Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 01:28 Zuz Re: ctibum
Akvárko má 60L. Dvě dania, 6 neonek, 3 gupky a nějaké ty platy(přesně nevím) Je to tedy asi přelidněním? :/ Rostlinek je tam dost.

Navíc ted ty dvě samičky které jsem se samcem dala do náhradního akvária na sebe útočí. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 21:38 R Muž ctibum [6209] - Snažím se to nezahubit...Re: Zuz
Jak je velká nádrž? Jak je zarostlá? Kolik tam je ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 21:32 Zuz
Ahojky jak je možné, že platy okousavaji samečkovi jeho ocas? Četla jsem tady, že se to děje, ale proč? Neměly by být platy mírumilovné? Pořídila jsem si ho a dvě samičky po přečtení že se s nimi snesou. Teď nevím co dál.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 21:16 Žena Saidhi [6] Re: Saidhi
Teď doufám že jsem z mobilu omylem nesmazala odpověď od ctibuma.
Topítko máme u filtru, momentální teplotu v akváriu 27-28°C. Ony tam lezou od doby kdy jim tam jednou nasál granule = ale už je tam nový filtr a stále to trvá, takže variant bude asi víc. Manžel zkoumal a zjistil že omylem vyhodil plastovou součást, která měla alespoň zčásti zakrýt otvor, ale i tak ne dostatečně na to, aby se tam malé nedostaly.
Edit: Jinak prosím ještě o radu - na 90% jsem si jistá že ta naše střední samice je opravdu samec. Tudíž je mi jasné, že musí jeden pryč, jen přemýšlím který = budeme zřizovat nové sòlo akvárium. Jestli dát pryč mladého který je celý život zvyklý na společnost těch dvou samic = větší se k němu když se před ní naparoval tulila, před tím starším v drtivé většině utíká. Nebo toho staršího... A nebo na tom vůbec nesejde?
Mám podezření že mladý rozbil druhému celé hnízdo jako bonus k tomu, že staršímu vyškubl kus ocasní ploutve-jako to předtím udělal on jemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 21:31 Žena Saidhi [6] Re: Anthrax
Lezou tam tím otvorem co je na fotografii, typ filtru Tetra C600. Jinak s odchovem teď nepočítáme. Viděli jsme videa a četli články. Spíš mi jde o to, aby v rámci obrany-pokud se zadaří-samec nezabil samici nebo naopak ona jeho. Nepočítám ještě tu věc že to opravdu vypadá, že z té prostřední samice bude možná vážně kluk :) Jsou samé překvapení, až se člověk diví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2020 21:13 R Muž Anthrax [4147] Re: Saidhi
Já teda z fotky nepoznám co je to za typ a kudy do něj ryby lezou.. ;-)
Tomu rozmnožování nechej volný průběh. Na odchov nejsi připravená. Vyžaduje to celkem dost práce. betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 20:52 Žena Saidhi [6] Filtr + HNÍZDO
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Přikládám slíbenou fotografii a jako bonus ještě to, že samec začal stavět hnízdo, nejstarší samička má pěkné bříško a z krmení to není plus jí naskočily pruhy už svislé. Nebudu lhát že mě to dost překvapilo - přesněji jaká je to rychlost. Jen tedy nevím jestli se vytřou ve společenském nebo opravdu potřebují nádrž zvlášť?
Plus jsem četla že je už dobře mít minimálně pro samičku plovoucí rostlinky aby se měla kam schovat + aby se hnízdo mělo k čemu uchytit? Trošku nás Bettky zaskočily musím říct.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 13:22 Žena Saidhi [6] Re: Anthrax
Jak jsem psala jsou to ty malé. Samec ani velká samice se tam nedostanou právě kvůli tomu, jak jsou už narostlí. Filtr vyfotím hned jak dorazím domů, teď jsem bohužel v práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 07:00 R Muž Anthrax [4147] Re: Saidhi
Ono těžko říct, jak ten filtr zabezpečit. Nepíšeš jaký filtr máš. Kudy tam lezou? Pokud se dokáže tak velká ryba, jako betta, dostat do filtru, tak je něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2020 16:59 Žena Saidhi [6] – Zlepšení, ale...
Fotka k příspěvku Zdravím opět a na úvod chci ještě jednou poděkovat, situace se jeví o hodný kus lepší, je druhý den a většinou je vídáme všechny venku, takže díky rostlinkám opadlo dost napětí. Bohužel tady nejsem (znovu) jen kvůli tomu - zaprvé: dvě modré menší samice se s velkou oblibou schovávají do filtru - nevím jestli je to úplně nej skrýš i kvůli ploutvím, případně bych uvítala tip zda jim jde nějak zabránit, aby se dostávaly dovnitř - mě samotnou zatím napadla jen mřížka/síťka.
Druhou věcí je to, že samec dost často otevírá žábry na největší ze samiček, která, pokud jsem pochopila správně, že měnění/blednutí barev a pruhy jsou známkou stresu - z toho není dvakrát nadšená. Nic jiného se sice neděje(dřív po nich i dost chňapal), ale jak je obvykle tmavomodrá, tak po tomhle jeho strašení pomalu zbělá a skoro zprůhlední a proužky má jak zebra(podobně vypadala i když jsme si ji přivezli, jen měla přecijen trochu víc barev - cca viz. foto, teď je prakticky opravdu bílo-šedivá, když jí samec nedá pokoj). Dost mě to mrzí - pokud je to díky stresu, četla jsem, že samičce naskočí pruhy i když je připravená na tření - protože je to nejklidnější a nejvíc pohodová ze všech Bett co máme - a i nejvíc kontaktní k nám - jako první začala brát granulky přímo z prstu atd.

