Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 09:43 R Muž romant [27849] Re: Tereza
V jednoduchosti je krása, tak třeba použít jenom nějakou plovoučku rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides . Mezi kořeny těch plovoucích rostlin se betty rády schovávají a realxují tam.
Edit: Nenáročná bez potřeby sázení třeba tato rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2012 09:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: host
No, nesmysl je tohle "1cm délky těla - 1l vody" - to je, jako kdybych do 25l strčila 5 neonek jenom proto, že se tam vejdou. Přitom potřebujou něco úplně jinýho.
Nic jsem tu nepapouškovala, navrhla jsem, jak při pouhých pár cenťákách navíc mít mnohem větší akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 09:39 Tereza – 2 betty do 25l
Děkuji za odpovědi. Tak nějak jsem pochopila že to je tedy pro jednoho bojovníka dostatečné. A ještě prosím nějaké ty roslinky, které by mu vyhovovaly. Patří do Asie, ale nejsem v těch rostlinách nijak sběhlá, tak bych byla ráda, kdyby mi někdo poradil :) děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.08.2012 09:28 host Re: ivaha
Názorný příklad "nesmyslů" co se různě tradují. Neprve ale musím zdůraznit: čím větší nádrž, tím LÉPE!
Běžně se uvádí: 1cm délky těla - 1l vody. Tedy co je na tom špatně, když chce Tereza do 25l dát párek Bett? Vždyť podle toho příkladu by jich tam mohla mít i víc. Kdyby jsme používali trošku víc vlastní mozek a nepapouškovali jen to, co si někdy, někde, někdo vypotil, to by bylo dobře. Pokud by jsme to vzali doslova, tak do takové nádržky může dát i 25ti centimetrového oceláta! smich
Pokud Tereza zvládne dobrou(!) péči, není myslím důvod, proč by pár Bett nemohla v nádržce mít. Samozřejmě, jak jsem napsal, čím víc vody tím líp a taky jednodušší péče. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2012 08:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Já si jenom vzpomněla na svojí "akci betta" - okusoval ryby i ve 112-ti litrech a musel do separé.
Edit: nebo tam Tereza může přidat samičky dvě, když bude mít akvárko větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2012 08:34 R Muž romant [27849] Re: ivaha
No to určitě. Myslíš to dobře, ale bohužel většina lidí takto neuvažuje. Já jsem to nemyslel ironicky, by právě naopak, každej litr dobrej a nemusí se jednat o soužití bett. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 08:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
:-)
Ono taky těžko předem odhadnout, jakou ten samec bude mít povahu a nakonec tý samičce může každičkej kousek místa navíc přijít vhod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 08:25 R Muž romant [27849] Re: ivaha
Jó kdyby. ;-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 08:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Na druhou stranu - pokud by mělo jít o klasický 25l akvárko (40x25x25), tak pokud by se našlo dalších jen 5 cm místa, mohlo by už mít 50x30x30 a jsme hned úplně jinde. Že? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 07:48 Muž Glaos [24] - Živorodky
dekuji ona pulka tech malych plave uz po akva ale jeste jich je par v hnizde a ty samec porad vraci zpet do hnizda vzduchovani mam uplne na druhe strane akva tak to by mu pak nemelo delat takovou praci mam tam skrtitko co se pouziva na infuze takze to je fakt pustene jemne :) jinak diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 06:40 Muž LiborSprysl [9009] Re: Glaos
Glaos napsal: i kdyz se dnes teprve vykulili tak by meli uz neco zrat ?nebo mam pockat az jim zmizi vacek ? to jsou otazky co :-D ale radsi se ptam at neco nezanedbam co vzduchovani pustit uz jemne ? diky moc
Pokud jsou ve hnízdě se žloutkovým váčkem, nevzduchovat! Zbytečně přiděláváte samci práci, jelikož se mu budou rozlétávát a při vracení vždycky nějaké mládě "omylem" spolkne. V okamžiku když hnízdo opustí, do rohu bublifuk s vývodem na stěnu, (voda lehce stéká do nádrže) a máte vyřešeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 06:29 Muž LiborSprysl [9009] – Re: malyLibor
malyLibor napsal: Odpověděla jste si sama. A pokud nemáte prostor na větší než 25tilitrové akvárko, tak by možná bylo nejlepší nepořizovat si žádné. Omlouvám se za upřímnost. coze no Nějak jsem nepochopil proč, když chce dvě betty... no To je jen papouškování nějakého dogmatika, že to bude 30 a ne 25 litrů , a už to všichni budou hlásat?
