Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2018 15:13 R Muž afc1886 [14682] Re: Iceman
Ale pestřejší strava by byla lepší pro toho fešáka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 10:34 Muž Kubaa [718] Re: Iceman
Může
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 10:30 Muž Iceman [96] – Krmení
Ahoj všem rád bych se zeptal zda může být Betta denně krmená mraženými patentkami. Hodlám to prokládat granulkami od Hikari a Tetra.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2018 20:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Já
-nelze ,pouze je chovat každého zvlášt ,
-u bett reakce na oploutvení guppek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2018 20:33 R Muž romant [27987] Re: Já
Nijak, je to přirozené chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 20:29 – Betta okusuje ploutev gupce
V akváriu chovám celkem 4 ryby, 3 paví očka a 1 bettu.
Betta si zasedla na jednoho z oček (sameček) a okusuje mu zadní ploutev. :-(

Nevíte někdo jestli se to dá bettu odnaučit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2018 13:01 R Muž Anthrax [4762] Re: mikileo
Záleží jakého šneka.Na co proboha chemii? Nic takového si nenechej vnutit, pokud nevíš co to je a jestli to potřebuješ. Hlavně to chce topítko a kryt. Beťák ti krevetky pravděpodobně sežere. Písek to chce rozumné velikosti, např 1-2 mm. V kamení ti nic kořenit nebude a nepůjde to odkalit. Radši vezmi ten vodňakovec než okřehek. Ale chce to i další rostliny. Betty mají rády hustý porost, tak se toho neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 12:56 Muž Kubaa [718] Re: mikileo
Sice nevím, jak vypadá říční písek č. 8, ale pokud to popisuješ jako menší kameny, tak určitě něco jemnějšího. Zvlášť do tak prťavého akvária. Šneka určitě můžeš hned. Chemikálii? No hlavně vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2018 12:50 mikileo Re: afc1886
Děkuji Vám za rady. Slečna mi prodala říční písek č.8 a mě to připadá jako spíš menší kameny. Nemám si pořídit na podklad něco, třeba jemnější písek, nebo něco, v čem by se ty kytičky zakořenily? Pro mě jako laika je to moc veliké. Nebo to č. 8 bude stačit? Nevím také, jaké květinky. Nabídky jsou okřehek malý a vodňakovec vzplývavý, ale mě to připadá, že se hladina zahltí. Nebo stačí jakékoli, co nebudou až na hladině? Poslední otázka. Kterou tu chemikálii musím nyní dát do akvárka, než koupím Betťáka? A mohu i šneka? Nebo časem i několik krevetek? Někdo tady psal, že to nevadí. Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.02.2018 21:11 R Muž afc1886 [14682] Re: mikileo
Živé rostlinky jsou nutnost, ale bez krycího skla ti to nedoporučuji. Důvod se dočteš tady rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra . A ještě jednou, to akvárium je na jednoho pěkného fešáka. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 21:07 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: mikileo
Ale aj v piesku porastú rastliny dobre. Len je treba zvoliť správne druhy ohľadom na veľkosť akva a náročnosť pestovania. Ja som si krycie "sklo" vyrobil z PS fólie hrubej asi 1mm a funguje to. Tak hodně zdaru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 20:59 mikileo Re: Drvi
Omluva akvárko mé 20x20x40. Nemám poklop a chtěl bych to pidi akvárko nevrčící a otevřené. Jen ty živé rostlinky bych si tam přál. Ale to by chtělo asi i jiný podklad, že? A mohu zkusit nejdřív dvě Bettky a šneka a pak další nebo je to jinak, A děkuju Mikileo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.02.2018 20:12 Žena drvi [2894] Re: mikileo
Místo umělé rostlinky, tu rovnou vyhod nebo vrať, si poriď rostliny živé, nějaký akvarista z tvého okolí ti jistě něco z přebytků daruje. Světlo bude nutnost, pro začátek stačí normální stolní lampička, časem to bude chtít něco normálního. Pro bettu je nutné topitko a kryci sklo na akvarium. Místo dvou samiček betty si za ten měsíc, až se ti akvo zajede a rostliny začnou růst, pořiď si radši jednoho samce. Jinou rybu tam už nedávej.
A proboha, už žádnou slečnu z akvaristiky neposlouchej, chtějí jen kšeft a poradit neumí nebo nemají zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 19:40 mikileo – poradit, prrosím
Ahoj, dostal jsem miniakvárko 20x20x30 a k tomu 500,-. Nemám filtr, světlo ani kompresor. Doporučili mi Betty samičky a šneka-y.Proto píši sem na tyto stránky. Zakoupil jsem říční písek, kořen, umělou rostlinku, teploměr, odkalovací zvon, nějakou menší skálu s asi bonsai a dva pytlíky krmení pro betty. Rybičky až asi zaměsíc. neni many. Namočil jsem i písek do octové vody, jaen část, prý když začne pěnit je to špatně. . Můžu k těm bettynkám mít i jinou rybku? Nebo je to všechno nějak špatně? Děkuji všem za radu.
EDIT- Jen jsem k tomu chtěl dodat, že jsem chtěl rotlinku živou, ale slečna prodavačka byla proti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 17:41 Marie Re: Belisana
Děkuji za rady, tak jsem to nakonec vyřešila tak, že jsem tu "polámanou" dala na dva dny do porodničky, aby měla teplo a mezitím jsem s kámoškou domluvila, že si vezmu tu zdravou. Teď už je sokyně pryč, tak jsem ji zase pustila do akvárka a zatím vysedává na filtru, mezi ostatní se jí moc nechce, ale žere a vypadá to,že to snad přežije....tak uvidíme výhledově, jestli se jí třeba i trochu spraví ty ploutve... každopádně jsem ráda, že jsem nepodlehla tlaku a nespláchla ji do WC jak žádali rodinní příslušníci...třeba se z toho dostane...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2018 10:25 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Marie
