Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2015 18:03 Muž ondralomnice [81]
pokut chcete vědět jak se to dělat nemá tak www.ceskatelevize.cz/… bojovnice pestrá cca.37m.30s slečna je volako málo informovaná rozzureny rozzureny no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 13:52 Muž vlkvlk [0] - betta splendens – list mandlovníku
takže dubový list stačí , jelikož náklady jsou nulové potlesk předpokládám že množství litu do akva je podobné jako u listu z mandlovníku. jen mě napadá zda ty dubové nebudou jinak ovlivňovat kvalitu vody. aby třeba víc nesnižovaly PH atd. než je tomu u dražší varianty z mandlovníku.
Děkuji
vlkvlk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 13:28 Muž LiborSprysl [9009] Re: vlkvlk
vlkvlk napsal: děkuji za odpověď, ještě jsem se dočetl že je výborné sehnat listy mandlovníku pro blahodárný vliv na rybky a přidávat je do aquva cca 1ks/100l vody a jinde jsem se dočetl že stačí dubový listy že to má podobné účinky jako listy mandlovníku, co je na tom pravdy?
Obě tvrzení jsou pravdivá... :-P ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 13:26 Muž vlkvlk [0] - betta splendens – list mandlovníku
děkuji za odpověď, ještě jsem se dočetl že je výborné sehnat listy mandlovníku pro blahodárný vliv na rybky a přidávat je do aquva cca 1ks/100l vody a jinde jsem se dočetl že stačí dubový listy že to má podobné účinky jako listy mandlovníku, co je na tom pravdy?
vlkvlk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 11:10 Muž Legioix [574] Re: vlkvlk
Z CO2 pod krycím sklem neměj obavy. Vždy je tam nějaká ta škvírka (vede tam kabel, hadice, atd.) kudy vzduch nad hladinou cirkuluje. Nikdy to není hermeticky utěsněno, takže směle do toho pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 16:15 Muž vlkvlk [0] - betta splendensRe: romant
má obava spočívá v tom aby se nehromadilo co2 pod krycím sklem a následně se bettky neotrávili (což bych opravdu nerad) chtěl bych jim dopřát tzv. džungli. pokud by se dospělo k názoru že by to problém byl tak bych volil buď méně náročné rostliny nebo úplně jiný druh ryb . chtěl bych akvárium lahodící na pohled, nechtěl bych aby mi tam skomírali rostliny a už vůbec né rybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 15:59 R Muž romant [27849] Re: vlkvlk
Když se ti bude hladina lehce čeřit, tak bych v tom neviděl žádnej problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 14:44 Muž vlkvlk [0] - betta splendens – bettka a co2
dám sem příspěvek který jsem dal do jiné skupiny , ale jelikož mi tam nikdo neodpověděl tak ho dám i sem ;-) .
zdravím vás přátelé :-) , po delší odmlce jsem se vrátil k aquva (jelikož už jsem to nemohl vydržet ano ) jelikož se mi zamlouvají rostlinná akvária a uvažuji o bettkách tak mě zajímají vaše zkušenosti , následky , důsledky , podněty atd. při přidávání co2 kvůli rostlinám a při osazenstvu akvária s Bettkama, protože akvárium musí být zakryté a rybky se nadechují ze vzduchu nad hladinou kam se uvolňuje co2 z vody, tak aby se neotrávily. dám na vaše rady zkušenějších, pokud by to byl pro ně problém tak to nebudu hrotit (je přeci tolik rozmanitých a krásných druhů rybek ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 13:37 Marka201 – Re: Urtman
ano vím mám to vše zařízené :-) mám i vyhlídlí obchod kam je dám :-) mám to domluvené s prodavačkou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 13:12 JoKa Re: Marka201
Jako vytíračka bych řekl přímo ideální...

