Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 23:12 oyza
a jak se pozna ze to je sinice? normalne sinice tam plavou takovy ty maly kyticky ne? to ja tu nemam, jen povlak. a kdyz tak co s tim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 22:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: oyza
spis tam mas sinice a netreba zakladat nove temata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 22:48 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: oyza
nemůže to být nějaká sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 22:41 oyza – chlorofyl na hladine
zdravim, mam problem. po kompletnim znovustvoreni akvaria mam tak jednou za tyden na hladine "povlak" chlorofylu - tedy predpokladam, ze je to on. je to zeleny :) nevim co s tim mam delat, poradte prosim. diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 15:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: zabak
sinice obsahuji toxiny takze sneci po kratke dobe umiraji....
zkus okruzaky, dobry jsou piskorky, protoze ji jednak konzumuji, jednak hejbou se dnem a narusuji povlak coz sinice nema rada....

ale sinice se silene mnozi takze sneci jsou jen tak na docisteni, ani kazdodenni odstranovani nepomuze, vzdycky tam neco zustane,
pokud zacne ustupovat tak pomuze zatemeni, ale bez odstraneni priciny a prosperujicich rostlin se sinice zase vrati!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 14:55 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zabak
Okružák. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 14:52 zabak – Sinice žravec
Ahoj, na tu sinici tedy doporučujete kterou rybu, nebo požírače?

Někdo říkal Ampularii..

je ještě něco jiného malého dostupného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2010 17:50 Pavel – Dalsi fotka....
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2010 17:49 Pavel – Kvalitni foto sinice
Fotka k příspěvku Dobrý den, v akvariu mi nastala naprosta katastrofa. Nebudu se ptat jak co resit, je to tu uz rozebirane. Ale myslim ze pridat par myslim celkem dobrych fotografii jak muze vypadat sinice neuskodi pro pozdejsi identifikaci tem kdoz budou timto postizeni....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:12 pajik – Re: kvoro
Hlavně nepouštět do akva sluníčko!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 10:10 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kvoro
Jak moc "nahusto" máte akva zarostlé? A v jaké kondici jsou kytky? (Jistě "nic moc", když je sužují sinice... :-O) Co udělat čitelné fotky - šlo by?
14tihodinový cyklus při takto intenzivním osvětlení je příliš mnoho!
Za pokus by stálo snížit intenzitu osvětlení o 1 zářivku a vložit do doby osvětlení 3h pauzu. (Tím zároveň zkrátit dobu osvětlení na 9h.)
Pokud byste si troufl, mohl byste zkusit snížit pH, nejlépe přidáváním CO2.
Jak jste na tom s NO3? (A fosforem, jak se ptá Moucha?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 09:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kvoro
snizit dobu osvetleni, zmerit obsah fosforu, poradne odkalovat, neprekrmovat, zajistit prosperujici rostliny.... sinice vetsinou ciha ve dne a ceka na svou prilezitost (vhodne podminky), aby mohla zautocit
je silne zavisla na svetle (aspon 4 dny uplnyho zatemeni ji da co pro to, ale musis vzduchovat, aby nepochacipaly ryby), potrebuje fosfor a dusik, nesnasi pohyb, pozor je toxicka (nebezpeci pro rasozrave ryby a sneky, krevetky ji ignoruji)
pokud muzes tak ji co nejdrive dusledne odstran dokud se nerozrostla

pokud by jsi si prosel tohle vlakno tak je to tu omylano stale dokola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 07:51 kvoro
v mojom akvariu sa objavuje sinica. napáda rastliny sklo štrk aj pozadie. v malom množstve ale predsa. čo môže byť príčina?akvárium 250L, osvetlenie mám trubice 4x 30W, filter JBL crystal profi e900,
ryby :
2x ancitrus
20x neonka diamantová
8x danio pruhované
3x bojovnica pestrá
2x čichavec zlatý
3x mrenka siamska
-kŕmim 1 až 2x do dňa v malom množstve vločkové krmivo, patentky, uhorka, tablety pre ancitruse.(vločkové 1x do dňa, patentky 1x, uhorku alebo tablety striedam obdeň)

rastliny:
cryptocoryne, microsorium, echinodorus, egeria, machová guľa, anubias, bacopa

