Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 05:47 R Muž Anthrax [4762] Re: bici10
Vyhledej si KH2PO4. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 23:05 Muž bici10 [24] - TetryRe: vlka
Ano mám tam tenhle filtr. Uz jsem se rozhodla a koupim novej a tenhle www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 22:57 Muž vlka [3444] Re: bici10
Čauky, pokud máš v tom AQ filtr Asap 500, tak nebude stíhat. Mám ten samej set a možná i proto, že mám moc rybiček, tak totálně nestíhal. A nemám kam dát a ani nechci venkovní, nahradil jsem ho Eheim Aquaball 180 a je v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 22:19 Muž bici10 [24] - TetryRe: ctibum
A :-) to P to je ve formě nejaky vodicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 22:15 Muž bici10 [24] - TetryRe: ctibum
Jo to potrebuju ale myslím si že udělat všechno najednou je nesmysl ne? :-) z toho ani pak ne zjistim co pomohl ne? Začal jsem menit casteji vodu vytáhnul jsem toho budhu a dal místo něj kytku tak budu dělat další krok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 17:55 R Muž ctibum [6908] Re: bici10
Já myslel, že to potřebuješ řešit hned, když se sinice vrací :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 17:51 Muž bici10 [24] - TetryRe: ctibum
Jak říkám pockam až zaroste akvarko a uvidim jak Lita ten No3 a podle toho pojedu dal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 16:32 R Muž ctibum [6908] Re: bici10
No mně přišlo nejjednoduší zkusit ten poměr N:P. A trefa hned na první dobrou (ve "200"). Když jsem to pak ve "26" zkusil naopak a přidal Sanytr, protože tam bylo fakt hodně plovouček, tak se Sinice zhoršila... Tak jsem přidal po údržbě zase P a bylo po sinici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 16:26 Muž bici10 [24] - TetryRe: ctibum
Jo tak uvidim pojedu pekne postupne. Teď budu merit to No3 jestli nekolisa hodne a uvidim co dal potom ☺️
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 16:25 Muž Planorbella [643] Re: bici10
Kupovat kvůli tomu set fakt není nutno, to si radši vyrob ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 16:20 R Muž ctibum [6908] Re: bici10
Někomu zabírá zatmění akvárka... Projdi téma a vyber si... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 16:18 Muž bici10 [24] - TetryRe: Planorbella
Tak uvidim to kdyztak pak taky vyzkousim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 16:14 Muž Planorbella [643] Re: bici10
No já žádné parametry neměřím, takže ti neřeknu jak moc nízké pH jsem měl, ale sinice se mi objevila najednou ani nevím co jsem udělal, že se objevila. Sestavil jsem si "CO2 set" z kyseliny citronové krystacické a jedlé sody, zaleju vodou. V akva se tvoří kyselina uhličitá a
ta má nízké pH. Po čtyřech dnech bylo po většině sinice už zbývaly jen nějaké nepodstatné zbytky. Dále se nezjevila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 15:04 Muž bici10 [24] - TetryRe: romant
Jo to mám v plánu jen musím vydrzet nez akvarko poradne zase zaroste a uz vím že to takhle všechno neostriham. Akvárko dostalo poradnej sok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 15:00 R Muž romant [27987] Re: bici10
Šel bych na to od lesa. ;-) Zkusil bych na hladinu plovoucí rostliny, což považuji za nenásilnou formu, jak si udělat rámcový přehled zvláštěpak o dusíku, světlo se lehce rozbije, akvo se jakoby zklidní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 14:58 Muž bici10 [24] - TetryRe: Planorbella
A to se dělá jak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 14:40 Muž Planorbella [643] Re: bici10
Mně pomohlo snížení pH na celkem kyselou hodnotu, ale nevím, jestli si to můžeš dovolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 14:18 Muž bici10 [24] - TetryRe: ctibum
To právě nevím jestli to mám stabilne. Dneska jsem si pořídil novej test tak to budu merit teď denne a uvidim jestli bude kolisat nebo ne. Ale v Patek jsem měnil 1/3 vody a mám ho takhle vysoky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 14:11 R Muž ctibum [6908] Re: bici10
30 mg/l máš stabilně, nebo se to mění? Mně zabíralo řešit poměr N:P přidáním P. Tedy pravděopodobně, neměřím hodnoty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 14:07 Muž bici10 [24] - Tetry
Ahoj teď se mi začala vracet sinice. Teď jsem si dělal test na No3 a vyslo mi cca nějakech 30 mg/l. Myslím si že to není moc nemůžu přijit proč se mi zacina pomalu vracet rozzureny
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 21:40 Muž Max77 [183] Re: Maq
Myslím, že jsi to napsal naprosto přesně.Nezbývá než souhlasit, mám naprosto stejný zkušenosti. Jediný co fungovalo vždy bylo zatemnění, ale to se moc často nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.03.2019 21:29 Maq
Ze všeho, co jsem se sinicí zažil a vyzkoušel, a co o ní píší ostatní, mi dost jasně vychází to, že sinice jsou různé, i když vypadají podobně, a na každou z nich zabírá něco jiného.
