Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 13:35 peta Re: romant
prave jeste svetlo zadne,nechtel ajsem jen tak proste nejake koupit.....:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 12:38 Muž Zab01 [61] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Fajn, díky všem za rady, zkusím to nějak zkombinovat a uvidíme co z toho vznikne, zatím mám ještě čas než to vyroste :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 10:04 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Semtex
Koukam, koukam, a tam to proudi jen temi netesnostmi mezi skly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 09:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
nebo mrkni na moje Bettarko.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 09:47 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: LiborSprysl
Jestli to chapu spravne, autorovi dotazu jde o to, jak udelat filtraci (proudeni) vody pres vsechny ty kojky. Mels to nejak vyresene a nebo jen vymenami vody? Nebo co plexi v netesnestech samo pusti? A ta skladaci mrizka, mame si predsatavit neco jako hrebeny do sebe zasunute?

Prosim, popis to trosku, take mne to zajima :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 05:51 Muž LiborSprysl [9009] Re: Zab01
Hele teda když je to daleko, tak jeden fígl, který jsem používal já v dřevních dobách, kdy jsem ještě s beťáky soutěžil...Není třeba dělat spešl nádrž, co s ní, až tě bety přestanou bavit.
Akvárko veliké plochou, ale nízké, rozdělené skládací mřížkou z plexiskla. V podstatě se dá udělat neskutečné množství kójek. Filtr jsem měl malý, výkonný, motorový. Tam byli ti potencionální borci. Ti ostatní dorůstali v petkách...nejjednoduší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 19:04 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Zab01
Ovsem kdyby sis udelal police, ten objem akvarii nemusi byt nijak velky, muzes jednoradych naskladat nad sebe celkem dost a mas po problemu, zas tak tezke to nebude, takze to na neco celkem snadno ustavis a lepe jeste ukotvit do zdi, kdyz to bude uzke. Na Bettky nepotrebujes moc vysokou hladinu, takze o nastosovani nad sebe si to primo rika a neplytvas prostorem. Ovsem je fakt, ze to uz pak neni na jedno cerpadlo a jedno topitko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:55 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Zab01
No to bych asi resil stejne, jako se dela Hamburg filtr, kde je pres jednu stenu akvaria biomolitan. Akorat Ty bys ho mel mezi kazdymi dvemi kojemi a na delku sklo, abys videl skrz a mel dve rady za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:17 Muž Zab01 [61] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Jo nějak takhle jsem si to představoval, jen bych potřeboval to potřeboval mít ve 2 řadách v jednom akvárku, takže bych ten molitan raději nacpal na jedno místo větší kus, např do první kóje celé, ale nevím jak zajistit další průtok, aby se tam nevešly ryby, ale aby to stíhalo v klidu protékat. Když to nevyjde, tak budou mít hold kluci kóje 35m dlouhé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:10 Muž Zab01 [61] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
V Mělníku jsem byl minulý Měsíc, ale bohužel to tam mám 150km a to mi přijde hodně na to abych se jen podíval :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 17:51 Muž LiborSprysl [9009] Re: Zab01
Zab01 napsal: Zdravím, poradí mi někdo, jak je nejlepší rozdělit nádrž pro mladé samce bojovnic? Napojená na 1 čerpadlo a topítko, aby skrz dobře proudila voda?

Vojtěchu zajeď na Mělník do Vivária a uvidíš to v akci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 17:29 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Zab01
Fotka k příspěvku Nemam s tim zkusenost, takze vim houby a nemel bych nic psat smich .

Jen co jsem vymyslel a treba casem zrealizuju. Predstav si dlouhou nadrz, dejme tomu nudli o delce metr a dalsi dva rozmety tak 20cm (plus minus autobus). Do te nudle se vlepi sklicka, ale tak, ze jsou prilepena jen na dno a na celni stenu. Na zadni stenu se udela totez, ale mensi a presne mezi ta skla k celni stene, proste vznikne jakysi meandr. No a ted se vezme biomolitan a jeho obdelniky se nacpou na zdani sklo, oddeli ty jednotlive koje. A kdyz ted zacnes z prvni do posledni koje (servisni) cerpadlem pumpovat vodu, proudi Ti vsemi kojemi a filtr by vuci objemu nemusel byt vubec spatny.

