Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 23:15 - Re: konrad
Sinicu som mal v Tanganyike riadnu a nijako zvláštne som ju neriešil.Zo svetlom som vôbec nebabral a po čase sa sama stratila.Skúšal som na radu pridať KNO3,no to sa mi sinica roztoto ešte viac.
Momentálne som meral PO4 - 0,2mg/l a NO3 - 10mg/l.Sinica už na 99% nie je ,no zato ma staraší zelená riasa.
Mám akvárka bez rias a mám zase tú Tanganyiku kde som to ešte nevychytal. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 20:36 Muž konrad [45] Re: Jifi
Meral som to aj 4x za deň (ráno pred hnojením, po hnojení, po 4 hod, po zhasnutí svetiel) koncentrácia zo začiatku kolísala, minulý týždeň som radikálne nahnojil jednorázovo (10-20 násobok dennej dávky) , odvtedy sa drží cca na doleuvedených hodnotách.

Testy po4 je sera, no3 salifert

Nečakal som zázraky ale aspoň útlm tvorby po zastabilizovaní

Skúsim teda naliať viac no3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 20:17 R Muž romant [27987] Re: konrad
Tak, jsem to myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 20:17 Muž lemming46 [327] Re: zervan
Když se zadaří, tak je z akvárka zelenej brčálník. Stačí v létě přijít k nějaké vyhřáté stojaté vodě, abys získal představu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 20:15 Muž Jifi [675] Re: konrad
konrad napsal: Ja mám NO3 okolo 25mg/l, PO4 2,5mg/l, všetkeho dostatok, Dostatok CO2, prúdenie na max tak aby nevíril substrát, svetlo som skúšal naplno, a aj len polovične (náročné rastliny spomalili rast) svietil som najprv 10 hod, teraz necelých 8 a sinica vôbec nie je na ústupe... Ani blue exit nezabral :)

Niekedy je to asi zložitejšie...


Nevím, jak spolehlivé ty testy jsou.
Napadá mě otázka: Kdy měříš ty hodnoty? Ráno? Večer? Těsně před hnojením? Jak často?
Fosforu bych řekl, že máš celkem dost.
Pokud dost svítíš a dáváš CO2, nemůže ti klesnout koncentrace dusičnanů? Že by pak už byl nepříznivý poměr fosfátů : dusičnanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 20:07 Muž konrad [45] Re: romant
NO3 v zmysle, že tých mojích 25mg/l je málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 20:01 Muž zervan [1123] - Rostliny – zápach sinice
Otázka mimo práve rozoberaný problém: Viackrát som tu čítal, že sinica dosť zapácha. Mohol by niekto nejako priblížiť, čomu sa to podobá? Lebo čo som mal ja sinicu, tak nejaký zápach nemala, resp. bola cítiť tak nejako asi ako zelená kôra melónu alebo blízko uhorke :) Určite je viacero druhov sinice, tak sú aj nejaké smradľavé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 19:41 R Muž romant [27987] Re: konrad
Jak jsem již psal, testy nemám(odhaduji z toho co vidím), ale jako první v drtivý většině řeším to NO3 a to mnohdy pro někoho až brutálním zvýšením(podle toho co mě osádka dovolí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 19:38 Muž konrad [45]
Ja mám NO3 okolo 25mg/l, PO4 2,5mg/l, všetkeho dostatok, Dostatok CO2, prúdenie na max tak aby nevíril substrát, svetlo som skúšal naplno, a aj len polovične (náročné rastliny spomalili rast) svietil som najprv 10 hod, teraz necelých 8 a sinica vôbec nie je na ústupe... Ani blue exit nezabral :)