Poměr N:P je jen jedním z faktorů. Zrovna před rokem jsem se trápil se sinicí, která na velké změny v poměru N:P vůbec nereagovala. Ale měl jsem předtím i takové, na které to fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 21:17 Muž Max77 [183] Re: BBchory
Když, jsem válčil se sinicí tak jsem nejdřív zkoušel podle různých rad navýšit No3. Po marných pokusech jsem ho snižil někam mezi 10 až 20 mg/l a začal přidávat Fosfor. Rovnou jsem přidával po 1 mg/l a asi po třetím přidání začla mizet. Nevím kolik opravdu bylo v akváriu a kolik pohltil substrát a vysráželo se. Nemám test na fosfor. Mizela potom hodně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 18:51 Muž Planorbella [643] Re: BBchory
Nízké pH pomáhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2019 14:41 Muž Zip [277] Re: BBchory
To asi těžko bude někdo psát a dělat si takovou statistiku, zvlášť když v AQ má vše setrvačnost a ještě se většinou dělá více zásahů najednou pokud je nějaký problém/kalamita (jiné výměny vody, svícení, hnojení, osádka atd.)
Já měl trochu sinice na substrátu po založení, žádná kalamita.
Pak zmizela a mám ji už 3 roky na jednom místě pod substrátem, někdy trochu víc, někdy méně.
NO3 jsem měl v rozmězí 5-30mg/l a PO4 od 0,1 až po více jak 2mg/l dle testů JBL.
Dle mně ti nezbyde nic jiného než zkoušet a pozorovat a najít si tu svou finální cestu sama.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2019 14:07 Žena BBchory [854]
No, sinici pořád mám. Minulý týden vesele bublala a byla hnusná, tenhle týden zatím nebublá, ale je teprv pondělí, čistilo a hnojilo se v pátek, tak se situace může ještě mockrát změnit. Mám NO3 20mg/l a PO4 1mg/l.
Myslím, že by i ostatní lidé hledající rady na tomto fóru uvítali, kdybyste sem vy, co už jste nad sinicí slavně zvítězili, napsali, jaké jsme měli NO3 a PO4, případně další parametry, když se sinice odstěhovala, a taky jak dlouho od nastavení těch parametrů to trvalo, než se odstěhovala. Já vím, že každé akvárko je jiné, ale aspoň to jsou nějaké konkrétní údaje, které napoví, čemu se zkusit přiblížit (a jak dlouho vydržet s nervama než to zabere ;-) )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2019 23:12 R Muž ctibum [6908] Re: BBchory
Mně se přidání fosforu (www.profiplants.cz/…) osvědčilo ve "200" i teď ve "26". Začal jsem na poloviční doporučené dávce v kombinaci s mechanickým odstraněním maxima sinice. Když se vrátila, dávku jsem zvýšil a zase odstranil sinici. Až zmizela a už se nevrátila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 22:45 Žena BBchory [854]
Díky za rady. To vypadá, že se pojede nakupovat něco doplňující fosfor... Můžete kdyžtak poradit co. Železo a draslík by tam měly bejt, aspoň ten plantamin a easy-life-nitro by je měly dodávat, ale neměřila jsem je. Dno jsem pohnojila před týdnem.
Můžu se ještě zeptat co se míní tím "bublifuk pořádně nenaběhl"? Co si pod tím mám představit, jak to poznám, co s tím můžu dělat a tak.
Co se týče příčiny toho fatálního nedostatku NO3, myslíte, že je to prostě tím, že rybičky a šneci málo kaděj? ;-) Někdo mi radil přihodit ryby.
Jinak krmí se málo, pancéřníčci žerou půl granule a neonky na špičku čajové lžičky. To víte, všechny začátečníky varují před překrmováním... Světlo nevím, je to akva od Doležala a prostě tam bylo nalepené. Kamenujte mě za to ignorantství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 17:50 Muž MichalV [327] Re: BBchory
Že si nenamerala PO4 ešte neznamená, že ho nemáš v organickej forme resp. v substráte. Pri krmive hikari by ma nadbytok PO4 neprekvapil. Možno ti ten bublifuk ešte poriadne nenabehol. Pridanie malého množstva anorganického PO4 môže pomôcť.