Ale jako u mne normalne, jde jen o ideu. Nicmene drahe by to byt nemuselo, nejde o zadny velky objem. A take by se to dalo dat 2x vedle sebe, proud tam a zpet, a hadice by nemusela byt tak dlouha.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 14:25 Muž Zab01 [61] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, poradí mi někdo, jak je nejlepší rozdělit nádrž pro mladé samce bojovnic? Napojená na 1 čerpadlo a topítko, aby skrz dobře proudila voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 23:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: peta
Nej je 5 - 7tis. K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 21:25 R Muž romant [27849] Re: peta
A jaký světlo u toho nana máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 21:21 peta – betta
ahojky...chtela bych se zeptat...jake potrebuje Betka svetlo?..koukla jsem tady do atlasu ale nic..mam pro ni 30l nano ale nikde nic o svetle nemuzu sehnat:-(vedel by nekdo?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 18:38 Muž Zab01 [61] - Raci, krabi, krevetkyRe: arcticlady
Já mám betty ve 2stovce s vejškou 50 a uplně bez problémů plave všude, na hladině i u dna, ze začátku měl jen problém s proudem, asi jak nebyl zvyklej z tý mininádržky v které ho měli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 18:23 Žena arcticlady [0] - Parmičky
Díky moc oběma za rady. Vím. že gupky nejsou k Bettě (samci) vhodná, ale líbí se mi, takže zvažuji přeorganizování rybek. S parmičkami by mít problém nemusel a ty by ho asi případně rychle srovnaly :-D, alespoň ty moje jsou takové nebojácné :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 09:51 Žena Jaffi [91] Re: arcticlady
Designer má pravdu, důležitější než výška sloupce vody je volný přístup k hladině. S výškou bych si hlavu nelámala. Akvárka máš krásný obě, tam se beťákovi bude líbit. Ale s gupkami fakt pozor, přišla jsem takhle v zimě o jediného samečka gupky - a ani to nebyl žádnej extra krasavec, jen prostě beťákovi najednou přeskočilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:48 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: arcticlady
Jinak se divam, v jednom akvarku mas Pavi oka, tak si hlavne Betaka nedavej k nim. Ono se nemusi dost dlouho nic dit, ale pak Betakovi svihne v hlave, uvidi poradny zavoj samecka Paviho oka a to je pak rychly "sestrel", jinak se to snad ani nazvat neda. Je to sice leta, co jsem to videl, ale dodnes si to pamatuju.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.07.2013 15:44 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: arcticlady
A Ty si myslis, ze v prirode se s nimi nekdo bavi, jestli naprsi do 70cm a nebo jen do 20ti? Toho bych se nebal. Mel jsem Betaka v 40cm akvarku a bezne plaval i u dna, kdyz shanel neco k snedku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:42 Žena arcticlady [0] - Parmičky – Výška akvária - sloupec vody pro Bettu
Ahoj, chtěla bych se zeptat jaká je nejvyšší možná výška akvária pro Bettu.
Vím, že se plavou nadechovat k hladině a ideální je 30 cm slopec vody, ale je možné je chovat i v akváriu výšky např. 50 cm?
Děkuji za odpovědi Dana

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 10:49 R Muž romant [27849] Re: PetraJ
Odpověděl jsem Ti zde. ponechávám ten dotaz jenom v jednom vlákně. rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 07:04 EYYE – Chování
Zdravím,
je to asi měsíc a půl, co jsem dostal darem samečka bojovnice. V současné době už asi 4 týdny žije v 20L akvárku s filtrací a regulací teploty, ta se pohybuje v závislosti na teplotě místnosti od 26-28°C. Dřív s oblibou plaval po celém akváriu a tvářil se klidně, ale poslední týden neustále plave podél předního skla a negativně reaguje na mou přítomnost (nafukují se mu "líce"). Obzvláště rád to dělá, pokud např. přiložím prst ke sklu. Akvárium není zrovna ideálně umístěné a osvětlené a je tedy možnost, že ve skle vidí svůj obraz (o to ostřeji, když je za sklem prst, protože nevidí skrz). Nicméně když mu ke sklu přiložím zrcátko, začne reagovat naprosto jinak - vyvádí po celém akvárku, jezdí tam a zpět a naparuje se. Čili se domnívám, že odrazem to není. Nemá někdo tušení co je špatně? Dřív to nedělal a mám pocit, že takto je zbytečně ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 05:56 jamajcan Re: Jackob
Tady je desetiwattovka od Hagenu. www.completeaquatics.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 21:59 Muž lojzalojzovic [327] Re: Semtex
nevim kolik je plivátko ale tohle je "do 20 litrů"

