Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:31 R Muž romant [27981] Re: michalt
Tak pestrost a kvalitní krmení, to je dobrá cesta, ale co třeba Torben, přidáváš? Přecijenom kvalita prostředí je důležitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:26 Muž michalt [737] - Miniakvária – Výživa a ploutvičky
Když už žhavím toto vlákno, dovolte mi ještě jeden dotaz. Můj beťák má pořád trochu problémy s ploutvemi. Když moc rychle plave, nějak se mu trochu trhají. Teď se docela rychle uzdravuje ze zranění, ale už delší dobu pozoruji, že je má nějak slabší a náchylnější na poškození.

Chci se zeptat, jestli bych mu s tím mohl nějak pomoct. Třeba krmením. Vím, že nejlepší by bylo živé, ale to ještě několik týdnů nepůjde a i pak spíš jen občas. Tak dostává převážně Sera Bettagran a Hikari Tropical Micropellets, jednou-dvakrát týdně mražené patentky. Dalo by se něco z toho nahradit něčím výživnějším, co by mu prospělo? Před zraněním téměř každý den dostal na několik minut zrcátko, ale pořád nevím, jestli mu to prospívá nebo spíš škodí. Je s námi 6 měsíců, ještě u nás rostl, takže byl mladý. Snad ani teď ještě není tak starý :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:17 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant, Turbínka
Tak fajn, díky. Půjdu tedy do toho odvážně a dám tam těch 20 kousků najednou. Myslím, že po dvou měsících už ta nádrž trochu zaběhnutá je, problémům s odbouráváním toxinů nic nenasvědčuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 13:27 Žena Turbínka [2558] Re: michalt
Většinou agrese je jen vnitrodruhová nebo i mezidruhová když betta považuje jinou dlouhoploutvou rybu za příslušníky vlastího druhu, což tetra žhavá není. Ale je to klidná rybka, která chce taky klidné společníky, možná bych vyměnila druh tetry za torchu drzejší rybu nebo jich tam dala do začátku víc, v hejně je síla. Taky bych se trochu obávala po předchozí zkušenosti co holky provedly klukovi :-O
Edit: Romane jak to děláš, já než ze sebe vyplodím sloh tak Ty už máš 3x odepsáno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 13:23 R Muž romant [27981] Re: michalt
Ta agresivita byla vnitrodruhová a tetrám se nic dít nebude. Možná je trochu seřadí do hejna, ale to asi tak všechno.
Edit: Pokud je to akvo dostatečně zaběhnutý, tak nevidím důvod proč je tam dávat postupně. Bubou-li tetry z prověřenýho zdroje a ještě lépe karanténovaný, tak 20 kousků přidaných najednou za podpory výměny vody, to akvo musí vstřebat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 13:20 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michalt
Ahoj, s ohledem na agresivitu samiček betty při pokusu o přidání samečka bych se s Vámi rád poradil o dalším zarybnění nádrže, kde jsou zatím jen dvě betí samičky (128 litrů).

Plánoval jsem postupně přidávat tetry žhavé, každý týden 6-7 kusů. Myslíte, že je to bezpečné? Mám jich na začátek raději přidat méně? Vím, že betty by si teter neměly vůbec všímat, ale po předchozí zkušenosti trochu ztrácím jistotu :-). Díky za odpovědi a hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 07:31 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
Hmm...ano, to si teď taky říkám. Jen já jsem to tak neudělal z důvodu, že jsem se víc obával přesně opačné reakce, že sameček bude napadat samičky. Až když byly doma, uvědomil jsem si, že můžou být docela agresivní. Děkuji Vám oběma s Romantem za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 07:29 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Ano, ty dvě "plavající monstra" jsou opravdu samice. Několikrát jsem zkontroloval přítomnost močovpohlavní bradavky. Mimochodem, jedna z nich je očividně dominantní. I bez samečka se chová tak, že když se ta druhá přiblíží, zažene ji. Ale fyzicky si neubližují. Začalo to tak dva týdny po jejich nastěhování do nádrže. Paradoxně, na samečka podstatně víc útočila ta méně dominantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 23:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Samice tam byly driv, jsou tam zvykle a on je vetrelec, v novem prostredi. Byt to opacne, mel by vetsi sanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 23:01 R Muž romant [27981] Re: michalt
A ty dvě jsou prokazatelný samice? Aby jsi tam neměl zakuklenýho krátkoploutvýho samce a ten si na tom sokovi smlsnul.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 22:55 Muž michalt [737] - Miniakvária – Masakr ve 128 litrech
Ahoj, tak jsme doma zase o zkušenost bohatší. Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že dneska našeho samečka betty přeložím z miniakvária do 128 litrů ke dvěma samičkám, které tam bydlí už tři týdny. Tak jsem to udělal a nastal masakr jako z Tarantinovych filmů. Myslím, že beťák je rád, že to vůbec přežil a asi z toho bude ještě měsíc špatně spát.