A víš co s mladými uděláš, až povyrostou a budeš muset samce separovat, aby byl každý sám?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 10:12 Marka201 Re: Turbínka
to jo,ale jen na vytření je to dobré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 09:16 Žena Turbínka [2556] Re: Marka201
Ve 20 l jen samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 09:16 Marka201 Re: Turbínka
mladé odchovávat chci :-) a nádrž je velká 20l a nemá substrát na dno kytky tam jsou jen naházené do chuchvalce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2015 08:58 Žena Turbínka [2556] Re: Marka201
Jaký objem má ta nádrž a jak moc je to zarostlé? A ono je to vlastně skoro jedno, zastávám názor, že nad prevenci, tedy když nechceš betty odchovávat je lepší chovat jen jedno pohlaví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 08:54 Marka201 – množení
Dobrý den,chci připustit samičku betty k samečkovi a chci poradit jak to udělat tak aby se neporvali....
dělám to po 1., vše mám zařízené jen ty rybky :-O
předem děkuji za odpovědi ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2015 18:28 Žena Turbínka [2556] Re: Andrea Kytová
V kondici rozhodně nevypadá a nejmladší asi už taky nebude. Navíc ty podmínky, ve kterých ho máš. V takovém plivátku bez rostlin se betta nikdy nebude cítit dobře. Jak bych viděla tvůj následující postup - denně mu v tomhle měň 1/2 vody. Sežeň akvárko 15-20 l a krycí sklo, filtr být nemusí, ale hodně ti usnadní práci (nebudeš muset měnit vodu denně či ob den, ale jen týdně), sežeň 25 W topítko a hezky si jej hýčkej o teplotě alespoň 26 °C. Nádrž osázej rostlinami, nezapomínej na plovoucí. V rukou začátečníka jsou tyhle vodní "baňky" smrtelnou zbraní pro rybu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 18:12 Andrea Kytová Re: Turbínka
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 18:00 Žena Turbínka [2556] Re: Andrea Kytová
S pěnovým hnízdem nic nedělej, to neškodí :-) Ohledně toho "nafouknutí" zkus sem dát nějakou kloudnou fotku, tam by už problém býti mohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 17:41 Andrea Kytová – betta bez samce
Dobrý den,
koupila jsem si bettu a po týdnu se objevilo v rohu pěnové hnízdo a betta mi přijde v přední části těla nafouklejší, nevíte někdo co mám dělat ? předem děkuji za odpoveď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 13:52 JosefVavra Re: Amatértom
to bude spíš počátek stavby , jinak hnízdo čichavce často obsahuje i kousky rostlin a všelijakého "bordýlku" u bett jsem se s přidáním rostlinek do hnízda setkal jen jednou a to spíš že se kytka připletla
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 13:04 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Pěnové hnízdo/bordel
Fotka k příspěvku Ahoj, je toto pěnové hnízdo ? a dá se poznat jestli je čichavčí nebo betty ? mám jednoho samečka a dvě malé samičky. Proč ho začal dělat teď a nepočkal si až děvčata vyrostou ?
A co s ním mám dělat ?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 03:31 Muž LiborSprysl [9009] Re: JosefVavra
JosefVavra napsal: kolikátku tu oceánku? Mě to příjde neuvěřitelný , jedu prvních 4-5 dnů nálevníky z protogenu a pomalu přidávám oceanku 260.000 líhnutou při 28c za 16h aby byla co nejmenší a až teprve osmí až desátý den ji žerou všichni líhnutou normálně na 24c , vytírám jen pár ryb 3-5 párů měsíčně
To by spíš mělo být na mne... :-P Dvěstěšedesátku. Poznatek "na náhodu", prostě jsem to v létě zkusil. Takže také líhnutá při vyšší teplotě...Je fakt, že výtěry se konají v nádržích s dafniemi, takže mladé ještě přižírají, protože se v nich dafnie množí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 21:57 JosefVavra Re: MythiQ
kolikátku tu oceánku? Mě to příjde neuvěřitelný , jedu prvních 4-5 dnů nálevníky z protogenu a pomalu přidávám oceanku 260.000 líhnutou při 28c za 16h aby byla co nejmenší a až teprve osmí až desátý den ji žerou všichni líhnutou normálně na 24c , vytírám jen pár ryb 3-5 párů měsíčně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 13:27 Muž LiborSprysl [9009] Re: MythiQ
