Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sinice

 

NápovědaFórum » Řasy » Sinice 

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 22:29 Muž Sanka [10] – Re: zeck
A to s tím filtrem,jak to tedy je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 22:28 zeck – Re: Sid
Ale pořád nechápu když se sinice může tvořit z nízké koncentrace NO3 a vy přidáte do akvárka ještě víc stonovek, které NO3 ještě víc odeberou, tak co tím docílíte?
A proč se tvoří sinice když je nízká koncentrace NO3? Proč jí to vyhovuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 22:20 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zeck
Když se většinou sinice tvoří z nízkého NO3...Proč se sinice tvoří když klesne NO3 pod 5mg/l (údajně)?
S těmito výroky mám problém. hmm (To "údajně" registruji! :-))
Nemyslím si, že by se sinice většinou tvořily z nízkého NO3; často lze v nádržích se sinicemi naměřit nízké koncentrace NO3, ale to není totéž...
EDIT: Kromě toho - olomoucká vodovodní voda obsahuje (jak je výrobcem deklarováno) cca 15mg NO3/l. A to je docela "akorát", ne? ;-) Pravidelnou výměnou části vody (té naší olomoucké) jde taky "hnojit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 22:08 Muž Sanka [10] – Re: zeck
Doufám,že u mě si už taky neškrtne.. :) Mám jinak 2 krunýřovce jednopruhé a jednu neritinku,tak to jsou taky pomocníci..Jsem rád,že mě žádná jiná řasa netrápí,tak na to nahlížím pozitivně.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 22:04 zeck – Re: Sid
Když se většinou sinice tvoří z nízkého NO3 a vy přidáte do akvária ještě víc stonovek, které NO3 odebírají ve velkém, tak sinici spíš podpoříte, né? Jak to tedy je?
Proč se sinice tvoří když klesne NO3 pod 5mg/l (údajně)? Rostliny nemají z čeho růst, tak se začne objevovat sinice? Proč právě ona?

Omlouvám se, ale trochu jsem se ztratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 21:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Sanka
Fotka k příspěvku ...bojuju s řasou,tedy konkrétně se sinicí... Dnes jsem přikoupil 4 rostlinky,tak snad se to zlepší...
Asi před 5-6 týdny jsem se taky pustil do boje se sinicí v cca 200 lt akva. Základem toho mého boje bylo (kromě co nejdůkladnějšího odstranění sinice) také doplnění rostlin - Rotaly rotundifolie jsem dosadil okolo 300 stonků a kromě ní jsem do akva přidal ještě "pár" dalších kytek. :)
Pro představu... :-)
EDIT: Ještě bych měl dodat, že po vysázení kytek (+ nějakých dalších opatřeních) si už sinice "neškrtla". :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 21:53 Muž Sanka [10] – Re: mirlun
Ale u jaké nádrže,když jich máte tolik? :) Mě to zase tak netrápí,vím že to chce trpělivost..Jen doma už na mě všichni volají Chocholouška,že se pořád hrabu v tom akvárku.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 21:48 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Sanka
přečti si můj deník, mirek3 akvárium. měj trpělivost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 21:46 Muž Sanka [10] – Re: Martin
Ahoj,bojuju s řasou,tedy konkrétně se sinicí..Měním často vodu,sbírám jí a vše co jsem vyčetl na internetu..Teď se ale opět nějak vrací,přitom pečuju o akvárium pořád stejně..Dnes jsem přikoupil 4 rostlinky,tak snad se to zlepší,ale nejvíc mě trápí,že se sinice dělá za sklem u dna,hned jak končí dno,tak na skle se tvoří sinice,pořád to odstraňuju houbičkou,ale nepomáhá to.. :( Akva je založené už asi od poloviny srpna..A ještě bych se chtěl zeptat,někdy se mi utvoří i trocha sinice na molitanu,to je odumřená řasa,co se normálně přefiltrovala,nebo to takhle porůstá i filtr?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 09:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
tak dneska rano bylo pH na cca 6,6... musim poradne sestelovat bublani, zasobnik vcelku funguje, jen to musim vyladit... je to prototyp....
a kolega mne upozornil na dalsi zavaznou vec.... nejakej kolega ci uklizecka prepli hodiny od sviceni, takze to svitilo furt.... chudaci kytky a ryby..... mozna dalsi pricina sinice
musim to casteji kontrolovat....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 21:13 Muž filipsi [1295]
Moucha napsal: musish pricist i vysku hladiny v zasobniku...
Jsem zvedavy. Puvodne jsem si myslel, ze to nejde, ale koukam znovu na hadicky ... No, jsem zvedavy. Ale stejne mi to prijde krkolomne, kdyz se micha s malym mnozstvim kvasnic, aby bublalo cca 3 tydny, prijdou mi jakekoli ventily a vymysly zbytecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 20:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
musish pricist i vysku hladiny v zasobniku, hloubka kaminku je schematicka... ale jinak je to cely v meritku! a kdyz se naplni zasobnik CO2 tak ma kanyst vetsi sloupec nez akvarko, ale testovat to budu moct az po vykendu az vytvrdne lepidlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 19:35 filipsi – Re: Moucha
V kanystru musi byt vyssi hladina nez v akva (ne vys, ale vetsi hloubka vzhledem k hloubce ponoreni kaminku v akva) minimalne o odpor kaminku, aby to fungovalo. Odhadem metr a vic vody. Ale proc ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 15:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
Fotka k příspěvku pokus o nakres meho reseni, mozna by chtelo jeste pridat zpetnej ventil nad kvasnice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 13:52 kaote – Re: Moucha
Já myslím, že jako regulace CO2 z kvasnic stačí prostě přebytek vypouštět mimo akvárium - kysličníkem se plní nádobka v akváriu, pokud ho je víc, vybublá ven (nebo lépe je odveden hadičkou mimo prostor pod krycím sklem). Rychlost rozpouštění se reguluje rychlostí vody protékající nádobkou s kysličníkem. Pokud v nádobce hladina stopá, je třeba vyměnit kulturu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 12:57 Muž NASREDDIN [1383]
Bránit by tomu měl tlak příchozího Co2, ovšem moc se mi to nezdá. V momentě kdy burčák dokvasí, tak voda zalije asi vše.
Nebo tomu asi nerozumím. Chtělo by to aspoň nákres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 12:44 Muž filipsi [1295] – Re: Moucha
Jeste nechapu, co te vode z kanystru zabrani natect privodem co2 do akva, a vzit sebou cukr, kvasnice ,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 12:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
reagoval jsem na zecka... (dusicnany)

