Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:42 JoKa Re: Turbínka
Tak tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2013 22:38 Žena Turbínka [2556] Re: Kuba
35 l zarostlá nádrž je hraniční pro samce a 2 samice, raději 54 l. Určitě bych k nim nikoho nepřidávala, krevetky poslouží jako drahé krmivo. A je možné, že se prát budou. Dvě samice mohou uhnat samce nebo i samec je, jde hodně o povahu konkrétních ryb a o podmínky v akváriu, ale obecně betty jsou agresivní a teritoriální ryby. Třeba můj beťák nesnese v nádrži žadnou jinou rybu, krevetku a ochutnává i plže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2013 22:37 JoKa Re: Kuba
Trovhu mám obavy z toho slova většinou

Narážím na situace, například, kdy se samec "nepovede" a určitá samička je hodně "nahoře" a stane se dominantnější než on... Prostě je chlap pod pantoflem a věř mi, není to pěkný pohled...
Nebo se ti může také stát, že jedna ze samic bude ultra dominantní a boje mezi holkama budou krutější, než tam dát dva kluky...
Obě situace jsem už viděl a zažil, proto o nich hovořím a proto také to mé většinou... Nicméně jsou to vyjímky a kombinace 2 holek a kluka bych se nebál. Možná, pokud chceš více ryb, tak bych přidal ještě jednu samici, tím by se mohli eliminovat mnou uvedené vyjímky. Pozornost kluka se rozloží a holky také budou mít navzájem více práce...
Ale sorry, další rybu k nim ti už nedoporučím. 35l není žádná hitparáda...
A co se týče krevetek, také ne, bojovák jednou ochutná a máš po krevetkách (zase existují vyjímky, není to pravidlo)...
Listonohy jsem nikdy neměl, nemám s nimi zkušenost, tak s nimi ti neporadím...
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:05 Kuba Re: Urtman
Akvárium má kolem 35L. Trovhu mám obavy z toho slova většinou je možné že se budou prát nebo co? No s těma ostatníma rybka ještě nevím to jsem chtěl dořešit na místě nemáš nejaké návrhy? Bylo by možné s betkami chovat i listonohy nebo krevety? Je zde možné mít i okrasné prvky rostliny atd?
Moc dík Kuba.http://rybicky.net/obr/s/02.gif
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 21:51 JoKa Re: Kuba
Jeden kluk a dvě holky neznamená problém, většinou... Otázka je, čemu říkáš jiné druhy rybiček a v jak velkém akva jsou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 21:46 Kuba
Zdravím potřeboval bych se zeptat jestli je možné chovat několik betek v jednom akváriu například 1 samce a 2 samičky spolu s dalšímy druhy rybiček.
Moc děkuji za odpověd. rybicky.net/obr/s/02.gif
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: pytrrys
Ve dvou litrech se na hladině můžeš dočkat kde čeho. Ale jedna ryba se sama nevytře, tak abys viděla jikry. Jedině živorodky pokud už se samcem byly umí rodit několik vrhů i bez samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2013 11:53 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: pytrrys
To sa vola penove hniezdo, ikry to nie su, treba si nieco nastudovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 11:46 pytrrys – Co mám dělat s jikrama?
Koupila jsem si akvárko a do něj dala bettu. Po 4 dnech se mi na hladině něco objevilo, řekla bych že to jsou jikry, jsou to takové bublinky. Co mám s tím dělat? Akvárku má 2 litry a víc rybek nechci, stačí mi ta jedna. Prosím poraďte. Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 17:20 JoKa Re: michalt
Oni si tam něco určitě najdou, neboj... Hlady rozhodně nepojdou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:52 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Turbínka
Děkuji. Budu mít Vánoce bez obav. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.12.2013 11:35 Žena Turbínka [2556] Re: michalt
Určitě můžeš na týden nechat akvárko bez dozoru, neměl by v tom být žádný problém. Výměna 1/3 vody stačí, je to vlastně běžná udržba, je zbytečné přidávat do vody nějaké regulátory, zdravá ryba i v tomhle objemu týden vydrží. Jenom až přijedeš krm menší dávky, aby se hladový beťák nepřecpal po týdenním půstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:00 Muž michalt [735] - Miniakvária – Odjezd na Vánoce
Ahoj, chtěl bych se poradit (spíš ujistit), že můžu odejít na několik dní od akvária, nekrmit a neudržovat.

Akvárium (z prezentace) má hrubý objem 25 l a jediným rybím obyvatelem je sameček Betty. Plánuji být mimo bytu sedm dní. Podle toho, co mi bylo obecně řečeno a co jsem se tady dočetl, by měl sedm dní vydržet bez krmení. Je tomu tak, prosím? I v tak malé nádrži? Filtrace je v pořádku, rostliny rostou, šneků je tam taky dost, beťák je zdravý jak rybička :-). Jinak jej krmíme střídmě.