akvarijni-topitka.heureka.cz/…

edit: teď dívám že to má 3l hmm, to je dobrá litráž na pití piva, i té betě bych dopřál kapánek víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 21:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: lojzalojzovic
do nano akvarii není problem, ale do toho plyvatka to problem je, velky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 19:55 Muž lojzalojzovic [327] Re: Jackob
pokud nemáš v pokoji stabilně 27°C (což teď být může) tak teplotu bez topení neudržíš, ale už sem viděl na netu topítka do nano akvárií, tak zainvestuj a vrátí se ti to v podobě spokojené rybky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 19:43 Jackob – Teplota vody
Zdravím všechny!
K narozeninám sem dostal akvárium Marina betta kit a bojovnici pestrou. Jsem laik, i když sem něco četl o betách, ale nedozvěděl jsem se, jak udržet teplotu vody bez akvariního topení.

hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:09 Žena Mumlinko [0] - TetryRe: Semtex
Ok... děkuji moc... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 12:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mumlinko
ne ne samce už ne,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 09:16 Žena Mumlinko [0] - Tetry
Ok... :-) Horší bude asi ten přesun... každou chvíli by se to mělo líhnout, tak číhám co se bude dít a zkusím to přelovit. Předpokládám, že i se samcem na pár dní... Tak držte palec hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 08:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Petula26
tak vzduchování zrušit a je to....