to filipsi:
spojene nadoby (samospad) -> rozdil hladin -> hydrostaticky tlak
tim jak vysoko umistim kanistr nad zasobnik tim reguluju tlak
zasobnik - PET lahev do ktere vedou dve hadicky - kratka, tesne pod vicko, a dlouha sahajici, az na dno
do "kratke" vedu CO2 a "dlouha" je spojena s kanystrem plnem vody... nejdriv necham samospadem naplnit zasobnik vodou z kanystru a pak pripojim burcak s odbockou pro bublani v akvarku... prebytecky CO2 vytlacuje vodu ze zasobniku, kdyz poklesne tlak CO2 voda ho zase vytlaci ze zasobniku; podminkou je naprosta tesnost celeho systemu jinak hrozi mala povoden
snad jsem to popsal tak aby jste pochopily princip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 11:56 Muž filipsi [1295]
Moucha napsal: 25mg/l NO3 mame ve vode z vodovodu...
... kandacku, tlak se bude regulovat hydrostaticky...
..to nemam zadny velky tlaky.. asi 1metr vodniho sloupce....


Vsak prave, pokud dramaticky N zere sinice a rostliny, castejsi vymena pomuze sezrane doplnit, bez nutnosti hnojit N jinak (coz u zarostleho s tvym osvetlenim a co2 by jinak potreba asi bylo)

Tomu nerozumim, nevim co je kandacek a tu hydrostatickou regulaci tlaku si nedokazu predstavit.

