Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 23:36 Muž kortezhugo [983] Re: Birma
...no jedna vec tu ale nesedi X-)
pises ze - "ja som mal NO3 takmer nemerateľné, takže preto som pridanie N potreboval"
a pomohol ti ten Nitrivec? -tomu celkom nerozumiem....

lebo aj ked zobereme ze filter nebude zabehnuty?
a NO3 bude "ozaj" takmer nemeratelne? -tak dost pravdepodobne budu nemeratelne aj ostatne N
a to ze ten Nitrivec nastartuje proces nitrifikacie je sice OK -ale podla mna nebude z coho vyrobit "dostatok" teda cca 20 mg/l NO3

...toto je len moja uvaha -ak trepem opravte ma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 23:13 Muž kortezhugo [983] Re: Birma
...jasne...to suhlasim

len ja to berem "vseobecne"
lebo ak sa jedna o "standartne" akva a v nom urcity pocet ryb + udrzba -teda pravidelna vymena vody -a to neviem ci tu najdeme niekoho co mu doma tecie 0? -malo komu pod 20 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.05.2011 22:00 Muž Birma [6] Re: kortezhugo
Aby som to uviedol na pravu mieru, je pravda že ja som mal NO3 takmer nemerateľné, takže preto som pridanie N potreboval. Ak ho je v akva dosť a aj tak sa darí sinici, potom by som sa určite sústredil na zníženie fosforu. Aj tu platí že každé akva je iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 21:22 Muž kortezhugo [983] Re: Birma
...no ale ked sme pri Sere?
tak Sera phosvec bude podla mna "ucinnejsi"
preto ze ak je NO3 v norme? tak dalsie pridavanie KNO3 nie je najlepsia cesta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 21:10 R Muž romant [27987] Re: Birma
Ten dusík jenž není obsažen v Nitrivecu se tím, že se jeho působením podpoří nitrifikace, jistě dokáže lépe tvořit z kvalitněji probíhající nitrifikace samotné, protože jak známo dusičnany jsou výsledným produktem přeměny amoniaku na dusitany a následně na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 21:01 Muž kortezhugo [983] Re: Birma
"V nitrivecu je N, a ja som ho použil lebo som ho mal po ruke a nebolo žiadne iné hnojivo s N."

...no ale tento pripravok ziadne N neobsahuje
a co citam? -tak toto iste alebo podobne dokaze aj Zeolit
...ale zas netvrdim ze svojou cinnostou nemoze proti siniciam pomoct

