Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2024 14:34 Muž Lojza007 [1180] Re: Tarski
Já si myslím, že fíkovník nemá vhodný dřevo a bude v akváriu hnít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2024 11:47 Muž Tarski [1] – Koreň s figovnika
Zdravim, co hovorite na cerstvo vykopany koren figovnika (teraz vykopany), uz ho mocim v potoku v prude vody aby obmil vsetku zem. Planujem po tyzdni presunut do bazena asi do maja, kym sa nenapusti cistou vodou na kupanie. A potom sup do akvaria aj s korou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2024 07:22 Muž lupara [21] Re: tramtra
Souhlas. Ve většině nádrží mám kořeny nebo větve ze zahradních stromů (třešeň, švestka, rakytník, vlašský ořech), vše tvrdé a trvanlivé. Je to ale potřeba namočit na cca 3 měsíce do sudu s vodou, aby to neplavalo. Já to teda ještě nechával rok uschnout před namočením. Používám i s kůrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2024 17:37 Žena tramtra [3202] Re: fido16
Naopak, třešeň patří mezi ty tvrdší z ovocných dřevin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2024 17:35 Žena tramtra [3202] Re: Jozozvrsku
Dřevo třešně klidně použijte, akorát bych ho nechala nějakou dobu máčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2024 08:10 Muž Yirka [9118] Re: Jozozvrsku
Určitě suché-mrtvé dřevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2024 22:20 Muž vlka [3442] Re: Jozozvrsku
Fotka k příspěvku Vždycky jsem dával jen Mangrovové kořeny. Nikdy neplavaly a pokud měl některý snahu se ,,vznášet,, ve vodě, po pár hodinách namočení šel ke dnu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2024 22:05 Muž Jozozvrsku [1] Re: fido16
Diki tak pôjdem na prechádzku do lesa :) A ešte jedna otázka, je lepšie suché alebo čerstvé drevo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2024 19:16 Muž fido16 [631] Re: Jozozvrsku
Radši bych sehnal kořen nebo silnější větve z dubu nebo buku :-) Třešeň je měkká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2024 17:10 Muž Jozozvrsku [1] – Môže to ísť do akva?
Fotka k příspěvku Dobrý deň, chcem sa spýtať či môžem dať tento koreň do akva. Je to koreň od čerešne. Chcem naň pripevniť nejaké rastliny...
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2022 11:59 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Skalár
Dřevo se opaluje buď pro "krásu" nebo užitkovou hodnotu (např. do země), v akvaristice se dřevo neopaluje...
Před vložením do akva se "vydrbe" ( každý dle svých možností) a buď nechá někde v sudu vylouhovat nebo se přímo šoupne do akva ;-)

Když už bude "skoro" dřevěné uhlí v akváriu ( záleží na velikosti nádrže) může zvedat PH, adsorpovat a možná i hnojit...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 11:30 Skalár – Kořen a letlampa
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda-li někdo z vás má zkušenosti s opálením dřeva (vinná réva, buk, dub, třešeň, nektarinka,...) za pomoci letlampy/hořáku? Zajímá mne hlavně to, jestli bude mít opálené dřevo dopad na parametry vody a zda takto opálené dřevo bude dostatečně sterilizované od plísní,...
