Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 148 Žádná další stránka   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 10:34 Olivie – Beta
Ahoj, chci se zeptat - koupila jsem si Betu bojovnici a je to moje první rybka a tak chci poprosit někoho, kdo s ní má zkušenosti, aby mi napsal, jak se o ní nejlépe starat. Mám jí v 9l HRANATÉM akvárku (prej jí to stačí). Zajímá mě, jak často je nejlepší jí čistit vodu ( mám tam jen kamínky a kytku) a jak jí zajistit hezky život. A dávám jí granulky dvě ráno a dvě večer.
Díky předem za rady ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2006 11:24 Žena Mája [40] – PS
PS.:ještě jeden problem,až se v té 10l vytřou,tak samice musíš dát pryč,oni by ty malý sežrali v tom hnízdě,a samce bys měl dát pryč po tom co se ty malý narodí ;-) On by je ai taky sežral ;-)
Můžeš kouknout na tomto webu taky na:RADY-RYBY-ROZMNOŽOVÁNÍ RYB!tAK ZATÍM ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2006 17:50 Žena Mája [40] – jj
Ahoj,no ty ploutve můžou být už špatné už od narození,některé jsou špatné :-( ,v některých akvách je mají ve velmi zlých podmínkách :-( .No a nebo pak může mít nějakou nemoc ,jako je třeba ten bakteriální rozpad ploutví,na to jsou betty dost náchylné,kvůli jejich dlouhým poutví.No a ktěm rvačkám,NIKDY nedávej k sobě dva samce,pobijí se a můžou se i zabít,což bývá nejčastější :-O .Mají své vlastní teritorium,které si hájí.Ale když mu tam dáš,jednomu samci samice,tak bude spokojen :-) .Na jednoho samce jsou nejlepší dvě samice.Pak budeš možná mít i prcky,teda pokud bettu ještě si koupíš!!!Jo a ještě k samostatné bettě,některé betty jsou dost agresivní,rvou jiným rybám ploutve a jsou dost žárlivé,ale třeba já mám zrovna tak hodnou bettu,za jinou bych ji nikdy nevyměnila :-) :-) :-) .Je to podle povahy a je to velmi individuální!Jj,zatím mě nic už nenapadá,tak zatím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2006 12:49 Mája – betta
Ahoj,děkuju moc,no dávej si pozor hlavně na její ploutve,ať nejsou nijak slepené na koncích,ať nejsou roztřepené a tak,a pak jestli nemá nějakou nemoc jako třeba krupička a takovéhle,n a pak spíše ať plave,ať moc neleží na dně,ale to není až tak jisté jestli je to nemoc,jsou to totiž rybky,které můžu spát i na dně... :-) :-) :-) Kdyby něco tak určitě naúiš,tak se měj ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2006 22:41 neo – betta
Je to bojovnice pestrá a ne beta pestrá
betta splendens je latinské jméno bojovnice pestré ;-) ;-) X-) X-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 18:13 xkymi – mejl
Ahoj,
Tak uz jsem mu napsal tak doufam ze prijde odpoved.Mej se. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 18:06 xkymi – Betty.
Urcite muzume psat,neni problem. ;-) Urcite mu napisu ohledne mojeho chovu a podelim se urcite o par rad.Jake krmeni ti dali?Doufam ze nic hrubeho cim by se potar mohl udusit :-( .Zatim se mej,tedka Vam napisu mejl ohledne rybicek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 16:21 Lenca – odpoved
tak pritel by stebou rad rozvedl diskusi po e-mailu jeho e-mail je lubos.ry@centrum.cz tak mu napis a pta se te jestli chovas ty nejake skalary nebo tlamovce!Jeste ma perletove cichavce ale vyskocil mu samec tak mu zbyli jen samice a pak ma jeste líbajíci cichavce a skalary ma 2 pary mramorovych a 1 par leopardu!Jo a to moje krmeni mi prodali presne pro poter!napis jeste sem a pak si muzete psat pres ten e-mail jů?? :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2006 16:14 xkymi – Krmini Bett
Ahoj,
Tak rybicky ktere chova jsou me oblibene.To krmivo muzes skusit,ale rikam,uplne na jemno rozdrobit,ale krm az tak po tydnu,zatim krm zloutkem.Jo a krm tak 3 az 4 denne,pludek je hodne zravy a je dulezite aby rychle rostl.Hodne uspechu.

upraveno: 02.01.2006 17:03 GMT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 15:56 lenča – odpověď
můj přítel chová skaláry, živorodky a začíná s tlamovci má libidochromis yellow a zebra red+blue.Doma mám krmení sak vločkové krmivo a linguáre to by se stím mohlo krmit nebo né?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2006 11:36 xkymi – Betty.
Ahoj,
Kdyz Betty uz budou starsi tak 7 dni az 10 dni,muzes jim podavat susene krmeni ktere mas doma,ale musi byt uplne na jemno rozdrobene.Rika se,ze poter sezere potravu tak velkou,jake jsou jejich oci velke.Nemusis drobit potravu a zbytecne se zatezovat.Proste prijdes k vam do Zverimexu a reknes tam te prodavacce nebo nekomu ze chces nejake zradlo pro poter Betta splendes,nebo reknes at ti primo daji zradlo pro jakykoliv poter,mely by ti uz neco dat.Jo,ja chovam Vrubozubce,mam jich trochu vic.Mam takvou ,,Mensi'' pestirnicku a zabyvam se chovem.Tvuj strejda ma Vrubozubce?a hrajou si z hrackama?Hmmmm...To ti moji si hrajou s Ampulariema a s Gupkama.Me Vrubozubci chytli uz jen z toho duvodu,ze jsou to velke Americke Cichlidy a jsou dost inteligenti na to jak vypadaji.Kdyby te neco o nich zajimalo nebo tvojeho pritele,staci rict,rozjedeme bud tady nebo na mejlu diskusi klidne o Vrubounech.Co tvuj pritel chova presne za rybky?Doufam ze jsem nejak pomohl,Ahoj.