Niekedy je to asi zložitejšie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2016 19:12 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Ne neznám, já testy nemám(svoje vlastní) a nepoužívám. :) Ano, přitlačil bych někde k 30mg/l. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 19:03 Žena pepisanek [5] Re: romant
Kolem 20.Mám strach,aby nebylo moc.Mám přidávat i to?A co ten fosfor?
Znáš návod na ten test?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2016 17:22 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
A proč bez KNO3, to máš dusíků tolik, že to nepotřebuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 17:19 Žena pepisanek [5] Re: romant
Pásky tam jsou od začátku,objevila se asi po měsíci,teď asi týden zkouším pmdd bez KNO3.Nic se nemění,chci změřit to PO4,ale nemám návod k testu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 17:12 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Kdy se ukázala? Po tom přidání led pásků? Nehnojíš ničím jiným než tím osmocote ve dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 17:09 Žena pepisanek [5] Re: RBeil
Fotka k příspěvku Mám jen mobil,tak snad.
Ten návod náhodou nevíš?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 16:55 Muž RBeil [174] Re: pepisanek
Aktuální fotka by nebyla ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 15:49 Žena pepisanek [5] – Jbl PO4 sensitive
Ahoj všem,bojuju se sinicí a začínám být zoufalá.Koupila jsem si výše uvedený test,ale není na něm návod.Ví někdo jak?
Jinak jedna se o Betti hotel rybicky.net/nadrze/23796 ,NO3 je kolem 20.Zvýšila jsem průtok,snížila osvětlení,ale pořád se dělá u předního skla.Z okna nesvítí,zaluzie zatazeny.
Odkaluji každý týden,s tím,že ji odsaju.pomoc pls.
Děkuji všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2016 22:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: JozefM
v nejvíce případech je sinice při nízkém NO3 a vyšším P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 22:22 Muž JozefM [34] - Kryptokoryny...Re: KarlosS
Používam dažďovú vodu v tom problém nevidím, ale čo sa týka hnojiva netuším aké sú hodnoti. Používam Wuxal Super a dohnojujem vodu na 350-400 uS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 20:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: JozefM
změř obsah NO3, většinou je potřeba přidat.
podle starších knih se navíc sinici více daří ve tvrdé vodě ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 20:55 Muž NASREDDIN [1383]
JozefM napsal:

A mimochodom; Ako bojujete so Sinicou? ja som jej mal pomerne dosť a pred pár týždnami som ju pracne odstraňoval z každého kochlíka. Je mi jasne, že sa časom zasa ukáže a už sa aj začína, ale aspoň som ju trochu pribrzdil. Kde sa dalo som nasadil HM-ko ktoré mám, aby zarástlo povrch kochlíka. Je to husto rastúca rastlinka a kde ju mám nemám Sinicu, kedže tá potrebuje svetlo pre vznik. No toto sa nedá aplikovať všade. Možno nechať povrch zarásť na husto machom, rašeliníkom, alebo niečím podobným. Alebo máte aj ine skúsenosti s hubením tejto pliagy? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 19:43 Muž RBeil [174] Re: konrad
Mi sínice rostla naopak z nedostatku P...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 19:36 Muž konrad [45] Re: ludvik
Kúpim kvalitnejší test NO3 a uvidim. Ale ak sa sinice vyskytujú hlavne pri nedostatku dusičnanov a prebytku P a fosfor je nemerateľný tak možno fakt všetko spotrebovali :)
Som zvedavý zajtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 12:33 Muž ludvik [1082] Re: konrad
Tím prvním asi myslíš NO2. To je fakt dobře, že máš nulu.
Ale mít nulové i dusičňany (NO3) je špatně. A především prakticky nemožné. Možná i teoreticky.

Já měřím P také nulu. Ale nula je také nepravděpodobná. A sinice se občas někde objeví. Pokud to chci vyzkoušet, trochu fosforečňanů přidám extra, stačí mi homeopatické množství (0.02mg/l) a druhý den ji mám viditelnou.
Dusičňanů měřím okolo 40mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 15:59 Muž konrad [45] – Poučenie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak chcem sa s vami podeliť o skúsenosť, čo sa stane, keď pri silnom svetle sa 2 dni nehnojí..
Dnešná kontrola akva skončila šokom. NO3- 0mg(to je pozitívne), NO3- 0mg, P- 0mg, Fe- 0,3mg. A tak sa celé akva mohlo pekne zazeleno-hnedo-modrať.
Takže som neplnovane odsal koľko sa dalo a skúsil som nahnojiť dvojitú dávku, keďže zajtra pri akva opäť nebudem.

----------------
NO3 bolo merané rataj testom, ktorý nie je presný. Ale myslím, že aj u neho zaručene znamená číra voda žiadne dusičnany
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 15:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: O.Tom
Ratajovy testy jsou dobré na NO2, pH a podobně. NO3 změříš věrohodně jen s testy sera nebo JBL.
A právě, pokud se ti NO3 nehlo, je něco špatně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 15:23 Muž O.Tom [439] Re: KarlosS
Osádka se chová normálně a NO3 netuším, jak jsem psal, Rataj NO3 test ukazuje pořád stejně od doby před aplikací sanytru, v průběhu i po.
Stále lehounce narůžovělá barva testu odpovídající +-15 mg NO3/litr.
Sanytr jsem dával co dva dny malou lžičku, aby to nebyl takový šok a sledoval jestli právě nenastane nějaký problém.