Opět mockrát děkuji všem za rady.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:41 Magnum Re: Eillen
Tak já ho budu pozorovat, a když toho tam bude mít moc, tak mu to vezmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:36 Muž Kawasaki [2250] - TetryRe: Magnum
Nemůže. Jsou to jeho bubliny. Ja to nikdy nesbiral. Mel jsem je vždy v páru a těšil se az se vytřou. Samozřejmě na hladině spleť rostlin ať se má samička kde schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:33 Žena Eillen [645] Re: Magnum
Jen ať si bublá. Mně Barnabáš bublal třeba tři týdny v kuse. Já mu to bořila výměnou vody, on si to dodelal. No a pak zase na čas přestal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:16 Magnum Re: Kawa
Díky a nemůže mu to nějak uškodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:11 Muž Kawasaki [2250] - TetryRe: Magnum
Ja bych mu to nechal. Ať si staví chlapec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 20:00 Magnum – Bojovnice samec
Zdravím, měla bych dotaz ohledně samečka bojovnice pestré. Mám ho doma 10 dní a v posledních 4 dnech začal hrozně moc "pěnit". Vím, že je to pěnové hnízdo pro potěr. Vždycky mu tu pěnu seberu. Jde to nějak omezit? Bojím se, abych nedělala něco špatně. Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2020 19:39 Žena Saidhi [6] Re: ctibum
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ještě jednou díky. Bohužel neměli ani jednu plovoucí ani vzplývající momentálně, takže jsme osázeli prozatím alespoň tak viz.foto+bývalé pro srovnání. Tuším, že to nejspíš ještě nebude 100%, ale snad po přidání těch, co neměly se vyšplhá alespoň na 85-90%.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 12:05 R Muž ctibum [6209] - Snažím se to nezahubit...Re: Saidhi
Půjčím si kolegův příspěvek z jiného vlákna...
Anthrax napsal:
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_caroliniana
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_corymbosa
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata
rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_spiralis
Pak nějaké plovoucí a vzplývající. Ale musíš je držet na uzdě aby moc nestínily zbytku rostlin.
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/recanka_guadalupensis
A do popředí nějaké kryptokoryny.
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_nevillii
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii
Některé si z nich vyber, nemusíš tam dávat moc druhů. Důležité je, aby těch rostlin byl ale dostatek, co se týče rostlinné hmoty. Osázel bych tak 80 % dna. ;-)