Milá Terezo, nenechte se odradit a když to akvárko fakt zakytkujete, budete střídmě krmit a měnit vodu, tak si tam klidně ty dvě betty dejte.
Dnes jsou pětadvacetilitrové nádrže s docela dobrým vybavením, ve kterých se vede rybám i kytkám, takže pokud do ní investujete, jste na startu "velké" akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2012 21:56 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Glaos
Krmit ihned po rozplavání. Jakmile ztratí žloutkové váčky. Vzduchovat opravdu velice jemně, aby se plůdek neumlátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:52 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Tereza
Odpověděla jste si sama. A pokud nemáte prostor na větší než 25tilitrové akvárko, tak by možná bylo nejlepší nepořizovat si žádné. Omlouvám se za upřímnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2012 21:43 Muž půlpy [2006] Re: Glaos
zatím krmením budeš pouze kazit vodu, rybky zatím žijou z žloutkovýho váčku, ale měl bys už chovat násadu žábronožek solných, jemné!!! vzduchování ano, protože labyrint se jim tvoří až později ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:22 Muž Glaos [24] - Živorodky
i kdyz se dnes teprve vykulili tak by meli uz neco zrat ?nebo mam pockat az jim zmizi vacek ? to jsou otazky co :-D ale radsi se ptam at neco nezanedbam co vzduchovani pustit uz jemne ? diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:07 Tereza – 2 betty do 25l
Dobrý večer. Chtěla bych se zeptat, je-li možné chovat 2 betty bojovnice (samici a samce) v jednom akváriu o objemu 25l, kdyby bylo hojně osázené roslinamy, bylo různě členěné a bylo dostatek úkrytu ?? Všude píšou že pár by měl mít 30l, ale v jakých podmínkách by tam měl žít to už nepíšou. Dáke bych se chtěla zeptat na rosliny vhodné pro betty. Vím že by jim vyhovovaly kryptokoriny a nejspíš i javský mech, ale co dalšiho?? Akvárium si teprve chci založit, tak bych o tom ráda vědela co nejvíce, aby se rybička/rybičky měly co nejlépe (jen mi orosím neraďte větší Akvárium, obávám se, že na větší nemám prostor).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 17:57 Muž LiborSprysl [9009] Re: Jana
Jana napsal: v kolika mesicich oddelujete samce? me uz se zacinaji dve rybky docela nahanet a dominantnet a to je jim pet tydnu.
Krome vyraznejsich ploutvi a povahy, je nejaky dalsi rozpoznavaci znak, jak poznat samecky?

Když je to nutné...podle chování ryb....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 15:48 Jana – oddeleni samcu
v kolika mesicich oddelujete samce? me uz se zacinaji dve rybky docela nahanet a dominantnet a to je jim pet tydnu.
Krome vyraznejsich ploutvi a povahy, je nejaky dalsi rozpoznavaci znak, jak poznat samecky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 15:10 Jana – defekt ocasni ploutve
Fotka k příspěvku tak se mi to podarilo dobre vyfotit. jak je videt na fotce, ploutev je do spicky na misto do vejire. uz plave dobre, nijak se nenaklani a nevycerpava, takze se mechyr pravdepodobne srovnal. i zere dobre. videt tohle nekdy nekdo? myslite, ze se to dovyvine? :-)
kazdopadne ho radeji stale drzim oddelene

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 11:06 R Muž romant [27849] Re: Cristine
Tak teď už kolega bude vědět co má pořídit, aby se zadařilo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 10:52 Žena Cristine [0] Re: romant
Sera Artemia mix krmím okamžitě co se malí vylíhli, jsou vykulení pár dní. Je vidět že to baští protože mají krásně oranžový bříška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 10:51 R Muž romant [27849] Re: Glaos
Ty potřebuješ něco opravdu mini, proto jsem Ti doporučil ten Micron, ten Sak máš pro větší ryby. Vířník taky dobrý, s mraženým zkušenost nemám, pěstoval jsem si nezmary, ale to chce s tím počítat a bet na mladý připravenej, proto Ti doporučuju tu seru, to už máš všechno hotový, jenom použít a to teď potřebuješ, jde o čas, jinak Ti začnou padat na nedostatek potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 10:44 Muž Glaos [24] - Živorodky
A tohle www.exothobby.cz/… ??? je mozno to taky pouzit na rozkrmeni ? nebo to neni az tak vhodne ? :) co ty mrazene vyrniky ? davat nebo pockat az budou vetsi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 09:31 R Muž romant [27849] Re: Glaos
Z komerčních krmiv bych použil třeba www.akvarista.cz/… , tu žábronožku až tak po 14 dnech.