upraveno: 02.01.2006 10:38 GMT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 10:37 lenca – cim dal krmit
to ja vim takhle najake zaklady protoze muj pritel tan chova rabicky uz od mala ale tam ma zkusenosti s tlamovcema skalarama,tercovcena ale s Betuskama nic!A cim je mam krmit pak?Pak uz asi jem suchym krmrnim nebo ne?a ty chovas ocelaty?muj strejda taky ale ta ryba me nijak nezaujala!ten muj pritel je mel taky a tomu si hraly s hrackama ktery jim dal do akva!Napis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 09:50 xkymi – Betty.
Ahoj,tak muj mejl je mirek.kypus@volny.cz. Betty nemam,ale je ti Labyrintka a mezi ne patri i Cichavci.Odchoval jsem Cichavce perletove takze je to skoro jako z Bettama.Artemie si asi myslela zive,ty jse musi nechat lihnout,jinak je to taky dobre papani pro poter stary asi 10 dnu.Napis co te jeste zajima a ja rad poradim ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2006 09:39 Lenca – Poděkovani
Tak ti moc dekuji za radu ja to zkusim.Apak je mam krmit asi artemii co?Nebo mas nejakou jinou zkusenost?Tak mi napis svuj e-mail a ja az nebudu vedet jak dal tak ti napisu!A ty mas taky Betusky?Takoryba byla moje prvni moc jsem chtela samice ale nemohla jsem je sehnat!Pak jsem ji sehnala ale nez jsem ji dopravila domu tak chcipla!Pak se mi podarilo sehnat dalsi 2 a ta jedna padla do oka tomu memu krasavci a uz to bylo byli vytreny po 2 dnech co jsem prinesla samice domu!Pak jsem si poridila jeste velke akva a tam mam akary modre 4ks a kanciky cervenohrdlé taky 4ks.tak se mej a jestli mas jeste nejakou radu tak napis zatim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.01.2006 08:46 xkymi – zloutek
Ahoj,
Zloutek z vareneho vajicka je to nejlepsi pro poter do stari asi 1 tydne.Ja jim krmim Pavi ocka a rostou po tom hrozne rychle.Uvar si vajicko na tvrdo,oloupej ho a dej si zloutek na talir(bilek muzes snist ;-) ).Ten zloutek umyj a dej ho do mikrotenoveho sacku a poradne ho v tom sacku rozmackej na takovou kasicku a vyformuj z toho asi 10 cm placicku.Kdyz tohle budes mit,dej to vajicko,ktere mas v tom sacku rozmackane do mrazaku at se ti to zamrazi,v lednicce by to vydrzelo ani ne 3 dny a zacalo by to smrdet.Vzdy kdyz by jsi chtela krmit zloutkem,ulomis si malinkaty kousicek a das si ho mezi 2 prsty,vy vode tres prsty mezi sebou kde mas zloutek.Zloutek udela uplne jemnou mlhu pro poter.Vzdy davej ale radsi 2 nebo 3 po sobe po malych davkach nez 1 a moc,zloutek kali ve vetsim mnozstvi hodne vodu(Ostatne jako kazde krmivo ve vesti mire)To je asi vse,co sem chtel o Zloutku rict.Jestli by jsi chtela,muzem pokecat bud na ICQ nebo na mejlu.Mej se a at se podari odchov. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2006 13:26 Lenča – PROSIM O RADU
tak ti dekuji za radu a na tom www.betta.wz.cz pisou ze mam kmit protlacenym uvarenym zloutkem pres cajove sitko ale v knizce jsem cetla ze po tom hodne hynou tak nevim nema s tim nekdo zkusenosti?Stacilo by mi kdybych na zacatku odchovala alespon 1 rybickuTak poradte prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2006 08:24 xkymi – betta
Ahoj,
Skus se podivat na www.betta.wz.cz a nebo na www.bettas.webpark.cz.Prejui hodne stesti s chovem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2005 19:24 Lenča – Odchov BETT
Chtela bych vas poprosit o radu ja spravne odchovat male Betty,cim je krmit atd.!Jsem zacatecnice a nevim jak na to!Ted se mi vytreli ale nevimjestli z toho neco bude uz jsou deset dni stare krmim je sakem a zivim krmrnim z vajecneho zloutku!Filtruji a porad jim svitim nekde jsem cetla ze se jim ma svitit i pres noc je to pravda?MOC prosim poradte za kazdou radu budu vdecna

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 147 ...... [148]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58055x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=7351