Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 19:18 Muž Pertinax [11] Re: Saidhi
Dívám se, že máš topítko těsně pod hladinou. To je chyba. Teplo stoupá nahoru, takže ohříváš jen pár centimetrů pod hladinou. Pokud je topítko celoponorné, uděláš mnohem líp, když ho takhle naležato posuneš dolů až ke dnu. Tím vyhřeješ všechnu vodu, ona bude pomaličku proudit dokola po celém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2022 11:21 Žena Saidhi [6] Re: Jančaa - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Taky děkuju a držím palce, aby se ten váš zase dal dohromady :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2022 10:52 Žena Jančaa [5] Re: Saidhi - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Nadhera! potlesk tak moc drzim palce aby to tak zustalo ano
Mi bojujeme dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2022 09:53 Žena Saidhi [6] Re: Jančaa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak to mě moc mrzí :-O :-( Navíc za takovou chvilku...
Já doufám že ten náš je prostě jenom trochu víc zvědavý a ještě víc hloupý - on byl lehací/laxnější už na prodejně, ale jinak vypadal na rozdíl od několika ostatních v dalších betáriích naprosto zdravě(žádné slepené ploutvičky, nafouklé bříško atd. - právě naopak). Tak jsme ho vzali s tím, že je s takovým temperamentem větší pravděpodobnost, že nám nepůjde baštit krevetky (zprvu byl zvědavý, teď už je neřeší a ony jeho taky ne - vesele se krmí hned vedle něj a i nad ním, dokonce i co se nám vylíhly maličké tak ty ho taky nechávají naprosto v klidu plus si od nich nechává krást žrádlo přímo před nosem smich ). Zatím to spíš vypadá, že se tímhle zásekem v prostoru probral - je ho víc vidět, aktivně si hledá krmení, hezky roztahuje ploutve a sem tam když je šero a vidí se v krátké stěně tak se na sebe nafukuje - dokud ho to nepřestane bavit. :-P Spí střídavě u topítka, nahoře u hladiny na listech kytek, nebo dole pod listy(což je už klasika :) ) Dneska hned po rozsvícení v pokoji se objevil a čekal na krmení. Tak doufám, že mu to vydrží a že se mu hlavně nic nedostane do té rány jak si serval ty šupiny. :-O

Kvalita fotek není nej - zaprvé světlo shora mu "vypaluje" tu perleťovou hlavu (takže není ani vidět jak se odřel) a taky drandí tak rychle, že ho mobil nestíhá aby nebyl mázlý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 12:19 Žena Jančaa [5] Re: Saidhi
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ja ti můžu jen říct že máme úplně stejného a během 5 dnů to tak začalo jako u tebe a ted ho asi budeme muset "propustit":-(
Takhle byl a ted....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 11:00 Žena Saidhi [6] – Odřené šupiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, tak se nám stala hned druhý den po přinesení nového beťáka dost nemilá věc - už včera bylo poznat že se bůhvíproč strašně rád cpe do těsných prostor - ať už mezi kytky nebo mezi topítko a stěnu atd. Ale že se na sílu narve někam kam by se jinak nevešel - to by mě nenapadlo ani v noční můře ne Ta se bohužel stala, takže má miláček orvané šupiny až na kůži - seshora kus hřbetu a ze strany skoro celý obličej (oko v pořádku). Používám ESHU 2000, má tam i dřevo z mandlovníku s taniny. I tak mám strach aby než se mu to zahojí (doufám alespoň že ano) nechytil nějakou infekci/plíseň a podobné co se pak rádo dělá. Neporadíte něco, co by mohlo hojení urychlit/preventovat podobnou komplikaci? Mockrát děkuju.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 15:27 Žena Jančaa [5] Re: Anthrax
Moc dekuju..budu pokračovat
..ten český dovoz bude těžký,jsem v bavorsku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2022 14:41 R Muž Anthrax [4146] Re: Jančaa
Ok, to zní dobře. Zmátla mě ta svačina. To mi evokovalo nekolik chodů denně. :)
Zkusil bych zvednou teplotu a pokračovat ve výměnách části vody ještě o kousek. Z obchodu... To bude nejspíš z importu. Příště to chce bettu z českého odchovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 12:40 Žena Jančaa [5] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku HD Takže...nano běží teď 9 měsíců, stabilně Ph-7,2-7,5
GH - 9
Kh -6
No3-10mg
No2 -0
Krmení 2x denně,
Tubifex dostal poslední tři dny(vcera ne)
Teplota 25-26 stupňů.