Edit: Tím vařeným žloutkem v případě nouze lze taky. Kousek vař. žloutku mezi prsty zozmělněnýho a vytvoří se taková mlha, ale musí se s tím opatrně, dost to kazí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 08:52 Muž Glaos [24] - Živorodky
Dobre rano panove konecne se mi podarilo aby se s jiker vykulil poter chci se zeptat za jak dlouho po vykuleni by se meli zacit krmit ?a pripadne cim mam pripravene mrazene vyrniky a jeste nevylihle artemie ale na ty se mi zdaji zatim moc mali ?! neco jsem cetl taky o precezenem zloutku jak to pripadne udelat dekuji moc za jakou kolik radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 19:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jana
od kdy Bojovnice žerou zeleninu?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 18:05 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Jana
Držím plce, aby to vyšlo. I já nerad utrácím rybky, pokud se dají nějak vyléčit. Však uvidíš, často ty "babské recepty jako ze středověku" bývají účinné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2012 16:02 Jana Re: Semtex
jj.. cetla jsem tam, ze je to z predcasneho vyvinuti plodu, ale pry to neni fatalni a muze se to prave podavanim zeleniny dorovnat. no kdyz se mi ho podari zachranit, urcite to sem napisu a budu pysna :)
kazdopadne z nachlazeni to nebude, drzim stalou teplotu a akvarium je na teplem miste v byte. zatim se drzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 12:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jana
Jana napsal: hmm... :/ na netu jsem nasla radu, ze pokud se to u rybicek vyskytne, muze se to srovnat podavanim cerstveho nadrceneho hrasku.

To sou rady, jako když za středověku. Uvaříme lektvar z netopýřího ucha, muří nohy, trochu tohodle sajrajtu a něco z tam tý šlichy..... smich

Pokud neplave, pada ke dnu, je to problém plynového měchýře. Ten to problém je buď z nachlazení, nebo u mladych ryb z nedostatečně vyvynutého měchýře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2012 02:10 Jana
hmm... :/ na netu jsem nasla radu, ze pokud se to u rybicek vyskytne, muze se to srovnat podavanim cerstveho nadrceneho hrasku. mam ted volnou jednu mensi nadrzku, dala jsem ji tam zvlast, aby mi nezavlekla infekci, a zkusim s ni jeste tedy tuhle posledni moznost a kdyz tak papa :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 19:05 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Jana
Jak říká romant... ale pokud nemůže plavat, je to něco s plovacím měchýřem a já bych ho utratil, aby nechytl ještě nějakou infekci a nenakazil ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 16:56 R Muž romant [27849] Re: Jana
Selekci provede buď sama příroda a podle toho jak to popisuješ tak vše k tomu směřuje, nebo jí trošku pomůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 16:27 Jana – ;(
hm... tak dneska se tomu podivnymu pindovi tezce dycha a plave trhane. tedy spis lezi na dne. co jsem vypozorovala - nedokaze se vznaset jako ostatni rybky, ale okamzite jde ke dnu, kde lezi a tezce dycha. tu ploutev ma fakt rozdvojenou a u sebe. nevim, zabijet se mi ho nechce. nebo mam? co s nim je? ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 19:06 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Jana
Hele, pokud je v pohodě, plave a žere a roste, tak ji neřeš, na to máš čas. Ale kdyby nějak blbě plavala nebo tak něco, pak ... víš co. Krátký proces je pro defektní rybku lepší než dlouhé trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 14:17 Jana
nutno dodat, ze jsem se koukala na par videi a jako double tail to nevypada. vetsinu casu ma ty ploutvicky u sebe jako kdyz mate zavreny nuzky. divny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 13:47 Jana – podivnej tvar ocasu