Tej sinice by som si nevšímal, maximálne ju občas odsať. Až sa ti okružiaci namnožia, tak ju spasú.
Rieš rastliny. Podľa tých spodkov sessiliflory to vyzerá na málo NO3 - otázka je, koľko kŕmiš a aké máš silné svetlo - to sú neznáme.
To dno podľa saggitarie vyzerá chudobne, kúp si výživné tyčinky pre vodné rastliny napr v OBI. Trošku železa tiež neuškodí, ak ho nemáš vo vstupnej vode. Draslík 10 mg/l by som tiež preventívne prihnojil, s tým nič nepokazíš ako si ho doteraz nedávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 15:56 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: BBchory
Mě se osvědčilo držet fosfor na vyšších hodnotách, držím ho okolo 1,5 mg/l. Dokonce jsem ho měl delší dobu i na 2 mg/l. Pokud je všech ostatních živin dostatek, tak se fosforu opravdu bát nemusíš. Dokonce si troufám tvrdit, že vyšší obsah fosforu všemu jenom prospívá.

Při zakládání jsem měl akorát problém fosfor zvednout na takovou hodnotu, ale někde (už nevím kde) jsem se dočetl, že je to dnem. Je to jako jeho proces rozbíhání a fosfor se tam "hromadí". Denně jsem doslova lil hromady fosforu a pár dní jsem absolutně nic nenaměřil. Až později se začaly hodnoty ve vodním sloupci zvedat.

Pokud máš ale nízké dusičnany, tak nemá smysl experimentovat s ostatními prvky. Zvedni NO3 na 15-20 mg/l. Pak máš jistotu, že živin je dost a už jenom reguluješ ostatní prvky. Sinice není až tak hrozná na odstranění, stačí odsát, a většinou sama postupem času zmizí. Aspoň u mě to tak vždy bylo, když jsem ji kdysi v předchozích akváriích řešil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 15:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BBchory
Já jsem se také fosforu bál a nedával jsem ho když ho zvedneš na 0,5mg/l nic se nestane naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 14:04 Žena BBchory [854]
To jsem si přečetla taky, že poměr P a N by měl být 1:16, ale jak toho co nejlépe dosáhnout? Poradíš? PO4 jsem měřila před chvilkou a vyšlo neměřitelné, ale jak se tu na několika místech píše, s obsahem fosforu v akvárku a jeho měřením to není tak jednoduché... hm... Co s tím?
Zatemnění mi teď nepřijde jako dobrý nápad, když jsou kytky v útlumu, abych je tou temnou hodinkou nedorazila. Když porostou jako divé, klidně přes ně hodím deku, abych odchod sinice uspíšila, ale teď asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2019 00:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BBchory
Já bych na to šel obráceně, nejdřív zatemnění a pak srovnat podmínky. Jen a NO3 to není i z jeho poměrně vysokým procentem jsem sinici měl, až jsem upravil poměr NO3 - PO4 dala pokoj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 22:42 Žena BBchory [854]
Tak mám ten modrozelený hnus (sinici) v akváriu taky. Pravděpodobná příčina je málo NO3, ale pro jistotu bych zkušenější akvaristy poprosila, jestli by si nenašli čas a nemrkli se na mou prezentaci akva, a pak mi kdyžtak poradili, co ještě dělat (a co určitě nedělat ;-), aby se rovnováha šťastně do akvárka navrátila a modrozelená potvora nadobro odstěhovala. Chemii, zatemnění atd. hodlám použít až když všechno ostatní selže. Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2019 20:47 Muž powery [250] Re: Robin151
Je tu 33 stránek příspěvků o sinici :-O Začal bych přečtením alespoň pár z nich. Článek o sinicích e-akvarium.cz/… a e-akvarium.cz/… Je to magie X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 20:40 Muž Robin151 [11]
Dobrý den,
Z velkého akvária jsem si do nového malého zatáhl sinici, která se začína rozrustat heště se tam oběvuje slepa hladina nejspiš z malého pohybu hladiny. Myslíte že když budu sinici odstraňovat ručně že po čase zmizí a nebo bude potřeba uprava vody. Nemam tam ještě ryby. A ještě se chci zeptat ve velkém akvariu mam také sinici myslíte že to muže byt z toho že žradlo od ryb se dostane do ceratophyla a tam se ryby nedostanuo a tam mam take problem se slepu hladinou a myslim že sinici tam celkem hodně likviduje ampularka.