Jedna ze samiček začala okamžite plavat hned vedle něj, snažila se někam jej zatlačit. On se začal na obě holky jen napařovat a snažil se uplavat někam do bezpečí. Jedna ho občas švihla ocasní ploutví. Jednou na něj normálně otevřeně zaútočila, až se radši schoval pod rostliny u dna. Jenže pak se potřeboval nadechnout, tak jej holky zase našly a pustily se do něj společně. Vypadalo to jako v těch komediích, kde chlápek nevědomky vejde do sadomasochistického salonu a nestačí se divit, co se tam s ním děje. To bylo neuvěřitelné, za pár minut měl náš sameček ocasní ploutev na tři kusy :-( a vypadal dost zmateně. Tak jsem jej rychle zase přelovil zpátky do miniakvária. Tam teď zase dostane terapii Torbenem, výměnami vody a vyšší teplotou. Myslím, že už se s ním o nic podobného nepokusím.

Moc mne mrzí, že jsem mu ublížil, snad se z toho vzpamatuje. Kladu si však otázku, co jsem udělal špatně. Tušil jsem, že sameček nebude mezi těmi samičkami dominantní, už ty dvě se občas honily víc než jsem čekal, jedna očividně dominantnější než druhá. Ale netušil jsem, že se sameček téměř nechá sežrat. Myslel jsem, že 128 relativně zarostlých litrů je dost na to, aby se všichni nějak rozkoukali a přežili spolu. Možná je problém v tom, že sameček je s námi už půl roku a samičky jsou o dost mladší. Jak píšu, podobný masakr už vidět nechci, tak to znovu zkoušet nebudu. Ale jen tak pro budoucnost, nemáte náhodou odhad, co jsem asi tak mohl udělat špatně? Nebo je to opravdu jen dáno osobností každého jednotlivce? Díky za komentáře a přeji všem hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 21:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miskn
Tak tohle jo, jak to zaroste, bude to bajo ;-) . Hrej si s tim, jak rostliny porostou, trosku je umravnuj at neco neznici stinem neco jineho, at tam udrzis nejaky sklon rostlin od celniho skla k vyssim dozadu, a budes mit nadherne akvarko. Vypada to, ze cit pro to mas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:48 JoKa Re: Miskn
Vypadá to na pohled dobře. Nech to zaběhnout a nepodceň výměny vody a bude vše ok... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:43 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: romant
Fotka k příspěvku tak opraveno, kytky, kořen, výměna části vody. snad to bude lepší :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 13:41 R Muž romant [27981] Re: Miskn
Miskn napsala: ... žádný učený z nebe nespadl, že...A to bys koukala co jich tady každej den je. :) Teď se hlavně zaměř na kvalitu prostředí, jak jsem psal, měnit častěji vodu a možno přidat ten výluh, teplotu na min. 25 stupních a s krmením bych se moc netrápil. Až bude prostředí jak má, tak mu jistě začne více šmakovat a trošku vyhládnutí mu neublíží a nebude se zhoršovat voda, tím jak tam sypeš krmení a on to nežere. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 13:37 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: romant
Jj pánové, tak vám dík. žádný učený z nebe nespadl, že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 12:57 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Tak nějak, když přihlédnu k tomu, že tazatelka má 14 dní "starý" akvárko, tak to se ani nedivím, že tam beťákovi nechutná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 12:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Myslíš jako v Daliborce??? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 12:53 R Muž romant [27981] Re: Designer
Jen jestli to nebude prostředím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 12:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Dobrá Hikari, Tetra, Sera...Ocean v čele v tomto segmentu...Granulky jsou lepší než vločky...Ale musí přivyknout. Pak jo. O své vůli v začátku to bude slabší...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 12:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tak to tedy prudce nesouhlasim. Me Betky zerou granulky Hikari www.shopping-online.net.au/…
a ted i tohle www.akvapotreby.com/… , obcas neco na prilepsenou, ale kdyz jim dam vlocky www.prirodni-akvaria.cz/… , berou to jako bych jim dal narozeninovy dort, vubec mi nepripada ze by to braly z nouze. A mam ted dve male samicky, takze krmim vic at hezky rostou, hlady rozhodne netrpi, a vlocky si opet vzaly Betky vsechny, naprosto bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 12:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Miskn
Betty vločkové žerou, ale jen z nouze. Z velké nouze...Ocean pro betty je třeba dobrý, ale drahý jako prase...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 11:27 R Muž romant [27981] Re: Miskn
Přidat hned a pohlídat si to výměnou vody, což bych stejně tak jako tak činil častěji. Akvo je čerstváček a N látky budou lítat a co bych taky přidával, je rašelinový výluh, třeba Torben dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 11:06 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: amrtin
Tak pan ryba se už uklidňuje, ale chci přidat pár kytek ať má víc úkrytů a asi kořen (pokud konečně seženu). Můžu to udělat hned nebo tím akorát akvu uškodím? díky
Jo ale krmení (vločkové) mi plive, to je OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 19:28 amrtin Re: Miskn
Jo,on zas něco vydrží,neboj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 19:25 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: amrtin
Zkusím, snad se zklidní "divočák" hmm V kelímku byl tak 15 minut a pak šel do většího kelímku (asi 2 litry) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 19:20 amrtin Re: Miskn
No,v tom "kelímku" v prodejně se ani moc hýbat nemůže :-| Vodu vyměňovat musíš,pokud ho nechceš otrávit.Ale na druhou stranu správně naznačuješ něco o stresu,takže já za sebe i za něj doporučuju měnit "pouze" obden něco mezi třetinou a půlkou.