Děkuji za reakci :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 21:38 Pertinax Re: Martin Horák
Kořeny z rašeliny se už neprodávají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2022 09:41 Muž Lojza007 [1180] Re: MARTIN HORÁK
Tak to jsem měl štěstí, v Hornbachu jsem koupil finger wood a neplave. Mangrovník ze Sklorexu byl opravdu mangrovník, taky šel ke dnu. Druhej kousek tuším z Invitalu letěl do koše, ani po čtvrt roku neklesnul. Do posledního akvária jsem dal raději jenom šutry, za ty nervy to nestojí, stačí, jak se mně zvedají stonkovky, speciálně zasadit rotaly je peklo, ty mně zvládají vyorat parmičky i po půl roce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 09:06 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: skypi
To jsem si taky jednou myslel. Výjimečně jsem koupil kořen v Hornbachu, jelikož se mi vážně líbil. Na štítku napsáno mangrove. Těžký jako prase, tmavý, ale stejně se mi to prostě nezdálo. Ale koupil jsem ho a doma zjistil, že můj šestý smysl pracuje správně. Samozřejmě plaval jak nafouknutý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 07:57 Muž KarásekLut [90] Re: Buldr, vlka, skypi, Martin Horák
díky všem za vyčerpávající odpovědi. Koukám že se různí názory na to jestli daný kus dřeva bude plavat nebo ne. Je mi jasný že obchodník napíše cokoliv jen aby daný kus kořenu prodal. Koukám že nejlepší bude dát do AQ jako dekoraci kameny (tech je všude spousta) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.01.2022 06:44 Muž skypi [248] Re: Martin Horák
No.. :-) Vzhledem k tomu, že hustota = hmotnost/objem , tak nepochybuji o tom, že vlka, vybaven zkušenostmi z reálného světa, u toho kořene po potěžkání správně odhadl,že je jeho hmotnost vzhledem k objemu taková, že určitě plavat nebude.
Udělal jsem to úplně stejně a Mangrove kořen šel ke dnu- "jako kámen"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 21:07 Muž vlka [3442] Re: MARTIN HORÁK
To máš samozřejmě pravdu, fyzika to je věda. Já to zkusil a měl asi štěstí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2022 21:04 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: vlka
To je naprostý nesmysl. Nezáleží na hmotnosti, ale na hustotě. I 20kg kořen může plavat a i 1kg může jít krásně ke dnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 20:49 Muž vlka [3442] Re: skypi
Už když kořen chytnu, tak cítím jestli půjde ke dnu nebo bude plavat. Mangrové jsou těžké ,,jako kámen,, jak píše skypi...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2022 19:59 Muž skypi [248] Re: Buldr
Pravé mrtvé Mangrove je těžké "jako šutr". Takže asi vybírat osobně a "potěžkat" ;-) .
Když jsem byl naposled v Hornbachu v Olomouci, tak tam "Mangrove" měli, ale moc se mi nezdálo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 19:41 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Buldr
Aha, tak to jsem tě ne úplně správně pochopil.
Tady vlastně vidíš, že se dá prodat cokoli komukoli. Smutná pravda dnešního světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 19:15 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Buldr
Také jsem v Hornbachu koupil na zkoušku mangrovnik a plaval. Proto to nebyl mangrovnik. Mám v nádržích zhruba 110kg mangrovniku a žádný neplavalo. A žádný neplaval za posledních 8 let. A když jsem měl akvaristiku, prodal jsem jich opravdu hodně a zpětná vazba vždy byla stejná - neplave.
Bohužel prodejci prodají cokoli pod tímto názvem a pak to tak dopadá.
Já měl vše dovoz z Asie a jak říkám, u mne ani u mých zákazníků nikdy neplaval a neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 18:35 Silviebaris Re: Buldr
Kořeny Mangrove jsou těžké a tvrdé, takže se v akváriu hned potopí a hlavně nehnijí. Akvárium díky kořenům získá přírodní vzhled a vlastnosti, které prospívají rybám i rostlinám. Na kořeny se dají připevnit i některé druhy rostlin ( Anubiasy, Microsorium, Bolbitis aj.), čímž se navýší dekorativní efekt kořene www.akvatera.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 18:23 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Buldr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Trošku v tom plaveš. Mangrovnik nikdy neplave a že jich mám a že nejsem jich prodal. Ve vodě se předem nenamáčí, pouze se osprchuje a vzápětí umístí do akvária
Amano/fingers naopak v drtivé většině plave, stačí ho zaklínit/zatížit či přivázat na silon ke dnu. Opět se pouze osprchuje a vloží do akvária ;-) pivo

Mangrovnik v akváriu ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2022 16:55 Muž vlka [3442] Re: KarásekLut
Osobně preferuji jen Mangrovník, takže koupit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 15:31 Muž KarásekLut [90] – Dotaz
Muzete mi rict z jakeho stromu je nejlepsi korwn nebo kura ktery by nekalily vodu a neovlivnovali parametry vody?musi se pred instalaci do akvarka nutne vyvarit vsechny? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2021 05:56 Muž _Rob_ [80] Re: Barney
Ahoj, mrkni tady..

