Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:21 Muž LiborSprysl [9009] Re: petulinakk
nebo v té žumpičce lebedí betty s ploutvemi jak je známe z našich akvárií? S vyšlechěností jde většinou ruku v ruce i větší choulostivost.
Vaše slova
Zeptejte se tedy lépe, pokusím se vám lépe odpovědět...Pokud to vezmu jen z toho co mi bylo nabídnuto - ano betty s ploutvemi, které známe z našich akvárií žijí v podmínkách, o kterých se nám nesní, a kupodivu nemá to s choulostivostí co společného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.03.2012 18:18 Žena petulinakk [2015] Re: LiborSprysl
Už to vzdávám, jeden o voze, druhý o koze... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:14 Muž LiborSprysl [9009] Re: petulinakk
Tedy technologicky přesně...šikmoooký sympaťák má před sebou hejno několika tisíc vyšlechtěných bet v nádrži. Zkušeným okem vybírá mezi rybkami zhruba o velikosti tří centimetrů ryby, které budou samci. Ostaní se prodá jako samice (mohou mezi nimi například být krátkoploutví samci). Má praxi, prakticky se moc neplete. Ty samce šoupe do flašek různých rozměrů, jak už jsem naznačil...cca objem půl litru. A rovná je jednu vedle druhé. Ideální je to od stejného druhu chlastu, páč se jich vejde více vedle sebe. Hrdlo je úzké. Flašky jsou domovem samců do okamžiku než jsou dost velcí a oploutvení na to, aby se dali prodat...Ještě mám pokračovat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:08 Žena petulinakk [2015] Re: LiborSprysl
No nezlobte se... ale jako odpověd na to co jsem se ptala mi to nestačí... Odpověd ve stylu, že se u nás maj furt líp než se měli dřív... není to samé jako odpověd na to, zda betty ve své původní přírodní formě mají stejné nároky jako ty vyšlechtěné, a tímpádem se na ně dají alpikovat stejné podmínky... vlastně mi přijde že se bavíme jeden o voze a druhý o koze...
Ale protože je toto forum naporosto svobodné, nemáte (naštěstí) žádnou povinnost odpovídat přesně na ničí dotazy, a proto pokud nevíte, nebo se Vám neche, chápu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:01 Muž LiborSprysl [9009] Re: petulinakk
Ty co máte v akváriích a přišly z Asie jsou ryby většinou stěhující se do zdaleka lepších podmínek i když mají jen tři litry vody...stačí jako odpověď? Mohu to vygradovat třeba tím, že do jednoho boxu, který přiletí s beťáky z Asie, se jich vejde i více než tři stovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:59 Žena petulinakk [2015] Re: LiborSprysl
Moje city jsou moje city, ale odpověď na mou otázku jste mi nedal :-)
Jinak jsem srozuměna s tím, že jsou ryby, které mají životní cyklus tak jak to příroda naplánovala, a ne vždy u tohoto zjištění kape z mého kapesníčku :-) ale má otázka byla, jak moc jsou chovanci našich akvárií podobní těm přírodním, co do morfologie, a životních nároků?
Já to nevím, jen předpokládám, a proto se také ráda nechám poučit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:58 Muž LiborSprysl [9009] Re: Jitulka
Ne!!!!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:58 Jitulka – beta osolená voda
Ahoj koupila jsem si betu samečka a chtěla jsem se zeptat zda je dobré ji chovat v mírně osolené vodě, jako prevenci proti nemocem. Je to pro ni dobré? Máte s tím nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:51 Muž LiborSprysl [9009] Re: petulinakk
Znám takové začátečníky, kteří dovedou pokyny dodržovat, pokud je dostanou. A k vašemu dotazu -
taky betta splendens tak jak je většinou prodávaná, má k přírodní formě už asi dál, nebo v té žumpičce lebedí betty s ploutvemi jak je známe z našich akvárií?

To snad ani nechtějte s ohledem na city, které z vašich písmenek skoro "kapou" smich vědět jak a v čem žijí v Asii ty krásné bety s ploutvemi, než se dostanou do obchodu...
Bohužel si nearchivuji fotografie, neb mám počítač velmi zaostalý...ale ten domorodec v pantoflích stojící na půllitrovkách od chlastu, kterých jsou stovky a v nich beťáci čekající na cestu "do trhu" mne tedy fakt zaujal.... no Zlatý kelímky, betárka, petky ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.03.2012 16:46 Žena petulinakk [2015] Re: LiborSprysl
Jak jsem psala, bettu jsem nikdy neměla, takže bych vlastně k tomuto tématu ani neměla přispívat. Pokud píšu bludy, ráda se nechám poučit.