-svietim denne 14hod, čistenie a odkaľovanie akvária každý týždeň 1x (výmena 50l vody)

ako predísť tejto riase alebo s ňou zabojovať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 11:00 Muž Rexistens [16] – Re: Vit
ja svitim od 9 do 11, od 12 do 14 a od 15:30 do 21:30
stim stinenim slunce nevim (nemam zkusenosti) ale rika se, ze by svitit slunce do akva nemelo. v tomhle neporadim jestli stinit nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:52 Vit – Re: Rexistens
O.K. Zkusim to. Kolik hodin deně bych tak měl svítit?
A případně že mě dopada do akvaria ze předu přímé sluneční světlo, mám pořád svítit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:44 Muž Rexistens [16] – Re: Vit
no tak a jak stara?...zarivka vetsinou uz po pul az tri ctvrte roce sviceni rapidne klesa svitivost. Sice sviti, ale "kvalita" toho svetla uz neni dobra... navic na tech specialnich akvaristickych zarivka je specialni myslim akorad ta cena;)

asi bych postupoval takto:
koupit novou zarivku (nejake teple svetlo treba 830)
zacit cerit hladinu (vyhodit vsechno co na ni plave)a vice fitrovat
casteji menit vodua odkalovat dno
poridit nejake min narocne rychle rostoucí rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:40 Vit
Vit napsal: 15W (jakoby do fialova, nějaká starší od známého, prý přímo pro akvaristiku)

Zářivka 15 W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:28 Vit – Re: Rexistens
15W (jakoby do fialova, nějaká starší od známého, prý přímo pro akvaristiku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 15:00 Muž Rexistens [16] – Re: Vit
Jake je v tom akvariu svetlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 14:07 Vit – Re: Johan
30l - 10 neonek + ancitrus

Ještě bych potřeboval poradit nějaké nenáročné rostlinky, protože moc se mi nedaří.

Akvarko jede asi 3 měsice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 13:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Vit
Poradit nemůžu, když nevím jak to vaše akvárko vypadá. Slova: "Přerybněno nemám" nejsou přesvědčivá. ;-)
Když zatemníte, a třeba sinice opadnou, tak v následujícím chodu akvária ve stále stejném režimu, bude jen otázka času, kdy zase přijdou nějaké řasy.
Ale klidně si to zkuste, ale nejsou toho zastánce. Samozřejmě se to zatemňuje celé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 13:07 Vit – Re: Johan
Ne ryb tam moc neni, poradite mi jestli zatemnit uplně, nebo jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 12:24 Muž Rexistens [16] – Re: Vit
No ja se v mem malem akvariu zbavil sinic tim, ze poridil rychle rostouci nenarocne rostlinky(rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis - mam toho ted plen akvario :-D), casteji menil vodu a prestavky ve sviceni + CO2.
taky se mi osvecilo vyhodit rostliny z hladiny(ruzkatec sel do kose :( ) a vice ji cerit. Testy nemam, takze nemuzu rict jake byly parametr vody predtim a potom ale sinice byly po mesici pryc a snad se uz nevrati
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 12:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Vit
Příčina je asi dlouhé svícení a navíc přímé ostré slunce do akva.Primární příčina není toto, ale: Neublíží to rostlinám (už tak se jim daří mizerně)
Jelikož tu nemáte prezentaci nebo foto s popisem, tak se dá těžko radit. Nemáte dost ryb a nízkou hladinu dusičnanů? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 12:11 Vit – Jak zatemnit
Dobrý den, podle toho co sem se dočetl tak se mi objevili sinice. Příčina je asi dlouhé svícení a navíc přímé ostré slunce do akva. Když ho zatemním na jak dlouho? Toho mám uplně přikrýt aby tam nedopadalo žádné světlo? Neublíží to rostlinám (už tak se jim daří mizerně), nebo rybám?
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 08:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rexistens
odsavat co nejvice sinice, dolejvat vodu, patrat po zdroji fosforu, zajisti dostatek prosperujicich kytek, stabilizovat pomery v akvarku, kdyz zacne sinice ustupovat tak provest zatemeni na min 4dny, pak poradne odsat zbytky a odkalit, vycistit filtr
prvotni je treba najit pricinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 22:50 Muž kortezhugo [983] – Re: trodat
"sinice se těžko zbavuje,řekl bych,že možná nejhůř" :-) ...
ee - su aj ovela horsie "veci" :)

sinice su pomerne "jednoducha" zalezitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 19:11 Muž Rexistens [16]
no tak do zacatku zkusim min svitit, zvednou prutok vody(vic cerit hladinu) a casteji menit vodu...