korenyzalidovku.cz

Už sem tam párkrát bral. Sice zabaleno ve stylu "co dům dal" ale na pohodu a všechno ok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2021 12:16 Muž vlka [3442] Re: kus
Jste tady mimo mísu, kámen není kořen. Osobně jsem zastáncem pouze Mangrovníku. Nikdy žádné problémy a dají sehnat všech tvarů a velikostí. Jen můj subjektivní názor a praxe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2021 08:18 Muž kus [200] - RostlinyRe: Barney
Když jsem byl v Aquascapu, tak jsem byl překvapen, co beden s kameny měli před vchodem. Nicméně na velkoobchodní ceny budeš muset zřejmě zapomenout.Votava je značka. ;-)
Bych spíše koukal na zahradní centra anebo přímo v lomech. Třeba kámen Louňovice, kdybych tam nebyl v neděli a ještě před osmi lety,(měli zavřeno), referoval bych.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 22:50 Muž Lojza007 [1180] Re: Barney
Teď jsem se ještě díval a největší nabídku kamenů má Akvarista a Invital, ostatní dost často berou od nich. Teď koupený kamen ve Sklorexu je od aquadeco - německá firma. Ale v nabídce mají menší šutry, než nabízí Invital a Akvarista, takže ti berou od jinud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 18:06 R Muž ctibum [6870] Re: Barney
akvarista.cz má, ale nevím, jak moc "velko" je dodavatel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 16:30 R Muž romant [27982] Re: Barney
Zkusil bych Juwel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2021 11:43 Muž Lojza007 [1180] Re: Barney
Já bych tipoval, že by to mohl být Macenauer. Beru to podle toho, že velký výběr mají v Hornbachu a myslím, že akvarijní věci podle sortimentu z velké části dodává on.
Možná by to šlo zjistit i od nějakýho zaměstnance Hornbachu, kde to berou.
Nebo pokud víš o nějaké Zoo, kde třeba nedávno vybavovali akvária, tak tam bude smlouva s dodavatelem vybavení, ale nebude se to hledat moc dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2021 10:03 Muž Barney [61] – Velkododavatel kořenů a kamenů
Zdravím komunitu, nevíte někdo prosím o českém velkododavateli kořenů Driftwood, Red Moor a dalších a také neobvyklých kamenů, např Dragon stone apod.? Díky moc. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 18:03 Muž Heimerich [0] - AmerikaRe: Lojza007
Kontrolér samozřejmě může ukazovat blbosti. Mám ho jen pár dnů a CO2 o chvilku déle. Sondu jsem včera po první výměně vody zkalibroval, vyčistil a experimentálně nastavil pH z 6,8 na 6,9 což je dle tabulky o něco méně, než ideál. Nicméně za ty dva týdny s CO2 nebyl problém a drop-checker se mi nikdy ani do žluté nedostal. Trochu mě děsí, že to sem tam bublá i v noci, při vypnutém osvětlení, ale prý to řešit nemusím. První dny bylo vidět rychlejší dýchání, ale ryby si zvykly. Toto lapání po dechu a zákal je fakt až od instalace kořenu. Asi bych souhlasil s myšlenkou, že v kořeni jsou zbytky nějakých postřiků. Mluvil jsem s vinařem a jsou to docela svinstva... Uvolnění dusitanů, čpavku, atd. ze dna je taky reálné, ale myslím, že ty tři výměny poloviny vody by to asi vyřešili. I teď je na rybách vidět nespokojenost. Drží se v hejnech podle druhů a rychleji dýchají. Ten zákal zatím není takový, ale počítám, že ráno se vše bude opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 16:03 Muž Lojza007 [1180] Re: Heimerich
A nemůže controller měřit blbosti, že by tam byl nadbytek CO2? Co ukazuje nějaký test (dropchecker, kapkový test)? Mně se něco podobnýho stalo zrovna před včerejškem, ráno krmím rybky a ony nikde a vidím, že lapají po dechu u hladiny. Kouknu na dropchecker a už šel do žluta (po výměně bomby jsem to blbě naladil), tak jsem stáhl CO2 a pustil vzduchování a naštěstí to všichni přežili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 15:15 Muž Krepec [46] Re: Heimerich