Předpokládám ale, že betťák nežije v té žumpičce, jak píšete, celý život, jaký by strávil v tom 3l bettárku, vždyt na jaře zase zaprší že... taky betta splendens tak jak je většinou prodávaná, má k přírodní formě už asi dál, nebo v té žumpičce lebedí betty s ploutvemi jak je známe z našich akvárií? S vyšlechěností jde většinou ruku v ruce i větší choulostivost.
Jinak vidím ve Vašem příspěvku krásnou větu "pokud někdo ty tři litry bude obhospodařovat tak, jak se má, tak je ten beťák vlastně v ráji".
Nepřu se s Vámi, ale kolik takových lidí myslíte že se tu nachází, a kolik jich je mezi začátečníky? :-)
Souhlasíte ale že při jinak stejné (výborné) péči přece jen větší životní prostor pro rybku znamená zároveň i větší životní komfort? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:16 Muž LiborSprysl [9009] Re: petulinakk
A znovu zase naštvu všechny odpůrce "betárek"...pokud někdo ty tři litry bude obhospodařovat tak, jak se má, tak je ten beťák vlastně v ráji. Když začnou vysychat tůňky potoků ve kterých žijí, kanály rýžových polí a podobné, v tom stavu již žumpičky, mají třeba té vody jen půllitr, a rozhodně jakostní není...Takže pozor na odsudky...může to fungovat! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:10 Muž p7701 [331] - Labyrintky
na to abys tam mela samicku je to opravdu male stejne musis mit alespon 2 lepe 3 aby se pozornost samecka rozprostrela jednu samici by ustval a ukousal takze radim bud zustat jen u samecka a nebo poridit vetsi akva at se ti dari ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 15:48 Žena petulinakk [2015] Re: Eva
Eva napsal: ... tak by mne zajímalo, proč se tedy bettárka vyrábí, když je to takové zlo? Jinak mám již objednané pro samečka 8l akvárko, v tom mu bude asi lépe.

Je to byznys :-) Spoustě lidem se zdá roztomilé a efektní mít rybku v takovém "bettárku", a dokud to půjde na odbyt, tak se to bude vyrábět, a zákazníci to budou kupovat bez zlého úmyslu v domnění, že kdyby to nebylo pro bettu dobré, tak by se to nevyrábělo = začarovaný kruh.

Je super že sameček bude mít větší bydlení, a snad odpoví někdo povolanější (osobně jsem bettu nikdy neměla), ale myslím že i těch 8 litrů bude ještě na hraně... a pro dvě a více bett to bude malé určitě. Jste limitovaná místem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 15:32 Eva – betta
Dobrý den, zakoupila jsem si v týdnu samce betty bojovnice i s bettárkem, objem 3l. Má tam štěrk, malou živou rostlinku a kamen. Vidím, že toto akvárko je pro bettu podle všeho co píšete malé, tak by mne zajímalo, proč se tedy bettárka vyrábí, když je to takové zlo? Jinak mám již objednané pro samečka 8l akvárko, v tom mu bude asi lépe.
Máte také nějaké zkušenosti s chováním samečka, když se mu pořídí pouze 1 samička? Všude se píše, že mají být minimálně 2. Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 12:52 R Muž romant [27849] Re: Andy
Aby ta měněná voda měla zhruba stejnou teplotu jako je v místnosti, kde předpokládám, že je přes 20 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 12:24 Andy Re: romant
čo myslíš tým vytemperovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 11:58 R Muž romant [27849] Re: Andy
Dva dny odstátá voda, je již voda stará. Když odstát, tak jenom 2-3 hodiny vytemperovat a možno dávat do akvária. Používat destilovanou vodu je pro běžný akvaristický účely zbytečný. Měnit vodu normálně natočenou z vodovodu a netřeba s tím již dělat žádný úpravy. Měnit týdně 1/3 vody, to je dobrej standart. Pokud v akváriu není filtrace, tak měnit obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 11:53 Andy
Dobrý deň všetkým.Minule som sa dočítala, že do akva je lepšie dávať destilovanú vodu ako prevarernú vodu z vodovodu. Čo Vy na to?