S akvárkama si hraju snad už 20 let a sinici jsem potkal teprve minulý rok začátkem léta a po zatemnění zmizela.
Letos se drží i když léto skončilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 15:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jifi
to bych neřekl že to má výrazný vliv. Podle starých knih má i krom NO3 a fosforu značný vliv tvrdá voda ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 14:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: O.Tom
to je dost, ne? Jak jsi na tom byl s osádkou, potažmo s NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 09:38 Muž Jifi [675] Re: larix
Anebo taky v nadbytku amoniaku, který se normálně vyskytuje v akvárku v zanedbatelném množství. Třeba po přehnaném vyčistění filtru + odkalení dna se snadno objeví sinice kvůli narušené nitrifikaci.
Asi by bylo prospěšné, kdyby tazatel napsal, co dělal s akvárkem pár týdnů před tím, než se mu sinice objevily a jak předtím akvárko vypadalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2015 22:07 Muž larix [1420] Re: O.Tom
Niekedy nie je problém v nedostatku dusičnanov ale v nadbytku fosforečnanov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 18:07 Muž O.Tom [439]
Tak jsem během 14 dní postupně nasypal do 250 litrů asi 60 gramů sanytru a na sinici to zdá se nemá žádný vliv. Na rataj testy taky ne :) ukazují stále stejné nic...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 10:21 Muž Rakvista [20] Re: vlk9
Když nemají v drogerii tak si dojděte k řezníkovi ;-),nejlépe však kde přímo spracovávají maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 08:50 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Designer
Souhlas ja ho nasel, po zeptani, i v jedne mensi drogerii tady u nas na jihu, prodavacka vedela hned o cem je rec. Takze to nebude asi tak nedostatkove zbozi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 06:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
K tomu Sanytru a dostupnosti.

Sel jsem na sraz akvaristu a pac se na posledni chvili nepredpokladane zmenilo misto akce, sel jsem kolem drogerie. Vetsi drogerka, tak jsem se zeptal prodavacky, kde maji Sanytr. Ptala se co to je, k cemu se to pouziva, a ze to netusi, ze to mozna ani nemaji, a ze by se zeptala vedouci, ale ze musim chvili pockat, pac ani funkce vedouci nezrusi bezne telesne pochody :) .