Zdravim zase po chvili, maly rybicky rostou bez vetsiho uhynu zatim. kazdopadne jsem si u jedne male rybky vsimla podivnyho tvaru ocasu. oba rodice byli crowntail. vsechny rybky tedy maji klasicky vejir, ale jedna ma jakoby na konci patere ocasni ploutvicku do spicky takove vidle o dvou hrotech. je to nejaky defekt?? nebo se mi narodila nejaka specialni ryba ? :-D je v pohode, zere a patri mezi ty nejvetsi. dik za radu :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2012 17:02 R Muž romant [27849] Re: majka93
Dal bych na kolegu, on to má odsledovaný a nějakou tu betu už odchoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 16:59 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: romant
No já právě zase jinde četla, že jim zatvrdnou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 16:51 R Muž romant [27849] Re: majka93
O pár příspěvku výše o tom píše kolega. LiborSprysl napsal: No a to je to řešení...ona si umí ulevit. Mnohým druhům ryb jikry tz zav.tvrdnou, betty si pomohou...odsypou... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 16:34 Žena majka93 [79] - Živorodky
Jinak bych se chtěla zeptat, po jak dlouhé době mohou samičkám zatvrdnout jikry :-O Samečka mají nového (2-3 měsíce) ale moc se s ním třít nechtějí. S tím starým chtěly snad každý měsíc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 16:32 Žena majka93 [79] - Živorodky
Přesně tak, řekla bych totiž, že mražené krmivo nebylo před mražením proplachováno a to pro akva asi není nejlepší. Kostka by se měla dát do síťky a rozpustit pod tekoucí vodou. Tím se krmení i propláchne ;-) A jinak mám tu zkušenost, že samečkovi (zvlášť v samostatném akva) trvá než začne vůbec jíst. Třeba i několik dní. Taky záleží na jaké krmivo byl zvyklý. Chce to trpělivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.07.2012 08:30 Muž Yirka [8685] Re: sakic
Kostku bych tam rozhodně neházel. I v případě kvalitního krmiva je lepší nechat ji (nebo potřebné množství) rozmrazit, propláchnout a potom teprve zkrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 00:56 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: katterinecka
Já jen doplmí, co je myšleno tím moc přehnal - kdyby tam ty nesežrané zbytky ležely déle neý 20-30 minut. Pak je raději odkal.
A ty máš toho beťáka zvlášť? Proč ho nemáš s ostatníma rybkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:43 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: sakic
kdybys to moc přehnal tak zbytky raději odsaj odkalovačem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:40 Muž sakic [7] Re: katterinecka
oukej díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:31 R Muž romant [27849] Re: sakic
No a když mu několik dní nebudeš ničím podstojovat a necháš ho pořádně vyhladovět, tak se jistě posléze rád pustí do nabídnutých patentek, tak jak je popisováno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2012 21:28 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: sakic
s betama až tak zkušenost nemám. Uřízni kousek kostky, co sní najednou (celá kostka je moc) a rozpust to v troše vody (je lepší když máš malý cedník a propláchneš to pod tekoucí vodu). A to mu dávej po trochách aby to stíhal sníst, třeba pinzetou.
Je to docela piplačka a třeba má někdo lepší způsob, ale když máš jen jednu bettu tak to nebude až takovej problém. Když tam hodíš všechno naráz tak to pravděpodovně taky ze dna sesbírá (až se naučí), jen to nesmíš přehnat a nechat to tam ležet moc dlouho, kdyby to už nejedl.
Já pravidelně běham při krmení od jednoho akvárka k druhýmu, několikrát dokola abych jim tam toho nedala moc a stačili to hned sněst :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2012 21:24 Muž Deathbull [1927] - CichlidyRe: sakic
No hlavně pokud je tam sám tak mu jich dej pár, ne celou kostku :) Ty taky k večeři nesežereš půl prasete, to jen já! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:12 Muž sakic [7] Re: katterinecka
a když mám mražený tak je lepší mu tu kostku hodit do krmítka nebo jen tak na hladinu?

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58077x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2951