To je u bett normální, vydrží spolu určitou dobu, pak ale dojde k tomu, že jedna z nich dospěje a začne napadat druhou. Dvě holky v jednom akváriu není dobrý počet,vůbec to nemusí znamenat, že tam máš kluka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 00:26 Marie Re: Wanderer
Drvi to má moc pěkně vyřešeno, je to paráda, ale tohle než bych zrealizovala, tak by asi stejně už bylo po ní, každopádně pokud bych chtěla chovat betty, tak je to dobrá inspirace....když jsem je kupovala, tak jsem měla obavy, jestli se nebudou bít, ale pán ve zverimexu říkal, že samičky se snesou :) no uvidím, jak na tom bude zítra, pokusím se ji co nejrychleji někomu dát a když to nedopadne, tak ještě popřemýšlím víc nad tou přepážkou, ale asi to taky nepůjde zrealizovat..... uvidím a děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 00:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Marie
Co je nějak v akváriu oddělit nějakou přepážkou? Tak jako tak je to provizorka a buď ji musíš někde udat nebo jí pořídit solidní bydlení. Mrkni na prezentaci Drvi, jak má tři beťáky vedle sebe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 00:02 Marie Re: drvi
Děkuji, no růžkatec tam má, ale topítko asi jen tak neseženu..tak ji aspon dám to krycí sklíčko...nejradši bych ji dala zpátky, jenže ta druhá by ji stejně zamordovala...tak nevím, no.. asi stejně umře...ale je mi fakt divný, že skoro rok žily v poklidu a najednou se do sebe daly...asi se ta menší odhodlávala, až se odhodlala.... vždycky spíš proháněla ta větší tu menší, ale spíš jen od žrádla nebo tak, nikdy to nebyl takový boj jak tento týden....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 23:35 Muž Kubaa [718] Re: Marie
Pořiď ji minimálně 12litrove akvárium (30x20x20). Lépe aspoň třicetilitrové. Držet ji ve 2 litrech je týrání zvířat. To jí radši někomu dej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.02.2018 23:35 Žena drvi [2894] Re: Marie
Žádnou dvoulitrovou hrůzu nepořizuj, to uz je lepsi 5litrova zavařovačka, ale...musi mít topítko, betty potřebuji teplotu min. 26 st, pokud se léčí z poranění, tak klidně i 28. A kryci sklo, aby nenadechovala studený vzduch. Bude potřeba přidat tam i nějakou plovoucí rostlinu, aby se ryba cítila lépe a zároveň tím pomůže s udržením rovnováhy v akvu bez filtru. Ideální by byl Růžkatec .
Ale to je všechno jen provizorium, pokud ryba zranění v těchto podmínkách přežije, měla bys ji pořídit aspoň 20 litrové nanoakvarko s topením, filtrací, spoustou rostlin a filtrem a tím krycím sklem. Držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 23:26 Marie
Dobrý den, nevím, kam přesně dotaz zařadit, tak píšu sem..mám takový problém, v březnu lonského roku jsem si pořídila 3 bety (samičky) do malého společenského akvária, jedna záhy pošla, ale dvě žily v souladu s ostatními rybkami, až tento týden jsem si všimla, že bety se do sebe zakusují a ta dosud menší velice útočí na tu větší, uvědomila jsem si, že asi nakonec s těch samiček vyrostli samečci (je fakt, že od toho března hodně vyrostly a narostly jim krásné závoje)a že jde o boj o život, druhý den jsem tu větší musela vylovit, byla už úplně orvaná a mám ji v zavařovací sklenici, protože ji nemám kam jinam dát..chtěla jsem se tedy zeptat, jestli bude lepší ji nechat v té sklenici dožít a nebo jestli jí mám pořídit aspon takovou jednu příšernost, co jsem našla na netu a sice samočistící 2 l akvárium MY FUN FISH, pokud by to pro ni bylo alespon trochu lepší? Do akvária ji vrátit nemůžu, stačí když se se sklenicí přiblížím ke sklu akvária a ta menší na ni přes sklo akvária ihned útočí. děkuji (první příspěvek mi někam zmizel, tak nevím jestli tu tento můj dotaz nebude dvakrát)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2018 12:47 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: AndreaLulu
Aquasave ti to nevyřeší, akvárium chce svůj čas, není kam spěchat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.02.2018 22:02 R Muž romant [27987] Re: AndreaLulu
Oni se těší, že si k nim příjdeš koupit novou osádku, to co je ti zde razeno, toho se drž. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 21:44 Žena AndreaLulu [1] Re: RE5PEKT
Jo ták, moc díky, ve zverexu povídali že když tam dám Aquasave tak je tam můžu šoupnout už za 24 hodin, pravda že mají většinou odlišné názory oproti netu. Ještě jednou díky oběma za pomoc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 20:22 Muž Kubaa [718] Re: Vojtěch Flídr
Betta a neonky nejdou dohromady (teplota).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 20:12 Muž Vojtěch Flídr [-1] Re: RE5PEKT
Akvárium je poměrně nové takže tam ještě nějáké ryby dokoupím a živorodky už to nebudou :-D Dík za informaci ještě to zvážím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 18:35 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.AndreaLulu+Vojtěch Flídr
Andrea: Vadí, ale co naděláš. Cuká, protože je možné, že nemáš ještě plně zaběhlou nádrž.