Upřímně řečeno nevím. Nikdy jsem je nedělal... smich ...ale je to velmi drobná artémie, tak bych to s čerstvou zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 12:23 Muž MythiQ [-4] Re: LiborSprysl
Na druhé straně jsem rád, že jste to uvedl na pravou míru, ještě to nějakou rybu mohlo stát život. Ještě bych se zeptal k té oceánce, rozkrmím tím i potěr galaxek, trepku jsem si sehnal hlavně kvůli nim. Sice to budu zkoušet až za delší dobu, zatím potřebuju pořádně zakrmit chovnou skupinku, ale četl jsem, že jejich potěr je velmi drobný. Vím, že by to spíš patřilo do jiného vlákna, ale v rámci soudržnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 15:07 Muž LiborSprysl [9009] Re: MythiQ
Vadila mi tato věta ... Čím víc jídla, tím líp a tím rychleji rostou. Tou to začalo, protože to byla veliká nepravda. Jinak fandím vašemu nadšení a abych utrousil něco málo navíc, tak pokud budete líhnout artémii "oceánku", můžete trepku vynechat. Ušetříte si práci i čas. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 08:21 Muž MythiQ [-4] Re: LiborSprysl
Nevím, kde jste pochopil, že své postupy považuji za nejlepší v oboru a obecnou pravdu, celé to co tady píšu, je napsané, jak to dělám já a určitě jsem NIKDE nezmínil, že se to tak dělá všude, je to nejlepší a basta, každý nemůže krmit několikrát denně, musí jim stačit ráno a večer, protože se chodí i do školy, práce je jedno kam, ale není tolik času. Trochu mě mrzí, že jakmile se tu pokusím někomu říct, jak to dělám já, jsem tu vámi napaden, jak hluboce se ve všem mýlí. Kolego, kdybych se ve všem tak hluboce mýlil, nemyslím si, že by ty malé betky čekalo něco jiného než záchodová mísa a smrt, ale všechny ty odchovy dorostly do dospělosti, pomaleji či rychleji a většina z nich teď dělá radost novým majitelům. A nikde netvrdím, že v tom není i kus štěstí, jsem začátečník, dělám to, protože mě to baví a mám z toho radost, ale vy jste taky někde začínal a dobrá, pokud vám to udělá takovou radost, raději své hluboké omyly nebudu publikovat nikde tady na foru, jen jsem se chtěl podělit o to málo zkušeností, co mám a i se něco dozvědět o tom, jak to dělají jiní a jinde, protože když se podívám vedle sebe, kouká na mě 50 rybiček, za které mám zodpovědnost, tak bych chtěl, aby se jim dařilo co nejlíp. Přenechám to tedy vám zkušenějším a jdu krmit v mých očích artémií nahusto. Ať se daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2015 04:20 Muž LiborSprysl [9009] Re: MythiQ
MythiQ napsal: Tak je jasné, že je nemůžeš přežírat, aby byly širší než delší, ale vzhledem k tomu, co se tu řeší - pomalý růst prcků při relativně vysoké teplotě, je to jak jsme to shrnul poměrně výstižné.Tolik, aby si urvali střevo jim toho skoro nejsi schopný dodat. Když jich je v akva 50 ani artemie na husto nestačí k tomu, aby vypadali všechny najezeně, nedejbože přejezeně. Všeho s mírou, navíc nejde jen o nějaké ne moc pravděpodobní prasknutí, které zminuješ. Mnohem závažnější problém je nedostatečný vývin vzduchového měchýře, který "neutáhne to množství masa" a rybky ti visí u hladiny a nemůžou plavat.
No snad jste kolego již pochopil z Pepova psaní, že se hluboce mýlíte ve svém odhadu o nepřežratelnosti bet. Chápu to po přiznání, že máte za sebou sedm výtěrů. Vaše poznámka o 50 v nádrži a artémii nahusto vás usvědčuje o tom, že nevíte co je to "artemie nahusto". Nepodléhejte dojmu, že po sedmi výtěrech víte jak na to. Lepší by bylo psát ve stylu "já to dělám takto", než byste tvrdil, "že se to dělá takto", když o krmení bet zase tolik moc nevíte. Takže jste to neshrnul nijak výstižně, protože bety je třeba krmit úměrně počtu n ě k o l i k r á t denně a hlavně v době růstu díky pravidelnému přísunu potravy často měnit vodu. A právě voda je pro růst labyrintek obecně mnohem důležitější než velký přísun potravy.