Sam jsem si tedy zatim prodejnu prosel a Sanytr meli za nejakych 13Kc 70g baleni. Byt prodavacka mene ochotna, mohla rict ze nemaji, a ja bych sel, ze to tak bezne v drogeriich neni. Tedy nenechat se odradit a drogerie-samoobsluhy si radeji sami dukladne projdete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 08:37 Muž RBeil [174] Re: romant
Mi sinice zmizela až po přidání PO4, NO3 jsem měl 90mg/l a sinice si vesele rostla dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 01:45 Muž PaulZy [51] - Rostliny – Troška do mlýna
Taky mě trápila asi měsíc od založení sinice. 25l akvárium je u okna na jihozápad a brněnská voda je plná dusičnanů. Sice úplně nezmizela, ale zůstala jen mezi pískem a dnem a nad hladinou. Předtím se pomalu rozrůstala, fleky sinice rostly na Hemianthu i mechu (plus vlákna ve vodě). Už jsem uvažoval o zatemnění, ale viděl jsem prodávat 9cm kelímek HC a plevuňku. Pomohla hrubá síla a zasázení 90 % dna. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2015 06:24 R Muž romant [27987] Re: nowy101
Tak třeba zaskočit do drogérie a koupit Sanytr, tak se ten dusičnan draselný KNO3 jmenuje a tady si spočítáš kolik čeho budeš potřebovat na vzýšení, řekněme jednou tolik než máš teď. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 05:33 nowy101
Ahoj,
tak v sobotu jsem posbíral z hladiny sinici, po roce vyčistil filtr (kafe hadr). Změřil jsem co mám doma testy - NO2=0, NO3= míň jak 10 (obar Rataj), Ph=6-7 (obyč papírek).
Co jsem se tu dočetl, tak bych měl zvednout NO3, ale nemám ponětí, kde se to dá koupit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 21:04 Muž Mislow [304] Re: Lea
Tak pokud se da tomu testu od Rataje verit, lepe se mrknout zde do fora, jsou o tom urcite pochybnosti, tak bych prihnojil asi KNO3, zvedl bych to opatrne postupne tak kolem 15 mg/l, to by mohlo stacit. Vypocet davkovani najdes tady www.rostlinna-akvaria.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 20:33 Žena Lea [1] Re: Mislow
Udělala jsem teda testy, mám od Rataje. Železo bylo na minimum - 0,5mg/l, NO3 neměřitelné, absolutně bez zabarvení. Jenom jsem teda doteď myslela, že dušičnany dobré nejsou a že je kytky nepotřebují nebo teda je likvidují. Myslíš, že je teda potřeba hnojení, ač má člověk pocit, že to tam roste jedna báseň a po logice jsou sinice a tyhle všechny potvory zelené z přemíry živin? Upřímně řečeno mám obavu, jak bych to hnojivo dávkovala. Doma KNO3 nemám, jedině mám Bioflor od Rataje, ale téměř nikdy jsem ho nepoužívala, mám z toho obavu, aby to nebylo ještě horší. Nevyřešilo by to posílení rybí osádky - více odpadu, víc živin pro kytky? Přikrytí jsem ještě tentokrát nedělala, tenkrát jsem musela vždycky po nějaké době, budu muset i teď, už je tam té sinice víc než dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 10:20 RBSC Re: prasan
Vliv to samozřejmě má(jako všechny aspekty v akváriu), nicméně podle mě nižší než další faktory a jiná krmiva. Například obsahuje méně fosforu než některá další krmiva.
www.nutritionvalue.org/…
Pokud se správně pamatuji, tak se dokonce pěstuje v roztocích s několikanásobným nadbytkem dusíku nad fosforem - což samozřejmě nemusí vůbec korespondovat se složením těl organismů kvůli selektivitě metabolismů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 07:21 -
Kedže mám i ja jedno také sinicové akva ,napadá ma: I spirulina je druh sinice.Nemôže mať podiel tejto riasy v krmive tiež vplyv na sinicu ako takú v akvárku?(je to v tabletách často sušené,len či náhodou)
Poprosím ak sa v tom niekto orientuje lepšie ako ja o info - dík. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   16.05.2015 00:32 Muž Mislow [304] Re: Lea
Ahoj, me se stalo neco podobneho, i kdyz ne v souvislosti zasahem do filtrace. Osobne jsem si to vysvetlil tim, ze postupnym vyvojem akvarka a tudiz i narustem rostlinne hmoty se zvysila spotreba dusicnanu. Po premereni byly temer na nule. I jsem si poridil test na fosfor. Vykazalo mi to pomer dusiku a fosforu rekneme 1:1, oproti doporucovanemu 10:1. Asi se doctes to same po prohledani tohoto fora, sinice jsem se zbavil jednorazove prikrytim akva na 3 dny a aby se mi nevratila, tak jsem zacal hnojit KNO3 + mikroprvky (predtim jsem to nedelal). Zvedl jsem postupne obsah dusicnanu na nejakych kolem 15 mg/l. Take jsem snizil delku sviceni v akvarku, predtim jsem to fakt prehanel (16 h/denne). Sinice jeste parkrat vystrcila ruzky a jeste i ted se o to nekdy pokusi, kdyz odflaknu hnojeni (akvarko je fakt huste zarostle, takze spotreba dusicnanu znacna. Tak snad ti to napomuze k dalsim krokum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 14:14 Žena Lea [1] – sinice
Ahoj, potřebovala bych se poradit, mám akvo 126l asi 5 a půl roku. První cca cca 2 a půl roku jsem se docela prala se sinicema, ale po tom, co jsme se přestěhovali do jiného bytu a akvárko se umístilo do tmavé předsíně, zmizely sinice jako lusknutím prstu (upozorňuju, že stěhování je otázka cca bydliště vzdálené 5 minut od původního, takže ani žádná změna vody atd.). Předtím jsem je řešila díky radám tady denně, ať už jsem měnila vodu tak a tak často, přidávala zářivku, měnila zářivky, měnila časy svícení, denně čistila, nečistila, dávala takové a takové krmení, měnila osádku, dělala denně testy vody, přidávala rostliny, nepřebojovala jsem to. Po přestěhování zmizela sama. Akvárko prospívalo dalších 2 a půl roku bez problémů - stav z mého pohledu harmonie, ustálení, kdy nebyl přebývající odpad z ryb, filtr se nezanášel, nebyla potřeba častého čištění, měnění vody, jávský mech doslova zamořoval prostor, jak úžasně rostl, ryby ač živorodky, zřejmě byly v souladu se spotřebou rostlin, nehnojila jsem, čistila minimálně, řasy a ostatní minimálně, radost pohledět. Po cca dalších 2 a půl letech jsem se rozhodla pročistit vnější filtr, ač průchod za tu dobu se absolutně nezměnil, předtím jsem měla vnitřní "šmejd" a vím, jak se zanášel, tohle je nebe a dudy, až neuvěřitelné, že prostě nebyl špinavý v takové míře, jak by člověk po takové době čekal. Jelikož vím, co to obnáší, udělala jsem opravdu lehkou očistu (akvo jako takové jsem nečistila vůbec), dvou druhů keramik jsem se ani nedotkla, granulované řašeliny jsem vyměnila tak čtvrtinu za novou, jinak nechala původní, molitany mírně vyždímala ve vodě z akva, vyměnila jsem pouze horní vatu a tu jsem jako novou ještě namočila do vody špinavé po vyždímání molitanu. Takže v reále opravdu žádný zásadní zásah, který by měl z mého pohledu cokoliv způsobit. Ale ejhle, sinice jsou zpět a drží se mi už cca 5 měsíců, akvárko které normálně viditelně prospívalo a není důvod u něho cokoliv měnit, jakkoliv zasahovat, teď má sinice a opravdu netuším, jak je dostat pryč, jelikož když to šlo před tím, musí to ve stejném stavu jako předtím přece "šlapat" úplně stejně harmonicky. Žádná jiná změna neproběhla, takže nechápu, proč (co se tam stalo tak zásadního) se sinice vlastně ukázaly a proč sami nezmizí. Díky za názory, v mojí prezentaci jsou k dohledání všechny ostatní informace o akvárku a fotografie s postupem let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 10:23 nowy101
Ahoj,
dík za reakce :-)
Prvně jsem svítil 2x18W zářivkama a dělala se mi všude po aq, to jsem tu už řešil a vyřešil :-)
Přešel na svícení LED páskama, mají o trochu slabší intenzitu.
Vyrostli mi echinodory, který brání proudění z filtru (nasměrovanej aby čeřil hladinu)
+ co jsem vyčetl tady ve vláknu, tak přes rok nečištěnej filtr (houba+hlava) taky podporuje sinici.
Takže proměřím NO3, vyčistím filtr a posbírám hladinu, ale co s tím prouděním nevím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 09:04 Muž půlpy [2131] Re: nowy101
já měl podobný problém, ve dvou akváriích(2.120l a Půlpyho 300l) se mi dělala sinice na listech těsně pod hladinou, nijak jsem se jí nemohl zbavit, až jsem do obou aqwí přikoupil čerpací hlavu, už přes dva měsíce mám od sinice klid (doufám že natrvalo)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 07:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: nowy101
Prednedávnom som mal presne taký istý problém, aspoň podľa fotky a opisu. U mňa sa to začalo "slepou hladinou", teda bezfarebným povlakom (resp. bielym). Mám silné svetlo, na stojacom povlaku sa začali objavovať najskôr len zelené bodky a postupne to celé zozelenelo - preto som spočiatku nepredpokladal, že by to bola sinica.