Vojtěch: Možná ano, ale raději ne. Pokud tam chceš bettu za každou cenu, tak 3-5 samiček BEZ samce NEBO 1 samce BEZ samic (ale možná ho budou ostatní okusovat). Raději bych doplnil počet neonek na 20. Hlavní problém je v tom, že máš samé živorodky a každá taková vydá za 2-3 ryby jiného druhu co se výkalů týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 16:33 Muž Vojtěch Flídr [-1] – Betta ve smíšeném akváriu
Ahoj, rád bych se zeptal zda je možné chovat v mém akváriu (viz. prezentace) bettu a pokud ano, tak jestli je lepší jen samec nebo samec + 2 samice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 15:36 Žena AndreaLulu [1] Re: Kubaa
Takže se jich zbaví i sama? To je skvělý, díky. Jojo všechno ostatní je v pohodě se zdá. Džungli zařídím, ale nevadí že se v tom dně budu hrabat? A nevíš proč sebou ten sameček tak cuká při tom plavání?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 15:23 Muž Kubaa [718] Re: AndreaLulu
Pokud je všechno ostatní v pohodě tak se ploutve rychle zahojí. Pokud se samice nevytře se samcem tak se jiker časem zbaví i bez něj.

Chce to ale tu džungli. Ne volný prostor, kde je sem tam nějaká kytka jako v zahradě, ale spousta kytek, jako v lese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 15:19 Žena AndreaLulu [1] Re: Kubaa
Tak jo, a co ta betinka, bude dobrá? Co když se nevytřou?
Jsem totiž z úplné prdele a do města se dostanu nejdřív v pondělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 15:05 Muž Kubaa [718] Re: AndreaLulu
Já bych řekl, že máš v tom akváriu málo kytek. Udělej tam pořádnou džungli, aby ryby měli víc soukromí a snáz se ztratily, pokud je někdo honí. Pak, pokud si sednou (ne každá samice s každým samcem vytvoří pár), se třeba i vytřou. Ale základ pro labyrintky je džungle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 14:56 Žena AndreaLulu [1] – nezkušenost
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, moje betinka je plná jiker a sameček před ní utíká když k němu plave (hodně sebou při tom škube)a schovává se v lebce (dekorace). Má z toho zbrklého plavání pocuchané ploutve. Bála jsem se že z toho ta samička praskne, a tak mě napadlo je dát k sobě do porodničky....velmi blbej nápad. Jednou utíkal sameček před samičkou a pak zase naopak, byli tam jednu noc a je pocuchaná i samička.To sem pěkně podělala. Úplně na začátku když jsem je dala do aqua, sameček proháněl holky, ony se vždy bezpečně ukryly, on stavěl pěnové hnízdo a vypadalo to všechno super...No a teď se o ně bojim, mám je hrozně ráda :-(

Poraďte prosím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 10:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: BigZahry
Stejně tak se děje i v přírodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 18:57 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: BigZahry
beťák má roupy :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 16:34 BigZahry Re: afc1886
To me taky napadlo, ale jednak jsem projel GoPro, co na to mám zamiřené a vůbec jsem ho tam stavět hnízdo neviděl a navíc se to v průběhu hodin mění (tvar, polohu, velikost)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2018 16:29 R Muž afc1886 [14682] Re: BigZahry
To je pěnové hnízdo. Trochu si počti rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 16:18 BigZahry Re: Belisana
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