Nebo zkus i sama rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ náročnost nízká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 11:39 Žena Saidhi [6] Re: ctibum
Moc děkuju za radu, registraci mám, zbytek zařídím během dneška a začneme víc sázet. Nějaký tip na konkrétní rychlerostoucí rostlinu/rostliny? V akváriu máme 26°C.
Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 10:30 R Muž ctibum [6209] - Snažím se to nezahubit...Re: Saidhi
Rostlin tam je málo obecně, hlavně rychlerostoucích nenáročných, bez ohledu na osádku. Zarostlé akvárko vypadá na příklad takto rybicky.net/nadrze/27262 ;-)
A čekat, až se rozrostou není dobrá varianta. Zaregistruj se, založ prezentaci a sleduj vlákno darování přebytků a inzerci včetně části rostliny zdarma (vlevo nahoře). Seženeš hromady rostlin za zlomek ceny v obchodě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 09:32 Saidhi Re: Anthrax
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Děkuju, pro jistotu ještě přikládám celé foto akvária. Máme v něm deset rostlin s tím že jak nás instruovali se ty ještě rozrostou. Když to tedy vezmu načisto = víc rostlin by mohlo být řešením problémů + bychom na to konto stěhovali rozborky a ne bojovnice do jiného akvária.
Jde o to, že ty tři samice byly v akváriu s téměř nulovým množstvím rostlin a s velkou spoustou hejnových rybek + bylo akvárium o polovinu menší než to ve kterém je máme teď a nebyl problém. Teď mají podmínky lepší a je to horší - ale až od doby se samcem. Stále mi vše ukazuje na něj. Ráda to samozřejmě vyzkouším ale ještě raději bez ztráty ryby = pokud to nebude řešení a stejně po sobě půjdou tak se trochu bojím jak to může skončit. Do toho je ještě otázka zda to nejsou opravdu samci dva, k čemuž se zatím nikdo tady nevyjádřil. Ten náš velký má třeba krásně vidět "perličku" a přitom je to kluk.(na přiložené fotce, ale samec je to samozřejmě 100%, jen u toho modrého si nejsem už vážně jistá. Jediné co že to může být samička halfmoon, ty mají větší ploutve)
Omlouvám se za dlouhé rozbory, ale ráda bych, aby se měly co nejlépe. Pokud možno všechny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2020 08:58 R Muž Anthrax [4147] Re: Saidhi
Z těch fotek je jasné, že by se tam není moc rostlin. Když chovat betty pohromadě, tak v hustě zarostlé nádrži. Prostě akvárium osazené pouze po bocích je málo. Čili bych na rostlinách opravdu přitlačil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 08:34 Saidhi Re: ctibum
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Děkuju moc za odpověď, samec je v izolaci u tchána který je akvarista už x let. Reakce byla taková že holky do jedné vylezly a jsou zase v akváriu k vidění. Jen ta která má právě tu ploutev začala otevírat a hodně žábry na tu největší se kterou ale byly už v předchozím akváriu jak jsem zmínila - i proto jsme je vzaly že byly na sebe zvyklé. Nutno říct že tahle střední vcelku pěkně roste a když roztáhne ploutve tak se mi opravdu skoro jeví jako sameček, jen ještě hodně mladý. Pokud to tak je tak si říkám aby nezačal dělat časem nějakou neplechu a vše nezačalo na novo. Přikládám ještě fotky z dneška, tam už je vidět i o jaký kus ploutve přišla... nebo možná přišel. Zkoušeli jsme včera zrcadlo, ale tam žádná reakce nebyla - narozdíl od 100% samce, který se opravdu nafoukl jak jen mohl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2020 23:31 R Muž ctibum [6209] - Snažím se to nezahubit...Re: Saidhi
No já mám zkušenost takovou, že v sestavě samec + 2x samice byla nejagresivnější jedna ze samic, která samce nakonec zabila. Asi tak, jak píšeš. Nejdřív bylo zle, pak se to zklidnilo a pak po čase bylo po něm během jednoho půldne... Druhou samici terorizovala jen lehce. Požrala mi ale krevetky i šneky okružáky.
Podlem mě je betta dost nevyzpytatelná ryba a záleží, na jakýho magora nartrefíš. Což potvrzuje fakt, že spousta lidí má opačnou zkušenost a funguje jim to ve společenské nádrži bez problémů.
Za mě ale betta v nádrži jen sólo. Jakože opravdu sólo, bez jakýchkoli jiných ryb. Takže pokud to u vás neklape, separoval bych samce na samotku a sledoval, co se bude dít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 23:21 Saidhi Re: Saidhi
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím všechny a prosím o radu - vcelku spěchá. Pořídili jsme s manželem akvárium, 80l. Je po obou bocích osázené rostlinami, zavedená filtrace, kořen + dvě kamenné skulptury pro skrýše. Pořídili jsme si tři samičky betty splendens, které byly dohromady v jednom akváriu ještě spolu s dalšími hejnovými rybkami. Tahle trojice je u nás už týden, od začátku bez problémů. Přikoupili jsme tedy ještě samce, jak bylo v plánu = 1kluk + 3 holky. Byl trochu divočejší první den co jsme je dali dohromady, ale pak všechno vypadalo vpořádku. Pořídili jsme tedy ještě 8 rozborek. Také vpořádku. Teď je to třetí den co máme všechny pohromadě a všimla jsrm si že jedna ze samiček má docela dost vykouslý střed ocasní ploutve. Velikostně/stářím se jedná o tu prostřední ze tří. Dnešní den samec všechny tři dost proháněl, skoro až agresivně. Už jsem tady na fóru četla pár příspěvků že všechno vpořádku a najednou po několik a dnech obrat i o 180° takže ač hádám že je zodpovědný samec tak to nemůžu tvrdit se 100% jistotou. Je pravda že už včera holky skoro nevylezly ze svých úkrytů - samec je venku alespoň 85% času - a po tom co jsem dnes viděla tak se jim ani nedivím. Samce se rozhodně zbavovat nechceme a nebudeme, uvažujeme o koupi samostatného akvária pro něj - pokud je to to správné řešení, proto budu ráda za každý názor lidi co mají zkušenosti. Napadlo mě vzhledem k faktu že zrovna tahle samička má dost krásné ploutve tak zda ji samec nemá za dalšího samce - když to by se snad projevilo hned. Přikládám fotografii dotyčné když byla ještě vpořádku, zda by to mohl být problém. Pokud tak je řešení jasné. Nebo je šance že šlo jen o "jednorázovou" neshodu? Dost nerada bych udělala něco špatně nebo zhoršila co je. Mockrát děkuju..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 22:45 Žena drvi [2858] Re: BBchory