Metr vody je docela slusny tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 11:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
kazdej den zvon otocim aby odesly zbyle plyny a napustim co2 z kvasnic, rekl bych ze tam zustava smes ruznych plynu, ktere se nestacily rozpustit ve vode
planuji jiny aplikator... zkusim kaminek a nad nim necham ten zvon
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 11:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
...u burcaku je jedna nevyhoda a to je nestalost kvaseni...
Pokud to nepřeženete s kvasnicemi a chvilku si počkáte, než se proces kvašení rozběhne, ona "nestálost" není nijak dramatická. :-)
Už víte, co máte v tom zvonu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 10:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
25mg/l NO3 mame ve vode z vodovodu...
u burcaku je jedna nevyhoda a to je nestalost kvaseni, to chci obejit pomoci vyrovnavaciho zasobniku ze dvou pet a kandacku, tlak se bude regulovat hydrostaticky a kdyz se zasobnik naplni bude prebytecny co2 probublavat v kandaku... az to dodelam udelam fotodokumentaci...
prave delam tlakovou zkouzku a jeden spoj malinko prosakuje takze to budu muset opravit - pretesnit
navic jsem byl nemile prekvapen netesnosti kovoveho ventilu od hobby, proste tece a to nemam zadny velky tlaky.. asi 1metr vodniho sloupce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 10:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
...tak rani mereni: cca 8pH a ve zvonu zbylo jeste 10ml CO2...
Otázkou je, co vám to v tom "zvonu" zbylo... hmm Jste si jistý, že jde o CO2? :)
A z jakého zdroje to CO2 do zvonu vlastně dodáváte? (Nemám čas to dohledat. :-))
A myslíte si, že 20ml injekční stříkačka je dostatečně výkonný difuzor pro vaše akva?
Já si myslím, že ne. Pořiďte si ten PET-kvasnicovač a uvidíte, o čem je řeč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 10:17 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: filipsi
Snad by pomohla malá poznámka:
vyrobit burčákovadlo pro výrobu CO2 trvá cca 15 minut, náklady do 50 Kč.
Potřebujeme:
2l pet flašku např. od Coly
1l pet flašku
3 spojky na hadičky
vzduchovací hadičku (nejlépe silikonovou)
vteřinové lepidlo
žhavý hřebík o průměru spojky na hadičku, nebo pokud nevaříš na plynu, pak stejně silný vrták
jako difuzér je nejlevnější funkční řešení cigaretový filtr

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 10:05 Muž filipsi [1295] – Re: Moucha
Bud bych snizil osvetleni a hledal jak dal, nebo dodaval co2 soustavne z burcaku, a vice menil vodu, kdyz mas tech 25 ... jinak stejne jako ty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 07:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
tak rani mereni: cca 8pH a ve zvonu zbylo jeste 10ml CO2, sinice evidentne stagnuje a velmi zachutnala okruzakum, taky se mi svlekly dve krevetky, kura evidentne zabira no uvidime po vikendu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 23:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jrk
;-) :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:44 Muž Jrk [143] – Re: Eff
Také se mi povedlo zbavit se sinice pomocí PET-CO2 Kvasinkovače... (Děkuji Side palec )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:40 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Moucha
Jen bych podotknul, že ať se ke svým závěrům Moucha dopracoval jakkoliv, způsob, jakým se sinice snaží zbavit, je v jeho podmínkách zcela správný. Jen vytrvat v každodenní rutině.
A to CO2 alespoň z kvasnic je opravdu na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
diky ze jsi mou domenku potvrdil... ve skrytu duse jsem to tusil ze se bez CO2 neobejdu.... dokonce jsem zacal s vyrodou zadobniku co2, abych zamezil vypadku, kdyz dojede kvasnicak
bude sranda seridit davkovani pro akvarko s 30L vody.... :-(

a muzesh mi popsat jak by jsi resil mou situaci ty? rad se poucim, jsem porad zacatecnik..... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: zeck
jo ale okrehek a salvinia za kratkou dobu udela z 25mg/l nejakejch 10-0 mg/l NO3 (nemeritelne testama co mam), v akvarkach, kde nemam sinici, se po odstraneni okrehku a salvinie vse dostava pomalu, ale jiste do normalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:22 Muž filipsi [1295] – Re: Moucha
Odpoved je jednoducha, ale tvoje zavery tak uplne spravne nejsou.
"proste sinice sezere vsechen dusik, udrzuje bublinky kysliku pod vodou, takze CO2 co nesezere tak vytesni, tim se snizi alkalita na cca 1-1,5°dKH a pH splha..."
"proto zkousim CO2, ktere snizi pH a zvysi alkalitu.."
"tim se dostanu na pH, kdy uz muze fungovat CO2..."
Mas tam hodne svetla, myslim, ze bez soustavneho pridavani co2 se dlouhodobe neobejdes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:15 zeck
Moucha napsal:
voda kterou mam z vodovodu ma jen 3-4°dKH, 7,8-8 pH, 8-10°dGH, 25mg/l NO3