Mám za to, že labyrintky všeobecně (ale mé tvrzení se týká jen těch se stovkami a více jiker), totiž zpomalují svůj růst v závislosti na kvalitě vody v důsledku "genetické paměti druhu". Ke zhoršení kvality vody v přírodě dochází především při jejím úbytku, což není nečastý jev. A pak je třeba vyčkat, než se voda doplní. Proto jsou také velice časté rozdíly ve velikosti labyrintek...větší potěry chcípnou na nedostatek místa, malé začnou růst po zvýšení hladiny vody...A totéž se děje v akváriu. Zvýší se hladina dusíků a potěry zpomalují růst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 23:17 Muž Legioix [574] Re: Urtman
Tak dá, ale to potom není tak rovný. Dá se to řezat i přímočarkou s plátkem na kov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 23:10 JoKa Re: MythiQ
v poměru růstu potěru řešilo poměrně hodně a právě rychlý růst potěru v poměru s problémy s plaváním tam byl zmiňován
Myslím že mimo jiné právě proto padla ta Liborova poznámka, krmit, krmit vydatně, ale rozhodně nepřecpávat...
Betta není čichavec, který musí doslova plavat ve žrádle...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 23:07 JoKa Re: Daniel
Palec pro Jiřího, ale pilkou na železo se to dá zmáknout "na koleni" a bez nákladů... A nepotřebuješ ani tu pilku, stačí ti ten plátek z ní a dobré pracovní rukavice... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 22:27 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Daniel
Plexi Ti v mnoha firmach narezou laserem, neni to buhvi jak drahe, je to presne, a jeste ho nemusis shanet. Pokud bys chtel plexi obrabet sam, pozor, je extrudovane a nebo lite. Extrudovane je levnejsi, ale desne rado pri obrabeni praska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 21:57 Muž Legioix [574] Re: Daniel
Plexi se dá dobře a rychle řezat třeba pilkou na železo. A nebo i na jemné cirkulárce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 21:38 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: Urtman
Uff a ako by som rezal plexisklo (na mieru), nie som technický tip :-D niečo menej náročné ?? keby som narezal sklo a prilepil ho o seba silikónom ?? ...len to zas bude na figu údržba hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 21:37 Muž MythiQ [-4] Re: Urtman
Nee, určitě nee, labirint je další průšvih v etapě vývoje bettky, kdy se ti můžou větším soustem zadusit, navíc je vtipné je sledovat, jak si uvědomí, že jim došel kyslík a musí se rychle plavat nadechnout k hladině. Ale na splendenspower.cz se toho s vývojem vzduchového měchýře v poměru růstu potěru řešilo poměrně hodně a právě rychlý růst potěru v poměru s problémy s plaváním tam byl zmiňován. Bohužel zase forum nefunguje, takže nemůžu linkovat přímo dané vlákno.

Mám za sebou jen 7 odchovů bett, takže se nemůžu považovat za odborníka a musím zaklepat, že se mi zatím nepodařilo bettky přecpat tak, že by mi "praskly". Ale samozřejmě beru, že vy toho máte za sebou vícero. ;-) Já budu krmit jak do teď a doufám, že neuvidím umírající bettu na nadbytek jídla dost dlouho. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 21:29 JoKa Re: Daniel
Něco podobného mám udělané z plexiskla...
Je dobré, aby to bylo průhledné a nikoli modré a neprůhledné, jako je to na fotce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2015 21:28 JoKa Re: MythiQ
Tolik, aby si urvali střevo jim toho skoro nejsi schopný dodat.
Tak to by si se asi divil. Zrovna jsem chtěl Liborovi odepsat něco ve smyslu: "škoda že nejde dát víc palců než tři, až jsem byl sám překvapený, jak "snadno" se dá potěr betty přežrat..."

Mnohem závažnější problém je nedostatečný vývin vzduchového měchýře, který "neutáhne to množství masa" a rybky ti visí u hladiny a nemůžou plavat
Souhlasím jen s tím, že je to závažný problém. Rozhodně ale není způsoben tím, co zmiňuješ...
A jen pro jistotu, nemyslel jsi náhodou labyrint? ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 21:25 Muž Daniel [2] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Zdravím, chcel by som si založiť prietokové akvárium ktoré môžete vid. na obrázku. Chcel by som sa spýtať a poradiť z akého materiálu (dostupného) by ste mi odporučili spraviť prepážky (priehradky).