nekdo mi rikal, ze sinic se da zbavit(tedy spis pomoc pri zbavovani) tim, ze se prida do akvarijni vody sul(vic nez jen pro chov zivorodek)pri tak aspon 100 g na 100 litru vody.
Mne to prijde jako blbost, ale myslite, ze by to mohlo pomoct? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 18:26 Muž trodat [11] – Re: Rexistens
sinice se těžko zbavuje,řekl bych,že možná nejhůř. Informací jak postupovat proti sinicí je na tomto webu dost a záleží jen na tobě jaký postup si vybereš,resp.který tě nakonec sinice zbaví,protože co pomohlo jednomu nemusí pomoci tobě.Ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 17:36 Muž Rexistens [16]
Zdravim,
mam tyden zalozene akva, resp. tyden zasazene rostliny, a akvo je plne sinic.
Myslite ze to zmizi casem samo, az se vic zabehne, nebo s ti uz zacit neco delat? Zatim jsme si rikal, zacit vic provzdusnovat

Mam asi 100 litru vody, 78 W svetla, do dna jsme dal jil a poustim tomu lehce CO2. Filtr jede asi 200l/hodinu

Nemam kryci skla, pomohla by pripadne, diky za odpoved

edit: svitim 10 hodin denne, to bych mozna taky stahnul na min
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 18:30 smik
zrada napsal: Špatně snáším kritiku, tak bych se tu s tím nerad ztrapňoval. Zvláště, když když si uvědomím, jak zde občas prudím. ;-)

Proč, já si myslím že máš akva parádní palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 17:29 zrada – Re: smik
Špatně snáším kritiku, tak bych se tu s tím nerad ztrapňoval. Zvláště, když když si uvědomím, jak zde občas prudím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 08:52 smik – Re: zrada
Dá se to akva někde na netu vidět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 08:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
...pri pridavani CO2 mohou nektere kytky zacit chradnou napr z nedostatku zivin...
Ano, to má svou logiku! :-)
Zvýšená koncentrace CO2 má za "následek" m.j. snížení kompenzační ozářenosti = zvýšení účinnosti fotosyntézy při nezměněné intenzitě osvětlení. Z toho vyplývá (minimálně teoretická) možnost toho, co jste napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:30 zrada – Re: Sid
Kdo nevěří, ať tam běží. :-) Čerpadlo žene nějakejch 800l/h, hladina se ale, pravda, ani nehne. Na konci hadice je 100cm2 pěnový tlumič. Spotřeba CO bude nejspíš právě ta jedna bublina "prosekunde" anžto PH je stabilní. (tedy pokud můj 4 roky starý AKVIN nelže) Ideální difuzér jsem poněkud upravil. Dnes to jede fixírkou do výstupu z čerpadla. Bomba za dvacku je prázdná po půl roce. Balíček od Rosíka mi vydrží rok. Přitom lupení nevypadá nijak podvyživeně.
Samozřejmě, že ve světle mnohých zdejších diskusí to vypadá podezřele. Když si představím, co všechno tu někteří podstupují, aby jim neujel rychlík aquascapingu, jdou na mě mrákoty. I mě občas zaráží, že pro celkem přijatelný stav akvária nemusím dělat téměř nic. Možná v mém případě platí „kdo nic nedělá, nic nezkazí“. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:28 Usine – Re: Sid
Mám klasické počítadlo bublinek a v něm akvaristické hadičky. Dříve jsem používal kyselinu na dorovnání PH po výměně vody, dnes jen na dva dni přidám trochu více bublin asi
12-14/10 vteřin a pak to opět stáhnu na 9-10/10 vteřin. CO2 jde 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 12:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
jasne zase jsem to zmotal, vyznelo to blbe... myslel jsem ze pri pridavani CO2 mohou nektere kytky zacit chradnou napr z nedostatku zivin (v mem pripade egerie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2010 12:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
Doporučuji, abyste vážil slova. :-) Prohlásit, že egerie nemají rády přihnojování CO2, chce jiné argumenty, než vaše spekulace. ;-)
Já tvrdím, že egerie, (stejně jako drtivá většina ostatních rostlin), dokáže nabídku zvýšené koncentrace CO2 využít. :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 07:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
je to sekundarni dusledek prihnojovani CO2 a toho ze ostatni kytky spotrebovavaji ziviny (nektere maji vyhodu ze u korenu maj kulicku bivoje).... beru to jako signal, ze dochazi zasoba zivin ve vodnim sloupci, v jinem vlakne jsem ti rikal, ze zatim nevidim duvod hnojit a ze si kytky reknou az bude treba zacit pridavat ziviny,
ale nekoho to muze vydesit, proto na to upozornuji
ja vim ze se vyjadruji neobratne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
Myslíte, že je to přihnojováním CO2?
Tak přestaňte CO2 přihnojovat, třeba se to spraví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: vaclav
A čímpak tu frekvenci bublinek měříš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
tak mi vysvetli proc egerie sice roste, ale zelena je asi 3-5cm od vrcholu, zbytek zloutne

netvrdim ze se to musi dit kazdymu, jen upozornuji ze se to muze dit...