NO3 25mg/l, co je na tom divného? Nízko mi to nepřipadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
odpoved je jednoducha... premnozenim zroutu dusicnanu se rozhodila rovnovaha a ja hlupak jsem na to kaslal i kdyz se objevila sinice, prisla do toho dovolena a ja pak huz hasil pruser....
voda kterou mam z vodovodu ma jen 3-4°dKH, 7,8-8 pH, 8-10°dGH, 25mg/l NO3
proste sinice sezere vsechen dusik, udrzuje bublinky kysliku pod vodou, takze CO2 co nesezere tak vytesni, tim se snizi alkalita na cca 1-1,5°dKH a pH splha

takze, kdybych chtel zvysit alkalitu pomoci jedly sody tak mi poroste pH, proto zkousim CO2, ktere snizi pH a zvysi alkalitu, bohuzel neni moc stabilni, ale podporuje rust kytek a jak to vypada tak sinici moc neprospiva (zacina stagnovat) a jak jsem odpoledne pozoroval tak se do ni posti i okruzaci

takze jsem udelal kuru.. rano odsaju a ocistim kytky od sinice, pinzetou vyzenu co nejvic bublinek, doleju okyselenou (raselinym vyluhem na cca 7- 7,2 pH) odstatou vodou z vodovodu, tim se dostanu na pH, kdy uz muze fungovat CO2 a naplnim zvon a trosku ho probublam a asi v poledne je pH nekde kolem 7,4; odpoledne kytky zacnou bublinkovat; no a rano zase premerim pH a zacnu na novo... zatim byl posun z 9pH v utery, na cca 8,5pH dneska rano... ,bohuzel o vikendu se k akvarku proste nedostanu, takze pocitam se zhorsenim.... co nadelam ZNC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 16:58 Muž filipsi [1295]
Moucha napsal:... Aby to tahle nelitalo a nebylo potreba CO2?...


Nejdrive si poloz otazku, proc to takhle "lita", a proc vlastne chces, aby nelitalo. Pomoci k odpovedi ti muze tohle: rybicky.net/forum/6106
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 16:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Moucha
Jak snizit pH o cca 0,8 (ze 7,8 na cca 7) a zaroven zvysit alkalitu o cca 3°dKH (ze 2 na 5)???? Aby to tahle nelitalo a nebylo potreba CO2?
To půjde docela těžko... :-O :)
Pokud byste zvedl alkalitu např. jedlou sodou, pak budete potřebovat něco, čím snížíte pH...
A když to nemá být CO2, pak asi nějakou kyselinou. hmm
To mně přijde ten CO2 vhodnější... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 13:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mrakoplash
tak jsem se prepsal.... raselinym vyluhem se prece neda zvedat pH, no dneska rano bylo Ph cca 8,5 takze znovu vyluh, odsati sinice z listu (huz ji bylo o neco min), vymena 10L vody a CO2 + jsem zabalil do platynka pul hrsti granulovany raseliny a strcil to rovnou do akva....

kytky zacali vic rust, sinice vypada ze zacina stagnovat, je to pekna mrcha, akvarko vedle, kde neni sinice, je v naprosty pohode

otazka do plena: Jak snizit pH o cca 0,8 (ze 7,8 na cca 7) a zaroven zvysit alkalitu o cca 3°dKH (ze 2 na 5)???? Aby to tahle nelitalo a nebylo potreba CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 13:01 Mrakoplash
Moucha napsal: .....to je sila rano mel ph nekde okolo 9!! ....., pak jsem zvednul pH vyluhem a pridal trosku CO2 jen pomoci zvonu.

ty jsi měl PH okolo 9ti a ještě si zvedal ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 12:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
tak male akvarko bez sinice se drzi... zato antostres to je sila rano mel ph nekde okolo 9!! vic jak hodinu jsem odstranoval sinici a vymenil jsem 1/3 vody, pak jsem zvednul pH vyluhem a pridal trosku CO2 jen pomoci zvonu

jen se divim jak to ty moje rybky perfektne zvladaj

jo a zajimavy je ze se sinice vyhejba microsoriu a filtru (ze zacatku byl trosku pokrytej, ale po poslednim cisteni nix, jen na nem furt hodujou krevetky), ty jsou cisty

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 12:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: mirlun
taky souperim se sinici, potvora se mi zacala delat o prazdninach a to ja blahovy jsem se radoval ze mi okrehek a salvinie hezky snizujou dusik... snizili ho tak se se objevila sinice, pekne bublinkovala, alkalita klesla a pH vylitlo z beznejch 7,2-7,4 na 8! takze jsem "vyluxoval" napadeny kytky, vemenil vodu a tim pridal NO3 na 25mg/l, jo a odstranil veskerej okrehek a salvinii (byly slepeny sinici tak to slo dobre)

zajimavy je ze fosfor, zelezo i dusik byly nemeritelny (color testy rataj/sera) a sinice bublinkovala...
asi umi lip vyuzivat ziviny nez zbyli kytky..... potvora jedna....