Krmit až se jim vstřebá žloutkový váček, tak treti den. Žloutek jim nedávej, chce to třeba Protogen nebo NobilFluid od JBL, mají v Hornbachu nebo v akaristikach. Než se ti nalihne artemka. Žloutek ti jen zkazi vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 22:06 Žena BBchory [662]
Ahoj,
vykulily se mi malé betty, tak se jen chci ujistit, kdy přesně je mám začít krmit. Dostanou na špičku párátka vařený žloutek, pak se uvidí. Vykulily se v čajovém sítku (samec všechny jikry v hnízdě sežral) někdy dneska ráno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 19:56 Muž vlka [2879]
Hezký večer, moc pěkné tření bojovnic se tomu ruskýmu klukovi podařilo zvěčnit. www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 21:48 Evil
Dobrý den, potřebuju poradit s odchovem Bety.
Rozmnožení proběhlo bezproblémové. Samec odloven 2 den jakmile se začly plůdky rozplavavat ale bohužel pak začaly postupně umírat. Jsem v Beta začátečník ale rozhodně to mrzí a potřebovala bych poradit co příště. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2020 16:36 R Muž lacewings [5062] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sirius
- na to jednoduchá odpověď, fyziologie ryb
- nelze přece srovnávat rybu z farmy a z přírody
- aklimatizace odchytu a následný transport je hodně náročný
- navíc ty ryby z farmy, mají jiný genofond atd. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2020 16:06 Muž sirius [53] Re: lacewings
Ďakujem, lacewings. Určite si dám poradiť. Je mi jasné, že tieto rybky majú naozaj dosť rozdielne teplotné nároky: rajovci cez leto takmer alebo aj do záhradného jazierka :-) a perletiačky zas asi aby mali príjemne zakúrené. Pri bojovných bettách, neviem aký znesú diapazón temperatúry... V predchádzajúcom zaujímavom videjku, ktoré tu zavesil vlka, sa zdá že by to mohlo byť aj neuveriteľne veľa: v trópoch bývava nadránom aj celkom kosa ;-) a v tých "ubytovacích" či skôr prevýchovných fľaštičkách im to môže poklesnúť možno aj pod 15 stpn či vari ešte menej... Cez deň, za pár hodín nato zas kľudne aj vysoko cez 30ku... Asi preto ich "chladia" tými vedrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.02.2020 01:16 R Muž lacewings [5062] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sirius
- tohle fungovat nebude, už pouze pro rozdílnost teplotních nároků jednotlivých druhů ryb a dále popsaného
- Betta, znám chovatele, který měl dlouhodobě 5 samců v jednom akváriu a v pohodě (vlastní odchov), velké akvárium je pro vyšlechtenou, silně oplouvenou rybu záhuba, bude zalezlá, neuplave to prostě, rajovci ji ubijou, nebo uhoní, čichavců se bude bát
- čichavci, to je průser ryba na nemoce
- rajovec, jediná ryba která má nároky na teplotu podstatně nižší,tedy zase nevhodné k výše uvedeným druhům
- importy WF, zmiňujete Vietnam, byl jste tam, tak víte, jak to tam chodí,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2020 21:59 Muž sirius [53] Re: vlka
Vlka, vďaka! za obe zaujímavé videjká. Obe poctivo pozreté, naštudované. :-) V tom druhom ten Kambodžan sa ani moc nenamakal, aby chytil do košíka tú prvú bettu... Mal rýchle skóre prvého úspešného lovu! ;-) A akú mocnú krásavicu, silnú, hneď vylovil. Musia ich tam byť milióny. Tak ako tam nabudúce pôjdem, viem už, kam si zájsť za-akva-rybárčiť. :-) V tom prvom videjku, až neuveriteľná prvo-výroba tých thasjkých bojovníc... v tisícoch tých fľaštičiek. Už to majú asi aj (rokmi) natrénované, koľko im tam vyšplechnúť na osvieženie z vedra naraz vody... Sú to predsa vzduch dýchajúce labyrintky. Musia z toho vzísť, čo im už zbýva, aj poriadne bojovníčky (bojovnice).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2020 21:16 Muž vlka [2879] – bojovnice
Hezký večer, zajímavé www.youtube.com/… www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 21:09 Muž sirius [53] Re: Lister
Tá tažko napodobitelná, magická bettia krása, nás však napokon skoro vždy premôže... ;-) Opantá. Napriek tomu, že sú tieto rybky aj individuálne, ako o tom zaujímavo píšete, nevypočítatelné, kus od kusu s charakteristickymi vlastnostami... Že sú to potvorky! Malí čerti a tiež dokonca čertice. :-) Pre mna je velmi zaujímavé poznanie, kolko ludí, často ani nie aq, práve a s tymto ("spoločensky" celkom komplikovanym) druhom začína... Dôvodom bude okrem tej ich 1. úchvatnej nádhery, zrejme najmä 2. priestorová nenáročnost. S tym desatročia spojená móda? Asi teda jedinym možnym riešením bude - vyskúšat to. Metödou pokusu a omylu. Určite by ma interesovalo, ak je niekde uverejneny článok o ekológii (či aj etológii) populácií bett vo voľnej prírode, v divočine. Prípadne aj priamo v zaplavovaných ryžových políčkach. Akisto bude, skúsim aj ja dohladat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2020 19:46 Muž Lister [168] Re: ctibum
Souhlasím, je to o náhodě, každá ryba je jiná a každá se chová jinak. Na netu vidím spoustu akvárek s klidnýma bettama. Ale co jsme zatím měli, tak to byly magoři, kteří celý den trávili tím, že lítali kolem přední stěna akvaria sem a tam.