Plánuji vyměnit 1/3 objemu vody den před odchodem. Je ještě něco dalšího, co bych měl před odjezdem udělat, aby byl v pořádku? Děkuji za názory a přeji všem hezký den.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 19:27 JoKa Re: Lukkes24
Holka... Ale někdo jí solidně dorval... Máš tam určitě samce, ale kolik samic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2013 18:06 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Lukkes24
jednoznacne samice, jde videt svisle pruhy a bilou tecku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 17:35 Lukkes24 – Prosím samec nebo samice? Mnohokrát díky všem
Fotka k příspěvku :-( :-( :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 15:44 Tina Re: Urtman
Né jen jsem si myslela jestli to není krupička, ale když není, jen dobře. :) Děkuju. Tady to je nej. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:53 JoKa Re: Tina
Souhlas s Romanem. Jestli je to to samé, tak kde je problém??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:05 R Muž romant [27849] Re: Tina
Že by pigmentová záležitost? Tedy nic jinýho mě podle té fotky nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:03 Tina Re: Urtman
No svoji dát nemohu, ale tady je odkaz na podobnou tečku, akorát na jiné části těla. rybicky.net/k/forum/495315.jpg

PS: tohle NENÍ moje ryba, jen jsem to našla na internetu. Prosím pomozte mi, to mladé má moc krásné zbarvení a nechci o ně přijít. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 18:51 JoKa Re: Tina
Byla by fotečka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 18:47 Tina – Copak to tu mám???
Ahoj, v akvárku mám malilinkou bettu, asi 2 - 3 měsíce no a na těch tenkejch ploutvičkách hned za tlamičkou má na každý bílou tečku, až bouličku. Prosím co to je? :) DĚKUJÍÍÍ.

Tína z Rýna. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 04:56 Muž LiborSprysl [9009] Re: JosefVavra
JosefVavra napsal:
pet flašky mě příjdou neudržovatelné a nebo tomu bude potřeba věnovat několik hodin + vytápět místnost nebo je dát do vysokého aq které budu vytápět

Hodláte-li pečovat o 75 samců, pak je akvárko s přepážkami dobré, máte-li ovšem 400 či více samců, pak jsou petky jediným řešením...chce to grif a jde to rychle, když se naučíte. Jo a mimochodem existují i další finty jak si práci ulehčit i v případě petek, že je ani do ruky brát nemusíte...to v případě, že byste těch bet měl třeba tisíc ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 01:01 JosefVavra Re: Urtman
já jsem si udělal z ,mléčného plexi skla rozebíratelné přepážky a mohu si díky tomu udělat v akváriu kolik kojí potřebuji a ještě to filtrovat i vytápět ( každá přepážka je ode dna 5mm a má v sobě mřížku aby mohlo teplo rovnoměrně procházet po celém aq
vodu proháním a provzdušňuji 3w čerpadlem které je za molitanem
mám nyní naplánované aq pro 75 samců

150cm x 60 x 30cm a koje budou 10x10x25cm + krycí sklo
do každé koje přidám ampulárku vhodné velikosti která bude fungovat jako čistič a jednou za 3 dny lehce hadičkou odeberu co tam zůstane
filtrace 10x10x50cm biomolitanu napojeného na vzduch ( centrálně )
pet flašky mě příjdou neudržovatelné a nebo tomu bude potřeba věnovat několik hodin + vytápět místnost nebo je dát do vysokého aq které budu vytápět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 00:46 JosefVavra – protogen
tak jsem odzkoušel protogen a mohu jen doporučit:-) jeden den jsem dal asi 25 granulek a druhý den 12 granulek a to přímo do akvária , udělala se kolem toho jako by plíseň ale při bližším pohledu to plíseň není a jsou to tisíce něakejch breberek který malejm rybkám moc chutnaj a prvních 6-8 dní není potřeba krmit ( jen přihazovat ty granulky ) hlavně co jsem zjistil nesmí se v té době měnit voda protože po přidání 1L demi vody všechny ty breberky zmizeli , naštěstí jsem krmil už 16h starou artemkou a tak jsem o nic nepřišel

jako další jsem zkoušel SERA MICRON ( k ničemu i u malejch čichavců )
JBL nobil fluit artemia ( taky k ničemu a to i u čichavců , vždy přežije tak 50% potěru )
krmení z rybníka nepoužívám kvůli nemocem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:32 DREDRA Re: Carnero
filtr nedávám,to mu se stavěním hnízda zrovna dvakrát nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:30 JoKa Re: Carnero
Jen tak úplně mimochodem (nebo hlavně?), víš co uděláš s mladými? Máš zajetých mnoho alespoň 3l kukaní (píšu kukaní, to nejsou akva), nebo jdeš do pet lahví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:29 Carnero Re: Celiny
Dík za rady, kdyžtak dám vědet jestli se něco změnilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:28 Carnero Re: Urtman
Kéž bych se dostal k fázi "jikry" :-D jinak mám molitan, takže jdu do toho. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:22 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Carnero
ani ne tak na treni jako na odchov, resp. udrzbu (odkalovani detritu, zbytku krmiva)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:22 JoKa Re: Carnero
Zapadají ti mezi něj spadlá vajíčka a chudák chlapák je nebude mít jak vydolovat a uhnijí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:21 Carnero Re: Urtman
Ten štěrk myslíš že může mít vliv na stavbu hnízda? možná pak až při rozplavání nebo se mýlím?..jsem rád za rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:21 JoKa Re: Carnero
Tak výluh nepřidávej, odstraň dno (pokud máš funkční filtraci) a pak poslechni radu Celinyho

