestal s liečbou, 6-7 dní od začiatku aplikácie už žiadna v akváriu viditeľná nebola, ale podľa návodu som počkal s výmenou aj dopĺňaním vody. Zdá sa, že liečba bola úspešná. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2022 19:51 Muž Richo [11] Re: Richo
Tak jsem zkusil Blue Exit kůru. Vyměnil jsem polovinu vody a přidával 5dní po 5ml na 40l vody. Za pět dní po ukončení přidávání Blue Exitu došlo k mírnému zhoršení a rozrůstání sinice. Všim jsem si, že jí svědčí výměna vody. Takže to zhoršení mohla způsobit ta výměna poloviny vody. Přidal jsem i ten BioExit blue, který má být na podporu baktérií dna a taky nic. Tak to už jsem nevěděl co s tím. Změřil jsem NO3 a bylo na 1mg/l…! Tak znovu. Vyměnil jsem teda čtvrtinu vody (ač nerad) přidal Bio Exit Blue a NO3 zvednul na 20mg/l. PO4 jsem se snažil držet na 2mg/l.. Sinicový kobereček začal tmavnout. Po odstranění ztmavlé sinice písek sice trochu zezelenal, ale na sinici už to nevypadá. Spíš nějaká jiná řasa. Sinice trochu ještě roste na vrcholcích stonovek, ale vypadá to dobře. Nevím jestli pomohlo množství dusičnanů a fosforečnanů, nebo BioExit Blue, nebo obojí, každopádně si myslím, že proti sinici pomáhá neměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2022 18:53 Žena Morticia [118] Re: Lojza007
K jídlu zalívám jen bio hnojivama. Ale okrasky a pokojovky vodou z akva, ale s Blue Exitem jsem si nebyla jistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2022 07:30 Muž Lojza007 [1205] Re: Morticia
To mě ani nenapadlo, lil jsem do nádrže Tetra AntiAlgae nebo tak nějak se to jmenovalo a s tou vodou se pak normálně zalívalo. Všemu se doteď daří, ale cokoliv na jídlo bych tím radši nezalíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2022 06:20 Žena Morticia [118]
Ještě jeden dotaz na Blue Exit, jestli někdo bude vědět. Používám ho, ale jde pak použít vodu na zálivku květin? Zalívala jsem před tím vodou z akva a teď si nejsu jistá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2021 18:20 Žena Morticia [118] Re: Richo
Co se krevetkám nelíbilo, netuším. Já je teď nemám a ve velkém ani nikdy nebyly. Ale byla jsem se ptát ve SkloRexu a Blue Exit likviduje opravdu jen sinice a jiné řasy ne. Když jsem to kupovala, protala jsem se jen na šneky a ryby a pro ně bezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2021 18:38 Muž Richo [11] Re: Richo
Tak jsem našel svlečku a i tu poslední krevetku. Už vypadá klidně, tak jsem ji tam nechal. Že bych se trefil do období kdy ta jedna krevetka byla zrovna svlečená a ten Bio-Exit Blue jí neudělal dobře? Vhledem k tomu, že někdy nezapůsobí na sinici ani ten Blue exit a na zelené řasy mají jiný Exit, tak zeleným řasám by neměl vadit, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2021 16:36 Muž Richo [11] Re: Morticia
Měl jsem tu Bio-Exit Blue, tak jsem protřepal a použil. 10ml na 40l podle návodu. Okamžitě začaly krevetky bláznit a lítat po akvárku. Měl jsem 4 Japoniky. Po hodině to asi jedna už narozplave, i když jsem je přemístil a jednu nemůžu najít. Dania Perlová prozatím v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 18:50 Žena Morticia [118] – Blue exis versus řasožrouti
Nevím, kam dát dotaz, tak snad sem, Blue exit nemá své vlákno... Přípravek Blue Exit - používám, funguje, akva je krásně čisté, sinica nikde. Ale..jak působí? Jen na sinice? Mám v akva Neritinu pulligeru a vždy vylézala v noci. Teď mi příjde, že hobluje už odpoledne...Neničí to třeba veškeré řasy? Aby Neritině zbyl gáblík... A to jsem chtěla ještě šneky dokupovat...???
Na flaštičce psáno: působí proti sinicím, neboli modrozeleným řasám/cyanophyta...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 23:47 Žena Morticia [118] Re: lukasbc
Dělas testy vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 21:30 Aleš Re: lukasbc
Já použil EnviFish a zabral.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=51