Koupeno ze zverimexu kde kupujeme vše.
Vymena vody asi 5l vlazna a pomalu poustena :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 09:10 R Muž Anthrax [4146] Re: Jančaa
Ahoj, tezko říct takhle bez znalosti situace. Ale zničením hnízda to nebude.
V které nádrži ryba je? Byla nádrž zabehlá. Co teplota? Odkud ryba je? Některé importy bývají celkem choulostivé. Nebyla měněná voda příliš studená? A kolik té vody bylo?
Jinak betty občas odpočívají. To není nic tak divného. Ale aby ryba ležela pořád, to v pořádku není.
Edit: Kolikrát denně dostává krmení?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 14:31 Žena Jančaa [5] – Betta chovani
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravim...potrebovala bych radu,pred tydnem jsme si koupili noveho samecka ,na zacatku vse ok,stavel hnizdecko a pred dvema dny jsem menila vodu a hnizdeco sem vzala s vymenou....nevim.jestli to ma s tim co spolecneho ale ted je porad ve skalce nebo na dne,je kdyz se pohne hladina nebo cas svaciny tak priplave....pri zrcatku ŕádi jak divoch ...:,(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2022 12:18 Žena Silviebaris [2186] Re: steph
Možná by stálo zato,dát to topítko na spinací hodiny, mám to nastavený každý 2 hodiny na 30 minut,abych ho chudáka nauvařila.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 12:14 Muž steph [0] Re: Anthrax
Děkuji za radu. Rybka vypadá v pořádku. Topítko se velikostně vleze, pokud přijdu na spolehlivý a pro rybu bezpečný způsob, jak jej do koule uchytit, tak ji tam nechám, s pár rostlinkami navíc. A stěhovat se bude až do finálního akvária. Ještě mám obavu, co provede to topítko v 3l objemu, zda nebude teplota příliš oscilovat. Počítám, že rychlé změny +/- 1-2 stupně nebudou až tak vadit, nebo ano?
Pokud bude s topítkem problém, přesunu bettu raději do boxu - jestli tomu dobře rozumím, hlavní problém je nízká teplota, zbytek může chvíli počkat. Samozřejmě s častou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 04:54 R Muž Anthrax [4146] Re: steph
Ahoj. Je na rybě patrný nějaký problém? Každý přesun je pro rybu zátěž, pokud dojde ke skokové změně parametrů vody. Takže jestli není důvod rybu stěhovat vícekrát, tak bych jí zatím nechal kde je.
Nicméně pokud je ryba zdravá a bude se jí pravidelně (často) měnit část vody tak by to měla ryba bez problémů zvládnout i v nezaběhlém boxu i v kouli. Moc velký rozdíl v tom nebude. Tedy pokud se do koule to topítko vejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 23:27 Muž steph [0] – přesun betty z malé koule
Zdravím a prosím o radu.
Ve zkratce: děti chtěly rybičky… rada ze zverimexu… betta v cca 3,5 l kouli s trochou písku a pár stonky hygrophily z jednoho košíčku.