asi zacnu trosku prihnojovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zrada
Nevím, jaká je alkalita "římovské" vody, ale předpokládám, že velmi, velmi nízká. Pohyb vody v akva skoro "nulový", rozpouštění CO2 "ideální" a spotřeba rostlinami "minimální"...
Nějak se mi to nezdá... (Už proto, že vím, o jaké nádrži je řeč.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 22:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
...radil jsem se s Vaclavem a ten mi rekl ze to obcas egerka dela pri pridavani CO2, vysvetluji si to, ze ve vodnim sloupci je nedostatek urcitych zivin (asi fosforu) a zbyle rostliny si je dokazou vzit koreny...
Mám tomu rozumět tak, že egerie nemá ráda přihnojování CO2, protože když se do akva dodává CO2, je ve vodním sloupci nedostatek určitých živin (asi fosforu). Což egerie nemá ráda.
A jak je tomu v případě, že do akva kromě CO2 přidáváme i živiny do vodního sloupce?
A v případě, že pěstujeme egerii zasazenou do substrátu?
Nebo když si egerie spustí do substrátu adventivní kořeny?

Ať to nějak uzavřu...
Nepozoroval jsem, že by v nádržích s umělým sycením vody CO2 egerie nějak "protestovaly". hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 18:52 Usine – Re: Sid
To jsou mě novoty. To asi i ten můj pHmetr pěkně kecá. Nepleť si ty minuty a vteřiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 18:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sanka
posledni ranu zasadis ti zatemenim, vim o cem mluvim (snazil jsem se mu vyhnout pres pul roku), kazdy den jsem odsaval skoro vsecku sinici, kazdy tyden doplnoval okruzaky, cistil filtr jakmile se na nem udela povlak (bublifuk) a kazdej den jsem mel co delat, sinice pri ustupu zacala vytvaret plovouci vlakna a kde nasla trosicku prijatelny podminky tam racala delat povlak, az zatemneni ji uplne zkrotilo, jinak takove zjisteni, do jednoho rohu jsem dal tabletku viforma od sery a po odtemeni ten roh byl vypiglovanej, po jakekoliv necistote ani pamatky

sinice se jeste tu a tam vyskytuje v hlubsich vrstvach substratu ale pomalu mizi

o piskorky se nemusis starat je to jeden z nejodolnejsich sneku co znam, vzdy si neco najdu a pokud neprekrmujes tak se ti ani nepremnozej, navic jejich pripadny hromadny uprk k hladine ti oznami problem s kvalitou vody

SID: no asi tahle vsecky kytky mi vcelku prosperuji, jen egerka zlobi, radil jsem se s Vaclavem a ten mi rekl ze to obcas egerka dela pri pridavani CO2, vysvetluji si to, ze ve vodnim sloupci je nedostatek urcitych zivin (asi fosforu) a zbyle rostliny si je dokazou vzit koreny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 18:20 zrada – Re: Sid
Myslím, že bublina za vteřinu může být někdy i moc. Podstatná je "kvalita" vody. Mě třeba tohle dávkování sundá PH z 7,8 na 6,5 ve 300 litrech římovské vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 17:25 Muž Sanka [10] – Re: protein007
Tak světlo,kytky a údržbu v tom myslím není problém..A samozřejmě,že počítám s tím živočichem i do budoucna,třeba krmit cuketou nebo tak a kdyby se náhodou vyskytla nějaká řasa,tak by mi zase pomohla s ní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 17:22 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sanka
Ono sice nejaky ten zivocich pomoze likvidovat sinicu, ale ked nezavedies dalsie opatrenia na jej potlacenie, tak sa ti sinica bude mnozit dalej (a pravdepodobne stale viac a viac). A aj keby sa ti podarilo nejakou nahodou zbavit sa tej sinice, tak potom je otazka, co s tym zivocichom dalej, lebo nieco bude musiet zrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 17:04 Muž Sanka [10] – Re: Sid
Tak tedy,jsem poučen..Ale pořád nevím,Piskořka,nebo Ampulárka?Osobně by jsem řekl,že Piskořka je proti té sinici lepší - konkrétně v mé nádrži se tvoří u předního skla a u něj u dna,ale musím říct,že se mi konečně daří nad ní vyhrát,teď by jsem snad chtěl zasadit poslední ránu,pomocí toho plže..když se má tedy vrtat v tom dnu,tak by mě zbavila zbytků a zase asi neznečišťuje vodu výkaly,ale zase jsem četl,že Ampulárka je na boj proti sinici výborná..Nebo snad nějakou rybu,co plní to samé?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=2651