Jinak k původnímu dotazu - myslím si že v tom akva nebudou prosperovat. Lépe řečeno, pokud to akvarium bude mít dostatečný proud, aby se tam voda efektivně točila a nevznikala tam hluchá místa, tak tam jednoduše to proudění bude tak silné, že se bettám líbit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2020 19:21 R Muž ctibum [6209] - Snažím se to nezahubit...Re: sirius
Nepasoval bych mě za odborníka na to všechno, co píšeš tak jen k bettám.
Za mě je betta dost nevyzpytatelná ryba. Samice mi zavraždila samce, vyžrala okružáky a tak. Jiná byla ok. Samec tak polomagor. Takže do akvárka sama, ať už samec, nebo samice, k tomu odpovídající objem, tak 30 litrů, ani malé, ani velké (větší s jednou rybou by podle mě vypadal prázdný).
Když jsem jednou z nouze přelovil bettu z "61" do "200", tak se jí tam vůbec nelíbilo. Byla pořád zalezlá za rozstřikovací rampou. Když šla zpátky do svého, tak zase ožila.
Tolik moje zkušenost.
Určitě tu ale najdeš spoustu lidí, kterým to funguje... Tak si vyber ;-)

A s dovolením z tvého dotazu oddělám mě i Drvi. Byť to může lichotit, patent na rozum tu nemá nikdo, je to o osobních zkušenostech a lepší názor víc lidí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 14:20 Muž sirius [53]
Čo by ste povedali na toto? Velké aq (<900 l, 180 x 79 x 66 cm vyška), vyhradne len s labyrintkami: majoritne väčšia skupinka Trich. leeri + menšia (4 až 5) Helostoma temminckii (líbající). Akv s množstvom zelene, ükrytov.
Dokázali by sa tam predsa len "vmestit" - 2 / 2 Betta splendens (male/female)? Myslím sociálne... Obrúsil by ten objem hrany intradruhovej kompetície 2 samcov tych bojovníc, dokázali by ako tak, pri skryšach, pri osádke inych väčších ryb - spolukoexistovat? Lebo bojovnica... je královská rybka. :-) Hriech ju nemat... Zaujíma ma, či tu máte niekto skúsenosti s chovom bojovníc (bez odchovu, len na krásu) vo velkom až poriadne velkom akvárku (čo nie je zväčša štandard), ako uvadzam parametre aq vyššie.
V podobnom garde napr. Macropodus (rajovec): tam sa mi 2 / 3 M/F zdá ešte o niečo lepšie realizovatelny. Najma ak by sa rajovce pridali, este male, až k už odrastenym guramam perl. (Ktovie ci by si konkurovali napr. samec Macr. opercularis s.l. vs. Macr. ocellatus (tmavy), predsa len, iné gény...) Betta vs. Macropodus - šlo by to ako tak v ich spolunažívaní? Predsa len, rajovec sa mi zdá konštrukčne mocnejší, než bojovnica. Poradíte mi k tomu? vopred ďakujem. S.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 22:04 Muž Lister [168] Re: ladalup
Fotka k příspěvku HD Může, ale většinou to nefunguje.