Já má révu v akváriu, a nemám s tím problém, 2 měsíce ležela v dešťovce. A než šla do akvária, tak jsem ji ještě párkrát přelil vařící vodou z konvice. Ale kamarád vinař mě upozorňoval, že v té hlavě můžou být zbytky postřiků, ty jejich skalice apod, co používají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 13:57 Muž Heimerich [0] - AmerikaRe: Lojza007
CO2 mi jede už nějakou dobu podle kontroléru. Na uvolnění čehosi ze dna jsem myslel hned, protože jsem odstranil velký kámen a tím, že bylo třeba kořen zatížit kameny, které jsem musel zavrtat hluboko do dna, to asi nemohu vyloučit. Ale už jsem vyměnil asi 300 litrů vody a je pořád kalná. Hladina je mastná a bublinky CO2 se na mi drží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 13:50 Muž Lojza007 [1180] Re: Heimerich
Já jsem ho měl v avkáriu cca tři měsíce před tím, než tam přišlo osazenstvo. Ale osobně bych tipoval, že důvod bude spíš jinde - větší množství CO2, při instalaci uvolněné dusíkaté látky ze dna nebo něco takovýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 12:41 Muž Heimerich [0] - Amerika – Kořen vinné révy
Ahoj. Omlouvám se, jestli to tady někde je, celé fórum jsem fakt neprocházel... Koupil jsem v Hornbachu kořen vinné révy. S tím, že barví vodu jsem počítal, ale evidentně se z něj uvolňuje cosi toxického. Ráno jsem přišel k akváriu a všechny ryby u hladiny lapaly po dechu. Vyměnil jsem polovinu vody a odpoledne ještě jednou. Druhý den se vše opakovalo. Zajímalo by mě, jeslí je to předem prohraný boj nebo se to ještě po několika výměnách vody stabilizuje. Vinná réva se do akvária běžně používá, dokonce na ní bylo napsáno, že je určená do akvária. Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 08:03 R Muž afc1886 [14655] Re: Zdenko
Ano můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 07:23 Muž Perlas [546] Re: Zdenko
Google napsal:

Višňové dřevo má podobné vlastnosti jako dřevo švestka a třešeně…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 07:10 Zdenko – Konar otazka
Ahojte. Viem ze ovocné stromy môžu ísť do akvária. Ale presnejšie. Visen? Môžem dať? Podobne ako čerešňa....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 11:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdenko
Jestli máš ancistruse tak ten ho časem ohobluje do hladka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 17:26 Zdenko – Koreň z rieky.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poraďte.ako odstrániť tieto chlbky.. "" Poradia z týmto ryby? Čistič ? Keď je mokré drevo tak to nejde ani osmirglovar ani... Neviem co.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2021 16:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdenko
Jestliže nebarví tak oškrabat měkké části polít horkou vodou a dát do akvária.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2021 23:22 Muž Lojza007 [1180] Re: Zdenko
Já bych to nechal minimálně měsíc v čisté vodě, co to bude dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 18:33 Zdenko Re: Lojza007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Očistené. Není to úplne tvrdosť titan. Ale vyzerá celkom dobre. Ešte som naložil do čistej vody.
Edit: Ako teraz postupovať pred vložením do akvária? Ešte lúhovať? Alebo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2021 18:22 Muž Lojza007 [1180] Re: Zdenko
Řekl bych, že měkký dřevo příroda celkem rychle rozloží, tvrdý vydrží, wapka je dobrý test, když se nerozpadne, tak má před sebou několik let v akváriu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553-koren