Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2022 18:56 R Muž Anthrax [4305] Re: Jana V.
Brát ryby od ověřeného chovatele je samozřejmě vetší jistota. Ale pokud tedy Bettu z obchodu, tak bych si zjistil, kdy zváží nové ryby a v ten den rybu koupil. Tím délku pobytu ryby v nevhodných podmínkách zkrátíš na nutné minimum. Nebo lze domluvit, aby betta do prodejní nádrže vůbec nešla. Pokud tedy bude personál obchodu co k čemu. :-)
Nakupovat evidentně „načatou“ rybu nedává smysl. Na její místo nastoupí další nebožák Ničemu tím člověk nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2022 16:31 Muž ds [19] Re: Jana V.
Zdravím. Zkuste se podívat na zdejší inzeráty, a nebo případně jiné inzerce. Třeba bazos.cz.

Jinak pokud budete nakupovat s zavedených akvaristikách, tak by problém být neměl. Ale myslím akvaristiky a ne supermarketové petshopy. V těch malých akváriích jsou právě proto, že se samci musí držet odděleně a je neekonomické dávat desítky až stovky litrů jedné rybě. V některých akvaristikách je proto mají někdy společně s jinými druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2022 16:15 Žena Jana V. [3] – Nova Betta
Zdravím, máme zajeté akvárko, rybycky, voda ok. Posla nám před nějakou dobou Betta ( po roce) ale asi naše chyba. Přinesli SME nové rostliny, a rybky, nedali karanténu, možná jí to odepsalo. Každopádně malý syn se po ní každý den ptá a tak přemýšlím, jestli pořídit novou. A dotaz, u nás prodávají Betty jen v těch jejich ,,,celách,, kde tedy nějak nadšeně nevypadají. má taková Betta vůbec cenu kupovat? Nebo ji vlastně zachranime? Máme ji případně dat do karantény, nebo hned může do zaběhlého akva?.. prezentaci nemám, současné akva 54l je v plánu rušit až se zabehne, nové 240l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 15:51 Žena Silviebaris [2244] Re: Rybar
Víš tak prd..
Kšeft..tak každý akvarista co tomu rozumí si raděj koupi česky odchov,než import,tam je to z kvalitou někde jinde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 15:42 Muž Rybar [-35] Re: Silviebaris
To byla diskuse dělej si to, jak chceš já mám akvária pro zábavu ne abych s němá kšeftoval. Proto že ty Bety jsou staré je důkazem ,že se jim daří a že o nich něco vím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 15:18 Žena Silviebaris [2244] Re: Rybar
Dělěj si to jak ty chceš a nepoučuj..Já mám betty na prodej né nato,aby se válely v hnusu..proto se o ně starám,měním jim vodu,vše důkladně dezinfikuji..Za těch 5 měsíců,je třikrát přehazuju,dle potřeby..Potěr mám každý druhý měsíc.
Podle těch tvých fotek,ty samice už jsou starý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.01.2022 15:04 Muž Rybar [-35] Re: Silviebaris
Podívej se kde ty Bety žijí v přírodě ne jak se pěstují! Nějaká dezinfekce nebo údržba čeho ? Když tam nemám filtr ? Ty filtry jsem všude zrušil přešel jsem na Bety a ty ostatní ryby si s tím poradí nechám je tam dožít každá beta potřebuje úkryt hlavně hodně zarůstlé akvárko .To je takový problém nalovit Bety ze zarostlého akvária ? Dát je do jedné nádoby a v akvaristice předělat do jednoho akvária? Tak jak to máš se ty ryby jenom stresují potom se jenom napadají . Ryby prodej z akvária odsát trochu bordelu dolej vodu a dosaď nové ryby a kolotoč se opakuje . Na to aby se výstřely mám 20 a 12 l akvárko tam krmíme nějjemnějším planktonem , tak že se tam dostane i nějaký prach ten zůstane na dně .Jak mile přelovím a to co nejdříve ty malé nádoby vyleju napustím novou vodu a je .
V síťce bych je asi zlikvidoval proto to dělám fajkou . Pokud jsou malé tak tam musí neustále plavat plankton to jim vydrží tak dva dni dávám toho opravdu hodně. Když jsou větší ,tak uvidíš kolik toho sní buď jim přidám nebo jim dám dvakrát větší žerou vše .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 07:50 Žena Silviebaris [2244] Re: Rybar
Ano..protože já ho mám na chov,tedy chvili v provozu ,jak betty udám,vyčistim,vydezinfikuju a je nachystáno pro další odchov..