Sice jsem měli jeden pár ve 25 litrovém akvárií, ale fakticky jsem chovali jednu rybu a druhou schovávali. Sice se asi 4-5x vytřeli ale nic z toho nebylo, protože nebylo kam dospělé nebo potěr přelovit.

Pro jednoho samce malé betarko jako třeba na obrazku. K němu může být pár menších rybek, ale není to podmínka.

Nebo můžeš dát několik samiček do společného akva s dostatečně teplou vodou. Díky kratším ploutvím většinou nemají problém s větším proudem jako samci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 20:27 Muž ladalup [3] Re: michalt
Jj jsem stejnýho názoru.Neni to jak v té mojí dvoustovce.Skaláři se mi třou o 106,pancéřníčci to samí,akary hnědý a pod.Todle je trochu jiná liga z mého pohledu a jak vidím tak iz tvého.Udělám něco pro samečka plus nějakou drobotinu k tomu a bude. hop Je to přsně jak říkáš chce to dobrou ruku při výběru a další faktory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2020 20:17 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: ladalup
Za mě: Betty chovat pouze v lichém počtu a tři je už moc.

Najdeš tady lidi, kteří to nějak umí a měli štěstí na výběr, ti chovají i v nevelkých objemech chovné páry, které spolu žijí bez problémů nebo trojice (2x samička + sameček). Já mám zatím pocit, že je to kombinace obou: Je potřeba umět to a mít trochu štěstí. Taky se mi zdá, od kamarádů a z jiných fór, že přírodní betty jsou na to spolužití méně háklivé než vyšlechtěné formy, které běžně najdeme v akvaristikách.

Podle mé zkušenosti to o objemu zcela není (když zapomeneme na zcela nevyhovující malé objemy). Já měl dvě samičky a samečka ve 128 litrové nádrži, hustě osázené a nefungovalo to. Nerozdělily si teritoria, mohl jsem to akvárium přeskládat, jak jsem chtěl, prostě to skončilo tragicky.

Myslím si (můžu se plést, rád se nechám vyvést z omylu), že když je problém najít místo na víc než 40 litrů, bude problém s místem i v případě úspěšného odchovu. To je potřeba někam odlovit samičku, po rozplavání potěru a při nějaké velikosti malých rybek oddělit samečky, každého do samostatné nádrže, které je potřeba samostatně udržovat. Chce to vhodné krmení, jestli mluvíme o živém, zase to chce nějaké místo, kde se bude líhnout artemie nebo něco podobného v přiměřených množstvích (seznam jako tady: www.youtube.com/… smich smich). A jestli se tohle všechno povede, tak je problém ty malé vypiplané rybky někde udat.