25 st. je v pohodě,zítra mu dej klid,jen pozoruj,jestli se chová "normálně" a trochu ho nakrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 19:18 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: michalt
Voda měněna včera večer. I tak mám měnit denně vodu? teplota je 25°C. Jen mi přijde zvláštní, že hodinu před přesunem do akva, byl ve stejné vodě jen v maličkém objemu a byl klidný. Nechci ho zbytečně stresovat no. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2014 19:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miskn
Ano, to je malo, akvarium se zabiha mesic a po 14ti dnech v nem jeste mohou pro ryby panovat tak dobre podminky, jako pro cloveka bez skafandru na Marsu. Budes ted muset casteji (rekneme co 2 dny) menit tretinu vody, at to ryba nejak zvladne.

A zkus zhasnout to svetlo, a nebo aspon necim ztlumit (treba plovouci rostlinou), uvidis jak se uklidni. Na mne nekdo naprat takovou davku svetla v krabici, kde bych se nemel kam schovat, asi bych si myslel, ze nadesel muj konec...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2014 19:14 amrtin Re: Miskn
14 dní je málo,měň vodu obden(1/3) a pozor na teplotní šok,kolik tam má stupňů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2014 19:12 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Miskn
Ano, 14 dní obecně není dost. Kdy jsi naposled měnila vodu? Právě po 14 dnech vrcholí různé procesy, které produkují toxické látky. Bude nejlepší měnit denně tu půlku objemu vody a sledovat, jak bude reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 19:07 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: amrtin
Jo tak to dík :-D
"Zajeté" cca 14 dní, je to málo? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2014 19:07 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Miskn
Je správná informace z prezentace, že akvárium bylo založeno dnes? Jestli ano, nebude zaběhnutý filtr a v té vodě může ledacos být. Takže jestli je to opravdu tak, měnil bych 1/2 objemu vody denně po dobu dvou týdnů. Průběžně bych sledoval, jestli jej to upokojuje nebo nikoliv. Jaká je v nádrži teplota?