Kolikrat denně ty betty krmíš..
Jinak v ostatnich filtr je,ale tam probíha údržba co deset dní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 02:08 Muž Rybar [-35] Re: Silviebaris
Ty jsi poslala fotku svého a mého je v tom jasný rozdíl .I když tablet nefotí zrovna nejlíp osvětlení dvě ledky po dvou vatech,ale chtěl jsem pouze vyfotit celé ryby . Ta voda je ok ty řasy nikomu nevadí už jsem je chtěl vycházet i s rostlinama ,ale připojil sem se tady do diskuse a tak sem Ti poslal ,jak to funguje . Pořídil jsem si ty neridy prej žerou řasu a to je výsledek. Ze skla i ze dna je to v pohodě z těch rostlin jim to nejde a to jsou tam 3 kousky .A poslat něco co nefunguje je hloupost . Vyměnit rostliny není žádný problém při dalších 5 akvárkách je rostlin mraky . Když se podíváš na to kde žijí Bety v přírodě ,to je realita žádná chemie žádná výměna vody žádné plastové nádoby ! Ryba si zvykne na barco ,ale domovinu má v genech zakódovanou a když jim ji poskytneme ,tak se Ti odvděčí. Stalo se mi že mi odešli dva termostaty jeden akvárko přetápěl , druhý netopil jak měl pokaždé to odnesla ta kupovaná beta a bety z to hnusného akvária vždy přežily .Tady na netu frčí pouze chemické akvária výměny vody , doplňky chemie a hnojiva s přírodou to nemá nic společného. Na víc ty ryby potřebují kopu žrádla odmala a to je problém lovit neustále plakton pokud jsou malé ,velké sežerou cokoliv sušené, mražené i živé .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 19:58 Žena Silviebaris [2244] Re: Rybar
Fotka k příspěvku HD Nesmysl.. od druhého měsice se řežou furt..
To tvoje akvárium je samá řasa a voda hnus..takovou rybu bych si ani zadarmo nevzala..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   29.01.2022 19:50 Muž Rybar [-35] Re: Silviebaris
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Poperou se jen , když je dáš, aby se množily než postaví samec hnízdo a když necháš saních po vytření ve společné nádrži . Jinak se neperou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 18:51 Žena Silviebaris [2244] Re: Rybar
No to nevim,jestli by mi je vzali doškubané,vydrzely spolu jen do 3 měsice,pak se začaly řezat a tim padem by byli neprodejné..
Kazdopadné v těch litrových kbelicich jsou bez filtrace..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 18:46 Muž Rybar [-35] Re: Silviebaris
Bety jsou hezké , jen bych je nechal z tohoto jednoho vrhu dohromady odmalička .Nebudou v budoucnu tak agresivní a v jediné nádobě je doneseš do akvaristiky . Já je krmím tím co nachytám od jara v rybníce na jaře je plno drobného krmiva . A Bety spotřebují hodně krmiva .A přes zimu je nechám odpočívat .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2022 18:16 Žena Silviebaris [2244] Re: Rybar
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku Prvni dva měsice jen artémii,a pak dafnii,cyklop a různe jiné drobné krmivo..Samce mam každyjo zvlášt..
Tady je ukazka z prvniho odchovu..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 17:58 Muž Rybar [-35] Re: Silviebaris
Pokud je v akváriu pouze voda a ryby je to problém . Jakmile se dalo odlovit, tak jsem je dal do akvária s rostlinama . A bez problému to funguje. A jak chováš ty samce? Když je všude led čím to krmíš? Zkoušel jsem ten Hobby protogen , ale ten kalí vodu a dělá povlak na hladině!
Rybičky chovám přes 50let za tu dobu se měl spoustu akvárek Od 5-280l ,taky jednu kaskádu . Rybiček a rostlin nepočítaje a poslední dobou přibyly i krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 17:11 Žena Silviebaris [2244]
Rybar napsal:.. bety jsem si vypěstoval vlastní a tak se chovají úplně jináč ,jak koupené a ty krevety jim chutnají náramně.