sinice zacala rust u filtru... to jsem mnel svuj bublifuk obalenej javskym mechem, musel jsem to sundat a tedka je huz filtr bez sinice, ale zase se mi natahla na kytky, dela takovej vlaknito slizovitej povlak

uvidime jak se to bude dal vyvijet

vedle mam jeste mensi akvarko a ma taky pH 8 ale bzatim bez sinice.... skoro pulku objemu zabira javskej mech takze ten asi zamezuje sinici.... taky jsem odstranil "zrouty" dusiku z hladiny, vymenil vodu a srazil pH na 7,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 11:34 Muž mirlun [48] - Rostliny – povlak
může to být sinice, někdy se povlak tvoří díky CO2 z kvasnic, pokud to nečistíte přes vodu(další pet láhev).
také je dobré hladinu čeřit(upravit přítok z filtru, aby čeřil hladinu), pak už se povlak netvoří. někdo také sbírá povlak položením papíru(třeba toaletního) na hladinu a opatrným odebráním papíru. doporučuji čeřit hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 11:22 pavelka – zelený povlak-sinice??
mám na hladině zelený povlak (něco jako slepá hladina ale je to zelené)- hnojím CO a zkusil jsem dát PMDD (je už celkem dlouho namíchané - snad to nevadí).Je to sinice?stačí když odpustím cca 1/4 vody a dodám čerstvou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 10:49 Muž mirlun [48] - Rostliny – přečtěte si můj deník
doporučuji přečíst výtězný boj s řasou(nebylo to hned) v mém deníku "mirek 3" akvárium.
(jsou tam rostliny, filtr(big), šneci, brutus...) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 09:32 Muž trodat [11] – Re: klavzam
Já to psal všeobecně a Vás jsem si vybral, protože jste byl nejblíže.Dobré je mít pro boj s řasou rychlerostoucí rostliny (většinou stonkovky), dostatečné osvětlení a kvalitní filtraci(především objem filtrační hmoty a průtok filtru je důležitý).Můžete přidat ještě 1 vnitřní filtr(čerpadlo s molitanem) navíc,než řasa ustoupí(tady je nutno počítam se 4 týdny než začne plnit svoji funkci) a potom ho schovat na horší časy. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 09:06 klavzam – Re: trodat
dikes za povzbudenie, ja este len zakladam (akvisko ma nieco cez tyzden), tak to snad nie je az take kriticke, ale uz zbieram "rozumy", keby sa to nahodou zvrhlo :-P

je tu vela roznych nazorov, ale dufam, ze robim dobre, ked to teraz necham tak a pockam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 08:59 Muž trodat [11] – Re: klavzam
boj s řasama je běh na dlouhou trať.Chce to trpělivost nepřidávat žádnou chemii,hnojivo,co2 ani neprokysličovat vodu,nepřerybňovat.Každý den odstraňovat řasu s napadených míst a 2 krát týdně měnit 1/3 vody za odstátou a stejné teploty jako v aq.Řasa ustoupí někomu do měsíce ,někomu déle,ale ustoupí jde o to jen to nevzdávat i když si myslíme ,že se jí nezbavíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 07:38 klavzam – slama
este by som sa vratil k tej slame. To ako normalnu slamu (bez nejakej sterilizacie) date do filtra? kolko asi? a nebude lahsie (co so si cital tu hadku o tej plesni na predchazajucich 3 stranach) tam rovno prdnut ten penicilin? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 21:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ustavprochore
Pročpak? Že neberu v úvahu ten zbytek, co je napsán pod tím?
Naopak - že jsi nepřehlédla tento (podle mne!) zajímavý detail. ;-)
...jestli ti to přijde jako zbytečné nebo dokonce hloupé chtít testovat sinice mikroprvkama, tak to napiš...
To v žádném případě! Jinak bych to nezmiňoval. Víc ve vzkazech. Až bude trocha času... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 20:42 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Pročpak? Že neberu v úvahu ten zbytek, co je napsán pod tím? Hmmm... řekněme selektivní slepota? :-D
Ne vážně, jestli ti to přijde jako zbytečné nebo dokonce hloupé chtít testovat sinice mikroprvkama, tak to napiš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 20:34 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ustavprochore
Jste docela pozorná čtenářka! :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 80711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4641?od=3001