Mozna bych jeste zkusil dolit vice vody, nechat ji 2-3 dny na 25 stupnich a pak snizovat sloupec vody a zvysit teplotu na 28, proste nasimulovat prirodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:17 Carnero Re: Celiny
to jsem taky myslel, prostě je na nějaký čas oddělit. Co se týče toho výluhu, nejraději bych se tomu vyhnuul, jelikož nemám zkušenosti a možná bych nadělal více škody než užitku. Děkuji za zkušenost ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:13 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Urtman
Mozna bych jeste zkusil dolit vice vody, nechat ji 2-3 dny na 25 stupnich a pak snizovat sloupec vody a zvysit teplotu na 28, proste nasimulovat prirodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:08 JoKa Re: carnero
Nezeptal ses vůbec blbě, proto jsem nepochyboval o hygieně nádrže a výměnách vody... Ale jak píše Dredra, výměna vody pomůže a štěrk stopro pryč....
Ale fakt myslím, že jim je prostě vedro... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:07 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Carnero
z vlastni zkusenosti bych ti poradil to docasne prerusit a vytahnout to dno, ver mi, ze si usetris nervy a cas. Vyluh si udelas jednoduse bud z olsovych sisek, duboveho listi nebo si kup torben primo od rataje, jen opatrne s davkovani, neco malo se o teto problematice da najit tady na foru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 23:01 Carnero Re: DREDRA
taky mi to přijde dlouho, proto se ptám :)..výluh nevím kde bych sehnal a vodu měním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:59 carnero Re: Urtman
vidí, reagují na sebe, samice je plná jiker..zkusím co radíš, dík ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:41 DREDRA Re: Carnero
No 3 týdny už je dost,vyměň vodu,přidej výluh. Jo a štěrk ve vytíračce pro bettky je spíš na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:39 JoKa Re: Carnero
Jestli na tu samici vidí, tak bych mu dal ještě čas... Jenom tu teplotu bych ubral, 30 mi připadá dost... Dej jim 26 a na 28 to pomalu vytáhni až na to samotné tření a následný odchov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:33 Carnero
Zdravím, mám pár bett ve vytírací nádrži v půli oddělené sklem (30 stupňů, 15cm hladina, plovoucí rostliny, štěrk, podpora pro hnízdo, krycí sklo) už asi třetí týden. Krmím výhradně patentkou. Přesto samec ještě ani nezačal se stavbou hnízda. Nevíte mi poradit co změnit? nebo to chce jen čas :) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:08 JoKa Re: Anička
To je tvoje fotka? Nebo odněkud stažená? Já tam vidím nějakou web adresu, tak mě to mate...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:58 Anička Re: JosefVavra
Doufám že to bude Váš případ, nic ve zlém, ale chtěla jsem samečka. I když...... Jestli to bude fakt samička tak ji připustím s modrým. :) Pár vrhů se už povedlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:56 Anička Re: Urtman
OK, ale n tam měl ten modrej sameček hnízdo a já se bojím aby se mu to nerozfoukalo. Navíc tam je mladá betta, asi 2 měsíce, nezabije ji to? :-O Děkuju za odpovědi, ale když mám takový exemplář, akorát malinko menší, myslíte že by to mohla stejně být samička?

www.wallsave.com/…

Jinak ty čáry už celkem mizí, možná to byl jen šok z převozu ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 20:47 JoKa Re: Anička
Hodinu denně = chyba...
Nech ho běžet pořád..

Taky nemá na spodní straně bříška tu jikřičku
Jestli myslíme oba to samé, tak je to bradavka a tu mívají holky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 20:46 JosefVavra Re: Anička
nedávno jsem tohle řešil s imbelliskama , krásnej samec vypadal po ránu jak 100% samička a odpoledne zase ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 20:45 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Anička
Filter by mal ísť nonstop, aby v ňom mohli baktérie žiť, hodinové zabublanie nemá význam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 20:38 Anička Re: Urtman
no kluk je t stoprocentně. Vodu měním 2x týdně a filtr pouštím tak hodinu denně. :-O
Všimla jsem si že když připluje modrý sameček ke sklu, naparuje se, ale rudý ani tolik ne. Sameček to ale je určitě. Má dlouhé ploutve, na mláďe samičky yvytahuje takový to pod žábrama. Taky nemá na spodní straně bříška tu jikřičku nebo co to je, ale myslím že chovám betty pět let, tak poznám co je sameček. :-D ale s tímlhe problémem jsem se ještě nesetkala. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:45 JoKa Re: Anička
Celiny míří správným směrem...

Jsi si jistá, že to je kluk?

A druhý dotaz, co podmínky v akva? Jak často měníš vodu? Máš filtraci??

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58078x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2001