Mezitím jsem se pokusil si nastudovat, co vlastně starost o akvárium obnáší, přesunul kouli na teplejší místo (bohužel stále jen 22-24 stupňů), omezil krmení, přikryl ji a začal měnit obden polovinu vody. Taky jsem objednal cca 25 l akvárium (větší momentálně nemáme kam umístit), rostlinky, topítko, bublifuk atd. Problém je, že akvárium je vyráběné na míru, a dorazí až za týden až dva.
Mezitím mě napadlo rozběhnout akvárium v 20l plastovém boxu, až dorazí skleněné, tak tam rostliny, písek a filtr přesunout. S tím, že část rostlin a topítko zatím přidám do současné koule. Nebo bude lepší přesunout bettu už do toho boxu a často měnit vodu, nebo naopak začít až s finálním akváriem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2021 11:07 Žena Silviebaris [2186] Re: Jan Jonáš
Doporučuje se 2 samice na 50l,tak když tam dáš 3,mělo by to být v pohodě,ale zase,může se stat že jedna ze samic bude dominantni a uštve ti je,bude to o povaze,já mám samice ve 60tce na odchov a občas se proženou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 10:23 Muž Jan Jonáš [795] - Drobné rybky – Kolik samic
Dobrý den,
kolik samic (k redukci potěru živorodek) můžu chovat ve 120 l akváriu? Jsou vnitrodruhově agresivní jako samci? Nebo se snese ve větším akváriu více samic? Samce v akváriu nemám.
Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 21:02 Martina Re: Silviebaris
Je to krasavec.

Zkusím to, Nemyšl si že by to nějak zabralo, ale třeba se stane zázrak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2021 19:40 Žena Silviebaris [2186] Re: Martina
Fotka k příspěvku HD Tak bych to nijak neřešila..Možná bys jsi mohla,tu výměnu vody zintenzivnit,třeba každej týden..já betákovi měním vodu každý 5 den a to je tam sám..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 19:33 Martina Re: Silviebaris
Otevřené to není, ono to ani v reálu není nijak extra vidět ???? fotky jsou nejlepší co jsem měla. Bohužel zmrazit rybku nemůžu abych to vyfotila, nebo říct zůstaň a buď v klidu ????
Akvárium je momentálně prostříhané, rostlinky v něm jsou, není jich sice hodně, ale ani málo... + V něm mm krevetky co vodu čistí. I šneky, se kterými si spolu moc nerozumíme, ale tolerujeme se. A vodu měním cca každý týden a půl, měním dvě třetiny vodu, otřu vždy sklo, a filtr čistím podle potřeby.
Toto konkrétním akvárium mám zajetý od léta. Rybky v něm jsou od minulého měsíce. V nádrži kde byli předtím je stejná základní voda... Myslím tím, že když jsem zakládala toto nové, vzala jsem podstatnou část vody z toho společenského. Tam mi vše funguje jak má.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2021 19:21 Žena Silviebaris [2186] Re: Martina
ono ti ancistrusy můžou s tím souviset..špatný podmínky v akváriu a tím i třeba ta boule..Je to nějak otevřený,nějaká rána,moc toho na těch fotkách vidět nejde..pokud ne,neřešila bych to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 19:13 Martina Re: Silviebaris
Ano, vím jak samice vypadá když je připravená. Jen říkám že jsem si toho díky chození do práce pokaždé všimla až když už se třely.

Dle prosím neřešme nadále mě ancistrusy.
Ptala jsem se jestli někdo neví co je to za bouličku na hlavě, stále víc mi připomíná bradavici. Díky vřele všem za účast v této debatě, ale pokud nemáte nějakou radu nebo teorii o tom, co to je. Tak si prosím komentáře o mých akváriích nechte pro sebe.
Dále ke komentářům, šneci mi oproti ancíkům rostlinky skutečně ničili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 18:12 Žena Silviebaris [2186] Re: Martina
Potřebujete nato zvlašt nádrž..a nebo mit samce samotnýho v nadrži..Staví hnízdo..
Jak jste poznal,že samice je připravena? když se podívate z boku,měla by být plná jiker..Můzete sem dat fotku tý samice?