Možná budou mít zkušenější jiný názor, ale za mě, jestli to chceš dělat minimalisticky s minimem místa, minimem počtu nádrží a "na doraz," tak to za to nestojí a radost z toho tak zcela není. To si raději pořiď hezkou 40 litrovou nádrž, dej tam jednu bettu, udělej tam hodně rostlinek, ať je to luxusní a hezké, přidej tam hezkého šnečka vhodného do takové velikosti nádrže, možná ještě někdo něco poradí, co by se k tomu do takové nádrže hodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 19:30 Muž ladalup [3] Re: ctibum
No chtěl sem to zkusit ale po přečtení nějakých článků ani nvm.Na další akvíška už by asi nebyl prostor.Teda on by byl,ale polovička by to asi neunesla hop Chápeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 18:56 R Muž ctibum [6209] - Snažím se to nezahubit...Re: ladalup
A cílem je odchov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 16:16 Muž ladalup [3] – Beta
Ahojte může se samec bety chovat společně se samičkama,nebo samičky k samečkovi dávat jen k vytření?Pokud ano jak velký potřebujou aq?Je na to víc názorů tak nvm a radši se zeptám.Chtěl bych zařídit 3. aq jenom pro bety.A můžu max 40L co my unese skříňka smich.Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 11:14 R Muž ctibum [6209] - Snažím se to nezahubit...Re: 3NDorCZE
Za mě hned a měnit vodu tak, jak ti radí druhá strana...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 11:13 3NDorCZE Re: afc1886
Kytky tedy ještě dnes či zítra dokoupím dle času. Kryt mám takový plastový i se zářivkou. V tom případě ještě dotaz malej. Kolik dní počkat na zaběhnutí akvária nebo ji tam mám dát hned po vysazení kytek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.02.2020 05:09 R Muž afc1886 [12337] Re: 3NDorCZE
Jestli má být betta ve 2 litrech, nebo v 50, tak tady není co řešit. Hodně živých rostlin, krycí sklo, každodenní výměna části vody o stejné teplotě jako v akváriu a šup tam s bettou.
Ten křemičitý písek bohatě stačí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2020 01:04 3NDorCZE
Ahoj,

Snad si nejdu pro radu na špatné téma. Založit vlastní mi to neumožní tak doufám, že nebudu zbytečně otravovat zde.
Nějaký čas jsem koukal na Bojovnici a líbí se mi, ale nikdy jsem si ji nekoupil. Přítelkyně mi chtěla udělat radost a koupila mi ji. Jenže v tom "úžasném" marina bettáriu na 2 litry. Kdysi jsem něco málo o nich četl a šel jsem si rovnou koupit normální akvárko. Teď mám rozměry 600x300x300 milimetrů a 54 litrů. Vzal jsem rovnou kytky a nějakou tu výzdobu jenže teď jsem v koncích a potřeboval bych prosím radu. Vím, že ji nemůžu dát do nového akvária hned, ale musím počkat až se tam vytvoří ten správný vodní život. jenže nevím jak dlouho to mám nechat jelikož jsem narazil na rozporuplné rady. jedna strana radí použití různých AquaSafe a balanc něco, nevím jak se ta blbost jmenuje a prý 3tí den mohu vysadit rybku. Druhá strana radí po doby 4 týdnů postupně měnit 1/3 akvária. Nejdříve každý den, pak obden, za 3 dny a 2x za týden a až pak vysadit. jak to je správné? Poprípadě co mohu udělat abych rybku netrápil ve 2 litrech vody? No a pak mám ještě jeden dotaz a to jsem možná pohnojil už já :-D Substrát na dvo vypočital jsem si, že při velikosti mého akvária bych měl mít cca 14kg substrátu na 5cm tloušťku. Jenže použil jsem pouze písek křemičitý 0,5 mm. Mohu to tak nechat nebo doporučíte ještě něco na to dát?
Pro případné dotazy zářivku, regulační topítko i filtr na 200-450 l/h mám :-)
Předem děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 17:10 Muž Králík [151] Re: Akneleh
Raději to nezkoušej, je riziko, že by bojovnice útočila na platy. A dvě betty do jednoho akvária taky raději nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 17:04 Akneleh – Berta a živorodky
Může v 60, l akváriu žít sameček a samice Betty a tři platy?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=101