Ja dávam vždy prevarenú. Skúšala som aj odstátu vodu(2 dni kvôli škodlivynám), ale nevydrží čistá ani dva dni.
Vopred ďakujem za akúkoľvek informáciu od Vás, iste ste skúsenejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 17:18 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Michael
Ozvi se jak to dopadlo.Kdyby něco napiš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 16:57 PR0V0CATEUR
Ten můj pitomec se o hnízdečko nikdy ani nesnažil. Pokaždé s některou ze samiček zajede do rohu akvária, ta vypustí jikry do prostoru a neonky je vítězoslavně sežerou... smich Tak je to každou chvilku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 15:32 Michael
Děkuji, akvárko už je na cestě. Sameček se snažil postavit hnízdečko, ale ty ženský mu to rozbily. Chudáček, máte pravdu musí být sám a mít na to klid. Až dorazí akvárko, dám tam vodu a strčím ho tam. Ještě jednou díky za všechno ozvu se, jak to dopadlo a popřípadě se ještě na něco zeptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 20:26 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Michael
To tvé akva je větší než 10L?Tak kup ještě jedno,dej tam bublifuk.Nech ho holé bez štěrku kvuli pozdější údržbě.Vodu napust do 20ti cm výšky sloupce.Samce tam dej samotného a na hladinu dej oporu z polystyrenu.Já používám rozpůlený tácek od mletého masa.Až postaví hnízdo tak přidej 1 samici a pozoruj.Když se mu nebude tahle líbit tak zkus tu druhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 20:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Andy
vodu nech jak je, až se potěr rozplave, pusť jemně filtr (bublifuk).... pokud budeš chtít vyměnit část vody, tak hadičku natlač na ten molitan a odsaj kolik potřebuješ, tak nenasaješ potěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 19:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Michael
Vlez do atlasu, najdi si tam Bojovnice pestrá a hed budeš mít jasno. A ANO, 10l na ytření stačí. Profíci v Thajsku je třou v plastovém lavoru, kde je sotva 5l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:32 Michael Re: Nympheas
Tak kdybych si koupil ještě jedno akvárium tak o 10l, pro vytření by stačilo? A kdybych tam toho samce dal a postavil třeba to hnízdo, měl bych do toho vytíracího akvárka dát jednu nebo obě samičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 09:02 Andy
dobrý deň,
včera sa mi vyliahol mladý poter.Chcela by som sa Vás opýtať, ako meníte pri tých mikroskopických rybkách vodu.Nemenila som ju dlhšie kvôli hniezdu a ikrám, a teraz neviem ako. Dočítala som sa že poter je na kvalitu vody veľmi citlivý.
Vopred ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 22:01 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Michal
Michale,pokud chceš betty odchovat,1 nádrž Ti nestačí.Když dáš pryč parmičku,není ještě řečeno,že beťák hnízdo postaví.Při stavbě hnízda ho může rušit i samička.Já dám samce zvlášť,počkám až postaví hnízdo a pak připustím samičku plnou jiker.Ke spáření nemusí stejně dojít,protože si třeba nesednou.Musí to být vhodný pár.Po spáření je lepší samici odebrat,pokud není dostatek úkrytů a samce ponechat s jikrami než se jikry vykulí.Pak musíš odebrat i samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 19:21 Muž MrHu [300] Re: Semtex
Jo, to je veliká výhoda. Ale když se tomu chce člověk věnovat ve velkým, tak to je asi potřeba...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 19:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
máme možnost přehazovat ryby podle chování, tak pro nás není problém najít k sobě páry i do 12l.. ale tyhle možnosti má málo kodo.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 17:51 Muž MrHu [300] Re: Semtex
Určitě máte mnohem víc zkušeností, než já...takže bych sám věřil víc Vašim informacím...taky jsem si od Vás před časem nechal poradit...:-)
Tohle je z mojí zkušenosti, kdy mi 30l připadalo pro jeden pár málo...od té doby nerad dělám takové "pokusy" co se velikosti nádrže týká...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 17:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
Malé to být nemusí, záleží na samci a tvaru akvária. Pokud je to kostka, tak to pro tu kombinaci moc vhodný není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 17:39 Muž MrHu [300] Re: Semtex
Na vytření ano...ale podle toho, co tam momentálně chová, to asi nádrž jen na vytření není...:-) Spíš mi to připadá, že tam chce mít jednoho samce a dvě samice na stálo...Na to mi to připadá malé...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 17:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
Tak 20l na vytření vhodné je, nebo na chov jednoho samce např.