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 20:33 Muž Birma [6] Re: Laduschka
Viem čo som napísal, to pridanie nemalo čo do činenia so zabiehaním akvária, aj keď viem na čo je primárne nitrivec určený. V nitrivecu je N, a ja som ho použil lebo som ho mal po ruke a nebolo žiadne iné hnojivo s N.
Momentálne na pridanie N do akva dávam KNO3, no schválne som uviedol nitrivec pretože ten je pre obyčajného akvaristu najdostupnejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 18:44 R Muž romant [27987] Re: j0hny
Zkus se mrknout tady.
seracz.webnode.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 18:41 Žena Laduschka [120] Re: j0hny
taky si říkám... s NO3 sice problém mám, ale vzhledem k tomu, že i NO2 je na nule, tak tenhle přípravek to bohužel nevyřeší... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 17:48 Muž j0hny [86] Re: Birma
Ked pomoze nitrivec... tak bude problem v nedostatocnej filtracii - nestiha sa vyrabat no3. Ked ale bakterie nemaju co "zrat", problem to nevyriesi. Zaujimalo by ma zlozenie nitrivecu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 14:48 Muž Birma [6] Re: Laduschka
Problém so sinicou sa mi už vo viacerých prípadoch podarilo vyriešiť pridaním N, pre mňa najľakšie bolo pridať sera nitrivec ktorý som mal po ruke. Skúste a dajte vedieť či funguje :-) . U mňa zaručený recept pri viacerých akvárkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2011 14:41 Žena Laduschka [120] Re: martmart
Fotka k příspěvku mnojo, některý lidi jsou holt tvrdohlavý blbci a musej si projít všema chybama než uznaj, že maj ostatní pravdu.. :-D bohužel se k těmto idiotům s "vlastním názorem" počítám :-D holt budu experimentovat a určo se tu podělím o výsledky. Jinak přikládám aktuální foto akva po vyčištění - kytkám se daří fakt suprově (i když jsou teďka po nalívání vody trochu slehlý) .. Mno tak mi držte palce, uvidíme X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 14:12 Muž martmart [106] Re: Laduschka
OK, nezbývá, než najít spriznenou dusi, ktera podpori tvuj názor a společně se doberete nějakého konce.
přeji úspěch a dej vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 14:01 Žena Kajka99 [229] Re: georg
to že se sinice znovu objevuje není následkem nedostatečného zatemnění ale toho že jste neodstranil příčinu jejich vzniku / podmínky, ve kterých prospívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 13:49 Žena Laduschka [120] Re: martmart
mě kytky jdou suprově, jedinej problém je ten zelenej povlak na nich, co se tvoří pravidelně cca po 3 dnech.. nevím, jak už jsem řekla, k zatemnění jsem dost skeptická, ale o něco se asi pokusím.. jinak samozřejmě děkuju moc všem za rady ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 12:53 Muž martmart [106] Re: Laduschka
ja si myslím, ze poměr n:p je jeden ze spoustecu sinice a následná úprava poměru prvku uz sinici samo o sobe bez znalosti vsech souvislosti nezastavi, ale jak rikam je to muj názor, zkušenost..
trápil sem se na muj vkus dlouho, odkladal sem zatemeni do doby, než me otravovalo denně měnit vodu, odsavat, odkalovat a nekonečné otravovat sida..
:) diky side, jste Akva buh: )