Všem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2019 11:15 Muž Driv3r [236] Re: Mejla82
Ja se sinicí taky dlouho pral, koukni do mého deníku.(zatměni vodičky udržba.odstranovaní sinice.)nic mi nepomáhalo.
Pak jsem udělal více vyměn vody za sebou s odsatím dna. přídaním rašeliny v pytliku na louhovani+olšové šišky a npk zvednul jsem tim No.měl jsem ho na 5a mín.
Něco z toho zabralo do 4-5dnu se sama stratila.(sloupavala se z kytek a kamenu do malich ruliček chomačku a pote se rozpadla.) Těd mě napada že sem ji měl i v druhém akva a tam rašelina a šišky nepřišli.Jediné co bylo stejné je razantní vyměny vody odsavaní dna a to npk rozpuštené ve vodě.(ty vyměny byli až tak razantni že kryptokoryny opadali.)
Asi je důležite změnit razantně chemismus vody.
ps: zatim se nevratila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 18:17 Mejla82 Re: romant
Je to sera discus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 16:30 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Tak to nic, myslel jsem kdyby jsi krmil patentkama, ale tohle by neměl bej problém, tedy z pohledu, kterým jsem se na to díval, tedy o tom vyšším fosforu. Nejsou ty granule SAK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 14:52 Mejla82 Re: romant
Suche granule pro placky,srdce....tot nejcasteji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 14:07 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 14:03 Mejla82 Re: Maq
To mas recht s tim privzdusnovanim.....uvidime za par dni sledovani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 13:59 Maq Re: Mejla82
No s tím přivzdušňováním nevím - když sytíš CO2, tak by se to asi pralo. Ale čerpací hlava nastavená tak, aby hýbala s vodou v těch partiích, kde je sinice, si myslím že by pomoct mohla.
Ale nikdo Ti asi nabeton neporadí. Sinice jsou různé, a jedinou vlastností společnou pro všechny je ta, že jsou to bestie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 13:45 Mejla82 Re: Maq
Nasel jsem doma cerpaci hlavu....nevim prutok ale jede pekne,umistil jsem ji cca 10cm pod hlanu k celnimu sklu akvaria...Dobry tah? Myslis ze je vhodne jeste privzdusnovat? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 13:23 Maq Re: Mejla82
Snížení CO2 není dobrý tah. Proudové čerpadlo ano. Taky bych zkusil jít s pH trochu níž, ryby na to máš. UV lampa nepomůže, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 11:16 Mejla82 – Sinice
Mam trochu problem se sinici ve velkem akvariu.Na prave strane dole se mi objevuje.Je to cca 1m od mista kde krmim.Pravdepodobne tam nebude pohyb vody.Snizil jsem davkovani co2 co prej tuhle bakterii podporuje.Jeste chci umistit proudove cerpadlo a zvyseni pohybu vody.Pravdepodobne jeste vyberu uv lampu kterou bych vodu "desinfikoval" od tohodle bordelu.Posledni merene hodnota no3 je 20mg/l..bohuzel po4 nevim...

Ted pomaha nekolikadenni zatmeni akvaria....
Chci ale predejit vyskytu....co jeste delat aby ten bordel pro jednou zmizel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 11:12 Mist Re: klm007
Tohle je sinice (a sinice není řasa), těžko ovšem z téhle fotky vyvěštit co bude příčina. Často se objevuje při velmi nízkém (nulovém) no3, ale není to stoprocentní závěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2018 07:31 Muž Yirka [9126] Re: klm007
Podle té fotky bych řekl, že péče je sice dlouhou dobu stejná, ale asi nedostatečná. To, ve spojitosti s nepříliš vhodným dnem určitě přispívá ke vzniku toho neduhu.
Jelikož nemáme žádné další info o nádrži postupoval bych tak že bych udělal generální úklid, silně zredukoval ty kameny na dně a místo nich pořídil spoustu rostlin.
To je proti růstu řas nejlepším opatřením. Samozřejmě spolu s pravidelnou výměnou vody a odkalováním dle obsazení rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2018 21:47 R Muž Anthrax [4762] Re: klm007
To vypadá na sinici. A těžko říct co se změnilo, když nikdo nemá žádné info o tvé nádrži. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 21:44 Muž klm007 [114] – Co je to za řasu?
Fotka k příspěvku Po letech provozu akvária, se mi najednou objevila tato řasa. Roste na skle, na substrátu i na rostlinách. Je taková slizovitá a snadno lze od jakéhokoliv podkladu odstranit. Roste velmi rychle, na fotce je stará asi týden. Co je to za řasu a co se změnilo v akváriu, když péče je už několik let stále stejná? Děkuji.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=301