Pokud ale Michal má v úmyslu odchovat nějaké bojovnice, tak už teď vím, že se mu to nepodaří.
Bude toho muset ještě hodně moc přečíst. Jinak nemá šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 16:00 Muž MrHu [300] Re: Michal
Mít jednu jedinou parmičku čtyřpruhou není moc dobrý nápad...a už vůbec to není dobrý nápad ve 20l...:-) rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
Mimo to 20l není vhodné ani pro tolik bett... rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Odlovení parmičky by mohlo pomoct, co se stavění hnízda týka. Ale jisté to není. Odlovit by se ale parmička měla v každém případě a měla by se umístit do nějakého hejna parmiček...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 15:51 Michal
Dobrý den,
mám malé akvárko (20l), ve kterém mám dvě samičky a jednoho samce bojovnice pestré. Dále pak také jednu jedinou parmičku čtyřpruhou. Už v minulosti jsem choval asi tři samečky (po sobě jdoucí, ne v jedné nádrži) a vždycky postavili hnízdo, i když neměli samici. Tenhle má dokonce dvě a asi plné jiker a vůbec nic to s ním nedělá- hnízdo nestaví. Může za to parmička? Když bych ji odlovil, myslíte, že by se vzpamatoval a začal stavět hnízdo?(Myslel jsem, že staví automaticky i bez samice) A nebo je prostě postiženej a hnízdo nikdy stavět nebude? Díky za každou odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
.. ano, samozřejmě, pro potěr je to třeba třídit sítkama.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: bobik
pokud budeš chtít odemne, tak vše je odchov, vlastní X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 13:53 Muž LiborSprysl [9009] Re: bobik
Někdy tak, jindy onak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 09:51 Muž bobik [15] – bety z dovozu?
ahoj,co myslíte ?ty bety- pěkní výstavní samečci-co se prodávají na burzách, to je dovoz nebo odchované u nás?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 05:42 Muž LiborSprysl [9009] Re: Semtex
Pozor na častý výskyt jarního dravého cyklopu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 21:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Yirka
nene, teď se otepluje a je už teď možnost na rybnících, požárních nádržích či v různých "Kachňácích" nachytat prachovou potravu. Tohle je nejjednoduší způsob. A živé je živé, žádný náhražky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 17:50 Muž Yirka [8685] Re: andy
Nejsnadnější alternativou, kterou však nedoporučuji kvůli pracnosti udržování nádrže v čistotě, je žloutková mlha z vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 14:26 andy Re: Yirka
vďaka za odkaz.Chcela by som nejakú alternatívu čo sa kŕmenia týka. Neexistuje nieči iné? U mňa v okolí je problém zohnať čokoľvek pre akvaristiku a tieto krmivá nezoženiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 12:57 Muž Yirka [8685] Re: andy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:40 andy
Ahojte. Potrebovala by som info. Mám samca aj samičku betta. Dnes sa spárili a v penovom hniezde sú ikry. Nikdy som neuvažovala o chove, ale keď už to sami zoorganizovali, chcela by som ich dielo dokončiť. Len absolútne neviem čo mám robiť ďalej. Ikry ešte stále samica vypúšťa.
Vopred ďakujem za pomoc.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:15 Adéla P.
OK. Tak je plná jiker, když to musí být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Adéla P.
Málo čtete, nic ve zlém X-)

Těhotné mohou být jen živorodky ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:04 Adéla P.
Prosím vás, řekněte mi, proč si myslíte, že není těhotná. Moc se v tom teda nevyznám, ale podle toho, co jsem našla na internetu je těhotná. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 13:46 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Adéla P.
Těhotná 100% není.
A ano, Parmička muže být příčinou toho, že sameček nestaví hnízdo.

Ale hlavně by jsi měl/a něco o Bojovnicích nastudovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 13:41 Adéla P. – bojovnice pestrá
Krásný den,
mohla bych se zeptat, moje samička bojovnice pestré je podle všeho těhotná (má velké břicho světlé pruhy a taky větší otvor), jenže sameček pořád nestaví hnízdo. Nevíte kdy ho začne stavět a jestli vůbec? Nebo co by mohlo být příčinou toho, že ho nestaví? Taky je možné, že se bojí parmičky čtyřpruhé, kterou mám v akváriu jen jednu? Budu moc rád za každou odpověď.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58073x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=3801