a je to paradox, ja po oddekovani mel pocit ze to rostlinám i prospělo, sinice přestala kytky dusit a konečně začaly jit. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 12:34 Muž martmart [106] Re: Laduschka
ale samozřejmě si to udělej jak uznas zavhodne, také sem si timto prošel:), ty jsi vznesla dotaz, ja odpověděl. az dojdes uspesne k cíli, podel se prosim.
btw: pisu z telef. ,to je oprav kurna: ))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 12:31 R Muž romant [27987] Re: Laduschka
Když se něčím řídit, tak bych dal na doporučení od "martmart", on Ti radí věci ze svý osobní zkušenosti, kterou se sinicí učinil a podařilo se mu nad ní zvítězit. To jenom na doplnění k té nedůvěře některých metod. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 11:57 Žena Laduschka [120] Re: martmart
doba osvitu akva je 8-11, pauza, 14-21. Mno nevim, moc se mi ta zatemňovací kůra nezdá ... sice se tim třeba vyřeší to, že sinice opět na chvíli zmizí, ale těžko mi to vyřeší poměr N:P :-O nebyla by přeci jen lepší strategie, kterou jsem započala - co nejvíc rostlinek, co nejvíc osvětlení, samozřejmě sycení CO2, častý očišťování rostlin a snaha vychytat, kolik NO3 akvárium ještě potřebuje, aby rostliny v pohodě spotřebovaly všechny živiny, díky kterým roste sinice... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 11:14 Muž martmart [106] Re: Laduschka
ještě chybí jedna informace, možná sem ji preskocil, přehlédl..
jaka je doba svícení?
me se osvedcilo ráno 4h světlo, 6h pausa, 6h světlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 09:36 Muž martmart [106] Re: Laduschka
je to jen doporučení, každé Akva je jine..
ještě bych sehnal rozbor vody z vodárenské, když nic jiného, tak porovnání s tvymi vysledky. .
po zatemeni pomalu přidávat světlo, 14 dnu, 3 týdny zaclonit světlo látkou, papíru a pomalu zvyšovat intenzitu,. nehnojit, jen časté výměny vody, dat Akva čas a az po důkladném vzpamatovani a jasně analýze ze opravdu chybí nějaký prvek přidávat v rozumné miře chybějící.. nehnojit celým hnojivem, ale jen prvek co chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 04:42 Žena Laduschka [120]
ok, pokusim se do středy každej den měnit 50% vody - bez hnojení... od středy do neděle jsem pryč, tudíž total zatemnění a pak uvidíme... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 21:38 Muž martmart [106] Re: Laduschka
no, ja uz k tomu co vic říct nemam. vyzkoušel sem snad vše, fungovalo jediné - vyplach a tma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 21:32 R Muž romant [27987] Re: Laduschka
Můžeš snížit intenzitu osvětlení, tak aby ta potřeba po živinách nebyla tak veliká a tolik Ti ty kytky nežraly to málo dusičnanů, který ve vstupní vodě je. To intenzivní vypláchnutí akvárka bych udělal a hnojení buď vysadil úplně, nebo velmi omezil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 21:26 Žena Laduschka [120] Re: martmart
mno nevim, aby mi to neodpravilo krevety.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 21:25 Žena Laduschka [120] Re: romant
dusičnany téměř neměřitelný, fosfor 0,2 tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 21:16 Muž martmart [106] Re: romant
ano, po mych zkušenostech bych postupoval stejně, výměna i vice vody než 50% denně a po týdnu 6 dnu absolutní neprerusene tmy
..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 21:10 R Muž romant [27987] Re: Laduschka
No, šel bych na to od lesa. Akvárko bych pořádně vypláchnul výměnou více jak 50% vody několikráte po sobě a nic, ale vůbec nic z toho dopinku v podobě toho PMDD a KNO3 bych tam nedával. Jak se dotazuje kolega "martmart", jaký jsou ty hodnoty NO3? To, že je vstupní voda chudší na dusičnany, ještě neznamená, že to akváriu nebude stačit, přecijenom je to malá nádrž a ty dodávaný hnojiva mě příjdou až dost velkej přísun živin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 20:57 Muž martmart [106] Re: Laduschka
jsem akvalama, ale neda mi to..
jaké jsou hodnoty no3, P?
podle me je prehnojovano ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 20:53 Žena Laduschka [120] Re: romant
rybky tam jsou, jen pár mikrorasbor, takže dohromady taky nic moc, ale už samotná vstupní voda je chudá na NO3 a těch pár rasborek a krevet to asi moc nedoženou... odkalovat bohužel musím,protože po odstranění sinice z listů rostlin jí dost napadá na zem a taky ta mrcha občas nějakej ten list bohužel úspěšně "oddělá", takže odkalování je nutností... :-O KNO3 dodávám zatím 2ml denně, ale asi to nestačí, ale stejně se pořád bojím se do toho trochu víc opřít, aby to neodrovnalo živočichy... ale to asi nehrozí. Plus dávám samostatně PMDD (taktéž míchnutý s KNO3) - denně 1 ml. Mno tak uvidíme, co z toho bude.. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 20:23 R Muž romant [27987] Re: Laduschka
Díval jsem se do prezentace a jestli se nepletu, tak tam nejsou žádný rybky. Pokud tomu tak je, tak to KNO3 bude opravdu nutností, pokud se tou výměnou vody do akva nedostává tolik NO3(resp. akvárko je schopno ho velmi rychle spotřebovat). Nepoměr mezi prvnky N a P je právě tou možnou příčinou výskytu té potvory. Pokud by tam již nějaký rybky byly, tak bych nikterak nespěchal s odkalováním a pouze bych sbíral uhnilý lístky rostlin, tak aby se tam zbytečně nehromadil organickej odpad z těchto příčin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 20:14 Žena Laduschka [120] Re: martmart
1x za 4 dny měním 10 litrů vody v 30l akváriu. Zatemňovací kůru jsem už zkoušela - nepomohlo (resp. pomohla, ale asi tak na týden a rostliny se z toho vzpamatovávaly poněkud déle..). Problém u mě zřejmě vězí v nedostatku NO3 ve vodě, snažím se doplňovat samostatným KNO3, jenom ještě nevím ten správný poměr.. :-O tak snad to vyjde.. jen s tím průtokem opravdu nemám dobrý zkušenosti.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 19:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: martmart
Zásluha je to vaše, ale to nic nemění na tom, že je fajn, že se vám podařilo ten poměrně dlouhý boj vyhrát! ;-) :-)
Možná byste mohl o svých zkušenostech s likvidací sinice napsat článek(?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 19:00 Muž martmart [106] Re: Sid
děkuji side,
je to hlavně Vase zásluha.
přejít krásný den.