Ryby se chovaj,né pěstují..Taky mam svůj odchov bett,ale vic jak samic 8ks nemám spolu,potom se voda hnus,kazdej třeti den ji měnim..samce každej zvlášt..Krevet si tyhle 2cm betty nevšimaj,za 2,5 měsice jdou do akvaristiky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 21:48 R Muž ctibum [6466] Re: Chovatel
Pokud nemáš kam ji separovat, tak jak píše Silviebaris, můžeš ji darovat buď tady ve vlákně darování, nebo v inzerci, nebo to zkus v nějakém zverimexu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 21:05 Žena Silviebaris [2244] Re: Chovatel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 20:36 Chovatel – Jak se zbavit bojovnice
Ahoj ja potřebuji pomoct.
Pořídila jsem si 3 bojovnice pestré, jednoho samce a dvě samice. Samce jsem měla dřív byly mu cca dva roky ale byl zdravý.
Po několika dnech samec zemřel. Pořídila jsem si dalšího a po dvou dnech byl v tahu. Mám silné podezření že jedna z těch samic je příliš agresivní ale vím co s ní mám dělat. Potřebuju se jí zbavit ale nechci zabít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 19:18 Pertinax Re: Saidhi
Dívám se, že máš topítko těsně pod hladinou. To je chyba. Teplo stoupá nahoru, takže ohříváš jen pár centimetrů pod hladinou. Pokud je topítko celoponorné, uděláš mnohem líp, když ho takhle naležato posuneš dolů až ke dnu. Tím vyhřeješ všechnu vodu, ona bude pomaličku proudit dokola po celém akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2022 09:53 Žena Saidhi [6] Re: Jančaa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak to mě moc mrzí :-O :-( Navíc za takovou chvilku...
Já doufám že ten náš je prostě jenom trochu víc zvědavý a ještě víc hloupý - on byl lehací/laxnější už na prodejně, ale jinak vypadal na rozdíl od několika ostatních v dalších betáriích naprosto zdravě(žádné slepené ploutvičky, nafouklé bříško atd. - právě naopak). Tak jsme ho vzali s tím, že je s takovým temperamentem větší pravděpodobnost, že nám nepůjde baštit krevetky (zprvu byl zvědavý, teď už je neřeší a ony jeho taky ne - vesele se krmí hned vedle něj a i nad ním, dokonce i co se nám vylíhly maličké tak ty ho taky nechávají naprosto v klidu plus si od nich nechává krást žrádlo přímo před nosem smich ). Zatím to spíš vypadá, že se tímhle zásekem v prostoru probral - je ho víc vidět, aktivně si hledá krmení, hezky roztahuje ploutve a sem tam když je šero a vidí se v krátké stěně tak se na sebe nafukuje - dokud ho to nepřestane bavit. :-P Spí střídavě u topítka, nahoře u hladiny na listech kytek, nebo dole pod listy(což je už klasika :) ) Dneska hned po rozsvícení v pokoji se objevil a čekal na krmení. Tak doufám, že mu to vydrží a že se mu hlavně nic nedostane do té rány jak si serval ty šupiny. :-O

Kvalita fotek není nej - zaprvé světlo shora mu "vypaluje" tu perleťovou hlavu (takže není ani vidět jak se odřel) a taky drandí tak rychle, že ho mobil nestíhá aby nebyl mázlý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 12:19 Žena Jančaa [16] Re: Saidhi
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ja ti můžu jen říct že máme úplně stejného a během 5 dnů to tak začalo jako u tebe a ted ho asi budeme muset "propustit":-(
Takhle byl a ted....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 11:00 Žena Saidhi [6] – Odřené šupiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, tak se nám stala hned druhý den po přinesení nového beťáka dost nemilá věc - už včera bylo poznat že se bůhvíproč strašně rád cpe do těsných prostor - ať už mezi kytky nebo mezi topítko a stěnu atd. Ale že se na sílu narve někam kam by se jinak nevešel - to by mě nenapadlo ani v noční můře ne Ta se bohužel stala, takže má miláček orvané šupiny až na kůži - seshora kus hřbetu a ze strany skoro celý obličej (oko v pořádku). Používám ESHU 2000, má tam i dřevo z mandlovníku s taniny. I tak mám strach aby než se mu to zahojí (doufám alespoň že ano) nechytil nějakou infekci/plíseň a podobné co se pak rádo dělá. Neporadíte něco, co by mohlo hojení urychlit/preventovat podobnou komplikaci? Mockrát děkuju.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 15:27 Žena Jančaa [16] Re: Anthrax
Moc dekuju..budu pokračovat
..ten český dovoz bude těžký,jsem v bavorsku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2022 14:41 R Muž Anthrax [4305] Re: Jančaa
Ok, to zní dobře. Zmátla mě ta svačina. To mi evokovalo nekolik chodů denně. :)
Zkusil bych zvednou teplotu a pokračovat ve výměnách části vody ještě o kousek. Z obchodu... To bude nejspíš z importu. Příště to chce bettu z českého odchovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 12:40 Žena Jančaa [16] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku HD Takže...nano běží teď 9 měsíců, stabilně Ph-7,2-7,5
GH - 9
Kh -6
No3-10mg
No2 -0
Krmení 2x denně,
Tubifex dostal poslední tři dny(vcera ne)
Teplota 25-26 stupňů.