Tak jsem provedl všechny změny a na hladině se mi začala dělat tato pěna :-D co s tím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2018 11:24 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: BigZahry
Já bych to nepropojovala, nech každé zvlášť. Stane se, že ti v jednom onemocní ryba a natáhneš si to vedle. ;-) To uvažované druhé nechej zatím zajet, nic nehoří .. A topítko by měl mít každý svoje, totéž krycí sklo.
rybicky.net/nadrze/26432 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 09:47 BigZahry Re: BigZahary
Ahoj,

jo dám to do kupy, samičky už jsem odvezl, koupil šneka :-D Pro rostliny jedu odpoledne ke známému.

Každopádně mě dneska ještě probleskla hlavou myšlenka, že bych teda udělal ještě jedno takové akvárko, aby to na té skříni trochu žilo a dal je vedle sebe hned. Je velká hovadina mezi nimi přečerpávat vodu? Že bych tím ušetřil za filtraci a topítko, ponorné čerpadlo mám doma naprosto nevyužité.. Zpátky bych ji vracel na principu spojených nádob..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 22:36 BigZahry Re: ctibum
Ok, dekorace jsou pryč, Hornbach mám 10 minut odtud, tak tam zítra zajedu. Nejsem si jist, kdy je další burza..

Registraci udelam zítra, jsem na mobilu...

Díky za rady, evidentně jsem to vše blbě nastudoval..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 22:25 R Muž ctibum [6908] Re: BigZahry
Já bych ti doporučil samičky a Krunýřovce co nejdřív někomu dát. Klidně zadara do zverimexu. Zkus Hornbach, jestli máš v dosahu nebo tu burzu, kdes je koupil.
Z akvárka vyhoď tu červenou štětku i maják a vyházel bych i ty šutry, v tak malém akvárku to všechno jen ubírá objem.
Rostliny viz Anthrax.
A krycí sklo, jestli nemáš.
To uhlí bych z filtru zase vyndal a dal tam zpátky molitan.
A taky se tu zaregistruj. Při registraci dostaneš seznam témat vhodných pro začátečníky. Ty si přečti. Na osvěžení paměti ;-) A tady nahoře v modrém rámečku odkaz na web o Bettách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 22:24 BigZahry Re: Anthrax
To je pravda :-D byla to spis taková meta..

Ty nádrže u sebe jsou opravdu super :-) asi začnu rozšiřovat, je to skvělý napad!! To by se i mohli potom samci naparovat přes sklo, ne?

Diky moc za rady! A v každé nádrži musím držet pouze samce, nebo muže být i par?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.01.2018 22:20 R Muž Anthrax [4762] Re: BigZahry
Můžeš je darovat. Do záchodu je nesplachuj. Potěr? A co by jsi s tím dělal? To není taková sranda, jak se zdá. Musíš mýt spoustu separačních nádrží a jestli nevíš kam se třemi přebytečnými samicemi teď, tak co potom se stovkou mladých bett? :-) clanky.splendenspower.cz/…
e-akvarium.cz/… (str. 7 - 10)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 22:18 R Muž afc1886 [14682] Re: BigZahry
Buď darovat rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku , nebo slepit další akvária a inspirovat se tady rybicky.net/nadrze/24055-mini-trio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 22:17 Jakub Re: BigZahry
A šneka.:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 22:15 BigZahry Re: Anthrax
Tajně jsem doufal v potěr :) navíc co se samičkama? Přece je nespláchnu..
EDIT- Jinak pro kytky zajedu ještě zítra..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2018 22:10 R Muž Anthrax [4762] Re: BigZahry
I v té větší nádrži to nemusí být ok. Některé Betty jsou prostě psycho. Ta nádrž by ale měla být více zarostlá a členitá, aby se měly samičky kam úkryt. Jednodušší řešení by pro tebe bylo dát ty samičky pryč. Než zakládat další nádrž s nejistým výsledkem.

To bílé bude nějaká plíseň. Máš šneky (okružáci, levatky)? Ti by to mohly sežrat.

Rostliny:
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_caroliniana
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_corymbosa
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 22:05 BigZahry Re: Anthrax
Tak to jsem trosku nečekal, no slepit větší je to nejmenší, ale bude trvat, než se zaběhne... jaké rozměry jsou ideální? Na internetu jsem se dočetl, ze to stačí, proto jsem to dělal. Každopádně jsem tu pro radu a dam na vás..
A jaké kytky mám koupit? Co doporucujete?

Jinak ma někdo nápad co je to bílé?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=301