btw: při sínící menit 30% vody klidně denne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 17:31 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: martmart
Gratuluji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 16:39 Muž martmart [106] Re: Laduschka
na 7 dnu sem zakryl, 5 měsíců bez sinice, bez náznaku chuti se znovu tvořit.
chce to větší průtok vody, proste Voda se musí hýbat, nezanedbavat údržbu, min. jednou týdně výměna vody, měnil sem i 70% vody, ted menim tak pul vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 13:38 Žena Laduschka [120]
nevim nevim.. se sinicí si momentálně dost užívám a mám zkušenost spíš s tím, že se tvoří hlavně tam, kde je velkej průtok... výstup filtru a okolí je fakt přepychově pokrytý... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 13:24 bijou
mne pomohlo zvýšiť prietok vody nasadením rampy na výpust a k co2 pridávanie tekutého EasyCarbo každé ráno. ani stopy po nej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 13:07 Muž georg [112] - AfrikaRe: JuraH.
Řešil jsem stejný problém. Sinice se mi držela jak na rostlinách,tak na písku na dně. Přidal jsem do akva čerpadlo,ať jen tak honí vodu,a akva jsem zatemnil na tři dny,ať do něj nejde denní světlo,a osvětlení v akva jsem vypnul. Po třech dnech jsem odkryl.Sinice byla pryč,jak z kytek tak ze dna,ale postupně se znova objevuje,ale není to taková katastrofa.Možná,jsem to měl odkrýt jeětě o den později,ale nevydržel jsem to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 21:19 Muž JuraH. [5] – sinice
děkuji, dám na vaše rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 19:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: trodat
presneji receno rozbor vody muze napovedet, kde hledat chybu (co rostlinam chybi ke spokojenosti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 17:11 trodat Re: JuraH.
Nejsem rostlinkář a ani z těch ,kteří dokáží přesně určit způsob jakým se řas zbavit od toho jsou zde jiní ,ale pokud začnete bojovat s řasou měl by jste znát základní hodnoty vody v aq a vstupní vody ,kterou doléváte při výměně.Myslím si ,že na základě těchto výsledků se dá přesněji určit způsob jakým se řasy,potažmo sinice,zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 16:50 R Muž romant [27987] Re: JuraH.
Ano, pravidelná výměna vody, to je vždycky dobrý postup. Nepřekrmovat a ze dna ji odsát při odkalování. Sinice nemají rády pohyb vody, takže zajistit dostatečnou cirkulaci vody. Dbal bych na to aby se v akváriu moc nehromadil odpad v podobě různých uhnívajících listů rostlin, protože tento odpad je velmi často přispívající k výskytu sinic. Podpořením biologický rovnováhy v podobě dostatečnýho nmožství prospívajících rostlin je taktéž velmi účinnou zbraní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 16:27 Muž JuraH. [5] – sinice
mam přesně tu sinici co je na obrázku kousek níž, akorát je to na dně, dá se sloupnout ale znova naroste. Co doporučíte ? chemii tam lít nechci, raději bych přírodní cestu a taky aby se už nevrátila, zatím jsem začal častěji měnit vodu.. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2011 23:49 R Muž romant [27987] Re: Urgy
Nevím co je to za ten filtr, ale sinice obecně nemívají rády pohyb vody, tak pokud je to možný, tak bych ho nastavil na takový výkon aby akvárko přečerpal několikrát za hodinu a rozhodně bych ho nečistil a nechal ho dělat svoji práci. To je teď to co mě napadá z těch dostupných informací, jenž jsou k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2011 23:36 Muž Urgy [3] – modrá riasa (alebo sinica)
Fotka k příspěvku Zdravím, ospravedlňujem sa za otravovanie, mám založené akvárium 50l od januára, hneď od založenia v ňom bolo plno rastlín, zo začiatku všetko išlo ako po masle, rastlinky rástli ako divé, po troch týždňoch sa mi v akva rozšírila modrá riasa(alebo sinica?), je to už viac ako tri mesiace, skúšal som ju odsať, menej svietiť, mám externý filter, vyzeral byť dosť zanesený tak som ho vyčistil a stále rastie...Mám tam zopár mikrorazboriek, čiže zarybnenie skoro nulové, neprekrmujem, nehnojím, jedine pri zakladaní som do dna dal guličky bivoja rozrezané na niekoľko častí a inak kremičitý piesok, nič iné. Parametre vody nemeriam, mal som už niekoľko akvárií, ale z riasami som nikdy nemal a dosť ma to deprimuje, poradí niekto? Ešte foto,je z netu, dúfam že autor sa nenaštve... u mňa to nie je také strašné ako na foto, ale je to presne tá riasa....Prezentáciu akva tu nemám :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 14:31 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Malachytová zeleň -kladivo na sinice?
Měl jsem podezření na krupičku v akváriu a tak jsem celou nádrž přeléčil přípravkem Ichthyomedik, což je ve své podstatě malachytová zeleň. Po týdnu přidávání přípravku do vody se léčba projevila především tím, že mi z hladiny zmizela sinice, které se mezi různými po hladině se vinoucími listy rostlin docela dobře dařilo. Má někdo další s přípravky na bázi malachytové zeleně podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rekin
no odkalovani do hloubky 2-3cm je jen povrchove
1) odstrani mozny zdroj zivin pro sinici, rostliny koreni hloubeji takze by jim to nemelo uskodit
2) hejbes se dnem a tim narusujes povlak sinice a odsavas ji, z toho duvodu jsou prospesny i piskorky