Koupeno ze zverimexu kde kupujeme vše.
Vymena vody asi 5l vlazna a pomalu poustena :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 09:10 R Muž Anthrax [4305] Re: Jančaa
Ahoj, tezko říct takhle bez znalosti situace. Ale zničením hnízda to nebude.
V které nádrži ryba je? Byla nádrž zabehlá. Co teplota? Odkud ryba je? Některé importy bývají celkem choulostivé. Nebyla měněná voda příliš studená? A kolik té vody bylo?
Jinak betty občas odpočívají. To není nic tak divného. Ale aby ryba ležela pořád, to v pořádku není.
Edit: Kolikrát denně dostává krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 14:31 Žena Jančaa [16] – Betta chovani
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravim...potrebovala bych radu,pred tydnem jsme si koupili noveho samecka ,na zacatku vse ok,stavel hnizdecko a pred dvema dny jsem menila vodu a hnizdeco sem vzala s vymenou....nevim.jestli to ma s tim co spolecneho ale ted je porad ve skalce nebo na dne,je kdyz se pohne hladina nebo cas svaciny tak priplave....pri zrcatku ŕádi jak divoch ...:,(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2022 12:18 Žena Silviebaris [2244] Re: steph
Možná by stálo zato,dát to topítko na spinací hodiny, mám to nastavený každý 2 hodiny na 30 minut,abych ho chudáka nauvařila.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 12:14 Muž steph [0] Re: Anthrax
Děkuji za radu. Rybka vypadá v pořádku. Topítko se velikostně vleze, pokud přijdu na spolehlivý a pro rybu bezpečný způsob, jak jej do koule uchytit, tak ji tam nechám, s pár rostlinkami navíc. A stěhovat se bude až do finálního akvária. Ještě mám obavu, co provede to topítko v 3l objemu, zda nebude teplota příliš oscilovat. Počítám, že rychlé změny +/- 1-2 stupně nebudou až tak vadit, nebo ano?
Pokud bude s topítkem problém, přesunu bettu raději do boxu - jestli tomu dobře rozumím, hlavní problém je nízká teplota, zbytek může chvíli počkat. Samozřejmě s častou výměnou vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 04:54 R Muž Anthrax [4305] Re: steph
Ahoj. Je na rybě patrný nějaký problém? Každý přesun je pro rybu zátěž, pokud dojde ke skokové změně parametrů vody. Takže jestli není důvod rybu stěhovat vícekrát, tak bych jí zatím nechal kde je.
Nicméně pokud je ryba zdravá a bude se jí pravidelně (často) měnit část vody tak by to měla ryba bez problémů zvládnout i v nezaběhlém boxu i v kouli. Moc velký rozdíl v tom nebude. Tedy pokud se do koule to topítko vejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 23:27 Muž steph [0] – přesun betty z malé koule
Zdravím a prosím o radu.
Ve zkratce: děti chtěly rybičky… rada ze zverimexu… betta v cca 3,5 l kouli s trochou písku a pár stonky hygrophily z jednoho košíčku.
Mezitím jsem se pokusil si nastudovat, co vlastně starost o akvárium obnáší, přesunul kouli na teplejší místo (bohužel stále jen 22-24 stupňů), omezil krmení, přikryl ji a začal měnit obden polovinu vody. Taky jsem objednal cca 25 l akvárium (větší momentálně nemáme kam umístit), rostlinky, topítko, bublifuk atd. Problém je, že akvárium je vyráběné na míru, a dorazí až za týden až dva.