Podle fotografie by mohlo pomoct taky víc plovoucích rostlin, aby se cítil pohodlněji. Nebyla náhodou prudká změna teploty vody, ve které právě byl? To rychlé plavání může být jednoduše stres z nového prostředí nebo projev ne zcela vyhovujících podmínek, které se musí usadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 19:04 amrtin Re: Miskn
Třeba si myslí,že seš jeho samička :-D
Bylo akva pořádně zajeté?Krmit můžeš druhý den,až se uklidní po stěhování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 18:48 Žena Miskn [0] - Miniakvária – Moje první Betta
Zdravím. Dnes jsem si do akva přinesla svoji první rybu-Bettu. Než jsem ji dala do akva, byla asi hodinu v cca 2l nádržce s vodou z akva. Byla tam taková nečinná, spíš polehávala. Přendala jsem ji do akva (20 l), nejdřív se schovávala, po chvilce začala "bláznit". jako by se snažila utéct. lítá nahoru dolů v rozích akva. když se přiblížím ke sklu, tak se přede mnou "naparuje". je tohle chování normální? :))) kdy mám začít krmit? díky moc za rady. jsem totální neznalec :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 08:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: julisek2010
julisek2010 napsala: Já si myslím, že si brzy zvykne... taky když poprvé přinesu Bettu domů, tak trvá několik dní, než začne jíst. Tři neděle neměl v hubě, přejel dva kontinenty, přelívali ho z vody do vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 23:11 Žena Atika [134] Re: jecidlo
Já bych mu tam dala než to akvárko trochu zaroste víc plovouček, které jsou i v prostoru - růžkatec, řečanku, případně pár šlahounů egerie. Můj beťák se tím rád prodírá. Zatím je tam moc volného prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:22 Muž lojzalojzovic [327] Re: Jája
Myslím že tak 3-5otíků by bylo v pohodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:41 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: lojzalojzovic
Pokud by ta samice nebyla OK, tak bych bettu nechala samotnou a pořídila pouze 5 minipancéřníčků. Víc ryb bych tam nedávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:31 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: nemam
Přijde na to, jak to myslíš. Jestli nechceš odchovávat, jen chovat, je potřeba udržet stabilní teplotu vody kolem 25-26 C. Betty se dají chovat i při nižší teplotě, ale stávají se pak náchylnější k nemocem. Jestli v místnosti nemáš těch 25 C, je dobré obstarat topítko, které má třeba pevně nastaveno 25 C.

Nevím, co myslíš tím "s termostatem." Pokud vím, každé topítko má termostat. Jestli myslíš možnost změny teploty, tak to k obyčejnému chovu snad ani nepotřebuješ. Jen někdy, kdybys musel třeba léčit, je vhodné teplotu dočasně zvýšit až ke 30 C. Tehdy je dobré mít nastavitelné topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nemam
Topitko s termostatem se da poridit za par jednotek set korun, a pokud ani ty nemuzes dat, pak budes mit s akvaristikou problem vzdycky, nejen s Betkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:24 nemam – bojovnice
Ted já prosím o radu je potřeba k chovu bojovnic topení s termostatem je drahý moc prosím o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:13 Muž lojzalojzovic [327] Re: Jája
Pozor, samice k samcovi v takhle malém akva není dobrý nápad, zvlášť jestli není nebo nebude více zarostlé - mohl by ji umlátit.