nevim jak jsi odebiral vodu k rozboru, nevim jak ti proudi voda... ono muze byt zajimavej rozdil koncentraci zivin dno-hladina

ale nic si z toho nedelej taky jsem mel fosfor na nule (test od Rataje, mereno mnohokrat rano kratce po rozsviceni) po celou dobu co jsem bojoval se sinici a po par mesicich co jsem se ji zbavil zacaly rostliny projevovat nedostatek fosforu, takze jsem ho opatrne pridaval v ramci pmdd...

tedka mam vetsi akva, stejnej substrat (aquaclay), navic flordepol na dne a rostliny jedou ostosest, teda pokud se koreny dostanou k tomu jilu.... jediny dalsi hnojeni je CO2 a teplotu mam mezi 24-26°C, v lete 26-30°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:11 Muž Roby [17] Re: rekin
Do začátku bych hladinu pomalu zvednul na 0,4 mg/l. Je to minimum, které potřebují rostliny k dobrému růstu, pokud máš dostatečné světlo. Já to držím mezi 0,3 - 0,5 mg/l, přidávám CO2 a důkladně odkaluju každý týden, kytky rostou velmi dobře a po sinici 3 měsíce ani památka. Hladina PO4 by neměla přesáhnout 1,5 mg/l. Rostlinám je jedno, jestli živiny získávají z rozkládajícího se biologického bordýlku, nebo jim to tam dodáváš uměle. Pokud hnojíš s rozvahou, tak to i rybám nevadí. Mě se gavůni třou každé ráno, za 3D pozadím mám pořád nějaký potěr. Takže myslím že jsou OK. Nakonec v pitné vodě je povolená hladina PO4 okolo 6,5 mg/l. Hladinu NO3 mám 12-15 mg/l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: martmart
;-) :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=2301