Mezitím mě napadlo rozběhnout akvárium v 20l plastovém boxu, až dorazí skleněné, tak tam rostliny, písek a filtr přesunout. S tím, že část rostlin a topítko zatím přidám do současné koule. Nebo bude lepší přesunout bettu už do toho boxu a často měnit vodu, nebo naopak začít až s finálním akváriem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2021 11:07 Žena Silviebaris [2244] Re: Jan Jonáš
Doporučuje se 2 samice na 50l,tak když tam dáš 3,mělo by to být v pohodě,ale zase,může se stat že jedna ze samic bude dominantni a uštve ti je,bude to o povaze,já mám samice ve 60tce na odchov a občas se proženou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 10:23 Muž Jan Jonáš [1025] - Drobné rybky – Kolik samic
Dobrý den,
kolik samic (k redukci potěru živorodek) můžu chovat ve 120 l akváriu? Jsou vnitrodruhově agresivní jako samci? Nebo se snese ve větším akváriu více samic? Samce v akváriu nemám.
Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 21:02 Martina Re: Silviebaris
Je to krasavec.

Zkusím to, Nemyšl si že by to nějak zabralo, ale třeba se stane zázrak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2021 19:40 Žena Silviebaris [2244] Re: Martina
Fotka k příspěvku HD Tak bych to nijak neřešila..Možná bys jsi mohla,tu výměnu vody zintenzivnit,třeba každej týden..já betákovi měním vodu každý 5 den a to je tam sám..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 19:33 Martina Re: Silviebaris
Otevřené to není, ono to ani v reálu není nijak extra vidět ???? fotky jsou nejlepší co jsem měla. Bohužel zmrazit rybku nemůžu abych to vyfotila, nebo říct zůstaň a buď v klidu ????
Akvárium je momentálně prostříhané, rostlinky v něm jsou, není jich sice hodně, ale ani málo... + V něm mm krevetky co vodu čistí. I šneky, se kterými si spolu moc nerozumíme, ale tolerujeme se. A vodu měním cca každý týden a půl, měním dvě třetiny vodu, otřu vždy sklo, a filtr čistím podle potřeby.
Toto konkrétním akvárium mám zajetý od léta. Rybky v něm jsou od minulého měsíce. V nádrži kde byli předtím je stejná základní voda... Myslím tím, že když jsem zakládala toto nové, vzala jsem podstatnou část vody z toho společenského. Tam mi vše funguje jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2021 19:21 Žena Silviebaris [2244] Re: Martina
ono ti ancistrusy můžou s tím souviset..špatný podmínky v akváriu a tím i třeba ta boule..Je to nějak otevřený,nějaká rána,moc toho na těch fotkách vidět nejde..pokud ne,neřešila bych to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 19:13 Martina Re: Silviebaris
Ano, vím jak samice vypadá když je připravená. Jen říkám že jsem si toho díky chození do práce pokaždé všimla až když už se třely.

Dle prosím neřešme nadále mě ancistrusy.
Ptala jsem se jestli někdo neví co je to za bouličku na hlavě, stále víc mi připomíná bradavici. Díky vřele všem za účast v této debatě, ale pokud nemáte nějakou radu nebo teorii o tom, co to je. Tak si prosím komentáře o mých akváriích nechte pro sebe.
Dále ke komentářům, šneci mi oproti ancíkům rostlinky skutečně ničili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 18:12 Žena Silviebaris [2244] Re: Martina
Potřebujete nato zvlašt nádrž..a nebo mit samce samotnýho v nadrži..Staví hnízdo..
Jak jste poznal,že samice je připravena? když se podívate z boku,měla by být plná jiker..Můzete sem dat fotku tý samice?
Samice ma jikry stále,a tim jak se třou..omotávají a různé se mačkaj,tlači,samice jikry poušti na zem a spolecné je sbíraj a dávaj do pěnového hnízda..To nejde naplanovat,to se musí vystihnout,víte,kolik se načumim do hnizda lupou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 18:10 Martina Re: Silviebaris
Já nevím, možná je to jen nahoda, ale když byli ve společenské nádrži všichni. V pohodě se mi vytřeli, bohužel jikry spořádaly neonky ???? proto jsem je přesunula na čas sem.
U samice jsem si všiml že je připravena ale vždy až když už šli do toho. Snad by jste mi mohl poradit jak dlouho trvá než jim dozrají další jikry...? Abych to mohla časově jkz takž naplánovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 18:07 Žena Silviebaris [2244] Re: Martina
Ale já psala,že já teplotu nehrotim,co se odchovu týče..
Na odchov je potreba samce pripravit,ja to dělam,že bettu mám zvlášt v nádobě,kterou dám tak,aby ji beťak vidél a v momentě kdy se samec začne naparovat,různě otačet natáčet,zkratka dvořit,teprv tam tu samici dám..nesmi ji honit..to není hop na krávu a je tele,někdy to trva i 20 hodin..nesmí být spolu a honit se,takhle se vám to nikdy nepovede..