DIK.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.02.2015 20:48 Muž MythiQ [-4] Re: LiborSprysl
Tak je jasné, že je nemůžeš přežírat, aby byly širší než delší, ale vzhledem k tomu, co se tu řeší - pomalý růst prcků při relativně vysoké teplotě, je to jak jsme to shrnul poměrně výstižné.Tolik, aby si urvali střevo jim toho skoro nejsi schopný dodat. Když jich je v akva 50 ani artemie na husto nestačí k tomu, aby vypadali všechny najezeně, nedejbože přejezeně. Všeho s mírou, navíc nejde jen o nějaké ne moc pravděpodobní prasknutí, které zminuješ. Mnohem závažnější problém je nedostatečný vývin vzduchového měchýře, který "neutáhne to množství masa" a rybky ti visí u hladiny a nemůžou plavat. Ale jak říkám, řešil se tu hlavně problém s rychlostí růstu, což při vysoké teplotě je problém bud nedostatku stravy nebo nedostatku prostoru, takže by bylo vhodné si přečíst nejdříve celou zápletku, než jednu větu odsoudit k zániku. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.02.2015 18:09 Muž LiborSprysl [9009] Re: MythiQ
MythiQ napsal: ... Čím víc jídla, tím líp a tím rychleji rostou. ....
Takto napsaná zkratka je totální kravina!!! Bety se musí krmit sice vydatně, ale velmi opatrně nebo také prasknou. Vyleze jim střevo (stejné je to u skalárů) a je po nich... Tak bacha no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.02.2015 17:32 Muž MythiQ [-4] Re: centrum1234
Klidně jim ty červy dávej i společně s artemkou. Čím víc jídla, tím líp a tím rychleji rostou. Suchým nekrmím mladé vůbec, nerostou a hlavně to fakt nechtějí žrát, když už do toho zobne, tak to vyplivne. Dospělé mraženou patentkou, černýma komáříma larvama a potom nějaký granulky od od Sery a Hikari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 17:14 centrum1234 Re: MythiQ
podla teba tie microcervy davat len tych 5 dny a potom to futrovat artemkou?a pouzivas aj nejake vlockove alebo suche krmivo po rozplavany ak ano ake?a cim krmis chovne jedince ja davam hovadzie srdce,rybie file,mrazene patentky a bloodworm(krvave cervy preto ten anglicky nazov lebo momentalne zijem v sev irsku)to je jedine suche krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 17:04 Muž MythiQ [-4] Re: centrum1234
Artemku tak 3. - 5. den po rozplavání úplně v pohodě, před tím je rozkrmuju trepkou, ty na to máš toho mikročerva. Neproplachuju nic, valím jim to do vody i se solí. V té injekční stříkačce jí zase tolik není. Ale pokud chceš, jde to v pohodě scedit přes silonku a dáš je potom do vody k prckům bez soli, doporučuje se dávat si pozor at nanasáváš ty prázdné skořápky, ale bez nich to většinou moc nejde, tak se tím nestresuj, rybky to udajně může zabít, ale ještě se mi to nestalo. Ony to moc nechtějí jíst, když seto nehýbe je to nezajímavé.

Cyklop maražený :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 17:00 Muž MythiQ [-4] Re: Dzuda
Jasně, kldině i do neprůhlednýho, ony se nepotřebují kochat tím, co se děje venku. 8 ks co má už 2 cm, to by v kýblu přežít mohly, pro ně je nejdůležitější udržet jim teplo a jak píšeš filtr - vzduchování, ty máš doma bublifuk že (něco takovýho) - www.splendenspower.cz/…. Pokud ano, tak ho nevypínej a dej jim ho do kýblu a potom ho hlavně přesun do nově založeného akvária, žijí ti v něm nějaké bakterie, které napomáhají čistit vodu, ale je nutné, aby pořád běžel. Jinak ty bakterie umřou. A vlastně ani nevím, jak velké akvárko máš a tak. Bylo by dobré si tu udělat prezentaci nádrže.

Každopádně, pokud to chceš předělat zkus to, pokud je dáš do 2 dny předělaného akvárka, budeš riskovat, je možné, že se ti to nepodaří a umřou ti. Je možné, že to zvládnou, záleží, jak se ti následné podaří udržet kvalitu vody. Hlavně zkus zachránit co nejvíc vody z toho starého akvárka a ten filtr, tu starou vodu potom dolej do toho akva s novým dnem a kytkama a tak, taky tím trochu pomůžeš.