Samice ma jikry stále,a tim jak se třou..omotávají a různé se mačkaj,tlači,samice jikry poušti na zem a spolecné je sbíraj a dávaj do pěnového hnízda..To nejde naplanovat,to se musí vystihnout,víte,kolik se načumim do hnizda lupou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 18:10 Martina Re: Silviebaris
Já nevím, možná je to jen nahoda, ale když byli ve společenské nádrži všichni. V pohodě se mi vytřeli, bohužel jikry spořádaly neonky ???? proto jsem je přesunula na čas sem.
U samice jsem si všiml že je připravena ale vždy až když už šli do toho. Snad by jste mi mohl poradit jak dlouho trvá než jim dozrají další jikry...? Abych to mohla časově jkz takž naplánovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 18:07 Žena Silviebaris [2186] Re: Martina
Ale já psala,že já teplotu nehrotim,co se odchovu týče..
Na odchov je potreba samce pripravit,ja to dělam,že bettu mám zvlášt v nádobě,kterou dám tak,aby ji beťak vidél a v momentě kdy se samec začne naparovat,různě otačet natáčet,zkratka dvořit,teprv tam tu samici dám..nesmi ji honit..to není hop na krávu a je tele,někdy to trva i 20 hodin..nesmí být spolu a honit se,takhle se vám to nikdy nepovede..
Na netu je dost videii..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 17:58 Muž Roger [1593] Re: Martina
Spíš nevíš kolik dokáže sejmout neonek ;-) rostlinky hlavně širokolisté žere běžně ;-) to je známá věc. A to, že nepatří do malého objemu je taky pravda, celkem dost znečišťuje vodu osobně zastávám názor 1 ancitrus na min 100l čistého objemu. Ale, těžko říct, nemám je, z mého pohledu nemají žádný přínos. Jsou jiné mnohem užitečnější ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 17:55 Martina Re: _ucx_
To slyším poprvé, že by ancistrus zabíjel ryby a požíral rostlinky. Nikdy mi to nedělali, vždy to byli takový mírumilovný příšerky co se snesli s každou rybkou. ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 17:52 Martina Re: Silviebaris
Ano to vím, mám nádrže dvě pro tento případ :) plus ještě společnou s Neonkama.
Odchov chci zkusit, proto je tam mám. Ale u něj jsem si všimla té bouličky.
Edit: Teplotu hrotím z jednoho prostého důvodu. Máme starý kamenný barák, a ráno bývá klidně i jen 18 stupňů. To by mi rybky asi nezvládly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 22:19 Žena Silviebaris [2186] Re: _ucx_
Teplotu bych nehrotila..24-25 stačí..
Já topítka u bett nemám nikde,běznou teplotu máme kolem 24 stupnů a vždy se mi potěr vykulil..
Nedávno ve skupině chovatel bett radil,že vyšsi teplota pro odchované betty u nás moc dobrá není,ze jsou potom nachylnější na nemoci,přece jen se baktériim daři vice v teple jako v chladu,tak jsem to zkusila a už mám druhej odchov bett při 24 stupních..beze ztrát..
Něco jinyho bude asi import..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.11.2021 21:59 Muž _ucx_ [1401] - Symphysodon + CorydorasRe: Martina
Ancistrus samozřejmě způsobuje zátěž prostředí (vody) svým značně nedokonalým metabolismem. Obecně jsou betty citlivé na dusíkaté látky a těm se v tak malé a zarybněné nádrži dá vyhnout jen velmi obtížně. No a spouštěčem té boule může být mimo jiné právě tohle.

Na ancistruse pozor, vůbec to není "povinná výbava", je to škodná, jsou schopní zabíjet ryby a ničit rostliny. Naopak ti "hnusní" okružáci jsou vysoce žádoucí...