Na netu je dost videii..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 17:58 Muž Roger [1639] Re: Martina
Spíš nevíš kolik dokáže sejmout neonek ;-) rostlinky hlavně širokolisté žere běžně ;-) to je známá věc. A to, že nepatří do malého objemu je taky pravda, celkem dost znečišťuje vodu osobně zastávám názor 1 ancitrus na min 100l čistého objemu. Ale, těžko říct, nemám je, z mého pohledu nemají žádný přínos. Jsou jiné mnohem užitečnější ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 17:55 Martina Re: _ucx_
To slyším poprvé, že by ancistrus zabíjel ryby a požíral rostlinky. Nikdy mi to nedělali, vždy to byli takový mírumilovný příšerky co se snesli s každou rybkou. ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 17:52 Martina Re: Silviebaris
Ano to vím, mám nádrže dvě pro tento případ :) plus ještě společnou s Neonkama.
Odchov chci zkusit, proto je tam mám. Ale u něj jsem si všimla té bouličky.
Edit: Teplotu hrotím z jednoho prostého důvodu. Máme starý kamenný barák, a ráno bývá klidně i jen 18 stupňů. To by mi rybky asi nezvládly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 22:19 Žena Silviebaris [2244] Re: _ucx_
Teplotu bych nehrotila..24-25 stačí..
Já topítka u bett nemám nikde,běznou teplotu máme kolem 24 stupnů a vždy se mi potěr vykulil..
Nedávno ve skupině chovatel bett radil,že vyšsi teplota pro odchované betty u nás moc dobrá není,ze jsou potom nachylnější na nemoci,přece jen se baktériim daři vice v teple jako v chladu,tak jsem to zkusila a už mám druhej odchov bett při 24 stupních..beze ztrát..
Něco jinyho bude asi import..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.11.2021 21:59 Muž _ucx_ [1404] - Symphysodon + CorydorasRe: Martina
Ancistrus samozřejmě způsobuje zátěž prostředí (vody) svým značně nedokonalým metabolismem. Obecně jsou betty citlivé na dusíkaté látky a těm se v tak malé a zarybněné nádrži dá vyhnout jen velmi obtížně. No a spouštěčem té boule může být mimo jiné právě tohle.

Na ancistruse pozor, vůbec to není "povinná výbava", je to škodná, jsou schopní zabíjet ryby a ničit rostliny. Naopak ti "hnusní" okružáci jsou vysoce žádoucí...

Betta pro tření tak 28 - 29 °C, v opačném případě se potěr ani nevylíhne. Jinak to Silvie popsala přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 19:56 Žena Silviebaris [2244] Re: Martina
No to nemá,ale ancistrus není do tak malýho akvária..Myslím,že betákovi nic neni ale zase..dej ty samice pryč,otázka času a dorvou se ti k smrti..Pokud nechceš odchov,odděl je..A na odchov je musíš mít v samotný nádrži a samice se po výtěru ihned odlovuje,jinak to požere.. a stará se jen samec,kterej se po vykulení a rozplavání potěru 3-4 dny taktéž odlovuje,stane se z něj kanibal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 19:06 Martina Re: _ucx_
Ancistrus přece nemá s boulí nic společného.
Krom toho jsem měla za to, že je ancistrus do akvária něco jako povinná výbava ????
Krásný tvor které čistí akvárko od odumřelých kusů rostlin, mrtvých ryb a zbytků žrádla. Zatím to jsou mláďata, pak poputují do společného akvária (které je větší) .

No mě se samec i boulí vytřel se samici, bohužel ještě ve společném akváriu s Neonkama. To bylo poprvé co to udělali. Mám je teprve od léta, jakože Betty. Nikdy předtím jsem je neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2021 17:13 Muž _ucx_ [1404] - Symphysodon + CorydorasRe: Martina
Ancík není nejvhodnější tvor do 37 litrů (z toho vody bude tak 30). Jinak od pohledu příčinu boule nezjistíš, důvodů může být hodně. Já kupříkladu mám jednoho pancéřníčka C. sterbai s nepěkným, leč patrně benigním nádorem na boku (o velikosti tak desetiny celého pancéřníčka), když jsme to objevili, dávali jsme mu týden, ale už s tim existuje půl roku, stále se má čile k světu, žere a prohání samičky.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58508x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221