pokud je ta nádržka v pokoji, tak i bez topení je teď teplota kolem 27°C, což na úspěch odchovu bude jakž takž stačit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 08:10 Petula26 Re: půlpy
O vzduchování a bublinky tolik nejde, na hadičče je na to šikovné udělátko, ale mám obavy z toho, že ryba je zvyklá jen na stojící vodu, která se mění z části obden, tak aby se třeba v tom proudu nějak nevysílila ;-) Předpokládám, že jako u každého živého tvora se tohle může stát :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 01:22 Muž půlpy [2006] Re: Mumlinko
vzduchování můžeš přiškrtit na hadičce, pokud máš motorek bez regulace, ty škrtítka stojí od pěti korun vejš,tak by neměl být problém ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 01:04 Žena Mumlinko [0] - TetryRe: romant
Příprava už byla a nedopadlo to, tak jsem to nechala tak a teď se to stalo neplánovaně a v podstatě i nečekaně... Mám i 7l akva, ale tam je silné vzduchování, takže v podstatě nepoužitelné. A samozřejmě bez ohřívače... přežilo by to tam na nějakou dobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 22:05 Petula26 – Betta a filtrace
Přeji hezký večer. Prosím o radu. Připravuji si bejváček pro Beťáka - kluka. Koupila jsem si set o objemu 10 litrů. Po zapnutí filtru, i po jeho ztlumení intenzity mi ale připadá, že tvoří velký proud (je pro akvária do 30 l ). Bude to Bettě vadit nebo je možné fitr nějakým způsobem upravit, aby to tak nefrčelo ? Popřípadě zda nemáte nějaké typy, jak se s tím poprat v rámci rozložení vnitřního vybavení akvária ?
Doufám, že mě neukamenujete za velikost akvárka a dále za pořízení setu, ale jsem limitována místem, tak prosím o shovívavost stydim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 13:07 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mumlinko
ta šance je 1:1 000 000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 12:57 R Muž romant [27849] Re: Mumlinko
Základní penzum informací najdeš zde. Osobně bych to nechal osudu a pro příště se lépe připravil a to včetně vhodného krmení potěru. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 12:56 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Samici prelov šance je malá ale můžeš zkusit prelovit hnízdo do te 30l ale z ni prendej ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 12:51 Žena Mumlinko [0] - Tetry
Ahojky, jaká je šance, že mi ve společenském akva přežijí mimina betty? Po nezdařilém pokusu o páření, kdy jsem je separovala a samec mi napadl samici jsem je nechala oba v 50l spolu s neonkama a 1ks gold molly. Párkrát samec postavil hnízdo , jednou jsem koukala, že je pokus o páření, ale samec nějak ani nevěděl co má dělat, tak z toho nic nebylo... A zrovna včera jsem koukala, že je opět postavené hnízdo a i samice se tam nějak zdržuje... A dnes po nasvícení baterkou jsem zjistila, že jsou tam i vajíčka... potlesk Samici jsem ani neviděla, snad je ok a samec hlídá hnízdo... Co bude až se to vylíhne? Přes porodničku plod propluje a bojím se, že se nedožije ani 5-ti minut... Mám ještě odchovnu 30l, ale tam jsou gold molly a už dost vyrostlé... co teď? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 14:10 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Mischelle
Pokud ten beťák ještě žere, tak bych jako hlavní věci udělal: Pravidelná výměna 1/4 vody obden, udržovat teplotu minimálně 25, raději ale 28°C, přidat do akvária Amazon od firmy DajanaPet.cz S krmením opatrně, raději krmit méně než překrmit. 30litrové akvárko pořídit co nejdříve, s filtrem (ideální je bublifuk) a topítkem s termostatem. Po dobu nemoci je dobré udržovat teplotu 28°C, až se uzdraví, tak postupně snížit na 25°C. Kdybys ještě něco potřebovala, klidně napiš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:00 Ell* Re: romant
Ano, udělám to a Torben jsem použila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:46 R Muž romant [27849] Re: Ell*
Udělej obě dvě věci jak jsem napsal, nekrmit a měnit vodu, nebo-li budeš léčit tzv. vodoléčbou a když budeš chtít rybce ještě více přilepšit, tak přidej pár kapek nějakýho rašelinovýho výluhu, z komerčních třeba Torben, či Amazon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:34 Ell* Re: romant
Děkuji :) to mě nenapadlo, je pravda, že mamka říkala, že jim dala asi více jídla a že to měli na dně a tak je potom také nekrmila. Tak uvidíme, jak se z toho vyhrabe, ostatní jsou v pořádku. Tak já nebudu chvíli krmit. Děkuji, Ell*
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Petulapd
Ano je to tak, nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:54 Žena Petulapd [4] - Labyrintky – Betta - krmení samce po tření
Je pravda, že se samec, který hlídá hnízdo nemá krmit ? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2013 16:36 R Muž romant [27849] Re: Ell*
Tak ti bude následek toho "starání se". Bude se jednat o nějakou plíseň, který vznikla nejspíš tak, že bylo rybě dopřáváno krmení v takový míře, že se voda tak trochu skazila a zvýšil se obsah N látek a tudíž ta reakce. Doporučuji několik dní nekrmit a jenom měnit denně 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:30 Ell* – Betta samice - asi plíseň na oku
Fotka k příspěvku Dobrý den, ráda bych se zeptala na jeden problém, který jsem objevila na jedné mé samičce Betty, když jsem se včera po 5 dnech vrátila domů (samozřejmě se mi o ně starala mamka se sestrou po tu dobu). Má okolo a přes jedno oko takový divný chomáč, vypadá jako ponořená vata do vody. Nijak ji to ale neomezuje, je čilá, žere i na to oko snad vidí, dle jejich reakcí. Oddělovat to nijak nejde, ani to nechci moc zkoušet, při výlovu, když se mrskala v síťce to neodpadlo, takže to tam určitě drží fest. Teď je v karanténě a vodu má 26°C. Hodím sem fotku, na které to jde asi nejvíce poznat, je to v červeném kroužku a trochu odchlíplé, ale dnes to opět je jako vata okolo oka. Děkuji za pomoc a info!

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 11:19 Žena Mischelle [0] - Labyrintky – Muj beťak aneb jak mu pomoct ?
Fotka k příspěvku Ahoj Po hrozne zkušenosti jsem zachránila samečka Betty .. kamarádka si ho pořídila jen tak a narvala ho s dalšími 4 samicemi mezi deseti centimetrové zavojnatky, dalsi kaprovite ryby , dania , neonky , a atd ... Dania nepřežila utok zavojnatek .. a 3 samice ze 4 také ne !! :(on byl na dne akvaria ohryzaný a zničený ! :( premluvila jsem kamarádku ať mi ho daruje i stou zbývajicí samicí a naštěstí souhlasila ... Samečka mám nyní v 10 L akváriu ( mam prezentaci podívejte se ) a plánuji koupit mu 30 litrové NANO ... jen mám problém s ním ... leží jen tak na dne někdy vyplave se nažrat ... má ohryzané všechny ploutve a uhryzlou horní čast tlamičky :( ale pritom žere ...
A prosím Vás o jakou koliv radu jak mu co nejvíce pomoci ke zdraví :) dala jsem mu tam i šneka aby ho trochu rozptyloval ale nic .. :(

Tak dekuji jestli odpovíte :)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2251