Pomohlo mi nasledovné: Papierovými obrúskami som zozbieral čo najviac z hladiny - vcelku to ide (poskladal som na úzky hrubý pás, kĺzaním po hladine smerom k stene zbieral povlak, obrúsok vypláchal v čistej vode a tak dokola, kým sa nerozpadol, potom som pokračoval ďalším). Vypustil som časť vody, poutieral sklá (pri vypúšťaní sa zbytky povlaku usádzali na stenách). Zvýšil som dusičnany (mal som neplánovane nulové) a upravil som výstup filtrácie tak, aby sa čerila hladina (bežne sa tomu vyhýbam, lebo mi to zvyšuje spotrebu CO2) a tým sa bránilo vytváraniu slepej hladiny. Dolial vodu a bolo po probléme, už sa povlak nevytváral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 07:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nowy101
Pokud je to opravdu sinice, jako ze myslim ze ano, pak sinice se stehuje po patrech akvaria podle osvetleni. Kdyz je na dne, a ubere se svetlo, zacne se delat blize k hladine, az krajnim pripadem je prave jeji vyskyt na hladine. Takze jsi tesne pred tim, ze uz by ji svetlo stacit nemuselo, mohlo by stacit trosku ubrat (na dobe sviceni, na intenzite, nebo obojim).

Z pohledu toho co ji ve vode vyhovuje, je to zvyseny obsah fosforu a nedostatek dusicnanu (vlastne jejich pomer). Nejprve bych tedy zjistil obsah NO3 ve vode, a pokud je nizky, zvysil bych jej pomoci KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 05:16 nowy101
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,poradíte někdo jak se zbavit povlaku sinice na hladině? nikde jinde není. Pomůže na to skimmer?
Včera jsem se máchal v aq a měl jsem ruce jak vodník zelený :-D
dík :-)
jedná se o mojí nádrž 4 parmičky
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80714x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=901