Betta pro tření tak 28 - 29 °C, v opačném případě se potěr ani nevylíhne. Jinak to Silvie popsala přesně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 19:56 Žena Silviebaris [2186] Re: Martina
No to nemá,ale ancistrus není do tak malýho akvária..Myslím,že betákovi nic neni ale zase..dej ty samice pryč,otázka času a dorvou se ti k smrti..Pokud nechceš odchov,odděl je..A na odchov je musíš mít v samotný nádrži a samice se po výtěru ihned odlovuje,jinak to požere.. a stará se jen samec,kterej se po vykulení a rozplavání potěru 3-4 dny taktéž odlovuje,stane se z něj kanibal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 19:06 Martina Re: _ucx_
Ancistrus přece nemá s boulí nic společného.
Krom toho jsem měla za to, že je ancistrus do akvária něco jako povinná výbava ????
Krásný tvor které čistí akvárko od odumřelých kusů rostlin, mrtvých ryb a zbytků žrádla. Zatím to jsou mláďata, pak poputují do společného akvária (které je větší) .

No mě se samec i boulí vytřel se samici, bohužel ještě ve společném akváriu s Neonkama. To bylo poprvé co to udělali. Mám je teprve od léta, jakože Betty. Nikdy předtím jsem je neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 17:13 Muž _ucx_ [1401] - Symphysodon + CorydorasRe: Martina
Ancík není nejvhodnější tvor do 37 litrů (z toho vody bude tak 30). Jinak od pohledu příčinu boule nezjistíš, důvodů může být hodně. Já kupříkladu mám jednoho pancéřníčka C. sterbai s nepěkným, leč patrně benigním nádorem na boku (o velikosti tak desetiny celého pancéřníčka), když jsme to objevili, dávali jsme mu týden, ale už s tim existuje půl roku, stále se má čile k světu, žere a prohání samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 15:05 Martina – Boule u levé žábry - Bojovnice pestrá
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím, je to už sice delší doba, ale mému Beťákovi se vytvořila Žáková bulka u žaberního otvoru.
(Flek na hlavě má od doby, co se porval s jednou samicí-ze které se vylíhl samec).
Akvárium má cca 37L, topitko je nastavené na 26°, vzduchování jemné, a filtraci neagresivní ale filtrující.
Společnost Beťákovi dělají dvě samice, cca 15-20 modrých krevetek a tři zlatí ancíci.
Samozřejmě i nějaký ten hnusný okružák a Neritka. Krmím sušeným krmivem pro barevné ryby, krmením pro ancíky a sem tam jim hodím přípravné komáří larvy.
Neví někdo co je ona boulička zač? Zblízka mi přijde že mu špatně narostly šupinky, a to jí dělá. Ovšem nejsem nijaký znalec, proto se obracím na vás.
Děkuji,
Martina.