Na druhou stranu, betty nejsou žádný extra choulostivý rybky, zvládnou toho docela hodně a 2 cm velká ryba už je dost stará, aby bojovala. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 16:44 centrum1234 Re: MythiQ
mam ju doma pojdem to skusit od ktoreho dna im davas artemiu a preplachujes ju v cistej vode alebo davas priamo do akva.cyklop mas mrazeny alebo ho mas zivi ak zivi ako to mnozis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 16:42 Dzuda Re: MythiQ
To je můžu dát i do kýble (neprůhlednýho)? Dala bych jim tam i to topítko, ale asi ne filtr - vzduchování... Mám jich teda jenom 8 ks, jsem začátečník, nechala jsem je tam dlouho s rodičema, takže mi jich plno zabili... jinak jako úplně akutní to asi není. Jen je to moje 1. akvárko a zjistila jsem, že tam mam všechno blbě (dno, rozmístění, rostliny...). No a když bych to "nové" akvárko nechala běžet jen přes víkend a pak je přendala? Ale to je asi dost riskantní pro takhle malé co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 16:33 Muž MythiQ [-4] Re: Dzuda
Nu, záleží na tom, kolik jich máš, jak velká bude ta nádoba, jestli v té nádobě budeš topit a budeš na ní mít dekl. Pokud ano, myslím si, že by to měli bez problému zvládnout, to bych se mnohem víc bál návratu zpátky do akvárka, před týdnem jsem přelíval cca 50 prcků z elementky do většího a taky bez úhynu. Dokonce se mnou minulý rok jeli prcci na chatu v kýblu a to měli cca 14 dní a taky to zvládli. O tom, že jsem je potom o 14 dní později zabil omylem biolitem se bavit nemusíme...

Každopádně, pokud není předělání akvárka tak moc akutní, nepouštěl bych se do toho, zbytečně riskuješ. Pokud to nepočká, tak to je jiná no. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 16:28 Muž MythiQ [-4] Re: centrum1234
Krmím z injekční stříkačky živou artemkou, jak se to mrská, probudí se v nich lovci a jdou po tom jak po uzeným, zkoušel jsem teď už i mraženou spirulinu s cyklopem, ale jak se to nehýbe, tak je to prostě nezajímá, záleží podle množství potěru. Když je jich relativně málo, dá se to krmit na jedno místo, pokud je jich víc, je lepší to rozkapat do více míst, ale i tak mi vznikají velikostní rozdíly, ale říkám si, že takhle mají ti menší větší šanci na to něco chytit dřív, než jim to ti větší sní.

Každopádně být tebou zkusil bych to někdy s živou artemkou. Nevím, jak velký problém je to u tebe sehnat, ale za zkoušku nic nedáš. A nabublat artemii není nijak prostorově ani materiálově náročné, navíc menší množství artemky jde líhnout i bez bublání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 16:23 Dzuda – stěhování
Chtěla bych se zeptat, jestli je možné přestěhovat malé betty (mají 2 měsíce a cca 2cm)? Potřebuju komplet předělat akvárko ve kterém jsou... jestli je možný tu vodu přelít (i s bettama) do nějaké nádoby, mezitím předělat původní akvárko, nechat ho třeba týden trošičku "zaběhnout" a pak je tam zpátky přelít s částí té staré vody? Nebo mám počkat, až třeba do 6. měsíce radši? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 15:56 centrum1234 Re: MythiQ
je to podobne ako hadatko octove.ale ku krmeniu vzdy im davam artemku aj mikrocervy naraz lebo nikdy som si nevsimol nejaky utok na krmivo ked krmim vzdy to prijimaju len zo zeme bez nejakeho prudkeho hltania pravda je ze do tych 10 dny tu artemku moc neberu(dost jej odsavam)preto to kombinujem z hadatkami.Co sa tika velkosti co mas na foto tak u mna je to tak v 2 mesiacoch ak fotka neskresluje a este ked krmis poter ako ho krmis rozptilujes ho po celom akva alebo iba na jedno miesto dik

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1251