Jecidlo - já bych byl pro ten jemnější písek, líp v něm koření rostliny, líp se udržuje a pokud dáš tmavý tak více vyniknou barvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 12:00 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: jecidlo
No a co kdybys pořídila bettě klukovi ještě holku. Mohlo by to být řešení. Tady je problém, že ryby vhodné do malých nádrží jsou taky malé, takže by je betta mohla považovat za žrádlo. Možná ještě přišla v úvahu razbora Hengelova, ale stejně podle mě by to pro ni spíš bylo malé.
Já bych to říční dno nechala. Mám ho taky a vše roste naprosto v pohodě. Dobře se do něj sází, nic v něm nezahnívá a dobře se odkaluje. Nevidím v tom problém. Pokud nemáš, tak si pořiď několik šnečků piskořek. Jsou většinou zavrtaní do na a živí se odpadem, dno svým rejdění provzdušňují, prostě jsou to takoví malí velcí pomocníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:54 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: jecidlo
Podívej se tady na fóru do vlákna Ryby vhodné do malého akvária (21 l až 50 l), případně až budeš mít nějakou inspiraci, napiš tam, určitě Ti někdo zkušený poradí, co a jak nakombinovat, aby to bylo hezké a všichni spokojeni. Ale něco se tam nakombinovat dá, i když na tetrovité ryby (nebo jak se to správně česky píše) to nebude.
Dostáváme se mírně OT, správci snad prominou. S mícháním různých frakcí dna zkušenosti nemám, ale očekával bych, že ten jemnější proste padne níž pod ten hrubší a problém se tím zcela nevyřeší. Ale nevím, nepřijde mi to zase tak špatné, aby v tom nic nerostlo. Zkušenější se snad ozvou a řeknou, jestli to stojí za patálie s výměnou dna nebo nikoliv. Ale jestli to dno měnit, tak je to lepší co nejdřív, dokud se ještě nic pořádně nezaběhlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:53 jecidlo Re: michalt
Fotka k příspěvku Kryci sklo to ma. Ono jak v tom neni topitko tak to ma stejne teplotu ta voda jako okoli. Tech cca 23 stupnu. Rostlinky jsou i vzadau, ale je pravda, ze velke jeste moc nejsou, ale uz je na ceste dalsi varka rostlinek od sestry z akvarka. Takze jich bude jeste vice. No dno je velikost 4-8 a domichane 3-4mm. Pokud by mely problem zakorenit, mam to jeste radsi cele vybrat a zkusit dat jemnejsi nebo promichat treba s piskem?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:50 jecidlo Re: Legioix
Ups... To jsem zas neco napsala... coze Dobra my tojeste promyslime. Ale asi nebudu jedina, ze? Zivorodky se taky nedoporucuji, ze delaji bordel, tak co teda k betakovi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:46 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: jecidlo
Ta nádrž podle mne nevypadá špatně a AŽ SE ZABĚHNE :-), může v ní být beťák spokojen.

Jen několik poznámek, které asi nejsou akutní, ale stojí za to pamatovat na ně:

Nešumí ty kamínky, když se jich několik vyndá z akvária a polijou se octem? To by mohlo komplikovat růst rostlin.

Dno se mi zdá být dost hrubé. Nejsem si jistý, jak v něm tyto rostliny budou schopny zakořenit. Taky odkalování může být problematické, protože organický odpad může zapadat mezi kamínky, kam se odkalovač nedostane. Ale nějaké rostliny tam asi růst budou a jestli nebude přerybněno, i údržba by měla být možná.

Není vidět celé akvárium, ale z toho, co vidět je, bych možná zvážil přidání víc rostlin. Betta ráda plave houštím rostlin. Ty taky pomůžou udržet biologickou stabilitu nádrže. Trochu víc bych to osázel.

Má to akvárium krycí sklo? Jestli ne, neměla by teplota v místnosti klesnout pod (přibližně :-) ) 23 C, aby beťák nedýchal chladnější vzduch.

Jak píšu, tohle jsou jen poznámky na zvážení, které mi napadají, ale asi to není krize (zkušenější se snad vyjádří). Krize jsou ty časté výměny vody, ty jsou teď opravdu nezbytné, než se to celé usadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:45 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: jecidlo
S dalšími rybkami počkej klidně ještě měsíc. A dej při výběru pozor, abys nezvolila ryby, které do tak malého AQ nepatří. Zřejmě máš AQ 50x30x30. Počítej s tím, že máš cca 35-37l čistou litráž. Takže jich nemůžeš pořídit moc. Možná bych tam dala pouze několik pancéřníčků, hodně malý druh.
Neonky skutečně ne. Obecně tetrovité ryby jsou hodně aktivní plavci, takže AQ minimálně 1m dlouhé je pro neonky minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:44 Muž Legioix [574] Re: jecidlo
Neonky v tak malem AQ nemají co dělat!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67619x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1151