Edit:Ještě přidávám fotku celého akva. A ano, dnes ho budu čistit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2021 21:07 R Muž ctibum [6209] - Snažím se to nezahubit...Re: Tenshi
Především bys měla prozradit víc informací o nádrži - stáří, jak se zabíhala, jak probíhá údržba atp. Plus foto. Ideálně se zaregistruj a založ prezentaci, zabere to pár minut... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 20:32 Tenshi – Esha EXIT - krupička
Dobrý den, mám čerstvě koupenou rybičku (5 dní) a dva dny nazpět se na ní objevily krupičky, zejména na ploutvích, jedna na těle a zároveň se trhavými pohyby otírala o dekorace, sklo apod. Koupila jsem si speciálně přípravek Esha EXIT. Má s ním někdo zkušenosti? Léčím první den - 2 kapky na 10 litrů (poté plánuju po jedné další dva dny), rybka byla posledních pár dní dost čilá. Teď ale jen leží na listě u hladiny a spíš lapá po dechu, i když nádrž obsahuje filtr se vzduchováním. Mám pokračovat s léčením?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 06:17 R Muž lacewings [5062] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Patrikbetta
- pokud jde o stálý jev, tak to přirozené není
- patrně nevhodné prostředí, ale nelze dovodit, nemáte založenou prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2021 18:42 Muž Patrikbetta [0] – Usta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry deň. Moja betta či je hore či na dne
stale ma mierne pootvorene usta. Je to normalne? Mam sa báť? Pozorujete to aj u vašich beťakoch? Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2021 12:57 Žena Jančaa [5] Re: Pavla28
Dobře,tak počkáme..děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2021 19:48 Žena Pavla28 [175] Re: Jančaa
Určitě ano, čím menší nádrž tím je ustavení parametrů obtížnější, nespěchej, zbytečně bys o Beťáka přišla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2021 15:56 Žena Jančaa [5] – Betta do Nano
Ahojte....chtela bych se zeptat jestli se nano musi pro betaka zajizdet take 4-5tydnu?....Po ca 9dnech se zvedlo no2, Ted je to zas v poradku...jede 15dni...25litru
Filter dennerle a topeni na ceste:-)
Ph ted 7,2
No2 0,0
No3 taky nula...zatim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2021 10:07 Žena patka [91] Re: Rikusak
Nezvyknou,je to samec,pokud neplánuješ odchov,bylo by fajn je dát pryč..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2021 10:02 Žena Bonnie [39] - mám moc ráda bojovnice pestré, čichavce, panceřníčky a endlerkyRe: Rikusak
Chtělo by to víc informací, zejména velikost nádrže, jak hustě je osázená apod. (ideálně foto). Obecně je lepší chovat pohlaví odděleně, bojovnice jsou ryby se silnou vnitrodruhovou agresivitou, slabší jedinci jsou napadáni, není-li nádrž dostatečně velká a bez dostatku úkrytů, ryba je ve stresu, hrozí onemocnění a úhyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2021 21:17 Rikusak – Prosím o radu - samec útočící na samičky
Dobrý večer, moc Vás prosím o radu.
Pořídili jsme si samečka, dnes jsme k němu dali tři samičky, od té doby samec na ně útočí a nechce jim dát pokoj, nechci aby holky byly ve stresu, nějaké úkryty tam mají, ale věčně se schovávat nemůžou?.. Zvyknou si na sebe? Je to normální? Jedna ze samiček má už z něj potrhanou ploutvičku a já nevím, co s tím. V případě můžu dodat fotky..... děkuji všem za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 07:40 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: _ucx_
Tak to tedy máte bujnou fantazii. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2021 23:40 Muž _ucx_ [1401] - Symphysodon + CorydorasRe: Sid
Trochu představivosti... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2021 21:47 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: _ucx_
...Jsem se kdysi až divil, jak na nějakých 45 cm hloubky (ne v akváriu) může být u dna voda ledová a na hladině se skoro vařila... Kolem 50 litrů...
hmm A o jaký laboratorní pokus se to jednalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2021 21:41 R Muž ctibum [6209] - Snažím se to nezahubit...Re: _ucx_
O stratifikaci google píše v souvislosti s jezery apod. a hloubkami v řádech metrů. To mi na první rychlý pohled nepřijde aplikovatelné na 60 l akvárko (cca 30 cm sloupec), ale nebudu to zpochybňovat, nic o tom nevím, třeba kdybych googlil dál, zjistil bych, že je to jinak.
Ani netvrdím, že se voda dokonale promíchá. Jen jsem vyjádřil svůj názor, že k určité cirkulaci vody dochází, i když v akvárku je jen topení bez čerpadla a že proto rozdíly teplot v té konkrétní nádrži nebudou tak velké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2021 21:19 Muž _ucx_ [1401] - Symphysodon + CorydorasRe: Sid
Kolem 50 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2021 21:02 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: _ucx_
A jaký objem mělo to "neakvárium", ve kterém k té stratifikaci došlo?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58055x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221